Achillespeesblessure verhindert Duyndam in de Tour te starten Anquetil ook niet in b-ploeg Tour Snelle overwinningen Nederlands damduo EDDY MERCKX: „IK KENDE GEEN RUST MEER" HANDTEKENING VOOR BELOFTE: GEEN DOPING KOERSEN willen doping in de sport bestrijden if DONDERDAG 13 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 13 JAN JANSSEN: beschermde renner (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. In de bestuurs kamer van het Olympisch Stadion heeft de sportcommissie van de Kon. Ned. Wielren Unie de renners van de Tour de Franceploeg gister middag met. twee belangrijke zaken geconfronteerd. Op de eerste plaats was er de mede deling, dat Leo Duyndam uit het team zal worden gelaten omdat hij nog niet voldoende hersteld is van een achillespeesblessure. Harm Ottenbros, eerste reserve, rijdt voor hem. Op de tweede plaats kwamen de bondsofficials met een document, dat de renners dienden te tekenen en waarmee zij ver klaarden, dat zij het terrein van de stimulerende middelen in de komende Tour de France niet zullen betreden. Alle coureurs voldeden aan het verzoek, zetten hun handtekening en onderwier pen zich daardoor aan de volgende be palingen a. er zal geen doping gebruikt, ver spreid, of toegediend worden; men zal geen stimulerende middelen in zijn be zit hebben; b. bij overtreding kunnen de begelei ders zonder uitdrukkelijk en rechtsgel dig bewijs nimmer aansprakelijk gesteld worden; c. de ploegleider heeft het recht om een renner uit de wedstrijd te halen, als hij de dopingbepalingen niet in acht neemt. Voorts kan deze maatregel geno men worden als de renner zich niet on derwerpt aan de algemene instructies van de ploegleider. Behoudens de voorzichtige vraag of het wel nodig is naast het UCI-doping- reglement een KNWU-bepaling te ma ken, spandeerden de Tourrenners geen woorden aan deze kwestie, waarbij" ook de ploegleider-chauffeur en soigneür be trokken waren, want zij dienden even eens een dergelijk document te onder tekenen. Start Beugels? Interessant detail in deze dopingaan- pak van de KNWU is het feit, dat de bond telefonisch en schriftelijk contact heeft met Tourdirecteur Félix Lévitan Agostini ver voor in 350-cc-klas DOUGLAS De Italiaan Giacomo Agostini is gisteren op de tweede dag van de Tourist Trophyraces op het eiland Man winnaar geworden in de 350-cc- klasse. Agostini reed op MV. De 27-jarige Italiaan behaalde op het 60,72 kilometer lange bergachtige par cours op het eiland Man zijn tweede overwinning voor het wereldkampioen schap in deze klasse. Bij de finish had hij een voorsprong van bijna drie minuten op zijn landgenoot Renzo Pasolini, die op een viercilinder Benelli reed. De tweede MV Agusta kon niet wor den ingezet, omdat John Hartle tijdens de training ten val was gekomen en een hersenschudding opliep. 350 cc (364,32 km): 1. Agostini (It) 2.09.38.6 (gem. 168.62 km/u), 2. Pasolini (It) Benelli 2.12.19.6, 3. iSmltll (GB) Honda 2.22.58.6, 4. Woodman (GB) Aermacchl 2.25.21.4, 5. Cooper (GB) Seeley 2.25.32.0, 6. Flndlay (GB) Aer- De stand om het wereldkampioenschap (na de Nürnburgring en Man, Barcelona en Frankrijk vielen uit); 1. Agostini 16 punten, 2. Pasolint 12, 3. Carruthers (AUStr) en Smith Stijger nieuwe trainer DOS (Van onze sportredactie UTRECHT. DOS heeft een nieuwe trainer. Het is de 53-jarige Amsterdam mer Ko Stijger, oud-international en het afgelopen seizoen oefenmeester van de tvvcede-divisieclub Gooiland. Voordat de heer Stijger bij Gooiland in dienst kwam, had hij onder andere de Ajax-jeugd, Zwolse Boys en Fortuna Vlaardingen onder zijn hoede. De nieuwe DOS-trainer heeft voorlopig een contract voor een jaar. PROMOTIE BUNDESLIGA Groep 2: SV Alsenborn—Göt Hertha BSC—Rotwelss Essen 1. Kickers Offenbach g5 *3 2. Bayer Leverkusen 6 2 J. Tennis Borussla 6 3 Voorstelling in het Olympisch Stadion van de Nederlandse wieler ploeg, die aan de Tour de France deelneemt. Foto: in liet midden gehurkt Jan Janssen en staand (met zonnebril) ploegleider Ab Geldermans. over de dopingzaak Eddy Beugels. Zoals bekend werd de Limburgse prof in ho ger beroep veroordeeld tot twee jaar ren- verbond in België, het land dat een etap peplaats heeft in de komende Ronde van Frankrijk. Beugels greep na deze on verwacht harde straf de laatste moge lijkheid aan en ging in cassatie. Zijn advocaat verwacht, dat de zaak niet voor 1 juli zal dienen, zodat Beugels in de Tour kan starten. Zekerheid bestaat er echter niet. Van een en ander is Félix Lévitan op de hoogte gesteld en de be slissing ligt in zijn handen. Als Beugels niet geaccepteerd wordt, zal Henk Nij- dam in zijn plaats starten. Premiepot De bespreking in Aiyisterdpm diende ook om de „verdeling der gelden" te bespreken en op schrift te stellen. Er is besloten, dat alle prijzen en premies in een „pot" gaan en dat degene, die de Tour mocht winnen of op de eerste plaats van het puntenklassement (groe ne trui) eindigt, niet meedeelt. Voorts heeft ploegleider Geldermans het recht om uitgevallen renners meer te geven dan hen toekomt volgens de formule van het aantal gereden dagen. De KNWU kon de coureurs een be scheiden mogelijkheid tot extra-verdien ste in het vooruitzicht stellen. Tour chauffeur Piet Liebregts en ploeglei der Ab Geldermans stichtten namelijk een premiepot, waarin tot nu toe vijf mille is gestort. Geen kopman Tijdens het onderhoud heeft de KNWU nogmaals benadrukt, dat de renners in eerste instantie voor hun eigen kans mo gen rijden. Jan Janssen vertrekt niet als kopman, maar als „beschermd renner". De heer Förster, het sportcommissielid, dat als voorzitter van de sectie profs fungeert, zei hierover; „Wij beschouwen Jan Janssen als de man, die de Tour kan winnen. Zijn ploeggenoten mogen hun eigen voordeeld doen als in de kop groep, waarvan ze deel uitmaken, geen concurrenten voor Jan Jansen zitten". Waarmee de heer Förster maar wil zeg gen, hoe betrekkelijk men mag denken over „de eigen kansen van de andere". Toezicht Met al deze wetenschappen vertrekt de Tourploeg op 25 juni vanuit Breda naar Tourstartplaats Vittel. Het gezel schap zal dan bestaan uit ploegleider Ab Geldermans, chauffeur Piet Liebregts (tevens belast met het toezicht op effect volle reclame voor de sponsors!), de soigneurs Sjeng Collard en Henk de Haan, de mechaniciens Jo Hulshof en John Krijnen en de renners Jan Jans sen, Wim Schepers, Harrie Steevens, Huub Zilverberg, Arie den Hartog, Rini Wagtmans, Gerard Vianen, Eddy Beu gels, Jos van der Vleuten en Harm Ot tenbros. Franse kampioen kwam toch nog BOLZANO In de tweede ronde van het toernooi om het wereldkampioen schap dammen, dat in Bolzano wordt gehouden, hadden de Nederlandse decl- ;rs Sijbrands en Wiersma gisteren gemakkelijke dag. Ton Sijbrands verrastte de Italiaan Fanelli al kort na de opening met een geraffineerde com binatie, die hem twee stukken winst op leverde. Doordat de Italiaan nog niet aan opgeven dacht, kon Harm Wiersma als eerste zijn partij in winst omzetten. De Oostenrijker Feldl werd al snel het slachtoffer van een eenvoudige combi natie en gaf direct op. Felle strijd leverden titelverdediger Iser Koeperman en Andris Andreiko, be ging van dit jaar door Koeperman in een tweekamp verslagen. Andreiko speelde scherp op winst en Koeperman moest zich secuur verdedigen om be slissend nadeel te ontgaan. Hij zag ten slotte zijn harde werken met 'n punten verdeling beloond. De Amerikaan Carl Smith brak tegen de Fransman Delhom al snel door, maar hij bleek niet op de hoogte met de juiste afwikkeling. De Fransman kreeg toen onvei-wacht een gewonnen einspel. Smith kon echter nog net remise force- Oud-wereldkampioen Vjatsjeslav Tsje- golev had veel moeite met de zich zeer goed verdedigende Monegask Agliardi, die echter de druk niet kon weerstaan. De Franse kampioen Mostovoy ver scheen gisteren toch nog in Bolzano en kreeg het direct moeilijk met de Itali aan Laporta. Een fout van de Italiaan in het eindspel strafte hij echter goed af. Kanoploeg voor Praag DEN HAAG De Nederlandse kano- ploeg, die zaterdag en zondag deelneemt aan internationale wedstrijden in Praag, bestaat uit de dames Thea Bergers-Duif, Mieke Jaapies, Maria Blijlevens en Ma rijke Bestenbreur en de heren Anton Geurts, Paul Hoekstra, Bram Muusse, Paul Bunschoten, Jan Wittenberg, Jan Verhaard en Arend Bloem. Aan de wedstrijden, een belangrijke voorbereiding op de Olympische Spelen in Mexico, nemen kanöers uit twaalf landen deel: Tsjecho-Slowakije, Oost- Duilsland, Rusland, Hongarije, Polen, Roemenië, Bulgarije, Joego-Slavië, Ne derland, Denemarken, Zweden en West- Duitsland. De moeilijke en ingewikkelde flank- spelpartij tussen de Surinaamse kampi oen Pershad en de Zwitser Cazemir ein digde na zes uur in remise. De nog in te halen partij uit de eerste ronde tus sen Cazemir en Mostovoy zal 18 juni worden gespeeld. Uitslagen tweede ronde: Verpoest (Belg)— Reimann (Tsj-Sl) 2—0, Agliardi (Monaco)— Tsjegolev (Rusl) 0—2, Smith (VS)—Delmon (Fr) l—l, Koeperman (Rusl)—Andreiko (Rusl) 1—1, Fanelli (It)—Sijbrands (Ned) 0—2, Feldl (Oost)—Wiersma 0—2, Cazemir (Zwlts)—Per shad (Sur) 1—1, Mostovoy (Fr)—Laporta (lt) 2—0. Stand: 1. Wiersma 4 pnt., 2. t.m. 7. Sij brands. Andreiko. Delhom, Tsjegolev, Ver poest en Fershad allen 3 pnt., 8. Mostovoy 2 pnt. (uit 1 partij), 9. t.m. 11. Laporta, Koe perman, Smith allen" 2 pnt., li. Cazemir 1 uit 1 partij, 13. t.m. 16. Relman,, Agliardi, WEDSTRIJD GESTAAKT Volkert wilde niet uit veld WENEN De Duitse International Volkert heeft gisteravond in Wenen zijn kans verspeeld op een plaats in het Duitse elftal, dat zondag tegen Brazilië speelt. Volkert weigerde tijdens de vriendschappelijke wedstrijd Austria WenenFC Nürnberg ln de 62e minuut (bij de stand 21 voor de Duitsers) op sommering van scheidsrechter Wöhrer het veld te verlaten, waarop Wöhrer de strijd staakte. Volkert zou de scheidsrechter bij naar zijn mening onjuiste beslissing heb ben beledigd. Wöhrer gaf Volkert eei minuut de tijd om de weg naar de kleed kamers in te slaan, wachtte daarop zelfs twee minuten en gaf toen het sein; „in rukken". Op de tribunes volgde na di besluit enig tumult. Twee personen wer den gearresteerd. PARIJS Jacques Anquetil zal niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. Nadat ploegleider Marcel Bidot hem al uit de a-ploeg had geweerd. blijkt de 34-jarige Fransman ook niet gekozen te «yn voor de andere twee Franse teams, die aan de Tour zullen deelnemen. Of een en ander verband houdt met het feit dal Anquetil nog geen maand geleden door een Belgische rechtbank het recht ontzegd was de komende twee jaar in België te rijder. hij had positief gereageerd op een doping onderzoek Is niet bekend De Franse b-ploeg ziet er als volgt uit: Aimar, Grosskost, Grain, Lemeteycr, Chappe, Bellone, Ducasse, Etter, Claude Guyot en Leblanc (ploegleiders zijn Maurice de Muez en Ravmond Louviot). De Franse c-ploeg: Letort, Delisle, Bayssières, Dumont, Desvages. Robini, Guimard, Bodin, Cadiou en Izier (ploegleiders zijn Gaston Plaud en Louis Caput). Belgische equipes De Belgische wielerbond die een week geleden de tw intig renners selecteerde, die zullen starten in de Ronde van Frankrijk, heeft gisteren de ploegindellng bekend gemaakt. In de a-ploeg rijden: Frans Brands, Jos Huysmans, Willy in 't Ven. Marcel Maes, George Pintens, Willy Planckaert, Ward Seis, Daniel van Rijckeghem, Herman van Springel en Ward Weckx; ploegleider is Frans Cools. De b-ploeg bestaat uit: Ferdi Bracke, Wilfried David, Eric de Vlaemlnek. Walter Godefroot, Tony Houbrechts, Eric Leman, Jean Monteyne, Georges Vandenberghe, Rik van Looy en Remi van Vreckom; ploegleider is Brik Schotte. Het deelnemen van Ferdi Bracke is nog afhankelijk van een medisch onder zoek dat de houder van het werelduurrecord moet ondergaan. Victor Neulant is aangewezen als reserve. Astrid Suurbeek Ministers tennissensatie BRISTOL. In de tenniskampioen schappen van West-Engeland heeft Astrid Suurbeek gisteren voor dc grote verrassing gezorgd door met 57, 61, 61 van de Australische Fay Moore, die geplaatst was, te winnen. Zy kwam hierdoor in de halve finales. De andere Nederlandse meisjes werden in de kwartfinales uitgeschakeld. Lidy Jansen-Venneboer veroverde slechts één game (06, 16) tegen de Australische Kerry Melville en Ada Bakker verloor met 46, 36 van Karen Krantzcke Zuidafrikaanse Pat Walkden, die het (Austr.). De andere halve finaliste ls de vorig jaar de titel heeft veroverd en met 4—6, 6—2, 6—4 van de Britse Robin Lloyd won. Bridgeteam raakte achter bij Italië DEAUVILLE Na de zeventiende ronde van de wereld bridgc-olympiade in Deauville neemt Nederland met 247 punten de tweede plaats in achter Italië, dat 258 punten heeft en dus iets uitliep. Nederland speelde mei 1010 gelijk tegen Chili, won met 173 van Oosten rijk en versloeg Brazilië met 200. Italië overwon Canada met 128 en Finland met 200. De Nederlandse dames verlo ren achtereenvolgens van Italië (173), en West-Duitsland (146) en bezetten de elfde plaats met 57 punten. Zuid "Afrika leidt met 119 punten. V. d. Burch niet met ADO naar buitenland DEN HAAG. Theo van den Burch, de rechterverdediger van ADO, zal de trip naar Lugano en Sedan, waar zijn ploeg de uitwed strijden speelt voor de internatio nale nacompetitie, niet meemaken. Er is een disciplinaire maatregel tegen hem genomen. Tijdens de dinsdagavond gespeelde wedstrijd ADORacing Club de Paris/ Sedan gaf trainer Ernst Happel vanaf de zijlijn aanvoerder De Zoete opdracht v. d. Burch erop te wijzen dat hij zijn taak niet vervulde zoals Happel dat wenste. V. d. Burch, die al eens eerder onenigheid had met zijn trainer, wenste daaraan geen gevolg te geven en na de wedstrijd ontstonden hierover woorden. Het bestuur van ADO, dat zich uiteraard achter de trainer schaarde, heeft v. d. Burch afgevoerd van de lijst van spe lers die de uitwedstrijden meemaken. Lalleman is toegevoegd als speler. Of deze (tweede) onenigheid nog ver dere gevolgen zal hebben, kon gisteren nog niet worden meegedeeld. Boksen op de Promenade DEN HAAG Op de Promenade wor den zatei-dagmiddag om 13 uur bokswed strijden gehouden. De organisatie berust bij de Haagse school Straatman. Onder de boksers, die in de ring zullen ver schijnen, bevinden zich Lodi Koolmees, Antony Richardson en Arie Verkade. De uitslagen waren: EerdeprUs (2000 m, mei autostart): 1. C will (R. Q. J. v. d. Lubbe) km-tljd 2. Ellekc van Our Bonnl, 3. Gold i Mulderslolprljs (2000 m, met autostart): Gezlna (J. Wagenaar Jr.) 1.26, 2. Faxtla J, i. Frankolljn S. Toto: w. 11,60, pl. f1,80, f3,30; koppel 1.25.5, 2. Fllnt- (A. C. Croeneweger f32,80, f2,50, f 1,40, f2,— kop- Sans SouclprIJs Kampioen „Het Centrum" speelde simultaan DEN HAAG. Gisteravond speelde de clubkampioen van de schaakvereni ging „Het Centrum", de heer F. Olden- hof, simultaan aan zestien borden. Tegenstanders waren zijn clubgenoten. Slechts drie uur had dc simultaanspeler nodig om elf partijen te winnen. Vier tegenstanders bereikten i'emise. Hij ver loor van Happel. Een prachtig resultaat. Dinsdag houdt de vereniging haar jaarvergadering. Plannen voor een aan trekkelijk zomerprogramma en neder laagwedstrijden zullen dan definitieve vorm krijgen. BRUSSEL ANP) De Antwerpse acteur Julien Schoennerts heeft bekend gemaakt, dat hij zijn toneelcarrière bij de Belgische radio en t.v. en de Neder landse Comedle te Amsterdam vaarwel zegt. Hij wilde niets zeggen over zijn ver dere toekomstplannen. Auteur Jan Naaykens heeft ook dit jaar een openluchtspel geschreven, dat zal worden opgevoerd op de binnenplaats van het gemeentehuis van Hilvaren- beek. Het zijn er dit jaar twee gewor den, die de verzameltitel „Twee gek ke stukken"hebbcn gekregen. Speel- data: 22, 23, 26 en 30 juni. Judoka's Bontje krijgen Duits bezoek DEN HAAG Sportschool Bontje krijgt Duits bezoek. Vrijdagavond wordt in het gymnastieklokaal aan de Walen burg 25 (Mariahoeve). aanvang 19.30 uur, 'n teamwedstrijd judo gemaakt te gen 't team uit Karlsruhe. Tevens zullen Tunesiërs op de mat komen, die 'n trai ningsstage in Nederland lopen. Snelle tijd 800 m dames BELGRADO De Joego-Slavische Vera Nikolic heeft gisteren tijdens atle tiekwedstrijden in Belgrado de 800 m ge wonnen in 2.02.9, de beste prestatie van dit seizoen. Ook de als tweede geëindigde Italiaanse Pinjl noteerde een goede tijd: 2.05.1. Krekels bleef in Oostenrijk leider NAPELS Eddy Merckx. de Belgi sche wereldkampioen op de weg, heeft op duideiykc wijze na 22 etappes en 3912 kilometer de Ronde van Italië, die gisteren in Napcis eindigde, gewonnen. In de laatste etappe waagde niemand meer een aanval op de leiderspositie van Merckx. De stromende regen in de 235 kilometer lange rit van Chieti over de Abruzzen naar Napels werkte ook niet bepaald inspirerend. Toch was deze laatste etappe een van de zwaarste van de gehele ronde. Maar de ware klimmers hielden zich in, wel wetend dat allés tevergeefs zou zijn om dat de ploeggenoten van Eddy Merckx waakzaam waren en de roze trui niet van de wielen van de concurrenten zou wijken. Een andere Belg greep de laatste zege. I Guido Reybroeck was de snelste van een I kopgroep van zes renners, die een voor sprong hadden van 44 seconden op de Italianen De Pra en van ruim drie mi- nuten op het peloton. Zwaarste „Ik ben erg verheugd, dat Ik deze Giro heb gewonnen", zei een stralende Eddy Merckx na afloop. „Het was de zwaarste etappekoers van de laatste ja ren en ik geloof zelfs moeilijker dan de Ronde van Frankrijk in 1967. Vanaf het ogenblik, dat ik in de twaalfde etappe de leiding in het algemeen klassement nam, heb lk geen rust meer gekend, zo werd er op mij gereden". Van de 190 renners, die op 21 mei van start gingen, beëindigden slechts 99 de wedstrijd. De laatste uitvaller was de Belg Ward Seis. Kees Haast, de enige overgebleven Nederlander in de Italiaan se ronde, liep gisteren nog elfeneenhalve minuut achterstand op. De uitslag van dc 22e en laatste etappe van ChleU naar Napels over 235 kilometer is: I - (Ik!-'. I M> 'I, 31,807 km/u). 2. Georghes Vandenberghe (België) z.t.. 3. Mantovoni at) z.t.. 4. Durante (It) tt., a. Armani (It) z.t., 6. Taccone (It) z.t., I (It) c (Belg) (It) op 8. Baimanlon tit) op 15.43. 9. Gabica (Sp) op 16.59. 10. Bitossl (It) op 19.02, 11. Jimenez (Sp) op 19.31, 12. Boclrero (ID op 21 24, 13. Mariono Diaz (Sd) op 23.24. 14. Eusoblo Diaz (Sp) op 28.58, 15. Galera (Sp) op 28.50, IS, Passu el lo (It) op 36.49. 17, Sehiavon (It) op 37.35, 18. Van Schil (Belg) op 40.28, 19. L. Pfennlnger (Zwlts) Op 46.49, 20. Taccone (It) OP 49.25 22. Haast (Ned) op 55.36. Eddy Merckx heeft de leiding geno men in het klassement om de prijs Super-Prestige Pernod. De 65 punten, die hem voor de zege in Italië werden toegekend, brachten hem op een totaal van 135 pnt en boven zijn landgenoot Godefroot, die tot dusverre de eerste plaats bezette. De stand luidt: 1. Merckx (Belg) 135 pnt, 2. Godefroot (Belg) 125, 3. Glmondt (It) 120, 4. Al tig (Did) 90, 6. Van Springel (Belg) 69. 6. Van Looy (Belg) 64, T. Poulldor (Fr) 60, 8. Janssen (Ned) 66. Ronde van Oostenrijk FELDKIRCH De Italiaan Emlio Sanantonio Emlio won gisteren het eer ste gedeelte van de vijfde etappe van de Ronde van Oostenrijk. Hij reed de 21 km lange tijdrit van Schaan naar Fcld- kirch in 31 min. en 11 scc. De Neder lander Jan Krekels, die met een achter stand van 1 min. en 5 sec. beslag legde op de tweede plaats, versterkte zijn positie als leider van het algemeen klas- Het tweede gedeelte van de vijfde etappe heelt ook een overwinning op geleverd voor de Italiaan Sanantonio. Hij legde de 145 kilometer van Feldkirch naar naar Telfs af in uur, 48 minuten en 19 seconden. Jan Krekels werd tweede met een achterstand van 1 minuut en 8 seconden en behield de leiding ln het algemeen klassement. 1. Sanantonio (It.) de 145 km In 3.48.19 Krekels (Ned.) op 1.08: 3. Ebcrl (Oost.) z.t. rllczek (Polen) z.t.; 5 Postl (Oost.) 6. Spaninger (Oost.) z.t.; 7. 1 DEN HAAG Aan de georganiseerde sportwereld zal worden verzocht na te gaan welke maatregelen getroffen kun nen worden ter oplossing van bet dopinga- probleern. Bij dit onderzoek zullen de de partementen van Cultuur, Sociale Zaken en Volksgezondheid en Justitie mede be trokken worden. Dit blijkt uit het antwoord van minis ter Klompé (CRM) ln antwoord op schriftelijke vragen van het Kamerlid J J. C Voogd (P.v.d A.) over de bestrij ding van doping ln de sport. In voorbe reiding is een wettelijke regeling, die het bezit van wekaminen eal verbieden, voorzover het betreft personen, die niet bevoegd zijn tot aflevering daarvan of die deze niet op medisch voorschrift hebben verkregen. Mocht blijken, dat deze maatregelen onvoldoende de doping ln de sport be teugelen dan zal, ln nauw overleg imet, de sportorganisaties, worden nagegaan of en in hoeverre het imogelljk ls een wet telijke regeling tot stand te brengen, die het deze organisaties mogelijk zal maken krachtig op te treden tegen per sonen. die bij deelneming trachten te verhogen. Hans Venneker naar Sparta DEN HAAG. Sparta heeft na de aankoop van de DFC-Internatlona! Jan KlUnJan zün voorhoede opnieuw ver sterkt door de aanvalsspits van het Ny- meegxe NEC, Hans Venneker, te contrae teren. NEC heeft van Sparta linksbuiten Lambert Verdonk overgenomen. De belde transacties staan echter los van elkaar. Er heeft geen ruil plaatsgevonden. Charley Bosveld heeft zich bU Sparta op de transferiyst laten plaatsen. Een van de meest serieuze gegadigden om hem te contracteren is Go Ahead. Ook Vitesse heeft belangstelling voor Bosveld. Elze in hokstluel bewusteloos KEULEN In het Keulse sportsta dion bokste gisteravond de Duitser Jupp Elze tegen de Italiaanse middengewicht Carlos Duran, die Europees kampioen is. De uitdager (Elze) kreeg in de vijf tiende en laatste ronde een stoot tegen zijn hoofd en ging neer. Hij bleeek be wusteloos te zijn. Terwijl hij in deze toe stand naar 'n ziekenhuis werd vervoerd, werd hem zuurstof toegediend. D.W.S. wil Noor uit Schotland AMSTERDAM. DWS is ln onder handeling getreden met de Schotse ver eniging Dundee United inzake een trans fer van de bij Dundee spelende Noorse rechtsbuiten Finn Seemann. De Noor is geporteerd voor een overgang naar Am sterdam omdat daar zijn zuster woont. Hij speelt sinds oktober 1965 bij Dundee. Vai Hanegem scoorde voor F eijenoord Algemeen klassemen 13. Prinsen (Nee (Netl.) 20.48.34. BRUSSEL In Brussel heeft Fel)©- noord gisteravond in een vriendschappe lijke voetbalwedstrijd met 11 van An- derlccht gewonnen. Bij de rust was de stand nog in evenwicht, 11. De score was: Geels (17e), Hanon (35e), v. Hane gem (77e minuut). Rapport over schoenindustrie naar regering Puntenklassement 1 Krekels (Ncd.) 78 pi 5; 3. Postl (Oost.) 22. Jansen-Loevesijn LENINGRAD Het Nederlandse duo Jan Jansen-Lljn Loevesijn is gisteren tijdens wedstrijden op de wielerbaan van Leningrad bij de tandems op de derde plaats geëindigd. Eerste en tweede wer den resp. de koppeli Otto-Geschke (O.-Dld.) en Kobusz-Stenzel (W.-Dld.). Op de 4 km tijdrit voor pliegen bereikte het Nederlandse team een vierde plaats in een tijd van 4.53.1. Rusland werd in 4.44.0 eerste. (Va c correspondent) TILBURG Woensdag 3 Juli is het rapport Veldkamp over dc structuur van de Nederlandse schoenindustrie gereed. Het wordt dan aan de minister van Eco nomische /aken, mr. De Block aange boden door de voorzitter van het be- drijfsschap voor de schoenindustrie de heer A. B. G. Geurts. De studie behelst het vooronderzoek en inventariseert de problemen waarmee de bedrijfstak heeft te kampen. Het rap port omvat 'n aantal voorstellen, die zon der meer kunnen worden uitgevoerd nis industrie en overheid ermee akkoord

Leidse Courant | 1968 | | pagina 13