MEN VERGAT TE Gevolg: Stank in Zuid-West Afscheid pastoor J. A. van Kleef van Leidse Herensingel-parochie WOENSDAG 12 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT Vader en dochter Van der Pas gaven persoonlijke visie op Wolf VERS WATER IN „BESMETTE" VIJVERS Het stinkt de laatste tijd in Zuidwest, vooral om en nabij de vijverpartyen. Het gerucht wilde, dat dit werd ver oorzaakt doordat G.S. nog steeds geen goedkeuring hebben gehecht aan het raadsbesluit tot aanleg van een diep- riool ter aansluiting op de bijna vol tooide kostbare rioolwaterzuiveringsin stallatie aan de Voorsehoterweg, waar van hierboven een foto is te zien. Dit blijkt echter een loos gerucht te zyn. De ware oorzaak is een menselijk ver zuim, waarvan de kwalijk riekende ge volgen momenteel weer zo goed cn zo kwaad als het kan ongedaan worden gemaakt. In het complex van maatregelen bij de aansluiting van de Churchilllaan op de Voorschoterweg (aanleg tunnel, breding Voorschoterweg e;d.) was opgenomen het leggen van een stuk diepriool, zodat men niet over enige tijd opnieuw hier de weg moest open breken. Het bestaande riool, aangeslo ten op de installatie in Leiden-Noord, moest hiertoe tijdelijk worden afgeslo ten door schotten en volgens het be stek moest gelijktijdig door pompen het rioolwater op gang worden gehouden. Dit laatste is echter verzuimd. Er werd niet gepompt en het gevolg hiervan was, dat via de nooduitlaten rioolwater in een aantal vijvers terecht kwam. Mede door de matige regenval van de laatste tijd is hierdoor een stinkproces ont- Een overzicht van df zijnde rioolwaterzuivering i schoterweg. Men is nu bezig de „besmette" vijvers leeg te pompen, waarna er vers water uit. niet-„besmette" vijvers wordt inge laten. Rest ons te vermelden, dat het met de waterhuishouding in Zuidwest momenteel toch al vrij moeilijk ligt door de werkzaamheden aan het Korte Vliet- kanaal, waardoor de circulatie ongun- rordt beïnvloed. stig i THE A EKKER-VAN DER PA8 is ook te Leiden geen onbekende. Gister avond gaf zij te Oegstgeest met haar vader, een concert met de bedoeling hun persoonlijke visie te geven op een aantal liederen van Hugo Wolf. Velen zullen zich dc piartist Theo v.d. Pas nog herin neren van zijn vele pianorecitals o.a. in de Stadsgehoorzaal te Leiden. Thea Ekker-v.d. Pas heeft o.a. een buiten gewone beoordeling gekregen over haar optreden dit jaar in Den Haag. Zij heeft vele uitnodigingen uit het buitenland gekregen. Wethouder mr. dr. J. F. Taat van Boskoop overleden In de afgelopen nacht is na een kort stondig ziekbed in het Diaconessenhuis te Leiden op 53-jarige leeftijd over leden mr. dr. Joh. Fred. Taat, wethou der van onderwijs, sociale zaken en personele zaken van de gemeente Bos koop. Mr. dr. Taat werd op 16 november 1945 in de noodgemeenteraad wethou der, welke functie hij sindsdien heeft vervuld met veel ambitie, waardoor hij zich zeer vele verdiensten voor Boskoop heeft vergaard. Wethouder Taat, die te Leiden heeft gestudeerd, was o.m. voorzitter van de stichting Irene, die de bejaardentehui zen Irene en Hamwijck beheert, voorts voorzitter van de stichting Zwembad, secretaris van de federatie van Boom kwekers, advocaat en procureur en plv. kantonrechter te Alphen a.d. Rijn. De overledene, die in Aarlandervecn werd geboren, was bovendien hoofd ingeland van het Hoogheemraadschap van Rijnland. Zaterdagmiddag is om 2 uur in de gereformeerde kerk een rouwdienst. De begrafenis vindt daarna plaats om 3 uur op de algemene begraafplaats te Boskoop. Gisteravond dan een concert geheel gewfjd aan Hugo Wolf. Maar het werd geen eenzijdige avond. Daarvoor was deze componist in zijn vele liederen te alzijdig. En wie zo boeiend Hugo Wolf kan uitbeelden moet al een zeer begaaf de zangeres zyn, en wie zo de pianopartij bij deze liederen kan spelen moet een groot en gevoelig pianist zijn. Wij hoorden liederen uit de Mörike- cyclus, uit hot Spanisches Liederbuch en uit het Itallenisches Liederbuch. Thea Ekker-v.d. Pas heeft thans een grote hoogte bereikt. Haar stem heeft een groter volume gekregen, een prach tige klankvolle stem. Ook in het hoog ste register is deze stem nergens scherp maar blijft rijk van toon. Uit haar voor dracht blijkt grote eruditie en innerlijke beschaafdheid. Zij moet ook als het ware ieder woord en iedere noot ingedronken hebben. De ernst en de humor van Wolf kregen de juiste accenten, versterkt door het artistiek begeleidend pianospel. Zoals gezegd wilden vader en dochter een persoonlijke visie geven op enkele liederen van Hugo Wolf. Of dit de juiste visie was?, wie zal het zeggen. Maar dat zy verantwoord was en daarnaast bijzonder boeiend zal niemand van de honderd aanwezigen kunnen ontkennen. THEO TEN HOOVEN. Burgerlijke Stand Kath. Zoeterwoude koos parohieraad Zondag jl. liep de termijn van negen 'tegen af waarin de parochianen Sint Jans Onthoofding en''Mt> Kruisver heffing-parochie konden stemmen Precies op de 44ste verjaardag van zijn priesterwijding verlaat pastoor Van Kleef de pastorie aan de Herensingel. vei|" 15 juni 1924 legde de toenmalige bis- 9°. schop van Haarlem, mgr. Calller, aan Jan van Kleef uit Blokker de handen op, en werd hjj opgenomen in de rijen der kerkelijke ambtsdragers. Nu, 15 juni 1968, sluit hü zijn ambtsvervulling af en vertrekt naar zijn droomhuis je „De Poort van Kleef", aan de Van der Valk Bou- manweg te Leiderdorp. Zo eindigt een pastoraat van vijftien jaren in de omvangrijke parochie van O.L.Vrouw Hemelvaart en St.-Joseph, I die de.;hele noord-poötelijke sector van Leiden omvat. Hier is pastoor Van Kleef de eerste tot de laatste dag doende verkiezing van de leden van de Daro- nauwgezet, zij het niet zonder rhieraad. Van de circa 3000 parochianen fantasie, zijn herderlijke plichten te waren er 1832 stemgerechtigd 116 jaar vervullen orde op zaken te .tellen en of ouden. Er werd aan 197 bejaarden »"ea tot in deta,1> te «S»1™- Z'J» 8«s" een etembiljet uitgereikt en aan 1635 deren. Ingeleverd werden er resp. 95 telijk werk als zielzorger onttrekt zich aan onze waarneming. Maar de uiterlijke sporen van zijn werkzaamheid kan iedereen zien. Pasto rie en kerk waren er bij zijn aankomst aan toe, ingrijpend opgeknapt te wor- 687. Dit betekent dus, dat bijna 43 pro cent van de stemgerechtigden aan de verkiezing heeft deelgenomen. Vier stembiljetten waren ongeldig en twee werden blanco ingeleverd. Gekozen werden: G. Ammerlaan, J. v. Cassel. mevr. A. v. Diemen-Versteegen. ïro zuster Gerardina, L. v.d. Ham (Zuidhof). Beiaarden Zoeterwoude HK J. v.d. Helm, mevr. C. v. Hoorn-Janson; mevr. A. Kortmann-Keulen. J. van Leeu- wen g.z. mevr. j. oisthoom-viasveid vierden laarmkse teestdag mej. Winie Paardekooper en A. Winkel- molen. Mevr. J. Olsthoorn-Vlasveld ver- De' bejaarden en invalid) tegenwoordigt de jeugd en jongerengroe- Hoge Rijndijk hébben lui den. Er drukte echter denlast op de parochie, terwijl het in komensniveau van de parochianen in doorsnee zeer bescheiden was. Maar de pastoor ontwikkelde zijn ta lent om de ontbrekende geldmiddelen via allerlei kanalen en kanaaltjes te doen binnendruppelen. Het pastorie-interieur onderging een ware metamorfose, en door de zorg van de dames huishoudsters bleef sedertdien alles keurig schoon en voorbeeldig onderhouden. Verfraaiing van de kerk. Ook aan de kerk werd in de loop der. jaren véélgedaan. Een comple; pen. door welke zij ook was voorgedra- Bür Voorschoten AVONDVIERDAAGSE drie honderd wandelliefheb bers begonnen gisteravond in Voor schoten aan de eerste avond van de vierdaagse. De door de wandelsport vereniging SVLV georganiseerde tocht volgens de reglementen van de Neder landse Wandelbond is dit jaar bijzon der goed ontvangen. In totaal versche nen 221 wandelaars aan de start die voor de eerste maal aan eep avond vierdaagse begonnen. Zij liepen in het spoor van de liefhebbers, die iedere gelegenheid uitbuiten om gezellige wandeltochten te maken. Dit jaar ver scheen ook de heer G. Boshuizen uit Leiden weer aan de start. Hij is bezig aan zijn 22ste vierdaagse. De route ging ditmaal door mooi Voorschoten. Na de start bij het Bondsgebouw aan de Leidseweg werd gewandeld door de wijk Adegeest langs het dierenparkje aan de Wijn gaardenlaan, een stukje Papelaan, door Vlietwijk, Krimkade en weer terug naar de Leidseweg. Van de 284 wandelaars bij de start viel er niemand uit. De vier deelne mende schoolgroepen kwamen even netjes terug als zij gegaan waren. Wandelen is een kunst en daar kun nen de gezinnen, vader, moeder en kinderen van mee praten. Vrijdag avond is de laatste dag en dan zullen alle deelnemers bij de sportvelden aan de Juliana van Stolberglaan op gewacht worden door een harmonie- vereniging en waarschijnlijk vele ouders, die hun kinderen bloemen zullen geven. Maar voor het zover is. zal er nog wel menig blaartje doorge- LEIDERDORP •ierd. Op deze dug gedenken zij allen die in het afgelopen jaar wederom een jaar ouder geworden zjjn. Het is daarom, dat liyna allen de dankdienst in de Meer- burgkerk mee maakten. In zijn toespraak zei pastoor Kragt- wijk blij te zijn zo velen aanwezig te zien. Verheugend is het - aldus spreker - dat in het afgelopen jaar niemand van onze soosleden 'is ovetleden. Het is pret tig dit feest in eucumenisch verband te mogen vieren. Na de lunch werd van de gelegenheid om een kaartje te leggen en oude herinneringen op te halen gretig gebruik gemaakt. Om ongeveer twee uur vertrokken de soosleden met bus en enige particuliere wagens naar Aals meer. Aldaar werd een bloem- en plant- bedrijf bezocht. Na bezichtiging en een frisdronk vertrokken zy naar de „Drie Eendjes" aan de Hoge Ryndjjk. Aldaar aangekomen werd een aperitief aange boden. Hierdoor kwam de stemming er meer en meer in. Hierna volgde het di ner, verzorgd door de huishoudster van de pastorie met medewerking van een staf van tien dames. Dit jaarlijks weer kerend feest bekostigt door de jarigen van het afgelopen jaar en diverse goede gevers. Naast de hulde aan de mede werkende dames van het comité, werd eveneens een hulde gebracht aan de heer H. v.d. Hoeven (de koster), die belangeloos veel werk heeft verricht. LEIDERDORP Botsing met autobus in Leiderdorp Zware schade aan een autobus en een personenauto vcikomen total loss. dat was het resultaat van een aanrijding j verbreden tussen een bus van Maarse en Kroon en een personenauto, gisteravond omstreeks op de Zyidijk in Leiderdorp. fraaie, solièdë kaJtêif werd In* dé Sahfis- tie aangebracht en een keur van nieuwe kerkgewaden werd opgebouwd. Het hoofdaltaar werd door een nieuw in tra- vertyn vervangen, een monumentaal kruis verrees tegen de achterwand. Er kwamen twee ambo's in smeedwerk, bronzen reliefs om de preekstoel te sie ren, nieuwe ramen, een geluidsinstalla tie en een betere verwarming. In twee etappes werden de wanden van de kerk eindelijk gevoegd. Dit en nog veel meer tekent de schei dende pastoor als een man, die groot belang hechtte aan de vorm en aan het verzorgde kader, waarbinnen de kerke lijke dienstverlening zich moest afspe len. Hij deed zich kennen als een man van telkens nieuwe initiatieven, die er jje bovendien zelf 't hardst achterheen zat. feestdag ge- f,eze initiatieven metterdaad uitgevoerd zware schul- humoristisch woord van vaarwel. Zeer velen kwamen na de Mis afscheid van hem nemen in de bibliotheek achter de kerk. De eucharistieviering van 11 uur concelebreerde hij met de andere paro chiepriesters voor een stampvolle kerk. Het kinderkoor fleurde de plechtigheid extra op. Na afloop bood de parochie, bij monde van de heer Berveling haar afscheidsgave aan: een flink geldbedrag, speciaal bestemd voor de aanleg van een voor- en achtertuin bij de nieuwe woning. De heer Berveling wist aardig aan te sluiten op wat pastoor Van Kleef zelf gezegd had, namelijk dat hij zijn emeri taat ging vullen met studeren, vissen, wandèlen en tuihlereu. Het duurde lang voordat alle aanwezigen de pastoor met een handdruk hun dank en beste wensen hadden aangeboden. de uitvoering betaald te krijgen. Afscheid in eenvoudige sfeer. Laatstleden zondag heeft in een een voudige. leuke sfeer het afscheid van de parochianen reeds plaatsgevonden. In alle Missen sprak pastoor Van Kleef een Een groot aantal nadere medewerkers was daarna nog bijeen in de pastorie, waar opnieuw hartelijke woorden werden gesproken. Een welgemeend blijk van waardering, en niet het geringste, ont vingen des pastoors huishoudsters, de beide dames Bron, voor haar goede zor gen by de vele vergaderingen ter pas torie. De dames gaan met pastoor Van Kleef mee naar Leiderdorp. LEIDSE UNIVERSITEIT Gelaagd. Voor het kand. ex. N.W. Sociologie slaagde de heer W. Loeve (Leiden). Op 13 juni hoopt de heer C. Blankc- voort de dag te herdenken, dat het vyftig Jaar geleden ls dat de heer Blankevoort promoveerde in de faculteit der rechts wetenschap. VOORSCHOTEN Meisje licht gewond Een 19-jarig meisje uit Voorschoten liep vanmorgen lichte verwondingen aan de benen op toen zij werd aangereden door 'n auto. Het meisje dat met haar bromfiets op het fietspad naast de Voorschoterweg reed sloeg plotseling linksaf de rijbaan over om richting De Vink ie gaan. Een automobilist komend uit de lichting Voorschoten kon haar toen niet meer ontwijken HILLEGOM OP SLAG GEDOOD BIJ AANRIJDING De chauffeur van een vrachtwagen uil Hillegom, de heer Jan Turk, is dinsdag ochtend te St.-Amandsberg l>|f Gent oji slag gedood, toen zijn wagen in botsing kwam met een Duitse vrachtwagen. l)e chauffeur van de Duitse wagen k' met de schrik vrij. Belde wugens we zwaar beschadigd. PAUZE Geboren: Robert Vincentius Jozef, z.v. C. J. B. van Giezen en M. M. van Ulden; Eimericus Gerardus, z.v. C. G. Hoge- woning en E. J. M. van der Zwet: Nicol, z.v. P. J. Kors en G. M. van Gerven; Franciscu8 Jozef. z.v. A. A. Vink en J. M. van der Spree; Victor Hendrik Wil lem Maurits, z.v. L. V. Dijkhoff en C. M. Swalef: Wilhelmina Hélène, d.v. I. van der Vijver en G. Struijk; Arend, z.v. W. Guijt en A. van Duijn. Overleden: C. J. Kool, 88 jaar, man; T. Schijff. 84 jaar. man; B. Slootweg. 70 law vrouw: W. J. van der Hetjdt. 84 Geslaagd aan hel Kembi „ndt-Lyceum laar. man; L Lammer». 64 jaar. man; voor het eindexamen gymnaalum n(d C. A de Boer. 64 laar. man; F. J. van Miehael Bos. Joke Hamer helde Voor- der Pluljm, 75 Jaar. man, D. Rietveld, wiwlan;_ Paul Lucardle, AU Meting 82 jaar. man; H. Schmahl, 84 jaar, Afifi - C. Mizee. 59 Jaar. echtgenote vf C. van der Bly; C. Bos, 70 jaar, mi Beunk, 45 jaar, man. Rembrandt-Lyceum te Leiden Eindexamens gymnasium DE Ol'DSTE FOTO TER WERELD Turyn. een bedrijvige stad van rond één miljoen Italianen en Itnltaantjc*. herbergt in zijn zakelijke drukte een lap linnen, die zo Innig wordt bewaard dat ze hoogst zelden is. Ook deze keer niet, toen we Turijn in tranen van regen be zochten. In die lap linnen zou het Ujk van Christus gelegen hebben en er zich In vage lijnen op hebben afgedrukt. Het was een reliek van onbestemde ongi- loofwaardlgheld, tot zich de allermo dernste wetenschapsbeoefening ervan meester maakte, met als uitkomst dat de z.g. lijkwade echt bleek te zijn. Vervalsing af latere namaak wordt uit gesloten geacht. De doek toont "n afdruk In „negatief" van het gehele lichaam van hoofd tot voeten, van Christus. Dr onverklaarbare lijkwade is opgeborgen ln een schrijn in een koepel-kapel van de Turynse kathedraal. Men gaat erheen langs een brede marmeren trap. Er zyn foto's uitgestald van de ïykwnde tot In elk detail o.a. van hot gebaarde hoyfd en van de over-elkaar gelegde dode handen. Deze handen van ChriHtus za gen we voor het eerst, die handen waar mede het Brood genomen, gezegend en gebroken was, waarvan we kort tevoren beneden in de kathedraal gegeten had den. Het was een nogal schokkende er varing. die we hier prys geven, omdat het morgen Sacrumentsdag la. een dag van dankbaarheid. P.S. Bij de foto's is ook weergegeven, hoe het lichaam ruggelings op de bene denste helft van het lang-gerekte doek moet zyn gelegd, waarna de bovenste helft van bet doek over het hoofd heen werd geslagen, zodat het gehele lichaam erdoor werd bedekt. Uit de Michelin-gi'i* van Italië: „De oudste foto ter wereld". Ans Ouwehand Leiderdorp: Leo Bin- nendtyk Oegstgeest; Joost Brouwer Lei derdorp en Rina Crabbendam. Afd. b: j Marja Brandjes Leiderdorp, Koos Breu- ker, Irene Hesselink Voorschoten; Aad Wedvlucht. - De Leid.che Pontdul-j ™>ben'K»twyk IHoorne.l; Curollen venclub hield .ondag eeu wedvlucht van-l w"*el Leiderdorp; Lock uit Suvilliers Fosses. Aantal duiven: 187. De uitslag was: 1. C. van den Nieuwendijk; 2. J. van Alphen Sr.; 3. W. v. d. Nieuwendijk; 4. VV. Beij; 5. W. L. Onstenk; 6. J. van Alphen Sr.; 7. idem; 8. idem; 9. Bink v. d. IJssel; 10. J. Kre kelaar. KORFBAL Zoals wy van de week reeds meldden, is de juniorenploeg van Zuiderkwartier by het Nederlands kampioenschap voor junioren tweede geworden. Van de vyf deelnemende ploegen was het Zutfense ZKC wel het zwakste en eindigde dan ook met 0 punten onderaan. Onze stad genoten kregen het in de eerste wed strijd meteen al moeilijk, want de late re kampioen Blauw Wit moest bestre den worden. Het werd een eervolle ne derlaag van 3-2, mede doordat Zuider kwartier in de laatste minuten een slrafworp onbenut liet. Alleen aan Deto moest nog een punt afgestaan worden, maar de overige wedstrijden eindigden in een zege. De uitslagen zijn: Z'kwar- tier-Blauw Wit 2-3: DETO-ZKC 2-1; Wordt Kwiek-Z'kwartier 0-1; Blauw Wit- DETO 2-0; ZKC-Wordt Kwiek 0-4: DETO-Z'kwart ier 2-2; ZKC-Blauw Wit 0-2: Wordt Kwiek-Deto 1-1; Z'kwartier- ZKC 5-0: Blauw Wit-Wordt Kwiek 3-0. Eindstand: BI. Wit 8 pnt. 10-2; Z'kwar- tier 5 pnt. 10-5; Deto 4 pnt. 5-6; Wordt Kwiek 3 pnt. 5-5; ZKC 0 pnt. 1-13. Zuiderkwartier liet een zeer goede druk achter en hield aan dit kampioen schap enkele uitnodigingen De 44-jarige ambtsvervulling van de aanstaande emeritus was verdeeld over Den Helder, Loosduinen, Rotterdam fjer j^letj- A J Kok' J M II. (Hildegardis), Amsterdam (Magdalenu) Getrouwd: P. B. Anjema en Y. A. E T M ya'n Maanen L H de Vree «'li' cn en Rotterdam (Willibrordus) waar hy Rooswinkel. H. D. Nagtegaal en A. H ^V. H. M Volwater kapelaan was. en verder over Hoek van j Stiegelis. VV A. van de Graaf en H. P. Holland (vanaf 1945) en Leiden (vanaf van der Meijden, F. de Boer en J. L. Voor het diploma-A zonder midden- 1953), waar hy als pastoor nu vooral de Berkhuizen, H. J. van den Enden en H stand slaagden: G. H. M. Veltman; M. herinnering achterlaat van jeugdige j A. M. Olsthoorn, D. G. A. Nihot en M. R G. Hogenboom; F. M. M. Kalker; .1. VV. werklust, originaliteit, een karakteris- van Steijn, C. P. Zwaan, A. M. Peeters, E. van Heel; A. P. van der Hoeven; O tlek oratorisch optreden, trouw zieken- A. E. Snelllnk en E. S. Smorenburg. N. VV. M. Doeveren; S. S. Nota: A. N. bezoek en een gulle voorliefde voor de Overleden: Jan Johannes v. d. Enden. c. M. Wltteman; C. J. F. .1. Hoek en J. kinderen. Hy moge lang van een fyne I 43 jr., Johan Willen Anker, 61 jr., An- J. M. Leenen. F. tonie van Egmond, 65 jr. Af) Wingen, Ro- bertina v. Halm, Ria Klappc Leiderdorp, Paul Rombout. Daar waar geen plaats naam vermeld is, is dst Lelden. R.K. MULO-EXAMENS TE LEIDEN Voor de Mulo-examens van de stich ting R.K. Mulo-examen, slaagden voor hel A-diploma: de dames A. M. C. Gordijn, F. C. M. Pouw, M. J. M. Neij- enhuis, W. H. A/ Hoes, J. C. H. C. v.d. Kroft, E. M. Overdevest, J. M. de Roos, M. C. Sanberg, J. P. Westgcesl, T. C. M. de Wil, W. Anzion, G. F. J. Byvoet, P. G. W. v.d. Berg, M. A. Keijzer, A. H. Menken, H. P. Overdevest, P. F. Beek, J. P. M. Bol en J. J. M. de Gruyter. De heren: L. N. Ponsioen, P. A. v.d. Steen, L. G. M. Hageman en J. L. Em merik. Voor het diploma Mulo-A plu- middenstandsdiploma slaagden: de d. mes: C. C. v.d. Geus» en E. II. M. JSu ackers en de heren: L. H. A. v. Berkel, F. A. Fuchs. J. H. W. Geurts, A. J. M. v.d. Helder, J. Hensing en A. M. J. ADVERTENTIE L.A.G. n.V. UI MORRIS en M.*0.-dealer LEIDEN Tel. 01710-54909-51683 VOORSCHOTEN Voor het diploma-A slaagden (met middenstand): J. P. M. Wurmordam, A. P. van der Hoeven. A. E. M. van der Meer, A. G. M. van Bemmelen, C. G. M. Onderwater; J. H. Juffermans; W. F. A. de Rooy; W. J. A. van Weizen; A. P. van der Drift; A. M. G. van der Ham T. C. I Heemskerk; B. J. M. Hoogenboom; M. i W. M. Nederrof; H. J. van Noort; M. T. C. Fianen; A. J. M. Heyker; F. N. J. Rodenburg; C. J. P. Rtolwyk; A. M. W. Vliet; R. P. M. Jansen; W i v ,n LEIDSE KIOSCOPEIS Films in de week van 6-12 juni Camera: Liefdesdossier van een telefoniste (18 jaar) geprolong. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Zo gezegd, zo gedaan (a.l.) Geprolongeerd. Dagelijks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Stuillo: How-I won the war (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). -Gaprolongce rd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zotidag.-<2.15,M.30H7.00 en 9.15 uur. Kex: Zomernachten In Zweden (18J.) Dagelijks: 2.30, 7.15 cn 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9 15 uur. Nachtvoorstelllngen: Vrydag en zaterdag 23.30 uur: Bex: Derek Flint (14 Jaar). Camera: Liefdesparen (18 Jaar). KORRELTJE PUNT ivond genieten. Afgewezen zyn zes kandidaten. Tweede Hooghka mer-„br ugkla p" vandaag gemonteerd De bouwers van de Hooghkamerbrug in de Voorscho terweg over het in aanleg zijnde Korte Vliet-kanaal be reikten vandaag een helangryke mijlpaal: de tweede „brugklap" werd gemonteerd. Vanochtend om vier uur werd daartoe de eerste klap, waarover al geruime tyd liet verkeer rydt, met handbediening geopend teneinde een drijvende bok door te laten alsmede een grote zolder schuit, waarmee de vijftig ton wegende brugklap werd ierd. •erd begonnen met het optakelen en monteren van de tweede brugklap. Morgen worden de machines gemonteerd zodat nog deze week deze bijzonder brede brug een stuk dichter bij haar voltooiing komt. Zoals wij hebben gemeld, is de aansluiting van de Vliet op het nieuwe Korte Vliet-kanaal al gemaakt. Het gra ven van het kanaal, wat neerkomt op het verleggen en de Korte Vliet, gaat nu in noordelijke 1 richting voort, in de richting van de Haagweg dus. Het deel tot de chr. l.t.s. is reeds „besteed" en nog dit jaai De aanrijding vond plaats doordat de hoopt men het resterende deel te besteden, terwijl ook 40-.IARIG JUBILEUM VAN DE HEER bestuurder van de personenauto. rydemJ VEERMAN BIJ VER. TOUWFABR. op de Zljldijk. de autobus, komend van I wordt begonnen mel tle bouw van de Waddingerbruy Maandag 17 juni a.s, hoopt de heer de afrit van provincialeweg no. 5, geen ter plaatse van de huidige Waddingersluis. Tegen 1970 C. Veerman het feit te herdenken, dat voorrang verleende. De personenauto hoopt men het nieuwe kanaal in gebruik te kunnen hy veertig jaar werkzaam is bij de Ver. dook midden in de flank van de bus, _.at Touwfabrieken N.V. te Leiderdorp. j waardoor grote schade ontstond. Per- e zc" 31 aan ac «cneepvsart Daartoe is voor belangstellenden en sooniyke ongelukken deden zich niet j worden geleid, genodigden een receptie in de kantine j voor. - - - - -„De Rynklievers" De Leiderdorpse Postduivenvereniging „De Rynklievers" hield een wedvlucht vanaf Survllliers Fosses op 9 juni, afstand pl.m. 368 km. In concours waren 239 duiven. De uitslag is: J. van Leyden 1, gebr. Kok 2, 3, 7, 19, A. G. Holland 4, 5. 6. 12; P. Veelen- turf 8, 13. 20, J. van Duivenvoorde 9, L. Klein 10. Q. Bruines 11, J. Zevenho ven 14, Lolkes de Beer 15, v. d- Wal- Tisseur 17, H. Kettenis IA, van de Touwfabrieken, Zijldijk 22 te Lei derdorp. om pl.m. 12.15 uur. Om 11.30 uur is eerst een toespraak van de burge meester van Leiderdorp, mr. R. M. Gal las. De heer Veerman trad 15 juni 1928 m dienst by de Ver. Touwfabrieken n.v., eêu dag nadat hy 15 jaar was geworden. Op dezelfde dag werd hy lid van de bond St. Lambertus, van het NKV. Hij ts dus tevens veertig Jaar bondslid. Leiden heen kan Wanneer met de brug In het verlengde van de Vyf- Meilaan wordt begonnen, Is nog niet bekend. Nu vomil een houten hooghmggetje ter plaatse nog een helang ryke verbinding, speciaal voor scholieren in Leiden- Zuidwest en Voorschoten-Noord Hofland. De tweede klap hangt, ln de takels te vwdm gebracht. i op ayn plaat- Marktberichten WOERDEN, 12 juni - Kaas - Aan voer 9 partijen; lo .soort 3,80, 2e 3,68 3,79, extra 4,32. Handel matig, VOORSCHOTEN MULO-EXAMEN Op dinsdag 11 juni slaagden In het Cultureel Centrum te Voorschoten voor Muio-A de danua: M. v. Tilburg. Noordwyk; J. C. J. Vos, Noordwyk; J. A. de Zwyger, Lelden; E. v. Tilburg. M. D. Vithol, A. v. d Wilt en C. v. Zeideren, allen Bodegra ven; C. Knohbe, Katwijk; C. M. v. Vel- zen. Bodegraven; *C. L. Brouwer. *C. J. M. v. Dam. 'A. v. Duijn. *D. v. Duyn. allen Katwijk; *M. de Hay, «J. Middel koop. *S. C. v. Schalk cn 'M. C. v. VH- zen, allen Voorschoten; *J. A. Kulk, •A. E. Meljvogel en *A. Ouwehand, al len Katwijk; de heren: D. M. B. v.d. Velde, Leiden; M, Izeboud, Wassenaar; A. L. de Jong, Katwijk; C. Jonker. KutwIJk; R. A. Schakel, Bodegraven: K. Schuurman, Alphen a.d. Rijn; J. J. Treur, Bodegra ven; J. E. Noordhuis. Katwijk; A. F. Parlevllet, Katwijk; R. P. Mlndrrhoud. •G. Teske, »D. A. v. Tuljl en P. Wester beek, allen Voorschoten. De met een gemerkte namen slaag den bovendien voor het middenstands diploma). Voor het Mulo-B-dlploma slaagden de domes: C. H. Vreeken, Oegstgeest de heren: P. v. Tol, Abbenes; B. A. I). Verhoop. F. A. Benolst, R. S. Jansen, J. P. Vink en L. J. Wlclsma, alleu Lei den: D. E. J. Jongena, Ocgstgeeat; C. H. Zitman, Lelden.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3