JULES DE CORTE: SB n ff! PARIJS ©eCeidóeSou/ïcwtt Mijn liedjes künnen niet tussen Slavenkoor en Heikreukels Vanavond komedie van Dürrenmatt PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 12 JUNI 1968 Schadeloosstelling INZAKE de verhoging van hun eigen de nevenwerkzaamheden waarbij dan schadeloosstelling hebben de Twee- soms deze nevenwerkzaamheden echt de-Kamerleden nog een voorlopig ver- het karakter van hoofdwerkzaamheid slag van 20 kolom wten te componeren. Het gros van de parlementariërs is voor de behoorlijke optrekking vergoeding; slechts een betrekkelijk kleine minderheid vindt, dat men min der ver had kunnen gaan. Na kennis te hebben genomen van de diverse meningen van de eerst-betrok - kenen zelf bekroop ons de gedachte, dat het toch aangenamer zou zijn ge weest indien hier geen sprake meer was van een schadeloosstelling maar van een salaris. Dan zou men bijvoorbeeld diverse sociale regelingen in het bedrag hebben kunnen verdisconteren, waardoor het in het wetsontwerp zelf genoemde bedrag niet zo hoog opgevoerd had be hoeven te worden. Met andere woorden: dan zou het ook beter te vergelijken zijn met het loon of de inkomsten van ande re categorieën staatsburgers. Misschien zou dan ook duidelijker uit de verf zijn gekomen, dat het lidmaat schap van de Tweede Kamer bedoeld is als „hoofdberoep". Nu is er wel een ons inziens billijke aftrekregeling ontworpen, die de schadeloosstelling doet vermin deren bij neveninkomsten, die een be paalde grens te boven gaan, maar blijkt uit bepaalde opvattingen in het voorlo pig verslag, dat sommige parlementa riërs dit maar een vreemde zaak blij ven vinden. Onder meer wordt er opgemerkt, dat ook oen Kamerlid toch moet weten, of hij door extra-hard te werken en wat minder te rusten tot een hoger inkomen wil geraken. Alsof het probleem op dit facet toegespitst mag worden. De praktijk heeft bewezen, dat bepaal- krijgen het de man of vrouw in kwes tie onmogelijk maakten om zijn lidmaat schap van de volksvertegenwoordiging optimaal te vervullen. Met het uitbreiden van de groep amb ten en functies die niet met het Kamer lidmaatschap te verenigen vallen, komt men er niet. In de eerste plaats een zeer drastische uitbreiding moeten worden en in de tweede plaats we, dat dan de openbare functies wel voldoende kritisch bezien zouden kunnen worden, maar niet de talrijke werk zaamheden in het particuliere bedrijfs- en maatschappelijk leven. Wat in zeke re zin ook weer discriminerend zov zijn. Daarom is de voorgestelde regel nog 7.o gek niet. Ze bevordert in elk geval, dat de mannen en vrouwen, die het grote deel van hun tijd aan het eigenlijke parlementaire en politieke werk besteden, uit de kas van de schadeloos stelling ook de hoogste bedragen krijgen. Dat volgens hot aangeboden wetsont werp dan Kamerleden met zeer ruime eninkomsten er beter afkomen dan de „middengroep" is een schoonheids foutje, dat mogelijk nog gecorrigeerd kan worden of waarbij men zich tevre den zal moeten steHen met de troost dat de fiscus van de schadeloosstelling var deze Kamerleden wel een hoog percenta ge zal gaan opeisen. Natuurlijk blijft dit dan voor grensge- allen een moeilijke zaak. Maar overal in het sociaal-economisch bedrijf moeten met zulke grenzen werken en hebben de betrokkenen zich erbij neer te leg- Brussel en de „zomercrisis" E politieke onrust in verschillende Europese landen ten spijt gaat 't be drijf van de Europese Gemeenschappen in Brussel zijn gewone gang. Gewone gang wil dan zeggen, dat men gemaak te afspraken zoveel mogelijk probeert na te komen, maar ook dat er weinig nieuwe vorderingen worden gemaakt met betrekking tot de grote problemen die in de nabije toekomst opgelost zou den moeten worden. Met een kabinetscrisis in België en Italië, een groeiende spanning in West- Duitsland en een revolutionaire sfeer in Frankrijk heeft Brussel op dit moment niet veel perspectief. Niemand weet er, wat de gevolgen zouden kunnen zijn van eventuele belangrijke politieke wijzigin gen, waarbij dan in de eerste plaats aan Frankrijk moet worden gedacht. Van bepaaalde zijden is de gedach te uitgesproken, dat de Europese Com missie maar niet zo'n haast meer moet maken met de discussie over de verde re samensmelting van de Europese Ge meenschappen. Immers, daarbij komen principiële zaken aan de orde, die door bepaalde partners en ook dan wordt weer aan Frankrijk gedacht be- I nut zouden kunnen worden als 'n goede gelegenheid om, wat de supranational* gedachte betreft, de klok nog wat ver der terug te draaien. Jammer genoeg spelen bij de Franse crisis de Europese problemen vrijwel geen enkele rol. Niettemin kan het op lossen van deze crisis wel een rol gaan spelen. De Franse regering en het Fran se parlement die volgende maand in het zadel zitten, zouden kunnen proberen Europa het gelag te laten betalen. Omdat bovendien in Amerika denken aan bevindingen van de heer Van Mierlo tijdens een Amerikaanse studie reis de neiging toeneemt tegenovei 't naar meer autonomie strevende Euro pa ook op economisch gebied tegen maatregelen te nemen, wordt 't de hoog ste tijd dat, zodra de toestand in Parijs weer wat overzichtelijker geworden i de Europese ministerraad de stand va zaken gaat opnemen. Aanders wordt het, vrezen we, inder daad een terugdraaien van de klok. En krijgen landen zoals Nederland wel de lasten maar niet de vruchten vai Europese integratie te incasseren. De Gaulles kaarten liggen slecht I\E pogingen van de Franse regering om I^de controle over het land te herkrij gen. dreigen, na aanvankelijk succes, op een mislukking uit te lopen. Twee voor name oorzaken zijn daarvoor aan te wij zen: het voortgezette verzet van de stu denten. die zich niet bij de bestaande situatie willen neerleggen en met name de arbeiders opnieuw tot actie proberen te overtuigen, voorts het optreden van de politie, zowel tegen de sudenten als tegen de stakingsposten in sommige fa brieken Direct of indirect heeft dit op treden twee dodten geëist: een 6tudent die in de Seine verdronk en een arbeider die door een kogel getroffen werd Dit alles heeft weer olie gegooid op het reeds smeulende vuur. Juist op een mo ment dat de rust enigermate scheen her- seld en men zich allerwege concentreerde op de komende verkiezingen. Zowel vak verenigingen als politieke partijen hadden daarheen hun actieterrein verlegd. In de hoop het autoritaire regiem op die, ma nier. zoal niet te verslaan, in ieder geavl le relaiveren. De kans ls groot, dat zij nu hard achter de gebeurtenissen moeten aanhollen. In de hoop deze voor te komen. Het ziet er naar uit, dat Frankrijk bij zonder onrustige weken tegemoet gaat- De opstandige studenen geloven niet meer tn beloften en een groot deel van de ar beiders evenmin. Hiertegenover kan de regering hoog uit geweld tegenover stel len en dat is een buitengewoon gevaar lijk middel. De Gaulles overwinning is er geen van blijvende aard geweest Zijn kansen liggen thans uitgespdoken slecht, ook al heeft hij het leger achter zich. Niet te snel met excommunicatie BIJ een conferentie in Madrid hebben enige theologen geweigerd te concele breren met mgr. Morcillo, aartsbisschop van Madrid, omdat ze zich niet konden verenigen met zijn houding ten aanzien van het Francoregime. Wij vragen ons af. of dit juist is. De eucharistie roept ons op, over al onze meningsverschillen heen te stappen, met elkaar te eten van het ene brood en te drinken uit de ene kelk. ondanks de conflicten, die we als mensen onder elkaar mogen hebben. Toen wij in Rome het concilie bijwoonden waren de concelebraties voor ons altijd weer een teken van de hoop: de meningsverschillen tussen de bisschoppen konden hoog lopen, de Kerk aan stukken scheuren konden ze blijkbaar niet. Uiteraard zijn er op deze regel uit zonderingen. Wanneer iemand duidelijk en openbaar en zonder tekenen van be rouw te tonen met Christus en zijn evangelie gebroken heeft, kan hij worden „geëxcommuniceerd". Maar willen de theologen, die weigerden met Morcillo aan het altaar te staan, nu werkelijk volhouden, dat dit in zijn geval opgaat? Dan zouden ze toch met feiten moeten komen. Nu wekken ze de indruk, eigen machtig een excommunicatie uit te spre ken, die ze maar heel moeilijk zouden accepteren, wanneer ze door het kerke lijk gezag op een van hun collega's werd toegepast. Wat ik veel erger vind dan van twee vrouwen houden is: behoeften kweken DELFT. „Beste priesters en predikanten, zoek toch een ander baantje. Want hoeveel kruisen jullie ook plantten, de wereld is nog even triest. Sluit jullie veilige kerken, word even kaal en arm als iedereen. Dan konden we samen bouwen aan het Koninkrijk van God". Dat is ongeveer de inhoud van het liedje „Geachte Kerk", dat Jules de Corte schreef in opdracht van het IKOR en dat op de een na laatste dag van 1967 bij tal van teevee-kijkers de verontwaardi ging deed opborrelen. Veront waardiging omdat „Geachte Kerk" kwam uit de koker van de man die zoveel „lieve luisterliedjes" had geschreven? Verontwaardi ging omdat weer eens „de heiligste gevoelens" waren gekwetst? Of verontwaardiging omdat men voelde dat Jules de Corte een vinger legde op de wonde van het instituut Kerk? Misschien Intussen doen geruchten de ronde, dat „Geachte Kerk", mèt het liedje „De "Poort" door „Hilversum" wordt ge boycot. „Per se niet waar", zegt de schrijver, „ze kunnen alleen niet op de draaitafel worden gelegd tussen het Slavenkoor en de Heikreukels. En het programmaatje met Gerard Cox, dat ik voor de NCRV-teevee maakte, is niet gewipt, maar om diverse redenen uit gesteld. Twaalf september gaat het de lucht in. En da's nou alles. Nou kan ik de meest verbiedenswaardige krant van Nederland wel opbellen en zeggen dat eer 'ns niks van klopt, maar hier- is er volgens mij geen bétere reactie dan géén reactie". Het beeld dat de doorsnee-kijker/ luisteraar van Jules de Corte heeft, blijkt bij nadere kennismaking totaal niet te kloppen. Hij Is niet (alleen) de zanger van „Ik zou wel 'ns willen weten": hij is niet de maker van alleen „lieve luisterliedjes". De Corte is ;en man met zeer geprononceerde opvattingen over de Kerk, over de maatschappij, over het leven. De Corte is wel een man, die veel houdt van zijn gezin, zijn vogels en zijn klokken. Hij is wèl blind, maar niet zielig. „Ik zat vanmorgen ln de trein, zegt er een meisje: „Mama, die meneer ls blind". M&ma direct: „Sssssst". Ik zeg: „Me- .w, 't was veel erger geweest als dochtertje gezegd had: wat heeft ADVERTENTIE ADVERTENTIE Solidus^lil^Jul" Solidus "chroom" 18.50 Solidus"euellent" chroom 19.75 en goudkleur 15 - Solidus'liliput" in chroom 16.75 In goudkleur 17.50 Solidus 'liliput leer, n pigskin, rood, bum. groen, zwart 17.50 Solidus "e.zcllenl" loer, m pigskin, bruin, 0'»^ Solidus "wiellcni" quilloche 19.75 VOOR DE HANOEL a O. LEEFSMA N.V, KERKSTRAAT Stemmen staken voor wapenwet in Amerika WASHINGTON (AP) De juridische commissie van het Amerikaanse Huls van Afgevaardigden heeft cestemd over een motie op de wapencontrolewet van president Johnson. De stemmen staak ten 1616. doch de democratische com missievoorzitter Emanuel Celier van New York, die de motie in het Hula had ingediend, heeft verklaard volgende week een gunstiger uitilag der stem- De motie, die in de Senaat is inge diend door de democratische senator Thomas Dodd van Connecticut, betreft een verbod van verkoop per postorder van geweren. De commissie heeft be sloten op 20 juni opnieuw te stemmen, Celier verklaarde dan een compromis versie te verwachten. Enige honderden demonstranten heben gisteren voor het gebouw van de National Rifle Organi zation (NRA) in Washington strenge wetten geëist voor de controle op vuur- Vervolg van de voorpagina) In de Parijse Le Monde verscheen gis teravond een artikel onder de titel: „De dronken boot", waarin een boekje werd open gedaan over de toestanden in de Sorbonne-universiteit, waar ieders haren recht van overeind gaan staan. De schrij- zal wel het grootste gelijk hebben de wereld. Want wie gaat kijken op de brede binnenplaats van de Sorbonne, gelooft zijn eigen ogen niet. Daar is ie dere propagandist welkom, wat voor dwaze dingen hij ook propageert. Doch dat is allemaal maar één kant van de medaille. Zelf hebben wij zondagavond hoogst serieus debat meegemaakt in stampvol amphitheater, waar op hoog peil werd gedebatteerd tussen blan ken en negerstudenten over hoe het uni versitair onderwijs in Afrika zal moeten worden ingreicht. Moet er gedoceerd worden in het Frans of in het Afrikaans? „In het Frans", riepen de Franse stu denten, „want er zijn in Afrika wel 150 talen en nog veel meer dialecten". Dan staat er plotseling een gepassioneerde neger op, die de Fransman toeschreeuwt: „Hoeveel talen zijn er wel in Europa en wat weet jij, idioot, van Afrika?" Maar daar blijft het bij en dan wordt er weer verder gediscussieerd. Eindeloos, einde- Tot hoe lang? Misschien nog wel maandenlang, want dat men de studen ten ooit weer de Sorbonne uitkrijgt ge looft niemand .Zelfs De Gaulle niet, al jeuken zijn handen. Democratie In het buitenland kan men spotten of lachen om al die eindeloze discussies. Men kan hier in Frankrijk en buiten Frankrijk honen over studenten en allen die achter de studenten aanlopen en de j democratie op de mestvaalt gooien. Men kan traen met tuiten huilen over jonge arbeiders, die samen met studenten, of wat er voor doorgaat, alles kort en klein slaan wat onder hun handen komt. Maar men moet proberen in deze kokende zee, i die vooral Parijs geworden is, op eigen kompas te varen en zich niet door sen- timenten te laten overheersen. Feit is dat in de afgelopen tien jaar de studenten aan democratie niets ge leerd is. Het gaullismc lieeft de demo cratie veracht en het parlement in de goot geveegd. Toen het parlement aan stalten maakte om de regering-Pompidou ten val te brengen, ontbond De Gaulle nog diezelfde dag de Kamer en schreel na z(jn mislukte referendum plebis ciet paniekverkiezingen uit. die met een democratische volksstemming niets meer uitstaande hebben. Ook ai komen er van 470 Kamerleden 470 gaullisten in de Kamer, dan nog lost De Gaulle met zijn toverformule van medezeggenschap niets op. Hij loopt achter de lawine aan. Tegen over de pas gevormde gaullistische bur gerwachten staat een wilde massa van studenten met werkloze jonge arbeiders, die gezamenlijk achter de zwarte vlag van het anarchisme lopen. En straks, misschien, onder de wielen komen van de tanks van het leger. Dan kunnen alle grote en kleine gaullisten zeggen: „We hebben het gewonnen". Maar gewonnen i hoe? De vlag van de democratie en dc vrijheid zal dan ver te zoeken zijn. die meneer een lelijk gezichtAlles behalve een zielig antwoord dus en Jules de Cortes werkkamer bevindt zich op de bovenste verdieping van z|jn Delftse huis. Er staat een piano (na tuurlijk), er huizen een aantal (ge kooide) vogels en rondom: tikkende, tinkelende en op kwart, half en heel slaande klokken. „Daarvan zal ik er een paar moeten gaan missen; ze kenmerkend voor de levenshouding van deze kunstenaar. worden geofferd op het heilige altaar van de belastingen. Als je in dit vak 't ene jaar zoveel mille verdient en het ander jaar de helft, ga je voor de bijl. Het hele systeem is namelijk gericht op honderd procent verstandige mensen, op mensen die in getallen van zoveel denken. Daar draait toch alles om in deze maatschappij Alles is relatief, behalve 't geld „Nou kun je wel zeggen dat belas tingen bij de democratie horen. Maar wat is democratie? Het feit, dat wij eenmaal per vier jaar een halve minuut onze mening mogen zeggen over men sen, die we niet eens kennen? Dat we de keuze hebben tussen christelijk ra dicaal en christeJijk. ridicuul? Goed en daarna zinken we weer in de collectieve poel terug. Ik twyfël aan dè Wèrkëlijkë zin van de democratie zoals wij dfe hebben, al zou ik zo gauw geen alter natief weten. Maar de grote fout van de democratie is, dat zij verzandt in tal loze instituten en een instituut is doof. blind en lam. Alleen mensen zijn in staat naar mensen te luisteren". Ga in vrede mijn zoon Vandaar misschien het liedje „Geachte Kerk"? „Juist, een instituut is een embleem van de onbekwaamheid van de mens. De Paus mag me nooit in de ban doen, omdat ik het niet met hem eens ben. Die mag wèl zeggen: „Ga in vrede, mijn zoon". Al die paters en dominees die dreigen met „Het zwaard des Heren" en „De Vuurbrand van Gods toorn", bah. Ik zou graag onze moeder de Heilige Kerk eens willen zeggen wat ze in Gods naam haar kinderen alle maal heeft aangedaan. Die hele dicta tuur van: God wil ook in uw vakantie. Laat de Kerk bescheiden zijn. laat ze geen instituut zijn, wel eert eeuwige vlam zoals het socialisme vroeger vlam was. Het schijnt moeilijk te zijn voor de mens om niet in het instituut te verzinken, om méns te blijven. Het is in de Kerk wat veranderd met Johannes de Drieëntwintigste, die net zoals schop Bekkers een man van gezag niet van macht. Gezag wordt bekleed door een mens. Macht is afkomstig van het instituut, van de wetgeving, of die nu kerkelijk is of burgerlijk. Wetten zijn gemaakt om het instituut te laten voortbestaan". Je reinste lijfeigenschap En dan is de cirkel weer rond. De vicieuze cirkel? „Het instituut moet eerst kapot, wil er iets nieuws komen. En ik kan de Kerk niet in de lucht In de serie „Zomertheater" zendt de KRO vanavond (Ned. I, 20.20 uur) het toneelstuk „Frank V", een komedie van Friedrich Dürenmatt uit. Frank V, bankeigenaar, 6tamt uit een geslacht van slavenhandelaars, opium smokkelaars en Wallstreetspeculanten. Toch is hij niet dezelfde harde jongen als zijn voorvaderen. Desondanks schrikt, hij niet terug voor oplichting en bedrog. Af en toe een moord: daar draait hij zijn hand ook niet voor om. Een frauduleus bankroet blijft voor hem het enige middel om van een rustige levensavond te kunnen genieten. Zijn plan mislukt evenwel. Frank V wordt door zijn zoon Frar... VI. die samen met zijn zuster de onderneming drijvende poogt te houden, opgesloten en aan de hongerdood prijsgegeven Dürrenmatt heeft „Frank V" zelf voor de televisie bewerkt en geregis- laten vliegen. Ik kan alleen zeggen wat ik ervan denk. Dictatuur. Neem nou bijvoorbeeld de hele huwelijkswetge ving: als de een wil scheiden en de ander niet. Je reinste lijfeigenschap. Als er geen liefde meer bestaat tussen die twee. wat moet je dan? Liefde kan uit sluitend op vrijheid gebaseerd zijn. Nooit meer verliefd als je eenmaal ge trouwd bent? Iedereen haten om die ene? Je gaat van iemand houden als je hem of haar in ztJn wezen herkent. En dan is de sex daar een bekroning van. Wat God verbonden heeft, scheide geen mens. Dan krijg je die lijfeigenschap weer. Mooie God, hoor!" Kip gaarstampen Omdat alle klokken in de werkkamer op 't hele uur beginnen te slaan, zodat het gesprek even. Dan gaat Jules de Corte verder: „Wat ik veel erger vind dan van twee vrouwen houden, is: be hoeften kweken. Mensen, 'die alleen maar homo-economicus zijn, die niet geloven in de poëzie. Ik vind het erf. dat die lui de grond vergiftigen, kippen gaarstampen voor: elke morgen een eitje in de twee dagen. Neem nou de hoeft 't van mfl niet. Dan maar een eitje in de tWee dagen. Neem nou de manier waarop de landbouwmannen over landbouw praten: ze hebben geen spatje eerbied voor 't gras. Rotterdam krijgt een maagzweer als de Shell naar Antwerpen gaat, ze zijn daar bereid om hele lappen grond daarvoor weg te geven. Maar ruimte voor een fijn park, ho maar. De tegenwoordige maat schappij staat met een enorme grofheid tegenover alles wat niet direct iets oplevert. Geld, geld, geld. Als ze nog 'ns 'n manier vinden om tarwe op de zolders van de graansilo's te kweken, staan er in een mum van tijd fabrieken op de plaatsen waar vroeger de akkers lagenProduktie, produktie. Maar een mens leeft niet van brood alleen. Eeten, drinken èn iets om lief te heb ben, dèt is 't. Jezelf realiseren om de ander ziohzelf te laten zijn. Ik moet bereid zfln al m'n Friese klokken eraan te wagen als 't gaat om wie ik liefheb". LEO VANDERMEEL „Een lach en een traan" heette het programma van Johnny Hoes, de koning van dc smartlap, die gister avond van de VARA een eigen uitzen ding kreeg, nadat hij tot nog toe door radio en t.v. zo'n beetje aan de linker kant geschoven was. We vonden het eigenlijk best een aardige uitzending. Veel aardiger bijvoorbeeld dan de shows van Gert en Hermien. Waarom? We geloven, omdat Johnny gisteren zijn (eerlijk is eerlijk) heel i valse sentimentaliteit plaatste in een 1 kader, waarin zoiets aanvaardbaar is: een gezellige Belgische tent met veel bier, dat gemakkelijk kan verleiden tot de lach zowel als de traan. Dan krijg je bij hem en zijn medewerkers niet de indruk, als bij Gert, dat ze een mooie stem weggooien vanwege de ping-ping. Integendeel: voor Johnny Hoes géén mooie stemmen maar eerlek natuur geluid; geen pseudo-lyriek maar recht op het doel afgaand wroeten in alle daagse sentimenten. Dat geeft zo'n show iets eerlijks, het bijgeluid van ritselend bankpapier (Johnny's liefste geluid nemen we aan) is maar zwak op de achtergrond hoorbaar. De hele „stal" was er: Handige Johnny, Zwarte Lola, Dikke Leo, Mevrouw Z. Naam en nog een paar grootheden. Het best klonken Johnny's „krakers", maar wat hij aan repertoire toeschoof aan Lola, Leo en Jeanne mocht er óók zijn. En de Naamloze? Die is eindeloos! Of je gelooft erin en dat is om tranen met tuiten te huilen, óf je bent ongelovig en dan kan je je tranen met tuiten lachen. Tussendoor: De Heikrekels; spijt ons, maar die vonden we alleen maar ver velend. Offenbachs Barcarolle werd dubbel-elektronisch uitgevoerd; we zijn daar allergisch voor en dus te bevoor oordeeld om er een eerlijk oordeel over te kunnen vellen. Milo Anstadt begon aan het laatste van de serieprogramma's over Oosteuro- pese landen. Deze aflevering over Joego-Slavië maakte opnieuw een ge degen indruk, al werden de economi sche subtiliteiten van hün versie van het communisme niet helemaal duide lijk. We kregen de indruk, dat het een soort kapitalisme-om-een-hoekje was, ia waarbij de werknemers zich gemakke lijk schikken in een veel lager wel- jn vaartspatroon dan wat wij kennen. I We zijn overigens blü, dat het er bijna f* op zit. Want ook al door Anstadts vrij diep gravende, maar nag*""1"» dezelfde ondervraaguxethode, leken i Oosteuropese programma's nogal sterk I op elkaar. We weten niet of deze on getwijfeld uiterst bekwame t.v.-makcr al een nieuw project aan het voorbe reiden is. Ons zou het interesseren als hij. en dan op dezelfde wijze, de Vere nigde Staten onder de loep zou nemen om te tonen, hoe puur-kapitalisme en 'n heel bepaalde vorm van democratie geleid hebben tot enorme welvaart, die verkeerd verdeeld wordt. Zo'n reeks zou wellicht grotere nuanceringen toe laten dan de programma's over Oost- Europa. Vg. Nieuwe voorzitter schadeverzekc- aars Tijdens de in Utrecht gehou den algemene vergadering van de Ne derlandse Unie van schadeverzekeraars afscheid genomen van de heer J. Har- tog, die zes jaar voorzitter van de unie is geweest. Hij wordt opgevolgd door jhr. mr. W. M. de Brouw uit Den Haag. ADVERTENTIE PROGRAMMA RADIO Volkspartij voi 18.30 Stereo: Voi >le en zangsollst vedstrljdprogramma. 20.45 Coui ernmuziek. 21.05 Je moet er ijn, zeggen ze: klankbeeld over onlek. 20.00 Concert: I. Berlijns FUha sch orkest: klassieke en moderne mu On de pauze. 20.55-21.10 Klankbeeld). Spiegel van Belglé: een programma Ir BRUSSEL NED (324 m) 18.0< Voor de soldaten. 18.30 Leker >'irir. m.50 Spor •20.35 uur: De ijzeren maagd, film 22.10 uur; Tweede journaal 22.15 uur: Openbaar Kunstbezit NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.03 uur: Alarm in de bergen, NEDERLAND I (STER- reclame-uitzendingen or 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De drie musketiers, tv-serie 19.31 uur: Persoonlijk, portret 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partijen (BP) 20.30 uur: Uitzending Stichting SOCUTERA De met aangegeven programma's zyn kleurentelevisleprogramrr 19.28 uur: Nederlands Kamerorkest NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: In de herberg, amusementsprogramm 21.05 uur: De universiteit van Berkeley, documentair 21.45 uur: Hier en nu in Latijns- Amerika, reportage 22.15 uur: ds. A. C. D. van de Bosch spreekt NTS: 22.20 uur: Tweede journaal HILVERSUM VARA: 21.05—21.35 uur HILVERSUM II NRU: 20.20—22.05 uur: Avondconcert 22.40—23.55 uur: RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00—8.00—11.00— 13.00—16.00—18.00— 19.30—22.30—23.55 HILVERSUM II: 7.00—7.30—8.00—8.30— 12.30—18.30—22.30—23.5.1 HILVERSUM III: Lik heel uur vanaf 9.00

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2