Scylta start tegen W. Duits Pirmasens Op jaarvergadering vv Koudekerk 3 ere-leden AKTIEVE JONGELUI PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 11 JUNI 1968 VAKANTIE-AKTIVITEITEN VOOR DE SCHOOLJEUGD TE VOORSCHOTEN De leerlingen van dn g.l.o., u.l.o. en v.li.ni.o. acliolen te Voorachoten in een schrijven meegegeven waaruit het vol- Over enkele weken breekt de Eomer- vakantie weer aan. Het in wel zeker dat zeer weinigen de gehele vakantie huiten Voorschoten zullen doorbrengen. Het ge meentebestuur heeft daarom de moge lijkheden doen nagaan voor een prettige vrijetijdsbesteding voor de jeugd. Jaar lijks werd reeds een tekenwedstrijd ge organiseerd. waarvoor een enorme be- lielangstelllng bestond. Voor de zomervakantie 1068 Is een aantal aantrekkelijke aktivlteiten geor ganiseerd. Het programma Is zo ge varieerd mogelijk gemaakt, zodat er voor een ieder wel iets l>U Is. In do eerste vjjf vakantieweken zullen er steeds twee evenementen plaatsvinden. Iii de laatste week van de schoolvakanties zal als sluitstuk van liet geheel een „speelstad" worden opgebouwd. Enkele aktivlteiten: Ruilbeurs op dinsdag 2 juli in het Cultureel Centrum; tafeltenniswedstrijd op zaterdag 6 juli in de Adegeestzaal; hengelwedstrijd op maandag 8 juli in de Singel nabij Rosenburgh; etalage-speur tocht op vrijdag 12 juli langs een groot aantal winkels in de gemeente; wandel tocht op woensdag 17 juli. Afstanden 5 en 10 km. Vertrek vanuit het Cultureel Centrum; natuurtocht op donderdag 18 of vrijdag 19 juli. Voor de natuurliefheb bers een uitstekende gelegenheid om kennis te maken met de prachtige na tuur in de omgeving (o.a. Duivenvoorde, De Horsten; een zwemwedstrijd op dins dag 23 juli In het lnstruktiebad. Voor de diverse leeftijdsgroepen verschillende af standen; een speurtocht op donderdag 25 juli. zeer aantrekkelijke tocht in Voor schoten en omgeving. Verder een teken wedstrijd op woensdag 31 juli in of nabij het Cultureel Centrum. Voor velen is deze wedstrijd al 'n goede bekende. Voor materialen wordt gezorgd en een kln- dervariétémlddag op donderdag 1 aug. in het Cultureel Centrum. Een feestpro gramma met goochelen, acrobatiek en Voor het deelnemen aan één onderdeel van het programma is een bijdrage ver schuldigd van 0.50 per persoon. Er wordt een groot aantal prijzen beschik baar gesteld. SPEELSTAD De Speelstad wordt opgebouwd in de kantine en de omgeving van het voor malig MOC, van 5 t.m. 10 augustus. Van alles is mogelijk in de speeltad. de meest uiteenlopende creatieve bezigheden, van Dichter Freek van Leeuwen overleden Te Leiderdorp is oveVleden de schrij ver Freek van Leeuwen, die 63 jaar is geworden. HU kreeg vooral in de derti ger jaren bekendheid als dichter van so cialistische strijdliedereh. l4ij publi ceerde o.a. samen met Socialistische .dichters als Jef Last, Jan W. Jacobs en Garmt Stuiveling. Van Leeuwens werk werd door Anton van Duinker ken geprezen, die in de poëzie van Van Leeuwen ..de oudste volkse tra ditie van Nederland, de middeleeuwse katholieke" herkende. Turkse arbeiders naar Leiden en Leiderdorp Het arbeidsbureau te Vlaardingen heeft in de maand mei een grote stroom buitenlandse arbeiders aan werk kunnen helpen. Het waren hoofd zakelijk Turken. Hel merendeel der gastarbeiders is geplaatst in andere plaatsen in het land. Van de 350 nieuw-gekomen Turken konden er reeds 296 worden geplaatst. Ook in Leiden en Leiderdorp zijn weer een aantal gastarbieders aan hel werk ge steld: 12 te Leiden en 41 te Leider schilderen, beeldhouwen en toneelspelen tot „het verbouwen en versieren" van de kantine aan de binnen- en buitenkant. Materialen als verf. spijkers, hamers, kwasten, hout. yzer, karton- enz. liggen klaar. Ongeveer 12 medewerkers van het creatief centrum Voorschoten De Werk- schuit (i.o.) staan met assistenten klaar om de jeugd te helpen en te stimuleren. Er wordt een indeling genaakt in de vol gende leeftijdsgroepen: 8-^13 jaar; 13 15 jaar; 15 jaar en ouder. De deelnemersprijs is ƒ10. p. p. voor de gehele week. Ieder derde en vol gende kind van één gezin krijgt vry- stelling van betaling. De aktiviteiten: a. ballet- en toneel huis; b. schildershuis; c. pottenbakkerij; d. filmhuis; e. beeldhouwhuLs; f. mode huis; g. kunstnijverheidshuis; h. muziek huis; i. bouw- en decoratiegroepen (de architecten van de speelstad Uiteraard is er voor de verschillende aktiviteiten veel leiding nodig. Hiervoor wordt een beroep gedaan op de ouders. Zowel de deelnemende leerlingen als de ouders kunnen zich opgeven door middel van een aanmeldingsformulier, dat op school wordt uitgereikt. Het gemeentebestuur is de plaatselijke verenigingen, die hun medewerking heb ben toegezegd, zeer dankbaar. ONDERWIJSTENTOONSTELLING De Vereniging Nederlands Fabrikaat heeft als onderdeel van haar voorlich- tingsoktiviteiten onderwijstentoonstellin gen ingericht, waarmede zij beoogt de kennis van de eigen industrie te vergro ten, het belang van de industrie voor onze economie onder ogen te brengen, de noodzakelUkheid van vakmanschap aan te tonen en de jongeren te confron teren met al die factoren en facetten die tezamen het woord „industrie" vor- Een van deze tentoonstellingen, waar aan door VNF een vaste leerkracht is verbonden, die de bezoekende klassen les geeft aangepast aan het schooltype, zal in Voorschoten worden opgesteld in de kantine van het voormalig Marine Op leidingskamp. Hedenavond om half acht zal de offi ciële opening van de expositie plaats vinden, die zal worden verricht door de wethouder van onderwijs, de heer W. Iestra. De leerkracht, mej. C. M. Engel vaart, zal daarna een rondleiding ver zorgen om een indruk te geven van wat de expositie de verschillende soorten on- derwUs te bieden heeft. Vele aanrijdingen in Leiden BURGERLIJKE STAND Geboren: Linda Ch. d.v. J. v.d. Plas en C. v.d. Boon; Floris F. Th. z.v. J. W. M. Llesker en H. M. J. Gects; Pieter z.v. P. Mioch en A. M. Mugge: Cornells z.v. D. v. Beelen en L. v. Duijn; Petronella H. d.v. C. A. v.d. Hulst en H. J. Querreveld; Leenderl z.v. L. de Best en C. Dulfer; Joan M. z.v. J. F. v. Rhede v.d. Kloot en P. A. Heitzer; Remco z.v. C. Spruljt en S. T. M. Viele; Wilhelmina C. M. d.v. J. Sierat en C. M. Neuteboom; Wilhel mina E. d.v. J. M. de Heiden en W. E. Westbroek; Helena Ch. d.v. J. v. Leeu wen en I. H. A. v. Leeuwen; Frangoise L. d.v. H. J. J. Roelofs en P. B. du Bon; Erwin R z.v. M v.d. Maat en A. M. Goewie; Anna A. M. d.v. C. J. M. Karre- rnans en Q. C. M. Borst: Yvonne d.v. J. de Roode en C. HeUmans; Paula M. d.v. C. L. Leijendekker en H. P. Gimberg; Ginette M. M. d.v. P, de Bruijn en D. Zoetemelk; Franclscus L. Th. z.v. J. F. M. Raaphorst en G. P. M. v. Gent; Corin- ne W. d.v, J. Roos en A. W. Vreeken. Gehuwd: J A. Koster en J. C. P. M. v. I>Uck; H H. B. Fache en M. B. Bonnet; L. J. v. Tongeren en A. M. Pannekoek; 1. du Prie en J. M. H. Mens; C. J. G. Kromhout en W. A. M. v. Wieringen; M. Kioos en T. M. Beket; R. A. Read en E. S. Tjon-Pian-Gi; W. J. Stamberg en V. S. Duivelshof. Naamgeving aan Lcidse scholengemeenschappen B. en w. van Lelden hebben de raad medegedeeld dat aan de Louise de Co- ligny-8cholengemeenschap en aan de Louise de Rembrandt-scholengemeen- schap onderscheidenlijk de volgende nieuwe namen zijn gegeven: Louise de Coligny-scholengemeenschap voor athe neum, havo en mavo en Rembrandt- scholengemeenschap voor atheneum, DIPLOMAZWEMMEN Tijdens door de Stichting ter bevor dering van zwemonderricht in Leiden en Omstreken georganiseerde examens kwam een groot aantal jongelui in 't bezit van het diploma geoefend zwem mer (B), terwijl één kandidaat met succes het examen aflegde voor de zwemproef (diploma A). De namen van de geslaagden zijn: Jaarbeursstedenbeker In het toernooi om de Jaarbeurs stedenbeker ontmoet de Leidse tafel- tennisvereniging Scyllo in de eerste ronde het Westduitse Pirmasens. Hoe wel Leiden geen jaarbeuisstad is werd Scylla toegelaten omdat in principe ook iedere eongresstad kan deelne men. Scylla heeft het ver/nek tot deel name ingediend om het Internationaal contact niet te verliezen. De Leide- naars moesten namelijk de landstitel laten aan het Amsterdamse Nedlloyd, dat nu mag uitkomen voor de Europa Cup. 't JaarWeursstedi n-toernooi vang: aan in september. Over de datum is echter nog niels bekend. Dit Ipernooi wordt georganiseerd door Pirmasens. terwijl de supervisie berust bij de NTU. Het Utrechtse SCE werd vrij- Glsteravond omstreeks half zeven reed een 20-jarlge bromfietser uit Leiden op het fietspad langs de Voorschoterweg In de richting Voorschoten. Een VW-busje, dat van de Voorschoterweg wilde af slaan naar de Rooseveltlaan, kruiste hel rijwielpad, waardoor de bromfietser er tegenaan vloog. De bromfietser werd met een schedelhaslsfraktuur en enkele j hoofdwonden door de EHD naar het i A'éttd'. Ziekenhuis vervoerd. SLEEPKABEL Op de afrit van RUksweg 4a op de j Hoge Rijndijk, reed gistermiddag een i bestelauto met een tweede auto op sleep- i touw, met een sleepkabel. Een 22-jarige bromfietster uit Zoeterwoude had dat niet gezien en reed tegen de kabel aan, waardoor zij ten val kwam, Met diverse hoofdwonden en een hersenschudding is zij door de EHD naar het Acad. Zieken huis vervoerd. MOTORKAP SLOEG LOS Gistermiddag omstreeks 12 uur reed een personenauto uit Delft op Rijksweg 4a. Plotseling sloeg zijn motorkap open, waardoor het uitzicht van de bestuurder werd belemmerd. De bestuurder reed I daarom de vluchtstrook op. Maar daar fietste een 32-jarige hulpkantonnler van de Rijkswaterstaat in l'unktie. De kan- tonnier woonde in Leiderdorp. Hy werd aangereden en kreeg daardoor enige hoofdwonden en een hersenschudding. Yin do EHD werd ook hy naar het Acad. j Ziekenhuis vervoerd. VERPLEEGSTER AANGEREDEN j Vanmorgen om 08.00 uur reeds op de Hooigracht een bestelauto, die in de richting Nieuwe Rijn ging, ter hoogte van de Hooglandse Kerkkoorsteeg een I 36-jarige Leidse verpleegster aan, die op de fiets reeds. De verpleegster liep een zware hersenschudding op en diverse i hoofdwonden. Door omstanders is zij het 1 St. Elisabcth-ziekenhuis binnengedragen. Getuigen worden verzocht zich in ver- j binding te stelleD met de afd. verkeer van de Leidse politie, tel. 44444. L.P.V. DE VRIENDENCLUB Uitslag van wedvlucht vanaf Surve- liers Fossees op zondag 8" juni. Er wa ren 183 vogels in concours die met kal me westenwind om 9.15 uur werden ge lost. Uitslag: W. Vijlhrief 1. 2; gebr. De Ridder 3. J. Veilbrief 4. 5. 7. C. van Dijk 6. J. van Seggelen, 8, gebr. De Ridder 9, A. J. Lijk 10. i Woensdagavond inkorven van 7 tot I 8.30 uur jonge duiven Zoetermeer; don- derdagavond inkorven van 7 tot 8.30 uur I voor Chateauroux; zaterdagmorgen in korven van 8.45 tot 10.15 uur voor Pont St. Maxence. DE BLAl'WKRAS Wedvlucht vanaf Orleans. In concours 140 vogels, gelost om 5.30 uur. Uitslag: W. Siera 1, 14, 19; H. Flippo 2; H. Moe- i nen 3; P. Sloos 4, 11, 13, 16, 20; Haas- Nieuwendljk 5. 9; W. Wel 6W Gijsman 7. 8. 17; G. Tang 10; J. Smit 12. 15; A. Houweling 18. Diploma A: S. Deijne. Diploma B: J. H. de Haas, J. Verheul, C. van der Schee, A. W. Stam, S. Ja cobs, R. Muusse, E. G. van Aken, H. L. A. Teeuwen, C. P. de Haas. M. van der Oever, J. Wormgoor, P. W. de Mooy. E. van der Eijk, J. de Mooij, W. T. A. Geels, A. Verstraate, Scholl, C. J. J. Rijneveen. D. N. J. Zwagerman, J. Verhoeven, J. van der Brink, M. J. M. E. van der Poel, C. Ravensbergen, C. Pouw, E. van Stralen, M. Vletter, C. de Graaf, M. C. van der Burgh, M. M. A. Medendorp, M. C. A. van Zijp. E. E. Westen. W. M. Slot, J. J. Niissen, J. A. H. M. Schakenbos, A. C. M. van Zijp, Y. de Meyier. K. Nievaart, J. D. Onnen, A. M. Krol, M. Brouwers, T. Sjaardema, C. M. T. Haverkort, J. Duyzend, R. E. Be- rettv. M. Cornelissen. J. de Groot, J. W. Rietkerken, H. Schrikkema. F. van Zomeren, M. P. E. van Berge Hene- I gouwen, F. P. Koree, J. Nagtegaal, W. 1 K. Siera, E. Blankensteijn, W, P Braggaar, R. Zaalberg, G. J.'Rav bergen, J. J. de Jonge, C. N. van Groe ningen, J. Bontje, J. van Egmond, R. Siebrand. G. A. van der Beek, D. Jansma. Y. Werdmöller, M. van der Weijden, M. C. Binnendijk. J. van der Worm, M. C. Leijden, A. Huiberts, C. l'Amie, W. Kromhout, J. H. J. Klever. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST DONDERDAG 13 JUNI Buurt 13: Rijnsburgerweg. Terwee- park, Boerhaavelaan. Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan. Van Swietenstraat, Faljerilslr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan, Van Slingelandtlaan. Jo- han de Wittstraat. Joha v. Oldenbar- neveldstraat. Hogerbeetsstraat. War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat. Roodborst- straat. Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat. Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat. Lop- senstraat. Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat. LEIDSE AGENDA DINSDAG 11 JUNI Stadsgehoorzaal (Foyer en koffie kamer I). Examens Theoprac. 9-17 u. Rest. Van der Heijden Voorlich tingsavond detailhandelsschool. 19.30 u. WOENSDAG 12 JUNI Stadsgehoorzaal (Grote zaal). Exa mens Theoprac. DONDERDAG 13 JUNI St.-Petruszaaltje (naast kerk). Sluitingsavond Kath. Vrouwengilde. 20.45 uur. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer II). Examens Raad van bestuur Bouwbe drijf. 9.00-17.00 uur. VRIJDAG 14 JUNI Rijksmus. voor Gesch. der Natuur wetenschappen Tentoonstelling Her man Boerhaave (derde eeuwfeest van zijn geboorte): Lente Festival. Ge opend: dag. van 10.00-16.00 uur; zon dag 13.00-16.00 uur. Stadsgehoorzaal (Koffiekamer II). Examens Raad van bestuur Bouwbe drijf. 9.00-17.00 uur. Stadsgehoorzaal (Grote zaal). Ned. Madrigaalkoor. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal (Foyer). Muziek- demonstratie leerlingen muziekschool. 19.30 uur. ZATERDAG 15 JUNI Stadsgehoorzaal (Foyer). Film Wernink Beton Mij. Lunch in koffie kamers. 9.30 uur. Rijksmus. Nat. Hist. Opening ten toonstelling Orangerie. 14.30 uur. OEGSTGEEST In het artikel over de Alg. Bank Nederland te Oegstgeest staan enkele onduidelijkheden, die een nadere aan vulling behoeven. In 1952 werd een nieuwe vestiging van de Twentsche Bank in Oegstgeest gesticht. Tien jaar kwam deze vestiging automatisch aan de Alg. Bank Nederland, door de fusie van ABN en Twentsche Bank. Het nieuwe bankgebouw is dus de tweede vestiging te Oegstgeest. Beheerder van de bank is de heer H. van der Ven; direkteur de heer J. Ouwerkerk. UITREIKING VAN SLEUTELS AAN EERSTE BEWONERS PLAN WASSENAAR TE DE ZILK In de kantine van de sportvereniging Van Nispen werden op enigszins plech tige wijze de sleutels uitgereikt aan 't eerste achttal bewoners van het plan- Wassenaar. De gemeente had gemeend deze gebeurtenis niet zonder meer voorbij te kunnen laten gaan en wilde aan deze uitreiking een feestelijk tintje geven. Bij deze uitreiking waren aan wezig o.a. de loco-burgemeester, de heer N. II. Hogervorst, wethouder Th. A. A. Schaap, vervolgens het bestuur der woningbouwvereniging de heren J. A. M. Pijnenburg, gemeente-ontvan ger en Th. Horsthuis. N. Out en Kwa- kenboscli. Na het gebruiken van een kopje kof fie voerde de heer Hogervorst het woord namens de gemeente. Het was hem een genoegen deze middag naar De Zilk te zijn gekomen om de sleutel te mogen overdragen aan de eerste bewoner van het plan-Wassenaar. Nog even memoreerde hij het wel en wee J. C. van Waveren (Hillegom) overleden De heer J. C. van Waveren, oud-direc teur van de Javase Bank en oud-HIlle- gommer, is gisteren in Dieren gecre meerd. De heer Van Waveren Is enige dagen geleden in Wenen op een camping overleden ln de leeftijd van 72 jaar. Met zijn dood kwam een einde aan een veelbewogen en avontuurlijk leven. De heer v. Waveren had de mulo vroegtijdig verlaten wegens slechte resultaten. Hij kreeg in het bloembollenbedrijf van zijn vader een opleiding, waarna hij naar Rusland werd uitgezonden om de taal te leren. Door de opgedane kennis van het Russisch werd hij gedurende de Eerste Werelddoorlog tolk in het Russisch in terneringskamp te Bergen aan Zee. Hier startte de loopbaan b(j de bank voor de heer Van Waveren, want de Hollandse Bank Unie nam hem in dienst als Russisch correspondent in Zuid- Frankrijk, waar toen vele Wit-Russen woonden (vluchtelingen). Bij de Javase Bank zette de heer Van Waveren zijn carrière voort, waar hy opklom tot presi- dat vooraf was gegaan om tot realise ring te komen van dit plan; de aan koop van de grond, vergunningen, enz. Juist daarom was het hem een groot genoegen thans de sleutel te mogen overhandigen aan de eerste bewoners, de heer en mevrouw Bakker. Het lag oorspronkelijk in de bedoeling na deze uitreiking de woning te gaan bezich tigen, maar door het slechte weer werd hiervan afgezien. Vervolgens richtte de heer J. A. M. Pijnenburg, bestuurslid der woning bouwvereniging, zich tot de nieuwe bewoners en wenste hun geluk met het in bezit nemen van deze woningen wat ook voor het bestuur van grote betekenis is. Hij spoorde de bewoners aan zo goed mogelijk gebruik te ma ken van deze woningen wat nu bij deze uitreiking van de sleutels hun eigen bezit is geworden en waar zij trots op kunnen zijn. Hierna sprak de heer Th. A. A. Schaap, wethouder en inwoner van De Zilk, nog enkele woorden. Hij sprak er zijn voldoen in ing over uit, dat de realisering van het saneringsplan Zil- kerduinweg met deze nieuwe bewo ning van het plan-Wassenaar tot het verleden behoort. Veel leed is wegge nomen; de bewoners van de Zilker- duinweg zullen geen spijt hebben uit hun krotten naar deze riante wonin gen over te gaan. Vervolgens bood hij uit naam der gemeente aan de heer en mevr. Bakker een fruitmand aan, voor hun zieke dochter die door het echtpaar dankbaar werd aanvaard. Hierna werd nog een verfrissing aan geboden en bleef men als goede buren nog een gezellig uurtje bijeen. LEIDSE BIOSCOPEIS Films in de week van 6-12 juni Camera: Liefdesdossier van een telefoniste (18 jaar) geprolong. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Zo gezegd, zo gedaan (a.l.) Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur.' 1 jaar)l STOMP WIJK Naai- het bestuur van de Harddra verij vereniging „Nooit Gedacht" mee deelt zullen de Stompwijkse Feesten dit jaar beginnen op donderdag 8 aug. en voortduren tot en met zaterdag 10 augustus. Vrijdagmiddag zal de tra ditionele kortebaandraverij plaatsvin den; de kinderspelen zullen op de laatste dag (zaterdag) gehouden wor- pp Studio: How -1 won th< Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur) Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. j Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur] Rex: Zomernachten in Zweden (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur- Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uurj Nacht voorstellingen: Vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Rex: Derek Flint (14 jaar). Camemt Liefdesparen (18 jaar). IfpRRELTJE Probee^ u, voordat u een moeilijke taak opgeeft, als laatste aansporing voorl te stellen, dat die taak tot een goeri einde wordt gebracht door iemand, aanl wie u een geweldige hekel hebt. PUNT UI i i In hotel „Schellingerhoud" in Koude kerk aan den Rijn hield de voetbal vereniging Koudekerk haar jaarlijkse ledenvergadering. De vrij goed be zochte vergadering werd geleid door voorzitter M. J. van Oosten, die in zijn openingswoord het afgelopen ver enigingsjaar de revue liet passeren. De heer Van Oosten gaf een volledig overzicht van hetgeen het afgelopen jaar voor en door de vereniging was gepresteerd. Daarna vroeg de heer Van Oosten de aanwezigen enige minuten stilte in acht te nemen ter nagedach tenis van Theo Amsterdam, eerste elf talspeler, die door een auto-ongeval om het leven kwam en de heer J. W. Zweeris, terreinverzorger van Koude kerk en consul van de KNVB, die tij dens een wedstrijd op het veld was overleden. BESTUURSWIJZIGING lid aftreden. Hij dankte bestuur en leden voor de prettige tijd die hij met de club beleefd had. Voorzitter Van Oosten bood de heer Koeman een zil veren sigarettenkoker aan. De heren M. J. van Oosten, A. Zweeris en pen ningmeester E. Dorrepaal werden in het bestuur herkozen. De vacature van de heer D. Koeman zal worden op gevuld door de heer M. de Wit. De heer Wagenaar zal het secretariaat overnemen, en de afkeuringsberichten zullen voortaan naar J. Colijn ge- i stuurd moeten worden. In verband met het 30-jarig bestaan van de vereniging werden de heren i D. Koeman, C. de Wit en E. Dorrepaal door de vereniging benoemd als ere- I lid. Onder applaus werden door voor- I zitter Van Oosten aan hen de diplo ma's uitgereikt. Hij prees deze ber stursleden voor hun werk voor de vereniging gedaan. De bespreking wat betreft de elftal- commisie bleek een van de moeilijk- i ste te zijn. Maar na lang met elkaar I gediscussieerd te hebben, besloot Arie Van links naar rechts op de foto: De voorzitter van de v.v. Koudekerk, de heer M. J. van Oosten en de drie pas benoemde ereleden met de diploma's, de heren D. Koeman, E. Dorrepaal en C. de Wit. SNELHEIDSOVERTREDERS VOOR DE LEIDSE POLITIERECHTER Tydens de gisteren gehouden zitting van de Lledse kantonrechter, mr. W. de Koning, werd een opvallend groot aan tal „snellieidsovertreders" berecht. En kelen onder hen werden reeds enkele malen eerder inzake het overtreden van de maximum toegestane snelheid ge vonnist en derhalve door het rechtscol lege tot de categorie „snelheidsmaniak ken" gerekend. Zo ook b.v. een 34-ja- rlge bedrijfsleider uit Den Haag. die op Rijksweg 8 onder Sassenhelm bynn 20 km/u te hard had gereden en voor een zelfde overtreding al viermaal eerder werd veroordeeld. RF.F.DS VIJF MAAI. EERDER I milde eis, dankte de loodgieter aan het feit, dat hij zonder de nodige rijbevoegd- j heid met zijn auto en het voertuig op vier gladde banden rondreed. De kantonrechter vonniste hem by verstek tot twee geldboeten van f 100,- I subs. 40 dagen. „NIET GEZIEN' Ditmaal - rdachte als :ceptie Een 28-jarige chauffeur uit Rijswijk stond reeds vijfmaal eerder terecht we- gons le hard rijden. Ditmaal over- selireeil hij met zijn auto op Rijksweg ,S j de maximum toegestane snelheid met eirca 28 kilometer per uur. „Dat kwam, I omdat ik het sneliieidsbord niet gezien heb. Ik deed het echt niet expres", ver- j zekerde bij de rechter. „Ook deze verdachte maakt er ken- neiyk een gewoonte van de maximum I snelheid le negeren", aldus de officier. Daar hy ook t.o.v. deze verdachte de intrekking van het rijbewijs als de eni- I ge oplossing zag, eiste hij behalve een geldboete van l 90,— subs. 18 dagen, eveneens de onvoorwaardelijke intrek king van de rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. DE LEIDSE COURANT VRAAGT voor diverse wijken in loeiden VOOR DE BEZORGING VAN ONZE KRANT LEUKE BIJVERDIENSTE AANMELDEN ABON. AFD. - PAPENGRACHT 32 - LEIDEN Gezien vedrachtes „verleden" Inzake het zich niet steren aan de desbetref fende verbodsbepaling met alle gevaren l van dien, kwam de officier, mr. C. van Steenderen tol de conclusie, dat ver dachte ditmaal een gevoelige correctie volledig toekwam Hij eiste daarom naast een geldboete van f60,— subs. 12 dagen de onvoorwaardelijke intrek king van verdachtes rijbevoegdheid vooi de tijd van zes maanden. „Ik kan in verband met mijn werk m'n auto niet missen", reageerde de j zichtbaar geschrokken verdachte hierop. I „Dan moet U uw directie maar vra- 1 gen of zij U een chauffeur ter beschik king stelt", repliceerde de rechter on- I verblddeltjk en vonniste hierna conform. „Zonder rijbewijs ben ik brodeloos" reageerde ook deze verdachte en pleitte vervolgens voor een voorwaardelijke ontzegging. „Hel gaat hier oni de veiligheid op de weg en niet oin uw privé-belang" al dus het bescheid van de rechter, die de geldboete op f 80,— stelde, doch inzake j CT FfHTF I FS j de onvoorwaardelijke intrekking der rij-1 j bevoegdheid conform vonniste. i „Ik zag die vraehtanto echt niet aan komen" verklaarde een 67-jarige auto- j mobilist uit Vlaardingen, de reden waarom hij op liet kruispunt Parklaan/ Provlnclaleweg te Sassenhelm geen voorrang luid verleend. Door de hieruit voortvloeiende botsing werden zyn twee passagiers min of meer ernstig gewond. Gezien verdachten excuus en leeftijd vroeg de knntonreehter zich af, of ver dachte er niet beter aan deed met auto rijden te stoppen. „Ik ltan nog best zien en ben be- I kwaam genoeg m'n auto te besturen", reageerde de verontwaardigde verdach- te vrij scherp. Mede omdat hij genoem- de vrachtauto „in 't geheel niet gezien had met genoemd gevolg van dien", trok de kantonrechter een en ander in twij- j fel. Vandaar ook. dat hy bij wijz» van i „stok-achter-de-deur" aan de eis: f 100,- i subs. 20 dagen in zijn vonnis nog toe voegde: een voorwaardelijke intrekking van de ry'bevoegdheid voor de tyd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar GLADDE BANDEN Hoewel een 30-jarige loodgieter uit Noordwyk verstek liet gaan, belette dit de officier niet om twee geldboeten van repsectieveiyk f 100,en f 125,subs. 45 dagen tegen hem te eleen. Deze niet Een 20-jarige chauffeur uit Leiden bezat nog maar korte tyd zijn rybewljs en gaf desondanks al autorijles. Op een kruispunt gaf hy de leerling een foutie ve aanwijzing, heigeen prompt 'n scha delijke botsing opleverde. „M'n vader heeft een rijschool en toen deze niet thuis was stond de leerling erop tocb een ryies te krygen. Daarom hen Ik Zweeris als secretaris van de commis sie te bedanken. Hij blijft wel lid van de commissie. De heer A. Oudshoorn zal hem opvolgen. J. van Eijk bedankte als elftalcommissielid omdat hij zich elders gaat vestigen. De elftalcommissie zal dit jaar bestaan uit de heren Arie Zweeris, P. Wouters (trainer), C. Hoo- geveen, A. Oudshoorn en A. van der Meijden. De kas zal de volgende' keer gecontroleerd worden door de heren P. Zeilstra, C. Rademaker en W. Dijk man. De heren W. Dijkman, Adie Zweeris, Jan Zweeris en Arie Schel lingerhout zullen in Leiden de cursus jeugdleider gaan volgen. maar ingevallen", verklaarde de jeug dige chauffeur zijn overtreding. „Dan betaald de leerling zeker de boete, die U krijgt", infornieerde do rechter be langstellend. Verdachte betwijfelde dit ten stelligste. De officier laakte verdachtes gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel in ho ge mate en eiste ter correctie een geld boete van f 80,subs. 16 dagen. De kantonrechter vond verdachtes wandaad dermate ernstig, dat hij de eis nog te mild vond en vonniste met een geldboete van f 100,subs. 20 dagen. SCHUTTER WERD ONTWAPEND Toen een zojuist passerende automo bilist zag, dat een 17-jarige opperman uit Zoeterwoude op de Ommedijkseweg met zijn windbuks op vogels schoot, nam hy de jongeman het wapen af en waar schuwde vervolgens de politie, die uiter aard direct proces-verbaal op maakte. „Ik schoot op dat moment niet en dc buks stond tegen een hek", zo probeer de verdachte via „een handigheidje" de tenlasteleging (overtreding van de jachtwet) ongedaan te maken. Daar verdachte destyds tegen verbalisant had toegegeven, dat hy wel had ge schoten, doch alleen op lege blikjes, nam het rechtscollege hem deze „omme zwaai" extra kwalyk. De officier achtte de tenlastelegging duidelijk bewezen en eiste zowel een geldboete van f 30,als de verbeurd verklaring van het in beslaggenomen „Die buks wou ik 'wel graag terug hebben", aldus verdachtes laatste woord. De kantonrechter was hiertoe geens zins bereid en legde naast een boete van f 25,- subs. 5 dagen de gevraagde ver beurdverklaring in zijn vonnis vast. „Als liet Zondagsblad nog dikker wordt, moet meneer Smit zleh een grotere hond aanschaffen." Marktberichten LEIDEN, 10 juni. Groente Aardbeien 71-92; aardappelen 33-56; an dijvie 12-44; peulen 130-260; snyboner: 220-280; stambonen 240-370; kroten 14- 29; spitskool 14-31; postelein 16-36; ra barber 18-30; spinazie 9-30; komkom mers 23-41; tomaten A 540-570; B 580 610; C 530-540; CC 480-510; uien mid delfijn 9-36; waspeen 91-87; bloemkool! A 54-85 B 39-76; C 30-60; sla A 5-16,1 bospeen 43-96; peterselie 16-17; radijs 8-10; selderij 9-14; uien 11-12 - ROTTERDAM, II juni - Vee - Aan- voer totaal 3561, weekaanvoer 5095, sl. runderen 125, gebruiksvee 469, vette kalveren 300, graskalveren 40, nuchtere kalveren 1902, varkens 7, biggen 5, paarden 9, veulens 7, schapen, lamme- 73, weidelammeren 607, bokken, i geiten 17, slachtrunderen 495-530, 435- 1 475, 390-415, 370-385, vette kalveren 350-360, 320-345, 300-320, stieren 400- 460, worstkoeien 350-375, kalf- melk- i koeien 1125-1575, vare koeien 975-1250 I vaarzen 950-1100, pinken 625-800, gras kalveren 400-575, nuchtere kalveren 165-170, mestkalveren 195-255, schapen 95-125, lammeren 100-145, weidelam meren 90-115, slachtrunderen: matig, stil, als gisteren; kalf- melkkoeien: ge- [woon, kalm, onv., vare koeien: als vo rige week, rustig, onv.; vaarzen, pin ken: kort, kalm, goed prijsh.; gras kalveren: klein, vlot, constant; vette kalveren; groter, stroef, lager; nuch tere kalveren: iets korter, levendiger, even hoger; schapen, lammeren: kort. tamelijk, prijsh.; weide- zuiglammeren iets kleiner, redelijk, als vorige week. BODEGRAVEN, 11 juni - Kaas - Aanvoer 74 partijen prijzen: le kwal. 3,80-3,90; 2e kwal. 3,70; extra kwal. 4,25. Handel kalm. R'VEEN, 10 juni, bloemen. Am. Anjers Sim Rose 10—19, Sim Rood 11— 15, Sim Wit 12—15, Shocking Pink 13— 14, Keefer Sim 1415, Sim Arthur 11 16, Dusty 1213. Désiré 13, Espérance 1116, Rozen Garnette en Carol 510. Zorina 1114, Super Star 1826, Nor dia 11—23, Elsbeth 11, Bregina 9—17, Baccara 3244, Carla 2328, Spanish Sun 1214, Pioenrozen 1622, Gerbera 1319 p. st. Trosanjers 1,652,05, Bro- dea 501,35, Anemonen 922, Koren bloemen 4060, Irissen 1071, Mar grieten 28—50, Esther Read 42—74, Col- villeis 601,55, idem Orange Queen 1,65 1,80, Pyrethrum 5166, Duizend schoon 1643, Lathyrus 23—60, Bruids anjers 1638, Campanula 3244, Pa pavers 6065, Chrysanthen 1,952,35 per bos. Perkplanten Begonia 2023, Afrikanen 510, Impatiëns 2728, Salvia 8—ril per stuk. TER AAR, 10 juni, Groente. Peu len 2,002,60, peulen 901.40, snybo- nen 2,002,70, snybonen stek 701,50. andijvie 3845, waspeen stek 4555.' postelein 2226, spinazie 3544. krom me komkommers 19, komkommers stek 2122 alles per kg. Bloemkool Al 68— 97, bloemkool A2 2385, bloemkool BI 45, bloemkool B2 1632, bloemkool af wijkend 16, sla 1 13—17, sla 9—11. komkommers 1 2735, komkommers 2 1925 alles per stuk. Boskroten 23 27, bospeen 1 7188, bospeen 2 59. bos peen stek 16 per bos. Paprika 10. perk planten Afrikanen 68 per stuk. RIJNSBURG 10 juni Bloemen An jers: Witte Sim 8-14, Rode Sim 7-16; Roze- Sim 7-14; Crowley Sim 5-13; Dus ty Sim 10-20; Arthur Sim 8-15; G. J. Sim 6-13; Espérance 15-27; Harvestmoon 20-34; Selecta Sim 6-15; William Sim 7-16 ct. p. st. Anthurium 45-165; Ger bera 5-33; Irissen 2-7; Violieren 10-22; Colvilieis 5-25; Gladiolen 15-25 p. st. Duizendschoon 25-60; Lathyrus 25-50 ct p. bos. Margrieten 50-270 per lOu. Free- sia's: Golden Yellow 45-85; White Swan 75-125; Ballerina 125-200; Stockholm 45-100 ct. per bos. Rozen: Baccara 15- 38; Carol 5-10; Garnet 5-9; Zorina 6-16; Junior Miss 8-17 per stuk. Chrysanten; Lyona 220-250 Tokyo 230-270 Indianpo- lis 250-340; White Spider 280-370 p. bos.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4