40-jarig priesterfeest deken W. P. M. Haring Benoemd tot officier in orde v. Oranje-Nassau Westfriese Zangers bovenaan in Zangconcourfestival 68 Zoeterwondse Sterrit trok record aantal deelnemers MAANDAG 10 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT LUISTERRIJKE LITURG. PLECHTIGHEID EN OVERVOLLE RECEPTIE Inleidingsfeest De St.-Lodewykskerk te Leiden bloos de donkerrood by het 40-jarig priester feest van haar pastoor, deken W. P. M. Haring. Het altyd elegante, witte bede huis zag er met een verfynde tooi van honderden rode rozen nog eleganter en sierlyker uit. Het braeht reeds de avond tevoren in feeststemming, toen de jubi laris in liturgisch gewaad, vergezeld van drs. Albert Vreeburg, er binnenkwam en verwelkomd werd met een intredezang „Looft de Heer". Namens het kerkbestuur en de, volle, kerk sprak de heer F. C. de Hosson een korte begroeting uit, waarna de H. Mi3 een aanvang nam. Een koor van grote en kleinere leer lingen uit „Leeuwenhorst" te Noordwij- kerhout zong, heel mooi, de Paus Joan- nes-mis van Jan Vermulst, in de lands taal. Ook het epistel en het evangelie en andere liturgische teksten werden door de celebrant en zijn diaken in het Nederlands gezongen. De Paus Joannes- mis van Vermulst kon, in afwisseling met het koor, ook door het „volk" wor den meegezongen, dat daarbij onder steund werd door trompet-begeleiding. Die koper-begeleiding versterkte de geestdrift. Na het evangelie heeft de deken in een toespraak dank gebracht voor zijn uitverkiezing tot het priesterschap. De hoogst feestelijke inleidende plech tigheid werd besloten met het prachtige lied in beurtzang „Blijf mij nabij waneer het avond isHet wés avond, en dat kwam dus goed uit; anders was het wat voorbarig geweest! Na afloop was er in de zaal van sacristie gelegen heid de jubilaris alvast geluk te wen sen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Plechtige concelebratie De officiële liturgische herdenking had zondagmorgen plaats met een geconce lebreerde Eucharistieviering in de St.- Lodewijkskerk. Nadat de jubilerende pastoor-deken met de concelebranten vanuit de pastorie in processie naar het altaar was getrokken, heette hij allen, familie, vrienden en parochianen wel kom bij deze bijzondere liturgische vie ring. waaraan muzikale medewerking werd verleend door het Alma Materkoor onder leiding van Jan van der Meer, een strijkensemble uit het Jeugdkamer- orkest Leiden, Henk Briër aan het orgel en de solisten Lize Schoo (sopraan), Thelia Keyzer (alt), Jan Koot (tenor) en Frans Kemper (bas). Uitgevoerd werd de Missa Brevis in Bis, die Mozart in 1777 componeerde. Koor, solisten en instrumentalisten hebben van dit werk van deze grote componist een belevenis van allure en niveau gemaakt. Een hulde was het oqk aan de jubilerende deken, die geduren de zijn Leidse pastoraat niet alleen by vele gelegenheden een enthousiast toe hoorder, maai- ook een warm supporter in de ware zin des woords was. De wis selende gezangen van deze zondag wer den ten gehore gebracht door het paro chiële koor. De korte predikatie van deken Ha ring stond evenals de Eucharistievie ring in het teken van de dankbaar heid. „Ik zie terug op veertig geluk kige priesterjaren. Gelukkig, omdat een ieder, die naast my stond, ouders, familieleden, collega's en medegelovi gen my aanvaardden en verdroegen In de dienst, waarin de Heer nijj, niet vanwege mjjn daden of verdiensten gesteld heeft", zo sprak do deken. De concelebratie, het uitspreken van de woorden van de Consecratie door meer dan een priester, geschiedde door zeven priesters: de jubilerende deken en zes naaste vrienden. Dat waren eremitus- pastoor Vis (79), een van de pastoors onder wie de deken als kapelaan werk zaam was, emeritus-pastoor Van Schie uit Heemstede, pastoor Rutten en pas toor Van der Stap uit Scheveningen (eens collega-kapelaans), kapelaan Kloosterman uit Oegstgeest en rector L. Verbeek, een van de naaste medewerkers in de dekenale zielzorg. Receptie Na de mis, besloten met een door al len meegezongen „Blijf mij nabij", volg de de receptie in restaurant Van der Heyden waarop als eerste het woord gevoerd werd door de heer S. Menken, voorzitter van het Jubileum-comité. „Geen feest om het feest, maar uit ware dankbaarheid voor 40 jaar priesterschap, dat gekenmerkt werd door trouw aan het Evangelie, de Kerk, de Sacramenten, Bisschop en Paus", aldus de heer Men ken, die de wens uitsprak dat de jubile rende deken in dezelfde trouw zal mo gen volharden. In de afgelopen tijd is in het dekenaat een giro-actie gevoerd. Daar het juiste bedrag nog niet bekend is er moeten stellig nog overschrij vingen binnen komen was de heer Menken nog niet in staat het definitieve bedrag te overhandigen. Daarom liet hij het bij, zoals hij het noemde, „loze" en veloppe en de toezegging, dat een cheque binnenkort zal volgen. Namens de parochie vertolkte de heer F. C. de Hosson de dankbaarheid. „Na dat U in Dordrecht een kerk gebouwd had, kwam U in Leiden weer tussen het cement. Twaalf en half jaar bent U een goed pastoor geweest, die bewondering en liefde wekte. Door uw werk voor het materiële (de luisterrijke restauratie) en als wijs leidsman in deze overgangs tijd", aldus de heer De Hosson, die be sloot met het overhandigen van een be drag onder couvert namens het kerkbe stuur. Het cadeau van de parochie was de collecte tijdens de Eucharistievierin gen van zaterdagavond en gistermorgen. Benoemd tot officier Het hoogtepunt van de receptie was de mededeling van burgemeester Van der Willigen, dat de deken benoemd was tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau. In een zeer korte toespraak iede re spreker moest het wel kort houden, want vele honderden verdrongen zich om deken Haring persoonlyk geluk te wen sen zei de burgemeester, die ook de Een beeld van de luisterrijke liturgi sche viering. Deken Haring, midden, con celebreert met zes naaste, priester-vrien den. Achter de celebranten drs. A. Vree burg, die gistermorgen, evenals zater dagavond bij de Eucharistieviering as sisteerde. Concelebratie in de Lodevvijkskerk had bijgewoond, dat deken Haring ongetwij feld een groot en ryk priesterleven ach ter de rug moet hebben. Getuigen ten minste zijn daden en activiteiten gedu rende zyn twaalf Leidse jaren. „Er is een krachtige parochie tot stand geko men en Leiden kreeg er een mooie kerk bij. Leiden mag er zich gelukkig mee prijzen". De burgemeester deelde vervolgens mede dat het H.M. de Koningin op voor dracht van de regering had behaagd de jubilaris te onderscheiden met het offl- cierschap in de Orde van Oranje Nas sau. Waarna hij ietwat onwennig het was de eerste toga, waar hij een medaille op moest spelden het officierskruis bevestigde. Dankwoord In zijn dankwoord voor deze onder scheiding herhaalde de deken wat hij tijdens de Mis had gezegd: „Ik heb me in mijn priesterleven altijd gelukkig ge voeld. Door het werk en de mensen, die Bij de vele receptiegangers was ook een deputatie van het diocesaan college „Leeuwenhorst" uit Noordwijkerhout, waarvan deken Haring provisor is. Re gent A. C. Raadschelders bood een album met kleurenfoto's van het college aan. Tussen de deken en do regent rector drs. A. G. W. Nijs. ik ontmoette". De deken maakte de vele aanwezigen ook deelgenoot van z(jn spijt over het verschijnsel, dat de laatste ja ren geleidelijk en algemeen gegroeid is. „Het is jammer", aldus de deken, „dat het contact in de kerk met de parochie gemeenschap door de week geruisloos verloren gegaan is. Het beperkt zich nu in hoofdzaak tot de zondag. Als je vroe ger door de week iemand in de kerk had, wist je, dat er iets bijzonders aan de hand was. Een ziekte in de familie, een examen of een blyde gebeurtenis. Je had het directe contactHij besloot ten slotte met dank aan allen voor de geluk wensen en de cadeaus. Ongeveer twee uur lang hebben daar na nog talloos velen de jubilerende de ken gelukgewenst. In vele gevallen lie ten zij liun woorden vergezeld gaan van geschenken. Er waren parochianen, col lega-pastoors uit Leiden en van elders, vertegenwoordigers van katholieke orga nisaties, verenigingen en instellingen en vertegenwoordigers van andere Leidse kerken. Katholieken en ook niet-katho- lieken, wat niet zo verwonderlijk is met de belangstelling van deken Haring voor de oecumene. Kortom: een receptie, die duidelyk manifesteerde welk een ge waardeerde positie deken Haring in Lei den bekleedt. Burgemeester mr. G. C. van der Wil ligen speldt de jubilerende deken de hoge onderscheiding op. RUIME EERSTE PRIJS VOOR ST.-JANS-FANFARE OP FEDERATIEF BONDSCONCOURS TE BERKEL Ook jeugdorkest „St. Jeanne (FAre?' uit Noordwijkerhout promoveerde Zaterdag en zondag werd te Berkel en Rodenrys het federatief Bondsconcours 1968 van de R.K. Bond van Muziekgezel schappen in Zuid-Holland gehouden. De organiserende vereniging „Helicon" uit Berkel zorgde voor een uitstekende or ganisatie en dit heeft er zeker toe bij gedragen dat de deelnemende korpsen op veelal goede resultaten kunnen terug- Het hoogste aantal punten, en daar door de wisselbeker, kwam in handen van de goed in de running zijnde „St. Jans Fanfare" uit Zoeterwoude. Dit korps, dat ook vorig jaar in het bezit kwam van deze beker, liet zondag voor de tweede maal haar naam er in aan brengen door in de afdeling Uitmun tendheid Fanfare voor het verplichte werk „Vagantes", suite van Marcel de Boeck, 154punt te vergaren en daar voor het keuzewerk (op aanwijzing van d?» ju,l'y)- „De Geuzen in de Bommeler- waard" van H. van Lijnschooten nog 162 punten werden vergaard, behaalde zij met 316'/: punt een eerste prijs wat promotie naar de ere-afdeling inhoudt. Een eerste prijs met promotie was za terdag ook reeds behaald door het Jeugd orkest „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwij kerhout, dat uitkwam in de laagste af- „VOX LAETA" STAL DE STOW IN STADSGEHOORZAAL TE LEIDEN Op het zangconcoursfestival 1968 van de RK Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland, gisteren ge houden in de Stadsgehoorzaal te Leiden hebben de Verenigde Westfriese Zangers uil Wognum voor de tweede achtereen volgende maal de bondswisselpi \js „Groot-Warnik" in de wacht gesleep*. De Westfriese Zangers verwierven deze prys niet het hoogste aantal punl. u in «Ie concertwedstrijd360, een eerste prijs cum laude. Onder dirigent Joh. Stam gaven zy een indrukwekkende vertol king van het verplichte werk „Do all the good you can" en het vrye werk „Die Ruine van Kodaly", dat viriel, expres sief en buitengewoon overtuigend gezon gen werd. Dit was zingen van de boven ste plank. Rokozano uit Noordwijkerhout zong zich onder leiding van de heer J. Post- na naar een fraaie tweede plaats (306 werken niet schuwden en zich er serieus aan hadden gezet. Ook in de vrye sector was veel aan- j trekkelijke zang te horen. Zo hoorden wij o.m. een monumentaal en triomfan- I teiyk Te Deum van Hendrik Andriessen j door het gemengd koor „St.-Caecilia" uit het Noordhollandse Wognum. GLANSRIJK I Het optreden van de gastvrouwen en j -heren uit Roelofarendsveen, het koor I „Vox Laeta", dat voor de derde maal de organisatie van het festival op zich had genomen, overtrof echter alles. Hier werd een overtuigend bewijs geleverd op welk zeer hoog peil het amateuristisch beoefenen van de zangkunst kan staan. Deze „blijde stem" uit de Veenstreek heeft zich onder de leiding van een Jan van der Meer ontwikkeld tot een koste lijk vocaal instrument, dat zich laat kne den door een op en top kunstenaar als Van der Meer is. Met name Cantique de Jean Racine van Fauré (wat een nuancering-) en twee door Rudolf Karsemeyer bewerkte ne- soepele vertolking. gro-spirituals kregen een perfecte en Vooral de twee spirituals werden een ritmisch en „swinging" aanstekelijk zangfestijntje. Het slot was een „vrij blijvende" selectie van Louis Toebosch' blijvende selectie van Louis Toebosch, „Quod libet" genaamd, een parafrase rend en humoristisch aaneenrijgen van oud-Nederlandse volksliedjes vol muzi kale knipoogjes en toch echte kunst. Elke inspirerende vonk van deze koor leider bij uitstek die zich bovendien een fijnzinnig begeleider aan de vleugel toonde sloeg op het uitstekende zin gende koor over. „Vox Laeta" en haar dirigent oogstten daverend applaus: Jan van der Meer kwam er niet zonder een boeket anjers vanaf. AFSCHEID Deze middag werd ook afscheid geno- len van de heer E. J. Groot uit Groote broek, die 35 jaar lang, praktisch sinds de oprichting, secretaris van de bond is geweest. Hij kreeg ook voor zijn moeite loos aaneenpraten van de verschillende onderdelen gistermiddag, een dankbaar applaus van de aanwezigen en bloemen van mevrouw E. van Warmerdam, pen- ningmeesteresse, in ontvangst te nemen, deling, de 4e afdeling Harmonie, maar dat door 147 punten voor het verplichte werk en 147 punten voor het vrije werk nu een ruime eerste prijs haalde en daar door volgend jaar een afdeling hoger mag uitkomen. Zaterdag: afd. Uitmuntendheid Fan fare: DSS uit Aarlanderveen 133 p. ver plichte werk en 133% vrij werk, totaal 266%, 2e prijs. Afd. Uitm. Harmonie: „Canite Tuba" uit Lisse, 154% en 145%, tot. 300 punten, le pr(js. Zondag - le afd. Fanfare: „Liefde v. Harmonie" R.Arendsveen 142%, 141%, totaal 284 (le prijs). Afd. uitm.: Fanfare Excelsior, Noordwijk: 147, 145%, totaal 292%, le prijs; Sup. afd.: Fanfare Ju liana, Stompwijk: 159, 144, totaal 303 p., le prijs; Sup. afd. Harmonie St. Cecilia, Voorhout 144, 144, totaal 288, le prijs. Uhr. Lyceum Schubertlaan Geslaagd voor het einddiploma HBS- A: Wouter v.d. Bunt, Voorschoten; Nlek van Dam Valkenburg; Cobl v. Dijk, Kat wijk/Zee; Marja v. Dijk, Anke Hakker, Arle Hey Voorschoten; Jaap v.d. Hoek, Els van Iperen, Bert Jonk, Jos Lucieer, Joop Maat, Voorschoten; Nico Parlevliet Katwijk/Zee; Willy v.d. Stoel, Tineke Visser Katwijk/Zee; André Wagemaker, Waar geen plaatsnaam vermeld is dat Leiden. Met één kandidaat wordt het examen voortgezet. EINDEXAMENS M.M.S. Voor het eindexamen MMS zijn vnn het St.-Agnes-lyceum te Lelden geslaagd de dames: Toos Beekman; Dineke Bon ter, Voorschoten; Marjolelne Braun, Hil- legom; Rosemary Coster; Els Effert; Joke Geijer; Thea van der Heijden An nette Heuzen, Voorhout; Elly Klenjet; Marian Koens, Leiderdorp; Corry Kui pers: Margrit Lakeman, Voorhout; Hé- lène Matze. Oegstgeest; Justine Minder- houd, Leiderdorp; Ada Paardekooper, Zoeterwoude; Jetty de RykIngrid Ver steeg; Els Walenkamp, Warmond; An nette Alkemade, Noordwijkerhout; Ine ke Blokhuizen, Leiderdorp; Paula van den Broek; Susan van Buljtenen; Char lotte Eyslnk Smeets, Voorschoten; Lia van der Geest; Lia Goddijn; Jeanette Le Grand en Marijke Groenendijk, belden Alphen aan den Rijn; Annemieke de Groot, Noordwijk; Thea van der Heijden sr.; Marianne Jongen, Katwijk; Joke Koek, Oude Wetering; Babs Kroonen- berg, Haarlem: Paula Limburg, Oegst geest; Lucie Noordman; Marianne Pe- terse; Mleke Pynaker, Noordwijkerhout; Marie-Jo8é Scheerder, Alphen aan den Rijn; José Scholtz, Leiderdorp; Henny Verhoeven; Lous Creyghton; Els Deen Oude-Wetering; Margriet Everaers; An- gelique Fortanler, Voorschoten; Mlscha Fredriksz; Joke de Haas; Liesbeth Hen- neman; Yvon Heruer, Noordwijk; Tony van Leeuwen, Voorschoten; Ria Lovink; Marijke Neljenhuls, Zoeterwoude; Lia Pieterse, Korteraar; Alma Polane, Rijns burg; Marjolein van Schalk, Leiderdorp; Bernardino Sieverding, Zoeterwoude; Toos van der Spek, Katwijk: Astrld Ver hoef, Oegstgeest; Annette Waayer, Stompwijk; Ria de Winter; Ella van der Zon en Francis Zwetsloot, beiden Alphen aan den Rijn. Waar geen plaats namen vermeld staan is dit Lelden. TIEN PROCENT VAN BEVOLKING DOET MEE AAN „SPORTDAG VAN HET JAAR" Voor de 17e maal organiseerde het Comité „Zoetenvoudse Rljwieltochten" een sterrit. Gistermorgen was het van af half tien tot drie uur aan het Don- Boscohuis een drukte van komen en gaan van deelnemers (sters) die hun routebeschrijving en hun contröle-kaart kwamen afhalen om aan hun 75 of 35 km. te heginnen. En daar de weergoden met een stralend zonnetje en een lek ker fris windje meewerkten werd het voor allen een pleziertochtje, de bange verwachtingen van het comité en deel nemers na de regenachtige zaterdag ten spyt. De tocht ging door het prachtige polderland van Zoeterwoude naar Lei derdorp, waar na de brug over de Rijn door allerlei kronkelingen en over de nieuwe brug over de Rijn tenslotte via de Haarlemmertrekvaart en door de nieuwe wijken van Oegstgeest restau rant „De Rode Leeuw" werd bereikt waar het rustpunt van de 35 km. f iet- De „zware" jongens van de 75 km. fietsten verder via Warmond, Sassen- heim naar Lisse. Hier werden verschil lende deelnemers verrast met bloemen door de heer H. Broxterman. Keuken hof, Ruige Hoek en het mooiste stuk duinlandschap was hierna de beloning voor de moed van deze fietsers, waar in het prachtig gelegen „Duinoord" een uur rust werd gehouden. Door de duinen werd de tocht voortgezet naar Katwijk waar de route bij de Sandhorstlaan weer samen vloeide met de 35 km'ers, na hun rust die vla Oegstgeest en Rijnsburg hierheen waren getrokken. In Valken burg trok men langs stille wegen door het tuinbouwgebied naar de Haagse Schouw waarna via Leiden-Zuidwest Zoeterwoude werd bereikt. In weinig woorden gezegd: het was een hele dag waaraan honderden men sen machtig veel genoegen hebben be leefd. Hulde aan de comlté-ledcii die onder leiding van de lieer Koos v.d. Geest een grootse sportdag hebben georganiseerd waaraan ongeveer 10% van de Zoeter- woudse bevolking bulten de velen lilt verre omstreken, heeft deelgenomen. Een berg werk ja In luttele maanden verzet, elke zondag na Pasen trok een ploeg medewerkers 's morgens om half zes de omgeving in om de route uit te stippelen en de puzzles op te zoeken. Plak-service Tijdens de gehele tocht reed de ser- vce-wagen en een monteur op de brom mer van „Het Wapen van Zoeterwoude" van de fa. Van Steijn de route langs en plakte belangeloos talr(jke lekke ban den, repareerde slechts tegen betaling van onderdelen allerlei mankementen en nam zelfs niet te repareren fietsen mee in de „bezemwagen". In Valken burg tracteerde de reeds beroemde frisdrankwagen iedereen op een flesje en kreeg men v(jf minuten rust om met nieuwe moed de laatste kilometers af te leggen. Tenslotte ging 's avonds om negen uur in het Don Bosco-huis de finale in, het sluitstuk van een prachtig gesluagde dag: de prijsuitreiking. In zijn kort woord vooraf dankte de heer v.d. Geest zijn medewerkers, 45 man sterk, voor het vele werk, de controleurs o.a. die die zes uur aan één stuk hun post bezet hielden, de fa. Van Stejjn voor de mate riële, maar vooral morele steun en ook allen die- hadden meegereden en juist door hun prestatie deze tocht grandioos hadden doen slagen. De 75 km.-tocht (juiste afstand 74 km.) had 442 deel nemers getrokken, de kleine tocht (36 km.) kwam met een groei van 50% aan de 126 deelnemers tarwyi nog 19 personen een individuele sterrit n&ör Zoeterwoude hadden gereden, waarbfl zij de nodige stempels moesten verzame len van'politie of benzinepompen. Deze reeds een „klassieker" van de zuiverste soort geworden sterrit trok een record aantal fietsers van 587 (tegen 578 in 1967). De oudste deelnemer was de heer J. A. v.d. Geest, 68 Jaar, die echter voor de 75 km. zijn hand niet om draait, vorig jaar reed h(j nog naar Ke- velaer, terwijl hij voor een rondje rond het IJsselmeer echt niet op zij gaat. De Jongste deelnemers waren jongens en meisjes vnn 9 jaar, die rustig mee draaiden aan de 35 km. en minstens evenveel plezier aan het vaantje beleef den als de ouderen. Prijswinnaars (Grote tocht 75 km.) 1 H. v.d. Goes en Margo Straver Zoe- termeer 8 strafp. 2 G. v.d. Goes en W. v.d. Goes 11 str.-p. 3 Rinl v. Noort en Leneke v.d. Meer 13 s.p. 4 Piet van Leeuwen en Dirk Borst 14 s.p. 5 Thea v Dlemen en Cokkie v.d. Salm 14 s.p. 6 Wil v. Leeuwen en Wim v. Rijn 14 s.p. 7 L. v.d. Hoeven en Leo Mooyman 15 s.p. 8 Martin v.d. Torre en Amlke Roe- sen (Alphen) 16 s.p. 9 Hein Bosman en Tom v.d. Meer 16 s.p. 10 Leny Koek en Fleke Dolle 18 s.p. 11 Corry v. Tey- llngen en Paula v. Teylingeu 18 s.p. 12 Albert Bosman en Wim v. Veen 18 s.p. 13 Wil v.d. Hulst en Joke v. Teylingen 18 s.p. (Rotterdam), 14 D. H. Scholten en mevr. Scholten 18 s.p. 15 Berna van Santen en Leen Klink 19 s.p. 16 Joke en Wil v.d. Salm 19 s.p. (Kleine tocht 35 km.) 1 M. Gerritsen en G. v.d. Boog H.R. 6 str. punten. 2 Kees Berg en Peter de Jong 7 s.p. 3 Th, en H. Gerritsen H.R. 9 strafp. -1 A. M. en Ans Schuur (Lei den) 9 strafp. 5 A. en mevr. Moons H.R. 9 slrafpunten. punten). We hoorden een lichtvoetige Eredans, een verre van gemakkelijk uit te voeren compositie van de Engelsman UITSLAG CONCOURS Benjamin Britten, maar Rokozano '.veer de zich zeer genuanceerd. Ook de eigen keuze Tanzen und springen van Hassler werd fris en verzorgd gerealiseerd. T. P. BEWONDERING Er is deze middag in de volle Stads gehoorzaal met veel overgave eu gede genheid gezongen. De prestaties oogstten over he algemeen veel bewondering, niet alleen bij de collega-zangers-toehoorders, maar ook bij de jury, bestaandë uit Frans van Amelsvoort uit Den Mosch, Hans Ponten uit Utrecht en Anton Vis uit Blokker, tevens bondsadviseur. De heer Van Amelsvoort gaf aan het slot te kennen, dat was opgevallen, dat de koren hoge eisen stellende verpliohte 2e afdeling gemengde koren. Zwaags gemengd koor 281 punten, 3e prijs; le afdeling: Rokozano, Noordwijkerhout. 306 punten. 2e prjjs; Con. Amore. West woud, 301 punten, 2e prijs; Cantica No va. Berkel en Rodenrijs; Brio, Obdam, 307 punten, 2e prijs. Afd. uitmuntenheld dameskoren: R.-K. Dameskoor, Den Hel der, 319 punten. 2e prijs. Ere-afdeling dameskoren: Westfries Dameskoor, Ere-afdeling mannenkoren: St.-Caecilia, Den Haag, 337 punten, le prijs. Ere-afd. gemengde koren: Nieuw Leven. Heiloo, 345 punten, le prijs; Polymnia, Blokker. Arti et Religioni, Naaldwijk (superieur) 336 punten, le prijs. Superieure afdejing mannenkoren: De Verenigde Westfriese Zangers, Wognum 360 punten, cum lau de le pr|js.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3