SLOTFEEST MATER AMABILIS Een enthousiaste jeugd nam afscheid van de school AANPASSING COMMISSIES VAN BIJSTAND EN ADVIES V^&§W0STAD AKTIEVE JONGELUI Snelheid van AZC gaf de doorslag VRL. KANTOORBEDIENDE a. MEDISCH ANALISTE b. LEERLING ANALISTE PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 JUNI 1968 ..Wij voelen helpen, dan wordt het ook voor ons een feest", zongen tientallen meisjes- kelen in de grote zaal van „De Burcht". Een feest is het geworden, de sluitings- avnnd van de Leidse Mater Amabilisschool. Want niet alleen de meisjes (de leerlingen), maar ook verloofden, ouders en vrienden hebben gisteravond volop plezier beleefd aan het met veel vaart en verve vertoonde showprogramma, dat de cabaretgroep „MASkeret" presenteerde. Mej. E. Kerekhoffs, leidster van de school, heette iedereen welkom en verheugde zich over de grote be langstelling betoond door ouders en vrienden. Namens het gemeentebestuur van Leiden was wethouder S. Menken aanwezig. Het deed haar genoegen r liefst aan 54 meisjes dit jaar het getuigschrift bedeesd. Uw enthousiasme zal De diploma-uitreiking door mej. Kerck- Afsluiting van leerzame tijd Dit getuigschrift vormt de bekro ning en afsluiting van twee jaar lessen volgen, welke niet alleen op praktisch gebied gegeven worden, zoals koken en naaien, maar ook theoretische vor ming is een belangrijk onderdeel van het rooster. De heer J. M. Duynstee verzorgt de cabareteske vorming. On der zijn leiding hebben de meisjes kri tisch, satirisch en schertsend het wel en wee van de school bezongen. AFSCHEID De heer H. I. J. Srhrandt dankte aan het l iini :ni de ;i\"mi eenieder dié zijn medewerking aan dit programma had verleend, H(j huldigde de lieer Schoot», die na elf jaar de school „financieel" draaiende heeft weten te houden en de mogelijkheden heeft weten te vergro ten, nu afscheid gaat nemen. Aan de heer Schoots werd een büj- 'ende herinnering aangeboden, terwijl ook zijn echtgenote in de hulde werd betrokken. Lia Pont heeft ln de loop avond de docenten ten tonele gevraagd. Namens de leerlingen dankte zij de leerkrachten voor hun werk en Door een goede choreografie gesteund. bracht dat tot uitdrukking met tien- bewogen de meisjes zich harmonieus, I tallen bosjes rozen. De meisjes zelf kleurig en kleurend over het toneel. Dc werden door de leiding van de school charleston en de beat stelden hen ln verrast met kleine boeketjes bloemen, staat te laten zien dat zij meer in hun De avond stond ln het teken van dank- mars hebben, dan alleen vocale moge lijkheden. Niet onvermeld mag blijven de volksdansgroep van de scheidende docente, mevr. Hellinghuizer. Ook zij heeft de „Maters" weten te helpen over j de drempel van de aanvankelijke schuch- terheid (zie boven). Mevr. Mr. F. v. lersel-Knüppe reikte dit jaar de diploma's uit. Zij had waar dering en bewondering voor de geslaag de meisjes. Zij hoopte, dat de Mater Amabilisschool heeft bijgedragen „tol het gelukkig maken". Mejuffrouw Kerek hoffs overhandigde de getuigschriften met een bijpassend geschenkje aan ruim 50 cursisten. Na dit serieuze Intermezzo zorgde leden van het Warmondse Jeugd- circus Atleta. voor een gevarieerde on derbreking. De wonderlijkste capriolen werden uitgehaald op primitieve een- wiellge fietsjes. De Stanleys toonden zich ook bekwaam op het gebied van dressuur. Het reeds eerder op de tele visie opgetreden hondje Toto gehoor zaamde trouw aan de moeilijkste op drachten van zijn Jeugdige baas. Nadat ook een fakir op zijn onafscheidelijke voorstellei spijkerbed getoond had lachend te kun nen slapen was het de beurt aan «ie Kannibalen. De cabaretgroep, nu ver sterkt met leden van het mannelijke geslacht (waarvoor de cursus volgend Jaar ook wordt opengesteld) nam het publiek mee naar verre en vreemde volken. baarheid. Het zaal, die met et scheid nam van as ook een dankbare langdurig applaus af- »en enthousiaste jeugd. De geslaagden zijn (in totaal 54): 2A - 20: Dorien Diemei. Els Doffer- hoff, Janny v. Evert, Olga v. Evert, Suzanne Kershof. Thea v. Leeuwen. Jeanne v. d. Maat. Elly v. d. Meer, Carla Planjer-Middelham, Trudy v. d. Vaart, Wilma v. d. Vaart, Annelies v. Vélzen, Rineke Vogelezang, Ria Wansinck, Til ly v. Seggelen, Corry Schakenbos. Joke Borst, Tonny Castelein, Anneke Kerk vliet, Corry Hoogenboom. 2B - 27: Gerda v. d. Bruggen, Tine Halewijn, Nel v. d. Hulst, Ria de Jongh, Henny Kraan, Lia Pont, Lldy v. Rijn, Joke v. Tol, Riet v. Tol, Leny Verwey, Coby de Waal, Ria de Waal, Ria Waas dorp, Atty Wetting, Mleke Wessendorp, Jeanette Schavemaker, Ineke Kraan. 20 - 17: Greet v. d. Berg, Frieda Brui nes, Ria v. d. Geest, Nel Heemskerk, Toos Kikkert, Bep Koot, Tineke Kraan, Corry de Munnik, Anneke v. d. Ploeg, Ans v. Veen, Trees v. Veen, Ria v. d. Hoorn, Ria de Jong, Ida v. d. Veer, An nie Zoetendaal, Tonnie Hoogenboom, Marianne Rietbroek. Gemeenteraad van Voorschoten Voldoening over financiering sporthal Bibliotheken nog geen Val van 8 meter: hersenschudding en ribben gebroken Twee schilders, die in een trappen huis van een flat aan de Scholten- straat te Leiden aan het werk waren, maakten gistermorgen omstreeks 9 uur een val van ongeveer acht meter, toen hun loopplank steunend op een ko zijn en de sport van een ladder weg schoof. De beide mannen kwamen op een betonnen vloer terecht. Eén der mannen, een 21-jarige Ha- binnenstad, uit om hedenmiddag genaar, liep een zware hersenschud- de vlaggen uit te steken ter ere van ding op en brak een aantal ribben, de jubilaris. De andere schilder (20), eveneens een De onlangs benoemde pastoor van de Hagenaar, bracht het er af zonder parochie O.L.Vr. Hemelvaart en St.-Jo- ernstig letsel, voor zover kon worden seph de zeereerw. heer W. A. J. Koene- waargenomen. Omdat hij evenwel over koop, zal zaterdag 15 juni zijn ambt aan- pijn in de rechterheup en zijn arm vaarden. De installatie van de opvolger klaagde, werd hij met zijn collega van pastoor J. van Kleef zal plaats vin door de EHD naar het A.Z. gebracht. I den tijdens de Eucharistieviering, die Het jubileumcomité deken Haring no- i begint om 7 uur n.m. Na afloop is er in digt alle parochianen van de St.-Lode- de kerk gelegenheid de nieuwe pastoor wijksparochie en anderen, vooral in de geluk te .MAANDAG 10 JUNI Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat. Koningstraat, Bronkhorst- straat. Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat. Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat. Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat. Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. volledisre fusie erand van Voorschoten id een zeer traag ver sprak de rami over de het aanpassen van de commissies van hystand en advies. De gehele raad ging akkoord met de uit breiding van de commissie* en verzocht voorzichtigheid met het opnemen van nlet-raadnleden in deze commissies. LEIDSF AGENDA ZONDAG 9 JUNI DINSDAG 11 JUNI Stadsgehoorzaal (Foyer en koffie kamer 1) Examens Theoprac. 9-17 u. Rest. Van der Heijden Voorlich tingsavond detailhandelsschool. 19.30 u WOENSDAG 12 JUNI Mr. Kloosterman (P.C.) vroeg zich af of de commissies in de nieuwe sa menstelling de bestuurskracht van de raad zouden kunnen verhogen of een middel zouden kunnen z(jn tot een betere verhouding bestuurder tot bestuurde. Dr. Pels PvdA wilde het zestal com missies van advies en bijstand uitbrei den met een commissie van bezwaar schriften en kreeg hierbij de steun van de KVP en de Piot. Christ. Groep. De voorzitter, loco-burgemeester drs. A. F. v. d. Laan. stelde dat b. en w. in het bestuursbeleid openheid betrachten en graag de deskundigheid van de bur gerij van Voorschoten ook deel wil laten hebben aan het bestuur van dc gemeen te. Vooralsnog worden geen niet-raads- leden voorgedragen als lid van «Ie com missies van bijstand. De instelling van functionele commissies heeft de instem ming van de raad zoals de thans reeds bestaande Sportadviescommissle en de j tezijnei tijd in te stellen commissie voor Exa- culturele en jeugdzaken. kele minder vriendelijke woorden over deze zaak. maar ging akkoord met de subsidieverlening aan de beide biblio- thken na bovenstaande uiteenzetting over de wet van 1921 door wethouder Van der Klugt N.V. concentreerde stijlmeubelen De firma B. L. van der Klugt en Zo nen N.V. brengt vanaf gisteren alle klas sieke, stijlmeubelen van haar uitgebrei de leveringsprogramma uitsluitend in de panden Haarlemmerstraat 256-258, de zaak waarin voorheen de afdelingen wo ningtextiel, bedden, tapijten en vloerbe dekking waren ondergebracht. Met het afsplitsen van het stijlmeubel uit de totale collectie naar een eigen ruimte, welke voortaan „Interieur Classique" zal heten, heeft de directie o.i. een be sluit genomen waarmee vooral de lief hebber van het klassieke interieur inge nomen zal zijn. In het pand 256-258, dat enige verruiming onderging, komen de stijlmeubelen beter tot hun recht. Men heeft er tevens de ruimte voor een royale opstelling. De overige activiteiten en specialitei ten van Van der Klugt zfln nu alle ver deeld over de panden en etages rond Haarlemmerstr. 198: de moderne meu belen. de vloerbedekking, de tapijten en het woningtextiel. Dat alles ln afdelin gen en in ruimtelijke eenheden. Ter gelegenheid van de reorganisatie, die gisteren werd voltooid, recipieerde de directie in de avonduren voor een groot aantal bekenden, zakenvrienden en relaties. ALG. BANK NEDERLAND HEEFT WEER VESTIGING IN 0EGSTGEEST Opening aan de Lijtweg l)c Algemene Bank Nederland heeft weer «H*n vestiging In Oegstgeezt. Bur gemeester jhr. Th. J. Eyslnga opende gistermiddag om 15.30 uur het fraaie en moderne hankgehomv aan de Lijtweg, tegenover winkelcentrum Lange Vonrt. De direkteur van het distrikt waartoe de bank behoort, de heer L. U. de Sitter, toonde zich verheugd met liet spoedig gereedkomen van liet bankgebouw, waar na hij het woord gaf aan de burgemeea- kenden de ABN reeds van het verplaats bare kantoor in de gemeente en van de vestiging die hier voor de eerste we reldoorlog was, ln de Kempenaerstraat. Maar het gemak van de spaarders gaat met deze prachtige bank met grote prongen vooruit". Na zijn toespraak ontving de burgemeester een cheque van 500,- voor de gemeente Oegstgeest, welk bedrag hij naar eigen goeddunken kon beheren. De cheque was door de heer H. van der Ven getekend. De direkteur van de bank wordt J. Ouwerkerk. Hij dankte de belangstellon- den van hel eerste uur en de werkers aan de totstandkoming van liet gebouw, waarna óp het gebouw een toast werd uitgebracht. Met champagne (a la van stapel lopen van een schip). Het schip met geld ln dit geval. DINSDAG 11 JUNI Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrydingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat. Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat. Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat. Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg. Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). DONDERDAG 13 JUNI Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlann, Van Slingelandtlaan, Jo han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat. Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat. Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reijzstraat, De la Reystraat, Pretorius- Ter gelegenheid van de 800ste ge boortedag van de beroemde Leidse hoog leraar in de geneeskunde en botanie, Herman Boerhaave wordt in het Rijks museum voor de Geschiedenis der Na tuurwetenschappen (Steenstraat la) een tentoonstelling gehouden. De expositie zal worden geopend door prof. dr. P. Muntendam en wel op donderdag 13 juni te 11 uur in de aula van het Rijksmu seum voor Volkenkunde. De Technische School te Leiden zal de diploma's voor geslaagden aan de dagschool en voor de part-time cursisten op vrijdag 28 jupni a.s., resp. donderdag 27 juni a.s. uitreiken. De uitreiking voor de part-time cursisten is om 20.00 uur donderdag in een der lokalen van de school. Die voor de dagcursisten vrijdag middag om 15.30 uur, óók in een der lokalen van de school. Een bulldozer, die aan het werk was op een terrein langs de Chopinlaan schoof gistermiddag rond het middag uur een aardgasbuis lek. De Lichtfa brieken werden direct gewaarschuwd. Hoewel de lëkkage weinig gevaar ople verde werd in de nabijheid een rook verbod ingesteld. Met de reparatie werd direct een aanvang gemaakt. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De laatste ronde van de viertallen competitie, welke donderdagavond in het Dorpshuis werd gespeeld, bracht ln groep rood de eerste plaats voor Loof- Karstens sr en gebr. Karstens, met kleine voorsprong op echtpaar Danz met Danz jr.-De Vries. Tijssen-De Win ter met Gerllch-Van Leeuwen verkeer den blijkbaar al in vakantiestemming en lieten de in de eerste helft behaalde grote voorsprong nog bijna glippen kwamen niet verder dan een gelijk spel. Overigens van de dames en heren Wessels-Zwanenburg een goede pres- In groep zwart waren de echtparen Van Klaveren en Rompes vorige week praktisch al onbereikbaar zadat de spanning inzake de bezetting van de eerste plaats al verdwenen was. De da mes Van Gelder-De Jong met Blom- Schippers behaalden een royale over winning evenals de dames Jans-Van Zonneveld met het echtpaar Kiel. De dames Lenaers-Van der B(jl met het echtp. Stokhuyzen konden hun fraaie derde plaats van vorige week niet hand haven en zakten naar de vijfde plaats. Mevr. Van den Brink-hr. v. d. Maat met mevr. Van Schendel-heer Hanson bleven de dragers van de rode lan- Eindstand Groep rood: 1 Loof-Karstens sr. met gebr. Karstens 357 +231, 2 echtp. Danz met Danz jr.-De Vries 348 +212, 3 dames Schutte-Zwarts met Lenaers-Schutte 3111 +329, 4 Tijs- sen-De Winter met Gerlich-Van Leeu wen 2814 +202. 5 dames Wessels- Zwanenburg met heren Wessels-Zwa nenburg 2517 +88. 6 mevr. Hanson- hr. Beek met Van der Laar-Smit 18 24 49. 7 echtpaar Verduin met Van Berge Henegouwen-Duiker 1329 183. 8 dames v. Berge Henegouwen- Van der Upwich met echtp. Thesingh 1329 161, 9 Jans-Pouw met De Koning-Van Zonneveld 735 292, 8 mej. Latour-hr. Kiel jr met Noorman- Speekman 636 377. Groep zwart: 1 echtpaar Van Kla veren met echtpaar Rompes 411 +362, 2 echtpaar Zandbergen met Hoo- gervorst-Van der Vliet 357 +207, 3 dames Van Gelder-De Jong met Blom- Schippers 2418 +109, 4 dames Jans- Van Zonneveld met echtpaar Kiel 24 - 18 +94, 5 dames Van der Bijl-Lenaers met echtpaar Stokhuyzen 2319 42, 6 echtpaar Groesbeek met echtpaar Van der Pool 1824 +30, 7 echtpaar Vrinten met mevr. Van der Kommer- Van der Kommer jr. 1725 37, 8 Van der Bijl-Van der Koog met Veldhuyzen- Van Vliet 1329 97, 9 dames De Graaf-Onrust met echtpaar Tiemstra 1230 215, 10 mevr. v. d. Brink- hr Van der Maat met mevr. Van Schen- del-hr. Hanson 339 413. NIEUWVEEN Raadsvergadering A.s. dinsdag 11 juni zal openbare vergadering van de raad van Nieuwveen plaats vinden ten raadhuize om 19.30 uur, waarbij om. ter behandeling zullen komen: voorstel tot aangaan van geldlening bij Bank voor Ned. geemeenten en vaststelling bouwverordening. LEIDSE BIOSCOPEN Films in de week van 6-12 juni Camera: Liefdesdossier van een telefoniste (18 jaar) geprolong. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. DE LEIDSE COURANT VRAAGT voor diverse w\jken in Leiden VOOR DE BEZORGING VAN ONZE KRANT LEUKE BIJVERDIENSTE AANMELDEN ABON. AFD. - PAPENGRACHT 32 - LEIDEN (al) Lido: Zo gezegd, z< Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: How -1 won the war (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Zomernachten in Zweden (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelllngen Vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Rex: Derek Flint (14 jaar). Camera: Liefdesparen (18 jaar). KORRELTJE Als u geduldig bent in één ogenblik van woede, zult u honderd dagen van droefheid voorkomen. (Chinees spreekwoord) Marktberichten LEIDEN, 7 juni. Groente Aard beien 52-54, aardapDelen 38-64, andijvie 12-47, peulen 120-200. snijbonen 210-270, 8tambonen 300-340, kroten 20-31, spits kool 21-31, postelein 14-20, rabarber 23, spinazie 9-27, komkommers 22-36, to maten: A 530-550, B 560-580, C 530- 540, CC 460-490, uien middelfijn 12-15, waspeen 82-91 p. 100 kg, bloemkool: A 44-71, B 30-60. C 21-56. sla 5-13 p. 100 stuks, bospeen 74-88. peterselie 11- 16, radijs 10-14. selderij 8-11, uien 10-12 p. 100 bos. LEEUWARDEN. 7 juni. Kaas Commissienoteringen (in p. kg): Goudse kaas 3.10. Edammer kaas 2.85, Broodkaas 2.85. Handel redelijk. SPORTDAG ST. BERNARDUSSCH00L OP TERREIN VAN MEERBURG Verlies Sleutelstad AZC is er gisteravond niet in geslaagd Sleutelstad de eerste nederlaag van deze zomercompetitie toe te brengen. De wel jongere Alphense ploeg zag kans vele malen los te zwemmen van de Leidse verdediging en voor veel gevaarlijke mo menten te zorgen, tenslotte resulterend ln een 4-1 overwinning. De gastheren zetten vanaf de eer ste seconden aanvallen op, welke Sleu telstad slechts met de grootste moeite kon opvangen. Verscheidene malen kwa men er enkele kansen voor AZC, maar het afmakende schot was niet zuiver ge noeg om doel te treffen. Het was Wim Verhagen die aan het eind van een ge slaagde vluchtpoging wel raak schoot: 1-0. Bij deze stand bleef het voorlopig, al was het wel duidelijk dat er nog meer doelpunten zouden vallen. Het werd ech ter pas 2-0 in de tweede speeltijd. Cees v.d. Broek wist in het bezit van de bal te komen door verkeerd plaatsen van Wim van Zijl en zijn onverwachte kogel was onhoudbaar voor Wim v. Rooyen. Een strafworp werd benut door Ver hagen, zodat Sleutelstad de derde peri ode in ging met een 3-0 achterstand. KATWIJK a. d. RIJN', 7 juni Groente. Waspeen (per kist) Al 6.0010.60, A2 4.50—7.70. BI 11.50—14.50. B2 4.60, Cl 4.204.50, C2 2.102.40. bospeen (per 105, andijvie 35, bloemkool (per y^,„„on stuk) 1 37—42, 2 2845. komkommers allen op te bouwen. tegenheid de maar voorlopig bleef de drie gehand haafd op het scorebord. Wim v. Zijl plaatste de bal uit een vrije worp goed op Co Oudshoorn en deze redde met een zeer fraaie boogbal de Leidse eer. AZC had echter z|jn antwoord klaar: bij een offensief wist Jimmy Kosten net ge noeg ruimte te forceren om zijn rech terarm te gebruiken en met een flitsend schot schoot hij de Alphense ploeg naar een 4-1 voorsprong. AZC bepaalde zich verder hoofdzakelijk tot het zo weinig mogelijk uit handen geven van de bal, een taktiek die goed lukte, want de stand ondervond geen wijziging meer. per stuk 31, kroten per bos 3133, prei 821, prinsessenbonen 198, rabarber 17 24. sla per stuk 613, sla-uien per bos 1517, spitskool 2023, tomaten per bakje van 6 kg. Al 5.20—5.40, BI 5.30, Cl 4.80, CC1 4.10, radijs per bos 37, peterselie per bos 16-19, krul- peterselie per bos 2024, selderie per bos 1020. Aanvoer waspeen 29.000 kg., waarvan 8000 kg. voor export werd ver- PUNT ientleman-inbreke drijf. 9.00-17.00 i VRIJDAG 14 JUNI Soort hul Donderdag j.l. vond op het Meer-meisjes: 1 Ria Stoof. 2 Alice v. d Hey- burg-terrein de sportdag voor de leer- i den, 3 Trudy Brandt. Klasse V, jon- Teveel lieten de Leidenaars AZC de ge- De financiering van «Ie Sporthal was |jnjen van de st. Bernardusschool gens: 1 Paul v. tl. Heyden. 2 Han van een vreugdevol on«ierdeel van de raads- piaats> ondanks het wel zeer on- Zaal; idem meisjes: 1 Ria Koek, 2 naa i kerk) vergadering Alle fracties dankten .ie ffunstige weer alleszins geslaagd mag Irene de Vrind. 3 Sylvia Lankhuizen. j s—heten. De regen kon het vuur waarmee 4 Yolanda van Mil. Klasse VI, jongens: om de prijzen gekampt werd, niet do- 1 Ton Timmerman, 2 Cor v. d. Maat. ven en iedere leerling (e) spande xicli 3 Peter v. d. Heyden. 4 René de la Rie; in om zoveel mogelijk punten te ver- idem meisjes: 1 Rineke v. Luyk, 2 An- dienen. Maximaal konden 8 x 10 pun- neke van Dijk. ten behaald worden. Uitslagen Het h°°8ste «®ntal punten bij _de DONDERDAG 13 JUNI St.-Petruszaaltje Sluitingsavond Kath. Vrouwengilde. Raiffelsenbank voor de schenking 20.45 uur. ,1e f 10.000.- en de lening van f 840.000,- Stadsgehoorzaal (Koffiekamer II) 6 pet verstrekt door dezelfde bank. Examens Raad van bestuur Bouwbe- i De voorzitter wees erop. dat de goed- Rijksmus. voor Geseh. der Natuur wetenschappen Tentoonstelling Her man Boerhaave (derde eeuwfeest van zijn geboorte): Lamte Festival. Ge opend: dag van 10.00-16.00 uur; zon dag 13.00-16.00 uur. Stadsgehoorzaal Koffiekamer II). Examens Raad van bestuur Bouwbe drijf. 9.00-17.00 uur. Stadsgehoorzaal (Grote zaal). Ned. Madrigaalkoor. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal (Foyer) Muziek- demonstratie leerlingen muziekschool. 19.30 uur. keuring op dit financiële gedeelte de Sporthal nog niet verkregen ii dat men optimistisch gestemd de goedkeuring. meisjes behaalde Rineke v. Luyk (74) Klasse I. jongens: 1 Paul-Peter Tijs- en bij de jongens Bert Verheugd (65). Bibliotheek sen o Cor Oudshoorn: idem meisjes: Beiden ontvingen als schoolkampioe- De subsidiëring van de bibliotheken 1 Marianne Hockx. 2 Karin Smit. 3 nen 1968 een mooie medaille. Marijke bracht aan het licht dat het bibliotheek- Jannie Wassenberg, 4 Hélène Duin- Vervoorn (65) ontving de 3e extra wezen geregeld wordt door de wet van dam. Klasse II, jongens: 1 Bert Ver- prys, een tafeltennisset. 1921. welke zeer verouderd is. Helaas heugd, 2 Joop Schijf. 3 Ge Vervoorn; De heer P. J. A. de Vrind, hoofd staat deze wet «-en volledige fusie van idem meisjes: 1 Marijke Vervoorn, 2 dei school, reikte de prijzen uit en bibliotheken in de weg Daarom zijn de Truus Vervoorn, 3 Kitty v. Hofwegen j dankte allen, die tot het slagen van besturen van <ie Openbare Bibliotheek Klasse III, jongens: 1 Wim v. d. Maat, deze dag het hunne hebben bijgedra- de R.-K. Bibliotheek op hun voorstel tot volledige fusie terug moeten komen. Zij werken thans wel samen in één gro te uitleenbibliotheek, maar hebben ieder hun eigen bestuur. Da raad sprak an- 2 Joep Duindam, 3 Anselm Verhagen: j gen. in het bijzonder mevr. Pennigs-v. idem meisjes: 1 Truus Schyf, 2 Ella d. Post en de vele moeders van leei - Rietveld. 3 Coby v. d. Krogt. Klasse j lingen die op voortreffelijke wijze hun IV. jongens: 1 Lode Timmerman, 2 I zo gewaardeerde assistentie verleen- j Arthur Schoof, 3 Jan Hoogervorctj id. den. I AANNEMERSBEDRIJF W. den Dubbelden c.v. vraagt een in bezit van ULO-diploma. Diploma machineschrijven strekt tot aan beveling. Betrokkene moet in staat zijn na een inwerkperiode een gedeelte van de administratie met een grote mate van zelfstandigheid te voeren. Met eventuele vakantie-afspraken kan rekening worden gehouden. Op het BIOCHEMISCH EN HAEMATOLOGISCH LABORATORIUM van het ZIEKENHUIS ST.-ANTONIUSHOVE te Voorburg (hoofd dr. H. Neumann) kunnen geplaatst worden: Sollicitaties te richten aan de directrice.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4