Uitvaart Kennedy te zien via satelliet „Early Bird" Radioprogramma ZONDAG EXTRA BRANDPUNT Nederlandse chauffeuses strijden om titel „lady automobile Spelleiding: Kommer Kleyn DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 JUNI 1968 Vrees voor imjxisse nog niet minder teleurstellend is, dat de langdurige studie binnen de Sociaal-Economische Raad over een rechtvaardiger inkomens- en vermo gensverdeling plus aanverwante kwes tie» rond de medezeggenschap maar 'n pover resultaat heeft opgeleverd. Er staan in het SER-rapport op on derdelen wel uitspraken die op een groeiende eensgezinde opinie wijzen, maar op de hoofdzaken blijft het een beeld van werkgeversstandpunt contra werknemersstandpunt met de opvattin gen van kroonleden als fluïde tussenzone. Nu zou het verkeerd zijn de ontwik keling van opvattingen in het bedrijfs leven helemaal door een donkere bril te bekijken; op het gebied van de openbaar heid der ondernemingen is er de laatste jaren onmiskenbaar heel wat goeds be reikt met het recente kabinetsvoorstel inzake de plicht tot jaarverslagen en 'n recht van enquête voor de vakbeweging als duidelijkste symptomen van de groei naar een nieuw ondernemingsrecht. Maar op een ander hoofdpunt, de ver- mogensaanwasdeling en in meer al gemene zin een financiële medezeggen schap van werknemers in het bedrijfs leven. blijft de impasse voortduren. Èen pijnlijke impasse, omdat hierdoor de ont wikkeling naar een rechtvaardiger inko mens- en vermogensbestel wordt afge remd. AL durft geen van de partners in het ■••bedrijfsleven zulks hardop te zeg gen, feit is. dat de geringe mogelijkheden van het vrije loonbeleid om de welvaart rechtvaardig te verdelen en te komen tot een betere bezitsvorming de laatste ja ren in Nederland wel bewezen zijn. Dat de overheid om nationaal-economische re denen hot vrijere loonbeleid weer heeft afgeremd, is hiervan beslist niet de gro- afgeremd, is hiervan beslist niet de gro te oorzaak. Bij een volledig vrij loon beleid zou waarschijnlijk een minder heid van de werknemers goed aan haar trekken zijn gekomen maar een meer derheid zou zich nog meer gefrustreerd hebben gevoeld. Het gevoel van teleurstelling over de huidige stand van zaken is daarom groot, omdat we de indruk krijgen dat het Nederlandse bedrijfsleven de race tegen de klok aan het verliezen is. Door lopend worden er legen suggesties var vakbeweging en/of wetenschappelijke experts praktische bezwaren ingebracht; in economische zin zijn die bezwaren soms inderdaad steekhoudend. Maar in haar geheel maakt de opstelling van de werkgeversorganisaties te veel de in druk van een instantie, die met alle macht probeert de boot af te houden. Men heeft niets willen weten van spaar loon, van investeringsloon, van enige medezeggenschap op het gebied va; winstverdeling. Over een wat langere termijn gezien maakt het werkgeversfront de indruk van een man d.'e zich driemaal bedenkt ook zelfs maar één vinger te reiken, anwege de vrees dat één vinger beet binnen de kortste tijd tot hele hand zal lelden. Natuurlijk zit er in onderhandeling over sociaal-eco nomische kwesties altijd een risicofac tor. Maar wat is het alternatief? Wij vrezen dat het alternatief een als aar stroever wordende verhouding tussen de gesprekspartners van het be drijfsleven zal zijn. Wat dan gepaard moet gaan aan groeiende sociale spanningen en vroeg of laat- voor de overheid de nood zaak om in te grijpen. In feite is het resultaat van de jongste studie in de SER nu ook, dat de beslis sing in eerste instantie naar het politie ke terrein verlegd is. Waarover we moei lijk enthousiast kunnen worden. Want de goede sfeer in het bedrijfsle- voor het vertrouwen tussen werkne mers, directie en kapitaalverschaffers, is de enige goede oplossing dat men het op basis van redelijk overleg eens wordt. Natuurlijk blijft er altijd een ver schil in tempokeuze; dat is niet erg. Wel erg is zo'n tempo dat het in feite stilstand betekent. Hiervan kan alleen een hardere strijd om de directe lonen een gevolg zijn. Wij vrezen de economische gevolgen hiervan meer dan de risico's die tegen erstandige vormen van bezitsspreiding n bezitsvorming worden ingebracht. De Gaulle in zondagse pak FGUURLIJK gesproken had De Gaulle gisteravond om acht uur zijn zon dagse pak aangetrokken om by de kijkers en luisteraars zo goed mogeiyk voor de dag te komen. Er werden hem door de journalist Michel Droit een paar vragen recht op de man af gesteld en daar gaf hij een humaan antwoord op. Soms wat aan de sentimentele kant. Vooral toen hy sprak over het grote verdriet na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen in december '65, toen hy tegen Mitterand in herstemming kwam. Heel wat vrouwen in Frankrijk zullen op dat moment naar hun zak doek hebben gegrepen om een traan uit de ogen te wissen. Dq, Gaulle zei, eéh, ogenbljk heeft overwogen om heen te gaan na de ♦nasAbetoglngen op straat. Is dat hele maal waar? Is de mogeiykheid vol komen uitgesloten, dat latere geschied schrijvers uit de doeken zullen doen, dat De Gaulle op 28 mei Parijs verliet, toen al met het stellige voornemen een dreigende revolutie neer te slaan met behulp van het leger? Niet voor de eerste keer heeft De Gaulle de open bare mening op een dwaalspoor ge bracht. In Algiers riep hy tien jaar gevat als een verzekering, dat Algerije een Franse provincie zal biyven. Het tegendeel gebeurde. De Gaulle verwerpt het communisme als een totalitair systeem. Maar het gaullisme zelf is niet minder totalitair, want er is in Frankrijk maar één man, die de grote beslissingen neemt. Hij wil noch een communistische, noch een ka pitalistische maatschappij en gaat de verkiezingen in onder het vaandel van de medezeggenschap. Diezelfde mede zeggenschap heeft hy tien jaar lang geweigerd en die weigert hij thans nog aan de stakende journalisten bij radio en televisie. Toen de volksvertegenwoor diging aanstalte maakte om zyn rege ring naar huls te sturen, Qntbont hijgde Kamer en schreef nieuwe verkiezingen uit, die hy nu andermaal voert onder de leus: ik of de chaos. Tussen het gaullisme en het communisme ziet hy alleen maar figuranten. Onverschillig of zy Guy Mollet voor de socialisten, Du- hamel voor het katholieke centrum of Glscard d'Estalng voor de conservatieve democraten heten. Winnen de gaullisten, dan gaat Frankrijk een nieuwe maat- schappij tegemoet. Wint de linkerzyde, dan is alles verloren. Te vrezen valt, Na een ongelooflijke reeks van misver standen tussen de Amerikaanse televi sie en de talloze t.v.-organisaties in an dere werelddelen, ontving de Europese Radio Unie in Genève uit New York een uitzendschema over de t.v.repor- tages van de begrafenis van senator Kennedy. De N.T.S. neemt vanmiddag van 15.15 tot 16.00 uur op Nederland 1 via de sa telliet Early-Bird een rechtstreekse re portage over van de plechtige Requiem mis in de St.-Patrick-kathedraal te New York. Vervolgens komen op het tweede net van 21.30 tot 23.30 uur de eveneens via de Early-Bird uit te zen den directe t.v.-reportages van de be grafenisstoet die van het station in Washington naar het Capitol en vervol gens vandaar naar Arlington trekt. De ze directe uitzending op Nederland 2 is mogelijk geworden omdat de NCRV- televisie haar zaterdagprogramma voor een deel laat vervallen. De volgende wijzigingen zijn er in aangebracht: De uitzending van De Lu- cy-Ball-show wordt verschoven naar een nader tijdstip. De Zeskamp begint in plaats van 20.45 uur om onge 19.03 en duurt tot 20.15 uur. Dan het journaal en Rodeo. KRO-reportage De KRO-televisie zal zondagavond op Nederland 1 omstreeks 20.30 uur een extra-uitzending geven van de door Piet Kaart en Willibrord Nieuwenhuis gemaakte filmreportage van de begra fenis van senator Kennedy. Daarvoor wordt de uitzending van de t.v.-operette „Die Landstreicher" ver schoven tot na afloop van dit extra- Brandpunt. De operette van de Oosten rijker Carl Michael Ziehrer bevat tal van bekende en meeslepende melo dieën. Oorzaak hiervan is het feit, dat Ziehrer een zij het de laatste representant was van de Weense Tanz- muziek uit het klassieke tijdperk van de walsen. Hij schreef niet minder dan 22 operet tes en een van de beste daarvan is „Die Landstreicher" met een aantal melo dieën, die bijna zestig jaar lang op het repertoire van zangers en orkesten staan, zoals „In lauschiger Nacht" en „Hereinspaziert". Het libretto voor deze operette is van L. Krenn en C. Lindau. Zij schreven een kostelijk verhaal rondom een land- loperspaar. Dit paar Berta (Elfriede Ott) en Lorenz Fliederbusch (Peter Minich) haalt allerlei schelmenstreken uit. Zij sluiten de vorst Adolar (Helge Rosvaenge) en een zangeresje Mimi (Elfie Mayerhofer) in een cel van het gerechtsgebouw en zorgen voor nog vele andere verwikkelingen met zo als dat in operettes nu eenmaal hoort een goed en gelukkig einde. Goede oude tijd Zondagmiddag om 16.02 uur zendt de NTS op Nederland 1 een amusements programma van de BBC uit, getiteld: „Die goede oude tijd". Verschillende artiesten zullen liedjes uit vroeger gen ten gehore brengen. Medewerking wordt verleend door Frankie Vaughan, Davey Kaye en de Embassy girls met een medley van Cockneyliedjes, de komiek Duggie Clark, The Clark Bro- thers, het zangeresje Kathy, de Heirolls en de komiek Davy Kaye. De n kale omlijsting verzorgt het Northern Dance Orchestra o.l.v. Bernard Her mann. De presentatie berust bij Leo nard Sachs. Dit programma wordt ook uitgezonden in Frankrijk, Zweden en Portugal. Spel van Wolkers Zondagavond via Nederland 2 „Wegens sterfgeval gesloten", een „comedia del- la morte" geschreven door Jan Wol kers. Een doodgraver en een man de reinigingsdienst maken na een grafenis een praatje met elkaar op het oude, al lange tijd in gebruik zijnde kerkhof. „Dat wordt wat straks, als bij het laatste oordeel alles tegelijk de grond uitkomt", zegt de doodgraver. Hij wordt op zijn wenken bediend: ei klinkt bazuingeschal en een paar enge len gaan rond om de doden te wekken. Er komen geen skeletten uit de graven omhoog, maar gewone mensen, vlees en bloed en met nog.al hun heb belijkheden van voor hun overlijden. Een grappig spel, maar dan toch grap met een dubbele bodem. NEDERLAND I (STER- reclameuitzcndingen om 18.55, 19.03, 19.56, 20.16) NTS: 15.15 uur: Reportage requiem Robert Kennedy AVRO: 19.06 uur: The Thunderbirds, 21.45 uur: De High Chaparral, tv-serie NEDERLAND II (STER- reclameultzendingen om 18.55 en 20.16) NCRV: 19.03 uur: Zeskamp, competitie NTS: 20.15 uur: Journaal NCRV: 20.30 uur: Rodeo NTS: 21.30 uur: Reportage begrafenis 23.30 uur: Sluiting De met aangegeven programma's zyn.kleurentelevisieprogramma's. VARA: 20.40—22.30 uur: De Columbus van Albabella, luisterspel 23.15—23.55 uur: Lui luisteren, platenkeus HILVERSUM II KRO: 20.00—21.30 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoekplaten 22.45—23.55 uur: Zwoei, amusementsprogramma Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00. 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30. 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00 TELEVISIE MORGEN Dames rijden anders dan (Van e •rslaggeven DEN HAAG De Haagse journaliste Patricia Moolenbel komt resoluut uit voor haar mening over de Nederlandse automobilist: „De Nederlandse man ziet zijn wagen als een statussymbool. Hij kieat met overleg het merk en behangt zijn wagen met accessoires. Zijn auto beschouwt hij voorts als een ros. waar mee hij ten strijde trekt. Hij voert oorlog met de andere weggebruikers. Wordt hij gesneden dan is hij paraat cn neemt maatregelen. Hij rijdt ook vin nig en scherp en ziet inderdaad eerder dat pnrkcerplekje". In haar woning aan de Haagse Parel moerhorst houdt zij tevens een vurig pleidooi voor de Nederlandse chauffeu- se. „De dames achter het stuur rijden even goed, maar wel anders. Zij zijn voorzichtiger, wachten meer voor over stekende kinderen, vrouwen en mannen. Zij zijn ook gehoorzamer in het ver keer. Ze beschouwt haar wagen als een nutligheidsbezit, waarmee ze naar de bakker, slager en wasseret gaat. Wel moet ik bekennen dat sommige vrouwen wat minder ervaring hebben als hun mannelijke collega's" En om die ervaring van vrouwen te vermeerderen gaat Patricia Moolenbel wat doen. Samen met enige vriendinnen heeft zij het actie-comité „vrouw achter Kunstschenking aan Venlo mannen, maar we leven goed" het stuur" gevormd. In hel kader van de autosportweek Noordwijk, die op maandag 17 juni begint, zullen er een aantal evenementen voor de Nederland se chauffeuse worden georganiseerd, evenementen die culmineren in de ver kiezing van „lady automobiel". Lady automobiel zal een mini-Honda worden aangeboden door de wereld vermaarde autocoureur en oudwereld- kampioen motorraces 500 cc Jonh Sur- Iedere automobiliste is welkom, deel name aan de evenementen is gratis. Fn wat gebeurt er nu voor de Nederlandse chauffeuses in de autosportweek Noord- wijk? Op maandag 17 juni worden de deelneemsters in Noordwijk verwacht. Ze zullen in hotel Huis ter Duin zich on derwerpen aan een schriftelijke ver- I keerstest, opgesteld door het Nederlands verbond voor veilig verkeer. De vragen houden verband met 't hedendaagse ver keer. I Voor de test worden punten gegeven. I die meetellen voor de uiteindelijke ver- VENLO (ANP) Door de^familie II. kiezing. Na de lunch cn mudeshow 4 volgt een demonstratie van het Noord Botnmri-Van Dam te Amsterdam, tal aan de gemeente Venlo een kunst- wijkse redding! collectie worden aangeboden. Deze ver- Vrijdag 21 juni zal v zameling, die gratis zal worden overge- van (je automobilistes van de evenementen. „De Nederlandse vrouw achter het stuur heeft nu einde lijk eens een goede gelegenheid om aan te tonen dat de grollen van moppen tappers en cartoonisten over de vrouw achter het stuur op onwaarheid berus ten". wederom deel werken, die een uitgebreid ven van de twintigste-eeuwse kunst, waarbij de nadruk valt op werk van Ne derlandse kunstenaars. De verzameling omvat schilderijen, grafiek, tekeningen, beeldhouwwerken en primitieve kunst. Het echtpaar Van Bommel-Van Dam wil de verzameling afstaan onder meer onder voorwaarde dat deze uiterlijk medio 1970 door de gemeente wordt ondergebracht in een daartoe geschikt gebouw, geheten „Ge meentelijk museum Van Bommel-Van Dam". B. en W. van Venlo stellen de raad, 'die woensdagavond bijeen zal komen, voor dc schenking, waarvan de waarde door kunstcritici wordt geschat op on geveer anderhalf miljoen gulden, te aan sturen, correct wegrijden en goed par keren. De dames zullen tevens een wiel moeten verwisselen. Een jury, waarin onder andere de heer Hugen- holtz, circuit directeur van Zandvoort zitting heeft, zal de prestaties van de deelneemsters beoordelen. Tijdens het galabal op zaterdagavond 22 juni in hotel Huis ter Duin zal ten slotte lady automobiel worden gehul digd. 's Middags is er in Noordwijk nog een concours elegance met oude en mo derne wagens van hetzelfde merk. Patricia Mollenbel, voorzitter van het comité is tevreden over het aantal aanmeldingen. Op het secretariaat in Hilversum hebben de eerste honderden deelneemsters zich reeds gemeld. Circa duizend dames kunnen aan de eerste test meedoen. Patricia verwacht veel Ned. Dans Theater in Suriname PARAMARIBO (ANP) Het Neder lands Danstheater heeft ook in Parama ribo veel succes geoogst. De voorstelling van gisteravond heeft overigens aan een zijden draad gehangen, omdat de voor het Caraïbische gebied optredende im presario, mr. Stephen Hill (woonachtig in Jamaica), enkele van zijn financiële verplichtingen aan het Danstheater niet heeft nagekomen. Aangezien de heer Hill gisteren uit Suriname wilde vers trekken. werd hem dit door stappen van de Surinaamse advocaat mr. Hans Lim a Po verhinderd. Toen de heer Hill, zo is vernomen, niet bereid werd gevonden tot een oplossing te komen, werd beslo ten hem te gijzelen. Een jaar geleden werd de Amerikaanse jazz-pianist Ah mad Jamall, die weigerde op te treden voor de twee concerten, waarvoor hij was gecontracteerd, bij zijn vertrek van het vliegveld Zanderij gehaald en opge sloten. Na een garantie van zijn advo caat, mr. W. Lim a Po, kon de pianist een dag later echter vertrekken NSABomhoff verdraait woorden opzettelijk UTRECHT (ANP) Het Nederlandse Studenten Akkoord, een der belangrijk ste oppositiepartijen in de Nederlandse studentenraad, heeft scherpe kritiek ge uit op de voorzitter van de raad van 50. de heer E. Bomhoff te Leiden. Het NSA verwijt de NSR-voorzittcr „opzettelijke verdraaiing van de woorden van minis ter Verlnga". De heer Bomhoff heeft volgens het NSA gezegd dat minister Veringa het niet op prijs zou stellen indien vertegen woordigers van de fracties zouden deel nemen aan de voorbespreking die tot doel heeft een definitief gesprek tussen de ministers Veringa en De Jong ener zijds en het bestuur van de NSR ander zijds te bevorderen. Volgens het NSA echter heeft de minister gezegd, dat de vertegenwoordigers van de fracties van de NSR van harte welkom zijn bij een dergelijk gesprek. HILVERSUM „Spelleiding: Kommer Kleyn", was jarenlang een mededeling van de AVRO-omroeper, die door tallozen langer of korter luistergenot garandeerde. Zondagavond 9 juni om 21.15 uur regisseert hij het hoorspel ,.De kleine prins" van de beroemde piloot-romancier Antoine de Saint-Exu- péry. In de hoofdrollen hoort mei Buitendijk als de kleine prins en Paul van der Lek als de man. Voor de uit zending van het hoorspel zal Dick Putten een vraaggesprek hebben met de regisseur, die woensdag 12 juni 75 jaar wordt. Wie de lange carrière van Kommer Kleyn in dienst van de dra matische kunst overziet, is het vreemd te moede, wanneer hij bedenkt hoe weinig er nodig was geweest of het le ven van deze geboren Dordtenaar had een geheel andere loop genomen er aan de introductie van het hoorspel ir Nederland was zijn naam niet verbon den geweest. Kort immers voor hij te Amsterdam met goed gevolg het toe latingsexamen aflegde, dat beslissend werd voor zijn levensloop, was hij een ander examen geslaagd, doch gedeeltelijke kleurenblindheid was de oorzaak van dat de deuren van hoofdstedelijke zeevaartschool niette min voor hem gesloten bleven. Na de driejarige opleiding aan de Amster damse toneelschool kreeg hij van 1914 tot 1928 een engagement bij het „Ne derlands Toneel" met slechts twee on- dprbrekingen voor een contract bij het „Rotterdams Toneelgezelschap" en het „Hollandsch Toneel". Kommer Kleyn kwam in 1929 in dienst van de AVRO- radio als regisseur en hoofd van de af deling hoorspelen, welke functie hij tot zijn pensioengerechtigde leeftijd heeft vervuld. Vijf jaren lang heeft hij toen nog hetzelfde werk gedaan voor de NRU. Kommer Kleyn. Zondagavond kan men via Ned. II (t0.30 uurkijken naar een VPRO- programma „In naam der wet", een luchtig half uurtje stoeien met wetten, wetsregels, burgers en politie. Mede werking wordt verleend door van links naar rechts: Beer Bossu, Marjan Berk, Willem Nijholt, Ger Smit en Jack Dixon. Reportage begrafenis via radio De programmaleiding van de KRO-ra- dio beeft in verband met de begrafe nis van Senator Kennedy enkele wijzi gingen aangebracht In haar uitzendin gen van heden. De KRO zendt vanmiddag van 15-16 uur via Hilv. 11, 298 m. rechtstreeks de plechtige requiemmis uit, die wordt gecelebreerd in de St.-Patrick Kathedraal te New York. De geplande radiomededelingen ten behoeve van de rallyerijders in Brabant komen na 15 uur te vervallen, de radiorallye echter gaat gewoon door. In het avondpro- in de rubriek „Echo" aandacht be steed aan de tocht van de begrafenis stoet te Washington. Omstreeks 21 uur volgt tenslotte een directe reportage van de begrafenis op Arlington. In ver band met deze laatste uitzending komt de rubriek „in antwoord op uw schrij- gramma van de KRO-radio wordt ven" te vervallen. Zeilen en cricket in NTS-Sport In het NTS-sportprogramma, dat de NTS op zondag 9 juni van 19.30 tot 20.25 uur op Nederland 1 uitzendt, wordt onder voorbehoud van wijzigin gen aandacht besteed aan: de voetbal wedstrijd AZ '67Vitesse en Almania DCG; de honkbalwedstrijd Sparta Harlem Nicols in Rotterdam; de veld- handbalinterland NederlandZwitser land in Utrecht; zeilwedstrijden op het IJsselmeer (tweede weekend van de Zuiderzeeregatta); de laatste etappe van de Ronde van Italië (wielrennen): de crickettestmatch EngelandAustra lië In het NRU-sportprogramma Langs de Lijn wordt op zondag 9 juni (14.30 17.00 uur via Hilversum II en 18.05— 18.30 uur via Hilversum 1) aandacht besteed aan onder meer de voetbal wedstrijden AZ '67—Vitesse. Blauw Wit FC Den Bosch, Fortuna Vlaardingen Helmond Sport en AGOVVWage- ningen; voorts aan de hockeywedstrij den voor dames EMHCLaren in Nij megen, de paardenkoersen op Meere- veld en in Groningen, de tafeltennis wedstrijden in Roolofarendsveen en de i oeiwedstrijden van de Amsterdamse Roei bond en honkbalnleuws. TELEAC: 14.00 uur: Universiteit en hogeschool NTS: 16.00 uur: Nieuws in het kort 16.02 uur: Wegeninformatie 16.05 uur: Die goeie oude tijd, amusementsprogramma 16.30 uur: Toto-uitslagen 18.55 uur: Barend de Beer CVK-IKOR: 19.00 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling 19.05 uur: Beetje schrikken in de kerk AVRO: 12.00—13.00 uur: Muzikaal Onthaal NRU: 14.30—16.30 uur: Concerten op de zondagmiddag AVRO: 21.15—22.30 uur: De kleine prins, luisterspel NTS: 19.30 uur: Sport 20.25 uur: Journaal KRO: 20.30 uur: Extra Brandpunt met reportage begrafenis Kennedy Nadien tv-operette „Die Landstreicher", gevolgd door tweede NTS-journaal NEDERLAND II NTS: 18.55 uur: Barend de Beer 19.00 uur: Frédéric, tv-serie VPRO: 19.30 uur: Toontje 19.35 uur: De avonturen van Poly en de zwarte diamant, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal VPRO: 20.05 uur: Jeugdservice en godsdienst 20.30 uur: In naam der wet, vocaal programma 20.55 uur: Wegens sterfgeval gesloten, tv-spel 21.40 uur: Een gesprek 21.45 uur: Een kwestie van expressie, ballet NTS: 22.15 uur: Tweede journaal 23.20—23.55 uur Muziek voor middernacht KRO: 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU: 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sportreportages KRO: 20.30—21.30 uur: Stereo-club 22.45—23.55 uur: •*■1 Audio, muzikale informatie Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 8.00, 13.00, 17.50, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 10.00, 13.00, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM IIIElk heel uur vanaf 9.00 I (405 m) VARA: 18.00 18.16 Commentaar op het niet ereo: Melodieën-Expres: licht gi muziekprogramma. 18.4S Opera 19.30 Nieuws. 19.35 Artistieke st 0.15 Stereo: Metropole-orkest: am Lichte grammofoc lallteiten. 19.05 Mui ^Polltie-Muzlekgezelscl 21.30 Radio-Rally: BRUSSEL NED (324 m) 18.00 l 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesj slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte r 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, v richt en radiokroniek. 19.30 BBC Inte nal Festival ot Light Music. 22.00 Nte' ziek. 23.40-23.45 Nieuws. Sporlmededellnf Muzikaal Onlhaai^bQ6" g( 10 Nieuws. 13.07 Radlojoi «tellingen. VA- Spanje. NRU: 14.30 Omroept moderne en semlklassleke ze: 15.20—15.40 Gelijk ven kroniek). 16.30 Tijding: nleuv van levensbeschouwelijke li RA: 17 Ster.: tango-rumhaor listen. 17.30 Stereo: Jazzorkest. 17.50 Nieuw NRU: 18.05 SOS-berlchten. 18.10 Langs c lijn: sportreportages en -beschouwingei jrotes^dfe'nsl" Twee mogeUJkheder 0.30 I. Pools Jeugdorkest: klasslel HILVERSUM II (298 m> - KRO: Nieuws. 8.15 Stereo: Badlnerie: klas: grammofoonmuziek. 8.55 Inleiding hooi populair-klassle i SOS-berlchten. NCRV: l el: bijbels klankbeeld. 12. imbel-recital (gr.): 14.10 Voordracht van gedichten. NRU: Langs de lijn: sportreportages en -uit- Gerefornieerde kerkdienst. (vrljge- "8.00 Schrlltnoten: gewijde muziek. ie'uws. Kl"o7 %Ster ziek (gr.). 19.30 populair progra lagstukken. 22.30 I avro: 9.00 Nieuws. 9.02 Drrrrult: zomers platenprogramma. 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op zondag. 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mo zaïek. vara: lt.OO Nieuws, 12.02 Met vrien delijke groeten. verzoekplatenprogram- 13.07 NAR: Nederlandse evue op de plaat. NRU: 14.00 Z Rome - Ankara - Madrid: pro- ir de gastarbeiders. 15.00 Nieuws. Rabat - Boedapest: program- Ie gastarbeiders. AVRO: 16.0C i2 Rhythm and blues: oude en amen. 16.35 Country and wes- tal programma. 15.30 18.00 Nieuws). 18.30 Kat «tlgje uitzending. 19.00 Nieuws richt. 19.30 Gevat 22.15 Lichte muziek. MAANDAG HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.0 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Sodalis tisch strijdlied. 7.23 lichte grammofoonmu ziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Ac tualitelten. 8.20 Lichte grammofoonmuziek 9.00 Stereo: Semi-klassleke orkestwerken (gt (Om 9.35-9.40 Waterstanden). 10.00 Voor vrouw. NRU: 11.00 Nieuws, 11.02 Première door de Nederlandse Radio-orkesten: klassie 12.50 Tien voor éér 13.11 Informatie: Ont ziek. 14.25 Schoolradio :en. AVRO: 15.15 Voo 11.02 Voor de zie) eiten; 7.50 Overweging; :uws. 8.32 Vakantietlps uw. NRU: 10.00 Stereo (opn). KRO: 11.00 eigen boder i SOS-berlchter Mededelingen tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.41 12.50 Parasolasldo: gevarieerd programma. 13.30 Stereo: Licht Instrumentaal ensemble. 13.50 Schoolradio. 14.15 Stereo: Operaconcert (gr). 15.00 Godsdienstige uitzending van de Baptistengemeente. NRU: 15.30 Zoeklicht op afgewisseld met muziek. (16.00-16.02 Nieuws)! 17.20 Overheidsvoorlichting: Suriname en de Nederlandse Antillen Vraaggesprek van Cces van Maasdam met de Surinaamse straalje- eerpiloot John Vasllda. NCRV: 17.30 Voor de HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit!: licht platen- (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12.03 lallteiten. 12.13 Verzoekplatenprogramma iliteiten. 13.08 14.03 Pop- T.N.T.^ knalmuzick. 10RRR - M Nieuws. verzoekplatenprogramma. BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieu 12.03 Grammofoonmuzlek. 12.08 Landbot kroniek. 12.15 Llchti richt, mededelingen, progi Muslca'lmuzlek^isloo zlekprogramma. 16.( reportage van de Ror mededelingen. 17.15 Folkloi

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2