SOLO VOOR EEN HEER Polowedstrijd tegen de Bulgaren: Speciale voorbereiding voor acht zwemkandidaten Receptie-opstelling H. Sport verbeeldde wat mr. Dankelman zei Groot kwam niet los op IJselmeer Oranje kan alleen nog van Duitsers verliezen „Rest krijgt nog kansen AD0 BOOD LICHT- WEDSTRIJD AAN Ned. jeugdelftal en Sparta Praag bliezen frisse wind bij ADO PAGINA 12 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 JUNI 19Ü8 Van t 1 speciale verslaggever) MILAAN Nederland heeft ln het kwalificatie toernooi waterpolo voor de Olympische Spelen van Mexico, dat in Milaan wordt gehouden. zijn onge slagen record behouden. In een keihard gevecht, dat vrijwel één lang fluitsignaal was van de Franse scheidsrechter Angela, behaalden onze landgenoten gisteren in de eerste wedstrijd van de finalegroep een overwinning van 32 op Bulgarije. Door de eerder behaalde zege van 61 op Spanje, dat gister avond met 21 van West-Duitsland verloor, bezetten de Nederlanders in de finalegroep met nog één wed strijd te spelen (tegen West-Duitsland) de eerste plaats. West-Duitsland, dat in de voorronden met 32 van Bulgarije won, staat eveneens nog op volle winst en bezet de tweede plaats. De Bulgaren hebben met afbrekend spel, waarin zij de wetten van de spor tiviteit soms op de meest grove wijze overtraden, zich er voornamelijk toe beperkt de nederlaag legen het Oranje team zo kiicin mogelijk te houden. Hun twee doelpunten kwamen beide voort uit stnafworpen en werden gescoord door hun soherpschutter Brankov. Voor het overige hebben de Nederlandse doelver- dedigers De Vries en Kroon nauwelijks een schot te verwerken gehad. De Bul garen. die slechts negen man ter be schikking hadden Konatantinov, bij wie de Grieken woensdag een arm uit de kom hadden gedraaid, was wel weer hersteld, maar mocht nog niet spelen hadden de wetenschap, dat zij tegen het technisch betere en snellere spel van de Nederlanders niet waren opgewassen. De Nederlanders buitten deze supe rioriteit reeds direct uit in een doelpunt van Hoogveld: 10. De Bulgaren namen hierna het spel in handen. Vooral door het zeer eenzijdige fluiten van Angela kwamen onze landgenoten vrijwel niet aan de bal. Tenslotte kwam Nederland weer in balbezit, toen het een vrije worp mocht nemen. Hoogveld zwom in hoog tempo op het Bulgaarse doel af, maar doelman Naumov stopte het schot. Ook Nico van der Voet kwam in vrije positie voor doelman Naumov te liggen, maar hij faalde eveneens. In de tweede periode waren de Ne derlanders nog sterker en wisten zij nog meer kansen te sdheppen. Achtereen volgens misten echter Moolhuizen, Wou- da (tegen de lat) en Van Dorp. Het Ne derlandse spel was te weinig doortastend Jos Coler in bestuur UEFA DEN HAAG. De vice-voorzitter van de K.N.V.B. en voorzitter van de sectie betaald voetbal Jos Coler is tij dens een vergadering in Rome benoemd tot bestuurslid van de UEFA. Na Lo Brunt, die penningmeester was, heeft Nederland geen vertegenwoordiger meer gehad in de internationale voet balfederatie. Met Coler werden als lid aangewezen: Ribeiro (Portugal), Costa (Spanje), Franchi (Italië) en Jera i Tsjecho-Slowakije (Van onze sportredactie) DEN HAAG Het Nederlands Olym pisch Comité en een afvaardiging van de Kon. Ned. Zwembond hebben van ge dachten gewisseld over de uitzending van een zwemploeg naar de Olympische Spelen in Mexico. Het NOC heeft naar aanleiding hiervan het volgende com muniqué verstrekt: Na kennisneming van het uitgebreid rapport over de KNZB over de met het zeslandentoernooi in Stockholm afge sloten eerste faze van de voorbereiding van de olympische kandidaten voor Mexico en nadat dit rapport is bespro ken door bestuursdelegaties van de KNZB en het NOC, heeft het NOC- bestuur zich in een schrijven tot het KNZB-bestuur gericht. In dit schrijven verzoekt het NOC-bestuur de KNZB- leiding zich meer speciaal voor te be reiden op deelneming in Mexico aan de volgende nummers: 100 en 200 m rugslag heren; 4 x 100 m vrije slag dames; 4 x 100 m wisselslag dames; 100 en 200 m vlinderslag dames; 100 en 200 m rugslag dames; 100 en 200 m vrije slag dames; 200 en 400 m wissel slag dames. Later tijdstip Definitieve aanwijzing zal in overleg met de KNZB op een later tijdstip vol gen, als een duidelijke prestatieverge lijking in Nederland en met de zwem mers in andere landen mogelijk is. Resultaten van de komende wedstrijden en de reeds geboekte resultaten in bin nen- en buitenland zullen daartoe in formatie moeten verschaffen. Het KNZB-bestuur heeft ter voldoe ning aan dit verzoek de volgende leden van de kernploeg verzocht deze speciale voorbereidingen te treffen: Bob Schoutsen (Dolfijn), Coby Buter (Zwemlust), Klenie Bimolt (GZPC), Ada Kok (De Futen), Nel Bos (ADZ), Dolly Maaneman (RZC '90), Bep Weete ling (Neureus), Hennie Penterman (HDZ). In verband met het door het NOC gestelde tijdstip van definitieve aan wijzing wijst het KNZB-bestuur er met nadruk op dat leden van de kernploeg die niet tot de hierboven genoemden behoren, eveneens gelegenheid krijgen in de komende wedstrijden aan te tonen dat zij aan de aanwijzingsnormen van het NOC-bestuur voldoen. De speciale voorbereidingen, die de ene zwemmer en de zeven zwemsters moeten treffen, zouden kunnen worden omschreven als intervaltraining op lange termijn. Dit is goed mogelijk omdat de genoemde kandidaten, met uitzondering van Henny Penterman, tot de korte afstandspecialisten behoren. Hun training wordt tot aan de wedstrijdperiode van 20 juli tot en met 4 augustus niet onder broken. De zwemmers en zwemster, die zich nog „waar" moeten maken, krijgen een aantal startgelegenheden. Volgende week zaterdag en zondag neemt onder leiding van bondscoach Rob Kerkhoven een ploegje deel aan internationale wed strijden in Oost—Berlijn: Toos Beumer, Coby Sikkens, Gerda Lassooy en Johan Schans. Op 28 en 29 juni volgt de Zeven Heuvelenwedstrijd in Rome, waar onder meer de kandidaten voor de 4 x 200 m vrije slag herenestafette uitkomen, die nog niet is samengesteld. Voor allen is de periode van 20 juli tot en met 4 augustus van groot belang, zij het dat de eerste groep dit tijdperk meer als een tussenwedstrijd op weg naar Mexico kan zien. In deze periode vallen de landen- wedstrijd NederlandGroot-Brittannië Tsjecho-Slowakije op 20 en 21 juli, de nationale 1500 meterkampioenschappen op 27 juli in Zwijndrecht en de Neder landse kampioenschappen van 30 juli tot en met 4 augustus. om tegen de stugge tegenstanders, die niet schroomden 'n Nederlander met ge weld uit te schakelen, definitief afstand te nemen. De aanvallen werden goed opgezet, maar juist op het moment dat het sahot moest komen, werd er geaarzeld en kregen de Bulgaren gelegenheid tot in grijpen. In de derde periode werd De Vries in het doel vervangen door Kroon en ging Moolhuizen aan de kant voor Harry Vriend. Het bleek een verbetering. Harry Vriend begon zijn acties met een schot tegen de lat. Even later kreeg hij de bal toegespeeld van Van Dorp en doelpuntte hij met een zeer goed diagonaal schot (2—0). Nadien heeft de ontmoeting meer weg gehad van een solo-uitvoering door een lieer (scheidsrechter Angela) dan van een polowedstrijd. Zodra twee spelers bij elkaar in de buurt kwamen, werd er gefloten. Daar kwamen strafworpen uit voort. De Bulgaren hadden het eerst hun drie punten bij elkaar. Brankov scoorde daaruit (21). Vervolgens mocht Van der Voet, die het bijzonder zwaar te verduren had tegen Eksezov, een strafworp nemen (31). In de vierde periode stapelden de strafpunten zich op en enige ogenblikken voor tijd kwam Bulgarije op 32 door een goed genomen strafworp van Bran kov. Nederland, dat in het begin van deze periode een schot van Harry Vriend op schitterende wijze gestopt zag door Naumov, gaf de winst niet meer uit handen. De stand in de kwalificatiegroep is: 1. Nederland 2 2 0 0 4 93 2. W.-Duitsland 2 2 0 0 4 53 3. Bulgarije 2 0 0 2 0 46 4. Spanje 2 0 0 2 0 28 Dienst leidt finale E. C. ROME De Zwitser Gottfried Dienst zal vanavond in Rome de finale van het toernooi om het Europees kampioen schap voor landenteams tussen Italië en Joego-Slavië leiden. Als scheidsrechter voor de wedstrijd om de derde en vierde plaats, die op hetzelfde veld tussen Rusland en Engeland gespeeld wordt, is aangewezen de Hongaar Istvan Zsolt. De Russen hebben hiertegen echter ge protesteerd. De UEFA zal hierover nog een beslissing nemen. DEN HAAG De tafel met het groene kleed, waar achter het bestuur van Hol land Sport zich had opge steld, stond haaks op en dichtbij de tafeltjes waar achter de spelers van het eerste en tweede team van de vereniging zich hadden verenigd. Zo hoorde het ook. Mr. A. J. Dankelman, sprekend namens de ge meente op de receptie die gisteravond in de Houtrust- rotonde werd gehouden ter gelegenheid van de promotie en het kampioenschap van Hollands Sports eerste en de dito prestaties van het B-elftal, bracht onder woor den wat die „receptie-op stelling" verbeeldde: ..Be stuur en elftal horen bij el kaar; het geheel moet in el kaar passen, men dient el kaar te beïnvloeden". Mr. Dankelman was niet karig met zijn hulde voor bestuur, succesvolle trainer Cor van der Hart en de spelers. „Tien jaar geleden hebt u, meneer Kroesemeijer, al gezegd dat er in Den divisieclub bij moest ko men. Ik heb er toen niet zo in geloofd. Ik bewonder uw enthousiasme en uw doorzettingsvermogen. Twee teams kampioen en gepro moveerd Achter slot Vele bloemstukken sierden de tafels van de receptie- g angers, telegrammen wer den regelmatig binnenge bracht en de cadeaus waren evenmin schaars. Wel ont braken noodgedwongen vele prominenten. Jhr. mr. Feith, voorzitter van de NSF, was verhinderd, de heren Meule- man en Coler van de KNVB vertoeven in het buitenland, de voorzitter van de afd. Den Haag, de heer S. P. Joh. Claassens, kon niet aanwezig zijn. Maar dat alles deed niets af aan de feestelijke stemming en de onophou delijke hulde die over be stuur, trainer en spelers werd uitgestort. Namens de afd. Den Haag deed de heer J. Overkleeft dat, van KNVB-zijde sprak competi tieleider Thijs Jansen die moest bekennen dat het cadeau van de bond veilig achter slot en grendel op het bondsbureau stond en hij er niet in kon. Steun Geen nood, voorzitter Luc Kroesemeijer was in boven ste beste stemming en deed dat ook terdege uitkomen in zijn dankwoorden voor de sprekers, van wie de voor zitter van de sectie betaald voetbal van ADO, de heer H. Choufoer, zich verheugd toonde over het succes van de „buur" maar wat ook de heer Kroesemeijer reeds had gedaan benadrukte dat steun van de gemeente voor. het betaald voetbal noodzakelijk is. „En steun op het moment dat het zin heeft en niet zoals het in Delft is gebeurd waar nu is besloten dat de gemeente vijftig cent per toeschouwer Wethouder mr. A. J. Dan kelman bood namens de ge meente zijn gelukwensen aan 't bestuur van HoUand Sport aan. Van links naar rechts: de heren C. A. de Bruijn, L. Kroesemeijer, S. A. T. v. d. Laan en Th. J. Fehling. zal bijbetalen. Dan is het te laat". Als feestgeschenk bood de heer Choufoer aan een lichtwedstrijd in het Zuiderpark tussen ADO en Holland Sport. Samenwerking De (tot voor kort) grote broer in de stad werd gevolgd door de grote broeders in het land, Feijenoord en Ajax, die hun afgevaardigden had den gezonden. De heer Kroe semeijer stelde het vaste voornemen in het vooruit- Zicht van samenwerking met ADO ten gunste van de top sport in Den Haag. Vele afgevaardigden van Haagse verenigingen kwa men voorts hun gelukwen sen aanbieden. Ook Ajax In Amsterdam werd Ajax door het gemeentebestuur ontvangen ter gelegenheid van het behalen van de landstitel. Een zilveren kan delaar met inscriptie vereniging met zilveren voet voor elke speler was het huldeblijk van de gemeente Amster dam voor Ajax. Wethouder Verheij sprak de hoop uit, dat Ajax het ditmaal in de strijd om de Europese beker voor landskampioenen nog verder zal brengen: „Wij ho pen u straks te mogen ont vangen met de Europa Cnn in de hand". BINKHORST DOOR PECH ACHTERVOLGD MEDEMBLIK Zo er nog enige twij fel bestond over de Nederlandse Draken- titel 1968. dan heeft de Fin Lehtinen deze weggenomen. Nog niet definitief, maar als Cor Groot zeilt zoals gisteren op een vriendelijk IJsselmeer. dan kan de Fin zeker zUn van de zeiltitel. Bier won. maar dat was niet van belang, want Groot (3de) en Lehtinen (2e) be palen het klassement en Lehtinen finishte vóór Groot. Groot kwam niet los. Het vlotte niet aan boord van dc „White Jewel". In de haven begon Groot na een borrel direct aan zjjn schip te sleu telen. Nee, het zindc Groot niet. dat Lehtinen met de titel naar Finland zal terugkeren. Niet alleen Lehtinen c.s. waren blij. Ook Jan Bier - Dudok van Heel - Leen Hofstee. Na zes dagen matig zeilweer ging het gisteren allemaal volgens plan. Direct na de start rukte de Baroeboe op en nam de leiding. De Finnen Jokinen en Lehtinen volgden. De Finnen vielen aan. Bier verdedigde zich met hand en tand. Op elke zet van een der Finnen had Bier een afdoend antwoord. Bier won verdiend Dirk Groot wilde zijn vader niet benadelen, maar in het laatste kruisrak ging alles zo goed. dat Dirk wet voor zijn vader móést finishen. Alleen als Lehtinen vandaag ver achter Groot finisht is er een kans. dat dc titel binnen de landsgrenzen blijft. Deze kans is zeer klein. Vanmiddag valt de be lt de kogel al door de kerk. Mier uit Oost-Dultsland gaat de Flnntitei en Ver hagen de FD-itel winnen. Daar kan nie mand meer iets aan doen. Verhagen won gisteren met een ongelooflijke voor sprong op Cochins en Sass (beiden Oost- Duitsland). Bij de Finnen vestigden Mier en Frits Beck de aandacht op zicih door te vroeg te starten. Beiden keerden terug en gingen als laatsten over de beginstreep. En toch won Mier en werd Beek tweede. Een duidelijke demonstratie van kun dige zeilstrategie. Immers om dwars door het veld van ruim 35 schepen te zeilen en na één ronde al in de voorste gelederen te strijden, is vakmanschap nodig. Ook Menno Meijer (derde), Tie- men Vries (vierde) en Dehmel (vijfde), de andere Oostduitser, zeilden voortref felijk Boudewijn Binkhorst, die donderdag omsloeg, werd weer door pech achter volgd. Een der merktekens ging niet voor zUn „Basta" opzij. Teleurgesteld verliet Binkhorst de strüd. Beek begint zich langzaam van Binkhorst af te schei den, maar zal in de Kieler Woche zUn Mcxicokandidatuur moeten waarmaken, evenals Cor Groot. uitslagen zijn: in lollen: 1. Mier (O-Dld). 2. Beok, 3. er 4 De Vries. 5. Dehmel (O-Dld). ierneen klassement: 1. Mier (O-DId) 21.1 2 Beek 52.4. 3. Vries 58.4, 4. Dehn Rogge (Belg) 66.1. TCoehius Wlhoff 65.4. 5. Blok'66. raken: 1. Hier, 2. Lehv...... en (Flnl), 4. D. Groot. 5. C (Fjnl), 3. Jo- Johan Cruyff, weer helemaal de oude na zijn benoeming tot crack van het jaart geeft liggend een staaltje van zijn onverminderde schietvermogen: doelpunt. Anquetil gaat Merckx behield jn l10ger beroep leiding in Italië FOLIGNO De Italiaan Franco Bi- tossi heeft gisteren de 17e etappe van de Ronde van Italië gewonnen, llij won de sprint van een kopgroep van zes renners, die een voorsprong had van 1 minuut en 45 srronden op het peloton. De Belg Eddy Merckx bleef leider in hel algemeen klassement. Bitossi had j voor de 196 kilometei van San Marino j naar Foligno 4 uur. 42 minuten en 26 j seconden nodig. De uite.ag van de 17e etappe is: De uitslag van de 17e etappe l»: 1. Bi de 196 km in 4 41.26 2. Sela (Belglri Glni (Belglé) i.t.; 5. DelLvle (Kr) at.; Pogglall Ot) at.; 1. Plffort at) oo 43; Basso (It) at.: Van den Berghe (Belgle) z.t.: 10. Dancelll (It) z.t.; 56. Haa.t (Ned.) op 4» sec. Het algemeen klassement na de lie ronde Is: 1. Merckx (Belg) 19.04.21. 2. Adornl (It) op 4 46; 3. Glmondl (It) op Ml; 4. Zilloll Ot) op 9.10; 5. Vanneste (Belg) op 10.37: 6 Motta (lt) op 12.22: 1. Dancelll (It) op 12 24: Llmenez (Sd) op 13.23: 9. Bodrero (It) op 14.M: 10. Baimamlon <lt) op 10.30; 13. Haait (Ned) op 40.10; Ronde Midden Joop Zoetemelk uit Rijpwetering heeft gisteravond op Walcheren de eerste etappe, een tijdrit over 22,5 km, vaa dc internationale ronde van Midden-Zee land gewonnen. Bnigoxina verraaaend ANTWERPEN. Jacques Anquetil. die door een Belgische rechtbank ver oordeeld is tot een schorsing van twee jaar voor wielerwedstrijden in en door België en een boete van 10.000 Bel gische francs, heeft hoger beroep aan getekend. Anquetil, die beschuldigd wordt van het gebruik van stimule rende middelen, zal nu voor een recht bank in Brussel verschijnen. legde Leen Poortvliet uit Dirksland be slag op de tweede plaats. Hij had echter het voordeel als een van de laatste renners te kunnen starten op een mo ment, dat de sterke wind wat was gaan liggen. Voor de Zeeuwen was het een teleurstelling, dat hun favoriet Cees Rentmeester uit Ovezande met een ach terstand van ruim 1 minuut op de tiende plaats finishte. 1-een Poortvliet (Dirksland) Leferlnk (Haaksbergen) >041; 1 (Westzaan) 30.13.1; 5. Arnold Doelpuntloze tweede dag Voogd (Scherpenzeel) 30.15.9; 6. (Haarlem) 30.22.30: 7. V"~ j| (Van onze sportredactie DEN HAAG Sparta Praag en het Nederlandse Jeugdelftal hebben gister avond in het Zuiderpark voor de frisse wind gezorgd, die op de openingsdag van ADO's internationale jeugdtoernooi nog ontbrak. Weliswaar kwamen beide ploe gen niet tot scoren, maar goed voetbal en een groot enthousiasme vooral van de aijde van de Nederlanders van wie sommigen elkaar pas op dit jeugdtoer nooi voor de eerste maal ontmoetten maakten het gemis aan doelpunten vol ledig goed. De leiders van de knap voetballen de Tsjechische jeugdploeg toonden zich na afloop enigszins teleurgesteld over dit resultaat en verontschuldigden zich door droefgeestig op te merken, dat hun grote spelopbouwer en jeugdinter- national Smolik in verband met een exa men in T6jecho-Slowakije had moeten achterblijven. Niettemin diende erkend 4» worden, dat Sparta Psaag mat het fa- lijke spel bepaald geen onfortuinlijke start had gehad. Het Oranjeteam met I de rustig spelende aanvoerder-linksback Drijver van DFC. de klenie v. d. Sluijs van CVV op "t middenveld en de aggres- sieve spitsspelei s Melaard van AGOVV en Stout van De Volewijckeis als uit- I blinkers schiep zich ettelijke goede scoringskansen. De Tsjechische doel- i Zaï betroi vbart zijde rt altijd even nauwkeurig. Het gevaarlijkste moment voor het doel van het l FFA-team dat goed werd verdedigd door de Haagse doelman Stoop (VI O ontstond korl voor het HSV niet in Europa-Cup U ROME. Hamburger S.V. mag vol gend seizoen niet deelnemen aan het Europese bekertoernooi voor beker winnaars. Dit besliste de Europese Voetbalunie UEFAin Rome. De Duitsers, die in de finale te Rotterdam met 20 van AC Milan verloren, had den hoop op een plaats in het beker toernooi, omdat Milan kampioen van Italië is geworden en het toernooi voor landskampioenen prefereert. einde van de eerste helft. Een onver wacht vlcugelschot van Pesice werd ech ter door Drijver met opvallende beheer sing van de doellijn van een treffer af gehouden, toen Stoop al gepasseerd was. Ook in de tweede helft de wedstrij den duren tweemaal vijfentwintig minu ten hielden de acties van het Neder landse team meer gevaar in. maar de Tsjechische verdediging gaf vrijwel geen kansen meer weg. Zodoende bleef de stand 00, want hoe goed Sparta Praag combineerde en hoe strijdlustig en aan trekkelijk beide ploegen duelleerden, ook de Nederlandse verdediging hield de ge lederen goed gesloten. Het ADO-jeugdtoernooi werd gister avond geopend met de wedstrijd tussen Ajax en Kapid Wien, in welk duel men 'eveneens (Ie) zuinig was met doelpun ten. Ofschoon beide ploegen in technisch opzicht uitstekend voor de dag kwamen. I maakte ieder ontbreken aan daadwerke- lijke acties van de e<*rste helft een vrij j tamme bedoemng. Na de hervatting trad een verbetering op, vooral toen Arie I Haan zich bij Ajax meer aan het offen- sieve gedeelte van zijn taak op het mid denveld ging wrijden. Toen ook maar dat was een toe- vallige omstandigheid werd de strijd I ineens wat harder. Scheidsrechter Hop- penbrouwer greep echter resoluut in en de spelers hielden zich weer even koest als voorheen. Behalve een hard als voor- zet bedoeld schot van de Oostenrijker Koblaser, dat door doelman Hoogenboom I van Ajax nog juist tot hoekschop kon worden gewerkt, deden zich voor beide I doelen geen bijzonder spectaculaire mo- I menten meer voor. Het toernooi wordt vanmiddag om een uur voortgezet met de resterende wedstrijden voor de poules en zondag vanaf twee uur worden de wedstrijden om de eerste, tweede, derde en vierde plaats gespeeld NA-COMPETITIE Cruyff leidde Ajax naar zege op AC Torino AMSTERDAM De spelers van AC Torino hebben gisteravond in hun eerste wedstrijd voor de internationale na- -j-i— competitie tegen Ajax (door de Amster- dammers met 31 gewonnen) begrepen waarom Johan Cruyff een dag tevoren tot voetballer van het jaar was uit geroepen. Alleen al de wüze, waarop Cruyff het tweede doelpunt voor Ajax scoorde, gaf het recht op dit predikaat. Uit een pass „over de hele" van Swart ving Cruyff de bal op de punt van zijn rechterschoen op. wipte even met het leer en knalde het vervolgens onhoud baar langs de Italiaanse doelman Vieri. Een ovatie was Cruyffs beloning. Ook Swart kreeg huldebetoon. Immers, alle drie doelpunten van Ajax ontston den uit zijn afgemeten voorzetten. Al na iets meer dan een minuut presenteer de hij Danielsson een niet te missen kans en na het doelpunt van Cruyff plaatste Swart na 34 minuten de bal afgemeten op het hoofd van Groot, die met een korte knik kon scoren. De 30-stand bij de rust was zeker niet geflatteerd, want Ajax had over alle linies de toch niet te onderschatten tegenstander overklast. Na de hervatting werd het anders. De thuisclub begon slordig te spelen, Cruyff gaf er de brui aan en daardoor kreeg AC Torino kansen. Uit een daarvan kon Facchin de achterstand tot 31 terug brengen, toen de achterhoede van Ajax meende dat de Italiaan buitenspel stond. Daarna faalde Keizer tot driemaal toe voor de doelman, een tweede doelpunt van Danielsson werd ten onrechte af gekeurd terwijl Van Duivcnbode net naast de paal kopte. De 31-zege van Ajax was dan ook verdiend. Ajax heeft een eervolle uitnodiging uit Tsjecho-Slowakije aanvaard om op 27 en 28 juli in Bratislava deel te nemen aan een sterk bezet internationaal toer nooi. Behalve Ajax en Bratislava zelf spelen daar de Tsjechise kampioen Spartak Praag en de Portugese kampioen Benfica. Uitstekende tijden van atleten LUEBECK Truus Hennipman heeft gisteren tijdens atletiekwedstrijden in Luebeck zowel de 100 als de 200 meter gewonnen. De kortste sprintafstand leg de zij in 11.6 sec. af, slechts eentiendr seconde boven het Nederlandse record, en voor de 200 meter bad zij 23.8 zee. Mia Gommers gaat steeds sneller op de 800 meter. Enkele weken geleden kwam zij voor het eerst onder de olym pische limiet (2.06.0), nu liep zij 2.03.9. Voldoende voor de overwinning was de ze schitterende tijd evenwel niet. De Britse Ann Smith was nog een halve se conde sneller.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 12