„Prognosekoorts van VVD-fractie bij behandeling onderwijsnota R Krediet aanvaard voorbereiding voor bouw ambtswoning Maandag 12 uur voor het eerst proef-sirenes in vele gemeenten AKTIEVE JONGELUI PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 7 JUNI 1968 GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST De gemeenteraad van Oegstgeest la er glateravond by de behandeling van een aantal belangrijke punten eena uitvoerig voor gaan „zitten". Het openbaar ver voer In de gemeente, de onderwysnota en het schoolzwemmen werden uitputtend behandeld. Met name de VVD-fraktie ontketende vaak een apraakwaterval die door b. en w. nu en dan op kundige W'Uze werd Ingedamd. Aivorena de zitting een aanvang nam sprak de voorzitter, burgemeeater T. A. J. van Eyalnga een kort woord ter nagedachtenis van senator Robert Kennedy «Ue op geweldadlge wijze om het leven is gekomen. Hij sprak de wens uit dat In Amerika „waaraan wy alles te danken hebben" de onbegrypeiyke geweldadlge elementen tot rust moge komen. loopafstand tot een bushalte voor de be langhebbenden niet meer dan 300 meter mag bedragen is een afstand die in het algemeen in het openbaar vervoer wordt gehanteerd. De bezwaarschriften werden, met in stemming van de raad, voor kennisge ving aangenomen. Het bus-stationnement dat de N.Z.H. by het plantsoen aan de Marelaan heeft gevestigd heeft by een aantal omwonen den bezwaren doen ryzen tegen de auto bussen die afbreuk doen aan de estneu- sche waarde van genoemd punt hetgeen kan lelden tot waardevermindering der naburige hulzen. Voorts verwacht men. geluidshinder van draaiende motoren en vergroting van het verkeersgevaar. De commissie voor het verkeer ziet geen mogelijkheid om aan de bezwaren tege moet te komen omdat de route het alge meen belang dient. De heer Brouwer (P.C.) vond dat de kwestie van bus-routes niet thuishoorde In de raad, men wende zich tot de bus onderneming. Mevr. Gouverneur-v. Deene vond ook dat de bus op de Marelaan de omgeving ontsiert. De heer Kamsteeg (P.C.) vroeg zich af of het niet beter was de bewoners van Oegstgeest eens te vragen hoe of men over het openbaar vervoer denkt d.m.v. een enquête. De voorziter vond het beat als de in gezetenen van Oegstgeest zich eena uit konden spreken over het openbaar ver voer. De kwestie van het gladde weg dek op het stationnement: „daar wordt al aandacht aan besteed" aldus spreker, die het er mee eena was dat het niet allemaal volmaakt was. Dat de grootste AMBTSWONING De stof die in een tweetal voorgaande raadsvergaderingen rond een ambtswo ning voor de burgemeester is opgewaaid bleek gisteravond to zyn neergedwarreld en tot rust gekomen. Men heeft in be ginsel besloten do voorbereidende werk zaamheden voor de bouw van een derge lijke woning te doen plaats vinden. De raad stelde een bedrag van 15.000 gul den hiervoor beschikbaar zonder dat het discussies opriep. GRONDAANKOOP In verband met de toekomstige de constructie van de Abtapoelweg en de aanleg van het nieuwe zwembad zal de gemeente nog verschillende percelen grond in eigendom moeten verkrygen. De raad kon zich verenigen met het be schikbaar stellen van een krediet van 400.000 gulden. Tydens het debat over de busroutes hoorden wy mevr. Gouver neur de opmerking maken dat het nog wel 3 jaar zal duren tot de Abtspoelweg gereconstrueerd is ZWEMBAD BIJNA TON DUURDER Het is gebleken dat voor verschillende voorzieningen aan het zwembad-ln-aan- bouw de beschikbaar gestelde bedragen niet voldoende zijn. Diverse raadsleden betreurden dit en uitten bezwaren tegen de werkwyze van de architect. Mevr. Gouverneur-v. Deene dacht meer reëel dan financieel toen zy de raadsleden opwekte eens te gaan kij ken ter plaatse. „Als U de vorderingen v&n 't nieuwe zwembad ziet dan spreekt het méér. wy moeten onze gedachten ook eena laten gaan over het instructie- bad. Particulier initiatief kan hier veel bydragen tot snelle totstandkoming". De voorzitter vond het voorstel van mevr. Gouverneur gezameniyk 'n kykje naar de voorderlngen ter plaatse te gaan nemen „een alleraardigst Idee". Binnen kort gaat het college dus met de raads leden op stap. En aangezien iedereen de noodzaak van het zwembad inzag werd het krediet beschikboaar gesteld. Het voorstel tot vaststelling van de precarioverordenlng werd op aandrin gen van de raad aangehouden. ONDERWIJSNOTA Wethouder .1. J. Thorn oogstte over het algemeen veel lof en waardering in de raad voor de totstandgekomen on- derwysnota. Er waren echter ook be denkingen tegen bepaalde punten. De heer Dorgelo (VVD) was verheugd dat straks het Rynlands Lyceum en MAVO- Oegstgeest Woonschip in Oegstgeest gezonken Door onbekende oorzaak is gister morgen om 06.45 uur het woonschip ..Francina" van de 56-jarige Oegstgees- ter koopman J. F. R. half gezonken. De politie was snel ter plaatse en for ceerde een deur, om na te gaan of er nog personen in het schip aanwezig waren, wat niet het geval bleek te zijn. Met kabels is het schip vastge bonden, om het voor omslaan te be hoeden. De eigenaar zal 't schip z.s.m. laten lichten. De raad van Oegstgeest heeft be noemd tot hoofdkleuterleidster van de openbare kleuterschool mevrouw N. G. de la Court-v. d. Voet. VERNIEUWING RAADSZAAL De toehoorders op de publieke tri bune in de raadszaal te Oegstgeest hebben gisteravond kunnen constate ren. dat de akkoestiek in hoge mate verbeterd is. Door het aanbrengen van wandplaten is veel van de nagalm ver dwenen en is het mogelijk geworden het gesprokene beter te volgen. Ook de verlichting zal nog een wijziging ondergaan. afdeling opricht. Het wordt echter ge temperd omdat Huize Duinzicht ook een MAVO heeft. Hy begreep nog steeds niet dat destijds door Duinzicht was gesteld dat de VGLO zou verdwynen ten behoeve van een ULO-school en dat er nu plots toch weer een LAVO was. Vorig jaar zyn hierover in de raad de nodige discussies reeds gevoerd, Wethouder Thorn bestreed de opmer king van de heer Dorgelo dat er sprake konsekwenties t.a.v. het was geweest van „misleiding". De VGLO-school kón niet omgezet tracht worden. worden in MAVO. vandaar destyds de vraag van Duinzicht om medewerking tot het stichten van een r.-k. ULO- school. De VGLO-school was een aflopende zaak. De aanvragen bleven echter ko men. Aangezien het VGLO omgezet kan worden in LAVO heeft het bestuur van de Duinzichtschool „Maria Ancilla" be sloten een scholengemeenschap te stich ten met een LAVO- en een MAVO-af- deling. Dit is een beleidszaak van het schoolbestuur en geen zaak van de raad. Ten aanzien van de opmerking van de heer Dorgelo dat één M AVO-afdeling voor Oegstgeest voldoende was en dan er nu dus twee kwamen, deelde wet houder Thorn mede, dat zowel Duin zicht als het Rynlands Lyceum streek scholen waren. Tussen mevr. De Munting (WD) en wethouder Thorn ontstond een „streek- spelletje" over de prognose met betrek king tot het kleuteronderwys. Toen dit lang genoeg geduurd had, merkte de voorziter op: „Er is nog nooit 'n goede prognose gemaakt over niets". Nadat er nog vragen gesteld waren over de schoolraad, het openbaar lager onderwys en de schooladviesdienst als mede andere minder belangrijk punten was de behandeling van de onderwijs nota er door. SCHOOLZWEMMEN Zoals bekend kunnen er te Katwyk 420 kinderen van Oegstgeester scholen les krygen in het instructiebad. Mevr. De Munting (VVD) vond. dat de kos ten. f 10.000.pèr jaar. beter bespaard konden blijven en dat er meer vaart achter een plastic intsructiebad gezet moest worden. Met een beetje fantasie is cr wel onderdak voor te vinden. Wethouder Thorn was blij. dat er 420 kinderen in de gelegenheid waren om zwemmen te kunnen leren. Een plastic instructiebad komt niet op f 50-000. maar op 2 ton! De kosten van het vervoer naar het zwembad moet door de ouders gedra gen worden. De heer Aldersdorf diende een voorstel in dat Alle kosten voor re kening gemeente kwamen. De voorzitter bracht het voorstel in stemming. Het werd echter door alle raadsleden, behalve de PC-fraktte, ver worpen. De raad ging tenslotte akkoord met het benodigde krediet f 10.000, voor de periode van één Jaar. Mochten ouders zyn voor wie de financiële te groot Jeugdkamerorkest haalde zijn hart op in Siegerland Het J.K.L. keerde gistermiddag van een heel fijn Pinkster-concertreisje naar Hüttental-Weidenau met instru menten, uitbundige verhalen en een portie bescheiden triomf op zijn basis de Asserstraat terug. Zaterdag 1 juni arriveerde de autobus met dubbel- orkest, dirigent Briër, voorzitter Ka- paan en leider Steinbach in Hüttental, ontvangen door burgemeester Berner. Na de twee Pinksterdagen, die de „mu sici" grotendeels op hun gastadres doorbrachten, kwamen de verhalen los over luxueuze kamers met telefoon, televisie en bad, een „eerste viool" be schikte zelfs over een eigen sauna en velen hadden een zwembad naast het huis. Wandelen, musiceren en taart eten bleken de voornaamste bezighe- Zondagavond was er een concert in het gymnasium, waar 't Duitse school- orkest en -koor de Hollander muzikaal ontvingen. Dinsdag werd Siegen be zocht. een oud stadje met heel steile straten en een bezoek gebracht aan het museum vol herinneringen aan Wil lem van Oranje en schilderijen van Peter P. Rubens. Het z.g. B-orkest leerschool en reservoir voor het A- orkest (de jongste is elf jaar) was ditmaal mee op „tournee". In verschil lende lokalen van het gymnasium werd enthousiast gestudeerd. „Als je na het tweede stuk taart je mond open doet om „nein" te zeg gen. stoppen ze er meteen 't derde stuk in," aldus Thijs, de cellist, die amper bekwaam van het eten en drin ken, want dat was óók een verplicht programmapunt, was. Tot het dagelijks menu behoorde ook de repetitie, waar bij bleek, dat cr toch nog wel een restantje energie over was. Dat ging zo: Briër hief de dirigeerstok, telde één; de heer Hildebrand kwam bin nen bij twee. zei néé en deelde ijs uit. Deze uiterst - actieve muziekdocent heeft alles in Hüttental georganiseerd gastadressen. uitstapjes, ijs. cola en concertzalen. Gistermiddag concerteer den de Leidenaars in de Realschule en 's avonds in de Blsmarckhalle tc Wei- dcnau-Hüttental met werken van Han del, Fasch, Strategier, Vivaldi en Bach. Bejaarden „Ons Doel" een dagje uit Vandaag nemen 450 bejaarden deel aan een uitstapje, dat de woningbouw vereniging „Ons Doel" heeft georgani seerd voor leden van 65 jaar en ouder ter gelegenheid van het 45-jarig be staan van „Ons Doel." Na met particuliere auto's te zy'n opgehaald van hun woning, vertrok ken de uitgaanders vanmorgen om acht uur in elf grote reisbussen uit de Leliestraat. Om geen al te grote file te vormen, werd in twee groepen .ge reden. Bestuursleden van Ons Doel, EHBO'ers en een verpleegster maak ten de tocht mee. Via Rijksweg 4A, Aalsmeer, de Vinkeveense plassen, Hilversum en Soestdijk werd naar Harderwijk gereden, waar koffie werd gedronken. De tocht werd voortgezet langs de Zuiderzeestraatweg naar Apeldoorn en de Posbank. In Musis Sacrum te Arnhem wachtte de bejaar den een kofietafel. Geruime tijd verpoosde men daarna in het Openluchtmuseum te Arnhem, waar de oude huisjes en voorwerpen veel aandacht kregen van het Leidse gezelschap. De tocht zou vanavond worden afgesloten met een diner in Avifauna en omstreeks negen uur hoopt men weer thuis te zijn. Het be stuur van Ons Doel heeft om finan ciële redenen gemeend de viering van het gouden feest te moeten beperken tot deze, overigens ook nog vry kost bare, uitgaansdag voor de bejaarde RONDVRAAG De rondvraag vormde v Gouverneur-v. Deene aanleiding om weer eens te hameren op het feit dat Oegst- geest-Noord, waar thans zo ongeveer de helft van de ingezetenen der gemeente woont, nog steeds verstoken Is van een postagentschap. De heer Aldershoff vroeg of de ver dere uitbouw van de Aert van Nesflat nog gerealiseerd wordt door het AMF en of er mogelijkheden waren verdere uitbouw te voorkomen. Zr. Maria a la Cocque neemt afscheid van Barbara-school Zuster Maria a la Cocque van de Bar- baraschool aan het Levendaal gaat 1 augustus met pensioen. De school .waar aan de zuster 17 jaar verbonden was, zal dit afscheid met ongemerkt voorbij laten gaan, want voor woensdag 26 juni is een heel programma opgesteld. In de Lode- wykskerk wordt 's morgens om 9.30 uur de Eucharistie gevierd, waarna een onthyt volgt in het Lidiunahuis. 's Mid dags is er voor alle leerlingen van de school een afscheidsmiddag in het St.- Antonlus Clubhuis. De ouders nemen des avonds afscheid van de zuster. De school jeugd zal hierbij optreden o.a. in een LEIDSE AGENDA VRIJDAG 7 JUNI Auberge Francaise (Kloksteeg): Café Chantant (laatste avond). Cabaret en folkssongs. Aanvang 20.00 uur. ZONDAG 9 JUNI Stadsgehoorzaal: Grote Zaal. Zang concours r.k. Bond van Zangver., gehele dag. Leiden en Oegstgeest zijn eraan gewend! In oktober vorig jaar wrd de nieuwe commandopost van de 30 gemeenten om vattende kring A Bescherming Bevol king Zuid-Holland in gebruik genomen. Geleideiyk zyn alle radio- en telefoon verbindingen naar deze nieuwe com mandopost overgebracht. Thans zyn de sireneverbindingen met een aantal gemeenten naar de nieuwe commandopost overgebracht en kunnen van hieruit bediend worden. Een en ander heeft tot gevolg dat de sirenes in de navolgende plaatsen bij de eerstvolgende sirenebeproeving op maan dag 10 juni a.s. te 12.00 uur, evenals dit reeds gedurende jaren in Leiden en Oegstgeest plaats had, als proef zullen Het proefalarm bestaat uit plm. 30 seconden vlakke sirenetoon, rust, plm. 30 seconden jank toon. rust, plm. 30 se conden vlakke sirenetoon. De bevolking van Leiden en Oegst geest is in de loop der jaren aan dit zeer noodzakeiyke proefalarm gewend. An ders is het met de hieronder te noemen gemeenten. Weliswaar waren de sirenes daar reeds lang geplaatst en aangeslo ten," echter de beproeving had volgens een ander systeem plaats, waardoor dit voor de bevolking praktisch onmerk baar plaats had. Nu In de Burgerlijke Stand Geboren: Robert M., z.v. H. J. Dreef en C. J. van den Wijngaard; Willempje P., d.v. M. H. Smit en P. Zwanenburg; Robert, z.v. C. N. Pennenburg en W. J. van der Pluijm; Christine J., d.v. A. W. Hendriks en I. A. C. Pot; Anne- Nicole, d.v. J. Stikkelorum en A. J. A. Belt; Robert, z.v. H. M. G. van Bek- kum en G. Sneeuw; Hendirkus E„ z.v. H. E. Schreuder en W. Onderwater; Erwin J. P z.v. J. W. M. Hendriks en C. C. J. Heins; Marco A., z.v. A. Cicchi en C. A. Varkevisser. Gehuwd: B. P. Esderts en D. Selier; R. Waltz en P. J. M. Bonnet; J. M. Noort en W. van Houten; P. J. Roo sendaal en A. J. Smits: G. Walraven en M. C. Lens; J. B. Faas en B. J. Offerman; P. B. T. M. Matthijssen en F. S. J. Noordhoek; J. Looijen en N. Koppert; R. A. M. Polman en C. M. Waesdorp; A. W. J. Rodenburg en M. Y. Zirkzee; C. D. van der Laan en H. C. Fakkel; J. A. Dorrepaal en J. A. Staas; P. C. M. Buikstra en M. J. P. Rooijakkers. Overleden: H. J. Kramers, 89 jaar, wed. van I. Turenhout; G. Ramp. 89 jaar. wed. van N. Breedijk; L. A. den Ouden. 65 jaar, man; J. C. Keijzer, 73 jaar, echtgenote van R. J. de Jong; J. van Evert. 64 jaar, wed. van A. Faas; S. P. de Graaf. 77 jaar, man; M. Mooij. 77 jaar. man; A. J. van der Bijl, 62 jaar, echtgenote van A. Toet; N. P. Bos. 3 maanden, dochter; D. de Boer, 77 jaar. echtgenote van A. E. Stek; A. J. M. van Galen, 52 jaar, man; A. F. N. Erwteman. 26 jaar. vrouw. Ondertrouwd: A. P. M. Meijknecht en Gravin D. M. van Limburg Stirum; A. D. den Haan en I. H. Oudolf; L. C. van der Voort en M. E. H. Wolvers; D. Barnhoorn en M. H. van Vliet; J. G. van Rijn en A. T. van Zanten; E. de Graaf en E. Taverne; K. J. Lacourt en I. de Rooij; L. Masurel en E. H. C. D. Aalbersberg; M. E. Tang Yuk en M. Kosten; H. D. de Bruin en J. W. Wetting; C. F. Vlasveld en A. H. C. M. van der Klaauw; K. J. Havelaar en M. C. Molendijk; W. F. Eibers en C. Jongeleen; A. H. M. van Zon en C. M. Creijghton; A. L. H. Klein en M. Sjardin; B. Warnar en C. Pasma; W. J. van der Ven en A. E. de Monchy; A. Vuyk en H. C. H. Coumou. DE LEIDSE COURANT diverse wyken in loeiden VOOR DE BEZORGING VAN ONZE KRANT LEUKE BIJVERDIENSTE AANMELDEN ABON. AFD. - PAPENGRACHT 82 - LEIDEN IN SASSENHEIM ZAL MAVO-3 AAN MAVO WORDEN VERBONDEN Naar wy vernemen zal er aan de Don tijd kunnen besteden aan de vakken van Bosco-Mavo te Sasscnheim. de grootste voorkeur, die op een behoorlyk niveau school op dit gebied in de bollenstreek, geëxamineerd zullen worden. Natuurlijk met ingang van het nieuwe schooljaar geeft het Mavo-3 minder doorstromings een afdeling Mavo-3 worden verbonden. 1 kansen dan het vier-jarig diploma, Daar dit een geheel nieuw type derwijs is in de bollestreek, werd hier over om nadere informaties gevraagd. Het gewone Mavo telt 4 leerjaren en 6 eindexamenvakken; het Mavo-3 telt zo als de naam al zegt 8 leerjaren, dus na het brugjaar nóg 2 Jaar. Het eindexamen omvat 5 vakken. Deze I afdeling is niet bedoeld voor z.g. domme i leerlingen, maar voor degenen die een I minder gespreide Intelligentie hebben, 't Komt b.v in de praktyk veel voor dat meisjes minder aanleg hebben voor de exacte vakken zoals wiskunde, handels- I rekenen en boekhouden, maar goed zyn in talen en meer A-vakkeD. By de jon- i gens is dat vaak omgekeerd. Toch kan men de meer eenzydigen zéker geen domme leerlingen noemen. Deze leerlln- j gen krygen in de 3-jarige afdeling meer kans, omdat zy al in de 2e klas enkele vakken kunnen weglatan en dus meer bepaald percentage zal het toch een uitkomst zijn, daar zij niet zonder diploma de school hoeven te verlaten en daardoor zal het probelem van het zit ten biyven sterk verminderen. Leerlingen die zich wat later ontplooien en in de loop der jaren beter worden, kunnen eventueel nog met het Mavo-3diploma overstappen naar de 4e klas van het Mavo-4. Niet elke Mavo zal een 3-jarige afdeling kunnen vormen, daar alleen een school met ongeveer 300 leerlingen, zoals de Don Boaco te Sassenheim. het nodige aantal zal kunnen afsplitsen voor deze aparte afdeling. Het is echter een kans die de mammoetwet biedt, en het kan een gelukkige omstandigheid ge noemd worden dat er in de bollenstreek voor vele leerlingen, die de Mavo-4 niet kunnen volgen in Saasenheim de gele genheid wordt geboden toch een Mavo- diploma ta behalen. meenten de sirenes vanuit de dopost te Zoeterwoude zullen worden be diend, wordt dit proefalarm voor ieder duideiyk hoorbaar. Ter voorkoming van nodeloze onrust wordt dit bekend gemaakt. Het tijdstip en de wijze waarop proef alarm gegeven moet worden is door de Minister van Binnenlandse Zaken lan- deiyk voorgeschreven. In de navolgende gemeenten zullen de sirenes a.s. maandag te 12.00 uur voor de eerste keer proefalarm geven: Alpen aan den Rijn, Alkemade, Boskoop, Kou dekerk aan den Ryn, Leiderdorp, Lei- ntulden, Nieuwkoop, Ter Aar, Voor schoten, Warmond, Hoogmade en Zoeter- Vervoigens hebben de beproevingen maandelyks plaats op de eerste maan dag van de maand. Gistermiddag omstreeks 12.00 uur botste een 15-jarige bromfietser uit Sassenheim op de Hoge Ryndijk te Lei den tegen een personenauto. De jongen liep daarbij een sleutelbeenfraktuur op. Een 59-jarige bromfietser uit Lei den slipte gistermiddag om 14.15 uur op de Rijnsburgerweg. Hy liep daarbq een hersenschudding op en is via de EHD naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Een student heeft by de politie aangifte gedaan van een geval van huis vredebreuk. Toen de student thuiskwam lag er op zijn bed hij had de kamer deur niet op slot gedaan een wild vreemde man te slapen, die geen rede lijke verklaring van zijn aanwezigheid kon geven. De twee kano's die werden vermist wat reeds eerder is vermeld zyn terecht. Ze Werden door de politie in openbaar vaarwater aangetroffen. RECTIFICATIE MATER AMABILISSCHOOL Het zetfoutenduiveltje is gisteren wel hyzonder aktlef geweest in het artikel over de Mater Amabilisschool. Het laat ste stuk van de eerste kolom is danig door elkaar geraakt en een gedeelte staat er twee keer in. Het moest zijn als volgt: „Laat de oudere generatie dit besef fen en van haar kant de jongeren ter- zyde staan in hun problemen met de grotere levenservaring waarover de le den van die generatie beschikken." Het cabaret opende met enige luchtige en fleurige nummers, waarin werd ge danst door de volksdansgroep van mevr. Hellinghuizer, als begeleiding van de cabaretgroep van MASkeret. Vlot, met veel vaart en afwisseling werden de nummers gebracht, waarbij wel byzonder vermakelijk was 't nummer „Staats" HILLEGOM LEIDSE BIOSCOPEN Films in de week van 6-12 juni j Camera: Liefdesdossier van een telefoniste (18 jaar) geprolong. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Zo gezegd, zo gedaan (a.l.) Geprolongeerd. Dagelyks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. NOORD WIJKERIIOUT SLECHTE DAG Het was niet duidelijk waarom eeu 30- jarige landarbeider uit Noordwykerhoul een slechte dag had; dat kan mogeUJk zyn vanwege de resultaten van de voet balclub maar ook doordat hij na de voetbalwedstryd met 'n ander was gaan drinken, hetgeen niet zonder gevolgen waa gebleven. Want hij veroorzaakte met de door hem bestuurde auto een aanrijding waarbij voor 346.- schade werd aangericht. De landarbeider probeerde „er tussen uit" te komen, doch de politie spoorde hem op, zodat de man nu terecht stond wegens doorrijden na een aanryding. „Het Is dat de politie er eerder was dan ik. want ik had aangifte willen doen", aldus de mededeling van ver- De repliek van de rechter („Oh...") wees niet op veel geloof voor die op merking. De officier van justitie vreesde dat de drank in het gebeurde ook wel een rol zal hebben gespeeld en eiste daarom naast 100.boete. 4 maanden ontzegging van de rybevoegdheid. voor- waardeiyk. De rechter veroordeelde dien overeenkomstig. Kon. onderscheiding voor Hillegommer Gistermiddag omstreeks drie uur was er een officiële plechtigheid ten huize van het echtpaar H. J. Witte- naar aan de Krochtstraat. Éurgemees- ter J. Ch. I. van Niekerk kwam de heer H. J. Wittenaar verrassen met de eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheidene was 45 jaar in dienst van de Bloembollenkwekerij Ex- porthandel N V. M. van Waveren Zonen te Hillegom, waarbij de 65- jarige nog actief als schuurbaas werk zaam is. Directeur Van Waveren, tuinbaas Wiedemeijer en enkele fa milieleden waren bij de onderschei ding mede aanwezig, toen de burge meester van Hillegom na een korte, hartelijke toespraak de jubilaris de onderscheiding opspeldde. Opbrengst kerkeveiling De in zaal Flora gehouden kerkeveiling t.b.v. de St. Martinusparochie te Hillegom bracht niet minder dan 16.000.- op. Gemeenteraad Onder voorzitter schap van burgemeester J. Ch. I. van Niekerk komt de raad van Hillegom donderdag 13 juni a.s. ten gemeente huize in openbare vergadering byeen. Ophalen van huisvuil Woensdag 12 juni a.s. kan weer grof huisvuil dus geen bedrijfsvuil met de ge meentelijke vuilnisophaaldienst van Hillegom worden meegegeven. De aandacht wordt erop gevestigd, dat tuinval dat niet tot bundels van ten hoogste 40 x 40 x 100 cm is gevormd, niet zal worden meegenomen. Veteranen-toernooi Zaterdag 8 juni a.s. zullen de veteranen van de r.k. s'.v. Concordi te Hillegom en die van „Lisse" wedstrijden spelen ten bate van de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden om de Piet v. Vliet- wisselbeker, die momenteel in het be zit is van Concordia-Hillegom. Geboren: Anna Catharina, dr v. P. I. van der Zwet en A. C. Kroezen; Arnoldus, zn v. C. D. F. van der Ploeg en M. A. Winkelaar; Petra Nicolette, dr v. N. C. Turkenburg en M. Dam- stra; Diana Margaretha Maria, dr v. S. Schenkel en J. M. de Vos. Ondertrouwd: J. G. M. van Velzen 1 en J. C. Boot; C. A. J. Huijgen en C. M. Beelen. Getrouwd: H. J. Hofman en A. Kor- bee; J. Jaarsma en E. L. Hackert. KATWIJK Na enige tyd van voorbereiding heeft het kerk- en schoolbestuur besloten deze instellingen van elkaar te scheiden. Bij de notaris is de scheidingsacte nu ge passeerd. Gebouwen, terreinen en in ventaris werden eigendom van het nieu we schoolbestuur. Het nieuwe schoolbe stuur bestaat thans uit de heren drs. J. I. M. de Jong, voorzitter; mevrouw J. G. van Paridon-van Tol, secretaresse; J. B. A. E. M. T. van der Kroft-Petit en de héër'H. W. Urimbergen, leden. Geboren: Maartje J„ d.v. J. Remmel- zwaal en M. Schaap; Wilmina C-, d.v. A. Heemskerk en M. C. W. Rouendal; Pie- ter W„ z.v. K. Hoek en W. van der Plas; Cornelia N.. d.v. H. van Duyvenbode en H. de Vreugd; Neeltpje A„ d.v. C. J. van der Plas en A. Schaddeé; Eveline M. d.v. G. J. Zaadnoordeijk en H. M. S. R. van Dijk; Adriana M., d.v. C. Rovers en M. Schaap; Abraham C., z.v. D. van Duin en M. C. Koens. Ondertrouwd: A. van der Plas en T. van der Boon; J. Verdoes en H. Paans; P. J. Ouerhand en T. J. van Duyn; P. Hus en A. A. van Duyvenbode; G. S. van der Plas en G. van Delft; D. A. Ou wehand en G. Ouwehand; T. M. van Grieken en C. H. A. J. Aanhanen; L. van der Plas cn L. Haasnoot; D. van Duyn en M. F. Koekoek. Getrouwd: K. Dykdrenth en H. van der Plas; A. W. Haasnoot en D. Hoek; P. Weijers en M. Vermeer; M. Donder- winkel en M. Wittenberg; H. G. van der Hooff en J. T. Schouten. Overleden: B. Kleijne, 88 jaar, man; H. Meqland, echtg. van J. G. Ritscher. 75 jaar; J. J- Ries echtg. van H. F. Kerseboom. 45 jaar. vrouw; D. Houwer, 40 jaar. man; L. Das. 99 jaar, man; L. Meyvogel, echtg. van Y. van der Pis, 81 jaar. vrouw. UITGAANSDAG BEJAARDEN Het comité voor de bejaardenzorg prijst zich gelukkig ook dit jaar weer in de gelegenheid te zijn de ouden van da gen een uitgaansdag aan te bieden. Waar ditmaal de tocht heen zal gaan Is nog een verrassing. Zij, die aan deze tocht willen deelnemen, kunnen zich nog tot uiterlyk 11 juni a.s. melden bij één van de bestuursleden van de bejaarden sociëteit. De uitgaansdag is vastgesteld op donderdag 20 juni a.s. terwijl het vertrek zal plaats vinden vanaf de Baan des morgens om 9.15 uur. Zij die door lichameiyke omstandigheden niet in staat zijn op eigen gelegenheid naar het vertrekpunt te komen, kunnen hiervan mededeling doen aan één der bestuursleden waarna zij per auto van hun woning worden afgehaald. Studio: How-I won the war (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Geprolongeerd. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Zomernachten in Zweden (18 j.) Dagelijks; 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nacht voorstellingen Vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Rex: Derek Flint (14 jaar). Camera: Liefdesparen (18 jaar). KORRELTJE PUNT „Voor ik bestelheeft u een afwa machine in de keuken?" Marktberichten LEIDEN, 7 juni - Vee - Stieren 10, melkkoeien 65, vette koeien 220, vare koeien 25, pinken 5. vette kalveren 46, nuchtere kalveren 5, vette schapen 40, weideschapen 13, vette lammeren 160, zuiglammeren 150, Texelse- en weide- lammeren 1247, varkens (zeugen) 25, schrammen 79, biggen 551, paarden 3, geiten 24. Totaal 2668. Stieren: 4.20-4.65 melkkoeien 950, 1250, 1675, vette koeien 3.80, 4.30, 5.20; vare koeien 625, 1000, 1400, vette kalveren 3.30, 3.60, 3.75; vet te schapen 110, 130, 150; vette lammeren (overhouders) 135, 155, 175, zuiglam- meren 120, 134, 145, weidelammeren 100, 115, 125, Texelse lammeren 105, 122, 132.50; zeugen (drachtige) 375, 400. 450, schrammen 85, 95, 115. biggen 67. 7o, 73. gelten 15. 50. 80 Handel: slacht- stieren redelijk, melkkoeien williger, •ette koeien, vlug, duur; vare koeien: re delijk,: vette kalveren: traag, vette schapen: goed; vette lammeren (over houders): matig; zuiglammeren: vlot; Texelse- en weidelammeren: goed; zeu gen, schrammen en biggen: matig; gel ten: rustig. Kaasmarkt - 7 juni - Goudse extra kwal. tot 4.06, le kw. 3,95; Leidse le kwal. 3.75. R. A. VEEN, 6 juni. Bloemen: Am. Anjers Sim Rose 12-18; Sim Rood 12-18; Sim Wit 10-16; Sim Keefer 14-16; Sim Arthur 9-13; G. J. Sim 14-15; Scoc- king Pink 12-13 Espérance 14-18; Rozen Garnette en Carol 6-11; Spanish Sun 12- 14; Zorina 8-13; Junior Miss 10-12; Carla 26-31; Super Star 19-22; Tawny Gold 9-12 Nordia 12-13; Baccara 31-40; Hollandia 23-29; Violieren 9-15 p. st.; Trosanjers 2.05-2.20; Colvilleis 70-1.55; idem Amanda 1.75-2.00; idem Nymph 1.75-2.25; Orange Queen 2.15, Bruids anjers 18-50 Duizendschoon 12-67; Iris sen 20-1,00 Pyrethrum 29-93; Chrysan- Margrieten 34-49; Esther Road 35-69; Lathyrus 19-65; Brodea 40-1,35; Free- sia's 21-80; Anemonen 9-33; Papavers 35-70; Ornithogalum 55-95 Liatrix 85- 2.15 Campanula 50-80 per bos Perk- planten Petunia 3-19; Salvia 7-11; Impa- tiëns 33: Agaratum 10-14; Afrikanen 6- 9; Begonia 13-27; Geranium 32-75 p. st. RIJNSBURG, 6 juni. Bloemen Anjers: Witte Sim 5-11, Rode Sim 6-14, Rose Sim 7-14, Crowly Sim 6-14, Dusty Sim 10-21, Arthur Sim 5-11, G.J. Sim 5-12, Serperance 10-20, Fara Dibah 8-17, William Sim 8-16, Selecta Sim 8-17, Golden Harvest 15-27 alles p. st„ Freesia; Golden Yellow 45-100, White Swan 75-125, Apollo 85-135, Stockholm 45-75 alles p. bos, Rozen: Baccara 13- 33, Carol 5-11, Garnet 5-10, Zorina 6- 15, Junior Miss 10-21 alles p. st., chry santhen: Lyona 200-240, Tokyo 200-260, Indianapolis 200-270. White Spider 250- 340 alles p. bos, Anthurium 50-165. Ger- bera 15-34, Violieren 5-20, Colvillei 5- 30, Gladiolen 15-35 alles p stuk, Dui zendschoon 25-60, Lathyrus 25-50, Iris sen 25-65. Ixia 45-100 alles p. bos, Mar grieten 150-300. Pyrethyrium 250-500, Papaver 250-550 alles p. 100. Diploma-uitreiking Katli. Tuinbouwschool te Hillegom In hel bijzijn der Commissie van Toezicht en bijna alle ouders werd het diploma voor bloembollenteelt en bloemisterij uitgereikt aan 22 geslaag de leerlingen der r.k. Tuinbouwschool te Hillegom. Nadat directeur L. F. Schlaman een welkomstwoord gespro ken had, hield een drietal leerlingen korte voordrachten. Wim van Wie- ringen behandelde de vroegbroei van narcissen. Gerard Heemskerk nam het tulpcnstengelaaltjes voor zijn rekening en Gerard Jonkheer sprak over het snijden van hyacintebollen en de ver dere behandeling. Het bestuurslid van de Stichting Onderwijsinstelling van de L.T.B., de heer G. C. Meskers wen ste leerlingen en hun ouders geluk en sprak zijn waardering uit jegens het onderwijzend personeel. De heer W. C. Witteman, voorzitter van de Com missie van Toezicht spoorde de leer lingen aan in de bedrijfsuitoefening geregeld plannen te ontwerpen ter verbetering en versterking van de be drijf sposit ie. De heer C. v. d. Aard weg bood namens het bestuur der af deling Centrum Bollenstreek der K.V.O.B. de beste leerling, Wim van Wieringen, en de ijverigste, Kees Nieu- wenhuis, een boekenbon aan en de directeur der school, de heer L. F. Schlaman, wees op de verschillende mogelijkheden voor verdere studie. Geslaagden Het diploma werd behaald door: J. T. Aanholt te Abbenes; A. T. Klin kenberg te Bennebroek; P. C. J. de Jong te Heemstede; G. S. Heemskerk, G. J. M. Jonkheer. W. P. M. Meskers en T. M. van der Wiel te Hillegom; A. F. J. van Bentem en F. B. J. van Bentem te Hoofddorp; P. Drost, G. J. van Dijk, F. T. M. Faas, I. H. de Koo- ker, B. J. Lamboo, H. J. Slobbe en W. M. van Wieringen te Lisse; G. J. M. Loogman te Nieuw Vennep; C. M. Hulsbosch en C. Nieuwenhuis te Vo gelenzang; J. A. M. van Haaster, P. H. M. Heemskerk en J. M. Vreeburg te De Zilk.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4