Wie weet Duel der strafworpen door De Zijl in winst omgezet ZOMERNACHTEN IN ZWEDEN knappe film van Höglund MEDISCHE DIENSTEN VRIJDAG 7 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Harde wedstrijd tegen Merwede De Zijl heeft gisteravond twee pun ten veroverd op het Dordtse Merwede. Dit gebeurde echter in een weinig fraaie wedstrijd, waarbij alle Leidse doelpunten uit strafworpen ontston den. De dames-derby tussen Sleutel stad en LZC eindigde in een overwin ning voor Sleutelstad, doch slechts met één doelpunt verschil. Merwede moest een gemakkelijke opgave zijn voor De Zijl. De ploeg uit Dordrecht verloor reeds eerder van Sleutelstad en AZC respectievelijk met 6-1 en 8-1 maar de rood-witten hebben er loch nog heel wat moeite mee gehad. Vooral door het niet heeht genoeg opbouwen van de aanvallen kon Merwede te gemakkelijk in het bezit komen van de bal. In de eerste periode opende Kees Pont de score, uit een door arbiter Van Dungen toe gekende strafworp. Ook Merwede kreeg echter een strafworp, en wel in de tweede speeltijd na drie zware over tredingen van De Zijl. De mid voor van de Dordtenaren, Hans Hij beek, miste echter falikant: zijn schot werd gekeerd door de lat. Kees Pont deed het even later beter: ook hij kreeg een strafworp te nemen, ook na drie punten. Met een fel en strak schot schoot hij De Zijl naar een 20 voor sprong. Het werd nu duidelijk dat De Zijl wel de betere ploeg was, maar dit overwicht uit te drukken in doelpun ten was een te moeilijke opgave voor de Leidenaars. Zo werd het juist Merwede dal ging scoren. In het derde „kwartje" kwa men twee Merwede-spelers voor het doel van Joop Bodt, en het gelukte Ruur van Straten te profiteren van deze nogal onduidelijke situatie: 21. In dezelfde 5 minuten voerde Pont uit een strafworp wegens te zwaar aan vallen tegen Bergman de stand op tot 31. Ondanks vele pogingen van beide zijden kwam hierin geen veran dering meer. De dames van Sleutelstad ontvingen hun collega's van LZC in de Vliet, en kwamen tot een kleine, maar toch wel verdiende 32 overwinning. In de eerste minuut nam LZC door Ineke Mioch weliswaar de leiding, maar hier na bleek dat de aanvallen van de blauw-witten wat meer inhoud hadden. Elly Doove-Stouten scoorde gelijk, waarna Bep Schlagwein haar ploeg aan de overwinning hielp met twee doelpunten, waarvan één uit 'n straf worp. Na het draaien probeerde LZC het met verre schoten, maar dit bracht het gewenste resultaat niet. Het was Lia Giezen die de Leidschc Zwem Club tot 3—2 bracht, maar verder kwam het niet meer. WEET U HET OOK NIET ZOETERWOUDE St.-Jansfanfare uit Zoeterivoude naar concours Zondag a.s. neerrtt de Zoeterwoudse St.-Jansfanfare deel aan het bondscon- cours, dat dit jaar in Berkel en Roden rijs wordt gehouden. Na de promotie van vorig jaar komt men nu o.l.v. dirigent Jan Mey voor het eerst uit in de afdeling Uitmuntend heid. Gezien de indeling van het pro gramma is het optreden van de St.- Jansfanfare niet vóór 16.00 uur te ver wachten. Belangstellenden wordt er op gewe zen, dat het gezelschap met eigen voer tuigen de reis maakt; vertrek 14.30 uur ALPHEN AAN DEN RIJN Ook tweede mars Avondvierdaagse had prettig verloop De weersomstandigheden mochten dan minder gunstig zijn geweest, de werkelijkheid was, dat ook de tweede mars van de Avondvierdaagse door goede omstandigheden een prettig ver loop kon hebben. Tien deelnemers, n.l. twee van de 10-kilometergrocpen en acht die ingeschreven hadden voor de 15 kilometer, zijn donderdagavond niet gestart. Ze bleven zonder meer weg, dus wellicht hebben ze de opgave de eerste avond te zwaar gevonden. De 970 die nog wel gestart zijn, heb ben weer een prettige tocht beleefd, die echt voerde door landelijke dreven. Voor beide afstanden was het eerste deel van het parcours gelijk, n.l. het Alphense Rietveld, maar bij de tweede betonnen brug gingen de tien-kilome ters linksaf naar het bedelaarsbos en langs de Gouwe naar huis. De deel nemers aan de vijftien kilometer lie pen tot aan het einde van het Rietveld, gingen daar linksaf om op de Coppiere- kadeook de ganzenmars te gaan lopen. Deze landweg schijnt reeds in de tijd van de Batavieren en de Ro meinen aangelegd te zijn. Zoals bekend, worden alom in onze streek sporen van de eerste bewoners van ons land, tenminste voor zover de jaartelling teruggrijpt, aangetroffen. Het verharde pad, alleen te berijden per fiets of brommer, verkeert niet in zo'n beste staat en ten gerieve van het rijwieltoerisme zou 't wel prettig zyn als er wat aan gedaan werd. Maar te belopen was het behoorlijk en de men sen uit de stad hebben nu eens kennis kunnen maken met een echte polder weg. De enige wanklank die deze avond ook weer gehoord werd, raakte het hinderlijk optreden met brommers, die soms gevaarlijk dicht langs de wandelaars scheren, een klacht die ook vorig jaar werd geuit. We vernamen nog, dat het aantal deelnemende groe pen, van minstens twaalf personen, vijfendertig is. Haagse jK>litiereehter Alplienaren reden na aanrijdingen door Een 48-jarige etaleur uit Alphen a. (1. Rijn ontkende voor de Haagse politie rechter, dat hjj teveel alcoholhoudende drank had gedronken, toen hjj met zijn auto over de Wilhelminalaan reed. „Ik kwam bij mijn verloofde vandaan", 7.0 luidde zijn verweer, „en daar drink ik geen drank." „Maar het staat wel vast, dat n de verkeerszuil omver hebt gereden en dat gaat niet zomaar", wierp de officier van justitie tegen. Voor de aanrijding kon de etaleur eigenlijk geen duidelijke verklaring ge ven, en_wat betreft het doorrijden na de aanrijdirfg motiveerde hij dat feit mil de mededeling van een paniekstemming. „Ik was van plan het later aan ge meentewerken te vertellen en dnn zou ik de schade wel betalen", zo deelde hij mee. Maar de gelegenheid daartoe had hij niet gekregen, omdat de politie reeds van het gebeurde op de hoogte was ge steld en de schuldige opgespoord. Do aangerichte schade was overigens niet zo groot en reeds betaald. De officier vond het -wel een licht ge val, waarvoor hy met een geldboete van f 80.wilde volstaan, waarmee de rechter zich kon verenigen. Dan was er ook nog ecu 38-jarige Alphense autobestuurder die eenzelfde feit had begaan. Dat wil zeggen, hij was met «Ie door hem bestuurde auto tegen een lichtmast gereden en er even eens vandoor gegaan. En ook deze ver dachte gaf d<- verklaring voornemens te zijn geweest naar de politie te gaan. Hier was een schade van f 170aan gericht. De officier van Justitie eiste f100.boete waartoe de rechter ver oordeelde. Antwoord: Er zijn in Den Haag en in Maastricht twee hotelscholen, doch hiervoor is een middelbare schoolop leiding vereist en bovendien wordt men opgeleid tot meer leidende func ties in het Horecabedrijf. Aan ver schillende ambachtsscholen lagere technische scholen) worden echter ook cursussen gegeven voor kok. Infor meert u daar eens. De kosten liggen niet zo hoog, maar mocht het nood zakelijk zijn, dan kunt u altijd bij stand aanvragen. Bespreekt u dat eens met dë directie van de school. Verder zoudt u zich kunnen wenden tot de Stichting Produktiviteitscentrum voor het Horecabedrijf, Koninginnegracht 58, Den Haag, lel. 070-630416, dat ook cursussen geeft voor koks. Voor de opleiding tot bakker dient u zich te wenden tot Station voor Maalderij en Bakkerij, Binnenhaven 2, Wageningen, tel. 08370-2472. De vereniging verzorgt het vakonderwijs aan bakkers en heeft de beschikking over een proefbakkerij en een schoolgebouw. Inkomstenbelasting Ik had in 1966 I een netto-inkomen van 7821.- met Oud-president Javase Bank inbegrip van A.O.W. Daar ik meer dan I vijf jaar een gezin heb gehad zit ik in Op een camping bij Wenen is on-tariefgroep II. Hoeveel inkomstenbe- verwacht overleden de heer J. C. van lasting moet ik betalen Kachelpijpen Weet u een middel om mijn lange kachelpijp in de zomer roestvrij te bewaren? Antwoord: Het lijkt ons het beste de pijp goed schoon te maken, dan in te vetten en op te vullen met kranten papier, waarna u de pijp eveneens in oude kranten rolt. Tenslotte opbergen op een droge plaats, dus niet in de keuken, zoals veel mensen doen of de pijp bewaren in de kachel. Een droge kelder of kast is een goede plaats. Kok Onze zoon zit in de eerste klas van de mulo maar wil naar de koksohool. Hoe moeten wij dit aan pakken? Oud-Hillesjommer J. C. van Waveren te Wenen overleden Waveren in de leeftijd van 72 jaar. De heer Van Waveren, zoon van de vroeger in Hillegom bekende bloem bollenkweker en exporteur op Rusland II. van Waveren „Oostduin" heeft zijn loopbaan geëindigd als president van de Javase Bank in het voormalige Nederlands-Indië. Chris van Waveren, zoals hij veelal genoemd werd, heeft een veelbewogen levensgeschiedenis. Antwoord: Rekening gehouden met de bejaardenaftrek en aangenomen dat u geen recht op kinderaftrek hebt be draagt de inkomstenbelasting in het door u genoemde geval 726.- A.O.W. overmaken Ik haal mijn maandelijkse A.O.W. aan het postkan toor, maar wil het graag laten over maken aan de Raiffeisenbank. Hoe moet ik dat regelen? Antwoord: Voor 't laten overschrij ven van uw A.O.W.-uitkering op uw bankrekening, kunt u een desbetref fend schriftelijk verzoek richten tot de Raad van Arbeid, Breestraat 127, Leiden, tel. 01710-31831. Hierbij dient u behalve het gironummer van de bank ook het nummer van uw spaar rekening op te geven. Nadat hij de lagere school had af gelopen, bezocht hij de Mulo. Hier was hij een zo matige leerling, dat zijn vader maar besloot, mede op aandrin gen van het schoolhoofd, hem van de school te nemen. Zijn latere carrière zou echter bewijzen, dat schooloplei ding alleen niet iemands capaciteiten bepaalt. De jonge Van Waveren kwam als leerling in het bedrijf van zijn I vader en werd als zodanig naar Rus- j land gezonden om daar de taal te le- j Ï-V™ im 8 maanden ren Rii het besrin van de eerste we- blJ de KLM gewerkt. Toen ik aange- waThf wee,- terug in Hol- nomen wend vertelde tnen mij dat ik lend en werd aangesteld als tolk in 16 ■r vakantiegeld kreeg. Nu was er een interneringskamp voor Russen te aan bet eind van de maand geen va- Bergen aan Zee. het later bekende Bio- kantieged bij en vertelde men mij dat Vakantieoord op het Russenduin. als ik eind april was weggegaan ik Na de oorlog kwam de heer Van het wel gekregen had. Wat te doen? Waveren in dienst bij de Hollandse TT u"~' J 1 T Antwoord: U bent door de KLM Bankunie en werd daar Russisch respondent voor de bank in Zuid- Frankrijk. waar toen zeer vele Wit- Russen als vluchteling waren beland. Na deze episode verwierf hij een be trekking bij de Javase Bank. de cir culatiebank van het toenmalige Ne derlands Indië te Batavia. Hier door liep hjj verschillende rangen en maak te hij voor deze bank enkele reizen o.a. naar Sowjet-Rusland. Bij zijn su perieuren maakte hij in de eerste plaats een goede indruk, omdat zijn adviezen j inzake kredietverlening aan cultuur ondernemingen steeds buitengewoon goed en betrouwbaar waren. Wellicht I speelt hier nog wel mede het feit, dat hij in zijn opleidingstijd bij zijn vader 1 daadwerkelijk betrokken is geweest bij de Bloembollencultuur en dus van de landbouw als zodanig iets afwist. behandeld volgens de tot nu toe gel dende bepalingen. De vakbonden zijn al enige tijd bezig om deze ongunstige arbeidsvoorwaarden te wijzigen, maar tot nog toe zonder het gewenste resul taat. De vakantietoeslag wordt dus al- ADVERTENTIE! hen, die op 30 april W.W. Mijn man krijgt een uit kering van de werkloosheidswet sinds begin maart. Er werd gezegd dat hij ongeveer 22.- uitbetaald zou krij gen (hij verdient zelf 100.- p. week). Maar nu krijgt hij soms 13.-, dan weer 70.-, dan weer een paar weken niets, in ieder geval nooit eenzelfde bedrag. En aangezien ons gezin be staat uit acht personen wil ik toch wel graag weten waar we nu iedere week recht op hebben. Tot welke in stantie moet ik mij wenden. Bij So ciale Zaken konden ze mij hierover niet inlichten. Antwoord: Zonder meer gegevens kunnen wij geen juist antwoord ge ven op de door u gestelde vraag. Wij adviseren u echter na te gaan van welke bedrijfsvereniging(en) uw man zijn ziekte-uitkering kreeg en dan bij uw verzoek om inlichtingen vooral het gevalsnummer te vermelden anders kan uw schrijven niet beantwoord worden. Mocht u later moeilijkheden ondervinden daarmee, dan zullen wij u gaarne opnieuw van advies dienen. Fietsroute Weet u een leuke jeugdherbergroute van Katwijk naar Maastricht? Antwoord: Wij waren blij. dat we de door u gevraagde zomerfietstocht naar Zuid-Limburg konden „ophan gen" aan enige jeugdherbergen. Wel adviseren wij u. behalve bij ons, zo spoedig mogelijk ook inlichtingen in te winnen en verblijf te bespreken bij de Stichting Nederlandse Jeugdher berg Centrale. Prof. Tulpstraat 4-6, Amsterdam-C (tel. 020-226045). U kunt de rondgaande route al naar u wenst ook in tegengestelde volgorde volgen dan die wij noteren en een of meer jeugdherbergen laten vallen. Hier vol gen dan de plaatsen waar de jeugd herbergen gevestigd zijn: Eist, Vier lingsbeek (tussen Boksmeer en Ven- ray). Vaals (vandaar uit Valkenburg, Maastricht enz. bezweken), Sittard, Chaam (of Vught), Dordrecht. Route II Wij willen op de bróm- mer naar Brabant van Lisse, via Til burg naar Bladel, Weet u een korte weg die niet door de stad gaat, want dat vinden we eng. Antwoord: Een bromfietsroute van Lisse naar Bladel, met zoveel moge lijke vermijding van de steden, zou er ais volgt uit kunnen zien: Via Lisser- broek naar Oude Wetering en vandaar over Nieuwveen en Papenveer langs de Aar en de Kromme* Rijn voorbij Alphen a/d Rijn naar Bodegraven en Gouda. Verder langs de Hollandse IJs- sel tot Haastrecht en dan langs de Vlist tot Schoonhoven en met de pont over de Lek via Nieuwpoort naar Go- rinchem. Dan over Sleewijk. Almkerk, Dussen, Meeuwen, Drongelen. Waal wijk, Loon op Zand. Tilburg. Hilvaren- beek. Lage Wierde en Hulsei naar Bla del. U noemt zelf Tilburg, maar als u ook deze stad wilt vermijden kunt u ook van Loon op Zand over Udenhout, Oisterwijl en Moergestel naar Hilva- renbeek rijden, wat een omweg, maar wel een mooie en rustige route is. Tentoonstelling van ruilclub „Koningskerk" t.g.v. eerste lustrum In tegenwoordigheid van een groot aantal genodigden en helangtsellenden, waaronder nir. Chr. de Jong, afgevaar digde van het gemeentebestuur; de heer LEIDSE UNIVERSITEIT 1J. Donkers, voorzitter van de Leidse De heer D. J. van D(jk. geboren te Hervormde Jeugdraad, de heer C. H. I Velsen en thans wonende te Voorscho- Vos, afgevaardigde van de kerkeraad; j ten, is gepromoveerd tot doctor in de I de lieer C. Nievaart, voorzitter van de i faculteit der geneeskunde op proef- jeugdcommissie In de wljkgemeente schrift getiteld „Chirurgische behande ling van renovasculaire hypertensie". Promotor was prof. M. Vink. Doet. ex. II Geneeskunde: de dames „Koningskerk"; en de besturen van „De Leidse Postzegelvereniging" en „Phlla- telica" beeft ds. Ij. Kievit, predikant In de wykgemeeule Koningskerk, gis teravond de tweedaagse jubileumten toonstelling van de leden der ruilclub „Koningskerk" in de byzalen van de Koningskerk (einde Koningsstraat) of ficieel geopend. Namens de clubleiding, gevormd door de heren P. Eradus, J. F. Kloeg en J. V. d. Ende, sprak eerstge noemde een hartelijk welkomstwoord. Na erop te hebben gewezen, dat de jeugdige leden van de club vol yver hadden meegewerkt om de expositie (die ter gelegenheid van het 5-jarig cluhbostaan wordt gehouden) een zo heer J. G. J. M. Wel- I 'raai en effectvol mogeiyk aanzien te M. I. Kooien en J. C. Langbroek (beiden Delft), de heren: E. J. Blok (Delft), P. W. de Haas (Goes), R. W. Kreis (Den Haag), E. N. C. Ruitenberg (Leiden), en B. Wijdieks (Valkenburg KH.). Semi-artsexamen: mej. E. Hulser (Dinslaken, Did.), mevr. Ch. Vermeij— Keers (Oegstgeest) en de heer C. A. L. Hoogduin (Leiden). Artsexamen: mej. D. B. Engels (Den Haag), mevr. A. M. Blussé van Oud Al- blas-de Jonge (Leiden), en de heren R. Jans (Den Haag) en N. Kors (Over- Ned. taal- en letterkunde: kand. ex. mej. S. A. Verschuur (Alphen a/d Rijn): lo. t. ex.: de heer C. M. T. Heymerikx (Apeldoorn). Klassieke taal- en letter kunde: kand. ex. de heer J. G link (Den Haag); doet. ex.: de heer H. gei Lambooy (Den Haag). Doet. ex. Ge schiedenis de heer G. W. v. d. Meiden (Dordrecht). Kand. ex. Psychologie de heer T. G. G. Muntslag (Den Haag), Doet. ex. N.W. Sociologie mevr. E. M. Buschkens-Holle (Wassenaar). Kand. ex. Wisk. en natuurwetenschappen: A: mej. C. T. M. Kool (Leiden) en de heer J. v. d. Schee (Leiderdorp); A': <le heren K. K. v. d. Veen, J. W. v. d. Brooke en L. S. J. M. Henkes (allen Leiden) en J. J. C. Kuiper (Alphen a/d Rijn); E: de heer M. Kunst (Leiden); F: de heer H. A. Dingjan (Leiden): G: de dames G. Mo lendijk (Nw. Beijerland) en F. W. Kors- man (Leiden), de heren: J. G. Lammers (Den Haag» en G. C. P. van Dorp (Lei den»; L: de heer G. Armbrust (Leiden); K': mej. A. A. Winsemius (Leiden). riehte spreker nog een dank- nord lot allen, die een bijdrage tot de ■alisatie van deze voor loeiden zo l»y- indere expositie hadden geleverd. llaagse rechtbank Rekening werd nog wat hoger Omdat hij de rekening te hoog vond, was een losarbeider uit Leiden op zijn -tx T „a„imanier daarover zyn misnoegen ken- Doct. ex. Wiskunde, de heir D. J- baar gaan maken. Dat wil zeggen. hy Riemsdijk l Rotterdam li idem Natuur- nmmerde Mn rllj, ln Df schade «tas kunde: de heren H. T. Witteveen. A. M. 300 rekenmg werd metecn al Wllkeus en R Stoffela lallen Lelden): me, genoemd bedn» verhoogd, doch Idem Scheikunde: mej. H M van Leent de van jus,,lie voegde daar en de heer B. E. Nieuwenhulja Hielden nog Wn rekening aan toe tot een Lelden en cum landeI: idem Biologie: Ta„ 60De rechter «ias het de heren E. Gltterberg (Zoeterwoudel d.larmiH, ec„s veroordeelde over- cum laude en T. B. J. Koops (Den Haag) eenkomstig die eis. In zfjn namens het gemeentebestuur uitgesproken felicitatietoespraakje maakte de heer De Jong gewag van het feit, dat b. en w. de activiteiten van de jubilerende club bijzonder op prijs stelt en het clubwerk met grote belang stelling volgt. Zich in het bijzonder tot de clubleiders richtende, zei hij o.m. nog: „TI draagt er in hoge mate toe bij. dat een deel van de Liedse jeugd wordt op gevangen voor een nuttige en leerzame vrijetijdsbesteding, hetgeen gezien de baldadigheid die vaak wordt gepleegd, van onschatbare waarde is." Ds. Kievit was zeer verheugd, dat hij was aangezocht om deze in elk opzicht bijzondere expositie te openen. Hij richt te op zijn beurt eveneens een hartelijk dankwoord tot de clubleiders, „de wer kers achter de schermen", die zich met opoffering van eigen vrije tijd nu al weer 5 jaar lang in dienst van een deel van de Leidse jeugd hadden gesteld. Na er nog op te hebben gewezen, dat het onderhavige clubwerk eveneens steeds de belangstelling van de kerke raad heeft en de hoop te hebben uitge sproken dat de expositie vele bezoe kers moge trekken, verklaarde de pre dikant de expositie officieel voor ge- Als stoffelijk bewijs van dank voor de prettige samenwerking met de ker keraad bood de heer Eradus hierna ds. Kievit een fraai handgeschilderd tegel tableau (met een afbeelding van de Ko ningskerk) aan t.b.v. de consistorieka mer. waarna de leden van de kerkeraad een dito wandtegel in ontvangst moch ten namen. Hierna maakte het gezelschap een rondgang door de expositiezalen waar bij zich (hoewel de opening vandaag pas voor het publiek plaats vondreeds vele verzamelaars en andere belangstellen den aansloten. De expositie is vandaag tot 22.00 uur en morgen van 10.00 tot 21.00 uur te bezichtigeu. Examens van Reddingsbrigade Dinsdagavond 4 juni werden ln het zwembad „De Does" te Leiderdorp de examens afgenomen voor Jeugdbrevet I en II van de Kon. Ned. Bond t.h. Red den v. Drenkeling (KNBRD). Het di ploma werd behaald door: Jeugdbrevet I: mej. J. M. Ba velaar, en de jongens: D. K. v. d. Bent, R. Jan sen. D. D v.d. Kroef en F. v. Vliet Jeugdbrevet II: de meisjes: M. de Bruin. J. M. v. Deventer en P. J Zwik- ker; de jongens: W. v. Dorp. T. Rasser, J. Robbers, J. Schóler. F. Sollie en J. W. Timmers. Voor het korps jeugdinstructeurs. en thousiast steeds aanwezig, is dit 'n zeer tevreden stemmend resultaat. Engelse scholier bedolven onder zand te Noordwijk Het graven van diepe holen en kuilen op het strand, beeft gistermiddag te Noordwijk bijna liet leven van een jeug dige Engelse gast gekost. Drie jongens, behorend tot een groep Engelse scholie ren, die ln „l>ük en Burg" logeerden, waren bezig niet bet graven van een kuil op het strand, ter hoogte van „Huls ter Duin". Tijdens hun spel viel een van de jongens, de 18-jarige Nigel P. Wood- house, afkomstig uit Manchester, voor over in het gat. Gelijktijdig stortten de wanden van de kuil ln, waardoor de. knaap op de benen na, geheel onder de zandmussa bedolven werd. Zijn vriendjes, die geen kans zagen hem te bevrijden, riepen luidkeels om hulp, waarop badman Van Beelen toe snelde. Het gelukte hem, geholpen door de beide andere jongens, Nigel onder het zand weg te krijgen. De jongen was reeds bewusteloos. Een der Noorwtjkse doktoren behan delde hem met een beademingsappara tuur, waarna hij weer bij kennis kwam. Vervolgens werd hy naar het Acade misch ziekenhuis te Leiden overgebracht. Nigel maakt het goed en zal spoedig naar zijn kameraadjes in „Dijk en Burg" terugkeren naar wij vernomen hebben. Op zaterdag 23 en zondag 24 juni a.s. wordt vanuit verschillende plaatsen in het bisdom Rotterdam een tweedaagse pelgrimstocht georganiseerd naar Ma ria's Genadeoord in de Belgische Arden nen, Banneux-Notre-Dame, Er zal per touringcar worden vertrokken vanuit Noordwyii, Den Haag, Rotterdam, Gou da, Delft, Lelden en Alphen a. d. Rijn. Op zaterdagmiddag zal omstreeks half twaalf v.m. worden vertrokken. Op de heenreis wordt een bezoek ge bracht aan de basiliek van het H. Bloed te Boxmeer, waar een Eucharistieviering zal worden meegemaakt. Prijs voor deel name (verzorging inbegrepen) bedraagt 33,per persoon. Opgave dient te ge schieden bij een der volgende adressen: Diocesaan Banneuxsecretariaat, Delf landstraat 69. Nootdorp, mevr. Creyg- thon. Wiardi Beckmanstraat 29, Leiden, tel. 22917; mevr. Van Leeuwen. Noord- AA 2, Zoeterwoude, tel. 277. Bedrijven «aan korfballen om Zilveren Wals Morgen organiseert de personeelaver- I eniging O. O. der Nederlandse Roto- gravure My N.V. onder auspiciën van de LKB liet janriykse Kedryfskorfhal- I toernooi. Er wordt gespeeld om de Zil- a Wals. Het toernooi wordt gehou- I den op het sportcomplex Leidse Hout op het terrein van Vlcus Orlëntis. De eerste wedstrijd wordt gespeeld om 10 uur. I De indeling van de twee poules ziet, i er als volgt uit: Poule 1: Inspectie der belastingen, LOI 1. Raad van Arbeid, SLF. Poule 2: Stadhuis, LOI 2. Ver. Touw- fab. N.V. Ned. Rotogravure Mij. N.V. £>e finales beginnen om 13.40 uur. De wedstrijdleiding berust by de heren P. v. d. Linden en A. Riezenkamp. FLUKS-TOERNOOI Zondag organiseert Fluks haar jaar lijkse toernooi op de velden aan de Zoe terwoudse Singel. Er wordt gespeeld in drie afdelingen. Er Is een junioren B afd. en twee afdelingen voor lagere senioren teams. De aanvang is gesteld op 10 uur en de laatste wedstrijd wordt gespeeld om 15.50 uur. De deelnemende vereni gingen zyn: De Algemene. Celeritas (Alkmaar), DKC (Delft), FIT (Amster dam), De Houtsnippen (Den Haag), De Oosthoek (Haarlem), Parkwyk (Haar lem), Vlcus O. en Fluks. JUNIOREN SPORTMIDDAG Op zaterdag 8 juni organiseert De Danaïden op het terrein aan de Mont- gommerystraat een sportmiddag voor junioren. De aanvang is 2 uur. PERNIX l-DE DANAÏDEN 1 Zaterdag 8 juni speelt het eerste team van de Danaïden een vrlendschappeiyke wedstryd tegen het eerste twaalftal van het in de CKB uitkomende Pernix. De wedstrijd begint om 17.30 uur en wordt gespeeld op het terrein van Pernix in de Leidse Hout. Verder neemt De Danaïden 't komend weekend deel aan verschillende toer nooien. Zo gaat een junioren-team naar de jeugdseries van HSV en gaan twee pupillen-ploegen naar Amsterdam-Zuid. Ook nemen een adsplranten- en een pu pillen-ploeg deel aan de Ready-series. Op het KNKB programma staan ver der: 8 juni; Bisonpark Zeist: kampioen schap van Nederland voor zaterdag- verenigingen en toernooi voor regionale zaterdagtwaalftallen. 9 juni Krommenie (terrein Hoger Op) het junlorenkampioenshcap van Neder land. waarby Zuiderkwartier vertegen woordigd zal zyn. REX: „Zomernachten In Zweden" ln de Rex draalt deze week een wat diepgaander film dan de zwoel aandoende titel zou doen vermoeden. „Zomer nachten in Zweden" ia niet zomaar een scxfllm, de «ex heeft een functie. De tilin verlui alt van MD man gWMDld „Dn", dt IjjdtU MD tMktOflM dOV dr Zweodae betten do bartnnaring eoekf vu en romanos dia i»y Hen jaar daarvoor tijdens dezelfde tocht met een bekooriyk meisje beleefde. Vla flash backs beleeft hy alle gebeurtenissen die destijds de verwijdering tussen hem ene het meisje deden ontstaan. Op het moment dat zy uit elkaar gingen heeft het meisje gezegd „Over tien jaar misschien, misschien zyn we dan wat verstandiger". Nu de man tien jaar later de tocht maakt biykt het meisje overal waar hy komt, net geweest te zijn. Voortdurend heen en weer geslingerd tussen heden en verleden komt voor de man de dramatische ontknoping waarvan niet riuldeiyk wordt of deze in heden of verleden is geschiedt. De film eindigt met een flash-back uit het voor de man recente en lange verleden. De stem van een toerist die hem vraagt: „Bent U getrouwd?" („Ja"). „Hebt U kinderen?" („Ja"). En daar bovenuit de stem van het meisje „Over tien jaar misschien". De film Is zeer goed ge regisseerd door Höglund. Keuring 18 Jaar. PARODIE OP BOND REX: Derek Flint Speciale vermelding verdient de nachtfilm In Rex (vr. en zat. vanaf 11.30 uur). Derek Flint is nameiyk een der best geslaagde parodieën op de fllmserle van nu|ieragent James Bond. Flint I» de man die over tientallen truc» beschikt, dit tot grote schade van zyn vele vijanden. Keuring: 14 jaar. REGIE UITERST GOED CAMERA: Liefdesparen Mai Zeterllng heeft wel vaker voor schokkend en boeiend realisme gezorgd men vergeiyke hiervoor zyn regie in de onnavolg bare film „Nattlek". „Liefdesparen" ls weer zo'n uitstekende film voor haai-. Voor de liefhebbers van een zeer goede film, met de nadruk op de tegenwoor dig aktuele seksuele verwording van de mens. Keuring: 18 jaar. Nachtfilm, vr. en zat. 11.30 uur. PROLONGATIES Degenen die de vorige week nog niet ln de gelegenheid waren een film te gaan zien die ze graag zouden willen gaan In-kijken, lieblien daartoe deze week ruimschoots de gelegenheid. TRIANON prolongeert zo het uitstekende werk „Apen plan eet", onder regie van Franklin J. Sehaffner. Churlton Heston staat letterlijk voor aap in deze grandioze produktle. waarin de apen meester zyn over de mens. Fascinerend! Keuring: 14 jaar. STl'DIO prolongeert het pacifistische werk van R. Lester. „Ilow I won the war" (hoe ik de oorlog won). Het verhaalt hoe een jonge luitenant door het opofferen van zijn mannen in staat is daadwerkeiyk te helpen by een oorlog. Als speciale attractie is Beatle John Lennon één der soldaten die door de luitenant worden geofferd ter meerdere glorie van hemzelf. Alle aanbeveling verdient deze produktle, waarin vele flash-backs de sfeer verhogen en ver sterken. Keuring: 18 jaar. CAMERA laat het ..Liefdesdossier van een telefoniste" een week langer (derde week!) opengeslagen liggen. De film is hard. cynisch en levensecht, terwijl de liefhebbers van sex eveneens aan hun trekken komen. De film is echter niet schadeiyk daardoor. Keuring: 18 jaar. „Zo gezegd, zo gedaan" i.s óók goed voor een verdere herhaling. Deze uitste kende film van Louis de Funes goed voor een lachsucces, sans rancune! - zal een week langer te zien zyn In LIDO. Louis ls nu dlrekteur van een werf. André. Het biykt weer dat hy nog altyd het publiek tot dolle razerny van de pret weet te brengen zonder dat hij daarby één spier van zyn gezicht ver trekt. Keuring: alle leeftyden. Lelden Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huis arts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Haven Apotheek, Haven 18, tel. 20085. Alkemade dkt. J. W. v. d. Werf. Koppoellaan 1. Rljpweterlng, tel. 01712- 202; dkt. J. A. Brinkhorst, Dr. Stapen- seastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen a. «I. RUn dkt. P. v. Brum- melen, A. v. Butenlaan 3, tel. 2457 (za.) apotheek Allart, Roadhuisstr. 206, tot 13 uur (za.), daarna apoth. Somberg, Wilhelminalaan 67. Bodegraven dkt. C. v. Beek, Vy* verlaan, tel. 2268: apotheek Rond, Klei weg te Gouda. tel. 3418. Wijkverple ging: zr. W. Faber, Irenestr., tel. 2599. Boskoop dkt. De Goey. Benthui zen, tel. 01790-3636. Wykverpleging: zr. v. Dam. tel. 2141. Hazerswoude dkt. L. v. cl. Berg, Busken Huetstr. 22, tel. 01714-344. Wijkverpl.: zie Koudekerk. Hillegom dkt. A. v.d Kunden. Hoofdstr. 14. tel. 5114. Apotheek: Sas- senheimse Apotheek, Hoofdstr., Snssen- heim. Wijkverpl.: zr. Friele, Weereateln- str, 13 (Groene Kruis); Wit-Gele Kruis, zr. Snellenberg, Maerten Trompstr. 19. KatwUk/Rijn dkt. W. J. Louwerse, Bosplein 27, tel. 5805. Apotheek, zie Katwijk/Zee. Katwijk/Zee dkt. J. Timmers, Groen v. Prinstererweg 41. tel. 4004. Apotheek: ADVERTENTIE D.E.O.-Speciale MORGENAVOND BAKER STREET JAZZ BAND om plm. half 11 THEODOOR Katwykse Apotheek, Prlncestr. 3, Kat- wyk/Zee, tel. 2755. Koudekerk n. cl. Rijn dkt., zie Ha zerswoude. Wykverpl.: zr. Prins, Kom v. Aalweg 7, Leiderdorp, tel. 01710- 24909. laingc-raar dkt. J. Nooter, Wou- brugge, tel. 01719-101 Wijkverpleging: zr. Wassenaar, Zevenhoven, tel. 01723- 364, b.g.g. 264. Leiderdorp dkt. v. d. Berg, Busken Huetstr. 22, Hazerswoude, tel. 01714- 344. Apotheek: de zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van Apoth. R. v. Breest-Smallenburg wordt waarge nomen door Haven-Apotheek, Leiden. Wijkverpl.: zie Koudekerk/Ryn. LcldNchendani zaterdag: dkt. J. H. Uhl, Patryslann 74. tel. 3039; zondag: dkt. Sagarov, Pntryslaan 32, tel. 4445. Leimuiden - zie Alkemade. Lisse dkt. A. J. Duymaer v. Twist. Heerweg 295, tel. 3453. Apotheek, zie Sassenhelm. Nieuwkoop en Noorden dkt. M Sanders, Nieuwkoop, tel. 01729-1555. Noordwijk dkt. H. Kruyt, Voorstr. 85. tel. 2030. Apotheek: Duinrand Apo theek. Nieuwe Zeeweg 1, tel. 2487 (zu. 8.00-18.00 uur, zo. 12.00-13.00 en 17.00- 18.00 uur). Wijkverpl.: Gemeenschap- peiyk Wykgebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2338, reap. 2907. NoordwUkerhout dkt. A. v. Praag, Herenweg 17, tel. 2385. Oegstgeest dkt. J. H. Melsner, L. de Colignylaan 19. tel. 53865. Apoth.: OegStgeestse Apotheek gehele week ge opend. Wykverpl zr. De Groot, tel. 54 fb.g.g. 22222. Kljnsatcrwoiidc zie Alkemade. Kynshurg zie Kntwyk n. d. Rijn. SuNsenhelm dkt. H. Kwint, Hoofd straat 324, tel. 7253. Apolheek Muyzert, Hoofdstr. 198. Valkenburg zie Katwyk a d. Rijn. Voorhout dkt. L. J. H. Lempers. Churehilllaan 13, tel. 6140. Wijkverpl.: zr. H. Mulhaus. Dr. Kuyperlann 3. Voor hout. tel (>25:;2-M22. Voorschoten dkt J. M Abarbanel. Choplnluan 32. tel. 3875. Apoth. Voor schoten gehele weck geopend, Leldse- weg 66. tel. 2525. Wn Voc SIKKENS-CR0EP SPORTDAG TE SASSENHEIM OP 15 JliNI Zaterdag 15 Juni zal op hel spoi denc-omplcx van Sikken» Ie Sassen de jaarlijkse Hikken» Groep Spoi li gehouden. Vele bekende en tekende «porie, II.lei ziillci speld, w volleybal (18 team»), IciiiiIn, tafeltennis, hardlopen, vissen, dammen en schieten. Al» speciale attractie l« er dit jaar het rolleltolleluilduwspel, met 'n bal \an 1,75 m middellijn. Voor de kinderen is er de» morgens een voor»telliiig van het kin dercircus Atleta. 's Middags is er voor hen tekamvedrftrtjd. PROGRAMMA: 10.00 uur: opening door Algemeen Di- rikteur, ir. A van Drlel; waarna meteen de sportwedstryden beginnen. 10.30 uur: Aanvang kindercircus. 11.00 uur: rollebollebalduwspel. 11.30-13.00 uur: lunchpauze, waarin zal worden opgetreden door de Sassenheimse harmonie Adest Musica (van 12.30 tot 13.00 uur). Om 13.30 uur begint de 1500 meter hard lopen en van twee tot vier 's middags is «r de tekenwedatryd voor de jeugd. i 14.30 tot 16.00 uur: bustocht Noordwyk voor supporters (vrouwen van de deel- De prysuitreiking' van de tekenwed slryd zal om 16.30 uur geschieden door ir. A. van Driel en een uur later wor den de prijzen van de sportdag uitge reikt, waarna Ir. Van Driel de sportdag I.Ï00 deelnemers De deelnemers komen van de ver- sc liillende Groep»bedrijven te Alphen, Ite- verwyk, Amsterdam, Sneek, Almelo, Arnhem, Wapenveld, Apeldoorn, Breda, Bergen op Zoom, Katwijk, Rotterdam, Voorburg. Maanwen, Zutphen en uiter aard Sassenhelm. Ook de buiteiilandse bedryven te Temnt (België), Emmerik en Bcndorf (Duitsland) zijn vertegen woordigd. Vyitlenhonderd deelnemers hebben zich opgegeven en daarom worden er mét de supporters ongeveer tweeduizend mensen op 't Nikkens-complex verwacht. Kerkstr. 42. tel. 3005: dkt J. H. Jaarz- iiia. Wlttenburgerweg 106, tel. 9676. Apotheek: Waascnnnrse Apotheek. S.houwweg 32, tel. 2402. Woobrugge zie Langeraar. I>e Zllk zie Noordwykerhout. Zwammerdam dkt. K. Gili, Zwam- merdam, tel. 01720-2527. DUUR «RAS j Een 42-Jarlge Inwoner van Noordwyk I wilde gras In zyn tuintje hebben en j vond het de eenvoudigste methode om, zich te voorzien van de graszoden die hy in de omgeving aantrof. In twee vrachtjes bracht hy 30 rollen zoden naar zyn tuintje over. Doch de eigenaar van de zoden nam dat niet en zo stond de zodendief nu voor de Haagse politierechter, waar hy de feiten be- 1 kende. „U had toch net zo goed wat kunnen kopen", nldus de rechter. „Maar dat duurt zo lang", wierp ver- i dachte tegen. „De rollen lagen vlak by I mijn hul»". De officier van justitie eiste ƒ100, I boete „Dat I» duur gras", moest verdacht*

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3