Vraagtekens dansen alleen om de Draken FEIJENOORDAMATEURS HIELDEN ZILVEREN MOLEN IN ROTTERDAM VOOR ACHTERVOLGERS MEXICO NOG VER WEG - Visser won na vier dagen modderen op IJsselmeer Van Vries nog vuurwerk te verwachten UEFA gaat voetbal om Europa Cups coördineren Talentvol jong team verslaat ADO Techniek en stootkracht beslissend Eddy Merckx in Giro ongenaakbaar Baanploeg ook tegen België een nederlaag Goudse Voetbalbond Bergsma verdedigde zich koelbloedig VRIJDAG 7 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 (Van onze zeilmedewerker) MEDEMBLIK Natuurlijk is er gezeild op de vijfde dag van de Zuiderzee Regatta, maar degenen die de sleutelposities bezetten, bleven star op hun plaats in het klassement. En dus is er niets veranderd. Maar dit pret aan boord van de „Sart Arent", in de Marine Draken niet drukken. Na vier dagen modderen op een wijds IJsselmeer is Visser er gisteren in geslaagd, zijn zeilcapacitciten volledig te ontplooiien. Hij won. Daar kon noch Cor de Groot, noch de beide Finnen Jokinen en Lehtinen iets aan doen. En, deze zege was ook niet interessant voor Groot of Lehtinen. Zij hadden hun handen vol elkaar van het lijf te houden. Lehtinen (tweede) verging het beter dan Groot (zesde), doch de Aalsmeerse Drakencrack blijft "beminnelijk lachen. Lehtinen ontsnapte wel op het water, maar niet op het klassement aan Groots greep. De vraagtekens blijven rond de drakentitel dansen. Ze dansen alleen maar rond de Dra kentitel. De prognose, dat Ben Verhagen de Flying Dutchtitel gaat halen en Mier of Dehmel, de beide Oostduitse Finn- fenomenen bij de Finnen, is nog steeds van kracht. Met nog twee zeildagen voor de boeg is Verhagen, na gisteren voor de vierde maal te hebben geheerst over Cochius (Oost-Duitsland), Fred Imhoff, Sass (Oost-Duitsland), Blok en de rest van de F.D.'s, ongrijpbaar voor Cochius en Sass. Wel viel op dat de sterke Hon garen Goemoeri en Litkey met harde wind niet thuis waren. Ze konden mee komen, maar daarmee is alles gezegd. Imhoff (derde) en Blok (vijfde) kwamen voor het eerst in deze regatta met goed zeilweer voor de dag. Imhoff-Korver blijft het tweede Nederlandse F.D.-team en is als zodanig de aangewezen ploeg om als eventuele reserve met Verhagen- De Jong de trip naar Mexico te maken (half juli reizen beide ploegen naar Hongarije voor het Europese kampioen schap). Uit mottenballen Om op de Finnen terug te komen het volgende: Miers zege in de vijfde race verdient alle lof, doch het is voor de Nederlandse zeilerij belangrijker stil te staan bij het kleine succes dat Tiemen Vries in deze regatta boekte. Vries zeil de, even voor de Olympische Spelen in Tokio, een voortreffelijke Finn. Hans Willems werd uitverkoren voor Tokio. Daarna stopte Vries met de Finnzeilerij. Toen half vorig jaar bleek, dat Neder land nog geen serieuze Mexicoganger had, haalde Vries zijn Finn uit de mot tenballen en ging weer zeilen. Na vijf races en met de score 3-5-6-2 stond m Vries naast Frits Beck (6-2-5-3) in het klassement. Van de zijde van Vries kan ook in de naaste toekomst nog wel enig vuurwerk worden verwacht. Beek finishte op een goede derde plaats achter Vries, maar Binkhorst viél tegen met eèn'né- gende positie. Van Eist (vierde) klom enige plaatsen op de totaallijst ten koste van fde Belg Rogge (zevende) en Bink- Verstrooid De tweede Oostduitser, Dehmel, was gisteren van slag af. Eerst tuimelde de kleine Dehmel uit zijn Finn en even later ging de wat verstrooid zeilende Finn- crack zichtbaar te vroeg over de eind- lijn. Zenuwen? Het lijkt onwaarschijn lijk, want alle Oostduitsers schijnen geen last van zenuwen te hebben. Wel vertrok even het gelaat van de Oostduitser. Loting Olympisch voetbaltoernooi ROME In Rome is gisteren de loting verricht voor de achtste finales van het Olympisch voetbaltoernooi, dat in oktober in vier Mexicaanse steden zal worden verwerkt. De nummers één en twee van elke groep gaan over naar de kwartfinales. In de groepen wordt een halve competi tie gespeeld. Groep A (wedstrijden in Mexico City): Hongarije. San Salvador, Israël en Ghana ot Groep D (wedstrijden in Leon): Tsjecho- Slowaklje. Guatemala. Bulgarije en Thailand. Rennen goed bezet op Duindigt DEN HAAG Op Duindigt zijn zater dag aanvang half drie zes drave rijen cn drie rennen, waarbü opvalt dat dc rennen met resp. zeven, acht en tien paarden aardig zijn bezet. Het hele zwa geschut komt bij dc dravers niet in de baan: dc hoogste klasse is die met een winsom lussen de 16.5000 en 50.000 gulden. Hier heeft Dyveke D een redelijke kans al is de afstand wat aan de lange kant voor haar. Zij heeft echter een overschot aan snelheid. Athos the Saint en de opkomende Blauwe Reiger S zijn paarden die nu wel degelijk in de prijzen kunnen komen. Bij de volbloeds kan Cambrousard in de zwaarste afdeling winnen met zeven kilo minder te dragen dan Iliona, die waarschijnlijk zijn zwaarste concurrent zal zijn. Het programma luidt: Vrijbuitenprijs (2140 m, met trio) Frances G, Grenadier. Favera. Peter L-prijs (ren, 1800 m, eerste afd.): Blue Crest, Mario, Three Diamonds. Vulture S-prijs (2000 m, autostart, met trio): Ghia, Fjrestone, Eldorado. Outsider Francina. Vrijdagprijsprijs (2000 m, autostart): Esther H, Filter, Fouska P. Peter L-prijs (tweede afd.): Cam brousard, Iliona, Right Royal. Vitesseprijs (2100 m, met trio): Daimler, Freeloader, Emprit S. Outsider: Elite Mac. Vita Kinleyprijs (2100 m): Dyveke D, Blauwe Reiger S, Athos the Saint. Peter L-prijs (derde afd. met trio): Stal Groenendaal (Micky en Erfolg), Paladijn, Tletsar I. Vlieger D-prijs (2000 m, autostart): Eland, Edoublaise, Erota. Outsider: Egyptian Princess. einde van de regatta mag worden afge trokken, blijven Mier (12,7 punten) en Dehmel (13,7) stevig de leiding in handen houden. Vries volgt met 30,4 punten en vervolgens Beck met 30,4 punten, Van Eist met 35 punten, Rogge met 38,4 pun ten en Binkhorst heeft in totaal 40 pun- De uitslagen zijn: Finn, klasse: 1. Mier (O.-Dld.), 2. Vries (Ned.), 3. Beck (Ned.), 4. Van Eist (Ned.), Flying Dutchman: 1. B. Verhagen (Ned.), 2. .Cochius (O.-Dld.), 3. Imhoff (Ned.), 4. Sass (O.-Dld.), 6. Blok (Ned.). Algemeen klassement (na aftrek van slecht ste resultaat): 1. Verhagen 0 pnt., 2. Cochius 11.9, 3. Sass 29.4, 4. Goemoeri (Hong.) 30.0, Drakenklasse: 1. Visser (Ned.), 2. Lehtinen (Flnl.), 3. D. Groot (Ned.), 4. Jokinen (Finl.), Algemeen klassement: I. Lehtinen en 27.7, 5. Bier (Ned.) 40.7. ROME Het bestuur van de Euro pese Voetbalunie (UEFA) heeft beslo ten om in het seizoen 1968-'69 geen toernooi te houden om de beker voor Jaarbeurssteden. Het toernooi zal wel in 1969-'70 weer plaatsvinden. Tevens werd bekendgemaakt, dat te beginnen met 1969-'70 in alle Europese beker toernooien tot de kwartfinales geen be slissingswedstrijden zullen worden ge speeld. De winnaars worden aangewe zen op basis van de doelpunten, waarbij doelpunten die in uitwedstrijden worden gemaakt dubbel zullen tellen. Hoewel geen officiële verklaring is gegeven voor het laten vervallen van het Jaarbeurssteden toernooi van het vol gend seizoen, wordt in kringen van de UEFA vernomen, dat er thans te veel toernooien zijn waardoor verwarring is ontstaan in het Europese voetbal. De clubs zijn bij zoveel internationale toer nooien betrokken, dat er vrijwel geen tijd meer is voor de nationale compe- Vele data van Europese wedstrijden kwamen in botsing met de nationale competities. De UEFA heeft nu gelegen heid om een nieuwe Europese agenda op te stellen. Hinkend, omdat zijn rechterbeen tengevolge van een enkelblessure in de halve finalewedstrijd tegen LFC was voorzien van een keurig laagje gips, ging Jan de Winter na afloop van dé finale van het Zilveren Molentoernooi zijn teamgenoten tegemoet. Feyenoord 3 had door een 31 triomf op de amateurs van ADO dan toch die trofee van LFC gewonnen, ondanks het feit dat Jan de Winter, de roodwitte Rotterdamse „nettenboller", op de reserve bank gedwongen was toe te kijken. Hoe moeilijk dat voor hem wel was bleek meerdere malen. „Bijten" klonk het wanneer zijn teamgenoten de 20 voor sprong in de tweede helft met enig showvoetbal trachtten te behouden. Jan kon gerust zijn. Het technisch overwicht van zijn makkers zegevierde tenslotte ruimschoots en hoewel de Hagenaars nog een doelpunt achter Meyer depo neerden bleef de Molen in Rotterdamse handen. Draaide de molen het afge lopen jaar in de prijzenkast van Sparta op Spangen, het komende jaar zal zij een plaatsje vinden op Rotterdam-Zuid. goede kans maken om ook het landskampioenschap bij de reserve elftallen van Sparta over te nemen. Het opheffen van de betaalde jeugd- elftallen is hieraan bepaald niet vreemd. De vrij jonge ploeg die de Maasstadbewoners gisteravond binnen de lijnen brachten telde verscheidene knapen die anders ongetwijfeld een inkomen extra zouden hebben ontvan- ar nu via het derde elftal moe ten proberen een uitverkiezing in de topselectie te veroveren. Uitblinker in deze formatie was de blonde rechtsbuiten Frans Struis, die met snelle rushes langs de lijn en gave voorzetten de schijnwerper op zich liet Afgaande op het vertoonde spel van de Feyenoord-amateurs kunnen wij stellen dat deze Rotterdammers op 23 juni in het KNVB-centrum te Zeist richten. Ook toen hij halverwege de tweede helft een blessure opliep en aanvankelijk niets wilde horen van vervanging, kwamen de voorzetten als gevaarlijke projectielen op de veste van doelman M. de Jong af. In de openingsfase van de wedstrijd was hij de grondlegger van een heel wonderlijk doelpunt. In de 8e minuut schoof hij met een solide pass de bal voorbij de Haagse defensie. G. W. Rooymans sprintte de vrije ruimte in en leek met een strak schot de score te openen. Hij beroerde de bal echter niet. Was het een schijnbeweging of een misstrap, waarmee Rooymans doelman De Jong uit balans bracht? De Rotterdamers hielden het op het De Rotterdammers hielden het op het al dan niet opzettelijk uit positie spe len van de Haagse goalie rolde de bal nu frank en vrij het Haagse net tege moet. Het aanvalsgeweld van de Hagenaars temperde direct. De ouverture was voor hen geweest en met name Loek van Noort had met een fraai schot doelman Cock Meyer tot een spec taculaire sprong genoopt. Feijenoord schakelde over op een grotere ver snelling, die de Residentiebewoners al la» féü a. - - - ~i' U.V.S.- en L.F.C.-junioren hebben een erehaag gevormd om de spelers va*i A.D.O. en Feijenoord doorgang te verlenenVooraf speelden U.V.S.- en L.F.C.-spelers een wedstrijdje, dat door eerstgenoemden met 1 werd gewonnen. Ook 't jeugdorkest „De Burcht" gaf in de door scheidsrechter W. Schalks bekwaam geleide icedstrijd arte de presence. gauw te machtig werd. Snelle combi naties werden met technische waar digheid op het groene tapijt uitge strooid. Dieptepasses volgden elkaar snel op, de positie werd steeds goed gekozen en de roodgroene muur van verdedigers greep al gauw mis en dreigde volledig onder te gaan in de toestormende aanvalsgolven. Toch hiel den de ADO'ers stand, hoewel zij het middenveld allang niet meer in han den hadden en de aanvoerder c.s. de ene fout op de andere stapelden. Zo brak de rust aan met een mini male voorsprong voor Fijenoord. Een stand, die voor ADO nog voldoende perspectieven in hield. Lange tijd zag het er ook naar uit dat de ploegen op gelijke hoogte zouden komen. ADO voerde nu de boventoon, maar ont zettend veel tijd vergde de voorbe reiding van de aanval en eer het ge schut was opgesteld lagen de Rotter dammers al veilig beschut. Fijenoord, dat gisteravond het tenue van de organiserende vereniging LFC had mogen aantrekken waardoor het geheel de indruk had kunnen wek ken dat de „nieuwbakken eersteklas ser" een grootse metamorfose had on dergaan, zou met enkele gevaarlijke en kundig opgezette tegenaanvallen de strijd in haar voordeel beslissen. In de vijfde minuut rondde allereerst Rooymans een gestroomlijnde combi natie af. Toch mocht ADO iets van haar achterstand wegwerken toen Feijenoord duidelijk wat laconieker op trad. Dat doet echter niets af aan de schoonheid van het Haagse doelpunt. Van der Ben „gooide' een voorzet van uit het achterland naar de spits van zijn aanval, waar Gielisse gereed stond om het leder op te vangen. Hij liet de bal even lopen, trok de keeper zich toe om dan vanuit een „or gelijke hoek", met een wipballetje over doelman Meyer de tegentreffer te scoren. Een verlenging had er wel in ge zeten, maar dan had ^DO toch andere wapens moeten gebruiken om haar tegenstander te laten Capituleren. Vele passes waren nu foutief waardoor Feyenoord op haar beurt kon aanval len. Razendsnel meestal, zoals in de 42e minuut toen J. Ilak vanaf het mid denterrein oprukte. De ver opgedron gen „laatste vier" van de Hagenaars verwachtte een pass naar een vai medespelers maar Hak tikte de bal langs hen heen om dan ongehinderd doelman M. de Jong tegemoet te tre den. De ver uit zijn doel gekomen De Jong werd verslagen door strakke passeerbal, die Feyenoord in het bezit stelde van dc Molen. SAN MARINO Eddy Merckx heeft gisteren In de Ronde van Italië duidelijk gemaakt dat hU momenteel ongenaakbaar Is, ook voor Fellel Glmondi. De tydrlt van het nog geen twee meter boven de zeespiegel gelegen Cesenatico naar de op een hoogte van «51 ni gelegen ..Mlnl- Republiek" San Marino werd weliswaar gewonnen door Glmondi. maar dc donker harige Belg werd met een achterstand van slechts 59 sec. tweede. Op zijn Italiaanse ploegmaker Vittorlo Adomi. die de tweede plaats ln het alge meen klassement bezet, won Merckx 66 sec., terwijl Glmondi .die van de zesde naar de derde plaats steeg, nog altijd een achterstond van 8-58 heeft. Zoals de situatie momenteel ls, kan Eddy Merckx de overwinning nauwelijks nog ontgaan, want in de zwam bergetappen naar Rocca dl Cambio en Blockhnns heeft hij niets te vrezen Dat heeft hij in de Dolomieten wel duidelijk gemaakt i de tijdrl i at.) It.) op 3.28: in. Vet Zlllolt (It.) op 9.10. S. Willv van Ncste (neig.) op 10 27; fi Gianni Motta (It.) op 12 22: 7 Michele Dnncelll (It.) op 12 24. 0. Julio Jlml ne?. (Sp.) op 1.123; fl Franco Bodrero 2l! Cees Haast (Ned.) op 35.76. Australische ericketteam op dreef MANCHESTER Het Australische cricketteam bereikte gisteren in Man chester in de eerste testmatch tegen Engeland het imponerende totaal van 319 runs met slechts vier verloren wickets. De 22-jarige Paul Sheanan kwam op deze openingsdag tot een briljante 74 not out. Bill Lawry en Doug Walters waren hem voorgegaan met een score van 81 runs. Johan Cruylf ontving „bronzen crack" AMSTERDAM De mening van der tig „deskundigen" over dc beste voet baller van het jaar is dezelfde als die van de duizenden, die enige tijd geleden in een enquête van een omroepvereni ging en een voetbalblad ook tot de con clusie kwamen, dat AJacled Joban Cruyff dit predikaat verdient. De „deskundigen", aangezocht door een weekblad, kozen „Cruyfflc" met over grote meerderheid: Cruyff kreeg 16 stemmen, Jan van Be veren 8, Hans Kraay 2, ('oen Moelljn, Rlnus Israeli Bennie Mulder en Velibor Vasovic elk 1. De Ajaded nam de bij dit predikaat behorende uiterlijke hulde gisteren in Amsterdam in ontvangst. Uit handen van burgemeester dr. I Samkaldcn (de ze noemde zichzelf de burgergrootvader van de hoofdstad) en onder de ogen van de huiskamer van Eddy Pieters Graaf- avond tegen Ajax aan) kreeg Cruyff de „Bronzen Crack", die ook al prijkt in de huiskamer van Eddy Pletrs Graaf land en Willy Dullcns, de uitverkorenen in respectievelijk 1967 en 1966. Toen Cruyff met de trofee in de handen voor de fotografen poseerde, speelde de huls kapel van het Hiltonhotel toepasselijk het clublied van.DWS. AMSTERDAM Ook Fedor den Hertog heeft de Nederlandse baanploeg niet kunnen omhoog halen uit een reeks nederlagen, die de laatste weken zijn geleden. De Ermeloër, die voor Mexico zijn heil zoekt op de baan, had nog te kort getraind om onder de vrij on gunstige omstandigheden tot een redelijke prestatie te kunnen ko men. Daarbij bestond ook de in druk, dat hij slecht was geadvi seerd en een te laag verzet had staan. Zijn tijd van 5.15.0, waar mee hij tegen de Belg Crapez vol komen kansloos was, was dan ook ver beneden Den Hertogs stand. Over het algemeen vielen de pres taties van de Nederlanders niet mee. Alleen de sprinters Jansen en Loevesijn brachten het lot overwinningen, ook samen op de tandem. Maar wat de ach- tervolgingsploeg (met Gerrie Bruin als invaller voor de geblesseerde Klaas Balk) liet zien, was ronduit bedroevend. Er zal dan ook heel wat geschaafd moe ten worden, wil een Mexicaanse reis op gerechtvaardigd kunnen stayers een opvallende zege. De Zaan- kanter werd kundig gecoacht door Nop Koch, die wel de beste gangmaker van dit moment is. Stam, die aanvankelijk los raakte van de motor, omdat hij het tempo niet kon volgen, herstelde zich en reed tenslotte al zijn tegenstanders op «en ronde. Weggekocht Nederland heeft overigens nog een goede gangmaker, de Amsterdammer Joop Stakenburg, die inmiddels door onze Zuiderburen is weggekocht om de Bel gische amateurs op te leiden. Stakenburg reed in Amsterdam een slimme koers bij de profs en voerde Piet van der Lans naar een verrassende overwinning. Dit tweetal profiteerde daarbij van de rivali teit tussen Jaap Oudkerk en de ex- wereldkampioen der amateurs, Piet de Wit, die voor het eerst bij de profs op een open baan reed. Aanvankelijk leek De Wit gemakkelijk de winst te kunnen bemachtigen, maar toen Koch besloot om een aanval op Oudkerk te lanceren bleek hij toch nog net iets tekort te schieten. Hij raakte los van de motor en moest zijn leidende positie prijsgeven aan Van der Lans, die voortdurend op de loer had gelegen. De sterk rijdende Sassenheimer heeft daarna de winst niet meer afgestaan. Hij bleef in het kielzog van De Wit en Oudkerk. van wie de laatste in de slotfase een vergeefse poging deed om De Wit van de tweede plaats te verdringen. Buiten het kader van de interland wedstrijd die met 8\'z6'i: verloren ging, boekte Cees Stam bij de amateur- Res. Ie klas: Moerkapelle 2-Schoon- hoven 2; Bergambacht 2-Donk 3; NSV 2-Bodegraven 2; 2e klas A: Soccer B.- Nic. Boys 2; 2e klas B: Nieuwerkerk 3- Stolwijk 3; Schoonhoven 3-Bergam- bacht 3 11.30; Olyrapia 4-VEP 3 12.00; 4e klas B: Unlo 5-Lekkerkerk 5 12.00; 4e klas C: Nieuwerkerk 6-Lekkerkerk 6 12.00; 4e klas D: Nieuwerkerk 7- Gi'oeneweg 4 10.00; Bergambacht 5- Gouderak 4 11.30; 4e klas G: VEP 6- Zwervers 6; 12.00; Moordrecht 5-Haas- trecht 5 12.00; 4e klas H: GDS 6- Unio 7 12.00; Ammerstol 4-Schoonho- ven 4 12.00. Indien geen tijd ia ver meld is de aanvang 14.30 uur. 2. Nederland achter Staker Boom (Ned.) achter Romljn (Ned.) meier (W.-Dld.) achter Jan Legrand (Ned.) ïnfried Rudolph (W.-Dld. Prinses Beatrix zeilt 100 mijl DEN HAAG Prinses 'Beatrix en prins Claus zullen deelnemen aan de 22ste 100 mijl wedstrijd, die de Neder landse Vereniging van Kustzeilers za terdag en zondag op het IJsselmeer houdt. De prinses heeft als gezagvoerd- ster van de „Groene Draeck" ingeschre ven en zal uitkomen in de categorie van de Ronde- en Platbodemjachten. De boten starten zaterdagmiddag bij Volendam. In de nacht van zaterdag op zondag wordt de finish bij Hoorn bereikt. Er zijn voor deze wedstrijd 79 jachten aangemeld. Europa Cup volleybal MOSKOU Dynamo Moskou heeft gisteren de eerste wedstrijd voor de fi nale van het toernooi om de Europese volleybalbeker voor dames tegen stad genoot CSKA in drie sets gewonnen. De setstanden waren: 1511 155 en 153. VARKEVISSER IN DAMSTRIJD EERSTE ZEGE (Van onze dam medewerker) APELDOORN ain dc negende ron de van hel lneriiiMii om liet pi-i mmiii!i |k damkampioenschap van Nederland bleef de situatie aan de kop ongewijzigd om dat juist de belangrijkste twee partijen onbeslist eindigden, waar alle overige duels wel positieve beslissingen oplever- Bergsma heeft het gisteren overigens niet gemakkelijk gehad bij de verdedi ging van zijn pas verworven eenzame leiderspositie. Zijn tegenstander, ir. Van Dijk, meende zijn kans schoon te zien de eerste plaats van de Fries over te nemen toen hij erin geslaagd was diens aan vankelijk gevaarlijk uitziende voorpos- tenaanval af te stoppen. Hij drong Bergs ma, die bovendien in tijdnood geraakte, een klassiek spelgenre op. De Friese on derwijzer bleef zich echter koelbloedig verdedigen en bereikte na 64 zetten een puntenverdeling. Drs. Roozenburg kwam na 56 zetten al evenmin verder tegen Bronstring, die minder onbesuisd te werk ging dan ge woonlijk. De Leidenaar kreeg op de vierde plaats gezelschap van Van der Sluis, die steeds beter op dreef komt. De Boer toonde ten koste vpn Blom dat zijn zege op Roozenburg niet zo'n uit schieter was. De Katwijker Varkevisser boekte zijn eerste zpge, maar met de Hagenaar Ivens gaat het nu verder berg afwaarts. De uitslagen van de negende ronde wa- Duilst» selectie voor Tour BERLIJN De Westduitse ploeg voor de Tour de France zal 23 juni, na afloop van de ronde van Dortmund, wor den bekendgemaakt. De tien renners zullen worden gekozen uit de volgende geselecteerden: Rolf Wofshohl, Dieter Puschel, Winfried Boelke, Herbert Wil de, Karl-Heinz Kunde, Winfried Gott- schalk, Peter Glemser, Siegfried Adler, Ernst Streng, Klemens Gross-Imlinghaus en Dieter Kemper. Meer dun één organisatie, weekblad of omroep voelt zioh geroepen een mquéte te houden om de beste voetballerbeate sportman of beste sportvrouw van het jaar te kunnen aanwijzenAls de beste voetballer uwrd Johan Crugff gekozen, die een bronzen beeldje, toepasselijk „ile crark" genaamd, in ontvangst kon nemen van het organiserende weekblad Revu. Ter voorkoming rati misverstand: dc dams links is niet dc crack, hoewel zij voor Crus/ff ten minste evenveel betekent als het miniatuurstandbeeld in zijn handen. De dame is Danny Koster, die, naar men mag verwachtenin dttoekomst vreugden en zorgen van da Ajaxcrack zal gaan delen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11