Sloop schoorsteen AZL In Leidse Stadsgehoorzaal „Vox Laeta' organiseert groot zangconcoursfestival Wekelijkse toeristische tocht Gouda - Reeuwijk - Boskoop topic fTT 20 senoritas L 2: Bloembakkenwedstrijd moet stad opfleuren WOENSDAG 5 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA t Doordat het Leids Academisch Ziekenhuis zijn warmte thans geheel betrekt van de Leidse Lichtfabrieken via een stoomverwarmingsverbin- ding, zijn de eigen ketelinstallaties van het ziekenhuis overbodig gewor den. Met de afbraak van de schoorsteen is men dezer dagen begonnen. In het verleden is er, zoals men zich wellicht zal herinneren, nog al eens iets te doen geweest over het stoken van het Academisch Ziekenhuis. Vooral de bewoners van de flats aan het Stationsplein klaagden over het roet uit de schoorsteen en het koolstof van de kolenopslag, dat door de heersende westenwind tegen hun gevels waaide. Hoewel dit ongerief al geruime tijd tot het verleden behoorde, hebben de bewoners met genoe gen kennis genomen van de afbraak van de schoorsteen, die eens het ongemak veroorzaakte. Priesterjubileum deken W. P. M. Haring de onder de aandacht van belang eenden te brengen. Met de uur wordt op :stelljkheid avondmis terdag de 8ste de ingezet. De dan jui teruggekeerde jubilaris zal zelf deze gezongen H. Mis opdragen, welke plechtigheid zal worden op geluisterd door het koor van het Diocesaan college „Leeuwenhorst" te Noordwijkerhout, begeleid door instrumentale muziek. Direct daarna is er dan gelegen heid om de jubilaris geluk te Het bovenstaande is speciaal georganiseerd voor degenen, die niet in de gelegenheid zijn om top de zondag daarop te komen. Nadat er zondag de 9e enkele stille H.H. Missen vooraf zijn ge gaan. begint om half 11 de plech tige Concelebratie, welke uit dank baarheid door de jubilerende De ken zal worden opgedragen met 6 priester-vrienden. Twee koren met instrumentale begeleiding zul len deze viering omlijsten. Drin- wijzin- wezlg te willen ztfn willen houden gen van de orde-commissarissen. Na afloop van deze kerkelijke plechtigheid begint om -kwart over 12 de receptie in restaurant Van der Heijden, Breestraat 85. Aan gezien deze tot 2 uur duurt, be- gelegenheid bU 2 r aanbevolen. Nog steeds bestaat er gelegen heid om bij Algemene Bank Ne derland, Breestraat 81, hetzij ln persoon dan wel op de giroreke ning van de bank no. 9013, bijdra gen te storten, doch met vermel ding „Jubileum-geschenk Deken Haring". Haagse politierechter Het begon met biertjes na een chinees etentje Het Chinees eten had een 20-jarige tuinder en 21-jarlge plaatwerker uit Leiden dorstig gemaakt. Daar smaakte I een biertje op. Het werden een paar biertjes en zo raakte het tweetal aar dig onder invloed van drank. „Laten we eens gaan Inbreken", zo werd het overmoedige plan geopperd en wandelend op weg naar huls, passeerde het tweetal een studentenflat aan de Groenhovenstraat. Hier werd het plan tot uitvoering gebracht. Een bezoek aan verschillende kamers leverde hen aller lei artikelen op: sigarettenaansteker, scheerapparaat. sleutel, sigaretten enz. Voor de Haagse politierechter beken- zangconcoursfestival voc de bij haar aangesloten zangverenigingen. Op zich vraagt dit veel Minder eenvoudig is het hierbij om een geschikte festival kan worden gehouden, want een eerste vereiste is daarbij dat men de beschikking heeft over een gebouw met de nodige ruimte dat tevens geschikt moet zijn voor de zanguitvoeringen. Reeds enige malen heeft de zangvereniging VOX LAETA uit Roelofarendsveen de organisatie op zich genomen, waarbjj dan een dankbaar gebruik gemaakt kon worden van de Stadsgehoorzaal in Ook voor dit jaar heeft de R.K. Bond van Zangverenigingen geen tevergeefs beroep gedaan op VOX LAETA. Zondag 9 juni a.s. verzorgt zU wederom ln de Stadsgehoorzaal Niet minder dan 18 koren zullen achtereenvolgens het podium betreden om de beoordeling te krijgen van de vakbekwame jury bestaande uit Frans van Amelsvoort uit 's-Hertogenbosch als afdeling hetwelk Hans Ponten uit Utrecht en Anton Vis uit in de ere-afdeling dameskoren door het wij o.a. het uit 55 leden bestaande „Nieuw Leven" uit Heiloo, Arti et Religioni uit Naaldwijk, „Polymnia" uit Blokker. Ook is er eer „Vrije sector' inhoudt dat n- een verplicht komt maar een geheel naar eigen keuze samengesteld programma. de organiserende vereniging „Vox Laeta", welke dank zij de perfecte leiding van dirigent Jan van der Meer kan zeggen als koor wel enige bekendheid te hebben verkregen. Vox Laeta bestaat uit „De Verenigde Westfriese Zangers" uit Wognum, t gemengd koor „St.-Caecilla" Noord-Scharwoude. Zij die goede zang kunnen waarderen kunnen dus zondag a.s. terecht in de Stadsgehoorzaal Te ongeveer 17.15 uur zal het concours kunnen worden beëindigd. Voor meer uitvoerige gegevens Is een goed verzorgd programmaboekje in de Stadsgehoorzaal verkrijgbaar. ADVERTENTIE Kom. Laten we die grijze gevel eens opfleuren. Zó moeilijk is dat niet. Want planten en bloemen geyen een vrolijk, fris en fleurig balkon. Een paar bakken... A de het tweetal deze daden en de officier van Justitie constateerde, dat het veelal maar al te gemakkelijk is om ln stu dentenhuizen In te breken. Eigenlijk zou voor dit soort inbraken zonder meer ge vangenisstraf opgelegd dienen te wor den, doch vanwege het nog blanco straf blad wilde de officier volstaan met f 100 boete en drie weken voorwaardelijke ge vangenisstraf voor leder. De rechter veroordeelde conform die els. Ham-geheimenissen vry regelmatig diefstal van blikjes ham excuus: „Ik heb die blikjes uit do af- valton gehaald", zo decide hjj mee. Doch hij was kennelijk niet bekend met het goed sluitende controle-systeem, waaromtrent de chef van de hamafdeling aan de Haagse politierechter mededeling kwam doen. Want op Ieder blik staat een codenummer waaruit kan worden afgeleid wanneer de ham is ingeblikt. Aan de hand hiervan kon ook worden vastgesteld, dat er die bewuste dag geen verdachte niet. Verdachte was reeds op staande voet ontslagen. Bovendien bleek het strafblad lang niet schoon te ztfn en daarmee rekening houdend, eiste de officier van justitie 150 boete en een maand gevangenisstraf voorwaar delijk met proeftijd van drie jaar. De rechter veroordeelde dienovereenkomstig. Sizo speelt tegen jeugdkamp. Israël Vanaf volgende week: ADVERTENTIES ALTIOR-ASC Deze wedstrijd wordt gespeeld op het DOCOS-terrcin. Aanvang 14.30 uur Leden en donateurs hebben geen gratis toegang. UW MENING De Leidse Courant deelde vrijdag 31 mei mee, dat de Nieuwe Katechismus nu ook in het Duits verschenen is bjj de uitgeverij Dekker en Van de Vegt. Dit ls geschiedt tegen de wens ln van Kardinaal Alfrink. zonder goedkeuring van het Duitse Episcopaat, en met al gehele verwaarlozing van het 40 zijden tellende Romeinse kardinalenrapport, dat oordeelt, dat in de N.K. een aantal aanvullingen en veranderingen moeten worden aangebracht, wil de N.K. wer kelijk onverkort het evangelie van Chris tus, en de officiële leer van de Kerk, verkondigen. Deze illegitieme Duitse uitgave zal Inderdaad, zoals de heren van het Ho ger Katechetisch Instituut in Nijmegen zelf stellen, de Kardinaal het Neder lands Episcopaat überhaupt weer al lerlei onaangenaamheden bezorgen. ADVERTENTIES „Geef Uw geiel een corsage Gezien het succesvol verloop in de twee voorafgaande jaren, zal in Leiden onder auspiciën van de Bloemisten-Patroonsvereniging en de Kon. Ned. Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkunde, afdeling Leiden, ook in 1968 onder het toepasselijke motto: „Geef Uw gevel een corsage" weer een grote bloem bakkenwedstrijd worden gehouden. Aan deze wedstrijd kunnen ditmaal zowel particulieren, zakenlieden, hofjes (collectief) als straatgroepjes (collectief) deelnemen. Voor de mooiste en best verzorgde balcon- en gevelversieringen door middel van bloembakken worden ook ditmaal enkele prijzen w.o. een wisselbeker beschikbaar gesteld. Deze zullen worden toegekend door een des kundige jury, die in de loop van deze maand en in augustus de naar de uitvoerende commissie weer hoopt vele honderden bloembakken op balcons en aan gevels zal keuren en op punten waarderen. De actie-commissie 1968, gevormd uit de besturen van bovenvermelde orga nisaties, wekt alle bezitters van bloembakken op hun „miniatuur-tuintjes" zo goed mogelijk te verzorgen en aldoende mede te dingen naar een der prijzen. Teneinde eveneens te komen lot een collectieve wedstrijd tussen de diverse flats, verzoekt genoemde commissie de bewoners van flats de handen ineen t« slaan teneinde de balcons of gevels van een gehele flat van een bloembakken- versiering te voorzien. Dit zal er mede toe bijdragen om ook van de Sleutel stad in navolging van het buitenland een Bloemenstad te maken. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door de secretaris van de actie- commissie p.a. Witte Rozenstraat 47, Leiden (tel. 34050). Het Nederlands Episcopaat is 'n speel bal geworden van het H.K.I. en haar geestverwanten! Als de heren hun N.K. willen verdedigen tegen iedere door Rome gewenste aanvullende verande ring, schermen zij met het gezag van de Nederlandse bisschoppen, die bij mon de van Kardinaal Alfrink de N.K. aan bevalen met de woorden: „De bisschop pen verlenen aan dit boek dit gezag, dat zij menen hiermede een veilige grids aan de gelovige gemeenschap aan te bieden". Komt dit bisschoppelijk gezag niet in hun kraam te pas. dan trappen ze het zien: het voltallig Duitse Episcopaat zal evenals de kardinalencommissie in Rome dat deed wel degelijk en duidelijk stelling nemen tegen de wezen lijke tekorten in de N.K. Het H.K.I. heeft met deze Duitse uitgave iedere verdere geheimhouding rond de Inhoud van het genoemde kar dinalenrapport zinloos gemaakt. Het H.K.I. vergist zich zwaar, als 't meent, dat deze DuitBe uitgave het rumoer om het boek kan doen bedaren. Het Duits Elscopnat is nl. nog geen speelbal van het H.K.I. J. M. v. d. BERG, pix VENLO, P. C. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN jongens 0,50 Carla Grimbergen brak Leids record Te Beverwijk kwam de „middenaf- standschool" van De Spartaan tot enkele goede prestaties. Carla Grimbergen won de 600 m. meisjes B en verbeterde voor de tweede maal dit jaar het Leids record Dankzjj de samenwerking tussen de VVV's van Gouda, Keemvijk eu Boskoop is het «I.- komende aomerniaanden elke woensdagmiddag mogelijk vuniiit Gou da een toeristische bustocht te inaken naar Boskoop over Reeuwijk. Het initia tief daarvoor is uitgegaan van de nog zeer jeugdige WV te Boskoop, die daar mee wil traehteii de talrijke toeristen die Ter gelegenheid van deze- volgende kantoor van de VW te Gouda dat in het Waaggebouw is gevestigd, kwam het gezelschap bijeen. De voorzitter van de bracht de besturen van de drie gemeen- Boskoopse VVV de heer J. P. A. Hulsker ten en de VW's van Gouda en Reeu wijk dank voor de prettige samenwer king waardoor deze toeristische dienst tot stand is kunnen komen. De voorzit ter van de Reeuwijkse VVV. de heer R. J. Kortleven sprak vervolgens over het natuurreservaat in de Reeuwijkse plas sen waar het naar zijn en veler mening goed toeven is. Hij wees voorts op het kwekerij te zien Is. ln de verduisterde pakloods werd een film gedraaid van Plant Propaganda Holland en werd de lunch gebruikt. Burgemeester G. W. Baron van Dedem ontving net gezel schap met wethouder Houdijk op het ge meentehuis. In de raadzaal sprak Bos- koops eerste burger over de bijzonder heden van zijn gemeente. Hy verheugde zich over de opening van deze busdienst, waardoor de toeristische mogelijkheden voor Zuid-Holland toch weer vergroot zijn. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan Reeuwijk. waarna de terug nu tot 1.42.4 min. Wilma Geerlings werd 3e in 1.48.5 min. Een 2e plaats was er voor Corien Kauffman op de 400 m. in 60.8 sec. De B-jongens Wil v. d. Klauw en Jos Grimbergen noteerden op de 800 m. resp. 2.06.2 en 2.08.7. week woensdag te starten wekelijkse dienst, maakten gisteren een aantal ge nodigden, waarbij vertegenwoordigera van drie gemeentebesturen, van de pers en bestuursleden van de drie VW's, de eerste tocht met een der nieuwste auto bussen van het bedrijf Citosa. In het pitoreske dorpje Reeuwijk en dë fraaie gestoffeerde plassen. Na een tocht naar en door Boskoop werd een bezoek gebracht aan de kwe kerij van de heer J. Schoemaker in de Biezen, dit vanwege het grote assorti ment bomen en planten, dat op deze reis werd aanvaard. In Boskoop kreeg het gezelschap een conifeer als herinne ring aan deze dag aangeboden. OP DE FOTO: Het gezelschap bjj het tuinwlnkclcentrum waar een plaat werd aangeboden. GEVESTIGDE PERSONEN Van 22 tot 29 mei F. van Duuren. de Goejestraat 45; C. G. Overdevest. Scholtenstraat 14; H. J. Elbrink, Meerburgerkade 63; H. J. P. Koelewijn, Zijlsingel 65a; P. C. A. Zoutenbier, Paganinistraat 18; J. T. Chrispijn, Dr. Lelylaan 11; M. Hage- doom a/b w.s. ligg. achter Haagweg kade 32; J. W. Maas, Rapenburg 15; E. H. de Jong, Klikspaanweg 38; J. Koo- ren. Lange Scheistraat 5a; I. H. G. Hanewald, Zoeterwoudsesingel 60; A. L. H. de Groot. Hogewoerd 27; P. G. M. Bakker. Noordeinde 2a; J. J. A. Meenhorst, Houtlaan 55; M. C. van der Vlies. Papengracht 8; L. G. Bloemhof. Noordeinde 2a; M. S. A. Hoovers, Hooi gracht 15; N. C. M. F. Boelen, Lorentz- kade 27; J. W. Bos. Noordeinde 2a; C. van Rheenen, Plantsoen 97; R. H. E. van Kesteren, Wagnerplein 48; R. Del wig, Wagnerplein 48; J. Brussee, Van der Werfstraat 27; E. M. Sondheim, Asserstraat 42; L. Dijkstra. Noordeinde 2a; W. L. de Koning, Utr. Jaagpad 17a; M. Mosvi, Rijnsburgerweg 93; J. G. M. van Heugten, Noordeinde 2a; P. A. Helle, Langebrug 46; W. E. Elshof. Rembrandtstraal 27; M. H. Postelmans, Noordeinde 2a; P. de Bruyn, Korevaar- straat 11a; Y. van der Krieke, Hoge Rijndijk 34; F. Roest en F. van der See, Noordeinde 2a; W. J. van der Kloot Meijburg, Rijnsburgerweg 10; M. J. Oosterwijk, Houtlaan 55; C. J. van der Beek-Misdom, Paramaribostraat 1; J. G. G. M. Severens en H. Spoelstra, Noordeinde 2a; J. F. Naninck, Lange brug 5; I. M. E. Zoetmulder, Aalmarkt 16; A. J. Verweij, Houtlaan 55; S. E. Steilberg, Raamsteeg 63; C. S. Rosen berg Polak, Schelpenkade 44; M. M. J. H. van Weercn-Kennis, Groenesteeg 106; M. J. G. de Keuning, Kort Rapen burg 5a; M. A. Lo Asioe-ter Haar, Burg- gravenlaan 197; J. H. Neleman. Plan tage 4. Vertrokken personen ln de week van 20 t/m 27 mei 1068 E. D. Wiersma, J. v. Goyenkade 17, Den Haag, Zweden- burg 320. A. F. v. Olphen, Oude Rijn 50, R'dam, Weteringstr. 9c. P. H. Kes, Jos. Haydnlaan 20, Oegstgeeat, Frans Hals laan 15. T. F. Vlieland, Nieuwe Rijn 50, Leiderdorp, Acacialaan 43. W. Blansjaar W. de Zwijgerlaan 33, Leiderdorp, Splln- terlaan 99. A. Belj, W. de Zwijgeriaan 211a, Zoeterwoude, u.h. nabij Meerbur- gerbrug. H. T. v. d. Lans, Dr. Lelylaan 12, Zoeterwoude, Nassaustr. 61. P. A. J. M. v. Amsterdam. Dr Lelylaan 16, Zoe terwoude, Bonafatlusstr. 17. H. Vermeer, H. Rijndijk 51, Valkenburg ZH. 't Boon rak 30. P. Grin, Lorentzkade 39. Hoog woud, Gr. Willemstr. 21. P. J. Vreeswijk. Resudastr. 9, Haarlem. Schutterstr. 32. B. Dijksterhuis, Mozartatr. 13. Alphen a/d Rijn. Ericapark 20. J. J. Nijeboer. Emtlnckstr. 15. M. D. Awieser, Kenne- dylaan 46, Israël. C. P. M. Bouman- Driessen, Da Costastr. 48, Den Haag, Berberisstr. 67. H. C. Snellenberg, Noord einde 2a, Utrecht, de Brauwlann 26. I. Osmanagic, Konlnginnelaan 88, Joego slavië. J. A. M. Hlllenaar, Leeuwerikstr, 7, Wassenaar, Jagerslaan Zuid 2. N. W. van Vliet, Noordelnde 52. Den Haag, B. Rlmaweg 9. M. A. L. G. Hermans. Lom- bardsteeg la, Warmond. Or. Nassaulaan 10. C. J. M. v. Egmond, Schelpenkade 30rd. E. C. Den Helder, Volkerakstr. 75. J. v. d. Toorn. Hoflaan 109. Hilversum. Nood weg 37. C. de Vos-v. d. Zeuw. Hoflaan 39. Weesp. Meldoomlaan 817. G. W. v. d. Wiel, Borneostr. 28a, Voorhout. 's-Gra- vendamseweg 11. C. A. v. Winden. Zaan- straat 51. Warmond. Jan Steenlaan 13. R. A. H. Kramp, Kapteynstr. 25. Oegst geeat, v. Assendelftstr. 32. L. Smit, Lin destraat 8. Haarlem, W. Pljperstr. 30. A. F. C. Hakkesteeg. Tib. Siegenbeekstr. 14, Werkendam. Klldljk 64. A. de Regt, Cobetstr. 9, Haarlem, Jelgersmastr. 37. C. B. M. v. d. Wcelc, Rijnsburgerweg 10. Gouda, Dunantslngel 9. A. J. den Toom. Bchansweg 79, Oegstgeest, Fr. Hendrik laan 33. D. van Baak, Roodenburgerstr. 36. Oegstgeest. Endegeesterstrantwcg ft. J. A. Meerpoel, De Sltterlaan 106 en A. J. M. Meerpoel-Kamcrllng, De Sltterlaan 5a, Oegstgeest. Akelcllnnn 3. A. de Ko ning. de Sltterlaan 141, Deventer, Kon. Wllhelminnlaan 67. F. Sacramento Es- plnosa, Wasstr. 31, Schiedam, Aleldastr. 104b. A. C. v. Velzen. Langestr. 21a. Den Haag, Nieuwe Parklaan 95. D. W. Flin terman. Kllkspnanweg 42. Den Haag. Aronskelkweg 264. A. A. Holleman—van Hoff, Witte Singel 19. Ede Old.. Marfj- Graaf, Breestr. 159a. R'dam. Wattlerstr. 8. B. van der Veen, Hnarlemmerstr. 192a, Roosendaal en Nispen NB. Engclscheln 11. A. H. Dekke. Nieuwe Rijn 59. Zeven huizen, Noordelnde 63. A. J. Bloem-van Dalsen, Verdamstr. 48. Noordwljk, Zeger de Moorstr. A. Vleraen-Leffrlng. Hoger- beetstr. 3. Oegstgeest. Huzenboslnan 38. J. M. N. Steemers. Maredljk 89a. Arn hem. Haagdoornstr. 37. M. L. Kleen- Dijkstra, Roodborststr. 32. Katwijk. Voorstr. 137. S. W. Koopmana, Spleghel- straat 28a. Oegstgeest. Leidsestrantweg 2. S. M. de Jongh, Rapenburg 81. Waalre Hogeduinlaan 19. H Schlereck-vnn den Haspel, Nieuwe Rijn 106, Apeldoorn. Cantatestraat 19. 99. Oegstgeest. Fr. Halslaan 83. M. Ka- bela, Lijsterstr. 2, Oegstgeest. Fr. Hals laan 23. R. Mooten. Hansenstr. 42a, Voorschoten. Meppellaan 17. K. Arbouw. Cobetstr. 75. en E. H. J. Arbouw- Over devest, Zeemanln 9, Oegstgeest, Schou- tenburgstr. 8. N. F. Hoogervorst-van Westrienen, St. Buyslngstr. 42. Zoeter woude. Ambachtsherenweg 18. J. H. v. d. Post-Link, Jac. Urlusplantsoen 247, en W. v. d. Post, Margrietstr. 10, Zoeter woude, Naasaustr. 59. G. C. Beij, Ooster- straat 94. Hoogezand-Sappemcer, Kalk- wjjk 79-80. P. IJdel. Maresingel 21. Arn hem, Bontekoestr. 17 VI. A. Smit. Lam- 49, Noordwijkerhout, Simon DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIE-ADRES Telefonische opgaven kunnen i.v.m. de kans op fouten niet ln behandeling worden genomen Dc portokosten voor de verzending bedragen per vakantieadres voor Ne derland, België en Luxemburg 1,25 per vakantieperiode. Buiten dc Bene- luxlanden 0.40 per dag. De porto-kosten dienen, ter v betaling op ons kantoor of rekening te worden voldaan. BON naar het volgend* NAAM: VAKANTIEADRI PLAATS: De e» WOONPLAATS: Doorhalen, wat

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3