Radioprogramma Pater Goddijn lichtte Rome in over Nederland Jongen pleegde verkleed als vrouw overval Swingende come-back van vergeten"Rob de Nijs n Popartiest Andy Warhol neergeschoten 'AGINA 2 DE LETOSE COURANT DINSDAG 4 JUNI 1968 Gezamenlijke theologie-opleiding, een interessant experiment HET initiatief van de theologische fa culteit te Utrecht, om in samenwer king met de Katholieke Theologische Hugeschool Utrecht een weekendtheo- loglccursus op academisch niveau te or- miseren, heeft vele interessante aspec- u n. Het meest in het oog lopend is de ireving, die er achter steekt, om een van huis uit reformatorisch getinte en een vun huis uil rooms-katholiek getinte opleiding ineen te doen vloeien, voorzo ver dit althans mogelijk is. Voorlopig gaat het om een bescheiden poging: zij bestrijkt alleen de weekendcursus en van die weckendcursus nog alleen het strikt wetenschappelijk, niet het kerkelijk ge deelte; de gewone opleiding staat er he lemaal buiten. Maar op den duur zal wanneer het experiment slaagt hoogstwaarschijnlijk tot een verdere in tegratie worden overgegaan. Hoe ver die reiken znl is op dit ogenblik nog niet te overzien. Op de achtergrond speelt de gedachte, dat de theologische opleiding kan wor den uiteengelegd in twee gedeelten: het wetenschappelijk gedeelte, dat voor studenten van alle confessies hetzelfde kan zijn, en het kerkelijk gedeelte, dat onder de speciale verantwoordelijkheid van de verschillende kerkgenootschap pen moet vallen. Het ene maakt iemand tot vaktheoloog, het tweede leidt op tot een kerkelijke bediening. Het is een enigszins kunstmatig onderscheid, dat teruggaat op de Hoger Onderwijs Wet en dat werd uitgevonden om de theolo gie in het hoger onderwijs te kunnen inbouwen. Achteraf kan,men er geluk kig mee zijn, omdat het de mogelijkheid opent tot een vrij vergaande integratie der theologleopleidingen in ons land binnen het kader van de bestaande uni versiteiten. Wil het zover komen, dan zal een eind moeten worden gemaakt aan de huidige toestand, dat het wetenschappelijk ge deelte van de academische theologleop- leidlng te Utrecht uitsluitend of zo oed nis uitsluitend door reformato rische hoogleraren wordt gegeven. Ook ;d hebben we volledig vertrouwen in hun wetenschappelijke integriteit, toch leidt de bestaande situatie er bijna nood zakelijk toe, dat de reformatorische ac- sterk en de rooms-katholicke e zwak gelegd worden. En dat is op den duur een weinig bevredigen de toestand. Er zit aan dit experiment nog een an dere interessante kant en dat is, dat nu voor mensen, die zich reeds in de maat schappij hebben gevestigd en wat ouder zijn, de mogelijkheid wordt geopend om theologie te gaan 6tuderen en zich mis schien zelfs te gaan voorbereiden op 't vervullen van een kerkelijk ambt. Aan reformatorische zijde blijkt, gezien de reacties op het Utrechtse initiatief, een vrij grote belangstelling voor dit expe- tember aanstaande met de weekendcur sus te kunnen starten. De reacties van katholieke zijde zijn vooralsnog aan de magere kant. Het is te hopen, dat daarin spoedig verandering zal komen. Anders zijn. Waarom zouden de katholieken tot nog toe vrij lauw hebben gereageerd? Misschien omdat er in hun kring te wei nig bekendheid aan het plan is gegeven. Maar misschien toch ook, omdat zij in 'n dergelijke opleiding weinig toekomst zien. Een gehuwde protestant kan het perspectief hebben, dat hij via de week endcursus en de daarbij aansluitende kerkelijke opleiding nog eenmaal in het ambt zal komen. Voor een gehuwde katholiek zijn de vooruitzichten minder duidelijk. Hij kan voorlopig niet verder mikken dan godsdienstleraar, personeels chef bij een bisschop, kerkelijk publi- citeitschef of iets dergelijks. Misschien op het ambt van diaken. Maar nog niet op het priesterschap. Toch zou het goed zijn ook het laatste perspectief in zijn overwegingen te be trekken. Het is namelijk geenszins denk beeldig, dat de invoering van het ge huwde priesterschap zou worden ver sneld door het klaarstaan van een groot aantal kandidaten. Dat met andere woorden de ontkoppeling van priester schap en celibaat zou worden bevorderd door gehuwden, die priester willen wor den, meer nog dan door priesters, die zo graag getrouwd willen zijn. Op verzoek van kardinaal Alfrink ROME (KNP) Op verzoek van kar dinaal Alfrink. na overleg met mgr. Felici, pro-nuntius in Den Haag. en met mgr. J. Damen, procurator van het Nederlands episcopaat lp Rome, heeft pater tlr. W. Goddijn OFM, secretaris van de centrale commlssïè van' het pasf- tnraal concilie, vorige week verschillen de kerkelijke autoriteiten in Rome be- zoals deze werden uitgesproken op de laatste zitting van het pastoraal lie in Noordwijkerhout. Via het st secretariaat werd deze tevens voorge legd aan de congre gatie voor de reli- SOEST (ANP) Een 15-jarige als vrouw verklede jongeman heeft in de nacht van zaterdag op zondag vergeefs geprobeerd een overval te plegen op een alleenwonende vrouw aan de liartlaan in Soest. Alvorens dc woning binnen te dringen had de knaap van een waslijn achter een ander huis dameskleding ge stolen en zich daarin gestoken. Met een grote steen verbrijzelde hij een ruit aan de achterkant van mevrouw V's woning, waarna hij binnendrong. Op zoek naar geld kwam hij terecht in een kamer, waar de 26-jarige dochter van de bewoonster sliep.' De jongeman zette een mes op haar keel en bond haar armen om het lichaam vast Juist toen de jon gen even liet mes wat terzijde hield zag de jonge vrouw kans hem in de buik te trappen. Daardoor viel de knaap tegen een kast. Door dat lawaai ontwaakte de moeder, die zich terstond naar haar dochter spoedde. De jongen sloeg op de vlucht na eerst mevr. V. nog een klap in het gezicht te hebben gegeven. Kort na de overval is hij, weer in zijn normale kleding, aangehouden. Het is R. C. de W. uit Soest. Twee personen met ruilhart overleden MONTREAL (AP) Twee personen zijn zaterdag overleden, bij wie een hart transplantatie is verricht. In Montreal overleed Albert Murphy. net 11 i 1 h a i 48 i gin van de operatie. In Richmond in dc Amerikaanse staat Virginia overleed .10- seph G. Klett cen week na zijn operatie. Kett was tie zestiende mens die cen ruil hart had gekregen. De dood van Murphy werd veroor zaakt door moeilijkheden met de adem haling en niercomplicaties. De 59-jarige slager had het hart gekregen van een 38-jarige moeder van vier kinderen. Over de dood van de 54-jarige Klett is niet meer meegedeeld dan dat de nut is geslaagd. Zijn toe stand begon vrijdag plotseling achteruit te gaan. De donor is niet genoemd, maar volgens officieuze berichten was het hart afkomstig VU MD neger uit Richmond die vorige week zaterdag is overleden gieuzen. De voorzitter van de unie van generale oversten, pater P. Arrupe, ge neraal van de jezuïeten, ontving de re solutie eveneens. Daarna werd deze re solutie nog ter kennis gebracht van vier Nederlandse generaals der priesterreli gieuzen in Rorrie en van alle assistenten van Nederlandse afkomst, werkzaam aan de diverse generale curies in Rome. De resolutie inzake missie en ontwik kelingshulp werd besproken met mgr. S. Pignedoli, secretaris van de congre gatie voor de geloofsverbreiding. Bij de ze gelegenheid werd tevens een kort resprek gevoerd met kardinaal Aga- gianian, prefect van deze congregatie. Inzake de informatie over het katho licisme in Nederland en over de beken tenis van het pastoraal concilie werden voorts nog uitvoerige besprekingen ge houden met kardinaal Garrone, prefect van de congregatie voor de universitei ten en priesteropleiding, met kardinaal ViUot, prefect van de congregatie voor de priesters, met mgr. Philippe, secre taris van de congregatie voor de ge loofsleer, en met mgr. dr. J. Willebrands, secretaris van het secretariaat voor de christelijke eenheid. Pater Goddijn hield in Rome op het Nederlands college verschillende inlei dingen. o.a. voor alle Nederlandse pries ters, die in Rome aan de curies en op leidingsinstituten zijn verbonden, en voor alle Nederlandse zusters re ligieuzen. Bij de eerste inleiding was de Nederlandse ambassadeur bij de H. Stoel, mr. S. G. M. Baron van Voorst tot aanwezig. Mgr. J. Damen heeft zijn grote tevredenheid uitgesproken over dit bezoek en is ervan overtuigd, dat de diverse besprekingen van groot nut zijn geweest voor een goede communicatie tussen Rome en de Nederlandse kerk provincie. Mr. Luns over besprekingen in Egypte CAIRO (AFP) „De Egyptische rege- ng wil oprecht tot een regeling van de crisis in het Midden-Oosten komen op basis van dc resolutie van de Veiligheids raad van november vorig jaar. Toch zie ik niet hoe deze resolutie uitgevoerd kan worden, want door wederzijds wantrou wen bestaat er cen grote kloof tussen de betrokken partUen". Dit heeft minister Luns in Cairo ver klaard na afloop van de eerste officiële besprekingen met de Egyptische minis terie van Buitenlandse Zaken, Mahmoed Riad. Minister Luns noemde de bespre kingen „nuttig en openhartig". Hij her haalde dat Nederland zeer veel belang stelt in de toestand in het Midden-Oosten en bereid is, indien mogelijk, zich in te spannen om de kloof tussen beide par tijen in het conflict te vernauwen. De heer Luns zou vandaag naar Alexandria gaan. waar hij een bezoek zal brengen aan president Nasser. BU de drie dagen pinkster-t.v. was er niets wat voor ons n blijvende herin nering sal zijn. Zaterdag moesten we Gulden Schot, programma, dat we de laatste tijd niet meer zo vaak gevolgd hebben. Het leek precies op alle Gul den Schoten die we wél en ongetwijfeld op die andere schoten, die we niet Misschien i>. di sleur wel een der oorzaken geweest van het niet onaanzienlijke publieke de serie. Bij dat heenga Dat was dc zaterdag met voorts onder meer Brandpunt dat redelijk goed. zij het naar eigen maatstaven gemeten, vrij middelmatig was en Achter het Nieuws met politici in een forum gesprek over Frankrijk, dat opviel, om dat „rechts" noch „links" met duide lijke uitspraken voor de dag durfden komen. Zondagavond kwam de NCRV met een spel van P. W. Franse, de auteur, die „De wachters over het graf" be- Terug b(J de KRO: aardig van Los Angeles: eerste „Het lever begint bij 100", variatie op het Bever ley Hlllbilllethema en „Studio Europa" Van dit Duitse programma zagen w< a Hei mdersteboven van, hoogstens van de laatste soliste, onze eigen Liesbeth List. die wel heel duidelijk de stature van international vedette begint te krij gen. Van wat wU van Studio Europa ik zü duidelijk met (fraaie) Den Bosch won kinderzang festival (Van onze om roepcorrespondent) HILVERSUM Na een spanner finale waarin de kinderen met een aa stckelijk enthousiasme hun liedje! de St. Berna- lr lidper hoofd en schoudei uit. ANTENNE selprljs. een zilveren stemvork, vorig jaar gewonnen door de St. Agnesschool in Nuth, werd overhandigd aan de on- derwijzeres-dirigente mej. Annemiek Coone. De kinderen worden door de KRO-televlsic beloond met een reisje naar België, waar ze bovendl de i de BRT mogen i had i spel „als straks Johannes komt" reikte niet zover. Hij ging uit van de de 3de Johannesbrief, die zo kort is en zó weinig informatief, dat we eigenlijk alleen weten, dat het gaat Dick van Dyke in eigen tv-show De AVRO-televlsie breng vanavond onder de titel „Diok van Dyke Special" nu eena niet de populaire komiek als echtgenoot van Laura en vader van Ritchie, maar als ster in zijn eigen show. Het openingsnummer is een ge stileerde dans op muziek van de grote jazztrombonist Harold Betters: „Mar gie", „omdat het een enorm fijn nt is nijn heet". geschil i i jonge christengemeente. Daar Is van allea van te maken. Auteur Franse maakte er een nogal ordinair ruzietje van. Zo ongeveer als een con flict in een handbalclubje, dat door een man van het hoofdbestuur moet wor den bijgelegd. Dramatisch stelde het niets voor. Regisseur Max Douwes had, onder meer door een vrO sterke bezet ting, zich veel moeite gegeven om tot een aanvaardbare opvoering te komen. Te veel moeite leek ons. Heel wat boeiender was de Hier en Nu- reportage die Henk Mochel en Chris van Duuren uit Zuid-Amerika mee brachten over de rol van de Kerk in het sociale conflict daar. In zekere zin een beetje eenzijdige reportage, maar In onthutsende uitspraken van een kar dinaal en een bisschop toch sterk in formatief en een goed beeld gevend, geloven wij, van hoe de kerkelijke lei ding ginds over het algemeen denkt. Dat is geheel anders als we zouden Brandpuntuitzendingen i i", de populaire song uit „Fiddler on the roof", vanwege de eenvoudige, maar blijde filosofie. Van Dykes lief de voor de muziek van Johann Sebas- tan Bach zet hem in deze uitzending aan het klavecimbel, zij het pas na aandringen van zijn producer Byron Paul. Als finale heeft Dick van Dyke voor de kijkers nog wat bijzonders in petto: een geheel De show is in beeld gezet door enke le zeer bekende televisiemakers. Cho reograaf is Hugh Lambert, die werk te aan de musical „How to succeed in business without really trying" en aan tv-shows als die van Bing Crosby en Gene Kelly Voor de regie 1 De tweede prijs veroverde de St.- Annaschool te Hilversum met 25 pnt. Naast een oorkonde krijgt het school- koortje een feesmiddag aangeboden en een oorkonde was voor de O.L. Vrouw van Lourdesschool uit Rotter dam met 21 punten, het pensionaat St.- Louis uit Weert met 16 punten en de St.- Helenaschool uit Nijmegen met 14 Regisseur Fons Peters en Producer René Sleven zorgden voor een uitste kende tv-regie en voorbereiding, ter- „Denkbeeld" met George Brown In het programma Denk-beeld, zal W. L. Brugsma, hoofdredacteur van de Haagse Post, vanuit Amsterdam een gesprek hebben met de voormalige Britse minister van Buitenlandse Za ken, George Brown in Londen. Het ge sprek zal gaan over Engeland en Eu ropa. Het programma wordt geprodu ceerd door N. van Gelder. Regie: B. Noordam. (Nederland 11-21.10 uur). Zoeloewraak in „Dubbelspion" 19.15 uur 19.35 uur: Holland Festiv: Magazine aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM AVRO: 20.45—21.20 uur: Mijn naam is C luisterspelserie NRU: 22.55—23.55 uur: Het muzieklevi HILVERSUM II KRO: 20.00—22.00 uur: Het Brabants Orkest concerteert 23.00—23.30 uur: Kontekst, magazine RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00—8.00—11.00—13.00— 16.00—18.00—19.30— 22.30—23.55 HILVERSUM II: 7.00—7.30—8.00—8.30— 12.30—18.30—22.30—23.55 HILVERSUM III r Elk heel uur vanaf 9.00 Zing met ons mee: lledjespr i Chez Jules, De Frank Sinatra, Dean Mar tin, Red Skelton en Lucille Ball. (Ne derland 1-20.50 uur). Negentig mille voor „Van Harte" plaatjes. Van Jules liedjes durven we na „Meneer de recensent" natuurlijk geen kwaad woord te schrijven, al „Een dag uit het leven van Peter Post" zou veel aardiger geweest zijn als de, al dan niet gekroonde „Zesdaagse- HILVERSUM (ANP) De „Van Harte"-actie, die zaterdag in ons land is gehouden, heeft tot nu toe ruim 90.000 gld opgebracht. Het geld is be stemd voor steun aan de familieleden van de politieke gevangenen in Grieken land. De actie is gevoerd door de VARA in samenwerking met andere omroepor ganisaties. VerwachrJordt dat 't streef bedrag. van 100.000 gld inderdaad .zal worden bereikt. De hoofdpersonen uit de serie „Dub belspion", Kelly en Scott, raken in de aflevering van vanavond, „De wraak van de zoeloe", weer eens verseild In een levensgevaarlijke situatie. Het verhaal speelt rich af in een klein dorp op het strand, ergens aan de Ja panse kust, midden in de stikdonkere nacht. Er lopen mensen af en aan naar zee en weer terug. Ze dragen iets. Ze worden als door een vreemde gebieden de hand geleid. Kelly en Scott staan voor een raadsel. Zijn het vreemde ziekteverschijnselen bij zwijgende mensen? Wat zoeken zij in zee? Mei, een lieftallig dorpsmeisje, is de enige die wat mededeelzaam is. Dat is le vensgevaarlijk voor haar, maar ook voor Kelly en Scott. De gastrol van Mei wordt gespeeld door Miko Mayama, die van Cetshwa- yo, de ?Qelo.e, door Godfrey Cambridge. (Nederland 11-20.20 uur). Weg vrij voor oecumenische bijbelvertaling (Van een onzer redacteuren BOXTEL Tussen het secretariaat voor de christelijke eenheid en de We reldbond van Bijbelgenootschappen is overeenstemming bereikt over de richt lijnen, die bij gezamenlijke vertaling van de bijbel moeten worden aangehouden. Genoemde richtlijnen zijn vervat in een op Pinksteren gepubliceerd document. Mgr. J. Willebrands heeft meegedeeld, dat Paus Paulus zijn goedkeuring aan het document heeft gegeven. ngen van de laatste jaren hebben de overeenstemming mogelijk gemaakt, Het Vaticaane concilie, waarin de katho lieken worden aangemoedigd met andere christenen samen te werken bij het ver talen en verspreiden van de bijbel. De gedragslijn, aanvaard door vele bijbel genootschappen, dat zij om alle ker ken te kunnen dienen ook uitgaven van de bijbel beschikbaar stellen, die te gemoet komen aan de verschillende in zichten van de kerken met betrekking tot de canon van de heilige Schrift. En tenslotte het feit, dat bijbelgenootschap pen in hun uitgaven voetnoten en tekst verklaringen geven, die ook aan de rooms-katholieke behoeften voldoen. Hoewel de overeenkomst niet in bij zonderheden treedt, hecht men er zo wel aan katholieke als aan reformatori sche kant een grote betekenis aan. dat de vertalingen van de Schrift zoveel mogelijk in de levende, gangbare taal van het volk zullen worden gemaakt en gebaseerd zullen zijn op het beste wat er op exegetisch gebied bij alle christelijke denominaties te vinden is. Duitse studenten bijna unaniem tegen celibaat TUBINGEN (KNP) Een enquête ander de priesterstudenten van de theologische faculteit van Ttibingen heeft aitgewezen, dat 95.6 pet. van hen tegen stander is van de verplichte koppeling SCHEVENINGEN Rob de Nijs is terug. Niet als de zanger van het lied „Ritme van de regen", dat luttele Jaren terug wekenlang de nationale hitlijsten aanvoerde. Nee, de Rob de Nijs anno 1968 is een artiest, die na veel tegen slag ontdekt heeft waar zijn muzikale capaciteiten het best tot hun recht ko men en die daar lijn repertoire bij aan past. Nooit meer zullen er voor hem de overvolle en snikhete beatolubs zijn, waar tieners zich verdringen om een glimp van het Idool op te vangen. Zijn werkterrein ligt voortaan in dancings als het Schevenlngse Mont d'Or. waar hij zaterdagavond voor het eerst liet horen welke nieuwe richting bij was in geslagen. „Je zult je ongetwijfeld nog wel herin neren, dat een maand of zes geleden de kranten en tijdschriften volstonden met de Rob de Nijs, die troosteloos in zijn armoedige krotwoninkje zat te peinzen over een come-back", zegt hij terwijl hij de geur van succes gretig insnuift. „Pas daarna ben ik me eigenlijk helemaal gaan toeleggen op een nieuwe toekomst. Ik zocht contact met wat ijzersterke Paus wil over experimenten in ons land dialoog ROME (KNP) Paus Paulus wen! cen dialoog over de experimenten, die in de religieuien orden en congregaties in Nederland worden uitgevoerd, niet stopzetting ervan. Dit beeft de woordvoerder van het Vatlcaan. mgr. Fanto Vallainc. geantwoord op enkele vragen betreffende de vergadering generale oversten, die kloosters In Ne derland hadden, met de prefect van de congregatie voor de religieuzen, k i begeleidingsgroep i Instrumentaal ondersteund door zijn swingende „Rainbow-Train" brengt Rob de Nijs een razend knappe act, die zijn vocale krachten die het toppunt be reiken bij de jazz tot volledige ont plooiing brengt. Nummers als „Fever" en „The Glory Road" zijn hem als het ware op het lijf geschreven. zijn begeleidingsgroep, die be staat uit vibrafonist Dave Pike, bassist Ruud Jacobs, drummer Louis Deby, or ganist Rob Franken en sologitarist Joop Scholtena. Stuk voor stuk vakmensen, die hun sporen op muzikaal terrein al lang verdiend hebben. Dave Pike maak te jarenlang deel uit van het Herbie Mann Orchestra uit Amerika en weet dus echt wel wat het woord jazz bete kent. Joop Scholtena diende enige tijd in het VARA-dansorkest en speelde vervol gens met Louis Deby en Rob Franken in de begeleidingsgroep van de befaam de Abraham en Esther Ofarim. Ruud Ja cobs tenslotte was tot voor kort bassist in het trio van broer Pim. „Zij zouden eigenlijk allemaal ergens anders meer hebben kunnen verdienen, maar ze wilden samen met mij een ge heel eigen act opbouwen. Voor mij een geweldige kans. Wij gaan ons in de toe komst natuurlijk richten op Duitsland, want daar is voor ons het meeste geld. Voorlopig staan we echter nog de hele maand in Scheveningen. H. A. Vier geslaagden aan Toneelschool A'dam AMSTERDAM (ANP) Aan de aca demie voor dramatische kunst, „De to neelschool" in Amsterdam, hebben de vijf geslaagde leerlingen van de eind examenklas. Ria Rijninks, Daria Mohr. Johan Ooms. Ilelmert Woudenberg en allei Mgr. Vailai pen i in i I J.I. blje iclschai NEW YORK De Amerikaanse fil mer en schilder Andy Warhol is zondag In zijn bureau te New York door een vrouw neergeschoten en in ernstige toe stand in het Columbuszlekenhuis opge nomen. Met Warhol werd de 34-jarige cameraman Maria Mamaya gewond. De dader is volgens de poltie een vrouw die is opgetreden in een van Warhols films. De 41-jarige Warhol geldt als de leider van de „underground" beweging In de filmwereld en heeft ook naam ge maakt als pop-artschilder. Amaya kon het ziekenhuis zei. dat stand nog zeer ernstig en kritiek was Viva, Warhol meest recente „super ster" voerde een telefoongesprek met Warhol toen de schoten vielen. „Ik hoorde vijf schoten en ge schreeuw", zei ze. „Ik hoorde Andy gil lenik dacht dat het een grapje was. Vervolgens werd de verbinding verbro ken". Een andere medewerker van Warhol zei het zuiver toeval te achten dat Amaya getroffen werd. De 28-jarige actrice Valeria Solanis, die van het neerschieten van Andy War hol, werd verdacht heeft zich maandag avond bij Times Square bij een dienst doende politieagent gemeld. „De politi zoekt me", zei mej. Solanis tegen de agent. Volgens de politie had zij twee revol vers bij zich. Bij het eerste verhoor verklaarde zij „Ik ben een bloemenkind. Hij had t< veel macht over mij". Mej. Solanis zal zich moeten verant woorden wegens een poging tot doodslag en onrechtmatig wapenl Voor de Jeugd. Carillons luiden Holl.-Festival in (Van onze muziekredactie) Van tien klokketorens wordt op 14 juni het Holland Festival 1968 rn- geluid met een concert van acht tot negen uur. In de vólgende plaatsen kan men carillonbespelingen beluisteren: Amsterdam, Rotterdam, Utrecht, Arn hem, Delft, Emmeloord, Hengelo, Maastricht en Velsen. Ook Den Haag is van de partij: daar geeft, op de Jacobstoren, Ype Höweler een recital, waar werken van Leen 't Hart, J. van den Ende, Jan Pieterszoon Swee'linck, Willem Fr. Siep, Chris Bos, Willem Créman, Sjef van Balkom, Wou ter Paap en van Ype Höweler zelf zullen worden uitgevoerd. Een alleraardigst initiatief, dat echter, wil het slagen, ingrijpende voor bereidingen vereist. Wil namelijk zo'n openluchtconcert slagen, dan dient het verkeer te worden omgeleid; doet men dit niet, dan heeft het geven van zo'n concert volstrekt geen zin. Hebben de organisatoren, niet alleen te 's-Gravenhage, maar ook elders, hier aan gedacht? i de Opvolger dr. Einaar gearriveerd SCHIPHOL (ANP) Op de ochtend van de eerste pinksterdag is de nieuwe gevolmachtigde minister van Suriname, de 39-jarige mr. W. Lim Po, in ons land gearriveerd. Hij neemt de functie, die dr. J. F. E. Einaar dc laatste 3% jaar heeft vervuld, per 1 juli a.s. over. Daar mee komt dan een eind aan de lange carrière van de thans 72-jarige dr. Einaar, die van 1961 voor Suriname in ons land gewerkt heeft. Volgens een mededeling van de theo logische faculteit heeft ongeveer 65 procent van alle theologiestudenten aan de enquête meegedaan. Van de 327 ant woorden waren er 297 voor de vrije gewetensbeslissing. De vrouwelijke stu denten stelden zich er voor 100 procent Het resultaat, dat representatief ge noemd wordt voor de situatie aan de theologische faculteiten na het concilie, is toegezonden aan kardinaal Doepfner, voorzitter van de Duitse bisschoppen conferentie. Het verzoek werd erbij in gesloten, dat de Duitse bisschoppen met de uitslag der enquête rekening zullen houden en dat zij zonder verwijl Rome voorstellen zullen doen voor afschaffing van de wet op het celibaat. itemming van de H. Stoel nodig heb ben zoals in het concilie is besloten en dus ook voor Nederland geldt. De H. Stoel geeft die toestemming graag, zo liet hij erop volgen, mits de ze experimenten verstandig en hoeften van deze tijd. w Volgens mededeling mogen krt imstig de be ien uitgevoerd, mgr. Vallainc de conciliebesluiten inderingen in de kloosterregels worden aangebracht, als die door de ge nerale kapittels zijn goedgekeurd, en deze veranderingen niet het wezen en de doelstellingen van de betreffende or de of congregatie aantasten. Resultaten van de bijeenkomst van 14 mei zijn niet voorhanden. Maar dat kan volgens mgr. Valllainc ook nog niet, omdat de dialoog nog maar nauwelijks is begonnen en nog moet worden voortgezet Ria en Daria respectievelijk bij de bij het Nieuw Rotterdams Toneel en Helmert en Cas bij de toneelgroep Cen trum. Zaterdagmiddag gaven ze een openbare demonstratie in de Amster damse stadsschouwburg. Na afloop volg de diplomauitreiking. Honderdste en laatste voorstellingen hij H.C. DEN HAAG Op 4 en 6 Juni worden in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag de honderdste voorstellingen ge geven van respectievelijk „van de brug af gezien van Arthur Miller en van „Helder zien in het donker" van Peter Schaffer. Het zijn tevens de laatste voorstellingen van deze beide toneel werken, waarmee de Haagse Comedie dit seizoen vele successen oogstte. Dichter Halho C. Kool (61) overleden DEN HAAG (ANP) Vorige week is overleden de dichter cn schrijfver Hal- bo C. Kool. Hij bereikte de leeftijd van Halbo C. Kool, Groninger van geboor te, gold in de vooroorlogse jaren, in de tijd van Marsman en Du Perron, als een veelbelovende jonge dichter. In die tijd schreef hij „De ballade der Amsterdam- sche koffiehuizen". Halbo C. Kool vertaalde ook tal van romans in het Nederlands, waar onder veel werken van Simenon. De laatste ja ren verleende hij medewerking aan be paalde programma's van de Wereldom roep voor de Sticusa. In het Miekery- theater in Loendersloot presenteerde hij poeriea vonden. Een jaar voor pseudo-chirurg HAARLEM (ANP) De Haarlemse rechtbank heeft de 28-jarige analist R R. E. M. uit Amsterdam veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar, met aftrek van voorarrest, wegens oplichting. M. had zich voor chirurg uitgegeven. Hij was in Texel in contact gekomen met een 18 jarig meisje. Hij had het ernstig zieke meisje geadviseerd bij keiijker zou zijn haar te bezoeken. Hij had het meisje regelmatig onderzocht en haar pijnstillende en kalmerende mid delen gegeven, die hij vrij bij de apo theker kon kopen. Voor zijn behandeling had de analist 4.000 gulden ontvangen. Volgens zijn verklaring had het meisje baat bij zijn behandeling ondervonden. De officier van justitie had veertien da gen geleden tegen hem een gevangenis straf van 1 jaar en 6 maanden geëist wegens oplichting.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2