Zuid-Holland dreigt onderontwikkeld gebied te worden SHORT 66 MEDISCHE DIENSTEN SVLV-junioren grepen Rector Vester-beker W. Schalks fluit Zilveren Molenfinale „Vooral voor jonge jongens is het een buitensporig vak" Heeft Voorschotens raadslid briefgeheim geschonden? UVS-RHEDEN UVS ontmoet Middelburg en Rheden in Pinksterweekeinde ZATERDAG 1 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Gedeputeerde van Praag: In Nederland staan 88 sporthallen, per provincie dus gemiddeld 8. Zuid-Holland heeft er precies 8, maar als we rekenen naar het aantal inwoners van Zuid-Holland, dan zouden het er 22 moeten zijn. Het is tekenend voor de situatie waarin we verkeren, zo zei gistermorgen gedeputeerde prof. dr. J. P. van Praag, die op deze constatering liet volgen, dat de provincie Zuid-Holland een onderontwikkeld gebied dreigt te gaan worden als het Rijk niet door het beschikbaar stellen van meer financiën gaat erkennen, dat de behoeften van Nederlands dichts bevolkte provincie relatief hoger zijn dan van andere provincies. Omvang van problemen wordt onderschat „Het la goed, dat er gelden uitgetrok ken worden voor de werkloosheidbestry- dlng en structuurverbetering in het noor den, oosten en zuiden, maar laat men ons niet vergeten. Ik heb de indruk, dat men de omvang van onze problemen onder schat", aldus prof. Van Praag, die als voorbeeld van de relatieve achterstelling ook nog sprak over het enorme vér- schil, dat er In Nederland bestaat met l>etrekklng tot de wegen: „In het oosten kan men nog heerlik rustig op mooie wegen rtyden, In de Randstad zitten de wegen zo overvol, dat by tyd en wyie door de stagnaties nog amper van ver keer kan worden gesproken Over de wegen, althans over de gerin ge financiële mogelijkheden die de pro vincie geboden worden om uitvoering te geven aan de aanleg van secondaire we gen, sprak ook vol ironie de katholieke gedeputeerde dr. R. Eijsink. „Als het zo blijft doorgaan krijgen we een mooi rijkswegennet, waar men niet op of af kan rijden, want door het leningspla fond en de centrale financiering blijven de uitsluitende verkeersvoorzieningen voor de agglomeraties ver achter. Enorm tekort De jaarlijkse persconferentie van de provincie Zuid-Holland stond evenals vo rig jaar, zoals al reeds blijkt uit het bo venstaande, wederom in het teken van financieringsmogelijkheden. De gedepu teerde D. v.d. Kwaak zei, dat er bij het provinciaal bestuur thans aanvragen van de gemeenten voor consolidatie en uitvoering van nieuwe werken tot een bedrag van 1,2 miljard gulden liggen, HEDENAVOND presenteert Het Fetertje (Close Harmony) Aanvang 8 uur Verenigingsgebouw, Rozenlaan, BOSKOOP dit bedrag weerspiegelt de financierings behoefte voor het meest noodzakelijk om het verzorgingsniveau op peil te hou den. Om in balans te komen is dit jaar om van 1,2 miljard gulden nodig. Dit jaar hebben de gemeenten evenwel nog slechts kunnen beschikken over 335 liljoen gulden voor consolidatie en nieu- alle 151 Zuid-Hollandse gemeenten 1 1 Tl slechts 750 miljoen gulden beschikbaar. VFCSl33£CiCTI 1. CCIHl. Er is geen geld en de eerste jaren is P Avondsch. Haagweg geen geld en de eerste jaren er geen kijk op, dat de lagere over- heden van de centrale financiering af komen. Bouwactiviteit Eén gunstig geluid kon overigens ook gehoord worden. En wel over de wo ningbouw. De situatie in de woningbouw In de provincie Zuld-liolland in volgens gedeputeerde v.d. Kwaak niet veront rustend. Er werden dit jaar meer wonin gen In aanbouw genomen, waar tegen over er evenwel minder gereed kwamen, dan in de eerste vijf maanden van vo rig jaer. Nu er in ile bouw enige vrij heid is gekomen, biykt, waar de groot ste woningnood heerst, meende de ge deputeerde. De aanvragen voor de bouw van premie-woningen kunnen dit jaar niet alle worden gehonoreerd. Ook is hem gebleken, dat de vraag naar een gezinswoningen stijgt. Als oorzaak voor de grote bouwak- tiviteit ln het begin van dit jaar wees de heer v.d. Kwaak op de mogelijkheid, dat er dit jaar bijzonder veel woningen gereed zullen komen, louter als gevolg van de invoering van de belasting op de toegevoegde waarde per 1 januari a.s. zy zal haar invloed op de prijzen van de woningen en dus ook op de huur hebben. Hy had becijferd, dat door de belasting op de toegevoegde waarde de woningen zes tot tien procent duurder zullen wor- voor Leiden en Omgeving (Voor zover aan ons opgegeven) Leiden Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdag middag 12 uur belle men voor spoed gevallen de dokterstelefoon 22222. Apo theek: Tot 2e Pinksterdag 's morgens 8 uur: Apotheek Van Driseum, Mare 110, teL 20406; vanaf 8 uur Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Alkemade arts: dkt. P. J. J. M. Meynen, Noordeinde 166 Roelofarends- veen, tel. 01713-329; dkt. D. A. van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713-217. Alphen aan den Rijn arts: dkt. A. Zwartendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Zondag: dkt. H. van Kosten, Wilhel- minalaan 36, tel. 2079. Maandag: dkt. J. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858. Apotheek: zaterdag: Apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67 tot 13 u., daarna Apotheek Allart, Raadhuis straat 206. Bodegraven arts: dkt. C. v. Beek, Vijverlaan, tel. 2268 (le Pinksterd.); dkt. E. Bol, Wilhelminastraat, telef. 2113 (2e Pinksterd.). Apotheek: Apo theek Bodegraven. Wijkverpleging: Zr. P. de Vos, Vosholstraat, Zwammerdam, te.l 2599 (le en 2e Pinksterd.). Boskoop arts: dkt. De Wilde, tel. 2740 (le Pinksterd.); 2e Pinksterd. dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpleging: Zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoudc arts: zie Koudekerk aan den Rijn. Wijkverpleging: Zr. Ruig- rok. Rijndijk 200, Hazerswoude, telef. 01714-255. Bij ongevallen aan de Rijn dijk bellen tel. 01714-255. Hillegom arts: dkt. G. van 't West einde, Stationsweg 74, tel. 5771. Apo theek: Lisser Apotheek, Vierkant (2e Pinksterdag), le Pinksterdag: zie Sas senheim. Wijkverpleging: Zr. Telkamp, Pr. Irenelaan 45, Hillegom. Katwijk/Rijn arts: dkt. E. E. van der Laan. Rapenburg 1, Rijnsburg, tel. 2810. Apotheek: Apotheek Katwijk a/d Rijn, Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk/Zee arts: dkt. J. C. J. Ixxlder, Meeuwenlaan 2, tel. 4600. Apo- theek: zie Katwijk/Rijn. Koudekerk a/d Rijn arts: 2 juni: dkt. H. A. Blauwendraad, Hoge Waard 4. Koudekerk, tel. 01714-208; 3 juni: dkt. Hennink, Mauritssingel 166, Lei derdorp, tel. 33686. Langeraar arts: dkt. J. A. Sand- kuyl, tel. 01722-139 (Langeraar). Wijk verpleging: Zr. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-235. Leiderdorp arts: zie Koudekerk a/d Rijn. Apotheek: Apotheek R. van Breest Smallenburg, zaterdag 1 juni ij le Pinksterdag geopend; 2e Pink sterdag gesloten. Wijkverpleging: zie Hazerswoude. Leidschendam arts: dkt. J. W. Ludwig, Voorburgseweg 4a, tel. 3532 (zaterd.); dkt. P. J. M. van der Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535 (zond.); dkt. S. P. Perquin, Vernestraat 24. tel. 3510 (maand.). Wijkverpleging: W. Pijperplan 49, tel. 4161. Ziekenauot: 3923. Leimuiden arts: zie Alkemade. Lisse arts: 2 juni: dkt. J. M. van Dijk sr., Achterweg 6, tel. 3134; 3 juni: dkt. N. Bet, Nasaupark 43, tel. 3996. Apotheek: 2e Pinksterd. Lisser Apo theek, Vierkant, Lisse. le Pinksterd.: zie Sassenheim. Wijkverpleging: zie Hillegom. Niewkoop en Noorden arts: 1 en 2 juni: dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-1103; 2e Pinksterdag: dkt. G. G. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwijk arts: dkt. J. D. Mulder, Nieuwe Zeeweg 69, tel. 2230. Apotheek: Apotheek aan Zee, Hoofdstraat (za. 8- 18, zo. 12-13 en 17-18, en ma. 11.30-18 u.). Wijkverpleging: Gemeenschappe lijk Wijkgebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2907 of 2338. Noordwijkerhout arts: dkt. H. G. de Groof, Kerkstraat, hoek Duindoorn straat, tel. 2910. Wijkverpleging: zie Voorhout. Oegstgeest arts: dkt. E. W. F. van Walcheren, Oranjelaan 29, tel. 52130 (2 juni). 3 juni: dkt. J. B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2, tel. 51390. Apotheek: Oegstgeest.se Apotheek, le Pinksterdag gesloten van 8-24 uur. Wijkverpleging Zr. P. Jonge, tel. 54500, b.g.g. 22222. Rijnsaterwoude arts: zie Alkema de. Rijnsburg zie Katwijk a/d Rijn. Sassenheim arts: dkt. J. ten Riet. Apotheek: le Pinksterdag Apoth. Muy- zert, Hoofdstraat 198, Sassenheim; 2e Pinksterd. zie Lisse. Wijkverpleging: zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a/d Rijn. Voorhout arts: L. J. H. Lempers (le en 2e Pinksterd.). Wijkverpleging: Zr. F. Koster. Helmstraat 43, Noord wijkerhout. tel. 02533-3137. Voorschoten Apotheek: Apotheek Voorschoten, zaterd. 1 juni en le Pink sterdag geopend; 2e Pinksterdag vfl 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur geopend. Warmond arts: zie Voorhout; Wijkverpleging: zie Voorhout. Wassenaar arts: le Pinksterdag dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027; W. J. de Jong, Wittenburgerweg 188, tel. 9124. 2e Pinksterdag: J. A Römer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501 en K. de Wit. Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheek: tot maandagmorgen 8 uur: Apotheek Langstraat 86, tel. 2141 daar na Wassenaarse Apotheek, Schouweg 32, tel. 2402. Woubrugge arts: zie Langeraar. Wijkverpleging: zie Langeraar. Zwammerdam arts: dkt. P. K. van der Ent Braat, Aarlanderveen, telef. 01725-1308. Op het Meerburgterrein vond gisteravond de finale plaats in de strijd om de Rector Vester-beker tussen de C-junioren van SVLV en DOSR. De jeugdige Voorschotena ren wisten in deze aardige wed strijd, die evenals in de compe titie de spelers 2 keer een half uur in de wei hield, de zege met 3-1 naar zich toe te trekken, na dat zjj met de rust reeds een 1-0 voorsprong hadden weten te ver overen. Het enige doelpunt voor de pauze werd in de 20ste minuut gescoord door v. d. Krogt. In de tweede helft, waarin SVLV vry- wel de gehele speeltyd de boven toon voerde, werd de stand al snel tot 3-0 opgevoerd. Vijf minuten voor het eindsignaal bracht de DOSR-aanvoerder de eindstand op 3-1. Na de rust scoorde de snelle en uiterst behendige SVLV'er Cord- romp na snelle rushes, waarby hy enkele Veense spelers, die over het algemeen in fysiek opzicht wat achtergebleven bij de Voorschoten- se tegenstanders, 2 goede doel punten. Het mooiste doelpunt kwam echter van de voet van DOSR-aanvoerder P. v. d. Meer, die uit een vrye schop de bal in eens achter de SVLV-doelman joeg. SVLV trok dus aan het langste eind en mocht na afloop de Rector Vester-beker uit han den van NKS-voorzitter P. Bleg- straten in ontvangst nemen. Deze wisselprys, die vorig jaar Lisse ten deel viel, zal volgend jaar ver dedigd moeten worden. Zowel SVLV als DOSR kregen hoven- dien een beker die als blijvend aandenken aan dit toernooi in de pryzenkasten kunnen worden ge plaatst. EINDEXAMENS IIRS-R L. DE COLIGNYSCHOOL Geslaagd: Roy Chalik, Valkenburg. Bep Frltschi. Voorschoten i met lof). Llesbeth Fryiing. Leiden. Mariëtte de Graaff. Leiden. Rein Grippeling. Oegst geest, Catrlen den Hollander, Katwijk, Tom v. d. Meer. Wassenaar. Tineke Ruiter. Oegstg., Rietlen Vreedenburgh. Leiderdorp. Naar wij vernemen zal de Leidse top- arblter W. Schalks op donderdag 6 Juni a.s. de finale fluiten van het Zilveren Molentoemooi. In deze eindstryd zullen de eerste amateur-elftallen van Feyen- oord en ADO elkaar ontmoeten. Namen van degenen, aan wie op 31 mei 1968 het 3-jarig diploma A van de Technische Avondschool werd uitgereikt Timmeren: J. L. de Boer H'woude; C. Borst. N'wijkerhout; J. H. Dolle Z'wou- de; A. v. Duin N'wijk, C. Hagenaars L'dorp; D. Noppe Lelden: F. R. F. van Osnabrugge L'dorp; P. Verkade N'wijk; W. Vooys K'wyk; H. Zijerveld S'heim; A. J. N. Duijndam N'wijkerhout; G. J. M. Oudshoorn 'wetering. Metselen: F. W. Koeman N'wijk; F. C. Werkhoven N'wyk. Metaalbewerken: C. J. N. Berg Z'woude; C. N. Bontje Leiden. J. J. Buis Leiden; A. N. Duyvenvoorde K'wijk a.Z. H. van Grieken W'mond; M. Hollebeek Leiden; A. P. C. v. Leeuwen W'naar; A. Mieloo Leiden; N. v.d. Plas K'wijk a.Z. C. Th. Pont H'woude; L. C. Schrijver N'wyker- houtF. v. Zuylen W'naar. Elektrotechniek: A. Ederveen L'dorp; J. A. v. Huizen Leiden; D. Mets B'huizen; J. Schaddee v. Doorn K'wijk a.Z. H. W. Smits Leiden; C. Zweistr Leiden. Autoherstellen: B. Braakman W'naar; W. v. Eyk K'wijk; W. v. Heuven O'geest; J. P. v.d. Meer L'dorp; R. V. v. Ommen V'schoten; H. W. Scheffers L'dorp; D. G. v. Tongeren Leiden H. Wesselius O. Wetering; L. v. Zanten H'zerswoude. Koper-, lood- en zinkbewerker: J. Be- kooy Leiden; G. v.d. Bent K'wijk a.d.R. T. v. Duyn K'wyk a.Z. A. H. M. Hllle- brand O'geest. Schilderen: J. A. J. v.d. Berg K'kerk a.d. Ryn; I. J. N. Doeleman Leiden; J. v. Rijn Katwijk; W. J. Schoonenberg K'wijk a.Z. A. Smits Leiden. C. A. R. Stahn, J. v. Veen en J. A. Warmerdam Lisse; wynnobel Voorschoten. Stofferen: C. v. Duyvenbode K'wijk; P. C. v.d. Geest R'veen; F. A. Jonkman S'heim; P. J. v. Kesteren Lisse; H. Klep per Leiden; M. N. J. Koeleman H'woude; N. M. C. v.d. Meel Leiden; M L. G. Schuyt L'dam; P. J. Steenbergen Leiden. Namen van degenen, aan wie op 31 mei 1968 het B-diploma van de 2-Jarige vervolgcursus van de Technische avond school werd uitgereikt: Sttofferen: J. Buis Katwijk; J. In 't Veld Lisse: P. Th. J. Möllers Nw. Wete ring; A. v.d. Neut B'graven; J. P. W. A. v. Reeuwyk L'dam; W. T. v.d. Star R'wetering; W. J. de Wit Leiden. Metaalbewerken: J. J. W. v. Gaaien W'naar; C. de Nie Leiden. Elektrotechniek: L. v.d. Akker Z'woude; J. J. v. Duin N'wijk; H.v. Duyn K'wijk a.Z. N. v. Griensven Leiden I. J. H. Harte velt Leiden; A. C. v.d. Hoek Alp. a.d. Rijn; J. Korteland O'geest; J. van Leeuwen Leiden; Chr. Looy Leiden; J. J. Planje Leiden; C. E. M. v. Reyzen N'wijk; J. Roest Warmond; M. v. Rijn K'wijk a.Z. J. de Ruyter K'wijk a.Z. J. Schuurman N'koop; C. Sneyders K'wyk a.Z. M. Tol Leiden. Gawalo: J. S. Duursma O'geest; L. J. Eradus Leiden; C. N. J. Groen N'wyk; A. W. v. Leeuwen Leiden; H. G. C. Noordermeer S'heim; C. C. Rotteveel Hazerswoude; D. F. B. de Wit L'dorp. Namen van degenen, aan wie op 31 mei 1968 het diploma lassen van de Technische Avondschool werd uitgereikt. Elektrisch beginners: J. A. M. v.d. Berg O'geest; P. B. Guérin Leiden; T. Gül- han Katwijk; C. W. Zoetemelk V'schoten. Elektrisch gevorderden: G. G. Barbero Leiden; H. v. Egm^nd V'schoten; J. C. J. v.d. Ham Z'woude; C. Hoostraten Lelden; H. J. Hoppenljrouwer Lelden: N. de Jong L'dorp: K. de Mooy N'wyk; C. de Ruijter N'wijk; J. A. Weeren Lei- den; P. de Reede V'schoten. Autogeen lassen beginners: J. v. Eg- mond Wassenaar; H. D. Kuiters Leiden; J. v.d. Ploeg L'dorp; W. A. A. Regeer I Autogeen gevorderden: D. Wassenaar Voorschoten. ZOETERWOUTTE AANBESTEDING WERKZAAM HEDEN PLAN „WESTEINDE I" Gistermorgen had ln het raadhuis de aanbesteding plaats van het maken van zandpalen, het aanleggen van zandha- nen, alsmede het verrichten van graaf- en grondwerkzaamheden en andere bij komend ewerken en werkzaamheden In het uitbreidingsplan „Westeinde I". Het betreft hier veruit het grootste gedeelte van dit plan en wordt begrenst door het nu in aanbouw zijnde gedeelte, de aan te leggen provinciale weg, het tracé van de toekomstige Burg. Smeetsweg en de Noordbuurtsevaart. M enkon inschrijven voor twee afzon- deriyke onderdelen en voor het geheel. Na opening van de inschrijvingsbiljetten kwamen de volgende bedragen voor de dag: De Jager en Klein n.v., Sliedrecht A 446.000, B 479.000. samen 847.000. N.V. v.h. D A. v. d. Linden, 's-Graven- deel 352.000, 340.000, 684.000, A. Th. Stuifzand, Leiden, 352.000, 338.000 690.000, gebr. Schouls, Leiden 359 000 ƒ357.000. ƒ713.000, Zandzuigbedr. n.v. A. Goedhart. Dordr., 351.000, 337.000, 688.000, D. de Rooij n.v., Badhoeve dorp ƒ366.000, ƒ381.000, ƒ686.000, N.V. Loeve, Delft, ƒ410.000, 345.000, samen 735.000, P. Roos n.v., Abben.. 418.000 ƒ398.000, ƒ798.000, H. Compeer n.v., Voorschoten 355.000, 347.00, 702.000, J. G. Zomer en zn., Den Helder 385.000, ƒ400.000, ƒ785.000,, J. F. van Vliet, Hil versum ƒ390.000. ƒ384.000. ƒ772.000, N.V. Bosma's Ing. Bur., Assen ƒ408.000. ƒ415.000, ƒ720.000. J. G. Nelis zn.. N.V. IJmuiden 375.000, 360.000, sa men 687.000. De raming was beduidend hoger dan de laagste bedragen waarvoor werd in geschreven. De geraamde bodragen wa ren resp. 396.000, 380.000, 773.000. De gunning is aangehouden. „Toch nog niet zo ouderwets Men schryft ons: i Dinsdag 28 mei ging als van ouds weer de groep (uit Leiden en omgeving) j naar Heiloo. Ja. denkt u nu misschien, wat ouderwets, maar met 131 deelne mers, ook vele jongeren waren we daar aanwezig. Het programma was natuur lijk aangepast en het was een reuze fijne en gezellige dag. Ik weet zeker, volgend jaar gaun we weer. misschien wel met 200. Ik hoor u al vragen, hoe was dan dat programma? Even in het kort zal ik u iets vertellen. Pater C. Matthie heeft het vorsteiyk gedaan, kort maar krachtig en daar houden we van. Een mooie mis, daar is gezongen van het be gin tot het eind. na de mis Sacraments processie. een geweldig Tantum Ergo en daarna de zegen voor deze 131 mensen maar tegeiyk voor ons allen. Daarna koffie drinken ln Heiloo en toen per bus naar Bergen, daar kon een ieder gaan wandelen, eten, naar zee enz. om 3 uur langs en door de duinen rustig naar huls voldaan en tevreden. Even nog een W\AA/\A/ ABCD E FGHIJKLMNOPQRSTUVWX Ik vind etaleur een hardstlkke leuk vak. Het fUne Is gewoon, dat Je Je eigen Ideeën naar voren kunt bren gen. Dat was vroeger niet het geval. Toen werden de decoraties gemaakt. Daar had men speciale mensen voor. Naar myn ideeën hoef ik niet te zoeken, die liggen op straat. Als Je byvoorbeeld een stoffenkast gaat ma ken, ligt het onderwerp voor Je eta lage op straat. Ik zie myn beroep tegeiykertyd als een roeping. In feite ben Je geen echte etaleur meer. Die zyn er haast niet. De etaleur van vandaag Is ont werper, graficus, binnenhuisarchitect, ruimtelijke vormgever en vooral modekenner. Vroeger moest Je echt volle kasten maken, maar nu staat de vormgeving centraal. Soms loop Je dagenlang te zoeken naar de juiste Ideeën en dan zie Je opeens de kraak wagen langskomen met daarop een stel oude stoelen. Die geef Je een bepaalde kleur en combineer ze met Zoiets staat veel beter In de etalage en bovendien Is het een enorme geld besparing. Ik heb een opleiding gevolgd aan de etaleurschool aan de Boerhaave- laan in Leiden en verder ben ik ook by Ars Aemula Naturae geweest. Jammer was alleen, dat dat laatste niet verplicht was, zodat je de zaak een beetje liet verlopen. Het vak moet echt in je zitten. Ze kunnen echt geen etaleur van je maken. Bin nen een jaar kan Je zien, of iemand er voor geschikt is. Je moet er vooral feeling voor hebben. Het rangschik ken van de kleuren heb je gauw ge noeg door. Vooral voor Jonge Jongens is het een buitensporig vak. In zekere zin is het een erg vrij beroep, maar het artistieke hoofd in de wolken moet gedragen worden door een paar voe ten, die stevig op de harde grond van de realiteit staan. Ik heb 7 jaar op myn opleiding ge daan (ongeveer vier jaar Ars Aemula en drie jaar etaleurschool), maar je bent eigenlijk nooit uitgeleerd. Soms ga ik er dagenlang op uit om andere zaken te bezichtigen en daar ideeën op te doen. Wat ik leuk vind, combineer ik met myn eigen ideeën. Ik ga meestal wel één keer in de week naar Amsterdam of Rot terdam. Als je dat niet doet, word Je zo langzamerhand een vast meubel stuk van de zaak, waar je etaleert. Als Je jong bent, moet Je verder zo veel mogelijk van zaak veranderen. Je krygt dan naast andere inspiratie ook veel ervaring. Biyven zitten by een baas is niets gedaan. Na zo'n anderhalf jaar moet je proberen er gens anders te komen en pas op een bepaalde leeftyd (40) chef-etaleur zien te worden. Ik zelf ben by V. en D. (Leiden), Van Moorsel (Haarlem), De Koning (Leiden) geweest en nu het laatste jaar bij Vroom in Den Haag waar ik confectie en textiel etaleer. Ik heb alle branches gehad, die er maar te vinden zyn met echter bepaalde uit schieters. Eigenlijk moet je alles kun nen etaleren, van damesconfectie tot potten en pannen toe. Bij Vroom moet je echt van alles kunnen doen. Het gekke Is wel, dat Je Je op be paalde artikelen gaat specialiseren. Ik vind herenmode het fijnste en ver der stoffen en huishoudeiyke artike len. Ik doe dit werk nu 15 Jaar, maar het Is elke dag anders. Het gaat hele maal niet vervelen, omdat Je steeds weer voor nieuwe verrassingen komt te staan. Je moet echt niet denken, als Je een etalage af hebt, dat Je dan klaar bent. Ook al biyft zo'n etalage een week staan, er zijn nog 32 etalages, die moeten worden Ingericht. Met een team van 4 etaleurs doen we per dag één etalage. Verder komen daar dan nog de voorbereidingen by van decors en van Je winkel. In een etalage worden meestal din gen gestopt, die helemaal niet gaan. Die dingen moet je aantrekkeiyk zien te maken, dan wordt het gegeten. De mensen moeten via de etalages de winkels worden binnengelokt. Ze heb ben nog steeds last van een zekere drempelvrees, vooral by de kleiner* winkels. De mensen stappen nu een maal gemakkelijker een groot waren- huls binnen, waar men ongestoord kan rondstappen dan een zaak. waar meteen een verkoopster op Je afkomt. Als er niet veel wordt verkocht, ligt dat voor 80% aan de etalage, maar Ja, de ene dag lukt het beter dan de andere. Een etalage is ln feit* het visitekaartje van de zaak. Ik moest eens een keer een etalag* maken over een vermageringsmiddel. Toen heb ik een skelet op de kop we ten te tikken en daar omheen een groep gebouwd. De mensen denken dan. wat staat daar nou en als ze dlchterby komen, zien ze het artikel, waar het om draalt. Je kunt vaak heel Iets geks doen om het artikel naar voren te brengen. De tyd van de kartonnen paasha zen en zogenaamde decors is defini tief voorby. Het accent ligt nu op de creativiteit. De etalage is helemaal van my en daar ga ik wat mee doen. Het raadslid van de Boerenpartij in Voorschoten, de heer D. Scheps, heeft begin van deze week vragen gesteld aan het college van burge meester en wethouders van Voorscho ten over een kwestie betreffende par- keerbijdrage bij verkoop van een pand in de Schoolstraat. Gelijktijdig zond het raadslid afschriften van deze brief naar dc dagbladen. Thans zendt het raadslid naar de dagbladen een brief, waarin hij meedeelt de vragen aan b. en w. teruggenomen te hebben, een Nadere informaties geven ophelde ring. In de vragen gesteld aan b. en w. werd de naam genoemd van de heer J. J. Planje. eigenaar pand School straat 17, die door middel van zyn adviesbureau D. H. W. Planje K. Koopmans, aan het college van b. en w. een brief geschreven heeft omtrent opheldering van een gevraagde bij drage bij verkoop van het pand aan de Algemene Bank Nederland voor het aanleggen van parkeergelegenheid. Van deze brief werd een vertrouwe lijk afschrift gezonden naar de fractie voorzitters van de Voorschotense ge meenteraad Het adviesbureau was zeer onaan genaam getroffen door de vragen van de heer Scheps. die de brief aan b. en w. overgeschreven had en zyn naam er boven geplaatst. Direct na het lezen van de perspublicatie van de heer D. Scheps heeft de heer D. H. W. Plan je aan b. en w. medegedeeld zich vol ledig van de handelwijze van het raadslid te distanciëren en verklaard dat er geen contacten bestaan tussen het Boercnraadslid en zijn advies bureau. „Het zou zeer onhoffelijk zijn om tydens de onderhandelingen met b. en w. contacten te leggen met een raadslid. Dit schaadt niet alleen onze onderhandelingspositie, maar tevens wordt ons een band verweten met de Boerenpartij en daar staan wy verre van", aldus de heer D. H. W. Planje tydens een telefonisch onderhoud van gistermorgen. Waarschijnlijk zullen de raadsleden van Voorschoten intern over deze on verkwikkelijke zaak, waarin een lid van dit college het vertrouwen ge schonden heeft, nog wel overleg ple- 2e Pinksterdag, 2.30 uur Wedstryd om het kampioenschap van Nederland: vermelding voor mej. Verplanken. Evert- aenstraat 48. die een groot aandeel heeft gehad in deze organiaatie. Wilt u voor volgend Jaar sparen om naar Heiloo te guan. geeft u dan op aan dit adres, per maand of week kunt u by haar sparen. Volgend Jaar weer zoiets misschien gaan we dan wel eens even kyken, wat «•r nog over is van de Zuiderzee of in Hoorn of Enkhuizen, wie weet! Dun rest my nog om allen te bedan ken. Deelnemers, pater en heren van het beatuur, het was een mooie dag. tot vol gend jaar. EEN DEELNEMER. Tweemaal achtereen heeft Middelburg de landstitel In Zeelnnd weten te houden en niets leek de Zeeuwen enige weken geleden te zullen weerhouden van een d. rde titel. Vim een O0 gelijkspel te gen TSC werd de afdelingstitel gegrepen en leek de weg naar het kampioenschap geëffend. De ouverture In de nacompe- tltle verliep ook niet ongustlg. Het ge vreesde Alnmnla werd met I0 geklopt. Ken hoopvolle start, maar zonls UV8 afgelopen zondag aantoonde toeh niet imponerend. Dat tileek de weken daarop duideiyk. DOG overtroefde Middelburg met 4—2 en nok Rheden wist na een opgelopen aehlerstand al vrJJ snel de ploeg van Arte Delmotte te Met twee punten lykt de rol van Mid delburg uitgespeeld Rheden daarentegen doet het voortreffelijk. De voorhoede weet de aanvallen goed af te ronden en ook de achterhoede heeft aangetoond zyn mannetje te kunnen weerstaan. IJVS ontmoet deze beide ploegen In het komende Pinksterweekeinde, dat, zo- ais het er thans uitziet voor prachtig lenteweer zal gaan zorgen. Ook de tem peraturen zyn de laatste dagen snel ge stegen en al met al krijgen de apelera de komende dagen een voorproefje van de warmte die hen mogeiyk in Juli te wach ten staat wanneer dc nacompctltle ten einde loopt. Twee dagen voetbal dus voor UVS. Eerst de lange reis naar Mid delburg waar 44a puntje wel ln de wacht gesleept kan worden, tenzy de Zeeuwen niet plotseling ,hun draal' weer weten te vinden en Pentury (de man die vorig jaar de kampioenstreffer scoorde) c.s. onverwacht losbranden. Op papier lykt het duel op Tweede Pinksterdag echter veel swaarder, maar ook in deze ontmoeting moet een geiyk- pellet Je mogeiyk zyn. WH UY'M de lei ding ovi-memen dun moet deze thuis wedstrijd gewonnen worden, want ,ult* tegen Rheden zal zeer moeliyk worden. DCG, de derde gegadigde In de poule der kampioenen, zou wel eens voor ver rassingen kunnen zorgen. Ook de Am sterdammers lichtten een totaal van ft punten en trekken zaterdag naar Rhe- dea mam /ij op TYroodo pinksterdag Almanla verwelkomen In de hoofdstad. Het team \an 1 V8, dat trainer Kante- becn uaarschyniyk zowel legen Middel burg als tegen Rheden het veld ln zal sturen ziet er als volgt uit: Doel: W. Slons; aehter: T. Ralkhoven, E. van Duyl, B. Lardé en H. Plezier; midden: A. Koren en J. I^-gei; voor: N, Teske, L. Holl, G. Désar en G. logeman.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3