Raad Katwijk verleent krediet i.v.m. deelname „Gewest Leiden HANDIG MINI BADDOEKJES WARMONDSE POLITIE KREEG BETERE HUISVESTING Grote belangstelling voor Zoeterwoudse fietstochten Piet Drost won eerste zonperavondrit schattig nachthemdje PRISMA FRAAI BADLAKEN Ie Exemplaar van boek van L. G. Oosterling aan burgemeester Geertsema TERBESCHIKKINGSTELLING GEEIST TEGEN INSLUIPER Niet gestopt Boskoopse raad krijgt concert toe PUNT MEDISCHE DIENSTEN k Marktberichten PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 31 MEI 1968 B. VOU YS VOLGT D. J. KLEEN OP Gisteravond kwam de raad van Kat wijk onder leiding van burgemeester G. A. Vermeulen in openbare vergadering b(jeen. Na de opening was het eerste aan de orde de beëdiging en installatie van de heer B. Vooys die in handen van de burgemeester de vereiste eden aflegde. De burgemeester feliciteerde de heer Vooys met z'n benoeming en sprak daar bij o.m. de wens uit dat hij de belangen van de gemeente en de burgery op waar dige wijze zou behartigen Wegens het overlijden van de heer D. J. Kleen moest in enige vakatures wor den voorzien. Tot lid van de commissie voor het grondbedrijf en van de com missie voor de financiën en van de com missie ter beoordeling van garanties op hypothecaire gedieningen werd gekozen de heer B. Vooys. Vervolgens het verlenen van krediet in verband met de deelneming aan de gemeenschappelijke regeling „Gewest Leiden" en de benoeming van leden van de agglomeratiecommissie en de aanwij zing van leden van de Gewestraad Lei den. Na twee stemmingen werden hier voor gekozen de heren A. Pronk, K. van der Meij en P. Jaapies. Betreffende het punt verkoop van grond aan het Sport- fondsenbad ten behoeve van de aanleg van een open bad, vroegen meerdere leden het woord, w.o. de heren Jaapies, A. C. BerkheU, B. Vooys, Grimbergen en K. Haasnoot. Wethouder J. Bergman gaf een uitvoerige toelichting daarop, waarna het voorstel zonder hoofdelijke stemming werd aangenomen. Ook over de transactie van de gemeente met de ADVERTENTIES Een sterk staaltje met Peplta-dessin, in drie kleuren per 3 stuks 2.25 HAARLEMMERSTRAAT 172—174—179 HERENSTRAAT 9 MIDZA heer Jac. Parevllet gaf wethouder Van Dijk een uitvoerige toelichting. Ook dit voorstel werd aangenomen. Ook zo over het verlenen van krediet in verband met de opheffing van de duplexwoningen in de Tulpstraat te Katwijk a. d. Rijn. Het verlenen van krediet ter voorzie ning van gas aan het vliegveld aan de Wassenaarseweg werd na diskussie goedgekeurd. De andere punten werden zonder diskussie aangenomen. Weer een foto-wedstrijd van VVV in Nieuwkoop Het visseizoen gaat weer beginnen, de vakantieplannen zijn gemaakt. Nieuw koop is klaar om zijn gasten te ontvan gen. Gezien het succes van de vijf jaar geleden gehouden fotowedstrijd heeft de VW van Nieuwkoop wederom een foto wedstrijd georganiseerd, waaraan iedere bezoeker, maar ook iedere Inwoner van Nieuwkoop kan deelnemen. Wat u moet doen? Een foto maken van de toren van Nieuwkoop Waar of hoe u die maakt mag u zelf beslissen, als de toren er maar op staat. De sluitingsdatum is 15 augustus '68. Dan zal een deskundige jury de prijzen toekennen. Tijdens het laatste weekend van augustus zullen de ingezonden fo to's in het Regthuys worden tentoon- Deelnemersformulieren alleen ver krijgbaar bij foto Ruiterman, Reght- huysplein. Nieuwkoop. ADVERTENTIE Tot heden was het bureau van de is thans de postcommandant, de heer der lokalen van het oude raadhuis, waar echter de behuizing zeer onvol doende, ja zelfs slecht te noemen was. Reeds geruime tijd werd dan ook uit gezien naar een ander gebouw en het is thans de postcommandtn, de heer M. Pijl in overleg met zijn superieuren, gelukt beslag te leggen op een gebouw dat nu voldoet aan alle eisen die daar in deze tijd aan gesteld moeten wor den. Het nieuwe postbureau is thans ondergebracht in 't voormalig kantoor gebouw van de N.V. Reclagrafia, Ju- lianastraat 3a. Het gebouw bevat een kamer voor de postcommandant en twee kamers voor het overige perso neel. Het gebouw is zeer gunstig ge legen en gemakkelijk voor een ieder bereikbaar. De heer Pijl toonde zich zeer verheugd met de nieuwe huisves ting, die zeer veel kan bijdragen tot een goede uitvoering van de aan de politie opgedragen taken. ZOETERWOUDE Zoeterwoude geraakt weer in de ban van de jaarlijkse rijwieltochten. Op 9 juni worden zij voor de 17e keer ge organiseerd. In weerwil van de toe nemende motorisering mag dit fiets- evenement zich in een stijgende be langstelling verheugen. Vorig jaar werd met 578 deelnemers een rekord be reikt. Het grote aantal inschrijvingen op dit moment wijst er op dat ook dit jaar weer zeer velen op de fiets zullen stappen. Men kan weer kiezen tussen twee afstanden: 75 of 35 km. Onge twijfeld zullen de meesten de grote afstand kiezen. Maar ook voor de 35 km, welke afstand in 1964 werd inge voerd. is een stijgende belangstelling te constateren. Het is een ideale af stand gebleken voor de jeugd die voor het eerst meegaat, terwijl deze rit ook in trek is bij de ouderen en bij hen die maar weinig gebruik maken van Overigens blijkt ook de grote afstand geen bijzondere moeilijkheden op te leveren. Het fietsen volgens de formule van de Zoeterwoudse organisatoren is dan ook bijzonder afwisselend en daar door een waar genoegen. Men blijft op de goede weg door goed acht te slaan op de route-aanduidingen. Het puzzel element wat hierin is verwerkt geeft een bijzondere bekoring. Men vertrekt per paar met tussenpozen van 1 min. Hierdoor wordt het verkeer niet extra belast met grote groepen, terwijl ook de deelnemers verzekerd zijn van een rustige tocht. Deze wordt ook bevor derd door de matige gemiddelde snel heid, die Ls vastgesteld op 14 km per uur. Ongeveer halverwege de afstand is een rustpauze ingelast. Deze is voor de grote tocht gesteld op een uur, ter wijl de 35'ers een half uur pauzeren. Op de terugweg wordt weer het tra ditionele flesje frisdrank aangeboden. De vertrektijd voor de grote tocht ligt tussen 9.30 en 12.30 uur, dit is een half uur vroeger dan voorgaande jaren. Daar zijn twee redenen voor; het toe nemende aantal inschrijvers en het feeit dat sommigen om uiteenlopende redenen graag weer vroeg in Zoeter woude terug zijn. De 35'ers vertrek ken vanaf 13.30 uur. Zoals gebruike lijk wordt de route voor de deelnemers geheim gehouden. In de route zijn weel een aantal speciale fietspaden opgeno men. Maar daarbuiten wordt zoveel mogelijk gebruik gemaakt van rustige wegen. Het „Wapen van Zoeterwoude" heeft toegezegd weer met een servicewagen langs bet parcours te patrouilleren. Voor degenen die de tocht volbrengen, dat is bijna steeds 100 is een fraai herinneringslint beschikbaar. De meest regelmatige rijders(sters) wacht des avonds nog een byzondere beloning. Inlichtingen zijn te verkrygen bij W. van Leeuwen, Schenkelweg 41 en Jac. v. d. Geest, Watertje 19, tel. 01715-229. De eerste rit van de zomeravondcom petitie, die door de Ren- en Toervereni- ging „De Bollenstreek" over één uur op het Elsbroekparcours in Hillegom werd gehouden, is gewonnen door Piet Drost. Hij kwam als eerste door de laat ste bocht en hield sprintkampioen Her man Zuiderduin met bijna twee lengtes verschil op afstand. Kanshebbers als Leo v. d. Berg (lekke band) en Paul Koop (gevallen) waren door tegenslag achterop geraakt. De uitslag was: 1 P. Drost, 2 H. Zui derduin, 3 R. v. Trlgt, 4 G. Dofferhoff, 5 P. v. d. Berg, 6 A. Drost, 7 L. v. d. Berg, 8 H. Groenewoud, 9 P. Koop. BIJ de adspiranten is Ruud Onos mo menteel een moeilijk te kloppen tegen stander en hij kwam dan ook tot zijn zoveelste clubzege. De uitslag was: 1 R. Onos. 2 R. v. d. Veek, 3 F. Grimbergen, 4 J. Blom, 5 P. Grimbergen, 6 P. Vink. Uitslag jeugdklasse: 1 J. Kortekaas, 2 G. Looyenstein, 3 M. Dofferhoff, 4 J. v. d. Zijde. 5 B. Langeveld, 6 W. Looyen stein. 7 W. Stroombergen, 8 W. Tjoel- ker, 9 C. Jue. In de ronde van Nibbixwoud eindigde de Lisser adspirant Ruud Onos zondag op de zesde plaats. ADVERTENTIE PRONONCE In verband met werkzaamheden aan de kruising nabij de spoorwegovergang zal de Swellandstraat tussen spoorweg overgang, Lokhorstlaan en Paddocks- laan op 4, 5, 6 en 7 juni a.s. voor alle verkeer gesloten zyn. In verband hier mee zal de gesloten verklaring voor voertuigen en voor rij- en trekdieren en vee in noordelijke richting van het ge deelte van de Herenweg, gelegen tussen spoorwegovergang en Huize St.-Liduina worden opgeheven. Voor bovengemeld gedeelte van de Herenweg zal op deze dagen een stopverbod gelden voor beide zijden van de rybaan. PRISMA herenhorloge 1) klassiek model in moderne uitvoering - zeer exclusief edeldoubló 119.* L. VAN DUYN KATWIJK AAN ZEE - Princestraat 15 - Tel. 01718-2734 N. BINK Juwelier-Horloger - LEIDEN - Hooigracht 45 - Tel. 30194 MATTH. BRINKS LEIDEN - Haarlemmerstraat 126 - Tel. 21074 JAC. Ml LI KAN OEGSTGEEST - Terweeweg 73 - TeL 50191 PIERROT Juwelier-Horloger - LEIDEN - Maarsmansteeg 21 - Tel. 20778 Fa. v. d. WATER Juwelier-Hologer - LEIDEN - Haarlemmerstraat 18 - Tel. 24469 C. VAN EGTEN Goud-Zilver-Uurwerken - NIEUWKOOP - Sperwerstraat 1 - Tel. 1559 Fa. TROSSEL Horlogerie-Juweliersbedrijf - SASSENHEIM - Hoofdstraat 234 - Tel. 7301 ADVERTENTIES Een sterk staaltje HAARLEMMERSTRAAT 172—174—179 HERENSTRAAT 9 MIDZA „Wassenaar, oase in de randstad?' SASSENHEIM EHBO-DIPLOMA'S Voor het EHBO-diploma slaagden de volgende dames: mevrouw M. J. Draay- er; mej. M. de Meyer; mej. C. P. Heems kerk: mej. T. H. van Oostenbrugge; mej. H. Hoekstra: mevr. A. C. van Kesteren- Berkhout; mevrouw T. Erbrink-v. d. Wiel. Lisse; mej. P. C. F. A. van Vliet; mej. W. M. Kroon; mej. B. Buys, Lisse; mej. J. Buys, Lisse: mej. M. C. v. Beek, Lisse; mej. H. G. Witte; mevr. P. v. d. Nouland-v. Zuilen, mej. A. P. v. d. Nou- land, mej. B. J. M. v. d. Vlugt; mej. M. T. A. Bel jen; mej. P. M. M. Tijssen; mej. D. E. G. M. Blom en de heren J. M. Ha verkort en J. Mastenbroek. Afgewezen 3. LEIDSCHEIN DAM ST.-CECILIA 60 JAAR Op 12 juni a.s. zal het 60 jaar geleden zijn dat de harmonie St.-Cecilia werd opgericht. Dit feit zal eerst in het na jaar op grootse wijze gevierd worden. De harmonie zal enige muzikale rond gangen door de gemeente maken, voor het eerst op dinsdag 4 juni a.s. in de woonwijk „De Zijde". Haagse Rechtbank Eigenlijk had de 42-jarige visser uit Leiden zich reeds verzoend met de ge dachte, dat hjj opnieuw ter beschikking van de regering zou worden gesteld. Hij maakte er ook geen geheim van, dat hjj de grootste moeite heeft om het pad der deugd in de maatschappij te bewan delen. En dat pad voert hem door aller lei misdrijven heen, zowel wat inbraak en diefstal betreft als zedenmisdrijven. „Misschien kunnen ze me toch wat ver beteren", aldus zijn verwachting, waar omtrent de officier van justitie aller minst hoopvol was. De visser stond nu terecht wegens insluiping in een woning te Leiden, waar hij een geldkistje met ruim 14.000,weghaalde. Dat was eigenlijk een volkomen ver rassing voor nem. want hij was uiter aard wel op buit uit, doch wist niet dat hij in die woning zo „beloond" zou wor den. In dat opzicht was het meer een toeval. En een andere kwade omstan digheid was, dat de benadeelde gewoon lijk de voordeur op het nachtslot doet en juist die avond om bepaalde redenen zulks had nagelaten. Met behulp van een ijzerdraadje had de visser kans ge zien de woning binnen te dringen. Van het gestolen geld had hij een woonboot gekocht, doch er resteerde toen nog een aardig bedrag. Daarover vertelde ver dachte, dat hij zelf was bestolen. Op een avond bemerkte hy, dat de buitendeur was geopend. „En u weet hoe insluipers te werk gaan", zo constateerde de pre sident van de rechtbank. ..Maar van uw verhaal over diefstal gelodft men niet zo erg veel, hebt u het geld misschien ver stopt?" Neen, dat had verdachte niet zo zei hij. De drank speelde de verwoes tende rol in het leven van verdachte. Merkwaardig genoeg, is juist het ver blijf op zee met de kameraden in dat op zicht funest voor verdachte. De officier van Justitie was dan ook somber gesteld in dlsna verwachtingen en vond het beste om verdachte opnieuw ter beschikking te stellen van de regering, na de vijf manaden gevangenisstraf met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. De verdediger vroeg dan de gevangenisstraf zo kort mogelijkte maken. Vonnis op 11 juni. Een 50-jarige chauffeur uit Noord- wijk is in liet bezit van zes veroordelin gen terzake overtreding van de maxi mum snelheid, als gevolg waarvan hem reeds voorwaardelijk de rijbevoegdheid is ontzegt. Nu stond hij terecht, omdat hjj 's nachts toen de politie te Noordwy- kerhout middels een rode lamp een stop teken gaf, toch was doorgereden. „Daar had ik geen reden voor, liet was juist mijn belang om te stoppen", zo verklaar de verdachte nu voor de Haagse politie rechter. My had dan wel een rood lichtje gezien doch verkeerde In de mening, «Int «Ut verhand hield met een opgebroken weg. En «li* uniformen van «Ie politie had hy ook niet waargenomen. Even ver derop IihiI hy moeten stoppen voor een overweg en toen haalde «Ie politie hem in. Volgens mededeling van eeu wacht meester van de rijkspolitie was aan ver dachte een stopteken gegeven in ver band met een controle. Er werd nl. de laatste tijd nogal eens ingebroken en toen uit «Ie richting Sassenheim een snel rijdende auto naderde, wilde hy een onderzoek instellen. Volgens getuige had verdachte hem moeten zien. De offi cier van justitie vond daarom voldoen de bewijs om tegen verdachte 100, boete te eiaen. De rechter hield er re kening mee. dat verdachte geen reden had om zich te onttrekken aan het po- litie-onderzoek en volstond met 50, Tijdens een samenkomst met een aantal genodigdgen, onder wie bur gemeester mr. W. J. Geertsema en zijn echtgenote en wethouder mevrouw A. J. le Coultre-Foest is door de heer L. G. Oosterling het eerste exemplaar van een door hem geschreven boek over de geschiedenis van Wassenaar aangebo den aan de burgemeester. Het boek, dat de titel kreeg „Wassenaar, oase in de randstad", werd ingeleid door prof. dr. J. J. W. Sehulte Nordholt. Prof. Sehulte Nordholt constateerde, dat de heer Oosterling bij het schrijven van zijn boek is uitgegaan van het bestaan van een eenheid Wassenaar, terwijl velen toch menen dat er geen samen hang is en Wassenaar bestaat uit een losse gemeenschap zonder binding, zo als men bijvoorbeeld in het oosten van het land veel meer aantreft. Een ele ment in de eenheid van Wassenaar noemde spreker het feit, dat Wassenaar nog zo lang een feodaal verleden heeft gehad. Hij constateerde voorts, dat ter wijl de wereld groter en angstaanja gender wordt de mensen zich meer en meer gaan bezighouden met de lokale geschieden en zich bezinnen op het eigene. Wij leven in een wereld van specia listen. Maar wij vergeten wel eens, dat alle specialisme als amateurisme is be gonnen. Amateur betekent liefhebber. Spr. bracht hulde aan de amateur bij uitstek, de heer L. G. Oosterling, die dit aardige boek geschreven heeft, waarin men tal van interessante bij zonderheden over verleden en heden van Wassenaar zal aantreffen. Nadat de heer L. G. Oosterling een woord van dank gesproken had tot allen, die hem bij het samenstellen van dit boek be hulpzaam zijn geweest bood hij het eerste exemplaar aan burgemeester mr. W. J. Geertsema aan. De burgemeester ging in zijn dank woord even in op het al of niet aan wezig zijn van een gemeenschap in Wassenaar. Vooral de laatste tijd, na het ontstaan van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar is duidelijk geworden dat er toch bepaald wel van een gemeenschap Wassenaar gespro ken kan worden. Wat het boek betreft wenste de bur gemeester de schrijver en de uitgever, de heer Voorhoeve, geluk met het ver schijnen van dit boek. Mr. Geertsema herinnerde eraan, dat de heer Ooster ling zo'n 15 jaar geleden begonnen is zich intensief bezig te houden met de geschiedenis van de eigen woonplaats. Hij begon de vergaarde kennis uit te dragen, eerst in lezingen, later ook in artikelen m een van de plaatselijke bladen. Het gemeentebestuur veheugt er zich over, dat het resultaat van de studie van de heer Oosterling nu ook in de vorm van een boek beschikbaar is gekomen. Er werd tenslotte op het welslagen van deze uitgave een glas gedronken. Wanneer de gemeenteraadsleden zich dinsdag 4 juni a.s. tydens de dan te houden openbare vergadering door de agenda zullen hebben heengewerkt zal door het algemeen mannenkoor „Die Gouwe Sanghers" een concert worden gegeven en daarbij aan de burgemeester een onlangs van het koor opgenomen grammofoonplaat aanbieden Op de agenda staan o.a. 3 voorstellen tot aankoop van woningen met het doel deze af te breken omdat deze woningen gelegen zijn in het saneringsgebied De verbetering van de Parklaan is ook al meerdere malen ter sprake gekomen en nu is dit plan rond waarbij dan te vens de verlichting zal worden gemo derniseerd. Verder uitbreiding van d< verlichting langs de Halve Raak en dt Insteek en verbetering van de verlich ting langs de Goudse Ryweg vanaf de speeltuin De Robbedoes tot aan de In- Voor het bywonen van het dan te ge ven concert door Die Gouwe Sanghers worden ook de dames van de raadsleden uitgenodigd. Wofnsdag 5 juni zal burgemeester Van Dedem de miniatuurkwekerijen welki in Madurodam naar Boskoops voormeld zyn aangelegd officiëel aan de loco^urgemeester van het Haagse mi- niatiurstadje. Jan Willem van Holten, ove»i ragen. g deze gelegenheid zal een delegatie var Boskoopse schoolkinderen 'n werk- zam aandeel hebben. LEIDSE BIOSCOPEN Films in de week van 30/5 tot 5/6 '68. Camera: Liefdesdossier van een telefoniste (18 jaar) geprolong. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Zo gezegd, zo gedaan (a.l.) Gepronlongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Zeebonken (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: How- I wan war (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Apenplaneet (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Pinksterdagen: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Pokerspel met pistolen (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Pinksterdagen: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen Vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Camera: De nacht van de leguaan (18 jaar). Rex: Les liaisons dangereuses (18 jaar). KORRELTJE De oplossing van onze problemen ligt dikwijls in onze eigen hand, maar ma ken we ze soms niet onnodig moeilijk? voor Leiden en Omgeving -151 (Voor zover aan ons opgegeven) Leiden Leidse huisartsen: tot za terdag 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdag middag 12 uur belle men voor spoed gevallen de dokterstelefoon 22222. Apo theek: Tot 2e Pinksterdag 's morgens 8 uur: Apotheek Van Driseum, Mare 110, tel. 20406; vanaf 8 uur Zuider Apotheek, Lammensehansweg 7, tel. 23553. Alkemade arts: dkt. P. J. J. M. Meynen, Noordeinde 166 Roelofarends- veen. tel. 01713-329; dkt. D. A van Haselen, Kerkstraat 91, Oude Wete ring, tel. 01713-217. Alphen aan den Rijn arls: dkt. A. Zwartendijk, Stationsstraat 5, tel. 2472. Zondag: dkt. H. van Kosten, Wilhel- minalaan 36, tel. 2079. Maandag: dkt. J. Platteschor, Burg. Visserpark 4, tel. 2858. Apotheek: zaterdag: Apotheek Somberg, Wilhelminalaan 67 tot 13 u„ daarna Apotheek Allart, Raadhuis straat 206. Bodegraven arts: dkt. C. v. Beek, Vijverlaan. tel. 2268 (le Pinkslerd.); dkt. E. Bol. Wilhelminastraat, telef. 2113 (2e Pinksterd.). Apotheek: Apo theek Bodegraven. Wijkverpleging: Zr. P. de Vos, Vosholstraat, Zwammerdam, te.l 2599 (le en 2e Pinksterd.). Boskoop arts: dkt. De Wilde. lel. 2740 (le Pinksterd.); 2e Pinksterd. dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpleging: Zr. Beks, tel. 2141. Hazerswoude arts: zie Koudekerk aan den Rijn. Wijkverpleging: Zr. Ruig- rok. Rijndijk -200, Hazerswoude, telef. 01714-255. Bij ongevallen aan de Rijn dijk bellen tel. 01714-255. Hillegom arts: dkt. G. van 't West einde, Stationsweg 74, tel. 5771. Apo theek: Lisser Apo'heek. Vierkant (2e Pinksterdag), le Pinksterdag: zie Sas senheim. Wijkverpleging: Zr. Telkamp, Pr. Irenelaan 45, Hillegom. Katwijk/Rijn arls: dkl. E. E. van der Laan, Rapenburg 1. Riinsburg, tel. 2810. Apotheek: Apotheek Katwiik a/d Rijn, Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk/Zee arts: dkt. J. C. J. Lodder. Meeuwen laan 2. tel. 4600. Apo theek: zie Katwijk/Rijn. Koudekerk a/d Rijn arts: 2 juni: dkt. H. A. Blouwendraad, Iloge Waard 4. Koudekerk, tel. 01714-208; 3 juni: dkt. Hennink, Mauritssingel 166, Lei derdorp, tel. 33686. Langeraar arts: dkt. J. A. Sand- kuvl. tel. 01722-139 (Langeraar). Wijk verpleging: Zr. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-235. Leiderdorp arts: zie Koudekerk a/d Rijn. Apotheek: Apotheek R. van Breest Smallenburg. zaterdag 1 juni ij le Pinksterdag geopend: 2e Pink sterdag gesloten. Wijkverpleging: zie Hazerswoude. Leidschendam arts: dkt. J. W. iojdwift. Voorburgseweg 4a, tel. 3532 (zaterd.); dkt. P. J. M. van der Jiei Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535 (zofl); dkt. S. P. Perquin, Vernestraat 24 tel. 3510 (maand.). Wijkverpleging: W. Pijperplan 49. tel. 4161. Ziekeéuot: 3923. Leimuiden arts: zie Alkemad Lisse arts: 2 juni: dkt. J. 4. van Dijk sr., Achterweg 6, tel. 3134f juni: dkt. N. Bet, Nasaupark 43, le 3996. Apotheek: 2e Pinksterd. Lissr Apo theek, Vierkant, Lisse. le PflKsterd.: Niewkoop en Noorden ris: 1 en 2 juni: dkt. G. J.-Bremer, N-'uwkoop, tel. 01725-1103; 2e Pinksterdg: dkt. G. G. A. Essens, Noorden, tel.Öl724-282. Noordwijk arts: dkt. JD. Mulder. Nieuwe Zeeweg 69, tel. 223C Apotheek: Apotheek aan Zee, Hoofdiraat (za. 8- 18, zo. 12-13 en 17-18. en na. 11.30-18 u.). Wijkverpleging: Gateenschappe- lijk Wijkgebouw, Van Rnhuysstraat, tel. 2907 of 2338. Noordwijkerhout a s: dkt. H. G. de Groof, Kerkstraat, hek Duindoorn straat. tel. 2910. Wijkerpleging: zie Voorhout. Oegstgeest arts: dt. E. W. F. van Walcheren, Oranjelaaï29, tel. 52130 (2 juni). 3 juni: dkt. J B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2. telöl390. Apotheek: Oegstgeestse Apothe*- le Pinksterdag gesloten van 8-24 uu Wijkverpleging: Zr. P. Jonge. tel. 54»0. b.g.g. 22222. Rijnsaterwoude iarts: zie Alkema de. Rijnsburg zieKatwijk a/d Rijn. Sassenheim a's: dkt. J. ten Riet. Apotheek: le PinUerdag Apoth. Muy- zert. Hoofdstraat 198, Sassenheim: 2e Pinksterd. zie fee. Wijkverpleging: zie Hillegom. Valkenburg -zie Katwijk a/d Rijn Voorhout fes: E. J. H. Lempers (le en 2e Pinkerd.). Wijkverpleging: Zr. F. Kosterfeelmstraat 43, Noord wijkerhout, te'02533-3137. Voorschoten— Apotheek: Apotheek Voorschoten/'terd. 1 juni en le Pink sterdag geofid; 2e Pinksterdag van 's morgens pJur tot 's avonds 22 uur geopend. Warmond— arts: zie Voorhout; WiikverplöfrK: zie Voorhout Wassen* arts: le Pinksterdag: dkt. R. SCate, Burehtlaan 9. tel. 3027; W. fde Jong, Wittenburgerweg 188, tel. ƒ24. 2e Pinksterdag: J. A Römer. tnèe Kerkdam 56, tel. 2501 en K. dfV'h Jonkerlaan 83, tel. 2460. Apotheep tot maandagmorgen 8 uur: Apothe# Langstraat 86, tel. 2141 daar na Warnaarse Apotheek, Schouweg 32. tel>02. ugge arts: zie Langeraar Wijk^ieging: zie Langeraar. Zwpmerdam arts: dkt. P. K. van der ft Braat, Aarlanderveen, telef. 0172/208. OEIDEN 31 mei Vee Aanvoer: stie- 18, melkkoeien 75, vette koeien 180, e koeien 35. pinken 6, vette kalveren nuchtere kalveren 9, vette schapen 150, weide schapen 20, vette lammeren 229, zuiglammeren 200, weide lammeren 744, Texelse lammeren 744, varkens (zeugen) 41, schrammen 138, biggen 669, geiten 18. Totaal 3$06. Prijzen: stie ren 900, 1200, 1400, idem slacht 4,20, 4.50, 4,65, melkkoeien 950, 1250, 1675, vette koeien 3,70, 4,20, 5,vare koeien 615, 1000, 1350, pinken geen notering, vette kalveren 3,40, 3,70, 3,85, nuchtere kalveren 1,30, 1,40, 1,75, nuchtere kal veren 100, 150, 200, vette schapen 105, 125, 145, weide schapen geen notering, vette lammeren 135, 155, 175, zuiglam- meren 122, 132, 140, weidelammeren 95. 115, 125, Texelse lammeren 100, 120. 130, zeugen (drachtige) 350, 375. 425, schrammen 85, 95, 115, biggen 95, 67, 70, 75, geiten 15, 50, 85. Handel: fok- en slachtstieren kalm, melkkoeien rus tig, vette koeien moeizaam, vare koeien matig, vette kalveren traag, nuchtere kalveren lui, duur, vette schapen, vette lammeren (over houders) en zuiglam- meren gedrukt, Wiede- en Texelse lam meren rustig, zeugen, schrammen en biggen rustig, geiten rustig. LEIDEN 31 mei. Kaas Aanvoer 2 partijen Goudse kaas. prijzen tot 4,10, extra kwal., handel goed. LEIDSCHENDAM 30 mei Eieren Aangevoerd waren 69100 kipeieren. De noteringen waren voor 5900 eieren no 0 16,60-17,30; 10800 no 1 14,95-15,85; 26900 no 2 13,10-14,05; 14200 no 3 11,95- 12,55; 4900 no 4 10,85-11,45; 2800 no 5 9,10-10,00; 2600 no 6 6,60-7,25: 500 kneus I 11,00; 500 kneus II 9,00; 17 ganzeeie- ren 33 cent per stuk, 50 eende-eieren 13,25. RIJNSBURG 30 mei, Bloemen Am. Anjers: Espérance 15-25, Harvest Moon 15-25, Farah Diba 14-23: Brandaris 14- 22; Dusty Sim 10-21; G. J. Sim 10-20: Witte Sim 8-19, Crowly Sim 8-19: Rode Sim 9-18; Arthur Sim 8-16, Rose Sim 7-15; Anthurium 65-200; Gladiolen 15- 33, Gerbera 13-29; Colvillei 11-27; Ibis sen 5-18, Violieren 5-17, Rozen: Baccara 14-35, Junior Miss 10-24, Zorina 9-17; Carol 6-11, Garnet 6-10 alles per stuk. Margrieten 150-350 per 100; Chrysanten: White Spider 260-310; Indianapolis 250- 300; Tokio 180-250; Lyona 180-230; Free- sia's: White Swan 105-225; Snow Queen 100-200; Balierina 85-175; Stockholm 65-165; Golden Yellow 75-155; Ixia's 65- 110: Duizendschoon 65-100. Anemonen 15-25 alles per bos. Lelies 45-75 per tak en 15-30 per kerk. ROELOFARENSVEEN 30 mei Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 13-22, Sim Rood 15-23, Sim Wit 14-21, Sim Arthur 14-16,'Sim Keefer 17-21, Espérance 17- 21, Désirè 17, Rozen: Garnette en Carol 7-10, Zorina 10-13, Super Star 22-28, Spanisch Sun 12-14, Coral Princess 11- 18. Nordia 12-14, Baccara 29-39. Bregina 11-13, Sonora 11-14, Carla 32-37. Els- beth 13-14, Seventeen 12-13, Lelies Fi- reking 41-47, Tangerine 55-60, Violieren 10-14, Pioenrozen 9-17, Papavers 8-9, Gerbera 16-22 p. st. Snygroen 95-1,20, Irissen 23-90, idem Prof. Blaauw 1.70- 1,90, Chrysanthen 2,60-2,95, Pyrethrum 75-1,15, Duizendschoon 47-82, Colvilleis 70-1,75, Nymph 2.70-3,00, Amanda 1.40- 2,05, Lathyrus 24-55, Anemonen 16-41, Freesia's 55-70, Margrieten 29-52, Esther Read 90-1,25, Brodea 45-70, Campanula 65-95, Korenbloemen 60-85 per bos. Beeldenexpositie in Vifor-park te Boskoop In het Vifor Park aan de Boezenlaan zal van 30 mei t/m 26 juni a.s. een beel denexpositie worden gehouden. Er zul len circa 20 tot 25 beelden te zien zyn. De beelden zyn van de Caroluskring, een groep beeldende kunstenaars uit 's-Gravenhage. Het doel van de Caro luskring is beelden uit musea tot de mensen te brengen. Aan deze expositie is ook een fotowedstryd verbonden. Er kunnen twee groepen deelnemen nl. personen beneden de 20 jaar en personen boven de 20 jaar. Een deskundige jury zal uitmaken wie de prijzen heeft ver dient.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4