Een reus van een fles ASC-Altior naar 9 juni verschoven BETALING ABONNEMENTSGELD „Wat moet ik op de wal zoeken? Finales Rector Vester-toernooi I DONDERDAG 30 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT Jaarvergadering N.V. Wemink LICENTIE VOOR SPORTVELDAANLEG IN WEST-DUITSLAND EN BENELUX DIVIDEND 11% tn de gistermiddag: in Restaurant „De Doelen" gehouden jaarvergadering van de N.V. Wemink's Beton- en Aanne- mingsmaatschappij herdacht de presi dent-commissaris, de heer drs. J. F. Posthuma, de vorige week overleden commissaris, de heer C. Kolff uit Rot terdam. Hij herinnerde eraan, dat de heer Kolff meer dan dertig jaar com missaris der N.V. Wemink is geweest, waarvan de meeste jaren president- commissaris, voor welke functie hij vorig jaar bedankte. Spr. meende tolk te zijn van de N.V. en de aandeelhou ders wanneer hij woorden van dank bracht voor de vele verdiensten van de heer Kolff voor de N.V. en gaf de verzekering, dat hij steeds met dank baarheid aan hem zal denken. De vergadering werd bijgewoond door 5 aandeelhouders, vertegenwoor digend 49 aandelen, uitbrengend 490 stemmen. Bij de behandeling van het jaarverslag werd door de heer K. Alma o.m. gevraagd in welke volgorde van belangrijkheid de verschillende be staande afdelingen moeten worden ge zien. De president-commissaris ant woordde hierop, dat op deze vraag niet een precies concreet antwoord is te geven. Maar het bouwbedrijf, de bouw van tennisvloeren en het fabrieksbe- drijf met de bouw van vloerplaten en tegels staan in de eerste orde. De ac tiviteit in de bouwmaterialen is vrij constant, maar die in natuursteen neemt af. Op de vraag, of er, indien er slapte 1« in een of andere afdeling het perso neel dan naar een andere afdeling kan worden overgeheveld, antwoordde de directeur, de heer ir. A. Sitsen, dat zulks vrijwel niet mogelijk is. Dit geldt alleen voor enkele werkers in de na tuursteenafdeling, die uit het beton bedrijf hiernaar zijn overgeplaatst. Maar overplaatsing naar andere afde lingen zou conflicten met zich mee brengen in verband met bestaande C.A.O.'s. Evenwel, er is nog steeds een constant gebrek aan personeel en van werkloosheid is hier gelukkig nog geen sprake. Wat de aanleg van sportvelden be treft, deelde de heer Sitsen mede, dat Wenink voor haar bepaalde type sport velden een groter gebied bestrijkt dan Nederland alleen. Er is een licentie voor de Benelux en voor West-Duits- land, waar men inmiddels met een acquisitiepunt is gestart en enkele kleine bouwwerkjes reeds in uitvoe ring zijn. De fabriek der N.V. in Reu ver ligt daarvoor zeer gunstig. Op de opmerking, dat er in de bouw materialen!), andel niet veel groei zit, ADVERTENTIE Valpolicella! Melodieuze naam van een reusachtig lekkere wijn in een reus achtig grote fles. Bijna 2% maal zo groot als een gewone fles: een fijn wijn tje dus voor feesten en partijen, want U b 1 f t schenken! De Valpolicella is een Italiaanse land- wijn, afkomstig uit het dorp Bardolino. Mamma miawat lekker! COSTER'S «stokje van de week» Reuze-fles Valpolicella dbster wijnen en gedistitteefd Steenstraat 8 Telefoon 21361 Herenstraat 6 Telefoon 30069 Haarlemmerstraat 204 TeleL 21611 antwoordde drs. Posthuma. dat de grote verdiensten in deze afdeling al leen merkbaar wordt, wanneer er in enkele miljoenen gewerkt wordt. B'j kleinere afname speelt de concurrentie een grote rol, maar ook bij concur rerende bedrijven klaagt men over af zetgebied. De betonbouw is steeds be hoorlijk van werk voorzien, maar de aanleg van sportvelden is zeer con junctuurgevoelig. Enige recessie in ver band met bestedingsbeperkingen is dadelijk voelbaar. Op een vraag een omzetten-combi- natie te willen geven, antwoordde de heer Posthuma, dat dit nimmer de ge woonte is geweest. Evenwel wilde hij dit punt gaarne in een commissiever gadering onder ogen zien, in de hoop 'n volgend jaar wél gegevens te kun nen verstrekken. Bij de behandeling van de verlies- en winstrekening werd gevraagd of ook wordt overgegaan tot aanschaffing van de tegenwoordig opgeld doende machinale verbeteringen, b.v. in de vorm van een computer. De directeur antwoordde hierop, dat een dergelijke aanschaf zeer veel geld kost, ADVERTENTIE Vóór Pinksteren naar PRONONCE B.H. CORSELET GAINE - PAINTY gevens, zij het misschien iets later toch ook alle. De balans en de winst- en verliesrekening werden vervolgens zonder hoofdelijke stemming goedge keurd en 't dividend bepaald op 11 Bij de bestuursverkiezing werd de heer N. H. Andriessen bij accalmatie herkozen, waarna bij de rondvraag nog enkele vragen werden gesteld. Hierbij werd medegedeeld, dat in het komende jaar niet meer zal worden geïnvesteerd dan afgeschreven. Over de nieuwe opdrachten deelde de directeur mede. dat op het ogen blik de plannen zijn gemaakt voor de nieuwbouw der L.O.I. in Leiderdorp en de uitbreiding van Shuton N.V. De resultaten in het eerste kwartaal van dit jaar liggen iets boven de prog nose, deelde de heer Posthuma nog mede, mede dank zij de gunstige win ter, maar voor de jaren 1969-'70 had bovendien krijgt men alle nodige ge- spr. beslist goede verwachtingen. Feest in St.-Willibrordparoehie te Wassenaar PASTOOR H. A. A. ROUW VEERTIG JAAR PRIESTER Zondag 2 juni. Eerste Pinksterdag, viert pastoor H. A. A. Rouw van de St.-Willibrord- parochie zijn 40-jarig priesterfeest. Hij zal die dag om 10 uur een plechtige H. Mis cele breren in zijn paro chiekerk. 's Middags wordt er in het Je- roenhuis eerst een re ceptie voor genodigden en daarna van 15.30 tot 16.30 uur een alge mene receptie, waarop iedereen de jubileren de pastoor kan geluk- Pastoor Rouw, die op 25 juli 1904 in Rotter dam werd geboren, ontving de H. Pries terwijding op 2 juni 1928. Achtereenvol gens was hij kapelaan te Langedijk, Den Haag en Amsterdam. In 1951 werd hij tot pastoor benoemd in Ierseke. Twee jaar la ter, in januari 1953, volgde zijn benoeming tot pastoor van de pa rochie van St.-Jan de Doper te Vlaardingen. In juni 1961 volgde hij in Wassenaar pastoor J. P. Buys op, die en kele weken voordat hij zou gaan rusten overleed. Pastoor Rouw, die in zijn vorige parochies ook veel bemoeienissen had gehad met restauratie van 1 ken, heeft tijdens zijn pastoraat Wassenaar leiding gegeven aan een Om organisatorische redenen is op aandrang van de Sportstichting de a.s. maandag (tweede Pinksterdag) vast- slechts 3,75 I gestelde wedstrjjd ASC-Altior, die 2.30 uur 's middags op het DOCOS- terrein in de Kikkerpolder zou worden gespeeld verschoven naar zondag 9 Juni. Maandag staat namelijk ook de het landskampioenschap geldende wed strijd UVS-Rheden op het progTamma, eveneens op het Klkkerpoldercomplex. De grote toeloop van het publiek zou onoverkomelijke verkeersproblemen in de hand helpen. Het UVS-bestuur kan namelijk op circa 10.000 toeschouwers rekenen, terwijl ook het toeschouwers aantal bjj de wedstrijd ASC-Altior op minstens 2.000 moet worden geschat. Om deze reden achtte men het wer lijk laatstgenoemde wedstrijd te laten vervallen. Etiologie voor school PROF. SCHABERG ENTHOUSIAST OVER FILM VAN STUDENTEN Het filmpje „De etiologie van het instruktieve filmische proefschrift coronair lijden" (winnend filmpje van het studenten-filmfestival wat be tekent: problemen rond het krans- slagaderlijk lijden", in feite problemen rondom ziekten als beroertes, hart aanvallen etc. gemaakt door eni ge vierdejaars vrouwelijke studenten aan de medische faculteit van de Leid- se Universiteit, zal binnenkort wor den vermenigvuldigd voor schoolge bruik, wellicht door de Nederlandse Onderwijs Film. Animator in deze was prof. Schaberg, die enthousiast was het acht minuten durende filmpje. Een bespreking hebben we enige maanden geleden in dit blad gehad. De drie vrouwelijke studenten, t.w Marion Klazinga, Rina Warmerdam er Ineke Boswinkel, zitten niet stil. In middels zijn ze begonen aan een persi flage op de gladgeschoren cheese-smi ling dr. Ben Casey (bekend van dc TV). Het scenario nadert zijn voltooi ing. De vraag is echter, of toestem ming kan worden verkregen kenhuizen te mogen filmen, waar het grootste deel van de film die var langere duur zal zijn wordt opge- het satirische en nomen. Binnenkort 1 Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand juni gireren, verzoeken wij dit vóór 31 mei a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wij er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijs bedraagt: per maand 4,45 excl. Incassokosten per kwartaal -ƒ18,35 excl. Incassokoeten per kwartaal per post 16,10 excl. incassokosten ABONN.-AFDELING LEIDSE COURANT Het was aanvankelijk zijn voorne- nemen, het veertigjarig priesterfeest te herdenken in de stilte van een re traite. Hij heeft echter toch be sloten het feest temidden van dit parochianen te vieren waarbij hij echter de wens heeft uitgesproken dat niet de persoon van de -jubi laris, maar het priester-zijn voorop dient te staan. Mulo-examens In het Cultureel Centrum te Voor schoten zijn geslaagd voor Mulo B: N. J. van de Wik en H. W. JSgel uit Lelden; W. G. van der Mark. J. M. Honders, N. M. van der Horst, jkhr. W. C. L. van den Brandeler, A. de Mos. G. H. Zwem mer uit Leiderdorp; D. Parlevliet, E. J. Lugthart en J. P. Smittenaar uit Kat wijk; A. G. RUsdam. C. Sip, H. Vis, A. H. van der Bent, J. M. T. van der Bijl, L. B. F. Elsses uit Katwijk aan Zee; E. A. Llssenberg uit Noordwijk; C. van Sevenhoven en A. C. van Vliet uit Bode graven. Geslaagd voor Mulo A: L. S Lutgen- dorf, H. L. van Leeuwen, B. Ultee, J. G. Parlevliet uit Katwijk, A. v. Klaveren uit Lelden en P. van Leeuwen uit Bode graven. Geslaagden van Sted. Gymnasium Aan het Stedelijk Gymnasium zijn geslaagd voor het eindexamen de vol gende kandidaten: Voor diploma B: Felix Luitwieler, Leiderdorp; Betty van Luyn, Oegst- geest; Thijs van Praag; Frank Roos; Tjeerd van Rij; Anke Sloos; Renée Smit, Noordwijk aan Zee; Hanneke Tollenaere, Warmond; Sander Hilarius 1 Hein Krantz. Voor diploma A: Ira Diakonoff, Eli sabeth Herfst, Nicoline Huising, Oegst- geest; Chris Quispel, Oegstgeest; Sas- van Veen. Leiderdorp. Met één kandidaat wordt het examen voortge zet. Waar geen plaatsnaam vermeld wordt is deze Leiden. Dame nat in Hazerswoude Gisteravond omstreeks 19.00 uur is de 22-jarige mej. N. T. L. uit Den Haag op de Hoogeveenseweg te Ha zerswoude de macht over het stuur kwijtgeraakt, waardoor haar auto over de kop was geslagen en in een sloot terecht kwam. Mej. L. had geen ver wondingen. Met behulp van een voor bijganger is ze uit de auto gekropen. De auto had blikschade. Binnenschipper Jan Rietveld: NA 30 JAAR OP ZELFDE MOTORSCHIP LEIDSE AGENDA DONDERDAG 30 MEI Stadsgehoorzaal Johnny Kraalkamp Show 20.00 uur. Pomona Toernooi Clubhuizen 18.15 u. VRIJDAG 31 MEI Auberge Francais© Café chantant 21.00 uur. Teehn. School Haagweg Diploma-uit reiking avondschool 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Leger des Hells Grote Zaal 19.30 uur. Duyvenhuys Opening tentoonstelling Joh. v.d. Heyden en Miep Roggen 22.00 (ADVERTENTIE) OUDE [wfI GENEVER in de handige kneepftes fll,- per Eter WYNAND FOCKINK WACHTEN OP AFVAL Binnenvaartschipper Jan C. Riet veld ligt al weer enkele dagen met zijn schuit In de Oude Vest. Hij wacht tot het tijdstip dat het puin het ruim van zijn vletter heeft gevuld, zodat hij kan weg varen; richting Hoogmade, waar hij het puin aan de boeren ver koopt, die de kaden ermee op hogen. Jan Rietveld werd 57 jaar ge leden in Alphen aan den Rijn geboren en vaart nu 30 jaar op hetzelfde motorschip. Voor de massa is hij het onbekende in dividu. Alleen de brugwachters en zijn collega's kennen hem als een ongecompliceerde en een voudige man, die, zoals men vaak hoort, „altijd recht door zee gaat". EIGEN BAAS Sinds de oorlog zoekt hij zelf zijn werk en heeft daarbij nog nooit on overkoombare moeilijkheden onder vonden. Vóór die tijd was hij werk zaam als arbeider op een scheeps werf in zijn geboorteplaats en voer de opdrachten uit voor verschillen de provinciale en gemeentelijke in stanties. Sinds hij als eigen baas optreedt, vervoert hij ook andere afvalmate- rialen, zoals hout en grond. De aarde brengt hij in de regel naar Tuiniers in Boskoop en andere plaatsen waar de boomcultuur be oefend wordt, waardoor de gehele Randstad tot ztfn vaargebied be- STOPPELGELAAT Het gebruinde stoppelgelaat en de stoere knuisten, waarin een ste vige sigaar is gekneld, typeren hem als de ware vrijbuiter, de man die jarenltuig in de vrije natuur ver toeft. Dagenlang zit hij in zijn kajuit en kijkt over het water naar alles wat er om hem heen beweegt. „Dit leventje zal m(j nooit gaan verve len. steeds zie je weer iets nieuws". Met een blik van medelijden, maar ook onverschilligheid kijkt hij naar de jachtige mensen. Jan Rietveld kan niet begrijpen waarom men zich steeds druk maakt. VRIJGEZEL Maar niet altijd zit hij in zijn traditionele houding, de armen over de rand van de kajuit, steunend op het dek. Soms helpt hij met het laden en lossen van zijn vracht. Een jonge vrouw loopt langs het schip. Met een onderzoekende blik kijkt Rietveld haar na. Onverstoord zet hu zich dan weer in zijn stereo tiepe houding. Jan Rietveld is geen vrouwenhater, maar hij heeft zijn bestaan nooit voor een vrouw wil len opgeven. Trouwen is er voor hem dan ook nooit bijgeweest. Hij is trots op zijn langdurige vrUge- zellenstaat. Hij is niet van plan met varen op te houden. Hij zal zijn vrije en ongebonden bestaan trachten te be houden. zolang hem het leven ge schonken is. Ziekte is hem onbe kend gebleven. De ouderdom vreest hij niet en is dan ook geen reden om zich op de wal te vestigen. „Wat moet ik op de wal zoeken? Trou wens, je kunt toch geen huis krij gen. Jonge mensen hebben daar al moeite mee. Nee. die schuit gaat mijn tijd wel mee". De huiselijkheid die hij niet mist, zo benadrukt hij, vindt hij bij zijn zuster in Leiden. Hij geeft er de voorkeur aan op zijn 20 ton meten de vletter te vertoeven. Lang blijft hij dan ook nooit in de familiekring, of hij moet in de winter in zijn werkzaamheden belemmert wor- i den. COMMUNICATIE Het enige communicatiemiddel dat hem met de omringende wereld verbindt, is een radio. „Via de nieuwsberichten weet ik al wat er in de wereld te koop is. Wat moet ik dan nog met een krant en de televisie? Met een nauwelijks ver holen afschuw geeft hij te kennen dat zo'n kijkapparaat bij hem niet aan boord komt. „Je krijgt er al leen maar pijn in je ogen van". Drankgelagen zijn voor Jan Riet veld taboe. Zelden drinkt hij een biertje. De 230 pond wegende schipper Rietveld werkt, eet en slaapt op zijn schip. Wat het eten betreft, ook hier post hij zich bij de om standigheden aan die hij zichzelf heeft geschapen. Warme maal tijden vormen voor hem geen nood zakelijkheid. Rietveld is geen vurig aanhanger van monumentenzorg. „Die oude rotzooi staat maar schots en scheef door en naast elkaar en geen ster veling kijkt ernaar". In Leiden wordt nuttig werk vericht, zolang de totale vernieuwing wordt door gevoerd. Het onderhouden van de oude gebouwen kost hèm al te veel geld. De sloop van antieke bouwwerken betreurt hij niet. Des te meer de verdwijning van de binnenscheepvaart. Sluizen en havengelden gaan een steeds gro tere belemmering vormen en mede door de teruglopende verdiensten levert het varen weinig meer op. Maar Jan C. Rietveld weet niet van wijken; hij zal zich nog lang schipper blijven voelen. Foto: Dirk Ketting (N. v. d. Horst). Bestuur Johannes-Stichting bezocht opgravingen te Zwammerdam Terrein blijft zoveel mogelijk onbebouwd Op uitnodiging van prof. dr. W. Glas bergen heeft het bestuur van de Johan nes-Stichting een bezoek gebracht aan de afgravingen van de Romeinse ne derzetting op het vorig jaar door de stichting aangekochte terrein westelijk van de Spoorlaan in Zwammerdam. Prof. dr. W. Glasbergen onder wiens leiding deze opgravingen plaats vinden en enkele van zijn assistenten vertelden tal van bijzonderheden over de vele ge vonden voorwerpen en ontdekte situa- tle's, die aantonen hoe de nederzetting cr 2000 Jaar geleden moet hebben uit gezien. Hij deed dit aan de hand van een schets. Met grote belangstelling werden ook de gevonden voorwerpen bezichtigd en vervolgens een rondgang over het terrein gemaakt, waarbij prof. Glasber gen opnieuw de nodige toelichting gaf. Prof. dr. Glasbergen noemde deze Dansamateurexamens in de Rijnstreek Groepen leerlingen van de dansleraar Martin Visser uit Leiden, die te Nieuw koop en Nleuwveen niet alleen een be ginnersdansles hebben gevolgd, hebben ook een gevorderden of vergevorderden dan8kursus gevolgd, waar speciaal de Zuid-Amerikaanse dansen werden gr- j leerd. Een gedeelte hiervan (62) heb ben daarnaast een speciale training ge had om te komen tot het amateur- dansexamen: brons, zilver en goud. In een eivolle zaal jl. dinsdag, werden deze examens te Nieuwveen, zaal Le lieveld, afgenomen door het katholiek cultureel verband van dansleraren „San Filippo Neri". Aangewezen examinato ren de heer en mevrouw C. Griffioen uit Haarlem. Voor het bronzen Insigne slaagden 40, waarvan 17 met lof: de dames: Elly Brouwer, Joke van Dam en Ria Leli- veld; de heren: Ton Hogervorst, Hans Egberts en Martlen v. Capel allen uit Nleuwveen; dames: Ans v. Zanten, Wllly v. Koert, Bets v. Dam, Ans v. Keek, Tineke Balvert, Henny Vork, Jozeé Frel- tag en Ria v. Koert, heren: Frans van Lammeren, Co Nieuwenhulzen, Kees Nieuwenhuizen allen uit Nieuwkoop. Dames: Elly v. Rossenberg, Ria en Trees Cornelisse en Wllly Epping; heren: Jnn Bos, Wlm Stein en Floor Beekman allen uit Zevenhoven. Dames: Anneke Pleter- se en Bep v.d. Weflden, de heer Martlen v.d. Weljden allen uit Noorden. Heren Wim en Cor Sanders. Jan v. Klnts allen uit Langeraar. Dames: Annle Konst, Gerda en Nel Rijkelij khulzen allen uit Leimulden. Dames: Cock Vergeer, Ria en Cock Vergeer allen uit Aarlander- veen. Mej. Ag nes Hogervorst en de heer Henny v. Zaal uit Ter Aar. De heer Gerard Goeyenblcr uit Nieuw Vennep en de heer D. Buskermolen uit Aals- Voor het zilveren insigne slaagden 12, waarvan 6 met lof: de dames: T. Leeuwen, Jelly Hoogerwerf en Betsy Kuif en de heer Henny Freltag allen uit Nieuwkoop. De dames Lia en Bep du Prie en de heren Dick v. Klink en René Turk allen uit Leimulden. Mej. Mary dc heer Rinus Groenendijk beide Noorden. Mej. Cory Hogervorst lilt Nleuwveen en de heer L. v.d. Laan uit Langeraar. Voor het gouden insigne slaagden 10 ndplaats een der belangrijkste, ooit in waarvan 9 met lof: de dames Ria v.d. West-Furopa aangetroffen. Het bestuur van de Johannes-Stichting z&l de vind plaats zoveel mogelijk onbebouwd laten vanwege de enorm historische waarde. FOTO: Een schets van het hoofdgebouw van de Romeinse nederzetting. In het midden de plattegrond, met aan alle vier zijden de gevels zoals deze er toen moesten hebben uitgezien. Jagt en Rita de Rijk en de heer Leo v.d. Laan allen uit Langeraar; mej. Debora v.d. Hoorn en de heren G. Pieterse Jaap v. Zaal uit Ter Aar, heren Mar tlen Peterse en Ard Hogerwerf uit Noor den en de dames Paula Kuipers uit Nieuwveen en Margo Beekman uit Ze venhoven. Voor de amateurtest Woerden (78) slaagden de heer Jan Capel uit Noorden het bronzen Insigne en voor het gouden mej. Netty Duits uit Bodegra ven met lof. J.l. zondag te Pijnacker (65) hiervan slaagden de dames Lla Berg, Henny v. Domburg en Corry van Zanden en de heren Hans Duynlsveld, André Romtjn, Gerard v.d. Bosch en Jan Westerman allen uit Zoetermeer. Heren Aad v.d. Poel en Leo v. MarwtJk uit Stonmwtjk. Voor het zilveren Insigne slaagde de heer Fried v.d. Poel uit Stompwljk. Leiderdorp; Piet Kwaadgras, Martie Laman, Rulon Lie Pauw Sam, Oegst geest; Louis Ouwerkerk, Janine Ro- mijn, Noordwijk aan Zee; Maarton Stuurman, Voorschoten: Hans Top, Ton Veenendaal, Leiderdorp; Rob Za- nen, Voorschoten; Luuc van Zijp. Waar geen plaatsnaam bij vermeld is, is dat Leiden. Eindexamens op Rembrandt-lyceum Geslaagd voor het eindexamen HBS- Theo van den Berg, met lof, Lei derdorp; Guus Bouman; Ciska de Bu- vry de Mauregnault, Voorschoten; Jaap Carrière, met lof, Leiderdorp; Wouter Franken, Voorschoten; Anne- mieke Grevelink; Koos de Heiden, Wim van Heusden; Jan Hoogendoorn, Zoeterwoude; Dolly Klein; Miep Knö- tels; Frits de Kok; Ron Koole, Hum phrey Morré; Marja de Nooy; Nico Posthumus, Kaagdorp; Koos van Put ten, Jeroen Ruygrok, Ines Seret, Lei derdorp; Gé van der Spek, Jan Vlas veld, Hans Vodegel, Frank van der Altink, René Bakker, Jos van den Berg, Johan Beukman, Albert Filippo. Hans van der Horst, Remco Huisman, 18.30 De C-Junlorcn van DOSR en SVLV gaan morgenavond op het Meerburg terrein In Zoeterwoude strijd leveren om de Rector Veater-beker. Belde ploegen die elkaar om 18.45 uur zullen ontmoe ten z(Jn het afgelopen weekeinde ala winnaars uit de voorronden gekomen. Eveneens op het Meerburg-terrein zul len zaterdagmiddag om 16,15 uur de A-Junioren van Altlor en Teylingen spe len om de derde plaats in de districts finale, die vrijgekomen Is omdat Llssc als organiserende vereniging zich auto matisch heeft geplaatst voor deze eind strijd, waarbij do Biaachopabeker da Inzet zal vormen. De finale om de Rector Veater-beker bij de A-Junloren tussen Liaae en Alphen- Boys vangt zaterdag aan om pijn. VRAGEN AAN B. EN W. VOORSCHOTEN OVER BIJDRACE IN PARKEERVOORZIENINGEN De heer B. Scheps, lid van de gemeen teraad van Voorschoten, heeft aan het college van b. en w. de volgende vragen Kan het college van b. en w. bevesti gen dat b(j verkoop van het levensmld- delenbedrljf J. J. Planje, gevestigd zijnde Schoolstraat 17 te Voorschoten aan do Algemene Bank Nederland N.V., welke In bedoeld pand voornemens zou zijn een bijkantoor te vestigen, van gemeente wege een bedrag van ƒ50.000 (vijftig duizend gulden) zou zijn gevorderd als „bijdrage In getroffen parkeervoórzle- Kan het college voorts bevestigen of na aandrang van genoemde bank en be troffen middenstander genoemd bedrag van gemeentewege tot 25.000 gulden zou zijn teruggebracht? Kan het college vervolgens meedelen dat van de zijde van genoemde bank uit eindelijk meegedeeld ls dat men bereid is een bedrag van 15.000 als maxima le bijdrage te voldoen? Is het het college bekend dat ln dat geval bovengenoemde Voorschotense middenstander gehouden zal zijn het middenstander gehouden zal zijn het resterende bedrag uit eigen middelen aan te vullen? Is het Juist dat het college genoemde vordering» (/B0.c.q, /SB 000) grondt op het feit dat eon bankfiliaal als een „Verkeorstrckkencl object" dient te worden beschouwd? Meent het college dat een bijkantoor van een bank zulks In meerdere mate Is dan een levensmlddelensuperinarket. de huidige bestemming van het desbetref fende pand? Kan het college meedelen aan de hand van welke normen tot vaststelling van een bedrag van 50.000 werd gekomen en welke motleven gevoerd hebben tot vermindering daarvan tot 25.000 Kan het college tenslotte meedelen op welke uitspraak van de gemeente raad van Voorschoten het Invorderen van bedragen ala bijdrage ln de parkeerkos- ten t.a.v. reeds bestaande percelen wel ke Immers als 'n verkapte baatbelasting dienen ta worden beschouwd, berust

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3