Geld nodig? Leen het van de Finata Bank. Universiteit uit Leiden weg bij verwerping Torenplan? Thomas Uni grote winnaar „Hoogleraar wordt ploegbaas in fabriek van intellectuelen" Voetbaltoernooi van clubhuizen De Leidse Courant familie berichten een vrl. administr. kracht Verhuizingen Jan van Duuren EEN JONGE MEDEWERKER a. GEVORD. ASSISTENT AANK. ASSISTENT (nü 4-PERS00NS CARAVAN ZATERDAG 25 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT IN FORMA TIE-A VOND KVP - LEIDEN Gemeentewerken vindt complex acceptabel op allerlei gronden „Op allerlei gronden, civieltechnisch, sociografisch en verkeerstechnisch Is de plaats waar de Unlverslteitstoren moet komen, acceptabel voor de dienst van Gemeentewerken", aldus stelde Ir. H. H. Vos, directeur van de Dienst van Ge meentewerken, op de door de Leidse KVP in De Burcht belegde informatie avond met betrekking tot het Ingrijpende universitaire nieuw bouw plan aan de Witte Singel. „Wat Is er eigenlijk nog tegen do toren?" zo vroeg Ir. Vos zich af, nadat hij medegedeeld had. .lat zijn dienst b. en vv. van Leiden geadviseerd had met het voorliggend ontwerp accoord te gaan. „De Unlverslteitstoren zal ook het silhouet van de stad ten goede komen. Hoe ziet het silhouet van de stad er nu uit: een smerige meelfabriek, smerige gashouders en geen hoge torens". als iemand met grote belangstelling voor de binnenstad, ontpopte zich al snel als een voorstander van de Universiteits toren: „Het kan geen kwaad als men vanaf bepaalde punten in de oude stad iets van het nieuwe Leiden ziet. Van buiten af krygt Leiden bovendien een duidelijk accent als universiteitsstad". Het gezicht op de toren vanuit de bin nenstad werd verder besproken door de heer Oomes, de tegenstander van het plan. Of de dia's, waarop de toren was ingetekend, geheel aan hun doel, het wekken van afkeer, beantwoordden, is een vraag apart. Tenminste als men mag afgaan op de vele betuigingen van bijval voor de nieuwe stadsgezichten. HERHALING VAN BEKENDE STANDPUNTEN De informatie-avond, een lofw Initiatief van de la-idse KVP-afdeling, dat ten doel had het gemeentebestuur en de raadsleden (alle fracties waren zeer goed vertegenwoordigd) te Informeren omtrent hetgeen er in Lelden leeft voor en tegen de bouw van een 120 meter hoge toren aan de rand van de binnen stad, heeft niet veel meer opgeleverd dan een herhaling van de standpunten, welke in de afgelopen maanden in ruime mate in de plaatselijke bladen zyn schreven. Dat was ook nauwelijks te verwachten. Geen alternatief Drs. H. Antvelink, hoofd afdeling bouwzaken van de Universiteit, hield als eerste een inleiding. Hij betoogde voornamelijk, dat de bouw van het enor me complex gewoon een „must" is voor de universiteit, die steeds grotere aan tallen studenten moet verwerken en met oude en te kleine behuizingen zit in de binnenstad. Een alternatief voor het Witte Sin gel"'™ ontbreekt, aldus de heer Ant- ve' Later, In discussie met het Bu. ci'ijcomltélld R. Oomes, stelde hij zelfs, dat de Universiteit naar elders zal moeten vertrekken, als de gemeen teraad dit plan verwerpt: „Dat zal de uiteindelijke conclusie zijn". Gevraagd naar de bestemming van de tezijnertijd leeg komende panden in de binnenstad antwoordde de heer Antve link, dat de grootste gebouwen vrij ge maakt en ingericht zullen worden voor faculteiten, die niet mee naar de Witte Slnee' '-unnen en nu in kleine gebouwen dik" f in gedeelten van gebouwen ge- huisve... zijn. Drs. J. N. Haasbroek, aangekondigd Warmonds jongetje stak hoofd in lus waardoor hij stikte Gistermiddag omstreeks half een is de vijfjarige Guus van Schie, al spelende vermoedelijk, In een lus die in de stal hing, behorende bij de woning van zijn ouders, terecht gekomen. Daarna is hij waarschijnlijk gestruikeld en heeft zich daardoor opgehangen, waardoor hij is overleden. Guus was het zoontje van de familie Van Schie, die aan de Zjjldijk te Warmond woont. Namens het Burgerijcomité sprak ook de heer B. Oosterman, die na een aan val op de curatoren van de Universiteit „vroeger had men wel belangstelling voor de binnenstad, getuige de vele mooie restauraties") en de Vereniging Oud-Lelden („die had hier in onze plaats moeten staan") ageerde tegen het mas sale karakter van het gebouw en het te kleine gebied, waarop het gepland is. Na herhaalde vraag. o.m. van voor zitter mr. M. J. D. A. Hanssen, kwam de heer Oosterman tenslotte met de alter natieven van het Burgerijcomité: lager bouwen aan de Witte Singel en het ter rein van de Doelenkazerne erbij betrek ken. Of: nieuwbouw by het Legermu- Enige mogelijkheid Deze alternatieven, aldus de heer Ant velink, zijn ook in overweging geweest bij het Universiteitsbestuur. Over het Doelenterrein zijn er zelfs besprekingen geweest met het gemeentebestuur van Leiden en het ministerie van Defensie. Afgezien van het feit, dat de besprekin gen geen resultaat opleverden, zijn er bovendien grote verkeerstechnische moeilijkheden verbonden aan bebouwing van het Doelenterrein. Ruimte bjj het legermuseum komt niet voor de A-faculteiten en de Univer siteitsbibliotheek in aanmerking, omdat het Universiteitsbestuur in deze hoek de handen vry wil houden voor de noodza kelijk geachte bouw van een nieuw Aca demisch Ziekenhuis met een capaciteit van 1000 bedden. Uit de zaal werd als alternatief nog gegeven de verplaatsing van Van Gend en Loos naar de Groote Polder te Zoe- terwoude. Uit de welgevulde zaal werd ook fel geageerd tegen de architect van 't plan. De heer Meijer: „Dit is niet iets van de Universiteit, dit is het levensverhaal van architect Zandstra, wiens grootste am bitie het is Leiden een ander silhouet te geven". Alleen jammer, dat het archi tectenbureau had laten weten verhin derd te z|jn. Over de visie van de archi tect zou men graag iets hebben willen I Kampioenschappen San Filippo Neri in Stadsgehoorzaal Morgen zal de Stadsgehoorzaal te Leiden vanaf 12 uur het strijdperk zijn voor honderden katholieke jongelui uit Nederland en België die elkaar zullen bekampen om een titel in diverse klasse. Naast Ballroom dance zullen er ook wedstrijden zijn in de Latin dance. De deelnemers komen o.m. uit Brussel, Ant werpen, Maastricht, Leeuwarden. Doe- tichem, Amsterdam, Rotterdam. Den Haag, Breda, Leiden enz. enz. Op de middag worden alle voorronden gehou den en op de avond zullen alle finales worden verdanst. Op de avond is er ook een grandioos Gala Bal waar o.m. aan meewerken het Radio en Televisie dans- orkest o.l.v. Piet Daalhuizen, het Ned. Kamp. Formation team uit Doetlchem, dansdemonstraties van het Ned. Kamp. danspaar Wim Voeten en Jeanne Ass- mann. De algehele organisatie en wed strijdleiding is in handen van de heren Evert en Humiel Castelein en Henny Boes. Geslaagden van Sted. Gymnasium Aan het Stedeiyk Gymnasium te Lei den zyn geslaagd voor het eindexamen de volgende kandidaten: Voor diploma A: Karei Beukema toe Water OegstgeestLoucky Bochardt (Voorschoten), Cora Brussee (Zoeter- woude), Sjoerd van Dok (Noordwyk-B) Titus Tafeltennis Toumooi Als afsluiting van de vele activitei- ken aan het taktische spel van laafst- ten op de Titus Brandsma ULO, werd er op Hemelvaartsdag een geslaagd tafeltennistoernooi georganiseerd. Er werd gespeeld in vier verschillende groepen, t.w. meisjes, jongens geoefend A, geoefend B, en ongeoefend. Bij de meisjes ondervond Annemieke Rooijak- kers weinig tegenstand. Zij stootte, na een voor haar zegenryke poule en een overwinning op Greet Zwetsloot, door tot de finalepoule. Hier ontmoette zij Carla Fuchs, die haar nog van een eerste plaats trachtte te weerhouden: tevergeefs. Met de andere finaliste, Ineke Zwetsloot, had ze weinig moeite. De uitslag luidde dan ook: 1 A. Rooij akkers, 2 C. Fuchs, 3 I. Zwetsloot. De enige deelnemer bij de jongens geoefend A. voor wie de gebroeders Van Schie zich moesten inspannen was Jos de Haas. Zoals verwacht ging de boeiende finalepartij tussen Karei Peter van Schie. Dat deze eindigde 'n overwinning voor Peter was te dan- i Marjan Hidding. Voor diploma B: Annet Blauwendraad (Koudekerk), Pim den Boer, Barend Jan Botter (Voorschoten), Willem Jan Claas (Leiderdorp), Liesbeth Bruyning (Oegstgeest), Kol ja Diakonoff (Leider- T» JIJ dorp), Fijs Jan v. Dobben de Bruyn naaasieaen zwegen (Hazerswoude), Wietze Dorsman (Bos- Wat deze informatie-avond als resultaat gehad heeft zal pas over enige maanden biyken. De raadsleden, die volgens zeg gen zeer verdeeld oordelen over de unl- versiteltstoren (geen fractie zou er nog een eensluidend standpunt op na hou den) zwegen gisteravond In alle talen temidden van een dlkwyls Babylonische SVB KRAAKT RAPPORT MARIS De weerstand tegen het rapport Maris begint ook In Leiden van de grond te komen. Dit rapport wil als uitgangspunt dienen by de diskussies over de vernieu wing van de inrichting van het universi taire onderwijs. Hierin wordt de univer siteit beschouwd als een heel speciaal hedryt. De Studenten Vakbeweging is in de opposftle gegaan en als een eerste in handen te leggen van een toporgaan, dat zich aan iedere vorm van demokra- tische kontrole onttrekt. Men mag bab belen over byzaken. De werkelijke be slissingen worden genomen door de be roepsbestuurders. niet alleen in de be- dryven, binnenkort ook in de universi teiten. Het pamflet, waarvan de taal er liegt, besluit met een oproep afsluiting van haar aktle belegt zij dlns- tot hoogleraren en wetenschappelijke dagavond 28 mei om 20.00 uur een grote diskuüsieavond in het Akedemiegebouw. Deze bijeenkomst is voor iedereen toe gankelijk. Onder het motto „Bolwerk der burokratie" is dezer dagen een pam flet verschenen, dat een voorlopige ge- dacli ten bepaling wil zyn van de aktie. Het is het resultaat van een onlangs Leiden gehouden studieweekend over het rapport Maris. De inhoud is vernie tigend. Zo staat er by voorbeeld: „In het model Maris wordt de hoogleraar tot ploegbaas in de fabriek van intellektue- len. Het begrip akademische vrijheid wordt naar de rommelzolder verwezen. De werkelijke bedoeling van de kommis sie Maris is niet alleen het beheer, maar ook het wetenschaps- en onderwysbeleid staf om hun zwijgen te doorbreken. 22 juni zal de Akademische Raad zich over het rapport uitspreken, want ofschoon het is teruggetrokken is het als uit gangspunt by de gedachtebepaling over de toekomst van het akademisch onder wijs nog steeds niet van de baan. En vóór dat tijdstip moet er ook een uit spraak van Leiden zyn geweest. GEM. SOCIALE DIENST Op maandag 27 mei zijn de kantoren van de gemeentelijke Sociale Dienst van 10.00 uur af gesloten. Het ochtendspreekuur wordt dus ge woon gehouden. koop), Bas de Groot (Leiderdorp), An- dré van der Horst, Peter van Krieken (Oegstgeest), Elizabeth van Leeuwen Oegstgeest Met vyf kandidaten wordt het examen voortgezet. (Waar geen plaatsnaam wordt vermeld is deze Leiden). Gewest Leiden in gemeenteraad van Leiderdorp De gemeenteraad van Leiderdorp ver gadert maandag, des namiddags oir 8 uur. Op de agenda staan o.m. de vol gende voorstellen. Voorstel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Jaagpad 5; voorstel tot niet-ontvankelijkverklaring van een te laat ingediend bezwaarschrift tegen het bestemmingsplan „Essenpark 1967"; voorstel tot het verlenen van een uitke- ring-in-eens aan het gemeentepersoneel over de maanden januari tot en met april 1968: voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet voor aanschaf fing van benodigdheden voor het vak handenarbeid op de tweede openbare la gere school: voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling voor de vorming van een gewest Lei den, tot benoeming van twee leden in de gemeenteraad, uit het midden van de raad, en tot beschikbaarstelling van het benodigde krediet; voorstel tot aan koop van een veegmachine en tot be schikbaarstelling van een krediet daar voor; voorstel tot verlenging van de ontruimingstermijn voor de onbewoon- baarverklaarde woningen Dwarswate- ringkade 7. 8, 9 en 10; voorstel tot verkoop van industrieterrein aan de Lijnbaan; voorstel inzake de verhuur van sportveld en de ysbaan. Ieder jaar spelen de Leidse clubhui zen om de hoogste voetbaleer. Door de jaren heen is dit toernooi een vaste plaats in gaan nemen bij de clubhuizen. Met veel inzet is er ieder jaar op het voetbalveld gespeeld en dit jaar zal dat ook weer gebeuren. De wedstrijden wor den gespeeld op de voetbalterreinen aan de Boshuizerkade op woensdag 29 mei. Daar strijden de pupillen en adspiranten om de eerste plaats. Aanvang 14.00 uur. De junioren b en a spelen op de ter reinen Pomona in Oegstgeest en wel op maandag-, woensdag- en donderdag avond. Aanvang iedere avond: 18.15 uur. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST MAANDAG 27 MEI Buurt 25: Oude Herengracht, Ver verstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Havenstraat, West Havenstraat, Verversplein, Haven, Havenkade, Kal vermarkt, Kijfgracht, Minnebroers- gracht, Zuidsingel, Herengracht (bei de zijden), Korte en Lange Langestr., Nieuwe Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerkplein, Waardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarse- makersstraat, Looyerstraat, Weverstr., Vestestraat, Groenestegen, Uiterste gracht, Kerksteeg. Buurt 27: Breestraat, Langebrug, Ketelboetersteeg, Schoolsteeg. Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel). Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg. Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt. Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen- straat, Middelstegracht. Oegstgeest Geboren: Adrianus C. N. z.v. C. C. Uljé en H. C. J. A. de Wit; Jeroen C. z.v. C. J. M. Dessauvagie en W. E. M. v. Rijn; Tatiana d.v. R. Baretta en A. E. T. M. Schouten. Ondertrouwd: A. v. Kampenhout en G. A. Lamers; R. J. J. v. Beek en E. M. Coumou; J. G. P. J. Duivesteijn en M. C. Rooden. Overleden: A. P. Bol; J. G. v.d. Kamp A. Groenendijk; W. J. D. v. Kessel. A. J. Duiverman; J. Philippo; G. Raven- styn w.v. D. J. van Katwijk. genoemde. De jongens, die wisten wat tafeltennis was, maar niet bij een ver c-niging aangesloten waren, speelden in jongens geoefend B. In deze groep was een jongen uit de tweede klas heer en meester. Thomas Uni bereikte n.l. de finale en boorde hiermede de illusies van Sjoerd Nota en Hans Hen- sing in de grond. Zijn laatste opponent was Martien van Haastrecht, die zich na enkele inspannende partijen een finaleplaats zeker wist. De finale eindigde in een glorieuze overwinning vor Thomas Uni. In de laatste groep, jongens onge oefend, was er weinig sprake van tafel tennis. Desalniettemin lieten de fina listen A. Fuchs en Ton Rooijakkers. redelijk spel zien. Laatstgenoemde werd tenslotte winnaar, waarbij wel opge merkt moet worden, dat deze jongen geen gek figuur zal slaan als hij in een vereniging gaat spelen. Als de Titus Brandsma ULO na Pinksteren ver huisd zal zijn naar andere oorden, zal er nog wel eens met weemoed worden teruggedacht aan dergelijke toernooien. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 25 MEI „Korte Vliet" Jeugdkamerorkest, 20.30 uur. Doelen kazerne Tafeltennistoernooi „Stadhuis", 9.00 tot 17.30 uur. ZONDAG 26 MEI Stadsgehoorzaal Danswedstrijden, 12.00 uur. De Burcht Leerlingenuitvoering balletschool Hendrichs, 14.30 uur. MAANDAG 27 MEI Lakenhal Jaarvergadering belang stellenden Lakenhal, 17.00 uur. De Doelen LAFV, hedendaagse films, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Examens univer siteit, 9.00-13.00 uur. De heer J, Berk over» leden te Zoeterwoudi Donderdag overleed op 85-jari| leeftijd de heer J. Berk. De over ledene had zich in zyn woonplaat maar ook daarbuiten vele verdier sten verworven. Gedurende 30 jt ren was hy in diverse functies ver bonden aan de „Raiffelsenbani Zoeterwoude" waarvan hy ereiii was. De plaatseiyke verzekerini tegen ziekenhuiskosten had in hen een toegewyd voorman. Hy was ook verbonden aan d- verzekeringsinstellingen van d- LTB. De groenteveiling „Leiden' diende hy ook jarenlang als be stuurslid. Tot voor kort had hi een grote belangstelling voor hel plaatselyk gebeuren waarby di Raiffeisenhank een heel byzonde- re plaats innam. Onder flinke be langstelling vond hedenmorgen d» begrafenis plaats op het R.K kerkhof aan de Zuidbuurt na eet Uitvaartdienst in de Sint Janv kerk. Een 34-jarige wielry'der uit Oegstgeestl die gistermorgen vanaf de Houtlaarl linksaf de Rijnsburgerweg opreed ver leende geen voorrang aan een personen auto. Hy werd geschept en bekwam een hoofdwond en een rechterbeenfractuur. Vermoedelijk liep hij ook inwendig let sel op aan het onderlichaam. Door de EHD is het slachtoffer overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. Aan de Universiteit van Amsterdam is bevorderd tot arts de heer E. Reerink te Leiden. Rectificatie De gebedsdienst in de Lodewyks- kerk voor wijlen de heer wordt zondagavond gehouden Huishoud, hulp gevraagd, tweemaal drie uur in de week, bij oude da me, wonende op zitslaapka- mer en keukentje. Lammen- schansweg 11. Venduhuis der Notarissen Donderdag 30 mei om 10 uur publieke vei ling van MEUBILAI RE GOEDEREN w.o. voorkomen: diverse schilderstukken, Zaans klokje, antieke wandklokken, huis kamerameublement, schryfmachines, ra diotoestellen en divers klein goed. Kijkdag: woensdag 29 mei van 10 tot 4 OPENBARE VERKOPING krachtens art. 1223 B.W. Notarissen S. PASMA TE NOORDWIJK en A. W. C. VERHEES te KATWIJK zyn voornemens op de woensdagen 29 mei en 5 juni 1968 telkens des avonds om 8.00 uur in Café „De Kroon, Kerkstraat 22 te Katwijk aan den Ryn, resp. bij inzet en afslag krachtens art. 1223 B. W. publiek te verkopen: Perceel I: Het woonhuis met garage en erf aan de Zonnebloem straat 3 te Katwyk aan den Rijn, groot 1.88 aren. Perceel D: Een perceel teelland met de mogelijkheid tot agrarische bebouwing (woonhuis met bedrijfsgebouwen en lias sen) gelegen aan de weg van Valkenburg naar dt 1 Haagsche Schouw onder I Valkenburg (Z.H.), groot P 56.40 aren. De percelen zijn vrij te aar vaarden, behoudens een ge deelte van perceel n groot 12 aren, dat is verpacht voor 84.per jaar. Perceel I is te bezichtigen 's-dinsdags en 's-donder- dags van 2 tot 4 uur. Veilingcondities en nadere inlichtingen bij voornoemde notarissen: Noordwyk, Lin- denplein 8, tel. 01710-3541 en Katwijk aan Zee, Wy- borgstraat 2, tel. 01718- ZUSTER MARIA JOSEF, Geertruida Cornelia van der Hulst de dag herdenken daarop zy vijftig jaar geleden haar intrede deed In de Congregatie der Arme Zus ters van het Goddeiyk Kind te Amsterdam, wy willen dit feit met haar dankbaar beleven met een Eucharistieviering in de kapel van Huize De Voorzienigheid te Driehuis-Velsen te 10.30 uur Gelegenheid tot feliciteren van 13.30 tot 15 i Schaepmanlaan 2, Driehuis-Velsen. Namens de familie: J. C. VAN HOUTEN—VAN DER HULST E. DE RUYTER A. P. A. DE RUYTER— V. d. KLUGT Leiderdorp, 22 mei 1968 Berkenkade 38 Tyd.: St. Elisabeth Ziekenh. kamer 231 Door een noodlottig on geval heeft God in Zyn Engelenschaar opgeno- ons aller lieveling byna in de leeftyd 5 jaar. De Engelenmis zal ge houden worden maandag 27 mei in de parochie kerk van Oud Ade om 11 uur, waarna de be grafenis op het kerkhof. Zyn diepbedroefde ouders, broertjes en zusje: J. P. VAN SCHIE P. C. VAN SCHIE- HOOGEVEEN Boerdery De Eenzaamheid Warmond Heden overleed nog ge heel onverwacht. na voorzien te zyn van de Genademiddelen der H Kerk. in de leeftijd van 79 jaar, myn lieve vrouw onze zorgzame moeder, behuwdmoeder en oma CATHARIN A BERDINA MARIA ONDERWATER van der Sys van der Sys-Loos van der Sys van der Sijs i kleinkinderen Wilhelminalaan 65 De Eucharistieviering voor haar zielerust zal gehouden worden op dinsdag 28 mei 1968 om 10.30 uur in de parochie kerk van de H. Bonlfa- tius te Alphen a/d Ryn, waarna begrafenis op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed 'b avonds om 8 uur Wil helminalaan 65. Aan welk bedrag denkt n? Driehonderd gulden? Duizend? Tweeduizend? Een FINATA-lening is snel en plezierig ge regeld. Zonder informatiekosten. Voor alle privé-doeleinden! Iedereen is welkom bij de FINATA Bank. Voorbeeld: n leent f. 1.500,— en lost af in 18 maanden. U betaalt dan per maand f. 95,97. Dat is totaal 18 X f. 95,97 f. 1.727,46. U betaalt f. 227,46 aan financieringskosten, inclusief'rente, admini stratiekosten en overlijdensrisico. Dat is slechts f. 12,63 per maand. Hoe de FINATA Bank u zo voordelig en snel geld kan verstrekken? Omdat het Nederlands grootste en mo dernste maatschappij is voor privé-leningen. FINATA BANKnv. Hartelijk welkom! Oók op vrijdagavonden van7tot9. Een uitgebreide folder ligt voor u klaar. Natuurlijk kunt u ook even bellen of schrijven: Leiden, Rijnsburgerweg 3, (01710) 52340 Haarlem, Dreef 18, (023) 15318. Leeftijd min. 19 jaar, opleiding ULO, type vaardigheid. Salaris volgens Ryksregeling. Sollicitaties schriftelijk in te dienen zo spoedig mogelijk doch vóór 1 juni 1968 by het Bestuur van de Stichting, Stationsplein 10, Leiden. WERKSTER gevraagd voor enkele halve dagen per week by: ROOYAKKERS Automobielbedryf N.V. Leidse straatweg 7 Oegstgeest In binnen- en buitenland Onder garantie. EXCL. MEUBELEN direct van fabr. aan parti culier: zeer fraai Frans sa lonzitje vel. beki. ƒ1275,- normaal ƒ1875,-; pracht salon, vel. ant. bekl. 1650,- normaal 2650,-enkele pet. points faut. p.st. 295,- aparte Biederm. eethoek ƒ850,- (normaal ƒ1450,-). Verder Engelse import kleinmeubelen (kastjes, bu reautjes, tafels, enz.). Eng. fauteuils, vel. bekl. p.st. ƒ295,-. Alles echte velours, geen dralon. Te zien: zater dag. zondag t/m donderdag de geh. dag, ook 's avonds, Mevr. Bos, Stadhouderslaan 55, Den Haag, tel. 070 5519 2L N.V. Aannemingsbedrijf N.B.M. Zaandam DEN HAAG POSTBUS 1032 TELEFOON 070—814331 behorende tot de N.V. Verenigde NBM bedryven Deze medewerker zal worden te werk gesteld op één van de buitenwerken. Zyn taak zal verband houden met de kwaliteitscontrole van bitumineus en cementgebonden verhardingen, waarby vele aspecten van de wegenbouwkunde aan de orde komen. Sollicitaties te richten aan bovengenoemd adres. Op ons kantoor is plaats voor: van 25 jaar of ouder, met ruime ervaring op het gebied van middenstands-agrarische bedryven, studerend voor het Diploma van de Nederlandse Federatie van Belastingcon sulenten of genegen deze studie op korte termyn aan te vangen. naar welke funktie ook zy die binnenkort het einddiploma hbs of mulo hopen te beha len gelieven te solliciteren. Indiensttreding zo spoedig mogeiyk. Met vakantieafspraken wordt rekening ge houden. Vccountantskantoor VAN LEEUWEN .i ELASTINGCONSULENTEN Wilhelminalaan 69 Alphen aan den Ryn Telefoon 017204891 Gevraagd een ERVAREN CHAUFFEUR met groot rijbewys om alle voorkomende werkzaamhe den te verrichten. Melktransport en fouragehandel Fa. A. A. en J. J. KOOTER Dorpsstraat 227 Hazerswoude Telefoon 01728438 v.;:r T 'H GOED DANSONDERWIJ9 Centrum van Gezelligheid zyn'de feesteiyke Dans avonden van E.C. in Lei den en op de Buiten plaatsen. Zaterdag Fijn Dansen? Leiden - Heden - 8 uur U wacht dan Steengoede Beat en Mieterse Dans muziek. H'lil'i.i.iiulJIIMiM.WJIl Pynacker 8 uur Nieuwkoop 8 uur Lelden 8 uur Gezelligheidscentrum Te koop aangeboden AAN DE KAAG: ruime met zo goed als nieuwe voortent. Staande op kleine camping aan de Kaag. Prys ƒ3.000,—. Telefoon 32004

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6