Brandweer-jubilarissen gehuldigd Waardevol concert door „De Stem des Volks' Subsidie Universiteit voor open vormingswerk DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 MEI 1968 Vanmorgen zijn op het kazerneter rein aan de Langcbrug de zilveren en koperen jubilarissen van de zelf zil veren Leidse Brandweer gehuldigd. De 19 jubilarissen poseren hier met hun onder'-commandant W. A. Kosten (ge heel rechts op de foto). Hun zilveren jubileum vieren: brandmeester Godt- help, de hoofdbrandwachten: Lange- zaal, Mieremet, Stokkel, Van Nierop, Penseel en Crama. De hoofdbrandwachten Rijnsburger, De Jager, Van der Weijde», Zitman, Van der Kraan, Klom, Meuldijk, Ber gers, De Wit, Devilee en Gijzenij zijn 12 '/z jaar bij het korps. 11Dividend bij Wernink over '67 Verga- Aan de jaarljjkne Algen dering van Aandeelhouder nlnk's Beton en Aanneming Maatschap- pij N.Vn welke wordt voorgesteld een dividend uit ti 11 pet. over het jaar 1967. 5? Radio-reportage van discussie over Witte Singel Om het gemeentebestuur van Leiden j te informeren hoe de Leidse bevolking denkt over het Witte Singelplan (de Universiteitstoren van meer dan 100 meter hoog4e) organiseert de afdeling Leiden van de KVP vrijdag in Burcht een burgerij-avond. Een ieder dus ook niet-leden en alle ge meenteraadsleden zijn welkom op deze avond, waarop het voorstel van b. w. van Leiden zal worden verdedigd door drs. J. N. Haasbroek, een mar met grote belangstelling voor de bin nenstad. Als sprekers tegen de Universiteits toren zullen optreden de heren B Oosterman en R. Oomes, beiden lid van het ..Burgercomité Witte Singel plan." dat zich o.m. met een adver tentie en ingezonden stukken in de Leidse bladen tegen de toren heeft uitgesproken. De universiteit heeft zich bereid verklaard dia's te laten maken die lijken op het aan de Witte Singel te realiseren project, zodat de aanwezi gen enig aanschouwelijk inzicht krij gen. Van de zijde van de gemeente worden ter informatie foto's en teke ningen van het universiteitsproject ter beschikking gesteld. Een radio-repor tageteam van de VARA zal de belang rijkste gedachten wisselingen van deze avond uitzenden. Wedvlucht Leldsche Postduivenclub - 1 W. Bey, 2-4-5-17 J. v. Alphen sr., 3 P. v. Zonneveld, 6-10 A» Flippo, 7 J. C. Knijnenburg. 8 J. A. Weber, 9 P. Teske, 11 W. v. As, 12 P. Langhout, 13-15-19 H. Fasel, 14-16 Bink v. d. IJsel, 18 W. Onstenk. BURGERIJAVOND VAN LEIDSE KVP OVER UNIVERSITEITSTOREN Vrijdagavond in „De Burcht" Op vrijdag 24 mei - aanvang 20.00 uur - organiseert de Leidse KVP in De Burcht een burgerij-avond voor heel de Leidse bevolking en voor alle fracties van de Leidse gemeenteraad; het is de bedoeling wethouders en raadsleden te informeren hoe de Leidse bevolking en de studenten denken over het universiteitsproject, zo als dit er volgens het college van b. en w. aan de Witte Singel moet komen. Het voorstel van b. en w. wordt ver dedigd door drs. H. Antvelink, hoofd af deling bouwzaken van de Leidse univer siteit en drs. J. N. Haasbroek, iemand met grote belangstelling voor de Leidse binnenstad. Als sprekers tegen de uni versiteitstoren zullen optreden de heren ZOETERWOUDE KAARTAVOND P.I.T. '54 De tafeltennisvereniging PIT '54 biedt de klaverjassers de gelegenheid voor een laatste krachtmeting ln dit seizoen. Een ieder ls welkom a s. vrij dag 24 mei om 20.00 uur in het Don- Boscohuis, waar karbonaden troef zijn. 8.J.Z. - TRAINING Deze week komt de training voor alle groepen te vervallen. Dit i.v.m. de vele wedstrijden die voor de komende dagen zijn vastgested en de toernooien, waar bij verschillende jeugdteams zijn betrok- Onder haar eminente en zeer muzikale I als het slotkoor. De wereldlijke Cantate dirigent Henk Briër werden door „De no. 208 „Was mir behagt, ist nur die Stem des Volks", afd. Leiden, in de muntre Jagd" draagt een geheel ander Stadsgehoorzaal twee Bach-cantaten karakter. Hierin had de alt geen taak. uitgevoerd, een kerkelijke en een we- De sopraan als Palas en Diana voelde reldiyke. De Cantate no. 29 „Wir danken, zich hier beter op haar plaats. Maar toch dir. Gott" begint met een Sinfonia, die hadden wij het gevoel, dat ook de tenor in feite een orgelwerk betrof met or- en de bas zich wat moeizaam van hun kestbegeleiding Jan van der Meer, de' taak kweten. De koren daarentegen Het vormingswerk dat alle Leidse stu-betekent het voor de studenten, dat de organist, heeft deze solopartij zo gran- waren fris en het vele koper in dit jacht- dentenverenlgingen gezamenlijk onder- tradltonele grenzen van de vereniging dioos en zo magnifiek dat wij Bach niettafreel was mooi en zuiver ders hadden willen zien geïnterpre-| Na de pauze hoorden wij B. Oosterman en R. Oomes. beiden van het Burgercomité Witte Singel-plan. De heer ir. K. P. Post, planoloog van de gemeente Leiden, zal tenslotte de mening van hef college van b. en w. vertolken. De universiteit heeft zich bereid klaard - speciaal ter vertoning op deze avond - dia's te laten maken van bouw werken. die lijken op het aan de Witte Singel te realiseren project, zodat aanwezigen enig aanschouwelijk inzicht krijgen. Van de zjjde van de gemeente worden ter informatie foto's en teke ningen van het universiteitsproject ter beschikking gesteld. De universitet eu het Burgercomité maken prae-adviezen, welke aan de zaal worden uitgereikt. Een radio-reportageteam van de VARA zal de belangrijkste gedachtenwisseling deze avond uitzenden. Binnenkort feestavond voor leden R.K. Bond Bejaarden De leden van de R.K. Bond van I jaarden en Gepensioneerden staan de komende weken een voorlichtings middag en een feestavond te wachten. De voorlichtingsmiddag op woensdag 29 mei a.s., zal plaats hebben in de Jacobazaal van Café-Rest. De Burcht, aanvang 2 uur. Deze middag wordt verzorgd door het Produktschap Groenten en Fruit. Aan de hand films, dia's en demonstraties zal wor den getoond wat de mogelijkheden van groenten en fruit zijn. WHHHHMPWHBIViPsnicbtlKe tcerd. Jammer dat het orkest hierbij de uitvoering van een van de zes missen metrische aanwijzingen van de dirigent die Haydn heeft nagelaten n.l. de The- niet vlekkeloos volgde; verder op de resienmesse voor koor en kwartetten, avond hebben wij het Zuid-Hollands or- of deze mis voor streng liturgisch ge- kest bewonderd om de gave begeleiding, bruik geschikt ls betwijfelen wij sterk, Solisten zorgden naast het koor voor maar als concertwerk heeft het gister- de vele arias waaruit deze Cantate be- avond volledig voldaan. Bewonderens- hijevnkonit staat. Leny Stevens-Ridderhof, hoewel waardig en groots was het koorwerk wy haar stem vaak hebben mogen prij- dank zy een prettig maar verantword zen. bleek hier toch niet de warme en re- tempo, dat Henk Briër aan de gehele i-winst in liet versaJgjaar be-''S'ositeit te bezitten om Bach in zijn uitvoering gaf. bedrag Na uitkering van het dividend res teert een bedrag van f6893,53. Voorge steld wordt dit bedrag over te boeken naar het jaar 1968. De produktie van het bouwbedrijf was aanzienlijk hoger dan die van het vorige Jaar. Het goede weer heeft hieraan mee gewerkt. Alle gereed gekomen werken werden op tijd of hlnnen de contrac tuele tyd opgeleverd. De afdeling be haalde een gunstig resultaat. De omzet van het fabrleksbedrijf was eveneens hoger. De resultaten verbeterden in ge ringe mate, omdat de algemene kosten stegen en de afschryvingen hoger wa ren. De maatregelen ter verbetering van het rendement sorteerden nog geen vol ledig effect. Het natuursteenbedryf VONK behaalde een lagere omzet. Het resultaat van deze afdeling was nage noeg geiyk aan dat van het vorige jaar. De afdeling Werninks Tennisvloeren en Sportvelden behaalde mede als gevolg van de bestedingsbeperking geen goed resultaat. Bij de Bouwmaterialenhandel zette de stijgende lijn van de omzet zich door. De uitkomsten waren iets gun stiger dan het vorige jaar. Voor het jaar 1968 heeft het bouw- bedryf verschillende nieuwe opdrachten verkregen. De afdeling Werninks ten nisvloeren en sportvelden heeft 'n goed gevulde orderportefeuille, waarby voor het eerst de aanleg van tennisbanen in Duitsland en België kan worden ver meld. De uitvoer van Retkoot topspecle en artikelen naar Duitsland ontwikkelt zich bevredigend. Postduivenver. „De Blauwkras" In de wedvlucht vanaf Pont St.- J Maxence waren 180 vogels in con cours. De uitslag was: P. Sloos 1; H. Flippo 2; Haas Nieuwendijk 3 en 7: H. Moenen 4; M. Zonneveld 5; F Dranken 6; W. Gijsman 8; J. Smit 9; i W. Siera 10; W. Wel 11. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST VRIJDAG 34 MEI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastrast, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat. Kanaaiweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat. Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat. Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreuga), Rijnvreugd, Bruggestr., J Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- j burgerweg. Aarstr., Meerburgerkade. j Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat. Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger straat. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 22 MEI Imperium (Vostest raat 40) Toneel „De Dienstlift" van Harold Pinter, 21.00 VRIJDAG 24 MEI Rest. Van der Heyden Alg. ledenver gadering VW 17.15 uur. Den Burcht -Burgerij-avond Witte Sin gelplan. KVP-afd. Leiden 20.00 uur. Jeugdhui tencentrum „Korte Vliet" Jeugdkamerorkest 20.30 uur. geeselijke muziek te kunnen volgen. I De koren" klonken subliem, de kwaf- Haar hoge tonen hebben een timbre voor tetten door de solisten gezongen, klon- een geheel ander genre, en dan denkenken harmonisch en kunstzinnig, hoewel wij aan de opera of ook aan muziek van1 het timbre van de sopraan wat verschil- eigen tijd. de met de drie andere stemmen. Het De alt Sybille Raaphorst heeft een orkest voelde zich opgenomen in het ge- gevoeliger en warmer expressie. Ook de heel en Jan v d. Meer gaf via het orgel zeer mooie, misschien wat te zwakke de draagkracht aan het geheel. Deze stem van de tenor Mariua van Altena, en ml8 kreeg inderdaad een waardige, maar de volle, krachtige basstem van Hans voorai kunstzinnige vertolking, van der Leeuw voldeden hier volkomen. Het openingskoor herinnerde aan de Hohe Messe, maar werd met het orkest en orgel tot een magistraal geheel, even- Elisabeth-hof eind volgend jaar in gebruik restauratie van het St.-Elisa- lieth-gasthuishof en het Hof van Zessen vordert goed. Eind volgend jaar hoopt de r.-k. stichting, die twee hoven van de ondergang redde en bestemde voor de verplej ging van chronisch zieke bejaar- het gerestaun-erde complex in gebruik te kunnen nemen. Op de Onde Vest zjjn in verband de nieuwbouw bij het Ellsa- heth-gasthuishof twee gaten ont- in naast een pand, dat niet worden afgebroken, omdat het op de monumentenlijst staat. st dit pand zal nu de serie- bouw komen (behalve gerestau- d wordt er ook een nieuw gedeelte gezet), waarin centrale 'zieiüngon worden onderge bracht als administratie, keuken etc. In de nieuwbouw worden voorts de zusters gehuisvest, die de chronisch zieke bejaarden gaan verplegen. In de hoven zullen met tertijd 70 bejaarden onderdak en medische In-geleiding krijgen. lege van curatoren heeft een bedrag 10.000 ter beschikking gesteld om organisatie van werkgroepen, tach-ins, debat-avonden, lezingen andere aktiviteiten mogelijk te maken. Het is de eerste keer, dat het mingswerk van de gezameniyke vereni gingen rechtstreeks door de Leidse uni versiteit wordt gesubsidieerd. Dit is mo gelijk geworden omdat de verenigingen het grootste deel van hun aktiviteiten hebben opgesteld voor de hele Loidse universitaire gemeenschap. Voor dit „open" vormingswerk be taalde ieder lid van de Algemene Leidse Studentenvereniging in 1967 het luttele 7 cent. In 1967 werd ook de zogenaamde Disputorenraad opgericht, •erkingsverband van alle in- i de Leidse studenten, die vorming doen. Bovendien werd eind Ada van der Bent heeft deze avond 1967 door de stichting Pro Civitate, de getoond ook een betrouwbare clavecinisteoverkoepelende organisatie van alles, te zijn. Henk Briër en zijn koor hebben wat er aan de universiteit gebeurt, de zich volledig het podium waardig ge- Vormingswerkraad ingesteld. Deze laat- toond. Het auditorium heeft dit met veelste heeft behalve vertegenwoordigers applaus gewaardeerd. nemen Is de laatste paar dagen geruis- gedeeltelijk worden doorbroken. Maar loos een nieuwe fase ingegaan. Het col- bovendien en dat wordt elk jaar be langrijker wordt zo een opvangcen trum geschapen voor de vele studenten, die om welke reden dan ook geen lid van een studentenvereniging zijn gewor- THEO TEN HOOVEN. Uitgaansdag van Dameskontakt Z.W. Twee-en-veertig leden van het Da meskontakt Zuid-West hebben maan dag deelgenomen aan de uitgaansdag. Op veler verzoek werd geen lange busreis gemaakt, zodat er veel „vrije 11 tijd" overbleef voor de deelneemsters. 1 De reis - per bus - voerde in de mor genuren via het bosrijke gedeelte van Wassenaar naar Scheveningen, waar de koffie gebruikt werd. Na een bezoek met rondleiding door het Vredespaleis ging het gezelschap naar het Panorama van Mesdag. Voor velen, die dit spec taculaire schilderstuk nog nooit had den gezien was dit bezoek een ware belevenis. De eerste uren van de middag waren I de dames vry om te gaan waar zij 11 wilden in Den Haag; voor het gebrui ken van de lunch en vanzelfsprekend voor het bezoeken van winkels. Tegen de avond reed het Dames kontakt vervolgens via Noordwijker- hout, Langevelderslag en Ruige Hoek naar Hillegom, waar in restaurant „Treslong" gedineerd werd. De dag was daarmee nog niet ten einde, want na het diner maakten de dames in „Treslong" de opname mee KRO-programma „Piste". heeft behalve I van de Disputorenraad, het overleg artsen, studentendekanen en pastores vooral ook de sekretaris van de Studium Generale commissie, mr. F. L. Mulder onder haar vleugels. Het Studium Gene rale organiseerde reeds jaren een lopen de reeks lezingen, die bedoeld waren om de studenten kennis te laten maken met wat andere zaken, dan zy in hun studie tegenkomen. Binnen de Vormingsraad is een goede samenwerking van Studi um Generale en Disputorenraad ont staan, zodat er begin september by- voorbeeld een gezameniyke publikatie van de persen rolt, waarin het program ma, zowel van het Studium Generale als van de Disputorenraad zal worden op genomen. De grote wens van ieder, die in Leiden aan vormingswerk doet is, dat er een full-time baan zal worden vrijgemaakt voor een door de universi teit betaalde professional op vormings- gebied. Dat deze „disputor" geen on- werkeiyke wens is. bewijst het feit, dat onlangs aan de Technische Hogeschool te Eindhoven niet alleen de financiën, maar ook de mankracht voor een derge- lyke job ter beschikking zijn gesteld. OPVANGCENTRUM Leiden is nog niet zover. Maar het is verheugend, dat het bestuur van de uni versiteit de noodzaak heeft ingezien om de vorming, die voor alle studenten en leden van de wetenschappelijke staf en het j het hooglerarenkorps open staat ook daarwerkelijk te steunen. Tegeiykertyd LEIDERDORP Op vrijdag 24 mei a.s. 's middags om uur zal de R.K. kleuterschool „Op 't Meyeweitje", gelegen aan de Sternstraat te Leiderdorp officieel worden geopend door mevr. H. W. Gallas-Dortland. EH HO-geslaagden te Leiderdorp Geslaagden voor het EHBO-diploma in de cursus 1967'68. die onder lei ding stond van dr. P. van 't Woud. Dames: N. v. d. Berg-de Jond, E. Chaudron, H. Dijkshoorn, M. A. van Egmond, J. J. Feyen-Smeele. M. Geer- lings, J. H. Glasbergen, A. Hoogervorst, P. L. Jansen-Bouwmeester, I. M. J. Keu zekamp, J. Knotter-v. d. Reyden, E. Th. Lauwaars-Ruysch van Dugteren, W. Rodenburg-Lodder, C. Scheunvater- d. Zwan. M. J. Schildwacht. N. Swa- nenburg-Nanning, H. BavelaarEidder, C. Corts-Spies, M. de Gunst-Bruines, J. Hoogenboom, L. Hoogenboom, A. W. Hoogervorst-v. Hartevelt, N. Hoogstra ten. T. Schellingerhout, A. Spierenburg, Th. Streefland-Bik, M. Ulrich-Madlener, Versteeg, M. H. C. Aterboom-Gillis- J. C. Brouwer, G. Geysman, H. M. Hummel, C. Koning, D. Prins, I. Scholtz i J. Truyers-Olivier. Heren: W. J. van der Veer, A. A. Zaagman, P. de Carpentier, B. G. Kiers, L. Noordanus, P. v. d. Berg, I. Th. Gij- zeny, H. Heykoop, J. O. Kiel. G. van Rooyen, A. K. Verstraaten, J. v. d. Afgewezen 1 kandidaat. Examinator as dr. J. G. Bazuin uit Leiden. „DE RIJNKLIEVERS" De Leiderdorpse postduivenvereni ging „De Rynklievers" hield zaterdag jl. een wedvlucht vanaf Corbeil. De af stand was 420 km. De uitslag was; 1 A. v. Royen, 2 J. Verstraaten. 3-7-17-18 N. v.d. Linden, 4 v. Duivenvoorde. 5-15 J. Brantenaar, Chr. v. d. Pluym, 8 H. Holtrop, 9 Gebr. Kok, 10 J. v. Leyden, 11 A. G. Holland, 12-20 D. de Ridder, 13-16 J. Wassen- burg, 14 M. Jongeleen, 19 J. Zevenho- Een week later, op woensdag 5 juni, zijn de leden uitgenodigd voor eer feestavond, aangeboden door de meis jesleerlingen van de Mater Amabilis- school. Tijdens deze avond i: grote zaal van De Burcht zullen de cabaretgroep en de volksdansgroep van de school optreden. Aanvang Deze twee mededelingen werden tijdens de jaarvergadering van de Bond gedaan in het Antonius Club huis aan de Mare. De voorzitter legde er de nadruk op dat ook zij die niet op de vergadering aanwezig v en dus geen programma hebben ont vangen, hartelijk welkom zijn op de middag en avond. Tijdens de jaarvergadering werden enkele nieuwe bestuursleden gekozen, de heren Th. J. Brugman (secretaris) en G. van Strien werden gekozen het bestuur. Zij vullen de vacatures op van de heren P. Agema, die zijn taak door particuliere omstandigheden moet beëindigen, en J. v. d. Weyden, die het afgelopen jaar overleden is. Aftre dend secretaris Agema werd om zijn verdiensten benoemd tot erelid van de Bond. Hjj kreeg een geschenk onder couvert. Mevrouw Lub-de Water en de heer F. A. van Hees werden herkozen. Met algemene stemmen werd de voorzitter, de heer F. A. van Hees, her kozen en werd een nieuwe kascom- missie benoemd: de heren Van der Kallen en Van Zijp. Burgerlijke Stand Geboren: Ischa d.v. J. H. Mulder er A. M. Uhlenbeck; Irma Daniëlle d.v. J J. Jongeneel en M. M. den Hollander; Louise Elisabeth Jeannette d.v. J. H. R. Veen en M. N. E. Mulder; Monique d.v. F. A. M. A. Wibier en J. Keehnen; Marionne Stefanle d.v. C. J. M. Jong- T. M. G. CL Verplancke; Ro bert z.v. R. Bakker en A. J. Rysbergen; Astrid Johanna Maria d.v. A. de Ma- E. M. G. Brasker; Jolanda d.' Groen en J. de Kruis; Cornelia Wassenaar en G. v. Duijn; Si- v. S. de Jong en W. Kouer; Vin- centius Gerardus Maria z.v. H. J. Dick- hoff en J. M. H. Koevoet; Renate Ur sula d.v. A. E. v. Duy venvoorde en S. C. Zwanenburg. Gehuwd: T. M. Gorter en J. J. Geer- ling; W. Hartevelt en P. Roodakker; W. L. Onstenk en M. C. Oudshoorn; P. C. Toebosch en J. M. C. v. Eemeren; A. G. v.d. Stoel en H. F. M. Koet; H. Schipper en M. Wansink; J. F. v. Ba il en A. A. Bodijn. Overleden: J. J. Robert 49 j„ m.; P. Boshoven lm., d.; B. W. Stokker 68j., L J. v.d. Meer 30j., vr.; G. J. v. Hemert 82 j., m.; P. v. Klaveren 56 j., M. Kroon 80 j., e.v. A. Eikelenboom; A. M. B. v. Leeuwen ld., z.\ J. W. An ker 61 j„ m.; M. J. v.d. Neut 69j., w.v. A. Oudshoorn; J. Teyn 55 j„ e.v. W. D. Noordam; P. S. G. den Hollander 61 j„ J. den Oude 77 j„ m.; D. v. Leeu- 83 j., m.; C. C. Knoops 71 j„ vr. RAAD VAN VOORSCHOTEN INGVERKEER WIL EENRICH' In de vergadering van 30 juni 1967 lu-eft de raad van Voorschoten over het algemeen instemming betuigd met de I nota Inzake de parkeerprohlematiek. ln deze nota is onder meer een algemene richtlijn vervat ten aanzien van het In stellen van éénrlchtlngverkeer. Zij heb ben daarbij als inenlng uitgesproken, dat het Invoeren van éénrlchtlngverkeer, waar dit maar enigszins kan, vermeden dient te worden. De noodzaak hiertoe over Ie gaan moet worden afgewogen tegen de nadelen, verbonden aan straat- .crbredlng, offeren van groen en derge- ijke. Een conclusie derhalve welke niliti- laat voor arwjjkende opvattingen en aarde-oordelen. Bij de behandeling van de nota heeft j raad zich in meerderheid uitgesproken at minder afkerig te zyn van het in- jeren van éénrichtingverkeer. Hierop gesteld, dat ter zake geen principiële .(spraak is gedaan, maar dat uit de op stellen deelplannen zal biyken in hoe- erre het Instellen van éénrichtlngver- ;eer in een bepaalde wyk noodzakelijk s. Naar aanleiding van de resultaten van een ingesteld onderzoek zijn b. en .v. tot de conclusie gekomen, dat het roeiende tekort aan ruimte voor het verkeer en het parkeren in de wijk, be grensd door Papelaan, Oranjekade, Wijn gaarden laan en Schoolstraat/Veurseweg, het invoeren van éénrlchtlngverkeer noodzakelijk maakt. Mede gelet op de lu bovengenoemde nota gehanteerde norm inzake parkeer- capaclteit, namelijk 1 auto: 1 woning, zjjn b. en w. van oordeel, dat op korte termjjn enige voorzieningen In de aan geduide wjjk moeten worden getroffen. Zo zullen enige straten dienen te wor den verbreed. Met name is dit nodig de Pauwenstraat, zijnde een be langrijke in- en uitvalsweg voor die wijk, en voor het gedeelte van de Hya- lnthstraat, voor zover gelegen tussen de Willem de Zw ijgerlaan en de Van Kem penstraat. Voorts zullen een aantal par- i keerverboden worden ingevoerd. De I kosten van de bedoplde voorzieningen. I waarin begrepen het plaatsen van ver keersborden, worden geraamd op f 50.256,-. De werken, die b. en w. in het kader van het plan tot verbetering van de ver keerssituatie in de bedoelde wijk in een tweede fase wensen te realiseren be treffen het verbreden van de Papelaan. waartoe de thans aanwezige smalle groenstrook zal worden verwyderd en het verdiepen van de bestaande parkeer- kommen. Tevens ligt het in het voor nemen alsdan de Oranjekade te verbre den. Teneinde bovenbedoelde norm voor de gewenste parkeercapaciteit te kun nen verwezenlijken, stellen b. en w. zulks voor in een derde fase de aanleg van een wykparkeerterrein te bevor deren. dat ruimte zal bieden aan 150 auto's. Te gelegener tijd zullen wy hiertoe gedetailleerde plannen ann uw raad ter beoordeling voorleggen. VERWISSELEN GASPLAATJES Het verwisselen van de gasplaatjes is opgedragen aan de firma Nedogas, een bedryf dat zich - onder meer op deze LEIDSE BIOSCOPE Films in de week van 23 - 29 mei Camera: Liefdesdossier van een telefoniste 18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.ol en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 23.30 uur Horoshima mon amour (18 jaar Lido: Zo gezegd, zo gedaan (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.0.j en 9.15 uur. Studio: Het lyk van de derde etagi (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.0 en 9.15 uur. Luxor: De blonde van Peking (18 jr.l Dageli,iks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Hemelv. en zondag: 2.30, 4.45, 7.Ou en 9.15 uur. Trianon: Lee Marvin „Point Blank" (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Hemelv. en zondag: 2.15, 4.30, 7.0( en 9.15 uur. Rex: De Karate Killers (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 Hejjielv. en 9.15 ui Vrijdag er Een miljo zondag: 2.30, 4.45, 7.151 zaterdag 23.30 uur: :n jaar geleden (18 jr.) KORRELTJE Het huwelyk is een geschenk en een opdracht. Nimmer een probleem. Als het een probleem wordt, is het geschenk verloren en is de opdracht vergeten. (Ds. Sillevis Smitt) f PUNT i ben ik nu eigenlijk Marktberichten WOERDEN, 22 mei. Kaas Aan- oer 8 partijen. Prijzen: le kwal. 3.85 3.95; 2e kwal. 3.753.84; extra kwaL tot 4.25. Handel: goed. (ADVERTENTIE) L.A.G. n.v. UW MORRIS en M.G.-dealer werkzaamheden heeft gespecialiseerd. Aanvankelijk zouden deze werkzaam heden worden uitgevoerd door de plaa*- seyike installateurs, doch drukke werk zaamheden en personeelstekort zyn de oorzaken dat de installateurs liever wer den ontheven van de door hen toegezeg de medewerking. Slechts twee installa teurs wilden desnoods helpen met elk drie man, doch dit aanbod is onder dank zegging van de hand gewezen, omdat deze verwisseling thans snel moet wor den afgewerkt. De firma Nedogas zal thans gelyktydig alle installaties in de woningen controleren. BRIEVENBUSSEN ERBIJ Bij de begrotingsbehandeling 1968 is door uw raad onder meer gevraagd by- zondere aandacht te schenken aan de postale zaken van Voorschoten en er bij de PTT op aan te dringen met het groe- de gemeente het aantal voorzie ningen uit te breiden. Tot onze voldoe ning kunnen wy u mededelen, dat van de Directeur van het plaatseiyk post kantoor bericht is ontvangen, dat in Voorschoten het aantal brievenbussen ipet twee zal worden uitgebreid. Deze bussen zullen binnen een maand respec tievelijk in de bestemmingsplannen Noord-Hofland worden DRIE HERENHUIZEN Door de heer A. v.d. Valk, Veurseweg 184, alhier, is aan ons college verzocht in het bestemmingsplan „Bos geest", aan de Van Hamellaan gelegen perceel bouwterrein te mogen kopen voor bouw van 3 herenhuizen. Volgens de >r het complex „Boschgeest" opge stelde kostprijsberekening bedraagt de grondprijs 85,50 per c.a. Het betref fende bouwplan, dat voor u eveneens ter visie ligt, verwierf een gunstig advies de Welstandscommissie en heeft instemming, temeer nu het onder havige bouwplan een voortzetting vormt reeds eerder op het aanliggende ter rein opgerichte woningen van hetzelf- type. Wij geven u in overweging het vorenbedoelde perceel bouwterrein aan de heer A. v.d. Valk, alhier, te verkopen tegen 85,50 per ca. In verband met het feit. dat door de bouwondernemer een begin is gemaakt met de uitvoering van het bouwplan „Oranjekude", omvattende het bouwen van 31 ééngezinswoningen met garages en 24 flatwoningen, is het gewenst over te gaan tot het aanleggen van de nodige openbare nutsleidingen en bijkomende voorzieningen. De kosten voor het leg gen van de kabel- en leidingnetten ten behoeve van het gas-, water- en elek triciteitsbedrijf worden geraamd als volgt: Gasbedrijf ƒ39.800.—; Waterbe drijf 18.800.— Elektriciteitsbedrijf 44.000,— Totaal 102.600,—. Wij stel len u voor de ten behoeve van het uit voeren van bovenomschreven werken be nodigde kredieten beschikbaar te stel len.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4