Chr. Orthopedagogisch Instituut voor leiden en omstreken geopend Wjzigingen in dienst regeling van de Citosa DELUXE 10senoritas 2r Grootscheepse oefening Nederlandse Roode Kruis Nieuw Hervormd Jeugdgebouw Fraaie aanwinst voor de Zoeterwoudse gemeenschap 22e nationale St. Jorismarsen DINSDAG 21 MEI J8 DE LEIDSE COURANT PAGINA 1 „Het heeft tien jaaigxluurd voor I deze school kon wordergopend en ik heb er heel wat witte oren van ge kregen, maar nu is htdan zover." Dit zei gistermiddag cfe eer A. Hui- gens, voorzitter van de ichting Chr. Orthopedagogisch Institu voor Lei den en omgeving, in d kleine zaal van de Stadsgehoorzaal bgelgeenheid van de opening van d chr. LOM- school. Deze school, dieiomenteel is gehuisvest in het gebouvian de Lust hoflaan, is bedoeld voorinderen met leer- en opvoedingsmoekheden. Op 15 februari 1958 m het Insti tuut het besluit tot de ojchting, maar eerst nu zijn er resultati te zien. Op de vraag of een LOM-sool nodig is, gaf de heer Huigens Scheiden ten antwoord, dat een deelijke school absoluut in een behoe; voorziet en zeker met 't huidige ondwijs-systeem. Hij zag de school nieals een aan klacht tegen de ondervzer, die zeker respect verdient, maa^ls een aan klacht tegen het syste»- Als de klas sen kleiner worden, er ook meer mogelijkheden om a^acht aan deze leerlingen te bestede Burgemeester Vanir Willigen, die uitgenodigd was onde LOM-school te openen, zei de liinsweg ervan in de stukken te hebbeJelezen. Ondanks de tien jaar voortmderen ben ik toch blij, dat op deze m^ag de gemeente erbij is gehaald, aid de burgemeester. Igen plaats Het buitengev>n onderwijs heeft in ons land een ien plaats veroverd. In 1921 werd c onderwijs in feite losgekoppeld, toen een aparte inspectie hiervoor werd ingesteld. In 1967 bleek, dat er 20 soorten van scholen voor het buitengewoon onderwijs zijn. Veront rustend is 't, dat het aantal kinderen eenderde van de schooljeugd en spe ciaal in de steden, met leer- en op voedingsmoeilijkheden stijgend is. Burgemeester Van der Willigen toon de zich gelukkig met deze school. Pri mair gaat het om de leermoeilijkheden en de daarmee gepaard gaande op voedingsmoeilijkheden. Is het eerste opgelost, dan gaat het tweede haast altijd van zelf. Hij zei ervan over tuigd te zijn, dat met deze school het prot. chr. onderwijs in Leiden is ver rijkt en dat deze binnenkort niet meer kan worden weggedacht. Prins Clausnaam? Voorzitter Huigens vertelde, dat de naam van de school nog niet helemaal vaststaat. Aan prins Claus is verzocht of hij zijn naam eraan wil geven. De koninklijke molens malen echter lang zaam, zodat de officiële toestemming nog niet binnen is. Toen de heer Huigens het probleem voorlegde aan burgemeester Van der Willigen, ant woordde deze: „Als men tien jaar op deze school kan wachten, kan een maand wachten op de naam er ook nog wel bij." Officieus heet de LOM-school in ieder geval Prins Claus-school. Als motivering gaf de voorzitter op, dat Prins Claus en zijn vrouw zo'n grote welwillendheid hebben getoond bij 't weggeven van hun huwelijkscadeaus. Hij zag het als een kleine geste van dankbaarheid van Leidse zijde. Bij de installatie van het hoofd (de heer A. Boeker) en het personeel (mej. Keus en de heer Veldhuis) zei de heer Hui gens: „Aan u de taak van deze school iets te maken." Dat zal niet eenvoudig zijn, maar wij als bestuur verwachten, dat u dat vertrouwen niet zal bescha- Veel medewerking Er staat voor de LOM-school het woord „christelijk", maar daar moet echt geen heilig aureooltje om worden gezet. De tijd van het ghetto-christen- dom is voorbij. In r.k.-kringen heerst bij de ouders de opvatting, dat zij hun kinderen wel principieel onderwijs wil len laten volgen, maar geen onderwijs, waarin zij van het geheel worden los gemaakt. Dit geldt ook voor prot. ouders. Kinderen mogen niet worden „verketterd," maar moeten juist met open gezicht naar de ander gaan. „Als u zich laat lijden door de liefde van Christus, kunt u iets voor het LOM- kind betekenen." Ds. G. Koerselman. oud-bestuurslid nu predikant in Bleiswijk, sprak gebed uit, waarin hij de school God opdroeg. Tot slot zei het pas geïnstalleerde schoolhoofd A. Boeker zijn dankwoord, dat hij in de paar maanden, dat hij nu bezig is veel me dewerking had ontvangen en dat de school nu al gestalte heeft gekregen. Enkele vereringen zijn door de Citosa betrat door middel van wij zigingen in dienstregelinen. De wij zigingen be'ffen de lijnen 1, 2, 4 en 7, resp. Booop - Zoetermeer - Den Haag (1), .phe'n (Avifauna) - Bos koop - Rot'dam - Zoetermeer - Lei den - Alpn (2), Leiden - Alphen (Iloge Zijc' - Bodegraven - Gouda - Boskoop -.eiden (4), en Boskoop - Reeuwijk >orp) - Gouda (7). LIJN 1 De diet 22.32 uur Den Haag - Boskoop 'ijgt op zaterdag, zon- en feestdageeen latere aansluiting aan de Driespng Hoogeveen (23.19 uur) op de buvan Boskoop naar Leiden. LIJN 2 De dieten .31 van Alphen (station) naar A\auna en .15 van Avifauna naar Alftn (Station), die via de Ju- lianastrs! en de Emmalaan rijden, komen ik te vervallen. .Ook verval len de tosten op zondagen die tien minuten trer de oneven uren vanaf Aphen Sation) via de Europasingel naar Aviuna rijden en de ritten die 36 minitn over de even uren vanaf Avifauu via de Europasingel naar Alpher Station) rijden. De vertrek tijden £naf Alphen (Station) in de richtir Boskoop - Rotterdam worden van uur gewijzigd in .41 uur. De vertrektijden van de diensten 18.20(0 19.20 uur van Alphen (Sta tioncar Boskoop worden gewijzigd in rP- 18.32 en 19.32 uur. De aan- i korr( in Boskoop wordt daardoor rem 18.47 en 19.47 uur. De aan- koiwtijden te Alphen aan den Rijn va: de bussen vanuit Leiden (via Lel Zijde) worden gewijzigd van .20 jnl5 uur. De vertrektijden vanaf Al- pln (Station) via de Lage Zijde naar Lpen worden gewijzigd van .30 in Je vertrektijd van de dienst 6.30 maf Alphen (Station) blijft even- \il ongewijzigd. De vertrektijden van ,ce dienst te Koudekerk, Leiderdorp t aankomst te Leiden worden resp. *5, 6.55 en 7.10 uur. De vertrektijd an de dienst 6.15 uur vanaf Boskoop aar Alphen, wordt gewijzigd in ver rek 5.55 üur. Aankomst bij Avifauna (.15 uur. De diensten van 6.02 uur van Boskoop via Rotterdam naar Zoeter meer (rit 205) en 5.58 uur van Zoe- lermeer via Rotterdam naar Boskoop k rit 210) komen op zaterdagmorgen in verband met de geringe bezetting te vervallen. LIJN 4 Om te Alphen a/d Rijn op de treinen aansluiting te kunnen geven en tevens om op verschillende trajectgedeelten een naar de praktijk afgestemde rijtijd te verkrijgen, worden de meeste tijden up deze lijn enkele minuten gewijzigd. Dit houdt o.m. in 3 minuten later vanaf Alphen (Station) naar Leiden. Was .22 en .52 uur, wordt .25 en .55 u. De vertrektijd van de dienst 23.40 u. Leiden - Boskoop op zaterdag, zon- en feestdagen wordt gewijzigd in 23.50 u. De vertrektijden van de diensten 22.48 uur en 23.40 uur van Leiden naar Al phen worden gewijzigd in 23.00 uur en 23.50 uur. Tevens wordt deze lijn op 't trajectgedeelte Boskoop - Leiden, op zaterdag, zondag en feestdagen uit gebreid met een rit 23.10 uur Boskoop - LIJN 7 De rytijd Boskoop - Reeuwijk (dorp) wordt met 2 minuten ingekort en de vertrektijd vanaf Reeuwijk (dorp) tot Gouda niet 2 minuten vervroegd. Hier door wordt de aankomsttijd te Gouda .10 uur i.p.v. 12 uur, waardoor een aansluiting op lyn 4 richting Bode graven verkregen wordt. Voor de te rugritten worden de aankomsttijden te Boskoop met 2 minuten vervroegd. Prins Claus volgende maand naar Leiderdorp Op 20 juni zal prins Claus te Leider dorp het nieuwe clubgebouw van de stu- «lentenroelvereniging „Aesopos" aan de Dwarswetering officieel openen. Aan deze plechtigheid wordt door de drumband „Leiderdorp" muzikale mede werking verleend. Gezien de ontwikkelingen in de Drie manspolder te Zoetermeer, zal per 26 mei a.s. een wijziging in de route te Zoetermeer van de lijnen 1, 2 en 3 aangebracht worden. De bussen naar Den Haag, Rotterdam en Delft rijden dan vanaf het busstation niet meer via de Stationsstraat, doch via de Dr. J. W. Paltelaan. Dit betekent gerief lijker verbindingen voor de bewoners van de Driemanspolder. MATER AMABILISSCHOOL KRITISCH BIJEEN IN NOORDWIJKERHOUT De jeugd heeft de faam kritisch te i werd al spoedig duidelijk waarom de ene zijn. Reden voor de Leidse Mater Ama- kandidaat wél werd aangenomen en de bilisschool, ter afsluiting van de lessen, andere niet. Opgave was te omschrijven een kritisch weekend te organiseren. op grond waarvan de personeelschef de Tweedejaars-cursisten, veelal vergezeld j beslissing had genomen. Aan de hand van verloofde of vriend, hebben zich af- I van voorbeelden werd onder het motto gelopen zaterdag bezonnen op kritiek ..kritische kranttekeningen" de dage- in de samenleving. Als conferentieoord I jr'-«^||j was ook ditmaal „De Witte Raaf" in Noordwijkerhout gekozen. In een uitge breid programma werd de film krant kritisch bekeken, resp. gelezen, Na aankomst in Noordwijkerhout werd gezamenlijk het souper gebruikt, waarna kapelaan W. van Egmond, een mis op droeg. In zijn preek sprak kapelaan Van Egmond over onze (kritische) houding ten aanzien van onszelf en anderen. Na de mis hield de docent levensvorming, kapelaan Van Egmond, een inleiding op de te vertonen discussiefilm „Phoebe' De film behandelt het probleem van ee ongehuwd meisje dat een kind verwacht. In de r(jke fantasie van het meisje wordt getoond hoe z(j denkt dat haar ouders, de school en haar vriend zullen reage ren. In deze veronderstelling is de hou ding van de omgeving telkens weer an ders. Een en ander bood genoeg stof voor een levendige discussie. Ook tijdens de avondwandeling, werd in de nachte lijke stilte van de bossen van Noordwij kerhout over deze problematiek gespro- Op zondagmorgen werd er kritisch geluisterd naar de geluidsband waarop gesprekken gelegd. Men maakte kennis met twee meisjes, die naar een functie in het grootwinkelbedrijf solliciteerden. ADVERTENTIES VOOR BETERE SCHOENEN Breestraat 165-167 - Leiden lijkse informatiebronnen onder de lou pe genomen. Prof. dr. J. J. van Iersel uit Leiden droeg discussiestof aan on der het thema ..kritisch geloven". Na een kort overzicht van de recente ge schiedenis van ons geloven stelde spre ker dat geloven en kritiek elkaar niet zo goed verdragen. Geloven is een kwes tie van het aanvaarden van een'aantal mysteries. Hetgeen niet wil zeggen dat geloof en schijngeloof niet goed uit el kaar dienen te worden gehouden. Prof. Van Iersel wisselde uitvoerig van ge dachten, vooral met de mannelijke deel nemers aan het weekend. Na een kri tiekloze pauze (in de zon op het terras) was er een vragenspel dat op speelse wijze de kennis van leerlingen toetste ten aanzien van de geboden leerstof van de afgelopen twee jaar. Een deskundige jury, bestaande uit docenten waardeerde gewetensvol de gegeven antwoorden. Aan het diner dat om ongeveer zes uur plaats vond. dankte Lia Pont na mens de leerlingen, mejuffrouw Kerck- hoffs, voor de leiding en organisatie van dit geslaagde weekend. ADVERTENTIE Rembrandt Scholengemeenschap Leiden Ronald v. Aggelen, Jaap Azier, Erik Baart. Mike Beem, Leiderdorp: Ellen Blok, Frans Bonte, John Boom, Louis Bosman, Voorschoten. Martin Bulk, Leiderdorp, Jolanda Dekker, Anja Dek ker, Hazerswoude, Jan Dekker. Hazers- woude, Harry v. Dorp, Wim v. Dorp, Wllma v. Egmond, Odette Faas, Mar jan Fallaux, Tineke Fallaux, Jan van Gameren, Leiderdorp, Roel de Graaff, Zaterdag 25 mei a.s. zal het Neder landse Roode Kruis, afdeling Rijnland, in Oegstgeest een grootscheepse alarm oefening houden. Dit zal plaatshebben in het gebied be grensd door de Kennedylaan, de Frans Halslaan, de Lange Voort en de Haze- boslaan. Aan de oefening zullen deelne men: aid. Rijnland t an het Roode Kruis afd. Leiden en detachement Oude Wete ring van het Roode Kruis, van het Deut- sclies Rotes Kreuz de afdeling Hutten- thal-Geisweid en de brandweer en politie van Oegstgeest. Neergestort vliegtuig Bij de oefening zal een zo goed moge lijke benadering van de werkelijkheid worden betracht. De ramp waarvoor Het Roode Kruis zal uitrukken ls een neergestort vliegtuig temidden van bo vengenoemd rampgebied. Het is door de bliksem getroffen en in de lucht ge ëxplodeerd, waarna het neervalt op het open terrein bij de Lange Voort. Een automobilist waarschuwt de politie die Kosten aanzienlijk gedrukt door zelfwerkzaamheid De grote yver en offergezindheid van de Ned. Hervormde Gemeente van Zoe- terwoude vinden zaterdag hun bekro ning in de opening van een nieuw Jeugd gebouw. De vreugde strekt zich echter verder uit. De gehele Zoeterwoudse ge meenschap zal gebruik kunnen maken van dit fraaie gebouw. Reeds in 1960, onder ds. v. Embden, werden de eerste plannen gesmeed. Dat was om twee re denen. Het oude gebouw begon ouder- domsverschijnselen te vertonen, boven dien was er toen voor het eerst sprake van het uitbreidingsplan „YVesteinde". Men wilde tegen de tijd, dat hier de eerste huizen bewoond zouden worden de bewoners meer opvangmogelijkheden bieden. Men heeft zijn doel bereikt! De fi nanciering heeft veel hoofdbrekens ge kost. Er werd een bouwfonds gesticht. Door diverse akties, zoals oliebollen bak ken, oud papier inzamelen, kaartavon den en het houden van verlotingen kreeg men f40.000,bijeen. De totale stich- tingskosten werden echter geraamd op f 265.000,Er werd een beroep ge daan op verschillende instanties. De provincie subsidieerde met f 25.000, waarna de gemeente Zoeterwoude een zelfde bedrag beschikbaar stelde. Ook uit de gelden van de actie „Antwoord 64" werd een kwart ton losgewrikt. Men zag kans een renteloze lening van f 20.000,onder de bevolking te plaatsen. Er kwamen ook nog bijdragen van het Anjerfonds en enkele andere culturele instellingen. Met al deze bij zonder gewaardeerde medewerking kon men nog niet tot een sluitende begro ting komen. De handen uit de mouwen Dat uiteindelijk toch tot de bouw kon worden overgegaan is grotendeels te danken aan de bereidheid van 'n groot aantal werkers om zelf de handen uit de mouwen te gaan steken. Eind augus tus werd een aanvang gemaakt met het bouwrijp maken van het terrein. Op 21 oktober ging de eerste paal de grond in. Mede door de zachte winter ontwik kelde zich de voortgang van het werk zeer gunstig. Vanaf augustus is een vaste kern van 20 personen onder ge degen leiding elke zaterdag aan het werk geweest. In de laatste maanden kwamen daar nog vele avonden bij. Zo werden in eigen beheer de kelders ge graven, de fundering en vloeren gestort en andere voorbereidende werkzaamhe den verricht. Op 11 maart kon de Gro ningse bouwonderneming Redwood be ginnen aan de opbouw van het gebouw naar een ontwerp van architect Groefs- ma, volgens het Redwood-bouwsysteem. Drie weken later was het gebouw glas- dicht en kon aan de afwerking worden begonnen. Ook hierin hadden de vrij willigers een groot aandeel. Het totale bedrag wat hierdoor kon worden uit gespaard, ook eigen grond en inkoop van vele materialen tegen inkoopsprijs, wordt geraamd op ruim een halve ton! Royaal gebouw Het gebouw bevat een grote zaal met een afmeting van 10 by 20 meter met een hoogte van 4.90 m. Hierin kan een los verplaatsbaar toneel worden opge steld. De zaal is ook uitstekend geschikt voor sportwedstryden. De tafeltennis vereniging „Effect '54" en een volley balvereniging in oprichting zullen hier hun domicilie krijgen. Direct naast de zaal bevinden zich de kleedruimten met uitstekende sanitaire voorzieningen. Er zijn in totaal 11 nevenruimten. Er is ook een ideale kleine zaal. Deze heeft aparte toegangen. De mogeiykhe- den worden onderzocht om hierin in afwachting van de stichting van de de finitieve kleuterschool te starten met een openbare kleuterschool. Men hoopt zelfs in september te kunnen beginnen. Tussen de kleine zaal en hal bevindt zich een uitstekend geoutilleerde keu- Provinclale instanties en de gemeente. Dank zij alweer vele nyvere handen ziet de omgeving van het gebouw er byzonder verzorgd uit. Een mooi gras- gazon, goed Ingezaaide taluds en vele heesters en struiken dragen hiertoe by. Op de plaats waar het oude gebouw heeft gestaan, dat tot op de draad ver sleten enkele weken geleden ls gedloopt, is een parkeerterrein aangelegd voor 20 Officiële opening Zaterdagmiddag om 14.15 uur zal de officiële opening worden verricht door burgemeester J. A. Detmers. Hieraan gaat een kerkdienst vooraf in de Ned. Hervormde kerk. die om half twee aan vangt. Voor de komende weken staan er diverse aktiviteiten op stapel. Een dag zal speciaal gereserveerd zyn voor de bejaarden. Voor de jongeren is er een instuif met beatmuziek, terwyi er ook een grote klaverjasavond op 't pro gramma staat, De bevolking zal In de gelegenheid worden gesteld het gebouw te bezichti gen. brandalarm geeft en tevens Het Roode Kruis waarschuwt, waarna de elgen- ïyke oefening begint, waarby de onge veer 55 slachtoffers worden verpleegd zoals dat by noodtoestanden in de prak- tyk gaat. Behalve de slachtoffers wordt door ruim 200 mensen aan de oefening deel genomen. De „slachtoffers" zyn allen kinderen, waarvan het grootste deel lid ls van het Jeugd Roode Kruis, afd. Rynland. Hun vriendjes en vriendin netjes voltooien het slachtoffermateriaal. Internationaal kon takt Sinds 1964 bestaat een vruchtbare sa menwerking met de Duitse Roode Kruis- afdeling Hütenthal-Geisweid. Deze sa menwerking is ontstaan, omdat burge meester Koomans van Rijnsburg een kultureel kontakt onderhield met enkele colonneleden aldaar, van wie hy echter niet wist dat ze lid waren van het Rotes Kreusz. Toen dat bekend werd, kwam meteen de gedachte aan een internatio nale samenwerking op. Daarom gaan nu om het jaar de afdelingen Hütenthal- Geisweid en Rynland naar Nederland resp. Duitsland. De Roode Krulsleden worden dan by hun gastheren onderge- De gehele oefening staat onder leiding van dokter Held. Kommandant van de brandweer is de heer M. J. v. Gorkom. JOOP DE L' ECLUSE VAN DE LEIDSE SMALFILM LIGA WINT DE EERSTE PRIJS OP FILMFESTIJN IN HAARLEM Op een byzonder geslaagde byeen- komst van een 15-tal filmclubs uit het westen van ons land heeft Joop 1' Ecluse uit 26 Ingezonden films de eerste prys gewonnen met zyn tekenfilm ,,U bent noHij ontving tevens de zil veren Focus-plaquette voor het meest originele werk. De 3e prys, de zaalprys en de prys voor de beste fotografie In de film gingen naar Joop Pleëte voor zyn film „Oponthoud". De Leidse Smul- film Liga was hiermede de beste inzen der op deze eerste regionale wedstryd voor amateurfilmers. Jan Grliper, Benthuizen, Vroni Hars- ma, Hans Hartman, Arle de Helden, Marleen den Hertog, Woubrugge, Theo v. Heukelom, Leiderdorp. Nick Holwer- da, Leiderdorp, Tjerk Hooghiemstra, Leiderdorp, Arjaan ten Hoorn, Leider dorp, Rudolph Huizinga, Oegstgeest. Ed dy Hüpscher, Anneke Jaspers, Voor schoten, Katrlen de Jong, Sylvia de Jong, Leiderdorp, Hetty Karman, Voor schoten. Tolanda Kastelein, Peter Ket- tenis. Kees Keyzer, Roel Knaap. Elmer Koning. Leiderdorp, Jan Kooreman, L'dorp, Menno Kosters, Voorschoten, Maryke Kramer. Rob v. Lambalgen, Marianne Llgtvoet, Jankees Louwman. Voorschoten. Theo Luintlng, Leiderdorp. Henk Lups, Leiderdorp. Bram Marijt, Hans Maryt, Louise Mnurits, Leider dorp, Oscar Meyers, Leiderdorp, Fred Meyers, Hugo Mlnderhoud, Leiderdorp, Peter Mioulet, Leiderdorp, Paul Mlzee, Valkenburg, Bert Moeliker, Ton v. Mun- steren, Louise Myjer, Voorschoten, Wil- ma Neuteboom, Rik v. Oosten, Willem Jaap Pels, Leiderdorp, Mnrlan Perel, Voorschoten, Hetty Peoters, Hans Pe tersen. Erik Plena, Marjolein Hooge veen, Leiderdorp, Hans Ranselaar, Men no Reyers, Alphen, Louis Reyken, Voor schoten, Tineke de la Rle, Monique Ro- munde, Leiderdorp, Annet Sacharov, Ineke Sanders, Edward Schyf, Koude kerk, Leon Schijf, Woubrugge. Gabij v. Slee. Menno Slegtenhorst, Leiderdorp, Jettle v. Sonsbeek, Paul Stam, Voor schoten, Leo Starrenburg. Mark Stef- felaar, Leiderdorp. Paul Stephan, Lei derdorp, Ferry v. d. Sterre, Leiderdorp, Monique Stik voort. Leiderdorp. Robert Tan, Som TJwan Tan. Inge Teunissen. Tom Visser. Lenl Voorthuyzen, Jack Voortman, Yvonne de Vries, Paul Vroom, Leiderdorp, Marcel Vroom, Dick Wielink, Leiderdorp, Karei v. Wierin- gen, Rudy v. Wielingen, Koudekerk, Francine Wilmink, Manda de Wolf. Ma- rlke Zaalberg, Ellen Zondervan, Imke Zuldema, Wllma Zwarts, Jenny Goris, Leiderdorp, Relndert Tonkens, Joop Ver leg, Aad Verstraaten, Hazerswoude. Afd. MAVO Prof. Toelatingsexamens St. Bonaventuralyceum Bruin, Marian J bergh, Coen C Lyst van geslaagde kandidaten voor het toelatingsexamen R.K. Lyceum „St. Bonaventura te Leiden: Ton Akveld, Jacob van Amsterdam, Hazerswoude, Theo Bakker, Katwtyk, Winnie Bemelmans Bodegraven, Albert Iiuijue ociiiciiimiio Duucg!ttvcu, Aiucri ken. De bar komt uit In de sfeervolle Berbée Grrard v. d. Berf, Valkenburg. hal. Men zal hier bijv. by uitvoering' een consumptie kunnen gebruiken. De ze ruimte is verlevendigd door 'n groot aquarium en bloembakken. Voorts is er nog 'n bestuurskamer en bergruimten. De kelderruimten hebben 'n oppervlak te van 80 m2. De grote en kleine zaal zyn met gasgestookte hetelucht ver warmd. De overige ruimten hebben c.v. De plaats van het gebouw ls geheel gericht op het plein van de toekomst. Dit zal als onderdeel van liet plan „Kern" komen op de plaats waar nu nog SJZ roem pleegt te vergaren. Ove rigens heeft dit plan nog niet de goed keuring verkregen van G.S. De Her vormde Jeugdraad is byzonder erken- teiyk voor de vlotte medewerking van Paul Bergman, Kees van Berkel, Lei- muiden, Wim van Berkel, R'veen, Hans Berveling, Harry Betcke, Chris Bier man, Voorhout, Evert Blankesteyn, Oegstgeest, Ben Blansjaar, Herman Bodt, John de Boer, Z'woude, Hein Bo- kern, John Borst Nieuwe-Weterlng, Paul v. d. Bos, Paul Buis, Jacques Burgerlg, Wim Buskermolen, Lelmuiden, Herman v. d. Capellen, Hubert van Dam, Voor hout, Frank Dings, Voorschoten, Peter Doeswyk Voorschoten, Harrie van Do- renmalen, Leiderdorp, Frank Drykonin gen, Joop van Dijk, Nico van Dijk, Cle mens Egberts, Ter Aar, Aad van Eg mond, Gerard Elstgeest, Hoogmade, Ro nald van Eygen, Rob Franssen, Katwyk, Pierre Frissen, Peter v. d. Geest, Sas- senheim Peter de Goede, Jos Goddyn, Leiderorp Gerard Grimbergen, Rynsb., Mark Groenewegen. Voorhout, Willie Gijsen Katwijk, Kees de Haan, Z'woude, Wim den Haan. Langeraar, Wilko Haan- stra. Oegstgeest Jos van Haarlem, Jacq. Heemskerk, Warmond, Johan Heetwln- kei. Peter v. d. Heyden, Z'woude. John Hogenboom, Hans Hogervorst, Ronny Holing, Albert Hoogeveen, L'dorp, Wim v. d. Hoorn Ter Aar, John Hulgsloot, Piet v. d. Hulst, Voorhout, Hans Jacobs, Peter Jansen, Hazersw., Rob Jansen, Z'woude Ben Josemans, Jan van Klink, R'veen Wim Knappers, Woubrugge, Ar no Kooloos, Oegstgeest, Ton Kooloos, Hans Koort, L'dorp, Siebren-Jan van Kuyk, L'dorp Sjonny Langeslag Lelmui den, John Luyben, Oegstgeest. Henno Mascini, L'dorp, Ton v. d. Meer, L'dorp, Leo v. d. Meer Oude Wetering, Jan Men ken. Henk Miedema, Will Moerér, Jos Mulder, Rynsburg. Benle Nelissen. Z'woude, Koos Niewold, Sassenheim. Winfrled Nota. Henk Neljenhuis, Zoeter woude, Plet Obdeyn, Lelmuiden, Koon Oei. Rob Olierook. Den Hang, Manus Oltheten. Peter Oosterveer, Voorschoten, Jan Oost veen, Lisse, Theo Owel, Gerard Paardekooper, Z'woude, Eddy Plomp. Dammie van der Poel Oud-Ade, Arno Postma, Hazerswoude, Gérard Prinsen, Oegstgeest, Frands van de Putten, Ha- zerswoue Rudi Rietbroek, R'veen, Paul helm, Jer. de Rijk, Kees v. Ryn Stomp- wijk, Peter van Rijn, Roel van Schalk, L'dorp, Tonny van Schie, Katwyk, Kees van Schie, Warmond, Bert van Schie, Nico van Schie, Warmond, Eric Schip horst, L'dorp, Peter Slingerland, Henk Snyders, Frans Stolwijk, Dlck Straat hof, Lelmuiden, Ton Timmerman, Zoe terwoude, Chris van Tol. Katwyk, Frans Valk. L'dorp. Jan Veltnu-ijer, Oi-gslg.'.-st Eddy Verbeek. Oegstgeest, Hans Verra. °uwer><erk, Hans Rusman, Ellen Sprong. John Verschoor, Arnold Vleerbos, Henri de Vogel, Hazerswoude, Erik v. Waar den, Sassenheim, Keesjan Waayer, Voor- Weth. Verwey schoten. Joost Walter, Huub Walter. S. v. Beek. A. v. Berkel. R. Brouwer. Oegstgeest. Peter Waltman. Wim Wa- G. v. d. Burg. C. Buurman A v. Essen mellnk, Jos de Wekker. Robert Went. L. Freeke. Zoeterwoude. K. Gonlag. C. Voorhout, Jos van Went, Lisse, Dlck de Graaf. N Haarlem. T. Hermaen. F. y ,^UIS West8eeat' Zoetermeer. v. d. Kaay, P. Kettenis, M. Kop, G. v. Jos Winkelhuls, L'dorp. Wilbert Witte- Leeuwen. M Molenkamp. T. Nleuwen- man, Oegstgeest, Joa Wortelboer, Ha- burg, J. Nlevaart, R Pracht W de la zerswoude Thomas Zant, L'dorp. Ren. R|e. H Rietkerken. M Schild, C. Sin- van Zon, Lelmuiden, SJaak Zonneveld, teur. G. Sluys, A. Sommellng. R. Va- Oegstgeest, Henri Zwartjes. R'veen, neveld. J. Veefklnd, M. v. Veen. F. Vo- Casper Zwetsloot, Hoogmade, Rob Rlsse, j gelenzang, M. de Vos. K. de Vos T do Heck, Frank Buurman, Ant. Vrind, F. Wickel, Leiderdorp, B. v. d. Wiel, S. Wtnterdlnk, J, Wijnstra. Daar waar geen plaatsnaam by ver- Tom de Beer, Mnry Bekooy, Gerda v. d. Berg, Karin Bergman, Joke den Bossterd, Ingrld v. Buuren, Flok van Dam, Jerry v. Doorn. Enno Dreef. Co ble Glasbergen, Rudy de Graaf, Jos de Groot, José GIJsman, Marian v. Harte- veld, Antonykc Humme, Rlneke Kan bier. Hans Kanbier, Marco Kelder. Son- ja Klein, Annelies Lacourt, Astrid Lan- cel, Johan Lens, Henk Loenhoud, Els Mazurel, Harms v. Meokeren, Marian v. Meeteren, Laurens Meyer, Madeion Modderman, Jan Mosselman, Tineke Oom, Dik v. Oosten, Jan Ouwerkerk, Netty Post, Ingrld v. d. Reyden, Anne ke Roest. Frans Schild, Henny Schou ten, John Seller, Josee Serdyn, Erie Smit, Marjan Smit. Peter Smits. Rudio Smlttenaar, Henry Turnhout, Annemle- ke Veldenmn, Krank Vrede, Fred Wa terland, Martyn Wegman, Anjo Weima, Hans de Wekker, Kees v. Weizen, Ma rlon v. Westrlenen, Job Wolfslag, Bob Wouters, Greetje Engels, Anja FIlppo, Bram Bakker, Tom Dévlleo. Afd. MAVO Thorbecko Wim Arbouw, Betty Barthen, Nor- bert v. d. Bos, Florlsch Bosch, Willy Martlen Brugman, Janneke «Ie de Bruin, Joyce v. Cau- bergh, Coen Coster, Els Devllee, Mar griet Dexel, Mleke v. d. Doe. Harry Du mas. Sanncke Flsser, Mies Gallas, Kees v. d. Geer, Harry Griffioen, Kees Groo- tes. Wim Hakkaart. Paul Hansen. Frank Hellingman. Peter Hemorlk. Cesar Hicks, Rocus v. d. Hoek, Voorschoten, Nora Hofker, Johanna v. d. Hooidonk, Ilsa Isaak, Anneke v. d. Kaay, Arlen Kamp man, Dineke Knol, Jony de Koning, Ru dy Kop, Klazina de Kreek. Kitty van Krieken, Geesje de Lange. Charles Lol- delmeyer. Joke v. d. Linden, Loes Loof, Yvonne v. Looy. Alex v. d. Meer, Willy Merts, Carla Neuteboom, Hans Ouwer kerk, Ada Pardon, Marian Plersma, Ro nald v. d, Pot, Jan Rosendaal, Dealree Sanders, Martlen v. Soest. Wllma van Strlen. Kiau Tan, Rudy Thomas, Anne- loes Timmerlje, Constance v. Tongeren, Hans Trap. Peter de Vries, Ronald Wes- terduln, Gideon Willems, Hans de Wolf, Ellze v. d. wyngaurd, Bub v. d. Zee, Sjaak v. Mcurs. Rons Henzen, Leo Blik- man, Ger Bontje, Gerard Feenstra, Jane Houtman. Leonie v. d. Linden, Cobl Felix Rulgrok, Jan Fleur, Oegstgeest. Waar geen plaatsnaam is vermeld, moet dit zyn Leiden. meld is, ls dat Lelden). Uitslagen Welpen: le prys, De Douwtrappers, Lel- denbeschlkbaar gesteld door gem. Oegst geest. 2e prys Bestevaer. Katwijk; be schikbaar gesteld door NPG Leiden. 3e prijs St.-Lodcwijk Gama. Leiden; be schikbaar gesteld door NPG Haarlem. 4e prijs Prinses Irene, Haarlem, beschik baar geBteld door Lelds Dagblad. Kabouters: le prys Boskring Bloemen- daal. Haarlem, beschikbaar gesteld door Hoofdkwartier K.V. 2e prijs Uilebkrlng Oegstgeest, Leiden, beschikbaar gesteld door VVV Katwyk. 3e prys Eijkcldopjes, Heemstede; beschlkbuar gesteld floor NPG Haarlem. 4e prys Zonnestraaltjes Oegstgeest, Lelden, beschikbaar gesteld door gemeente Leiden. Pad vindster*: le prys St -Agncs Meer burg, oeterwoude: beschikbaar gesteld door gemeente Rijnaburg. 2e prijs Bolset, Lelden; beschikbaar gesteld door fa. Bink. 3e prijs Koeti Langvelden. Heem stede; beschikbaarg csteld door NPG Hoofdkwartier. 4e prijs Neeltje Jacoba, Heemstede; beschikbaar gesteld door Leidsche Courant. Verkenners: le prys Dauwtrappers, Lei den; beschikbaar gesteld door gem. Sas senheim. 2e prys St.Paulua, Lelden; be schikbaar gesteld door District Rijnland. 3e prys Douwtrappers, Leiden; beschik baar gesteld door NPG Haarlem. 4e prys IJ mondtrekkers, Umulden; beschikbaar gesteld door OPV. I lt*»lag Band Concours: le prys 8t.- Jorls, Boskoop; beschikbaar gesteld door gemeente Voorhout. 2e prys Haagse Padvinderband NPG. Den Haag; be schikbaar gseteld door K.V. Lelden. 3e pry« Haagse Districtsband NPG. Den Haag; beschikbaar gesteld door Oegst geest Aktlef.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3