r- T ÜJ STIJL CONFRONTATIE HEFTIG AANGEVALLEN Celdóe <2ou/tant NTS-team doet mee in zeilrace cpiy (oppers (oopje NCR V-reporter als passagier Rijtest voor haastige en kalm-aan-chauffeur vJÉ OU A GRATIS DEMONSTRATIE IN EEN AUTOMATISCHE VOLKSWAGEN Vredesgesprek in Doorn wil je een stuk kaas* uit het vuistje PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 21 MEI l%o Kabinetsnota laat sommige vragen staan AP één punt zullen vriend en tegen- stander van het kabinet-De Jong de nieuwe regeringsnota over het loon- en werkgelegenheidsbeleid samen moeten prijzen: de drie voor de nota verantwoor delijke ministers doen een serieuze poging om duidelijk te maken wat hen precies in Nederlands economische ont wikkeling verontrust: een zodanige ver houding tussen produktie, bestedingen en investeringen dat onze concurrentiepositie ten opzichte van liet buitenland te riskant wordt en tegelijkertijd de nood zaak om voor het terugdringen van de structurele werkloosheid in het econo misch beleid ruimte te scheppen. In sommige opzichten probeert de regering haar critici - vooral de vak beweging wat gras voor de voeten weg te maaien. Ze erkent dat de produktlvi- teit in de afzet naar het buitenland vaak de ramingen heeft overtroffen. Maar hiertegenover wordt dan gesteld, dat niettemin de betalingsbalans tegen valt; de bestedingen zijn soms sneller gestegen dan de produktie, terwijl over de toekomst van onze export de overheid - met name wat Engeland en de Ver enigde Staten betreft minder optimis tisch denkt dan een deel van het bedrijns- Bovendien is ondanks het niet ongun stige verloop van de conjunctuur voor menige bedrijfstak in het jongste ver laden de werkgelegenheid er niet beter op geworden. MEER dan voorheen legt de regering er nadruk op dat de blijvende werk loosheid haar tot ingrijpen in de sociaal- economische ontwikkeling noopt. Nu wel vast staat dat de zwakke plekken ln onze werkgelegenheid in overgrote meerder heid aan structurele oorzaken te wijten zijn, wordt de overheid zich meer en meer bewust dat zij onafhankelijk van con juncturele vooruitzichten maatregelen zal moeten nemen. Die maatregelen kunnen niet bulten het terrein van de algemene loon- en prijsbeweging blijven. Winstpunt in de nieuwe nota vinden we dat de regering meer dan vroege:' probeert de relatie tussen werkgelegen heid en loonontwikkeling duidelijk te maken. We kunnen de kabinetsnota onderschrijven, als ze betoogt dat door gaan met de vrijere loonpolitiek zoals die de laatste tijd toegepast werd, tot een ernstige crisis zou leiden zodra de nu nog gunstige elementen in de conjunctuur omslaan. Wij hebben helaas wat dit betreft niet zo'n optimisme als een deel van het bedrijfsleven. MAAST sterke paragrafen telt de I regeringsnota ook pagina's waar zwart-op-wit of tussen de regels door vraagtekens onbeantwoord zijn gebleven. Zo Is naturulijk een .verplichte con tractsverlenging van een half jaar een zeer tijdelijke maatregel uitsluitend j I effectief voor 190» en wordt het voor I de oplossing van een structureel probleem van meer belang wat er daarna gaat gebeuren. - I Terecht heeft de regering moeten be- slissen om met 'iet loonpnard ook het prijspaard weer wat. aan strakkere teu gels te gaan houden. Maai' een sociaal moeilijke kwestie blijft, wat er dan gaat gebeuren met. de bedrijfsresultaten in goed-lopende ondernemingen. We achten de overheid beter in staat om onjuiste prijsverhogingen te voorkomen dan om mogelijke prijsverlagingen af te dwingen, Een groot vraagteken voor ons het grootste.blijft wel of het kabinet De Jong genoeg heeft aan de bijzonder* financieringsmaatregel die ze aankondigt om de strijd tegen structurele werkloos heid krachtiger te kunnen aanpakken. De lijst van actiepunten die worden opgesomd is indrukwekkend, maar groot is het bedrag nu ook weer niet. En dan komen we automatisch weer terecht bij een door ons reeds eerder gedane voorspelling: de begroting voor 1969 v voor het kabinet-De Jong een moeilijke zaak. Want ook al weet ze de Kamer meerderheid te winnen voor het intomen van de vrije loonpolitiek dan nog blijft er onzekerheid over het punt dat dit in tomen het meest rechtvaardigt: sanering van de structurele werkgelegenheidskwaal. We hopen dat op dit punt regeringspartijen niet minder kritisch zullen zijn dan de oppositie en dat de Kamermeerderheid alleen „ja" zeggen zal wanneer de regering haar overtuigt. Komt die overtuiging er niet, dan zal zij het kabinet dat haar vertrouwen heeft, moe ten opdragen in de begroting voor 1969 plannen op te nemen die verder gaan: desnoods ten koste van andere, nuttige, maar niet zó noodzakelijke projecten. Het gesprek in „Groep van achttien" en de protestantse partijen T\E conclusies of voorlopige conclu- •-'sies die afgelopen weekend gel rok ken zijn op de Anti-Revolutionaire Par- tijbestuursvergadering en de algemene vergadering van de Christelijk-Histori- sche Unie maken het mog 'k accen ten hier en accenten daar aa i te bren gen. Maar hoe men de conclusies of ontwerpresoluties ook interpreteert, vast slaat de uitspraak dal wat de protes tanten betreft het gesprek in de „groep van achttien" met de Katholieke Volks partij kan doorgaan. Natuurlijk werd er in de AR-kring 't nodige voorbehoud gemaakt; de kans is zelfs niet uitgesloten dat op het ko mende Anti-Revolutionaire congres dit voorbehoud nog een beetje aangedikt zal worden, omdat de christen-radicalen in de AR verhoudingsgewijs een sterke groep vormen. Bij die gelegenheid zal een belangrijke rol gaan spelen de wens om met de Politieke Partij Radicalen contacten te blijven onderhouden. Maar ook niet uitgesloten is, dot op het con gres sterkere argumenten tegen deze partij zullen worden ingebracht dan in het partijbestuur geschied is. De voorlopige overwinning voor het standpunt dat de „groep van achttien" door moet gaan, betekent beslist niet dat de protestantse partijen gewonnen zijn voor het opgaan van hun partijen in een soort van Nederlandse CDU. Op dit punt staan velen in de CHU zij het meestal om andere re denen even kritisch als menigeen in de Anti-Revolutionaire Partij. De CHU moet niets hebben wat haar voorstandster als ze altijd is van een vrijblijvende positie goeddeels vast legt: de Anti-Revolutionairen moeten geen CDU wanneer die wat menig C'HU'er nu juist wèl wil zou neerko men op een typische centrumpartij. Wat dit betreft kan de Anti-Revolutio naire Partij zeker rekenen op steun vanuit de KVP; niet alleen de radicaal- gezinde die in de partij gebleven is, maar ook menigeen die geen behoefte gevoeld heeft om zich bij de beweging van drs. Bogaers c.s. aan te sluiten, stelt zich op het standpunt dat een christen-democratische concentratie al leen zin heeft als krachtbron van een vooruitstrevende politiek, omdat zij an ders geen reden heeft te bestaan. Moeilijker kan een andere kwestie worden die op het AR-congres waar schijnlijk een rol gaat spelen: de wens dat de „groep van achttien" ook contac ten zal onderhouden met de Politieke Partij Radicalen. Bij die kwestie hangt 't n.l. niet in de laatste plaats er van af, wat de PPR zelf bij zulke con tacten mogelijk maakt. Met de uitspraak dat het uittreden van drs. Bogaers c.s. een gevolg was van kortsluiting binnen de KVP hebben de Anti-Revolutionairen in zoverre ge lijk, dat in bepaalde stadia korts- sluiting heeft plaatsgevonden, maar er is de laatste twee jaar in de KVP meer aan de hand geweest; bijvoor beeld op het gebied van persoonlijke ver houdingen. Zal iedereen bereid zijn dit te vergeten? Bovendien is de PPR sedert haar totstandkoming al weer een paar stap pen verder gegaan op de weg die haar verder verwijdert van vooruitstrevende partijgenoten die wel drs. Bogaers' doel bewonderen, maar bepaald niet veel vertrouwen hebben in zijn middelen. De brandende vraag is nu, hoe bij het leggen van contacten tussen uitgetre den christen-radicalen en vooruitstre vende partijleden van KVP, AR en CHU de wederzijdse bedoelingen zullen zijn. We stellen niet dat zulke contacten moe ten uitblijven wanneer deze bedoelingen niet synchroon zijn; we vrezen wel, dat de kans op succes dan kleiner is als de kans op verdere verwarring. f ADVERTENTIE! HILVERSUM In het programma „mensen in de sport", dat de N.T.S. volgende week donderdag uitzendt, wordt aandacht besteed aan de tradi tionele zeilrace Iloek van Holland Harwich voor zeegaande zeiljachten in de r.o.r.c.-klassen. Een team van N.T.S.-sport, bestaande uit camera man Rob Nieuwenliuijs en redacteur Frans van Dusschoten, zal als beman ning van de Schelde II van Douwe Gaastra een van de favoriete jach ten in deze wedstrijd de race mee maken. Het was beslist niet eenvoudig aan boord van dit schip uit de one ton cup klasse te komen, want een camera ploeg ziet men, terecht, eerder als overtollige ballast dan als een verster king. Voor eeq cameraman en een re dacteur, tevens geluidsman, was er dan ook aanvankelijk geen plaats. Door echter één van de vaste beman ningsleden thuis te laten heeft men toch ruimte kunnen maken voor de bei de mannen van N.T.S.-sport, die zo wel overdag als 's nachts aan boord van de Schelde II zullen moeten mee werken. In verband hiermee heeft men verschillende keren op de Noord zee getraind. De start van de race vindt plaats op 28 mei 's morgens om 9 uur. Al naar gelang de weersomstandigheden ho pen de deelnemers 24 tot 30 uur latei- in Harwich aan te komen. Van dat mo ment af wordt het een race tegen de klok om het gefilmde verslag tijdig op de beeldbuis te kunnen brengen. Hier voor zal het N.T.S.-vliegtuig met vlie ger Charles van der Heyde worden in geschakeld. Een tweede cameraploeg, bestaande uit Benno Roos (camera) en Martijn Lindenberg (N.T.S.-sport), zorgt voor de aanvullende beelden van start en finish. Dit programma is tevens de laatste aflevering van „Mensen in de sport" in dit seizoen. (ADVERTENTIE) DEZE WEEK EXTRA G0EDC00P NACHTHEMD MET DUSTER Nylon nachthemd met bijpassende duster, in een zonnige kleur. Afgezet met kant. Ideaal voor uw vakantie. Nu extra voordelig: f 39.95 Coppers corsetterie-specialisten Leiden - Maarsmanstceg 23 - Tel. 20577 Frits van der Poel liet gisteren voor dc derde keer mensen praten. Dat be tekent dat het nieuwtje eraf is en ook dat we ongeveer' weten wat wc in de toekomst van het programma te ver wachten hebben. Het is in ieder geval niet wat sommigen vooraf gehoopt hadden: een KRO'sw „Vuist" of „Frits-en-scène". Is het een goed programma? Ten de le wel. Het „kruimelwerk" vooraf wordt door de heer v. d. Poel vlot af gewerkt, het „mandengesprek" gis teren met Hetty Bennink evenzeer. De „hoofdmoot" vormt voor geïnte resseerden (gisteren ging 't over P. v. d. A.-casuistiek; een hartige brok om dat het publiek wel gekozen is, zij het soms zoals gisteren t.a.v. prof. Heer tje eenzijdig gekozen. En Frits van der Poel bewees gisteren in staat te zijn He discussie handig te kunnen bij- Nadeel is dat er op de „Ster" na alleen maar pratende mensen te zien zijn. Goter nadeel: het programma richt zich in zijn voornaamste onder deel tot een meestal betrekkelijk klei ne kijkersgroep. Die groep kan qua samenstelling steeds wisselen naar ge lang het bij de kop genomen onder werp. Het zou wellicht aanbeveling verdienen dat onderwerp vooraf be kend te maken. Anders zou dit praat programma op den duur naar 'n heel laag kijkcijfer kunnen afglijden. Overigens schortte het ook gisteren weer met de coördinatie. Vóór 'nege nen kwam met „Piste" op „I" en Achter het Nieuws (goede aflevering-) op ..II" iedereen nog wel aan zijn trekken. Maar tegenover v. d. Poels moeilijke praatprogramma en de Duit se documentaire over Newman, die de befaamde Engelse kardinaal overi gens goed in het kader van onze tijd plaatste, stond op „II" Een mes in 't water. Voorstreffelijke film van Po- lanski, maar niet direct 'n allemans- film. Voor alleman was er na negen uur op t.v. maar weinig te beleven. V.J. Radiotest om te zien hoeveel tijdwinst de snelste heeft Op donderdag 30 mei organiseert de af deling gevarieerde programma's van de NCRV een radiorytest voor 2 be stuurders van personenauto's. De auto's leggen op die dag elk 650 kilometer af. Ze rijden hetzelfde traject, maar de ene automobilist heeft haast en de an dere heeft alle tijd. Het doel van deze radiorytest is te zien hoeveel tydwinst de snelle auto op de langzame boekt. Elk uur wordt via de mobilifoons in de auto's een radioreportage gegeven van de stand van zaken. Het idee van een dergelijke rijtest is niet nieuw. Zo werden al eens proeven genomen door het Duitse weekblad „Der Spiegel", de Ned. Ver. voor Vei lig Verkeer en „Autovisie". De wijze waarop de NCRV deze test houdt met rechtstreekse radio-uitzendingen is echter wel nieuw. Om 9.31 uur vertrekt de „langzame" auto, waarin de chauffeur, reporter Wim Jansen, en een waarnemer van de ANWB zitten, om er op toe te zien, dat men zich aan de spelregels houdt. Pre cies 28 minuten later start bij de NCRV- studio te Hilversum de haastige auto mobilist, die als passagiers Dik Bikker en een waarnemer van de Vereniging voor Veilig Verkeer heeft. De twee chauffeurs kennen de route uit erva- Eartha Kitt in „De dubbelspion" De aan verdovende middelen verslaaf de nachtclubzangeres Angel speelt een belangryke rol in de nieuwe aflevering uit de serie „Dubbelspion", „De verlie zer" getiteld, die de NTS vanavond uit zendt. De „pusher" van Angel is Ramon, de man die haar in zijn macht houdt en misbruik maakt van haar verslaving. Scott, de bekende held uit „Dubbel spion", is in handen van de bende van Ramon gevallen en wordt in een dwang buis opgesloten in de kleedkamer van Angel. Scott en Angel, twee mensen met hun eigen probleem, die elkaar kunnen helpen. Het lijkt zo eenvoudig, maar Angel is een gecompliceerde vrouw. Eartha Kitt is degene die als gast in deze serie de rol van Angel speelt. De rol van Ra mon wordt vertolkt door Albert Paul sen en die van generaal Chu door Josef Kim. (Nederland II - 20.00 uur). ring, want zij hebben het traject vori ge week reeds gereden, hetgeen in het voordeel is van de „snelle" auto (be stuurder hoeft geen kaart te lezen). Over de test tenslotte nog het volgende. Beide bestuurders hebben verplichte rustpauzes en moeten enige kleine op- draenten uitvoeren. De haastige auto mobilist mag niet sneller rijden dan 130 km. Dit om de test een praktische waarde voor alle weggebruikers te ge ven. Immers het overgrote deel van hel Nederlandse wagenpark bereikt deze snelheid niet of nauwelijks. De rustige automobilist kent aen topsnelheid 100 kilometer. De ANWB, rijkspolitie en Veilig Verkeer verlenen hun mede werking. De route die de auto's volgen loopt via Hilversum-Schiphol, Uithoorn, Aalsmeer, Amsterdam (centr.), Utrecht, Houten, Culemborg, de Betuwe, Rhenen, Arnhem, Berg, de Achterhoek, Twente, Ommen, Zwolle, Hoevelaken, Utrecht, Rotterdam, Den Haag, Hilversum. De rechtstreekse uitzendingen zijn te beluisteren op Hilversum III om 9.30, 9.55, 10.30 en 11.30 uur en op Hilversum II om 12.47, 13.30 (in variant), 14.40, 15.30, 16.30, 17.40, 18.57 en 19.30 uur. Tijdens het NCRV-amusementspro- gramma „Vooruit maar" (20.10 tot 21.55 uur) worden beide auto's verwacht. De luisteraars krijgen dan nog een samen vatting van de rijtest en er wordt o.m. bekend gemaakt hoe groot het bezine- verbruik van beide wagens is geweest. Nobelprijswinnaars over de gezondheid Onder de titel „De mensheid van mor gen" („Mankind tomorrow") zendt de NTS vanavond een tv-programma uit, dat ter gelegenheid van het twintigja rig bestaan van de wereldgezondheids organisatie door de Zweedse televisie werd vervaardigd. In dit programma, dat ook in kleur kan worden ontvangen, geven veertien Nobelprijswinnaars voor geneeskunde een antwoord op de vraag wat naar hun mening de belangrijkste medische ontdekking in de afgelopen twintig jaar was en wat zij als de belangrijk ste ontwikkeling op medisch terrein voor de komende twintig jaar zien. De Nobelprijswinnaars zijn Sir John Eccles, Arthur Kornberg, Joshua Le- derberg, Severo Ochoa, Selman A. Wakman, George Wald (allen USA), Frangois Jacob, André Lwoff, Jacques Monod (Frankrijk), Aleksandre Pro- chorov (Sovjet-Unie), Peter B. Meda- war (Engeland), Hugo Theorell (Zwe den), G. S. F. Heymans (België) en Sir IvIacFralane Burnet (Australië). (Nederland II - 21.10. Er is al een automatische 1 Volkswagen vol!" 6.380,- voor slechts 585,minder is er de niet-automatische uitvoering. i KOM DONDERDAG HEMELVAARTSDAG) v. d. Valk Boumanwcg 2, Tel. 01710-12041 - Leiderdorp. 1 Gladiolcnslraat 39. v Tel. 02530-3045 - Lisse. d van 10.00—18.00 uur. h vw 1500 (KEVER) OF 1600-MODELLEN WerKeiyk gratis: zeiis uw uenzineKosicn vergoeden wijv Na uw demonstratie b 5 LITER BENZINE GRATIS!! o (STER- reclameuitzendingen om 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.06 uur: Twien, tienerprogr. NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Internationaal gezien, amusementsprogr. 21.20 uur: De gevangene, tv-serie 22.10 uur: Jan Amos Comenius, documentaire NTS: 22.20 uur: Zendtijd HIRO 22.40 uur: Tweede journaal NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: De verrekijker, jeugdjournaal 19.15 uur: Van gewest tot gewest 19.35 uur: De 21ste eeuw, tv-serie 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: 0 De dubbelspion tv-serie 21.10 uur: De mensheid van morgen, documentaire 22.00 uur: Tweeduuster, tv-serie 22.25 uur: Tweede journaal TELEAC: 22.30 uur: Universiteit en hoge school Televisie morgen NEDERLAND I KRO: 17.00 uur: Jeugdprogramma De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisicprogramma HILVERSUM I AVRO: 20.4521.25 uur: Mijn naam is Cox, luisterspelserie NRU: 22.55—23.55 uur: Het muziekleven in Nederland HILVERSUM II KRO: 20.00—21.15 uur: Radio Philharmonisch Orkest 23.30—23.55 uur: Tussen waken en dromen Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30. 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM ni: Elk heel uur vanaf 9.00 (ADVERTENTIE) voedzaam gemakkelijk lekker Anna Magnani en Roberto Rosselini weer herenigd lini gaan, na elkaar 20 jaar (sedert de Bergmanaffairc) niet te hebben aange keken, samen weer een fihn maken. De rolprent zal handelen over de in trigerende Franse koningin uit de 16de eeuw, Catharina de Medicis, die last heeft gegeven tol de moord op duizen den protestanten in de Bartolomeus- met resultaat uit te Doorn heelt gisteren een ont- oeling plaats gehad tussen vertegen- oordigers van de meer behoudende en meer vooruitstrevende vleugel in de erk van Nederland. De ontmoeting .verd gehouden op voorstel van kardi- il Al f rink en voorbereid door dr. Wal- Goddijn. directeur van het Pasto- 1 Instituut der Nederlandse Kerkpro- cie, en dc heer J. Asberg. een der redacteuren van Confrontatie. Deelnemers waren een veertig pries- •s en leken van beide richtingen. In- 1 van deze dag was „het scheppen n ruimte voor persoonlijke contact en raad over de punten van overeen- mst en van verschil in de bezorgdheid i de gang van zaken in de Neder- ïdse kerkprovincie". Het ging daar- j vooral om de vraag of en hoe het mogelijk zou zijn een goede communi- i cutie op gang te brengen tussen stro- I niingen, die In de publiciteit vaak te- 1 genover elkaar staan opgesteld. I Deze eerste bijeenkomst, die onder J leiding stond van dr. Walter Goddijn, be perkte zich tot een inventarisatie van de problemen en de toelichting van de wederzijdse stellingname. De voor- j naamste problemen bleken te zijn: de plaats en de( taak van het leergezag in deze tijd, de pluriformiteit binnen de geloofsverkondiging, de moeilijkheden rond de Nieuwe Katechismus („het be raad duurt nog altijd voort", zei kate- chismusschrijver pater G. van Hemert), de pastorale begeleiding van de vernieu wing. Lange tijd is gesproken over de vraag, in hoeverre Confrontatie respre- sentatlef is voor een bepaalde stroming in de Kerk van Nederland. De redactie wees op duizenden brieven, die ze heeft binnengekregen, en meende vele dui zenden mensen te vertegenwoordigen Anderen achtten deze cijfers overdre- Ook werd de redactie fel aangeval len om de stijl waarin zij haar blad pleegt te redigeren. Sommige deelne mers achtten elk gesprek met Confron tatie onmogelijk bij voortzetting van de thans gevolgde stijl. Prof. Schillebeeckx nam 't krachtig op voor zijn collega prof. Sehoonenberg, wiens integriteit onlangs door genoemd blad was aange- De redactie wilde niet erkennen, een fout te hebben gemaakt, en verwees naar de mogelijkheid, ook voor Sehoo nenberg om zich in Confrontatie te ver dedigen. Zijn Nijmeegse collega nam daar geen genoegen mee. Hij vond dat een man van eer zoiets nooit over zich zou kunnen verkrijgen. De vraag naar de identiteit en re presentativiteit van Confrontatie werd klemmender tegen het einde van de bij eenkomst. Allerlei voorstellen tot uitbrei ding van de redactie van het blad, tot I vorming van een redactieraad tot op richting elkaar, lijking irstel blad doorkruisten de ?rke- 1 de dialoog als agendapunt voor een volgende bijeenkomst van het zelfde gezelschap te «nemen, werd door de meerderheid aangenomen. Sommi gen, die meenden dal een gesprek met Confrontatie onmogelijk was bij het aan houden van de huidige stijl, stemden te gen. Pater Goddijn zei na afloop het ge- I sprek erg nuttig te hebben gevonden. „Het was een poging tot wederzijds be grip, die in hel algemeen geslaagd is. Veel mensen hebben mij deze bijeen komst afgeraden: zij meenden dat het een mislukking zou worden. Gelukkig hebben ze ongelijk gehad. Ik geloof, clat dit de enige methode is om bestaande conflicten te reguleren". Naar zijn in- j zicht hadden vooral de gemeenschappe lijke maaltijden en de koffiepauze, waar voor ruimschoots tijd was vrijgemaakt, tot het succes van de ontmoeting bijge dragen. NCRV neemt kijkje in tv-archief HILVERSUM Gebleken is, dat eei terugblik met wat weemoed en eei beetje humor op voorbüe televisieja ren, voor vele kijkers een aantrekke- ïyk programma opleverde. Daarom zullen Lies en Dick van Bommel te zamen met filmer Didigr van Koeken- berg, evenals vorige zomer, de komen de maanden weer een greep doen ir het televisie-archief. In 'n uitzending van 60 minuten wordt door de NCRV-televisie op de vrij dagavond een aantal korte fragmen- ten uit oude programma's getoond er van commentaar voorzien. Een en an der wordt afgewisseld met anecdotes van achter de schermen en gesprek ken met gasten, die „toentertijd" in het nieuws waren. Exclusief gesprek met poppenfilmer Het t.v.-programma „Internationaal ge zien" van de NCRV bevat vanavond een paar byzondere onderdelen. In ,de eerste plaats is dat een gesprek met de wereldberoemde poppenfilmer Jiri Trnka, een man die nooit wil worden geïnterviewd. Niettemin is de NCRV erin geslaagd een gesprek met deze kunstenaar op film vast te leggen. Aan het slot van het vraaggesprek zal een gedeelte worden getoond van Trnka's nieuwste film „De hand". In deze film heeft hq geëxperimenteerd met de combinatie van een hand die van de Tsjechische mime Ladislav Fial- ka met poppen. Nog enkele delen van deze uitzending zijn Charles Azna- vour met zijn chanson „Jerushalaim", een optreden van de Russische dans groep „Moiseiev", een reportage van „Open theater", de Amerikaanse „Un- derground"-toneelgroep, die zal optre den in het Holland Festival en een kennismaking met de componist, de Tsjech Jaromir Vejvoda. RADIO PROGRAMMA Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.30 Ster„. Lichte orkestmuziek. 18.50 Logboek Heillger- lee. 19.30 Nieuws. 19.35 Variëteltenkabinet: gevarieerd programma. 20.45 Mag ik mij even voorstellen? Mijn naam is Coc: detec tivehoorspel (dl. 2). 21.25 Zing met ons mee: 20.00 Stereo: Radio Philharmonisch Orkest: klassieke en moderne muziek. 21.15 Op weg naar de Una Sancta. lezing. 21.30 Viool en plano: klassieke en moderne muziek. 22.00 Kunst: cultureel programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 De zingende Kerk. muzikale lezing. 23.00 Kontekst: magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Tussen waken en dromen: licht pla- BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesport- uitslagen. 18.30 Franse les (herhaling). 18.32 Grammofoonmuziek. 18.35 Verkeerswenken. 8.40 Grammofoonmuziek. 18.45 Sportkro niek. 18.52 Taalwenken (herhaling). 18.55 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws, weerbe richt en radiokroniek. 19.40 Grammofoon muziek. 19.45 Voor de middenstand, 19.55 Grammofoonmuziek. 20.Q0 Koningin Elisa- bethwedstrijd voor piano 1968. WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu ziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Ac tualiteiten. 8.28 Lichte grammofoonmuziek. (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de huisvrouw). 9.00 Stereo: Klassieke muziek (gr). 9.35 Waterstanden. 9.40 School- HILVERSUM programma. 11.50 Actualiteiten. KRO: 12.00 Van twaalf tot twee. gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws-; 12.41 Actualiteiten; 13.15 Ondernemend.). NCRV: 14.00 Stereo: Lichte grammofoon muziek. 14.59 De beslissing, denkbeeldig ge sprek. 16.00 Nieuws. 16.02 Voor de jepgd. 17.00 Zang en gitaar: meiliedjes. 17.15 Ste reo: Lichte grammofoonmuziek. 17.50 Over heidsvoorlichting: Mens en samenleving. In formaties voor jongeren die willen werken of op vakantie gaan in T buitenland. Spreek- schappelljk Werk. HILVERSUM III (248 m en FM-lcanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Zing. zing. zing!: amblers Radio Repri: ziek-Boetiekmuziekprogramma met promi nente Nederlandse artiesten. 15.00 Nieuws. 15.04 Arbeidsvitaminen: populair verzoek- platenprogramma. 18.00 Nieuws. 16.03—18.00 SSEL NED (324 m) 12.00 Nieuws. hten voor de schippers. 12.48 Grammo- Nietiws, weerbericht en beursberichten. Schoolradio. 14.20 Wedstrijd Radioschoolkoor 28.). d ui "dU8d' ededellngcn i Association in NCRV's „Twien" VPRO-directeur treedt af A unst en A unslentiars In de Haagse Kunstkring, Denneweg 64, wordt van 25 mei tot en met 13 juni een tentoonstelling gehouden van plas tieken van Dorlie Gerdes en schilder- rijen en tekeningen van Meinert Vol kers. In het stedelijk Museum te Amsterdam wordt in het Prentenkabinet van 24 tot en met 30 juni een tentoonstelling gehouden van serigrafieën van Eduar- do Paolozzi. In het tienerprogramma van de NCRV wordt vanavond aandacht besteed aan het eerste Europese optreden van de Amerikaanse topgroep „The Associa tion" De laatste twee jaar kwam de ze zes man sterke groep vijfmaal bo venaan de Amerikaanse hitparade, on der andere met „Windy". Naast dit nummer brengen zij ook nog „Time for living", hun nieuwste single. Uit Engeland komt Geno Washington and his Ram Jam Band, die tijdens hun Nederlandse tournee onder ande re gefilmd werden in het Schevenings Flintstonedorp, Yogi de Bear, die hen daar terzijde staat, wordt gespeeld door ex-Earringzanger Frans Krassen- burg. Eveneens uit Engeland komen de Hollies, die tegen de achtergrond van de kinderboerderij van Artis hun laatste succes „Jennifer Eccles" ten gehore brengen. Nederland tenslotte levert bijdragen in de vorm van onder meer de Enschedese Buffoons en de Limburgse Sharons. (Nederland I - 19.06). (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Het VPRO-bestuur heeft gistermiddag het personeel mee gedeeld, dat ds. I. J. van Houlc ontslag heeft genomen als program madirecteur. Ds. Van Houte, die ad viseur van het bestuur biyft, nam de ze stap om een structuurwijziging in de VPRO mogelijk te maken. Ingewijden zijn van mening dat d.s. Van houte straks hoofd van de tv-afde- ling zal worden als opvolger van Arie Kleijwegt, die evenals de economisch directeur, de heer Mulder en de pers chef, mej. A. de Visser, reeds eerder hun ontslag hebben ingediend. De heer N. Immink blijft vereni gingsdirecteur en zal waarschijnlijk in de toekomst door een nieuw directie lid terzijde worden gestaan. Genoemd wordt de heer H. Schaafsma, adjunct directeur van de school voor de jour nalistiek te Utrecht.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2