v randstad v A VAN DAM FYSIOTHERAPEUTE) Katholieke Middelbare Landbouwschool te Voorhout Geslepen glas rGias7 CHEF PLAATMAKER ALLROUND VAKMAN Verkoopster ERVAREN SECRETARESSE ADVERTEER in een DAGBLA een algemene dienst man Gemeenteraad Noordwijk herziet bouwverordening V* UW MENING DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 MEI lj DANKBETUIGING De belangstelling, die wfl by ons 40-jarig huwe lijksfeest van U mochten ontvangen, was enorm, wy zeggen U hiervoor onze harteiyke dank. TH. ZWETSLOOT A. M. ZWETSLOOT VAN DER MEER Op zondag 9 juni D.V. hopen onze ouders JAC. VAN DER VOET J- VAN DER VOET-VAN GINKEL Voor de talryke biyken van belangstelling ter gelegen heid van ons 25-jarig huweiyksfeest willen wy onze har- teiyke dank betuigen. Het werd mede hierdoor voor ons een onvergeteiyke dag. De heer en mevrouw BOTS-WIJTENBURG In volledige overgave aan Gods H. Wil overleed heden, in de ouderdom van 78 Jaar, voorzien van de sacramenten der zieken, onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder Margaretha Maria Röst weduwe van zy rust in vrede. Leidschendam, 17 mei 1968 Mariënpark 1 Corr. adres: Rynsburgerweg 95, Leiden. Tot haar intentie wordt de rozenkrans gebeden in de kapel van het r.k. bejaardencentrum, Mariën park 1 te Leidschendam, op maandagavond om 18.45 uur. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden opgedragen in de kapel van het r.-k. bejaarden centrum op dinsdag 21 mei a.s. om 10 uur, waarna de byzetting in het familiegraf geschiedt op het Sint Aagtenkerkhof te Leidschendam, ca. 11 uur. H. M. J. W. J. KORTMANN arts, Lorentzkade 5, AFWEZIG T.M. 6 JUNI Alle aanwezige hulsartsen nemen waar. Tel. 22222. Vereenlging tot Bevordering van de bouw van Werk manswoningen te Leiden. Het Bestuur deelt mede, dat met ingang van 20 mei 1968 by de Amsterdam-Rotter dam Bank N.V. Leiden be taalbaar is gesteld: dividendbewys nr. 76 met 3% zonder aftrek van dividend belasting (boekjaar 1966/ 67). OPENBARE VERKOPING krachtens art. 1223 B.W. Notarissen S. PASMA TE NOORDWIJK en A. W. C. VERHEES te KATWIJK voornemens op de woensdagen 29 mei en 5 juni 1968 telkens des avonds 3.00 uur in Café „De Kroon, Kerkstraat 22 te Katwyk aan den Ryn, resp. by inzet en afslag krachtens art. 1223 B. W. publiek te verkopen: Perceel It Het woonhuis met garage f aan de Zonnebloem straat 3 te Katwyk aan der Rijn, groot 1.88 aren. Perceel II: Een perceel teelland met de mogeiykheld tot agrarische bebouwing (woonhuis met bedrijfsgebouwen en kas sen) gelegen aan de weg van Valkenburg naar de Haagsche Schouw onder Valkenburg (Z.H.), groot 56.40 aren. De percelen zyn vry te aar vaarden, behoudens een ge deelte van perceel II groot 12 aren, dat is verpacht voor ƒ84.per jaar. Perceel I is te bezichtigen 's-dinsdags en 's-donder- dags van 2 tot 4 uur. Veilingcondities en nadere inlichtingen by voornoemde notarissen: Noordwijk, Lin- denplein 8, tel. 01710-3541 Katwyk aan Zee, Wy- borgstraat 2, tel. 01718- 3446. ,DE WILBERT" Katholiek tehuis voor bijzondere verzorging en verplegingbehoevende bejaarden te KATWIJK a/d RUN raagt voor zo spoedig mogeiyk een in een full-time functie (evt. part-time) Salaris nader overeen te komen. Sollicitaties te richten aan het Hoofd Medische Dienst, Overryn 7, Katwyk a/d Ryn, tel. 01718-6041 leiden De opleiding aan de M.L.S. is op de eerste plaats afgestemd op de toekomstige ondernemer in de landbouw. Daarnaast is ze ook van belang voor diegene, die een funktie zoekt in de aan de land bouw verwante bedryven of dienstensektor. Het is mogeiyk vla de M.L.S. op een Hogere Land bouwschool te komen. Voor toelating tot de Mid delbare Bosbouw- en Cultuurtechnische school te Arnhem is het diploma van de M.L.S. vereist. De leerling kan een keuze maken tussen de E-op- leiding van ruim 1% jaar en de meer uitgebreide en zwaardere B-oplelding, die 2 jaar duurt. De toelatingseisen voor beide richtingen zyn: a. Minlmumleeftyd per 1 januari '69 16 jaar. b. Diploma van een lagere land- of tuinbouwschool of bewys van overgang van 3de naar 4de klas ULO of bevordering naar de 3de klas van een school voor VHMO of een andere opleiding van een overeenkomstig niveau. c. Voldoen aan het toelatingsexamen. AANMELDING vóór 10 Juni a.s. AANMELDINGEN en/of INLICHTINGEN aan de school: Leidsevaart 4, Voorhout, tel. 02532-7473. of by de dlrekteur: Ir. P. Buck, Heerenstraat 17, Voorhout, tel. 02532- 7473. VOOR MODERNE INTERIEURS *aL Spiegels Glas ln lood Glasplaten Moderne en klassieke glassoorten. Bezoekt vooral eerst onze Interessante toonzaal. Korte Mare 2 Telefoon 22368-22468 b.g.g. 025321-7401 GEVRAAGD: winkeljuffrouw S flinke winkeljuffrouw voor de afd. fyne vlees waren. Voor prima kracht hoog salaris. Kleding vry. 5-daagse werkweek. Zelfbedleningsbedryf A. L. DUYVESTIJN Van Z. v. Nyeveltstr. 10-12 Wassenaar, tel. 01751-3436 Te koop: Royaal voor-oorlogs HERENHUIS achtertuin, aan de Dit op eerste stand gelegen pand bevat o.a. part.: grote woon-eetkamer 40 m2), keuken; le verd.: grote voor kamer, achterkamer met balcon, compl. badkamer; 2e verd.: 3 slaapkamers, bergingen, ruime vliering. Binnenkort geheel ontruimd te aanvaarden. Koopsom 98.000,k.k. MAKELAARSKANTOOR VAN DER DRIFT ZN. Oude Vest 29 - Leiden - Tel. (01710) 20513/25934 uitzendbureau TYPISTES (Nederlands en moderne talen) STENOTYPISTES (Nederlands en moderne talen) PONSTYPISTES BOEKHOUMACHINISTES Voor de inspringkracht die eruit springt Nieuwe RUn 44 Lelden Tel. 34299 TE KOOP EEN DIREKTIE KEET 40 m2. Werk Badhuislaan, Voorburg. Te bevr. Fa. Bel- jon, Parkweg 215, Vonrb. Tel. 86 16 58. E L A M N.V. OFF. RENAULT DEALER, S. J. HO Arts voor hart- en bloed- vaatziekten, wegens vakan tie afwezig van 18 MEI T.M. 3 JUNI In spoedgevallen zyn dr. Tolenaar en dr. Kuypers bereid waar te nemen. N.V. E L A M Haarlemmerweg 2-4 gevraagd. Wy vragen voor direkt een verkoopster in onze textielafdeling. 5-daagse werkweek Goed salaris. W. J. Zirkzee Van 't Hoffstr. 5-7 - Lelden Door het Ned. Kath. Ondernemersverbond te DEN HAAG wordt gevraagd een Haar werkzaamheden zullen bestaan uit het verrichten van voorkomende secretaresse werkzaamheden, waaronder corresponderen, agenderen, tel. contact met relaties t.b.v. enige staffunctionarissen. Voor een goede uitoefening van de werkzaamheden wordt ervaring als steno-typiste (Ned.) noodzake-* lijk geacht. Geboden wordt een gevarieerde werkkring met goede salariëring en sociale voorzie ningen, w.o. spaarregeling, resp. pensioen regeling, 18 dagen vakantie. Met reeds gemaakte vakantie-afspraken zal rekening wórden gehouden. Sollicitaties te richten aan Ned. Kath. Onderne mers Verbond, Laan van Meerdervoort 16, Den Haag. °hilips zw.-wit en kleuren T.V. kunnen wy U uit voorraad Zwart-wlt T.V. vanaf 629,- Kleuren T.V. vanaf ƒ2950,- Verwen U zelf met de feest dagen. Kom of laat ons komen. I I g t v o e t gangetje 5ANGETJE 12 - LEIDEN &.<s\taxg> s By E.C. geen Te* (praat in) doch Gezellig en fyn (i dansen op zaterdag. of zondagavond. Kath. Jongelui Welk< Zaterdag Lelden - Heden - 8 Steengoede Beat Mieterse Dansmuzi Woerden 8 uur Berkel 8 uur Leiden 8 uur Snel en Goed Privé Dansl^ Bel nu: 01710-2318; Kasteel Oud Wassenaar T| (hotel-restaurant) Wassenaar Tel. 01751 - 9045 voor huishoudeiyke werkzaamheden. Sollicitaties aan de direktie. vaststelling verordening '68 Bij besluit van b. en w. van 23 ja nuari 1962 werd een nieuwe bouwver ordening vastgesteld ter vervanging van de verordening welke dateerde van 1905. Deze algehele herziening van de gemeentelijke bouwvoorschrif ten was na uitvoerige voorbereiding lot stand gekomen. De voorschriften, die waren aangepast aan nieuwe in zichten en ontwikkelingen op bouw technisch gebied, hebben bewezen ook aan eisen van praktische bruikbaar heid goed te voldoen. B. en w. hebben niet de illusie gehad dat de bouwver ordening 1962. evenals de vorige, voor een tijdvak van meer dan 50 jaar zou gelden. Toch hebben zij ook niet ge dacht, dat zij spoedig opnieuw tot een algehele herziening zouden moeten overgaan, al realiseren zij zich wel dat de nieuwe Woningwet, die toen in voorbereiding was, tot oen aanpassing van de bouwverordening leiden. Bouwverordening 1968 ontworpen In verband met de verplichting tot aanpassing van de bouwverordening heeft d* Adviescommissie voor de uni ficatie en de toepassing van gemeen' telijke bouwverordeningen ingesteld op 31 mei 1956 door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten een mo del-bouwverordening met toelichting ontworpen, welke kort voor de inwer kingtreding van de nieuwe Woning wet kon worden gepubliceerd. Dit model wordt doo het bestuur van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten met klem aanbevolen. Al jarenlang wordt immers gestreefd naar eenheid in de gemeentelijke bouw voorschriften en in de toepassing daar van. In de omstandigheid dat alle gemeenten haar bouwvoorschiftcn moeten aanpassen, ziet men een mo gelijkheid om de beoogde eenheid te bereiken. In dit verband merken b. en w. op, dat unificatie van bouwvoorschriften in bepaalde opzichten reeds tot stand is gekomen door middel van een rijks regeling. Bij het besluit Uniforme Bouwvoorschriften 1956 werden rege len gegeven welke een ondoelmatig gebruik van materialen en arbeids krachten moesten voorkomen. Deze voorschriften -zijn in de bouwverorde ning 1962 opgenomen. Uit de eerste wijziging De wijzigingen welke b. en w. gaan behandelen zijn samengevat in de „Eerste verordening tot wijziging van de bouwverordening 1968" en hebben op o.m. de navolgende punten betrek king:: De omschrijving van het begrip „sei zoenwoonverblijf" hebben zij gewij zigd, omdat daarin h.i. tot uitdrukking moet komen, dat het speciaal om ge bouwen van beperkte afmetingen gaat welke permanent ter plaatse aanwezig zijn. Tot de seizoenwoonverblijven moeten worden gerekend de zomer huisjes op de kampeerterreinen en de zomerverblijven die als een bijgebouw bij een woning worden opgericht. On der* het begrip seizoenverblijf vallen dus niet de villa's die als zomerver blijf worden gebruikt, noch de tent huisjes of de caravans. Artikel 61 bepaalt dat onder meer ook vrijstelling kan worden verleend van de voorschriften inzake de hoogte van woningen, kantoren en winkels, indien de welstand daarbij is gebaat. B. en w. menen dat deze vrijstelling zeker ook mogelijk moet worden ge maakt voor hotels en pensions. Voorts zijn in de ontwerp-verorde- ning wijzigingen opgenomen op ver zoek van de PTT, van het Landbouw schap en van de Stichting technische voorlichting ten behoeve van licha melijk gehandicapten. De hierbedoel- de wijzigingen hebben de instemming van de adviescommissie en zijn door de Vereniging van Nederlandse Ge meenten aanbevolen. Seizoenwoonverblijven worden ge acht bouwwerken te zijn in de zin moeten 1 „tot woning bestemde gebouwen" in gevolge de Woningwet. Dat houdt in, dat voor oprichting of vernieuwing daarvan een bouwvergunning is ver eist en tevens dat de bouwverordening omtrtent de bouw van deze zomerver blijven voorschriften zal moeten ge- De Ver. van Ned. Gemeenten heeft een speciale modelverordening ont worpen betreffende deze materie, aan gezien zij slechts voor bepaalde ge meenten van belang is. De.moeilijk- ciale voorschriften deel moesten uit- heid evenwel is hiérbij, dat deze spe- maken van de bouwverordening. Men heeft dit bezwaar willen ondervangen door de verordening op de seizoen- verblijven aan te duiden als deel 2 van de bouwverordening.. Inconsequent B. en w. zijn van mening dat het gekozen systeem steunt op twee tegen- strydige principes en daarom incon sequent is. Dit blijkt duidelijk uit de inhoud van het model, dat bestaat uit 160 artikelen, waarvan zeer vele slechts bepalen, dat „de bouwverorde ning van overeenkomstige toepassing is". Als de voorschriften voor die sei zoenwoonverblijven werkelijk deel uitmaken van de bouwverordening, is die verordening automatisch van toe passing. Temeer omdat de bouw huizen ook thans in onze bouwveror dening is geregeld, hebben b. en w. de voorkeur aan gegeven voor de voorschriften betreffende de seizoen woonverblijven een plaats in te rui men in de bouwverordening. Om zo min mogelijk de uniformiteit te schenden, hebben zij de artikelen 1 tot en met 393 van het model intact gelaten. Dit zijn de algemene voor schriften, samengevat in deel I van de verordening. De voorschriften op de seizoenwoonverblijven volgen hier na; het zijn de artikelen 401 tot en met 450, die tezamen deel II van de verordening zullen vormen. De zeven artikelen van hoofdstuk II van het model de straf-, de overgangs- en slotbepalingen vormen tenslotte deel III. De opneming van voorschrif ten voor de seizoen woonverblijven in de bouwverordening wordt geregeld in de „Tweede verordening tot wijzi ging van de bouwverordening 1968". In het voorgestelde systeem wordt ervan uitgegaan, dat de bepalingen van deel I, de algemene bouwvoor schriften, ook van toepassing zijn op de seizoenwoonverblijven, tenzij de bepalingen van deel II een afwijkende regeling inhouden of voorschriften van deel I uitdrukkelijk niet van toé- passing verklaren (zie art. 402).. Het is gebleken dat dit systeem ook het voordeel heeft, dat daarbij met veel minder bepalingen kan worden volstaan. Veel artikelen van het model konden buiten beschouwing worden gelaten, hetzij omdat zij verwezen naar de bouwverordening, hetzy omdat zij een geheel of vrijwel geheel gelyke inhoud hadden als artikelen van d< bouwverordening. De regeling voor de seizoenwoonverblijven is daardoor be ter te overzien. B. en w. hebben voorts een vereen voudiging kunnen bereiken door de regeling te beperken tot twee cate gorieën van seizoenwoonverblijven, t.w. de zomerhuizen (op de kampeer terreinen) en de zomerwoningen (bij gebouwen van een woning). Op en kele punten van de specifieke voor schriften voor de seizoen woonverblij ven willen zij de aandacht vestigen. Overgangsregeling De regeling beperkt zich tot „ge- zins"-verblijven; voor kamphuizen, jeugdherbergen e.d. bevat de verorde ning geen afzonderlijke voorschriften; deze bouwwerken zullen zonder meer aan de „gewone" bouwvoorschriften moeten voldoen. De bouwvergunning voor de onder vigeur van de nieuwe Woningwet te bouwen seizoenwoon- verblijven is aan een termijn gebon den. de z.g. instandhoudingstermijn. Deze termijn bedraagt ten hoogste 5 jaar. doch kan worden verlengd. In gevolge de Woningwet kan de bouw verordening bepalen in welke gevallen de verlenging kan worden geweigerd. De nadere uitwerking van de rege ling inzake de instandhoudingstermijn is neergelegd in een artikel van het ontwerp. verlenging van de instandhoudings- Behalve by verwaarlozing kan de termijn ook worden geweigerd bij on geoorloofd gebruik en als de aanwe zigheid van het seizoenwoonverblijf in strijd is met een inmiddels tot stand gekomen bestemmingsplan. De strikte consequenties van een be stemmingsplan kunnen echter door een overgangsregeling worden ver zacht. Voordat de termijn van instandhou ding is verstreken, kan de bouwver gunning voor een seizoen woonverblijf worden ingetrokken, indien de voor schriften omtrent het gebruik en het onderhoud niet worden nageleefd. Ten aanzien van de seizoenwoon- verblijven gebouwd onder de werking w. overwegen echter voorzover althans de bouw van een zomerwoning ter plaatse niet in strijd is met een bestemmingsplan belanghebbenden de gelegenheid te geven een bouw vergunning aan te vragen om de zo merwoning in overeenstemming te brengen met de bouwvoorschriften. De verordening gaat in artikel 404 ervan uit, dat de bouw van seizoen- woonverblijven slechts mag plaatvin den, indien een bestemmingsplan dit toelaat. Bij de bestemmingsplannen die in voorbereiding zijn o.a. het plan Duinpark wordt aan dit punt dan ook bijzondere aandacht geschon ken. In de bestemmingsplannen die tot stand zijn gekomen vóór de in werkingtreding van de Wet op de Ruimtelijke Ordening wordt de bouw van seizoenwoonverblijven niet uit drukkelijk geregeld. De bouw van eer zomerwoning is in de praktijk echter altijd toegestaan, wanneer ingevolge het bestemmingsplan of de voorschrif ten van de bouwverordening een bij gebouw van tenminste 20 m2 mocht worden opgericht. B en w. menen dat deze situatie, zolang de bestemmings plannen nog niet overeenkomstig de Overgangswet Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting zyn herzien, be stendigd moet blijven. Daarom is in deel II van de verordening een over gangsbepaling opgenomen. Voorschriften met betrekking tot 't gebruik van seizoenwoonverblijven zijn, zoals terloops reeds werd opge mekt, vervat in hoofdstuk 4 van deel II, alsmede in de artikelen 438 en 449. Gewezen zy op de bepaling dat een seizoenwoonverblijf buiten het zomer seizoen slechts mag worden gebruikt met vergunning van b. en w. Deze vergunning kan alleen worden ver leend, indien het seizoenwoonverblijf .•oorzien van een verwarmings gelegenheid en overigens qua inrich ting en constructie voldoet aan de voorschriften die voor de bouw van seizoenwoonverblijven gelden. Woonvergunning ning dat zij niet mogen nalaten ge bruik te maken van de middelen die wet en verordening hun geven om tot een situatie te geraken die Noordwijk waardig is en die in overeenstemming is met de eisen welke in het belang van de volksgezondheid en volkshy- giëne moeten worden gesteld. Zij zub len zich echter wel moeten realiseren, dat het zeker nog enige tijd zal duren, voordat de gewenste sanering tot stand zal zijn gekomen en de voor schriften van de verordening over de gehele linie zullen worden nageleefd. Adviescollege voor de welstand Bij besluit van 20 oktober 1964 werd op aandringen van Gedeputeerde Sta ten de bouwverordening in die gewijzigd, dat het welstandstoezicht imperatief werd voorgeschreven. Aan gezien de directeur van gemeentewer ken, de heer P. J. Dessing, zonder twijfel de vereiste bekwaamheden be zit om als welstandsdeskundige op te treden, werd deze als zodanig aange wezen naast het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland. In de praktijk werd het advies van genoemd instituut slechts ingewonnen, wanneer dit naar oordeel van b. en w. in ver band met de aard en de omvang van het bouwplan wenselyk moest worden geacht. Deze situatie was echter niet in overeenstemming met artikel 85 van de nieuwe Woningwet, waarin wordt bepaald, dat de gemeenteraad een des kundig college moet aanwijzen voor het schriftelijk uitbrengen van advies bij de toepassing van de voorschriften omtrent de welstand. B. en w. hebben daarom de praktijk aangepast aan het wettelijk voorschrift, waardoor alle bouwaanvragen worden toegezonden n het instituut Stad en Landschap. Conclusie Concluderend zal worden besloten tot: 1. vaststelling van de bouwverorde ning 1968; 2. vaststelling van de eerste wijziging van de bouwverordening en 3. vaststeling van de tweede wijzi ging van de bouwverordening, een en ander overeenkomstig de ter inzage gelegde conceptbesluiten; 4. aanwijzing van het Instituut Stad en Landschap als college bedoeld in artikel 85, eerste lid van de Wo ningwet. De commissie voor openbare werken heeft zich met dit voorstel verenigd. de Woningwet 1901 waarvan de bouwvergunning is aangevraagd vóór 1 augustus 1965 geldt geen instandhoudingstermijn en kan ook Overtreding de maatregel van intrekking van de vergunning niet worden getroffen. Bij ernstige verwaarlozing kan hier slechts worden opgetreden door mid del van onbewoonbaarverklaring; de mogelijkheid daartoe achten b. en w. aanwezig, daar een seizoenwoonver blijf gezien de omschrijving hier van in art 1 als een „woning" in de zin van de Woningwet moet worden beschouwd. Voorts is voor het gebruik van sei zoenwoonverblijven van belang arti kel 55 van de Woningwet dat verbiedt een gebouw of een gedeelte van een gebouw, dat laatstelijk niet of weder rechtelijk als woonverblijf werd ge bezigd, als woonverblyf in gebruik te of te nemen zonder schriftelijke vergunning van b. en w., een z.g. woonvergunning. Deze woonvergun ning kan slechts worden afgegeven iniden het gebouw niet in strijd is met de voorschriften welke gelden voor de bouw van een seizoenwoon verblijf en mits het gebruik als zo danig niet in strijd is met een be- stemingsplan. De hiervermelde voor schriften betreffende het gebruik zul- bepaalde misstanden, waartoe de zo- - - len gehanteerd moeten worden, om j Beplanting volière. Welke beplanting boycotten. Nu doen zij het Wilt u iets weten BOTERMARKT 10 HAARLEMMERSTRAAT V» LEIDEN Van maandag 20 mei t.m. zaterdag 25 mei halve prijzen t Mnnccrncc 'cwn MODESTOFFEN De laken waar U 20 prettig wordt geholpen. gehele blok van binnen met afgeknaagde bastreepjes bekleden. Onderin, goed ver borgen, komt het legsel. Zolang de nest- bouw duurt, zorgen voor verse takken, liefst van een wilg. Zet deze takken in emmer met water om ze sappig te houden, daar uitgedroogde takken moei lijker door de vogels zijn te schikken. Zonodig door verse takken te vervangen. Al het genoemde geldt voor beide door u genoemde soorten. merverhuur heeft geleid, te bestrijden. kan in Mevrouw, De rampen, die het Griekse volk ook na de 2e Wereldoorlog troffen, gaan ons Nederlandse volk zeer ter harte. Wij zouden willen, dat wij het Griekse volk konden helpen een vreedzame en welvarende natie te worden. Velen van ons twijfelen ech ter, of steun aan Uw beweging voor het Griekse volk niet betekent van de ene diktatuur in de andere te val- De leiders van Uw beweging hebben in het verleden, als zij niet aan de macht waren, steeds een beroep op de wereld gedaan Griekenland te Maar Zonder vergunning Tenslotte moet helaas worden ge constateerd, dat er ook seizoenver- blyven meer speciaal zomerwonin gen zijn, die zonder vergunning zijn gebouwd. De meest consequente maat regel zou in deze gevallen zyn de on- middellke afbraak ta gelasten. B «n 61iTOU, uuuijuui. - volière zetten die ik van 7-o'ri boycot is een regelrechte aanslag de verbodsbepalingen Plan ben te bevolken met agaporniden. op het Griekse volk, dat door zo'n is strafbaar gesteld, terwijl bovendien cen soort Papegaai. Van welk formaat boycot alleen maar in grotere ellende zo nodig politiedwang kan worden moet een dergelijke kooi zyn en kan ik komt. En dit alles om een bepaalde toegepast. diverse soorten bij elkaar houden zonder groep personen weer aan de macht te De toepassing van de voorschriften j dat ze S8»" vechten en/of paren? De be- brengen, van deel II der verordening zal voor doeling is agapornis personata en de Toen deze leiders aan de macht wa- wat betreft de zomerhuizen geen moei- I agapornis fischerie. ren, hebben zij een zodanig bewind lijkheden opleveren. Er is immers een bestemmingsplan het plan Duin rand dat bepaalt waar de huisjes mogen worden opgericht; de bouw was reeds langer aan beperkende be palingen onderworpen, terwijl het ge bruik altijd geregld is geweest in de kampeerverordening, waarop de eis eis van een vergunning was geba- Voor wat betreft de zomerwoningen behoeven b. en w. niet te verzwijgen dat hier en daar toestanden zijn ont staan, die niet langer kunnen worden getolereerd. Zy enyn dan ook van ma- Antwoord: De agapornis voelt zich het gevoerd, dat de hele wereld zich beste thuis in een buitenvolière, waar ze steeds afgevraagd heeft of dit een ook goed broeden. Echter moet ze wel j demokratisch bewind kon worden ge- belet worden in de winter te broeden,noemd. Voor de verheffing van hun zodat dan de blokken of kasten dus volk hebben zij in die jaren ook niet weggenomen moeten worden. Een ruime, veel gedaan. Deze leiders hebben het volière is gewenst, daar er meer paar-j altijd veel te druk gehad met persoon tjes in gehouden kunnen worden. Ze|lijke ruzies met hun Koning, om veel houden van gezelligheid. Ze broeden hetl tijd te hebben om wat voor het volk liefst in voor- en najaar, daar ze niet klaar te maken. van droogte houden. De broedhokkenj De koning impopulair maken is hun moeten dan ook steeds van binnen voch- eeuwige taak. Zelfs nu, nu alle krach tig biyven en wanneer de bodem dan ten verzameld zouden moeten worden maar doorboord is kunnen ze gerust in1 zetten zy hun ruzie voort en verdelen de regen hangen, daar de volgeU het het volk. Onder de leiders van deze beweging vinden wij geen enkele echte volksman. Alleen intellektuelen, kunstenaars en rijke politici. De methoden, die Uw groep propa geert zijn alle gericht op het uitbreken van een burgeroorlog. Dit is het ergste, dat een land kan overkomen. Deze to taal negatieve houding tegenover i eigen land en volk doen ons het ergste I vrezen voor de Grieken. De houding van Uw koning is heel I wat positiever. Het kleine beetje in vloed, dat hij heeft, gebruikt hij ten minste om de junta er toe te brengen een demokratisch bewind in te stellen. Hij vermijdt zoveel mogelijk twee dracht te zaaien in zyn volk. Hij houdt tenminste de eer van het land hoog en loopt niet te koop met de vuile Wij hopen op een spoedige, vreed zame uitkomst voor Griekenland, maar wij twijfelen aan het aandeel van Uw groep hierin. J. Vervoorn, Prinsenstraat 20, Leiden. VERTROUWELIJK BERAAD Leiden, 17 mei. Uw KNP-correspondent te Rome (krant van jl. woensdag) weet te mel den, dat te Rome zyn geweest, om te praten met een kardinaal, een aantal oversten van Orden en Congregaties uit Nederland. Hy weet ook te melden, wat er besproken is en hoe het er zo ongeveer aan toe is gegaan. En toch was het een vertrouweiyk beraad, zonder pers etc. Vraag is dan toch wel wie er vry snel zulk een vertrouweiyk beraad schendt Ik heb niet de Indruk, dat van de kant het Vaticaan daar behoefte aan is. Van Nederlandse kant zal er wel over gesmoesd" zijn. Tenzy het KNP ge heime microfoons ln het Vaticaan heeft zitten, maar dat zal toch wel niet het geval zyn. Het gaat er my niet om wie het geiyk aan zyn kant heeft (of krygt), ik wil alleen signaleren dat somstyds aan vertrouweiyk beraad geen enkele waarde is toe te kennen, als een van de personen toch zyn mond niet kan houden. S. M,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6