i GROFVUIL- OPHAAL.DIF.IM.T Leuk kleinkunstamusement in „Auberge Francaise" DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 18 MEI 191 MUIDERKRING LIET VERLEDEN PROEVEN OP DUIVENVOORDE Wl zich een kring van kunstenaars, ciich- I ducten ters en schryvers uit de bloeityd van de I het Renaissance in Nederland. En we her- j Muiderkring gebruikte inneren ons weer namen van Hooft. Roe- I dag bijeen te zijn. "fJVisscher en de zusters Tesselscha- elkander voorlazen, „Bent" die veel meer de gezellige Dan klonk steeds de vraag: „kom de. En thans nu Ton Koot de Drost is zing eens een liedje", en dan greep op het Muiderslot, bestaat er nog steeds iemand de luit en zong een oud minne- Muiderkring waarin de 17e zich weerspiegelt, de tijd ook van spe lers op de luit, de speellieden en de zan gers van het minnelied en van het hu manistisch godsdienstig lied of wisseling der jaargetijden. En ook Franse chansons of i-ergewaaid lied uit Engeland. De zangeres liet enkele van die verzen oren. Wij hebben deze avond meer ge- de zien als een lezing in causerievorm his torisch, anecdotisch of humoristisch over de dichters uit de 17e eeuw en uit die i Louise de Buy Wenniger zong als illus- uit die tijd. Zy deed Muiderkring naar kasteel Duivenvoord! te Voorschoten gekomen om juist in die I dit zeer verdienstelijk en haar historische omgeving door luit en zang I dracht gaf dat, wat nodig de sfeer van voorbije eeuwen te laten juist begrip proeven. Het waren Jan Maarten Kom- j of de ernst Louise de Buy Wenniger. Do de humor, de fijnheid die oude poëzie. fijne, sfeervolle eerste was de spreker en luitspeler, do wjjze in aanraking met de oude lied tweede zong het lied by de luit. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB De dames Schutte-Zwarts met de heren Lenaers-Schutte schijnen hun nederlaag van vorige week als een ver gissing te hebben beschouwd want don derdagavond tijdens de vijfde ronde van de viertallencompetitie scoorden zij er lustig op los, waarvan rnej. La- tour-Kiel jr met de heren Noorman- Speekman de dupe werden. Een cord-score van 126 punten was het sultaat en zy veroverden hierdoor kunst, maar ook met de styi gedicht en het leven van de dichters uit vroegere literaire perioden. De aan wezigen (een volle zaal) toonden zich uiterst dankbaar ten opzichte van de beide kunstenaars. THEO TEN HOOVEN. JVieine programma stad hii is-carillon Vrijdag 24 mei a.s. zal stadsbeiaardier - R. Ritter de speeltrommel van het stad- - huiscarillon versteken. De oude liedjes r „Mars van de jonge Prins van Fries- de leiding. Gerlich-Van Leeuwen niet land" op het hele uur „Dona nobis pa- Tijssen-De Winter schijnen langzaam aan hun oude von Zij behaalden ook k Inning en zy zullen zich in de ko- i" op de halve uren, hebben dan t :erug te krygen. half jaar het verglijden van de tijd der de aandacht gebracht. Na vrydag zal men op de hele ur mende weken nog wel laten gelden. „Gavotte" Jans-Pouw met De Koning-Van Zonne veld behaalden hun eerste puntje bin nen, maar hun achterstand is nog zeer In groep zwart duurt de nek-aan-nek race tussen het echtpaar Van Klaveren met het echtpaar Rompes en 't echt paar Zandbergen met Hoogervorst-v. d. Vliet nog voort. Een goed resultaat boekten ook het echtpaar Vrinten met mevr. Van der Kommer-Van der Kom mer jr.. waarmee zij de derde plaats veroverden. De dames Van Gelder-De Jong met Blom-Schippers vielen wat uit de toon door een 51 nederlaag tegen de dames Van der Bijl-Lenaers met het echtpaar Stokhuyzen. wat van dit viertal als een zeer goede prestatie kan worden aangemerkt. De overige uitslagen leverden weinig stof tot Groep rood: 1 dames Schutte-Zwarts met Lenaers-Schutte 246 I 301, 2 Loof-Karstens sr. met gebr. Karstens 24—6 +145. 3 echtpaar Danz met De Vrles-Danz jr. 237 +117, 4 daines Wessels-Zwanenburg met heren Wes- sels-Zwanenburg 2010 +103. 5 Ger lich-Van Leeuwen met Tijssen-De Win ter 1911 +98. 6 mevr. Hanson-hr. Beek met Van der Laar-Smit 1812 -^-91, 7 echtpaar Verduin niet Van Berge Henegouwen-Duiker 822 -173 1 8 dames Van Berge Henegouwen-Van 1 der Upwich met echtpaar Thesingh i 7—23 165, 9 niej. Latour-Kiel jr. met Noorman-Speekman 6—24 220, 10 Jans-Pouw inet De Konlng-Vi Zonneveld 1 29—297. Groep zwart 1 echtpaar Rompes i echtpaar Van Klaveren 291 +276, 2 „Berceuse de Jocelyn" van Godard kunnen horen. De korte, vrije motieven die de kwartieren aangeven worden even eens veranderd. Herstel brug Morspoort Na grondige reparatie van de Zijl- poortbrug en de vrijdagmiddag vol tooide reparatie aan de Schrijversbrug is de Morspoortbrug aan de beurt. Van maandag 27 mei af zal gedurende een week alleen eenrichtingsverkeer van uit de richting Morsstraat op de brug kunnen worden toegelaten. Direct na Pinksteren, op dinsdag 4 juni, zal de brug voor alle rijverkeer moeten worden afgesloten. De duur van deze afsluiting bedraagt ongeveer vijf we ken. Tijdens deze periode zal het weg verkeer gebruik moeten maken van Noordeinde en Morssingel. VOORSCHOTEN In een snelgroeiende gemeente is het noodzakeiyk geworden om de uitvoering van enkele zeer veel tijd rovende werk zaamheden op te dragen aan andere in stellingen of personen, die op een be paald terrein zyn gespecialiseerd. Onder andere is het voeren van de salarisadmi nistratie opgedragen aan de N.V. Dienst verlening Overheids-Administratie te Alphen a. d. Ryn. Ook het samenvallen van de notulen van de raadsvergaderingen is een zeer omvangryk werk en wordt als een te zware belasting van de betreffende se cretarie-afdeling gevoeld, omdat de met deze werkzaamheden belaste ambtena ren daardoor teveel aan andere taken moeten worden onttrokken. B. en w. achten het daarom gewenst Voor de verzorging van het raadsverslag stenografen in te schakelen. De kosten verbonden aan de vervaar diging van een stenografisch verslag van de raadsvergaderingen kunnen als volgt worden geraamd: ƒ280,voor elke vergadering; 70.— voor elk half uur of gedeelte daarvan, dat de vergadering langer duurt dan twee uren. Indien de salarissen van het overheids personeel op grond van salarismaatrege len van algemene aard worden verhoogd, zullen de genoemde bedragen een dien overeenkomstige verhoging ondergaan. Bovendien wordt aan de stenografen 'n vergoeding wegens reiskosten ad 0.20 per km. toegekend. Er zullen in 1968 nog 9 raadsvergade ringen (6 normale vergaderingen en 3 begrotingsvergaderingen) met eèn ge schatte gemiddelde duur, liggende tussen 3 en 3 uur, worden belegd. De kosten hiervan zullen bedragen 9 x 280,— 210,—) 4410,—. Mede in aanmerking nemende de te vergoeden reiskosten via de kortste rou- /an huls naar Voorschoten, vice verca het gemis aan ervaringscyfers ware voor 1968 benodigde krediet vast te stellen op 5000, GEVELVERSIERING AAN INSTRUCTIEBAD Het instructiebad te Voorschoten aan de Raadhuislaan heeft een gevelversie- ring gekregen. Het is een op de buiten muur aangebracht relief in kleur met motieven, die duiden op water en zwem men. Het geheel is decoratief en ver fraait het aanzicht van het instructie- bad. SCHOTEN KOMT NAAR VOORSCHOTEN Volgende week vrijdag zal het ge meentebestuur van Voorschoten zyn collegae van Schoten uit België voor een tegenbezoek ontvangen. Er wordt een aantrekkelijk programma samengesteld. Het oude hek aan de ingang van de Horstlaan is afgebroken. Op elke paal stond een leeuw met schild, waarop de opschriften „Deus Pascit" en „Fide Deo". Toen wy voorbijreden zagen wy dat de leeuwen eraf waren en by een volgend bezoek merkten wij, dat de vierkante stenen zullen waren gesloopt. Wij kon- er niet achter komen wat hiervan de reden is. Wordt het hek opnieuw ge bouwd, omdat de doorgang te smal was Wij wachten af. want deze ingang naar „De Horst" had toch wel zijn bekoring en wij zouden het jammer vinden, als deze zo maar zou verdwijnen. RAADSAGENDA De raad van Voorschoten wordt voor openbare vergadering byeengeroepen op vrijdag 24 mei a.s. 's avonds om 8 uur. De agenda vermeldt een 16-tal punten, maar moet in verband met het bezoek van de Schotense gasten om 22 uur ge ëindigd zyn. Lukt dat niet dan wordt zij geschorst tot een nader bekend te maken tijdstip. In behandeling komen o.m.: invoering van eenrichtingverkeer in de wijk, gelegen tussen Schoolstraat-Pape laan. Oranjekade en Wyngaardenlaan. stellig een ingrypende maatregel; voor stel inzake verlening van ontheffing van Inrichtingseisen aan het slijtersbedrijf „F. T. Drankenservice". Verkoop van bouwgrond in Boschgeest aan de heer A. v. d. Valk alhier. Het treffen van voor zieningen aan gebouwen van het voor voormalige MOC (oude noodkerk). Het voteren van een krediet voor het leggen van leidingen voor de Nutsbedryven in het plan Oranjekade. Subsidiëring van de bibliotheken. Diploma's handenarbeid Gisteraivond werd in de cursusruim te van de Leidse Jeugd Actie, Hoog landse Kerkgracht 4, het examen han denarbeid A afgelegd (landelijk diplo ma „Creatieve handvaardigheid voor jeugdleiding" A-gedeelte). Van de cursisten, die door de L.J.A.-cursus handenarbeid werden opgeleid gingen 14 kandidaten op, die allen slaagden. De opdracht was: maak een wasvrouw voorheen of thans, waarbij leuke pro- dukten werden afgeleverd. Voor deze opdracht had men 4 uur de tijd. Tus sendoor werden de kandidaten om beurten een kwartier ondervraagd op hun theoretische kennis. Voorts werd het huiswerk beoordeeld, waarvan een expositie was opgesteld. De geslaagden zijn: mej. M. van Tol, mej. C. Koopmans, mej. E. v. d. Klugt, de heer J. van Gent, mevr. J. van Dongen, mej. N. Tijsma, mevr. C. Pan- nekoek, de heer H. Sabee, mej. I. Postma, mevr. H. Huivenhoven, mevr. A. Engelen, mej. B. Datema, mevr. F. W. Leemans, de heer Tj. van Norden en mej. P. Labordus. Lida van der Meer in de leeftyd van 30 jaar. Roelofarendsveen: SJ. VAN DER MEERHOOGENBOOM R. HOOGENBOOM J. VAN DER MEER A. VAN DER MEER—VAN DER MEER Oude Wetering: WIM ANDRE en CORRY RIA en JOS RUUD en RINE Voor haar zielerust zal op dinsdagavond 21 mei te 7.30 uur een plechtige avondmis worden opgedragen in de parochiekerk St. Jacobus de Meerdere te Oudewetering. Woensdag 22 mei te 9.00 uur de H. Mis van Requiem waarna begrafenis op het r.-k. kerkhof aldaar. Rozenkransgebed: zaterdag, zondag en maandagavond 7.30 i in de parochiekerk. MAANDAG 1 i MEI DON BOSCO-SCHOOL TE LEIDEN ONTVANGT NIEUWE LEERLINGEN Aan de R.K. Technische School „Don Bosco" te Leiden zyn de volgende leer- lingen toegelaten: A. P. van Abswoude, Oegstgeest; C. H. M. Bakker, Leiden; I L. R. van Bohemen, Noordwijk; A. C. M. Berge Henegouwen, Leiden; M.I. J. echtpaur Zandbergen met Hoogervoret- I Beugelsdtjk. Lelden; H. Th M. de Boer. Van der Vliet 29L1 +223. 3 echtpaar Zoeteneoude; B. J. Bank. Lelden; F. P. Van der Kommer- "an Baren. Leldachendnm; C. M. v. - d. Berg, Noordwyk; J. M. J. v. d. Berg, Koudekerk a. d. Ryn; N. van Berkel. 81. 5 dameT v"an der I Leiden; W. Blije. Leiden. J J. Bolle- echtp. Stokhuyzen boom- Stompwljk; A. G. Beekman. Lei- Vrinten Van der Kommer jr. 1713 echtpaar Groesbeek met echtpaar Van der Pool 17—13 Bijl-Lenaers 17-13 —40. 6 dames Van Gelder-De (1en; Berg, Hazerswoude; T-izerswoude A. G. de Groot, Hazers woude H Grien, Hazerswoude; P. Groe nen, Leiderdorp; L. M. M. Goossen, Leiden; J. B. F. v. d. Geest, Voorschoten; C. J. B. van Goozen, Hoogmade; J. J. M. v. d. Hulst, Leiden; L. J. M. v. d. Hulst; Warmond; A. v. d. Harg, Zoe- terwoude; H. J. M. Heijkoop, Leiden; A. Hoogevcen, Leiden; G. P. M. de Haas. Noordwijk; C. J. den Hollander. Koude kerk aan den Rijn; Th. A. M. Buurt 17: Hoge Morsweg en de woonschepen, Morslaan, Dr. Lelylaan, Granaathof. Diamantlaan, Onexhof, Amethisthof, Smaragdlaan, Robijnstr., Parelstraat, Topaaslaan. Aquamarijn- straat, Bothastraat, Herman Costerstr., Morskade, Rijnhofweg. Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- landstraat, Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. DINSDAG 21 MEI Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- terjaan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel), Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spooiiaan), v.d. Sande Bakhuyzenlaan. Beyerincklaan, Tem- minckstraat. Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat. Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. WOENSDAG 22 MEI Buurt 21. Havenpleiry Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kulperssteeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg, Janvossensteeg. Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), J J" M- Hoogenboom, Oude Vest (van Havenplein tot Mare). Warmond; D. J. N. Helvenstein. Oegst- Lange Zandstr.. Vosmolengracht, Oost- t Di' iV"i7 i -7.I l Th M v d Ber° Leiden- J Boere lu c Heller, Leiden; M. J. N.dwarsgracht. Koolstraat, Emmastraat, Jong met Blom-Schippers 1317 +30, J 1". M- v- 0 Ber*- i-«ciaen, j. coer.. Herruer. Sassenheim- Th C M v h Rupt+rooi 7 dames Jans-Van Zonneveld met echt- j Zoeterwoude; L. Bakker, Leiden; A. Holst. Leiden; J. A. P. Hooeervórst I ~26- 8 Ve'dhuyzen- j Bav-elaar. Leideni B. v. d. ^erg^Hazer^- Zoeterwoude; G. de Jong, Lelden; C. A.Buurt 23 Koog 723 -121. 9 dames De Grnaff- Onrust met echtpaar Vos 7 10 mevr. Van den Brink-hiVan der Maat met mevr. Van Schendel-hr Han son 1—29 —318. Droogh, Leiden; N. Disseldorp. Wasse- W. G. Dubbelaar, Leiden; G. E. M. len. Wassenaar; H. C. J. de Graaf, Genvldig optreden van Peter de Jong Cie A uberge Frangaise was gisteravond wéér een oord van kulturele ont- spanning. Vanaf 21.00 uur traden op Peter de Jong en Donald ten Hoven. resp. cabaretier en gitaarbegeleiding en het folksgroupje Leny Bouman en Jan Pieter Bondens. Peter de Jong is gebleken een talent volle zanger van cynische en ook levenslustige liedjes te zijn, in de stijl van Jaap Fischer ongeveer. Het duo folkssingers zorgde voor de vertol king van ballades en volksliedjes uit Engeland en Nederland. Deter de Jong begon met een liedje, genaamd „Carrière posthuum", wat volgens zijn zeggen handelde over een „Mattheus ohne Passion". De hoofdrolspeler hierin was een kleine man die „voor pianospelen twee kleine klaviertjes had" en die „zorgde bij 't spelen voor brokken in kelen". Daarna volgde een satire op de heldenverering die de Ameri kanen koesteren voor hun gestorven beroemdheden, zoals Buddy Holly. Eddy Cochran cn Jimmy Reeves. De woordspeling vormde een van de sterkste punten bij de tekst en ook de zang en voordracht was nauwelijks van „beroeps" te onderscheiden. Zo: „Engelsen die in Spanje komen, zeggen: that's real Madrid. Dat betekent: Dat is Real Madrid. Een liefde stortte ineen omdat de vrouwelijke geliefde zijn liedjes uit gegeven vond: sprookje stortte ineen, helaas Makkers, slaakt uw wild geraas zij kocht een hoekje in de stad waarin ik die gedichten had". Daarna was het woord aan de folkgroup. In een stijl die misschien het best is te vergelijken met die van Peter, Paul and Mary werden de oude liedjes „Railroad bill". „The sentry (schildwacht)" en de uit ongeveer 1150 stammende trieste ballade ..Het waren twee conincskin- dren". Een quasi-Groning „Ik gong ut vraien" werd met vaart en hu morvol gebracht en was de song die voorliep op uitsmijter „Pretty Ren- dall" (als dat de titel is, want die werd niet verteld). T Iet laatste woord was weer aan Peter de Jong. Het laatste liedje van deze zeer geslaagde kleinkunst-avond was een parodie op een song festival. Meedogenloos en bijzonder lachwekkend werden de diverse soorten zangers en groepen door De Jong en zijn begeleider Ten Hoven „op de Bühne", zoals dat in goed-Hollands heet, gebracht. De trieste zangers hadden veel ellende en noemden zich dus „De ellendelingen". Het dient m.i. alle aanbeveling volgende optredens van genoemde mensen uit de kunst met de „kleine" K te bezoeken en het is prij zenswaardig dat in Leiden daarvoor een gelegenheid is: Auberge Fran- gaise. Op 24 i-n 31 mei nogmaals een optreden van Peter de Jong, Donald ten Hoven, Leny Bouman en Jan Pieter Boudens. Mis het dan niet! Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare). Stille Rijn, Apo- thekersdyk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater. Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat. Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, I stenk Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- Nieuwendyk 5 steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout markt, Nieuwe Mare, Vestwal, 3e Bin nenvestgracht, Reineveststeeg. Lange- gracht, Vredehof, Noorderstraat. VRIJDAG 24 MEI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje st raat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd), Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger straat. Kon. Onderscheiding voor Jac. Pommer Finale A V RO-danstest in Stadsgehoorzaal Juffermans. Oegstgeest: H. J. M. Kelfkens, LeidschendamTh. J. Koek. Zoeterwoude: P. N. M. v. Kam pen. Hazerswoude; E. J. W. Keijzers, Leiden; J. Keizer, Wassenaar; A. P. c! v. d. Krogt, Voorschoten; M. J. A. Kny- nenburg, Wassenaar; W. J. M. v. d. Voorschoten; A. A. M. van Leeuwen, Bodegraven; C. Th. M. Leenen. War mond; W. G. M. Luiten, Stompwyk; R. C. Langerak, Sassenheim; C. W. H. Looman8, Hazerswoude; E. M. Lager- berg. Wassenaar: R. R. A. M. Meijer Zoeterwoude; R. J. Meyer, Voorschoten; J. de Mul. Leiden; C. F. W. en F. M. A. v. d. Maat, Zoeterwoude: H. Marree, Lelden; P. J. Meerpoel, Leiden; M. J. M. v. d. Mey. Hazerswoude; A. A. G. M. van Moorsel, Warmond; J. J. M. Mooy- man, Zoeterwoude; J. van Niekerk. Lei derdorp; F. S. A. van Noort, Leiden H G. M. v. d. Nouweland, Stompwyk; A. J. v. d. Noort, Voorschoten; P. L. J. On derwater, Leiden; J. P. H. Oosterman, Hazerswoude; S. J. Olyhoek, Stomp wyk; P. J. M. Piterse, Leiden; N. J. M. v. d. Poel. Zoeterwoude; R. H. M. Plas- schaert, Leiden; E. E. Pape. Lelden; C. H. M. Peeperkorn. Noordwijk; A. Rot mensen. Leiderdorp; P. J. W. Rietveld Hazerswoude; P. A. H. H. Romijn. Zoe- terwoude: A. C. van Ruiten. Kaag dorp. W. P. Reeuwyk. Sassenheim: C. M. Rem- blJ 50 meter merswaal. Wassenaar: R. VV. de la Rie, verdiepingen hoge „woontoren" met 104 ming Leiden; H. In een met prachtige bloemstukken versierde Stadsgehoorzaal is gister avond de finale gehouden van de AVRO- danstest 1968. Een Internationale Jury, onder wie de bekende wedstrijddanser Wim Voeten, beoordeelde de prestaties van de paren, die waren doorgedrongen tot de finale in de categorie Ballroom- dansen en Latynsamerikaanse dansen. Als winnaars van de eerste categorie werden mej. W. van Dommelen en de heer M. Vink uit Den Haag aangewezen. Op de tweede tot en met de zesde plaats eindigden resp. de paren J. J. Straus-C. Peters (Utrecht), H. F. M. Nootebos-R. v.d. Flier (Zeist), K. Mooy- A. Seysener (Alkmaar). G. v.d. Lijn-Y. Koerts (Amsterdam) en tenslotte L. J. B. Brlttijn-G. L. Blom uit Den Haag. De plaatsing van de Latijnsameri- kaanse dansen, bestaande uit rumba, samba, cha cha cha en paso doble, was als volgt: A. Bljster-B. v.d. Brink (Utrecht), G. M. v. Iperen-E. Botter- weg (Utrecht), A. Pijpers-R. Mottier (Den Haag), G. Wisse-M. van Hoof (Maastricht), J. Bosma-N. Welslng (Doetinchem) en A. Breugel-W. Breu- gel uit Rotterdam, Aan het programma werkten verder mee het formation team van de heer Opits uit Hamburg en het Nationaal Ne derlands Majoretten peloton uit Rozen- daal. Muzikale medewerking werd leend door het dansorkest onder leiding Willy Schobben en het Spaanse groepje Los Maracaibo. Als gastvrouw trad Lonneke Hoog land op. terwyi de algehele leiding be- Op 27 februari van dit Jaar waa het i ru"te blJ de heer Alb,rt v»" Unf" 40 jaar geleden dat de heer Jac. Pom- i mer in dienst trad van de firma E. J. OEGSTGEEST Bnll. Gisteren vierde men dit jubi leum nogmaals, omdat aan de heer Pom- de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau werd uitge reikt. De burgemeester, mr. G. C. v.d. Willigen benadrukte in zijn toespraak dat het ontvangen van een koninklijke onderscheiding geen vanzelfsprekende een zelfde bedrijf is. maar omdat die onderscheiding werkelijk verdiend heeft, als medewerker én als burger" De directeur van de firma Brill,, de heer F. C. Wieder jr., gaf blijk van zijr vreugde over de koninklijke onderschei ding van zijn drukkerij-chef. Hij over handigde de heer Pommer een boeken bom Namens het personeel bood de heer M. W. Zandvliet mevrouw Pommer bloemstuk aan. LEIDSCHE POSTDUIVENCLUB De uitslag van de wedvlucht van Tergnier op 12 mei, gelost om 7,30. met westenwind, luidt als volgt: J. v. Alphenl, C. v. Nieuwendyk 2, W. On- - - - 10. W. v. As 4. W. v.d. 1 7. C. Kop 6. Winkeliers en bewoners hebben bezwaren tegen plan Bevrijdingsplein stelde tyd zwaarschriften binnengekomen tegen het door ons enige weken geleden be- sclireven plan voor een zakencentrum met woontoren op liet Bewijdingsplein. De mogeiykheid om bezwaren in te dienen was geopperd doordat het on derhavige plan afwykt van het gelden de bestemmingsplan Leiden-Zuidwest, W. Rietveld, herziening 1959. zyn binnen de ge- wezi)?, dat in het zakencentrum een wa renhuis alsmede een gezondheidscen trum wordt gevestigd. Het ligt ln de bedoeling nog dit jaar met de bouw te beginnen. Mlndei loi uitzicht Zoals wij berichtten, behelst het plan Eerstgenoemden ~i twee verdiepingen onderbouw van 30 De bezwaarschriften zijn afkomstig in een twaalftal bewoners en van de winkeliersvereniging „De Luifclbaan". Op vragen van de heer G. v.d. Vliet inzake de ingebruikneming van de zg. noordelijke route (Willem de Zwijger- laan-Oegstgeesterweg) en daarmede sa menhangende vraagstukken en de recen te perspublicaties inzake de bewegwij zering van de dezer dagen gereed ge komen noordelyke omleidingroute naai de bollenstreek. Noordwijk en Katwyk, antwoorden b. en w.: Blijkens medede lingen van de Rijkspolitie te Oegstgeest kan niet worden gesteld, dat talloze vreemdelingen in Oegstgeest en War mond verkeerd zijn gereden. Wel is eni ge verwarring ontstaan, omdat de route is aangegeven als een z.g. tulpenroute. Reeds in een vroeg stadium is met ver tegenwoordigers van de gemeente Oegst geest op ambtelyk niveau overleg ge pleegd onder meer over het tijdstip van het in gebruik nemen van de route en het aanbrengen van een noodbewegwy- zering. Aan dat overleg heeft een ver tegenwoordiger van de Rijkspolitie te Oegstgeest deelgenomen. Daarna hebben wy ons schriftelijk tot het college van b. en w. der gemeente Oegstgeest ge wend teneinde het resultaat van het ambteiyke overleg te bevestigen. Volgens de dezerzijds gehouden con troles voldoet de noodbewegwflzering, welke na ingebruikneming van de route j KATWIJK AAN DEN RIJN op verzoek van de Rijkspolitie te Oegst geest nog enlgmate is aangepast, goed. j 51-jarige Leidenaar dodelijk verongelukt Vannacht tussen 1 en 2 uur is de jarige Leidenaar P. van Klaveren om leven gekomen toen h|j met zyn perso nenauto naby rijksweg 4 op de Omme- dykseweg op een wegversmalling ln de berm geraakte en over de kop sloeg. De man was op slag dood. Een mede-inzit tende bleef wonderwel ongedeerd. De auto liep flinke schade op. KATWIJK AAN ZEE ZWEMEXAMENS Wederom hebben een aantal jongens en meisjes, die werden opgeleid door in structeurs van de Katwijkse Reddings brigade zwemexamen gedaan. Het A-di ploma werd behaald door: M. Meivogel. K. J. Koning, M. Zuyderduyn. C. M. Jon ker, A. B. de Best, A. v.d. Marei, H. Ul- tes en Ingrid de Mol. Het B-diploma werd behaald door: Janneke v.d. Plas, A. de Grauw, J. de Niet, T. v. Duijn, C. Schaap, G. M. d. Hollander, M. Buur man, W. Haasnoot, J. Zwanenburg, W. Schonenberg, H. Poelman, S. v.d. Rey- den, J. W. Korndorffer, J. C. Ouwehand. H. v.d. Gugten, R. Mostert, Y. Ouwehand, N. de Mol, B. v.d. Marei, Arie Dykhui- zen, C. Ros en E. Poelman. Jongens en meisjes die na het behalen van hun B- diploma verder willen gaan, kunnen zich opgeven Iedere woensdagavond 8 uur. Het aangekondigde bezoek van Liz Taylor aan Noordwijk, dat eerst werd vervroegd tot 19 mei a.s., is opnieuw veranderd van datum. Nu zal de Engel se filmploeg 23 mei a.s. naar Huis ter Duin komen, als zich inmiddels geen nieuwe komplikaties voordoen. HAZERSWOUDE HAZERSWOUDSE BOYS IN FEESTSTEMMING De festiviteiten in het kader van de zilveren-jubileum-viering van de voet- bal- en atletiekvereniging Hazerswoudse Boys zijn vrijdagavond ingezet met een daverend showprogramma voor de leden donateurs. In het Ned. Herv. Vereni gingsgebouw presenteerde Boeléro's variété- en cabaretgezelschap een non stop-programma, dat ieders goedkeuring kon wegdragen. Voordat de Boys. mét verloofde of echtgenote, aan feesten toe kwamen, werden zij begroet door voor zitter L. Matze. Hij bracht hulde aan de activiteiten, die het feestcomité, be staande uit de heren Fase. Huisman, Schouten en Priem had ontplooid. De feesteiyke bijeenkomst werd onder meer ook bijgewoond door een deputatie van de andere Hazerswoudse voetbalvereni ging „St.-Bernardus". Er bestaat derhalve geen aanleiding daarin wijziging te brengen. Opgemerkt wordt liierby nog, dat door de ANWB een plan wordt voorbereid tot het aan brengen van een definitieve bewegwyzc- ring op de noordelyke omleidingsroute. Bij noodzakeiyke omleidingen als ge volg van de uitvoering van werken en by het in gebruik nemen van nieuwe om- leindingsroute8 wordt steeds tussen de daarvoor in aanmerking komende orga nen en diensten overleg gepleegd om te komen tot een sluitend geheel van maat regelen. De verlangde coördinatie vindt de winkeliers hebben W. B. Ruygrok, Wassenaar; P. N. M. van Ryn, Warmond; G. W. Rewyk. Sas senheim; M. A. Slingerland, Zoeterwoude P. P. SchaafBtra, Leiden; P. N. van Schle, Noordwijk; W. M. van Steenber gen: F. Q. J. van der Salm, Woubrugge; P. J. van der Salm. Stompwljk; L. J. van Schie, Warmond; C. Steenvoorden, Noordwyk; J. H. M. van Steyn, Sassen heim; W. M. Speel, Hazerswoude; P. A. Splinter, Zoeterwoude; P. J. M. Slinger land. Warmond; G. J. Steenvoorden, „De "dienstlift' Noordwyk; J. G. M. van der Salm. 21.00 uur. Stompwljk; N. J. M. van der Salm, Zoeterwoude; J. R. van Santen. Stomp- „Oom Albert op huwelijksreis". 20 wyk; J. Schimmel. Leiden: M. Thorn. Leiderdorp; J. J. M. Tuythoff. Warmond MAANDAG 20 MEI A. J. M. Vreeburg. Voorschoten; H. Ver- Schouwburg mond, Leiden; J. Vinkesteyn, Lelden; 20.00 uur. A. H Vordeman. Leiden; W. E. M. Vos- Stadsg.-soorzaal Opening Christel, se, Wassenaar; P. P. J. van Velzen. Zoe- Orthopaedagogisch Instituut, door bur- terwoude; J. Vermeulen, Zoeterwoude; gemeester J. M. M. van Velsen, Hazerswoude; R. 15.30 uur. Verhoeven, Noordwijk; F. E. van Vel- Voorschoten; C. Verhagen, Stomp- LEIDSE 4GENDA ZATERDAG 18 MEI Anth. Clubhuis Toneel TOG ,Mag ik U voorstellen20.00 uur. Imperium - Vestestraat 40 Toneel Harold Pinter, De Burcht Toneel DOS-DOB fachten, dat hierin een vestiging van het grootwinkelbedrijf De Gruyter komt, j Geslaagd terwijl zij zelf voorstander zijn van win- teit v kels in de niet direct consumptieve sfeer, kand. zoals modezaken. 1 derhalve reeds plaats NOORDWIJK Nijmegen is geslaagd tweedegedeelte geneeskunde de heer H. F. C. J. M. Alders. RIJK VOORZIEN PROGRAMMA LEIDERDORPSE MUZIEKSCHOOL In tie Gereformeerde Kerk van Leider- waarby Dalcroze natuurlijk niet ont- doro eaf de Stirhtinf Mn7iolrar-hn»l hralr Stadsgehoorzaal wyk; S. Vrisekoop, HaZer Wakka, Leiden; R. E. Wildenboer, Voor schoten; H. M. Wynen, Leiden; B. J. C. van Wissen. Wassenaar; E. H. P. de „De stem des volks", 20.00 Wekker. Leiden; F. W. Walraven. Bode graven; R. J. Werner. Wassenaar: P. J. M. van der Wereld, Hoogmade; A. Th. Zierikzee, Leiden: W. J. van Zyp. Lelden; P. Zuidhoek, Noordwyk. dorp gaf de Stichting Muziekschool Leiderdorp de jaarlijkse „openbare les". Het uit nabestaanden van de jeugdige executanten gevormde publiek veran- Toneel „De Trap".(derde door komen en gaan vaak van aspekt. De Leiderdorpse Muziekschool heeft in de loop van enkele Jaren zijn be- der Willigen.staansrecht duidelijk bewezen. Het aan- i tal leerlingen en de aktivlteiten breiden zich steeds uit. Dit betekent, dat het zelf musiceren ook in Leiderdorp toe burg Toneel „De Trap". 201 neemt. Ze behoeven waarlijk niet voor vaklieden te studeren, om aan dat mu- Zangvereniging ziekmaken toch volop hun genoegen te beleven. Zo'n opleiding streeft de mu ziekschool trouwens ook niet na. Dat er toch heel wat in dit instituut DINSDAG 21 MEI WOENSDAG 22 MEI (kale vorming tGehrels) PAROCHIERAAD Onder leiding van de heer Van Mierlo kwam de Parochieraad in het Parochie huis in vergadering bijeen. Na de ge wone agendapunten kwam het eleetro- nlsch orgel, dat enige tyd als proef in gebruik was geweest, ter sprake. Om verschillende redenen voldoet dit appa raat niet. Er zal naar iets anders uit gezien worden. De voorzitter van het Charitas Instituut vertelde o.m. hoe in samenwerking met de gemeente en de andere kerken van Katwijk a. d. Rijn bestudeerd wordt, wat er kan gebeu ren voor de bejaarden. Er wordt ge dacht aan een service-centrum. Het be stuur is ook uitgenodigd inzake mede verantwoordelijkheid voor "t Jeugdclub huis „De Springplank" ln de Louise de j Colignylaan. In een gesprek over dt Aan de Katholieke Univer- 1 Paasviering bleek dat de aankondigin gen vanaf de preekstoel veelal niet goed te verstaan zijn en dat ook de „recla me" voor bepaalde plechtigheden wel wat enthousiaster mag gebeuren. De Paaskrant ls door voldoende me dewerkers vanuit de drie kerken in Katwijk a. d. Rijn verspreid. Er werd ook nog voor gepleit op bepaalde tyden tijdens een zondagse eucharistieviering het doopsel aan baby's toe te dienen Na een geanimeerde rondvraag volgde sluiting. TER AAR YEILINGDAGEN ln verband met Hemelvaartsdag zyn de veilingdagen aan de groenteveiling gewyzlgd, de veiling vnn woensdag ver valt en inplaats daarvan wordt dins dagmiddag half drie veiling gehouden. In de komende week wordt dus veiling gehouden op maandag om elf uur, dins dagmiddag half drie en vrijdag elf uur. ER ZLIN WEER AUGURKEN Vrijdag werden de eerste augurken uit de kas aan de groenteveiling ge bracht door de kweker C. J. Mank van de Paradysweg in Ter Aar. De groente handelaren Broekman en Hulacher uit Alphen kochten ze voor 36-39 cent per kg- brak. Met veel genoegen merkten wij op. dat directeur Ad Hoogenboom en zyn staf naar velerlei goede dingen uit de literatuur speuren. Zo zong het kinder koor een echo-canon van Di Lasso, stukjes (met gevariëerde slagwerkbe geleiding) van Carl Orff of door hem bewerkt. Verder hoorde men Ierse volksliedjes, een Mozort-menuet voor twee klarinet ten, Bartók-liederen. oude dansjes van Praetorius en zijn tyd, pianovoordrach ten. blok- en dwarsfluitwerk en ook een „trumpet-tune" voor orgel van Pur- cell. De rijke verscheidenheid en vaak verdiensteiyke prestaties waren 'n goe de reclame voor deze moderne muziek- AD INT.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4