HAI' Olympische kanspaarden in Sportpark van Lisse DANSEN MEDISCHE DIENSTEN D0C0S-ASC Nacompetitie in vierde klas wel mogelijk in dancing 't Zwaantje ZATERDAG 18 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Het oog gericht op Mexico Zondag om 2 uur opent de Spartaan haar poorten voor de nationale atletiek wedstrijd op het gemeentelijk sportpark aan de Spekkelaan. Het belangrijkste element ls ongetijfeld het starten van de olympische kandidaten voor de esta fetteploegen. De nationale sprinters-equipe, samen gesteld uit Tamminga, Blom, Mooy en De Jong, zal het gaan opnemen tegen twee gecombineerde ploegen, waarin opgenomen andere kanshebbers voor de 4x100 m-ploeg en Nederlands 400 m specialisten, o.m. Fred v. Herpen en Rein v. d. Heuvel. Bij de dames starten ook twee top- ploegen op de 4x100 m. Daarin zijn alle kanspaarden voor een retourtje Mexico: Corrie Bakker, Truus Hennipman, Wil- ma v. d. Berg, Mieke Sterk enz. ver tegenwoordigd. Individuele wedstrijden Naast hun estafettes, het eerste num mer van het programma, zuzllen zo wel de dames en de heren starten op de individuele nummers, waarbij we bij de dames dan ook nog Ilja Keizer, Joke v. d. Stelt en Anneke Stalman aan het werk zullen zien. De 4 km heren zal wel de aandacht krijgen van de fans van de plaatselijke favorieten Piet Beelen en Wlm v. Ger- ven, die strijd leveren tegen o.a. Gijs de Bode en Egbert Nljstadt. RECORD DISCUSWERPEN Jet v. d. Glessen zal ook zondag pro beren de discus weer over de 50 m- grens te werpen; haar baken ls onge twijfeld het kersverse Ned. record van haar clubgenote Anneke de Bruin (52.50 meter); haar aanwezigheid ls nog niet 5-kanipers Bij de 5 kampsters, die hun program ma wel in 'n erg kort tijdsbestek moeten afwerken, zien we een belangrijke Leld- ADVERTENTIES AUTO KOPEN BIJ EEN DEALER DIE TEVENS IMPORTEUR IS. Heeft uiteraard voordelen Hollandse Auto Importmaatschappij Zoeterwoudseweg 11 Leiden Tel. 01710-32645 RAMBLER EN MAZDA afvaardiging, o.a. Wjjnande Taeke- sedert kort uitkomend voor de Ba taven) en Dinl v. Beek; ook de ver richtingen van de Jeugdige Miep van Beek (ADA) zullen de belangstelling opeisen. Eerste duel in nationale meisjesstrijd Sios uit Wassenaar organiseert zon dag te Lelden de eerste wedstrijd van de nationale jeugdcompetitie voor meis jes. Niet minder dan 15 teams komen In de le klasse moet de Bataven het opnemen tegen de sterke Rotterdamse teams van AVR en PAC. Het is moei lijk in deze sector voorspellingen te doen; jeugdig talent groeit snel, en de trainingsijver is ook in deze categorie zeer wisselvallig. De wedstrijden vangen aan om 13.30 uur. OPSTELLING BATAVENTEAM 100 m A: M. v. d. Poel, L. Visser; 800 m A: I. v. Winden, M. Elstgeest; 80 m horden: M. v. d. Harg, L. Visser; kogel A: I. v. Winden, J. v. Oosten; hoog A/B: B. Koek, M. v. d. Harg; ver A/B: M. v. d. Poel, A. v. d. Weyden, res. J. Versluys; speer A/B: M. Eist- geest, J. v. Oosten; discus A/B: M. Biegstraten, B. Koek; 100 m B: M. Bieg- straten, J. Versluys; 600 m B: A. v. d. Weyden, J. Versluys, res. J. v. Oosten; 4 x 110 m A/B: L. Visser, M. v. d. Harg, M. v. d. Poel, M. Biegstraten, res. A. v. d. Weyden. Reorganisatie bij PvdA te Leiden Eén grote afdeling i.p.v. vijf kleine Na maanden van studie en voorbe reiding is de organisatie van de Partij van de Arbeid in Leiden drastisch gewijzigd. Een onlangs gehouden le denvergadering in het partijgebouw „Ons Centrum" aan de Hooigracht heeft officieel haar fiat aan deze reor ganisatie gegeven. Dat houdt in, dat de bestaande vijf afdelingen in Leiden zijn opgeheven en dat daar één grote afdeling Leiden voor in de plaats is gekomen. De afdeling telt ruim 1200 leden De vijf besturen van de oude afde lingen zijn van hun taak ont heven en één klein, handzaam bestuur onder voorzitterschap van de journa list Th. J. Dirks, heeft het roer in handen genomen. Behalve de nieuwe afdeling Leiden van de P.v.d.A. be staat er van oudsher ook nog een federatie van de P.v.d.A. onder voor zitterschap van het raadslid W. G. den Dubbelden. In deze fractie zyn met ingang van de reorganisatie drie afde lingen gebundeld: OegstgeestLeider dorp en Leiden. De organisatiewijzi ging brengt met zich mee, dat ook de federatievorm op de helling moet. Deze zaak wordt op dit ogenblik bekeken en bestudeerd. met De Spiders vanavond in Don Bosco ZOETERWOUDE CHR. EN OPENBARE VGL0 VORMEN EéN SCHOOL VOOR LAV0 EN LEAO Na brug-jaar doorstromingsmogelijkheden Aansluitend op het basisonderwijs (de lagere school) start op 20 augustus te Leiden een gemeenschappelijke school voor lavo (lager algemeen voortgezet onderwijs) en leao (lager economisch en administratief onderwijs). Deze school die een belangrijke streekfunctie heeft en in eerste aanleg ongeveer vierhonderd leerlingen zal tellen, ls een samenstelling van de huidige chr. vgo-school en de openbare vgo-school. Zjj zal ongetwijfeld In een grote behoefte voorzien. Na het brugjaar bestaat do mogelijkheid om door te stromen naar de lts en de nij verheidsschool voor meisjes, terwijl men de opleiding ook kan voortzetten met een tweede lavo-jaar of met in totaal twee leao-jaren. De opleidingen worden afge sloten met een examen. Op grond van de praktijkervaring van de huidige beide scholen voor vglo (de prot.-chr. aan het Noordeinde met 205 leerlingen en de openbare aan de Oude Veat met 140 leer lingen) zal het accent van de nieuwe scholengemeenschap duidelijk op het leao liggen. Leiden Tot zaterdagmorgen 12 uur eigen huisarts raadplegen. Na die lijd voor spoedeisende gevallen dok terstelefoon 22222. Apotheken: ge opend voor spoedeisende gevallen, ook op Hemelvaartsdag: apoth, D. C. Kok. Rapenburg 9, tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de ge hele week geopend. De Oegstgeest6e Apotheek is op zondag 19 mei en op Hemelvaartsdag gesloten van 8 tot 22 Leiderdop Dkt. G. A. de Bruyne, Hoofdstaat 8. Tel. 22208. Apotheek zie Leiden. Oegstgeest Dkt. D. Held. Mare- laan 36, tel. 52255. Groene en Wit-Gele Kruis zr. v. d. Kleij, tel. 33773, b.g.g. 22222. Apotheek zie Leiden. Voorschoten Dkt. James, tel. 2520. Apotheek zie Leiden. Alkemade en Leimuiden Dkt. D. A. van Haselen, Kerkstraat 91, Oude- Wetering. Tel. 01713-217. Dkt. R. H. C. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude-We- tering, tel. 01713-511. Alphen aan den Rijn Dkt. P. Wijnmalen, Kievitstraat 15, tel. 3282 (zaterdag 18 mei); zondag: dkt. H. v. Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Zaterdag apotheek Somberg, Wilhel minalaan 67 tot 13 uur, daarna apoth. A Hart, Raadhuisstraat 206. Boskoop Dkt. Pompe, tel. 2038. Wijkverpl. zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Langeraar en Woubrugge Dkt. J. A. Sandkuyl, tel. 01722-139. Wijkverpl. zr. A. Verhaar, tel. 01722-345, b.g.g. 02976-236, beiden te Langeraar. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-1103. Zwammcrdam en Aarlanderveen Dkt. P. K. van der Ent Braat, Aarlan derveen, tel. 01725-1308. Koudekerk a. d. Rijn Wijkverpl. zr. Van Leeuwen, Dorpsstraat 50. Kou dekerk a. d. Rijn, tel. 01714-505. Ook voor Leiderdorp - Zoeterwoude-Hoge Rijndijk en Hazerswoude-Rijndyk. Bij ongevallen aan de Ryndjjk bellen 01714-278. Hillegom Dkt. G. P. D. le Cocq d'Armandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Tandarts: E. P. H. D. Salverda. van den Endenlaan 76, Hillegom. Apotheek Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 78, Hillegom. Katwijk a. d. Rijn Dkt. J, Berg man, Valkenburgseweg lb, tel. 2921, ook voor Valkenburg en Rijnsburg. Tandarts: D. J. Kleen, Voorstraat 137, tel. 5400, b.g.g. Nachtegaallaan 27, tel. 6836. Spreekuur alleen v.m. van 11.30 tot 12.30 uur. Apotheek: na 18.00 uur, vrijdag na 19.00 uur en op zondag De Jong, Kon. Julianalaan 18. Leidschendam 18 mei dkt. J. W. Ludwig, Voorburgseweg 4a, tel. 3532. 19 mei dkt. Sagarov, Patrijslaan 32, tel. 4445. Wit-Gele Kruis: W. Pyper- laan 49. tel. 4161, b.g.g. 3280. Zieken auto: Nieuwstraat 10, tel. 3929. Tand arts voor spoedgev.: tel. 070- 543035. Katwijk aan Zee Dkt. A. F. Bey- derweUen, Boulevard 28. tel. 2182. Apotheek: zie Katwyk/Ryn. Lisse Apotheek en Tandarts ai» HiUegom. Dkt. J. M. van Dijk sr., Ach terweg 6, tel. 3134. Noordwijk Dkt. J. van Nes, Van Berckelstraat 22, tel. 2405. Groene en Wit-Gele Kruis: Gemeenschappelijk wijkgebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2907, resp. 2338. Apotheken: Duinrand Apotheek, Nieuwe Zeeweg 1, tel. 2487 (zaterdag van 8 tot 18 uur en zondag van 12-13 uur en van 17-18 uur). Noordwijkerhout Dkt. H. H. A. M. Verdeijen, Kerkstraat 28, tel. 02533 -2285. Tandarts: zie Hillegom. Wijk verpl. zr. C. J. Koster, Helmstraat 43, tel. 3117. Rijnsburg Zie Katwijk/Rijn. Sassenheim Tandarts BoUenstr. zie Hillegom. Dkt. J. ten Riet. Valkenburg Zie Katwijk/Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. Bots, Voorhout, tel. 7393. Wijkverpl. zuster Paassen, Herenweg 77, Warmond, tel. 01711-250. Wassenaar Dkt. A. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en W. J. de Jong, Witten burgerweg 188, tel. 9124. Apotheek: tot woensdagmorgen Apo theek Langstraat 86, tel. 2141. Tand arts (zaterdag en zondag van 18.00- 18.30 uur): B. P. Hazenberg, van Z. van Nijeveltstraat 108, tel. 5535. De Zilk Dkl. Verdeijen, Noord wijkerhout, tel. 2285. INSTALLATIE BESTUUR In restaurant Van der Heijden had gistermiddag de installatie plaats van het stichtingsbestuur „Noordeinde-scho lengemeenschap voor lavo-leao", waar- In het gemeentebestuur en de „Vereni ging voor christelijk onderwijs te Lei den" gelijkelijk zijn vertegenwoordigd. Bij afwezigheid van wethouder Sannes geschiedde de installatie door wethouder mevrouw Den Haan. Directeur van de nieuw gevormde school wordt de heer H. C. Ipenburg (nu nog hoofd van de prot.-chr. vglo-school) en adjunct-direc teur de heer M. W. Ragut (hoofd van de openbare vglo-school). De school wordt gecentraliseerd in het gebouw Noordein de 40, terwijl sommige afdelingen in Noordelnde 3 en in het gebouw aan de Oude Vest worden ondergebracht. Beide nu op te heffen scholen werden in 1943 gesticht. De acht bestaande vglo-klassen maken hun normale programma van 3 of 4 jaar vol. De nieuwe klassen, acht stuks, met circa tweehonderd leerlingen, beginnen met een voor beide onderwijs vormen volkomen gelijk brugjaar. Na dat brugjaar volgt een selectie. Verschei dene leerlingen zullen dan doorstromen naar de tweede klas vein een lts of een nyverheldsschool voor meisjes of bij voorbeeld naar het lager middenstands- onderwijs. De overige kiezen voor lavo of leao. Het lavo en leao verschillen daarna wat hun programma betreft. Al leen zal het lavo iets „gemakkelijker" zijn en meer als eindopleiding moeten worden gezien. Leerlingen van de leao afdeling kunnen na de opleiding, afhan kelijk van hun capaciteiten doorstro men naar het meao en daarna eventueel zelfs naar het heao. Anderen zullen na het behalen van het einddiploma gaan werken in een winkel of op een kan- Bestuurslid van de stichting zijn: drs. Ph. A. Leembruggen, H. Zunderman, niej. dr. A. M. M. Smit, dr. J. M. Roosenschoon en de heren J C. Elsgeest, H. ter Wee en D. de Bruijn. BEZOEK OP ZONDAG 19 MEI de uitermate belangrijke VOETBALWEDSTRIJD 2.30 uur in de KIKKERPOLDER wie maakt plaats voor LVB-kampioen Rijpwetering? Eis tegen autohandelaar: KWART TON BOETE EN 2 MAANDEN CEL WEGEN BELASTINGFRAUDE Tjjdens de zitting van de Haagse rechtbank in de zaak tegen een auto handelaar uit Wassenaar klonken scherpe verwijten van officier en verde diging over en weer. De officier sprak van belastingfraude op grote schaal, de verdediger, mr. J. van Dal over sterke opschroeving van het geval door de fis cale opsporingsdienst, waardoor het een „sensatiezaak" werd. De officier eiste een boete van 25.000 plus twee maan den gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaardelijk en aftrek van een voorarrest van vijf weken. De rechtbank zette de behandeling voort van de zaak, waarmee op 18 april was begonnen. De directeur der N.V. moest zich verantwoorden terzake doen van onjuiste belastingaangiften. Vanmor gen kwam de officier van justitie, mr. dr. H. van 't Veer aan het woord, nadat eerst nog enkele meer formele zaken waren besproken. Verdachte uitgegeven i 5.000 per jaar hebben extra-lonen voor aanne- i, verder tipgelden, provisie, extra- lonen voor werksters enz. Het was uiterst moeilijk voor de belastingdienst om het allemaal grondig te onderzoe ken, daarvoor heeft men onvoldoende personeel. De opzet tot verstrekken van onjuiste belastingopgaven achtte de of ficier bewezen. De verdediger, nir. A. J. M. van Dal, zei van mening te zjjn. dat de officier veel ten onrechte heeft gezegd en zich baseerde op de actie die In sommige bla den tegen verdachte Is gevoerd. Scherpe kritiek had pleiter ook op de FIOD tij dens het gerechtelijk vooronderzoek, waardoor de officier ook al misleid zou zyn. Door deze Instantie zouden al tij dens het vooronderzoek mededelingen aan de pers zijn gedaan. Hierdoor was geen normale benadering van de feiten meer mogelijk. Uitvoerig ging mr. Van Dal de ten laste gelegde feiten na. Terwijl verdachte in voorarrest zat, zijn bulten hem om door de FIOD 89 getuigen gehoord. We hebben echter alleen te maken met het geen vaststaat, niet met allerlei losse ge zegden. Pleiter concludeerde dan ook tot vrijspraak. De rechtbank zal op 28 mei vonnis NIEUWE LEERLINGEN ST. AGNES- LYCEUM TE LEIDEN Voor het toelatingsexamen aan het St. Agnes-lyceum te Leiden zijn ge slaagd Trix Aalders, Yvonne Abbenhuis, Ber- nadette Akerboom, Sylvia Akerboom, Christine Alkemade, Noordwijk, Gerrie van Alphen, Voorschoten, Gerda Arends, Nleuw-Vennep, Anke Bakker, R'veen, Marie-José Berendsen, Willemljn Berk, Margo van Berkel, Hedwlg Beuk, Lei muiden, Toke Bezuyen, Koudekerk a.d. Rijn, Mariëtte v. d. Bosch, N'hout, As- trid Brookelman, L'dorp, Janine v. d. Bruggen, Voorhout, An ja v. d. Capellen, Els Coone, Oude Wetering, Maria Derk- sen, Anja Dickhoff. Nieuw-Vennep, Ag nes van Diemen, Z'woude, Anneke van Dijk, Marianne Dirken. L'dorp, Petra den Dubbelden, Oegstgeest, Elise Eggen, Warmond, José Elsgeest, Hoogmade, Tineke Feijen, L'dorp, Ine v. d. Geest, Oud-Ade, Liesbeth v. d. Geest, Hazers woude. Mieke v. d. Geest, Voorschoten. Bernadette Geljer, Lidy Gilein, Noordw. a. Zee, Marjoke Goddijn, L'dorp, Mieke Gordijn, L'dorp, Lia Gravemaker, Anne- marie Grimbergen, Katwijk a. d. Rijn, Margriet van Haasteren, Sytha v. Haas teren, Loesje Ham, Loes Hazes, Mieke v. d. Heijden, Tekla van Heugten, Inge v. d. Heuvel, L'dorp, Paula v. d. Hilst, Trinet Hoefsloot, Marja Hoekstra, Haar lem, Marian den Hollander, Oegstgeest, Adolvna Hrouda, Oegstgeest, Gerry Hui- berts, Oegstgeest, Ineke Hulgsloot, José de Jong, Oud Ade, Lyda de Jong, Aar landerveen, Annemieke Juffermans, Oegstgeest, Leonie van Kesteren, Voor hout, Trudy van Klarenbosch, Bea v. d. Kley, Elise v. d. Klein, Hennie de Kier, Stompwljk, Annie van Klink, R'veen, Henny Koek, Oude Wetering, Gltty Kok, Z'woude H. R.. Hedwig Kok. N'hout, Carla Krak, Lieke Kroft, Alphen a. d. Rijn, Maria Kroft, Alphen a. d. Rijn, Marlies v. d. Krogt, Voorschoten. Ce cilia Krol, Yvonne Krol, Guus Kruis, Voorhout, Margriet Lagerberg, Mily Lakeman, Voorhout, Mariska Langvèr, Margriet Lavèn, Babs Lebens, Elly van Leeuwen, Yolanda van Leeuwen, Nieuw- Vennep, Antoinette Loenen, Llsette Lo- vink, Fleneke Lubbe, Oegstgeest, Ria v. d. Meer, Voorschoten, Trudy van der Meer, Warmond, Gonny v. d. Mey, Pe tra Momberg, Oegstgeest, Miriam Neer voort, L'dorp, Anita van Nieuwland, Oegstgeest, Trudy Nyssen, Nieuw-Ven nep, Cecile Noordman, Marianne Ore mus, Warmond, Anneke van Paridon, Birgltta Peterse, Willy Peterse, Jean- nette Pley, Noordwijk, Margriet Pom pe, Lidwina Ponsioen, Alphen a. d. R(jn, Monique Post, Oegstgeest, Willy Regter, Eveline Reintjes, Cathy v. Reisen, Sas senheim, Ellen Rlekert, Mirjam Riet broek, Oude Wetering, Anneke Rietveld, Z'woude, Hetty v. Rijn, H'woude, Marja van Rijn, Stornpwijk, Charlotte Ruigrok, L'dorp, Marieke Ruigrok, Annemieke v. Saase, H'woude, Joke van Schagen, Connie van Schie, Katwijk, Hanneko Schoondergang, L'dorp, Marja Senf, Sas senheim, Annemieke Smidt, Liesbeth Smits, H'woude. Marie-José Sprokkereef, Koudekerk a. d. Rijn, José Spruit, Oude Wetering, Monica Stlpdonk, Ellen Stock- mann. L'dorp, Joke Straathof, Z'woude, Eveline Struiving, Voorschoten, Elly Stuurman, Esther Sweet, L'dorp, Moni que Tieken, L'dorp, Agaah van Tienen, Marijke Ulrlch, L'dorp, Patrica Ursem, Alphen a. d. Rijn, Jolanda Vaillant, Kat wijk a. d. Rijn. Astrid v. d. Valk, Katw. a. d. Rijn. Ingrid Vaneker, Ingrid van Velzen, Leimuiden, Els Verdegaal, Zoe- terwoude, José Verdel. R'veen, Marian Verhoogt, Marijke Verplancke. Ellen Vesseur. Woubrugge, Hennie Vink, R(jn- saterwoude, Marie-José Vlnkestyn, Lei derdorp, Leontien Visser, Mlnetta v. d. Voorn, Koudekerk, Anja v. d. Voort, Oegstgeest, Trudy Voortman, Langer aar, Els Vreeburg, Hazerswoude, Annie de Vroomen, Warmond, Myriam Vroon hof, Voorhout, José Vrouwenvelder, Car la v. d. Werf, Oegstgeest, Els Werneke, DANSEN op zondag 19 mei m.m.v. DE MASKERS AANVANG 8 UUR Toegang onder voorbehoud Alphen a. d. Ryn, Tineke van de Wiel, Zoeterwoude, Renée van Winsen, War mond, Trudy Wisse, Jozeke Limburg. Oegstgeest, Magda Verby, Alphen a. d. Ryn. Waar geen plaatsnamen vermeld staan is dit Lelden. Sportclub Lisse breidt Keukenhof- jeugdtoernooi uit PAUZE VOGELVRIJ De vakanties raken weer In zicht als Alpentoppen In de verte. Een voorproef ervan hopen we ln de komende weken te nemen. Dit als verontschudlglng aun de getrouwen! Op het grasveld ln de laan tippelden en trippelden twee dui ven, toen plotseling een vervaariyk grote zwarte hond blaffend en met openge sperde kaken op hen afstoof. De duiven vlogen doodleuk weg, een boompje In. Zy kirden het zwarte monster uit, dat hen verdwaasd stond na te gapen. Fan tastisch als een vogel te kunnen leven! Wederom organiseert „Sportclub Lis- Het is een verkeerde sprong ln de evo- ae' het grote en bekende „Keukenhof- lutle geweest, dat de mens geen vleugels tournool deelgenomen, nu la de opzet en glanzend vederkleed heeft. In de va- met a.s.. Werd er In de voorgaande vier kantie voelt ieder mens zich aan de vo- Jaren slechts door A-Junioren aan dil k'els verwant. Er komt iets over hem van tournool deelgenomen, nu la de ouzet zaaien noch maaien en verzamelen enigszins veranderd. De Jeugdcommissie met 'n schuren". Met een brede lach van Sportclub Lisse meent dat door ook wu,ft hU n<»«r het rennende keffertje met het sterkste B, C en zelfs pupillen- I van z°n> en P"cht en „geeft het 't na- team te voetballen het Keukenhoftour- kijken Het staat hom weer nydig op nool zowel by spelers als publiek nog j te wachten bij zyn terugkomst. Indien meer In de belangstelling zal staan. ""1 Deelname dit jaar van: DCG (Amster dam); DEM (Beverwyk); DHL (Delft); Quick Steps (Den Haag) en Sportclub Lisse, in totaal 20 elftallen. Het gezellige sportpark (er wordt ln 4 poules op vier velden gespeeld) is deze dag voorzien van een prachtige geluids installatie. Goed verzorgde en uitgebreide pro gramma's zijn te verkrygen by de Ingang van het Sportpark. Aanvang der eerste wedstryden: 12 uur. De aktieve jeugdcommissie rekent er ook nu weer op dat vele Llssenaren „de goede toekomst" aan het werk wil- etndeiyk het Ryk zouden vinden, dat we volgens het evangelie moeten zoe ken, zou het al om te beginnen een mis stap zyn zich over dat kefferte zorgen te maken. Op zoek dus vogolvry naar d&t konlnkryk! LEIDSE BIOSCOPEN Katwijk a. d. Ryn, 17 mei. Groente Waspeen (per kist): Al 10,80-12,70; A2 3.80-9.30: BI 14,30-16,30; Cl 7,10-8.20; C2 2,90-8,00; bospeen (per boa) 99-109; prei I 22-24; II 8-13; rabarber 17-20; sla (per stuk) 8-17 ala-uien (per bos) 7; spinazie 57-64; tomaten (per bakje van 6 kg): Al 6.40-6.80; BI 7.00; Cl 6.00; witlof II 70-92; radlja (per bos) 10-23; peterselie (per bos) 14-29; seldery (per bos) 8-15; Aanvoer waspeen 177.000 kg, waarvan 120.000 kg voor export werd verkocht. KVOB CENTRUM BLOEMBOLLENSTREEK SPRAK OVER RECLAME Jaarrede van voor zitter in mineur Vrydagavond vergaderde bovenge noemde organisatie ln de Witte Zwaan te Lisse onder voorziterschap van de heer H. Vreeburg uit Lisse. De heer Vreeburg hield een beschouwing over de huidige situatie ln het bloembollen- Alhoewel de LEI-rapporten over '67 nog niet bekend zijn, mag wel worden verondersteld, dat de gegevens van '66, waarin byna 60 pet, der bedrijven met verlies moest werken, ook in 1967 wel zo ongeveer zullen gelden. De FRAAIE KAMERMUZIEK IN HET JEUGDBUITENCENTRUM 'KORTE VLIET de, eind vorig jaar geopende Jeugd- bultencentrum .Korte Vliet", ln beheer bij de Stichting Leidse Jeugdaktie, is gisteravond een reeks manifestaties ge start onder het motto „Jongeren musi ceren en exposeren". De musicerende jongeren, die het buitencentrum voor de eerste maal naar de buitenwereld open stelden, waren de drie „Wimmen" Vier- sen, Van Dam (leden van het Jeugd- kamerorkest Leidenen De Jong en Yke Viersen, eveneens lid van dit orkest. De eerste exposant, wiens foto's aan de In de Kikkerpolder, in Langeraar en in Zoeterwoude zal de spanning mor genmiddag te snijden zijn. In de drie wedstrijden, die in deze plaatsen wor den gespeeld, zijn namelijk drie degra- gradatiekandidaten van de partij. Al leen DOSR kan met een gerust hart aan de start verschijnen. De Veners staan ..hoog en droog" op de eompeti- tieladder. Voor SJZ 1 ij k l de opgave dan ook het gemakkelijkst. De Zoe- terwoudenaren ontvangen op eigen ter rein DOSR en kunnen de overwinning in eigen home houden. Veel staat er ook op het spel in de Kikkerpolder, waar DOCOS en ASC elkaar in de arena zullen ontmoeten. De eerste wedstrijd eindigde in een klinkende 3—0 zege voor DOCOS, maar dat is al weer enkele maanden geleden. Inmiddels heeft ASC zich knap hersteld en de aansluiting bijna tot stand gebracht, Zowel in het roodwitte als in het roodzwarte kamp worden de supporters „opgetrommeld". ASC moet winnen wil het enige kans maken het vege lijf te redden. DOCOS heeft aan één punt voldoende om ook vol gend jaar in de vierde klasse vertegen woordigd te zyn. ASC start dus als duidelijke „underdog" morgenmiddag, doch kan gesterkt door de recente sue- j in de beproefde roodzwarte harten eindelijk de zonodige opluchting bren- j gen. Het derde duel dat zich in de „bedreigde hoek" van de vierde klasse i afspeelt is dat tussen Altior en War-; munda. Een gelijkspel zou Warmunda j reeds in veiligheid loodsen, maar dat1 Altior '1 zover zal willen laten komen moet ten zeerste betwijfeld worden. Uit dit alles blijkt wel dat een na- competitie zeker niet onwaarschijnlijk moet worden geacht. Wie plaats zal maken voor Rijpwetering is op dit moment dan ook heel moeilijk te zeg gen. Een heel wat dankbaarder opgave heeft UVS gekregen. De blauwwitten startten vorige week de nacompetitie om het landskampioenschap bij de amateurs met een gelijkspel tegen DCG en brengen morgen een bezoek aan Enimen. Een lange en vermoeiende reis gaat aan dit duel vooraf. Een trip. die de conditie stellig niet ten goede zal komen. Willen de Leidenaren de aansluiting met Middelburg en Rheden niet verliezen dan zal het voorbeeld van Rheden dat vorige week op eigen terrein Emmen met 20 versloeg na gevolgd moeten werden. DANSEXAMENS AMATEURS Bij het in Dansschool Evert Caste- lein gehouden Dansexamens slaagden 56 jongelui voor het bronzen insigne Moderne en Latijns-Amerikaanse Dan sen. 80 pet slaagden met lof. Examina tor was de heer Leonard van Bommel uit Hilversum. De geslaagden zijn: Moderne Dansen: de dames: M. Zonneveld, B. Elemans, M. van Giezen, T. Duindam, I. v. d. Kwartel, S. Castelein, M. Fit. aflen uit Leiden. A. v. d. Ploeg. B. Mens, B. de Jong, R. Bakker, allen uit Voor schoten. Mevr. Van Paridon, N. Plag- man. Katwijk. P. de Jong, Roelof- arendsveen. I. Weyers en I. Touw. Lisse. A. v. d. Hulst, Warmond; E. Den Haag; C. Juffermans, Oegstgeest; M. Seysener en M. Bahlmann. Alphen aan den Rijn; L. Roeleveld en M. Kor- tekaas, Noordwijk; L. Speet, Nieuw- veen. De heren: 11 Brederode, H, Post, W. Speel, C. Dirks, H. Nota, F. Kok, allen uit Leiden; J. Schipper, Voorschoten; L. Geerlings, Noordwij kerhout; L. van Paridon, Katwijk; D. Straathof, Wassenaar; C. van Wetten en J. Wortman, Hazerswoude; J. van Roon, Roelof arendsveen; D. van Voort, H. Schoorl. Lisse; J. van Ingen, Sassen heim; G. v. d. Haak. Nieuwkoop; F. de Haas, De Zilk; H. Haverkamp wanden prijkten, heet Jaap van Riessen, die door de heer G. Steinbach, directeur van de Leidse Jeugdaktie werd geïntro duceerd. Het viertal muzikanten trad op onder de naam „Dlonysos-kwartet", misschien als een eendagsvlieg geboren, maar ge hoord de prestaties volop in staat zich een reputatie op de kamermuziekpodia te verwerven. Wlm Viersen, le viool, Wim de Jong. 2e viool, Wlm van Dam, altviool en Yke Viersen cello, stelden zich aan hun toehoorders in het zaaltje voor als een ensemble ln de ruimste be tekenis van het woord. Hun nauwgezet spel, waarin plaats bleef voor een grote dosis „speelruimte", verried de uitste kende scholing van het Jeugdorkest. Bo vendien hadden zy de droge akoestiek mee die aan de gevormde klanken niets veranderde. Haydn, dat allengs groeide tot een fyn- zinnige interpretatie, het hoge eisen stel lende kwartet In d. kl. t. KV 421 van Mozart, met overtuiging gestreken, en tenslotte als muzikaal hoogtepunt het strijkkwartet In a kl. t. op. 29 van Schu bert. waarmee „Dlonysos" in een hart verwarmende uitvoering excelleerde. Dit was niet alleen heel plezierig muziek maken, maar bovenal hoorden we een verklanking die geacheveerd was en uit muntte door markante contrasteringen. De vier strykera hebben indruk gemaakt verdere calculatie zal dan aan 20 pet. der bedryven noch verlies noch winst resultaat opleveren, terwyi de rest met behoorlijke cijfers uit de bus kan ko men. Voor de noodzakeiyke reserverin gen Is dan hoegenaamd ook geen ruim te beschikbaar. De vooruitzichten voor 1968 zyn wat de gewassen betreft gelukkig zeer goed. alhoewel de bollen nog niet ln de mand zitten, lijkt het erop. dat de ontwikke ling gunstig verloopt. De thans haal bare prijzen zyn uitgesproken laag en Indien dit zo blijft, zal ook dit jaar niet uitblinken door beste financiële re sultaten. Extra reclame zullen wy dan ook zeer goed kunnen gebruiken, indien de afzetmogeiykheden voor onze artikelen dan ook hierby aangepast zullen wor den. De commissie marktontwikkeling en de verkoopkunde zal met meer fi nanciële middelen hun nktlvltclten aan merkelijk kunnen verbeteren. De heer L. F. Schlaman deelde mee, dat door vermindering van 13 leden het aantal op 231 gekomen wns. De ver mindering ls grotendeels toe te schrij ven aan opheffing van bedrijven. Hij wees er op, dat de goed georganiseerde bedryven in de toekomst steeds 'n voor sprong zullen behouden. De organisatie ln het bollenvak moet op alle fronten verbeterd worden. Naast Intern bedrijfs beleid, gericht op versterking van het bedryf. zullen wy ook extern samen dienen te werken om onze concurren tiepositie te versterken. De TV-reclame is van grote invloed; dit spreekt de hulsvrouwen aan. We moeten zorgen voor steeds uitbreidende gebrulksmoge- lykheden, welke onze bloemen geven. Tot afgevaardigden naar de Alge mene Vergadering werden benoemd de heren C. v. d. Laan (Lisse) en Av Ver degaal (Sassenheim). BIJ de behandeling van de beschrij vingsbrief werd druk gediscussieerd over het vraagstuk van de producen tengroeperingen. De heer Wlttemnn. oud-voorzitter, merkte op, dat de Juiste oplossing nog niet gevonden kon wor den. Het onderwerp staat nog teveel op losse schroeven en daarom Is het wei nig vruchtbaar om hier breedvoerig over te gaan praten. De heer F. J. v. d. Kolk was het hiermede van harte eens. Een nuttiger en dankbaarder onder werp voor de bespreking was het punt reclame. Algemeen was men van oor deel, dat reclame zeer hnrd nodig Camera: De hel op het strand (18 Jr.) Dageiyka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23.30 u.: „1001 vrouw" (18 jr.) Lido: Een miljoen voor 7 moorden (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Pecos houdt opruiming (18 Jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Accident (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Matt Helm en de verdruk kers (14 jr.). Prol. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Ontsnapping uit Istanboel 14 jr.). Prol. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.18 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23.30 u.: Hiroshima mon Amour (18 jr.). Prol. KORRELTJE PUNT Marktberichten violist, jong. bewonderden we de eerste sowel in het najaar by de droogver- i i.kidkn 17 mC| 'fl8 Grt 1 al 1 bekwa; warme toon. gepaard gaande met een knappe techniek. Het publiek dat veel groter had kunnen en moeten zyn riep het „Dionysos-kwartet" enkele ma len met ovationeel applaus terug. EXPOSITIE Voordat het concert een aanvang nam opende de heer Steinbach de expositie van de ln 1949 geboren Jaap van Ries sen, een ambitieus en veelbelovend foto graaf, van wie een aantal foto's in een select overzicht tot 6 juni te bewonderen valt. Van Riessen heeft genoeg artistici teit om met opmerkeiyk fraaie compo- G. den Dekker, Alphen a/d Rijn; K sities voor de dag te komen. Hij zoekt Speet. Nieuwveen. ziJn objecten In de rust van de natuur, Latijns-Amerikaanse Dansen: de da- aan het strand, of by een grillige zand- mes: B. Elemans en M. van Giezen, formatie. Wat by hem tot uitdrukking als voorzitter van de Commissie On- Leiden; M. Kortekaas, Noordwijk; r! komt is naturalistisch of abstract. Zyn persoonlijke Reclame, zeer attent. Hy v. d. Laan, Lisse; A. Berg. Hillegom. visie legt hy vast in suggestief en poe- dankte de heer Witteman harteiyk voor De heren: P. Klaverweyden. Noord- tisch zwart-wit; by hem is er zelfs har- deze belangrijke tip en zou wel graag wijk; H. den Dekker, Alphen s/d Rijn; monie ln een afbraak. willen dat meerdere tips als deze gc- D. Straathof, Waasana ar. 1 T. P» l geven worden. I koop, als in januari en februuri de bloemenverkoop. De heer v. d. voorzitter van de reclamecommlsi het centraal Bloembollen Comité (CBC» achtte het nodig ook voor de hyacin then eens een extra reclame te maken. De TV in Engeland is in het najaar nog berelkbanr, doch Duitsland geeft dan geen mogeiykheden. Hy zou willen, flat het Prodüktschap een miljoen gulden beschikbaar wilde ütellen voor 't voe ren van reclame. Gezien de belangrykheld van de re clame werd met één tiem tegen beslo ten de 1 pet. verhoging van de vakhef fing goed te keuren Da heer VtttOU gaf een goede tip: hij stelde voor om te bewerkstelligen, dat elke avond om de tafel van de nieuwslezer van de TV een bloembollenprodukt aanwezig is. Deze gedachte vond de heer v. d. Kolk. LEEUWARDEN 17 mei. Kaas Com- inl8sii-noterlngen (In p. kg.): Goudse kaas 3,00, Edammer kaas 2,75, broodkaas 2,75. Handel redeiyk. RIJNSBURG 17 mei Bloemen Ant- thurium 65-225; G. rbera 15-44, Violieren 15-3U; Irissen 15-25; Rozen: Baccara 35-66, Zorlna 20-32, Carol 15-20, Gar net 13-19, Am. Anjers Dusty Sim 20-33, William Sim 20-31, Rode Sim 16-30, Selecta Sim 15-30, Keeter 19-28, Espé- rance 18-28, Witte Sim 15-27, Rose Sim 15-27, G. J. Sim 14-26, Arthur Sim 15-25, Crowly Sim 13-25 alles p. st. Chrysanten White Spider 350-450, In dianapolis 300-440, Tokio 300-400, Lyona 260-360. Frecslu's White Swan 100-220, Golden Yellow 85-170, Stockholm 85- 165. Snow Queen 100-160. Pimpernel 85-125. Tulpen: Bruno Walter 125-175, Vlammenspel 100-175. Klc/enpraeht 100-160, Sweet Harmony 100-150. Bar- tlgon lu0-130. Klmus 85-120, Aureoia 80- 125. Kansas 80-120, Clara Butt 80-110. Rynland 80-110, Paris 65-100, John. Scheepers 65-95, Halvlo 60-85. Edlth Eddy 60-85. Duizendschoon 100-165. Ixia 100-135. Lathyrus 100-125 alles per bos. Margrieten 150-500. Anemonen 150- 450 per 100. Aard- beien 47-90. Andyvlc 29-71, Peulen 420- 740. Snybonen 110-450. Spitskool 67-68. Postelein 57-81, Prei 14-17, Rabarber 7- 14, Spinazie 20-65. Komkommers 23-58, Tomaten A: 650-660, ld. B: 710-720, ld. C: 620-630, ld. CC 550-560, Uien mld- delfyn 31-35, Witlof 112-176 per 100 kg. Bloemkool A; 75-J28, ld. B: 70-102, ld. C 67-83, Sla A: 7-17 per 100 stuks. Bos peen 78-105, kroten 26, Peterselie 29, Radys 10-34, Seldery 6-16, Uien 7-9 per 100 bos. TER AAK, 17 mei. Groente Peu- n 5.40-6.80. hl. 4 10-5.U0, snybonen j 3.20-3.60. ld stek 2.20-2.90, postelein 66-88, rabarber 5-11, andyvle 48-67. ld. II 31, prei 13-14, spinazie 55-63, ld. 48. kromme komkommers 39. komkommers stek 32-38, augurken 36-39 allea p. kg. bloemkool Al 78-1.04, Id. A2 60-86, ld. BI 65-67. id. B2 19-41. ld. Cl 33-51, ld. C2 21. sla 13-16. ld. fl-7. gelichte sla 7. komkommers 21-39 alles p. stuk. sel dery 7-11. radys 22 p. bos. perkplanten Afrikanen 8-10, Salvia's 15 p. stuk.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3