in dit gebied gaan de spaarbanken samenwerken om u nog meer service te gevenhier is het eerste resultaat West Bromwich Albion tegen veler verwachting toch in Engelse Cupfinal Favoriet Everton rekent op Alan Ball DONDERDAG 16 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT '(ADVERTENTIE) De lange, baardige Danny Kaye steekt hoog uit boven de kleine GiuUietta Massina. Een van de merkwaardigste combinaties, die vrijdagavond op de openingsavond van het filmfestival te Cannes de trappen van het festivalpaleis besteeg. Kanoselectie op Rijn-Schiekanaal DEN HAAG De gehele olympische kanoselectie zal zijn vertegenwoordigd op de door de Haagse kanovereniging „De Windhappers" georganiseerde natio nale wedstrijden die zondag op het Rijn- Schiekanaal in de omgeving van de Hoornbrug worden gehouden. Anton Geurts en Paul Hoekstra zil veren medaillewinnaars van Tokio zullen reeds in de vroege morgenuren (de wedstrijden beginnen om 10 uur) in de series strijd moeten leveren tegen de aanstormende jeugd die rijkelijk in Rijswijk zal zijn vertegenwoordigd. On der de deelnemers bevinden zich onder andere: Jan Kracht (De Geuzen), Arend Bloem (ontdekking van het vorige jaar), Joop Keetman en Rob Admiraal. Bij de dames, die om ongeveer 14.40 uur starten zal de strijd voornamelijk gaan tussen bekerwinnares van het vo rige jaar, Mieke Jaapies, Thea Bergers- Duif, Maria Blijlevens en Emmy Stad. In totaal omvat het programma zestig wedstrijden, met een tussenpoze van vijf minuten. SCHAAKTWEEKAMPEN Michael Tal al in halve finales DEN HAAG De Russische groot meester Michael Tal heeft zich gisteren in Belgrado geplaatst voor de halve fi nales van het kandidatentoernooi. Tal won in de tweekamp tegen de Joego slaaf Gllgoric de negende (afgebroken)- partij en nam daardoor een beslissende voorsprong van 5'/»3'/*. In de halve finales komt Tal. uit tegen de winnaar van de tweekamp tussen Reshevsky en Kortsnoj, die momenteel in Amsterdam wordt gehouden. De vijf de partij uit deze tweekamp is gisteren na 40 zetten in remise geëindigd. Korts noj leidt met 3Vs1V». De Deense grootmeester Bent Larsen heeft gisteren remise gespeeld tegen de Hongaarse grootmeester Layos Portisch in de zesde wedstrijd van hun tweekamp. Larsen leidt met 3,5 tegen 2,5. Kunstzwemsters naar Morgenstond (Vah onze zwemmedewerker) DEN HAAG In het zwembad Mor genstond zullen dit weekeinde de Neder landse kampioenschappen kunstzwei men gehouden worden. In deze mo lijke sport, waar gratie aan zelfbeheer sing en uithoudingsvermogen moet den gepaard, slaan de Nederlandse zwemsters aan de Europese top. Teneinde ook zondag het peil zo hoog mogelijk te houden, zullen alleen bezit sters van het B-diploma (het één hoogste) aan de strijd mogen deelne men. De deelneemsters komen vai kampioensvereniging ZAR en De Meeu wen uit Amsterdam, uit Zwolle komt het opkomende BZZ en verder nemen deel NZC uit Nijmegen, MZPC uit Maas tricht, terwijl DVZ afgelopen m den vijfmaal per week getraind oir vereiste niveau te halen als gast vrouw zal optreden. Zaterdag vangen de wedstrijden, i 20 uur aan met de technische oefenin gen, zondag begint men om 14 uur de uitvoeringen. Bovendien zullen ook de kampioenen van Denemarken, Duits land en Engeland acte de présence ge- Steeds meer mensen laten hun sala ris via de spaarbank lopen. Gebeurt dit via een der spaarbanken in het Delta-gebied, dan kunt u nü bij meer dan 200 spaarbank-kantoren over uw salaris direct beschikken. Waar u ook in het Delta-gebied bent, werkt of woont. Hebt u bepaalde reke ningen te voldoen, dan kan dat via de spaarbank - zonder extra kosten. Het geld, dat u niet dadelijk nodig hebt, levert u nog rente ook! Een reden temeer om uw salaris via de spaarbank te laten lopen! 'n publicatié van de BONDSSPAARBANKEN, SAMENWERKEND IN HET DELTAGEBIED Da Spaarbank te Rotterdam Spaarbank Anno 1820 Schiedam Spaarbank Vlaardingen Nutsspaarbank Maassluis Spaarbank te Dordrecht De Spaarbank te Gorinchem Nutsspaarbank Alblasserdam Spaarbank te Deltt Nutsspaarbank t« Tholen Vllsslngsche Nutsspaarbank Nutsspaarbank te Middelburg Nutsspaarbank Mlddelharnls-Sommelsdijk Nutsspaarbank Zlerikzee Poolse voetballers 'gelijk tegen Ieren DUBLIN Polen, een van de tegen standers van Nederland in de den van het toernooi om het wereldkam pioenschap, heeft gisteren in Dublin vriendschappelijke wedstrijd met 22 gelijkgespeeld tegen Ierland. Bij de rust hadden de Polen met 20 de leiding door doelpunten van Lubanski (straf schop) en Jarosik. Dempsey en Hele scoorden in de tweede helft voor Ierland. De wedstrijd werd bijgewoond door twintigduizend toeschouwers. (Van t - sportredactie) Kortsnoj en Reshevski; groot meesters i» schaakwedstrijden, bestrijden elkaar in 'n langdurige tweekamp. LONDEN Met Everton en West Bromwich Albion staan zaterdag in de Cupfinale twee ploegen tegenover elkaar die in de hoogste divisie van het Engel se voetbal nauwelijks meer zijn weg te denken. Voor West Bromwich betekent het de tiende eindstrijd. Het werd win naar in 1888, 1892, 1931 en 1954, Everton was zesmaal finalist en zegevierde drie maal te weten 1906, 1934 en 1966, de laatste maal, naar men zich wellicht nog zal herinneren, door een overwinning op Sheffield Wednesday. Everton, dat in Goodison Park te Liverpool speelt, is een van de beroem- ste en rijkste clubs van Engeland. Toen de eerste competitie in 1888 werd geor ganiseerd, was Everton er al bij. Een duizend meter brede strook groen vormt de scheiding tussen de stadions van Liverpool (Anfield Road) en Everton. Alles wat afbreuk kan doen aan het prestige van Liverpool is bij de Everton- supporters welkom. Behalve zesmaal finalist is Everton, bijgenaamd „de Tofees", ook zes keer kampioen geweest. Een man, die de laatste jaren bij Everton een grote rol heeft gespeeld, is de multimiljonair John Moore, die kapitalen aan „zijn" club spendeerde. Hoewel eenvoudig van afkomst en begonnen als postbode, was hij op zijn 33e jaar al miljonair en het volgende miljoen had hij op 40-jarige leeftijd al in handen. Verdiend „in de handel". In 1963, bij het laatste kampioenschap dat Everton behaalde tractecrde hU alle spelers op een reisje naar Spanje's zon nige stranden en of dat hem nog geen geld gekost had, schonk hU aan het eind van dat Jaar nog een fabelachtig bedrag voor de aankoop van enkele nieuwe spe lers. Hoogst© bedrag De huidige voorzitter van Everton is Jack Sharp, die onlangs Edward Holland Hughes opvolgde. Laatstgenoemde werd verweten, dat hij te veel geld uitgaf. Daarover liepen de meningen nogal uit een, al is het een feit dat Everton on der Hughes „bewind" meer geld uitgaf dan welke andere Engelse club ook. De ploeg van Goodison Park wordt ge traind door Harry Catterick. Hij leidt de succesvolle formatie sinds 1901 en nam het managerschap over van de vroegere Manchester-Unitedspeler John Carrey, die op minder prettige wijze aan de dijk was gezet. Het basistam van Catterick, met niet minder dan vijf spelers, die tot de natio nale selectie behoren, bestaat uit- West, Wright, Wilson, Kendall. Labone, Hurst, Husband, Ball, Royle, Wlttle en Morris- sey. ReservesHarvey, Kanyon en D'Arcy. D'Arcy. Voor de kleine roodharige Alan Ball had Everton het hoogste bedrag over, dat ooit voor een Engelse speler werd betaald: een miljoen en honderdduizend gulden (1.100.000 gulden). Voor de 20-ja- rige Howard Kendall kwam vorig Jaar 800.000 gulden op tafel, een recordbedrag voor een speler onder de 21 jaar. Weer op Wembley Evertons tegenstander in de Cupfinal is het in 1879 opgerichte West Bromwich Albion. In 1900 nam het na vier verhui zingen bezit van „The Hawthorns", waar op het heden ten dage nog speelt. In de competitie, waarin West Bromwich in de middenmoot eindigde, trad men gewoon lijk als volgt aan: Osborne, Calquhoun, Williams, Collard en Talbut, Eraser. Stephens, Kaye, Astle, Lovett en Rees. Reserve: Hartford. Een speler die in ieder geval verzekerd is van een plaats bij de Cupfinal, maar dan op de tribune, is rechtsachter Cal- j quhoun. Hij liep enkele weken geleden in een competitiewedstrijd een vrij c'rnsti- ge blessure op en is uitgeschakeld. Waarom niet? i De manager van West Bromwich, Alan Ashman, had nooit durven dromen, dat hij na een jaar wederom op Wembley *.ou zijn voor een Cupfinal. Op 20 mei 1967 was hij nog in dienst van Totten- hum Hotspur en ledigde toen de cham- I pagneglazen met de Spurs bij hun be- 1 kertriomf. De Londenaars versloegen RAY WILSON en ALAN BALL Evertons hoop in zware bekerfinale. toen stadgenoot Chelsea met 21. Hoe Ashman over de strijd tegen Ever ton denkt? Hij zegt er dit van: „Onze te genstanders zijn duideljk favoriet, maar laten we hopen dat onze topspclers, doel man John Osborne, schutter Jcf Astle en halfapeler John Talbut voor een ver rassing zullen zorgen. We stuan nu te gen alle verwachtingen in toch op Wem bley en waarom zouden we dus geen po ging doen de Cup te bemachtigen?" De 98.280 toegangskaarten voor het grote, jaarlijkse voetbalfeest zijn verdeeld. De strijd om de meest begeerde Engelse voetbal- trofee, de F.A.-cup, kan beginnen. De Engelse voetballiefhebbers rekenen in meerderheid op een overwinning van Everton, hoewel niets zo moeilijk te voorspellen is als de uitslag van een belang rijk voetbalduel. Wat dat betreft, behoeft men slechts te verwijzen naar de wedstrijd tussen Real Madrid en Manchester United t Voetbalglorie naar Alkmaar AMSTERDAM Volgende weck I zaterdag wordt in Alkmaar de interland wedstrijd NederlandEngeland voor ottd- internationals ten bate van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogsslachtoffers I gespeeld. Voor Engeland zullen uitkomen: doel Kelsey (Arsenal), achter: Saward (Aston Villa), Billy Wright (Wolverhampton I Wanderers), Chunt (Ipswich Town) en j Williams (West Bromwich Albion), mid den: McGarrv (Huddersfiel Town) en l Tom Finney (Preston North End), voor: Blunstone (Chelsea), Lofthouse (Bolton Wanderers), Hayncs (Fulham) en Firmany j (Turijn). Wisselspelers: Underwood (Fulham), Brown (Blackpool), Robson (Bolton Wan derers), Sexton en Andrews (beiden West Ham United). Voor de Nederlandse ploeg zal eon keus worden gemaakt uit: doel: De Munck, achter: Wiersma, Schaap, Kees Molenaar en Kuys, midden: Kreyermaat, Bennaars. Bosselaar en Biesbrouck, voor: Van Ede. Dick Tol, Wlm van der Gijp, Van der Linden en Abe Lenstra DUITSE BEKER Bayern München uitgeschakeld BOCHUM VFL Bochum. een club uit de WestduiUr Kegionalllga, heeft gis teravond voor een sensatie gezorgd door zich te plaatsen voor de eindstrijd van het toernooi om de YVestduitse voetbal- beker. Op eigen terrein versloeg Bochum de huidige bezitter van de Europese beker voor bekerwinnaars, Bayern Muenchen, met 21. De 41.000 toeschouwers zagen Bochum al na zes minuten een voor sprong nemen door Jansen en elf minu ten na de hervatting bracht Bale de stand op 20. Ohlhouser scoorde enke le seconden voor het eind het enige doelpunt van Bayern. In de finale, die op 9 juni wordt ge speeld, ontmoet Bochum het team van FC Köln. Baan ploeg tegen Belgen DEN HAAG De Nederlandse amateurbaanplocg. die zondag op de wielerbaan van Alkmaar uitkomt tegen de Belgische ploeg (met onder anderen van Lancker, Goens en Crapcz, is als volgt samengesteld: Jan Jansen (Wcstzaan), Lijn Loevcseijn (Amsterdam), Wlm Koopman (Rotter dam), Gerrie Bruin (Andijk), Frans van de Ruit (Amsterdam). Tino Tabak (Am sterdam), Klaas Balk (Badhoevedorp) en Cees Stam (Wormcr). Er wordt in Alkmaar een volledig olympisch programma afgewerkt.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 9