Wie weet een eigen huis binnen uw bereik „Incident" op de Rijnsburgse paardenmarkt "U'f CARROSSERIEMAKER voor busonderhoud Yerkeerszondaars berecht door Leidse kantonrechter Levensschool voor gaf verslag over Leiden en omgeving twèe cursusjaren DONDERDAG 16 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA J Tijdens de heden gehouden Rijnsburgse paardenmarkt zocht een jeudig cowboy met het schiettuig in de aanstag een zware mustang uit. PROMOTIES AAN LEIDSE UNIVERSITEIT De heer J. v. d. Sluijs Veer, geboren te Haarlem en thans wonende te Oegst- geest, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift, getiteld „Een onderzoek over osteoporose bij het syndroom van Cushing met behulp van tetracycline en radioactief calcium". Promotor was prof. dr. D. Smeenk. De heer G. A. W. Verspyck Mijnssen, geboren te Telok Betong (Indonesië) en thans wonende te Wassenaar, is gepro moveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „De pathogenese en aetiologie van de „tulpenvinger". Op 17 mei 1968 hoopt de heer H. van Oordt de dag te herdenken, dat hij vijf tig jaar geleden promoveerde tot doc tor in de faculteit der rechtsweten schappen. Promotor was prof. De Blé- Ten besluite van de vele E.H.B.O.- oefeningen, welke door de afdelingen in het rayon Leiden In deze afgelopen wintermaanden zijn gehouden, zal op vrijdag 17 mei a.s. onder leiding van de heer Van Dam een grote E.H.B.O.-bui- tenoefening gehouden worden. Hieraan zullen deelnemen de afde lingen Leiden, Zoeterwoude, Stomp- wijk, Warmond, Voorschoten, Oud-Ade, Rijpwetering, Voorhout, Roelofarends- veen, Meerburg/Leiderdorp, Hoogmade en Reeuwijk. Als oefenterrein is aangewezen de boerderij met aangrenzende terreinen van de heer Van Leeuwen. Dit is de laatste boerderij aan het einde van de Weipoort bij de Noord AA. Aanvang van de oefening 19.30 uur. ZOETERWOUDE H.R. „Drie Eendjes" vernieuwd. Zater dagmiddag om 3 uur werd de totaal ver nieuwde en gerestaureerde zaal van de „Drie Eendjes" voor e genodigden of ficieel heropend. Na alle H.H. Missen is er voor de parochianen gelegenheid om het geheel onder leiding te komen be zichtigen. (ADVERTENTIE) De Rijkspostspaarbank en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten brengen samen Snel en voordelig sparen Op een speciale "bouwfonds-rekening" bij de Rijkspostspaarbank spaart u met-kleine bedragen (f 50,- minimum) per maand. De regelmaat van dit sparen en de voor deze spaarvorm hoge rente vau 5% brengen het benodigde geld snel bijeen. In veel gevallen krijgt u een hypotheek van 90% Dat betekent slechts 10% eigen geld. Zo komt uw eigen huis snel dichterbij. De aflossing en de rente liggen vaak maar weinig hoger dan wat u anders aan huur zou betalen. Voor jonge mensen is er bovendien een extra voordelige betalingsregeling met nog lagere maandelijkse termijnen! Een volledig "pakket" bouw-voordelen voor u Het Bouwfonds garandeert - en dat is zeer belangrijk voor u - de kwaliteit van zijn huizen zwart op wit Het informeert en adviseert u strikt eerlijk en objectief. Hét helpt u bij uw plannen en het con troleert uw bouwwerk. In veel gevallen heeft n als "bouwfonds- spaarder!bovendien voorrang. Er ligt een uitvoerige brochure voor u klaar Als u onderstaande coupon invult en verzendt aan de Rijkspost spaarbank, Afd. Publiciteit, Amsterdam, krijgt u een brochure met alle gegevens. U kunt ook een briefkaart met uw naam en adres sturen. Doe het vandaag nog! COUPON Aan Rijkspostspaarbank, Afd. Publiciteit, Amsterdam. Zend mij vrijblijvend de gratis brochure "Ik koop een huis" en het Reglement Bouwfondsrekeningen. naam: adres: woonplaats: tel.no.: handtekening: RIJKSPOSTSPAARBANK BOUWFONDS NEDERLANDSE GEMEENTEN ZOETERWOUDE Weer zwemmen in Noord-Aa Maandag 20 mei a.s. zal de zwemge- legenheid aan de Noord-AA te Zoeter woude weer geopend worden. Gezins- en persoonlijke abonnementen kunnen afgehaald worden zaterdag 18 mei van twee tot vijf uur aan het adres Mie- ning 36 te Zoeterwoude. Er wordt voorts op gewezen, dat het zwemmen en baden in de Noord-AA voor eigen risico is. Twee Warmondse gezusters door omstanders van wisse verdrinkingsdood gered Twee ongehuwde onderwijzeressen uit Warmond, de gezusters Van S. reep. 52 en 46 jaar oud, hebben gistermiddag ln een bijzonder hachelijke situatie ver keerd. Beide dames zaten in een Daf- personenauto, die door de oudste zuster werd bestuurd. De bestuurster wdlde de auto langs het Steenschuur te Lelden parkeren, maar trapte op de gaspedaal toen zjj wilde remmen. De auto schoot I v /li de kant het water in en verdween iel onder de oppervlakte. Dit ge beurde omstreeks kwart over een ter hoogte van het Van der Werfpark. Van de kant van de burgerij liet men zich direct van de beste zijde zien. Zes nen, in leeftijd variërend van 21 tot 40 jaar. begaven zich onmiddellijk te water. Vooral drie van hen spanden zich bijzonder in om de twee vrouwen te redden. De heer J. Mastenmaker, even- uit Warmond, gelukte het het hoofd van een der drenkelingen gerui me tijd boven water te houden, totdat ij aan het eind van zijn krachten was 1 enkele leden van de 6poedig tér plaat- aanwezig zijnde brandweer zijn taak konden overnemen. De bestuurster werd in bewusteloze toestand naar het Aca demisch ziekenhuis gebracht. Haar zus ter kwam er. behalve de natte kleren, het best af. Beiden hebben verder geen nedelig letsel van het ongeval over gehouden. De auto werd ernstig be schadigd. Mgr. Jansen naar Leids zieken-triduum De bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, heeft het voornemen op de sluitingsdag van het 40ste ziekentri- duum, 27 juni, de H. Eucharistie te komen vieren met de zieken ln de kerk van de Herensingel. (ADVERTENTIE) Demi-finale Zilveren Molentoernooi Feijenoord 3-LFC Hedenavond zullen de kampioenen Feijenoord (amateurs) res. Ie klasse en dito LFC (West 2-2e kl.) elkaar in de eerste demi-finale van het Zilveren Molentoernooi ontmoeten. De elftallen komen als volgt binnen de lynen: Feijenoord: doel C. Meyer; achter: R. Noordhoek, J. Makloet, G. van Gel der en G. van Treren; midden: D. Verschoor en J. Andriesse; voor: F. Struis, J. Rooymans, J. de Winter en E. Grauwmeyer. LFC: doel: L. de Hoed; achter: H. v. d. Berg, D. Sira, L. de Jong en H. Sira; midden: P. de Jong en G. v. d. Heyden; voor: P. Laarhoven, R. de it, J. Dreef en P. Gubler. KNVB-beker (ADVERTENTIE) IN ONZE MODERNE WERKPLAATS TB LEIDEN Is werk voor een Kennis van lastechniek en bezit van rybewfls BE vereist Diploma's strekken tot aanbeveling, doch zijn niet noodzakelijk. Goed loon en prima sociale voorzieningen. Werkkleding wordt - strekt. Vrij vervoer op gehele lijnennet, ook voor het gezin. Vijfdaagse werkweek. Vijftien dagen vakantie. Met gemaakte afspraken wordt rekening gehouden. Sollicitaties t Afdeling Personeel» iken, Hoofdkantoor N.Z.H., Leidnevaart 896, Haarlem. Zaterdagclubs Noord-Zuid-Hollandse Vervoer Maatsch. N.V. In de strijd om de KNVB-beker voor de zaterdagclubs, zijn gisteravond opnieuw twee „Leidse" clubs gesneu veld; na ARC en SMS in de voor ronde en Katwijk, Oegstgeest en Kou dekerk eerder deze week in de eerste ronde, slaagden ook Lisser Boys en Hazerswoudse Boys er niet in zich voor de tweede ronde te plaatsen. De Bol- lenstrekers door invallers verzwakt stierven by Hoeksche Boys met 61 een roemloze bekerdood, terwijl de Ha zerswoudse zwartwitten bij Be Fair door de knieën gingen: 31. Hoeksche Boys-Lisser Boys 6-1 (1-0) Eén helft lang heeft Lisser Boys, dat met vijf invallers aantrad, bij Hoeksche Boys stand weten te houden. Door Moerkerk namen de Hoekschewaarders voor de rust weliswaar een 10 voor sprong, maar meer treffers stonden de pupillen van trainer Caron toch niet toe. Na de hervatting voerde de geest driftig spelende thuisclub het tempo wat op en vielen er vele gaten in de Lisser gelegenheidsdefensie. Giesen (4) en Kruisten maakten toen het halve dozijn vol. Bij de stand 30 redde Bart Mondriaan de Lisser eer door een strafschop te benutten. Be Fair-Hazerw. Boys 3-1 (1-1) Hazerswoudse Boys heeft het in hert srt reekduel tegen Be Fair niet kunnen klaren. De zwartwitte boys trachten hun tekort aan techniek te compen seren met een grote inzet en een straffe dekking, maar slaagden er na de rust van de steeds harder en rommeliger worden de wedstrijd toch niet in de Waddinxveners zelfs maar een ver lenging af te dwingen. Van Leeuwen uit een strafschop en Sleeuwenhoek, die in de eerste helft de score had geopend, schoten Be Fair naar de volgende ronde. Wegens aanmerkingen op de leiding werd de Hazerswoudse aanvoerder Lomans uit het '"eld ge stuurd. Spruitenburg zorgde kort voor de rust voor het enige Boys-doelpunt. TACHTIG KM/U Deze week werden tydens de zitting ,n de Leidse Kantonrechter, mr. W. de Koning met als Officier van justitie mr. in Steenderen weer enkele gevoelige correcties tegen verkeerszondaars ge en dito vonnissen geveld. Zo eiste de officier tegen een 21-jarige timmerman uit Hoofddorp zowel twee weken onvoorwaarlyk hechtenlsstraf, een ontzegging van de rijbevoegdheid de tjjd van 9 maanden als een geld boete van f 100,subs 20 dagen. De timmerman stond terecht omdat hy met zjjn auto in de bebouwde kom te Noordwljk met een snelheid van ruim km per uur reed en zjjn aanhouding tevens aan het licht kwam, dat de rem- van het voertuig vrijwel niet func tioneerden. Inzake eerstgenoemde overtreding verklaarde verdachte dat hy, de be bouwde kom binnenrijdende, vergeten had zijn snelheid tot het vereiste maxi mum terug te nemen. De remmen deden het zijns Inzien nog goed en hij was dan /an mening, dat de politie de slechte remwerking sterk had overdreven. De officier hield zich aan de door de politie geconstateerde feiten en vond deze dermate ernstig, dat hy met ge noemde eis kwam Nadat verdachte uiterste clementie had gevraagd, liet de kantonrechter de ge ëiste hechtenlsstraf ditmaal nog achter wege en vonniste met twee geldboeten respectievelijk 100,en 150, subs 50 dagen onvoorwaardelijke intrek king van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 9 maanden. „Ik kan m'n rijbewijs niet missen", verklaarde verdachte hierna nog. „Dan gaat U maar in hoger beroep", kreeg hij tot besluit. GEEN RIJ ERVARING „U mist kennelijk nog de nodige rij ervaring" zei de kantonrechter tegen 20-jarige bankemployee uit Oegst geest. Deze moest toegeven, dat hij nog niet zolang in bezit van zijn rijbewijs en met een gehuurde auto reed. Met deze huurauto vloog hy destijds uit bocht van de Langevelderwcg te Noordwyk en kwam al kantelende in een greppel terecht. nam de bocht met een veel te hoge sneïh. en het moest dus wel fout gaan", stond o.m. in de getuigenverklaringen. „Ik reed niet hard maar verloor in de bocht de macht over het stuur", ver klaarde verdachte de reden, die zijns, inziens tot vermelde stunt leidde en gaf aldoende Indirect nog eens zijn onerva renheid als automobilist toe. De officier legde in zijn requisitoir hierop de nadruk en stelde vast, dat het ongeval zowel voor verdachte als diens passagier zeldzaam goed was afgelopen Zyn eis luide: een geldboete van ƒ100, subs 20 dagen en de voorwaardeiyke in trekking van verdachtes rijbevoegdheid de tyd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. „Ik moest uit eigen zak al een scha- devoorgoedlng van ƒ150,betalen", pleitte verdachte langs Indirecte weg >or een lagere boete. Op grond van het gevaar, dat verdach- tehad veroorzaakt was da kantonrechter vonniste dan ook GEEN VOORRANG Hoewel een 22-jarlge timmerman uit Katwijk verstek liet gaan, kreeg de te gen hem aanhangig gemaakte zaak toch een openbare afwerking. Hieruit kwam naar voren, dat hy tijdens een rit per scooter geen voorrang aan een van rechts komende auto had verleend, waar na aan het licht kwam dat hy zonder rijbewys, zonder WA-verzekering en met een lekke uitlaat rondreed. De officier vroeg zich af, hoe iemand zo'n gebrek aan verantwoordelijksheids- gevoel kon hebben en vroeg dan ook een totale geldboete van ƒ330,subs 65 dagen en de onvoorwaardeiyke ontzeg ging tot het besturen van een moter voertuig voor de tyd van 6 maanden. De rechter vonniste bij verstek met een totale geldboete van ƒ275,subs 55 dagen en de onvoorwaardeiyke ont zegging. GEEN RIJBEWIJS EN WA Tydens een routineonderzoek ontdekte de politie, dat een 30-jarige loswerkman uit Noordwijk op de Haarlemmertrek vaart een scooter bereed, doch hiervan niet de nodige rybevoegdheid en WA- verzekering bezat. Ook hij liet verstek gaan. Ook ln deze zaak laakte de officier verdachtes gedrag ln hoge mate waar na hy ter correctie zowel een totale geld boete van ƒ225,subs 45 dagen als de onvoorwaardeiyke ontzegging tot het besturen van een motorvoertuig voor de tyd van 6 maanden eiste. D« kantonrechter nam een en ander kennelijk nog zwaarder op want hy von niste bij verstek niet alleen conform, doch vorderde eveneens de vernietiging van Rykswege van de ln beslaggenomen ZONDER LICHT Het verbaasde de kantonrechter ken- neiyk niet, dat een 44-jarige bloemist uit Leiderdorp in de avond van de 20ste januari j.l. met zijn onverlichte brom fiets op het rijwielpad langs de Hoge Ryndyk pardoes tegen een hem tege moet rijdende bromfietser was opgere den. Want zowel verbalisant als enige getuigen verklaarden vla het proces verbaal unaniem: „zyn adem riekte sterk naar alcohol en hij was absoluut niet capabel om een bromfiets te bestu- Verdachte was een andere mening toe gedaan. „Ik had maar een paar glazen vermouth gedronkeu en kon nog best rijden". Overigens kon hy er geen dui- deiyke verklaring voor geven, dat zyn bromfiets niet verlicht was en hij op het linkergedeelte van het rijwielpad reed. De officier was, gezien het proces-ver baal tot de conclusie gekomen, dat ver dachte inderdaad Incapabel was tot het berijden van zijn bromfiets en eiste ge zien de ernst hiervan zowel een geld boete van ƒ75,subs 15 dagen als de onvoorwaardeiyke ontzegging van het besturen van een motorvoertuig, Inclu sief een bromfiets, voor de tyd vsn 6 maanden. DOOR ROOD LICHT Een 20-jarige timmerman uit Oegst geest moest zich verantwoorden voor het feit, dat hy destyds met zijn auto op de Kon. Jullanalaan te Katwyk niet voor het rode verkeerslicht was gestopt, waardoor hy tegen een van links optrek kende auto opreed en een flinke schade post veroorzaakte. Op zyn destyds tegen verbalisant afge legde verklaring: „Ik deed het expres, want ik had geen zin om langer te wach ten", kwam hij ter zitting terug en zei nu: „Ik deed het niet met opzet, maar dacht, dat het licht wel op groen zou zyn gesprongen alvorens ik over de stop- De officier was van oordeel, dat beide door verdachte gelanceerde redenen even afkeurenswaardig waren en getuig den van een slechte verkeersmentalitelt. Ter correctie eiste hy dan ook naast een geldboete van ƒ150,subs 30 dagen de onvoorwaardeiyke Intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. Het uiteindelijke vonnis werd een geldboete van ƒ100,subs 20 dagen en de gevraagde ontzegging der rijbevoegd heid. WEET U HET OOK NIET Witten Wat kan ik voor hot wit ten van douche en keuken het beste gebruiken, synthetische muurverf of witsel? Hoe komt het dat het schilder werk zo verkleurd is na anderhalf Antwoord: In keuken en douche waar het altijd vochtig is moet u sorberende stoffen gebruiken, dus ge wone witkalk of een synthetische verf, die ook het vocht absorbeert. Gewone verf geeft gladde muren waar het water steeds afloopt. Daar er verschil lende soorten in de handel zijn kimt u het beste in een goede verf zaak uw licht opsteken. Als u al gewitte muren heeft, moet u dit opgeven, daar er stoffen zijn die daarop gaan bluiste- ren. Synthetische verf enz. kan ook afgenomen worden, gewone witkalk niet. Met een oliestookkachel krijgt u min of meer vettige aanslag die dus verkleuring geeft. Ook t licht geeft ver kleuring. daar hierdoor verschillende stoffen ontleed worden. De ene verf soort en kleur verschilt erger dan de andere. Vervallen W.C. - Ik heb een oude w.c. die door ouderdom zo vervallen is dat gebruik onmogelijk is. Voor wie zijn de kosten van herstel? Antwoord: U kunt een deskundige laten uitmaken of de slijtage van de w.c.-pot normaal is of dat het een ge volg is van te ruwe behandeling. In 't eerste geval komt vernieuwing voor rekening van de huiseigenaar, in het tweede geval voor rekening van de huurder. A.O.W. Als men een A.O.W.- inkomen heeft zonder verdere bron van Inkomsten moet men dan in komstenbelasting betalen en zo ja, hoeveel? Antwoord: Met ingang van 1967 is de a.o.w. voor gehuwden, die geen recht op kinderaftrek hebben, hoger dan de z.g. belastingvrije voet. Dan valt U met a.o.w. alleen dus al in de inkomstenbelasting. Met ingang van 1968 is de a.o.w. onder de loonbelasting gebracht, wat inhoudt dat wel loon belasting zal worden ingehouden, doch dat in een geval als het uwe geen I.B. meer verschuldigd zal zijn. Bijverdienste Hoeveel mag men als gehuwde of ongehuwde a.o.w.'er bijverdienen als belastingvrij inko- Antwoord: Wie over zijn inkomen (dus ook a.o.w.) reeds loonbelasting betaalt, valt alleen dan nog eens in de inkomstenbelasitng wanneer hij ofwel meer dan 12.000.- bruto loon geniet, ofwel langer dan een maand twee lonen naast elkaar geniet, waar van het kleinste 400.- te boven gaat ofwel meer dan 400.- neveninkomsten heeft. Valt U reeds in de inkomsten belasting, dan is elke bijverdienste, hoe gering ook, belast Franse taal Tot welk adres moet De mij wenden voor inlichtingen over het volgen van een cursus in Frank rijk om er de Franse taal te leren spreken en schrijven? Tevens voor werkgelegenheid in Frankrijk. Antwoord: Het zoeken van werk ln Frankrijk door Nederlanders is de moeilijkste zaak. Het wordt namelijk op geen enkele wijze gestimuleerd. Er is in ons land ook geen arbeidsbureau voor gevestigd, zodat het moet gaan via bureaus in Frankrijk en door mid del van advertenties. Overigens hangt eventueel slagen af van uw capacitei ten en van het deel van Frankrijk waar u heen zou willen gaan. Infor maties kunt u zelf inwinnen bij de Voorlichtingsdienst van de Franse am bassade, Nieuwe Uitleg 10, Den Haag (tel. 070-112758). Cursussen o«n de taal te leren bestaan er in heel Frankrijk genoeg. Daarnaar kunt u informeren bij de Culturele Dienst, Museumplein 11, Amsterdam (teL 020-795592). Uitkering. Ik las ln de courant dat gehuwden 400,50 aan a.o.w.-uitke- ring ontvangen per maand, Ikzelf echter maar 387,50. Ik woon ln Hazerswoude. AntwoordIn vele gevallen, wanneer Ie mand recht heeft op rykspensioen of ren te, en vooral wanneer daarop een kor ting l.v.m. de a.o.w. plaatsvindt, wordt dat pensioen of die rente tezamen met de a.o.w. In één bedrag uitbetaald. Ge makshalve wordt don veelal het totale bedrag als a.o.w. aangeduid, vooral wan neer het om kleinere renten gaat. Het bedrag ad 387,50, dat u noemt Is ech ter het juiste a.o.w.-bedrag voor ge huwden. Adressen. Weet u do adressen van ge deputeerde staten, stad en land, en het ministerie van volkshuisvesting ln Zuid- Holland? AntwoordHier volgen de door u ge vraagde adressen: ministerie van volks huisvesting en ruimtelijke ordening. Van Alkemadelaan 85, Den Haag (teL 070- 245380). Gedeputeerde Staten van de provincie Zuid-Holland, Koningskade I en 2. Den Haag (tel. 070-814611). Insti tuut Stad en Landschap van Zuid-Hol land, Delftsestraat 15b, Rotterdam (teL 010-111835). Suftde schoenen. Hoe kan Ik vetvlek ken uit suède schoenen verwyderenT Antwoord: Strooit u flink magnesium- poeder op de vlekken. Laat dit enigs uren intrekken en borstel daarna het poeder weg. Zo nodig de behandeling nog eens herhalen. Reclamepetten. Welke fabriek in Ne derland of België maakt reclamepetten zoals die van Telovizler, Caballero enz. Antwoord: In antwoord op uw vraag naar adressen van fabrieken, die re clamepetten voor wielrenners fabrice ren geven wy u er de volgende vier: Has- 3lng, Textlelwcg 26. Amersfoort (teL 03490-17941); Henca n.v., Bakkerstraat 75, Arnhem (tel. 08300-22228); Veen en Zn.. Erasmusstraat 41, Rotterdam 11 (tel. 010-284605) en Hoogen, Rlngbaan- N. 27. Tilburg (tel. 04250-25110). Honden. Bestaut er een vereniging voor hondententoonstellingen en wat ls het adres hiervan? Antwoord: Het adres van de vereniging, die hondententoonatelllngen organiseert is: Kon. Ned. Kennelclub „Cynophllla", Emmelaan 16, Amsterdam (tel. 020- 722450). Vorming van katholieke werkende jeugd De (Kath.) Levensschool voor lalden en omgeving, oorspronkelijk gevestigd In de Jan Vossensteeg doch sinds enkele maanden ln een pand aan Me Hogewoerd (nr. 17) heeft een verslag uitgegeven over de cursusjaren 1965-*6 en 1966-'7. De Levensschool, bestemd voor wer kende Jongens van 14 tot 18 Jaar een tegenhanger van de Mater Amablllsseho- len, die voor meisjes zijn bestemd heeft het vormingsprogramma geba seerd op liet baslsprogrmma, dat Is opgesteld door de Landelijke Katholieke Stichting Levensscholen voor werkende Jongens te Utrecht. Men werkt in Lelden nanw samen met de 8tlehting Vorming Werkende Jeugd. Het basis programma omvat ln grote lynen Introductie ln de nieuwe levens situatie. Culturele vorming, actualla, handvaardigheid en Uchameiyke vor ming. De duur is twee jaar en er zyn hele-dag groepen en halve-dag groepen. In het cursusjaar 1965- 8 volgden 66 deelnemers de lessen. Van hen waren er 22 afkomstig uit Leiden en 13 uit Noord- wdjkerhout De overige kwamen uit de verschillende plaatsen van de Rijn- en de Duinstreek, alsmede uit de Veen- streek. In 1966-'7 liep dit aantal Iets terug nl. tot 6L BEDRIJVEN Veertien bedryven verleenden en ver lenen hun medewerking, t.w. de Machi nefabriek Noordwykerhout. Clos en Leembruggen (Lelden), Alpha nv. (Al phen a. d. Ryn), nv. Schottel Nederland (Warmond), Ned. Electrolasch My. (Lelden), PTT-af deling opleidingen (Den Haag), Hart Nibbrig A Greeve (Sassenheim), Royal Mac Boe Neder land (Leiden), Meelfabriek „De Sleutels" (Lelden), nv. Nieuwenhuizen (Lelden) en Slkkens Lakfabrieken (Sassenheim) Voor het eerste cursusjaar kwamen daar nog bij nv. Holl. Constructie Werk plaats (Lelden), Tokhelm nv. (Lelden) c-n Dekenftbrlêk v. wijk (LiMn). Hun plaatsen werden ln 1966-'7 Ingenomen door Mach.fabr. „Drakenburgh" syt- hoff's Ultgeversmaatschappy en firma Schulpen (alle te Lelden) ACTIVITEITEN Bulten het elgeniyke leerplan waren er in de afgelopen twee cursusjaren ver schillende activiteiten, zoals een dagex cursie naar een scheepswerf te Rotter dam en een bezoek aan het Noordzee- kanaalgebled. In samenwerking met de Levensschool „Dr. Ariëns" te Beverwyk werd deelgenomen aan een kamp vac an tieweekend ln Valkenswaard Ook versch. filmavonden werden georganiseerd in samenwerking met de Stichting Vorming Werkende Jeugd en de Mater Amabilis- scbooL I FIN ANCIEN De Inkomsten bestaan voornamelijk uit subsidies van ryk. provincie en ge meente Leiden (1965-'6 - f. 44.103.54; 1966-'7 - f. 71.242.46), bydragen van werkgevers (res. f.5.157,50 en f.3.737,50) en bydragen van deelnemers (f. 1.093,— en f.1.145,70). De uitgaven bellepen ln de respectieve jaren f. 44.774,30 (waarvan f. 37.199.91 aan salarissen en soc. lasten) en f. 73.294,72 waaronder een salarlspost ad f. 66.691,78. BESTUUR EN LEIDING Aan het einde van het tweede cursus jaar bestond het bestuur van de school uit de heren O. Hettlnga te Lelden (waarn. voor/..), B. CC. J. C. Ruygrok te Voorburg (Seer.), J. A. Hulgsloot te Leiden (Pcnnlngm.), P. A. de Jong te Oegstgeest (die ln het eerste Jaar voor zitter was), W. M. J. v. d. Ploeg te Lelden en P. van zyp te Lelden (leden). Geesteiyk adviseur wa* rector L. Ver beek te Lelden, na diens vertrek opge volgd door kap. W. van Egmond van de St. Petrus-parochie te Lelden. De leiding van de school heeft de heer H. C. J. van Dalsum, thans wonende te Lelden, als directeur. Hnndvaardlgheids- lelder ls de heer S. J. de Ridder te Ber- kel (ZH) en part-tlme-sportlelder (als zodanig ook In dienst bij de Btlchtlng Vorming Werkende Jeugd) de heer NL P. J. A. van Houdt te Leiderdorp.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3