Ed Fallaux blijft bij Scylla ondanks komst v.d. Berg Arie Zweeris 500 maal in éérste van Koudekerk Doorzetter 4e Zomerrit „Swift" voor P. de Jong De Noorderhemjachthaven en clubhuis, grandioos geopend Tevens gouden bestaansfeest LVB 'ers schoten met scherp in bekerwedstrijden Scoringsdrift Met reserves naar ereklasse? TOP WINT IN LAATSTE MINUTEN Uitslagen Dan. Noteboom MAANDAG 13 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT Voor het begin van de voetbalwed strijd Koudekerk-Lisser Boys zaterdag jl. werd het elftal van Koudekerk en dat van Lisser Boys, door de voorzitter van „Koudekerk", de heer M. J. van Oosten, uitgenodigd plaats te nemen in de middencirkel. De reden hiervan was: de boeken van secretaris D. Koeman hadden aangewezen, dat Arie Zweeris zijn 500ste voetbalwedstrijd zou spelen in het eerste elftal van Koudekerk. Een hoogstaand feit, dat maar weinige voet ballers zullen presteren. Hier wist Arie Zweeris zelf niets van, en hij was ver wonderd toen voorzitter v. Oosten hem naar voren riep. Hij memoreerde het feit dat Arie in 22 jaar tijds voor de 500ste keer zou uitkomen voor zijn club in de bekende rood-witte kleuren. Een unieke prestatie. Hij heeft dit alleen kunnen bereiken met zijn enorme inzet voor zijn club. Roken of drinken was er voor Arie niet bij. Vier vijf avonden trainen per week was voor hem heel gewoon. Hij is van augustus 1949 tot januari 1951 in het voormalige Neder- iands-Indië geweest voor vervulling van de dienstplicht. Direct na thuiskomst is hij weer in het eerste elftal gekomen. Zonder verwondingen is hij die 500 keer niet door gekomen. Drie maanden lang heeft hij in Den Haag met een zware hersenschudding in een ziekenhuis ge legen, die hy opliep tijdens een wed strijd. Later heeft hij tijdens een wed strijd zijn kniebanden gebroken en de behandelende doctoren in het acade misch ziekenhuis hadden hem gezegd dat hij nooit meer zou kunnen voetbal len, wat voor Arie een zware slag be tekende. Maar door het enorme door zetten en het vele oefenen, wat niet zonder pijnen verliep, is Arie weer in zijn elftal teruggekomen en de nu 38- jarige speelt zoals de jeugd van Koude kerk eens hoopt te kunnen spelen, en hij is hun idool. Arie Zweeris is niet alleen voetbal ler, hl) is ook bestuurslid van de vereni ging, en als voorzitter van de elftal commissie verzet hij al jaren lang ber gen (ondankbaar werk). Ook als er iets op het veld moet ge beuren, zoals nu het werken aan de Aanvoerder Wim Dijkman over handigde de jubilaris, Arie Zwee ris, namens de eerste elftalspelers, een prachtig getekend elftal. Foto rechts: voorzitter M. J. van Oosten, die feeds bloemen had aangeboden. nieuwe kantine, is hij altijd een van de eersten die vroeg uit bed stapt 's zater dags om te gaan werken. Zijn grootste succes ls, de lichtmasten op het veld 'die hij nl. alleen in zjjn vrije tijd heeft gemaakt op het terrein van de N V. Spanbeton Mij., waar'hij als chef van de monteurs werkzaam is. Voorzitter v. Oosten feliciteerde hem en overhandigde bloemen, terwijl W. Dijkman als aanvoerder Arie een schil derij gaf met de foto's van de spelers en van het eerste elftal. Ook werd Arie gefeliciteerd door de spelers van Lisser Boys, en natuurlijk ook door zijn eigen i spelers. De vierde rit In de zomercompetitie van de Leidse wielervereniging Swift- Combinatie, die gisteren op het polder- parcours in de omgeving van Rijnsaters- woude onder goede weersomstandighe den is verreden, heeft bij de amateurs een overwinning opgeleverd voor Peter de Jong. In de felle eindsprint van de 54 km. lange wedstrijd ving de 25-jarige Roelofarendsvener zijn grote concurrent Peter Akerboom bekwaam op en ver sloeg hem met een wiel. Paul Akerboom eindigde als derde. Bij de nieuwelingen toonde Cor Barning weer eens zijn machtig eindschot. De 20-jarige Leide- naar ging in de spurt van een zes man sterk kopgroepje onweerstaanbaar als eerste over de streep, vóór Hans v.d. Berg en Wim van Velzcn. De strijd bij de dames, die 38 km. on der de wielen moesten doordraaien, ein digde in een triomf voor Riet Heems kerk. Erna Meskers moest met de twee de plaats genoegen nemen. De uitslagen luiden: Amateurs (54 km.) 1 Peter de Jong (R'veen); 2 Peter Akerboom (R'veen); 3 Paul Akerboom (R'veen): 4 op 43 sec. Jan Zwaan (Voorschoten): 5 René Fal- laux; 6 Paul Hoogstraten; 7 Christian Hiihlen (Noordwljk); 8 op 2.14 Arie Hillebrand; 9 Wim v. Diemen. Nieuwelingen (54 km.) 1 Cor Barning; 2 Hans v.d. Berg: 3 Wim v. Velzen (Leimuiden); 4 op 5 sec. Casper Brus- 8ee; 5 op 6 sec. Bert v. Rijn (Leimui den); 6 op 2.11 Sjaak Rietbroek (Oud- Ade); 7 op 4.09 Cees Akerboom (R'veen). A.-adspiranten (38 km.); 1 Albert Mes kers (Warmond); 2 Gijs Zandbergen (Rijnsburg); 3 Jos Heemskerk (Oud- Ade); 4 op 2.53 Freddy v. 't Hart. H.-adspiranten (12 km.): 1 Carl van Rijn (R'veen); 2 Aat v.d. Voet. Dames (38 km.): 1 Riet Heemskerk (Oud-Ade); 2 Erna Meskers (W'mond); 3 op 20 sec. Greet je den Eisen (Z'woude) 4 op 25 sec. Ria Baars (Nieuw-Vennep) 5 op 31 sec. Hetty v. Rijn (R'veen). \eteranen (38 km.); 1 Barend Kruit; 2 Wim Wassink; 3 Gab. Mieremet; 4 Thomas Brandt. Waar geen plaatsnaam ls vermeld, wordt Leiden bedoeld. Uitslagen zaterdag Rouwkoop-Woubrugge afg., Kagia- UDO 1—2, Foreholte-UVS 5-1. MVKV- Warmunda 2 22 (gest.), Alphia-ZLC 1—2, Sleutels-VWS afg., St. Bernardus- VVSB 9—2, Wet. Boys-TAVV 3—1. Zondag Alph. Boys-Meerburg 22, WOA- KRV 6—3, St. Boys-VNL 0- 1, SVLV- Lisse 3 6—0, Or. Groen-Foreh. 2 61, MMO-DOSR 2 afg. ST.-BERNARDUS - V.V.S.B. De schutterij van het eerste elftal van tie Hazerswoud.se voetbalvereniging St.- Bemardus werd zaterdagmiddag aan de Rijndjjk in stelling gebracht in de be kerwedstrijd tegen het Noordwijkerhout- se VVSB, een club, die in het zaterdag- voethal uitkomt in de eerste klas van ile afdeling Leiden. Met 9-2 trokken de Hazerswouders aan het langste eind, en dat viel mede te danken aan de trefze kerheid van mldvoor Pim 'van Wetten. Toch werd het pas vijf minuten voor rust 1-0 door rechtsbuiten Jos v.d. Zwaan, die eèn fout in de Noordwljker- houtse defensie afstrafte. Een minuut voor de thee bracht Pim van Wetten de stand op 2-0 door een strafschop te- be nutten na een handsgeval van een VVSB- verdediger. De thuisclub ging pas draaien, nadat vlak na de rust de score in 2-1 was ge wijzigd. Pim van Wetten scoorde toen drie keer achter elkaar, na goed werk van zijn medevoorwaartsen (5-1). VVSB kwam tot een tegenpunt via het lichaam van Vreeburg, de Hazerswoudse rechts achter, (5-21. maar toen was het de finitief afgelopen met hun scoringsdrift. Pim van Wetten (2 keer), Jos v.d. Zwaan 11 keer) eu Bart de Roo (1) bepaalden j de eindstand op 9-2. Zondag spelen de St.-Bernardus-jongens tegen LDWS, Ed Fallaux zal bjj Scylla blijven, on danks het feit dat AMVJ-speler Ed v.d. Berg de Leidse- tennisgelederen komt versterken, waardoor Fallaux waar schijnlijk naar het tweede team zal' af zakken. Zijn vaste uitverkiezing naast Bert v.d. Hebn en Gerard Bakker in het eerste team, dat in de ereklasse speelt komt daardoor op zeer losse schroeven te staan. Om toch in de hoogste tafeltennis- afdeling van ons land uit te komen be sloot de 17-jarige Nederl. jeugdkam pioen enige tijd geleden een overschrij ving aan te vragen bjj VVihats waar hij dan met spelers als H. Stolk, H. van Maarle en /of W. Bauwens het eerste „Het Scyllabestuur geeft op deze manier haar eigen jeugd geen kans zich volledig te ontwikkelen. Het hele seizoen heb ik onder grote druk ge speeld. Ik moest en zou in elke wed strijd één of meer punten veroveren. Niet altijd lukte dat. Het was ten slotte pas mijn eerste seizoen in de ereklasse. Ik wil in de ereklasse blij ven spelen om de aansluiting niet te Als je niet voortdurend tegen de Nederlandse top uitkomt verlies je die ongetwijfeld. Ik ben gewoon wel verplicht om overschrijving aan te vragen naar een ereklasser." Ed Fallaux enige maanden terug. Inmidels heeft hij zijn standpunt danig veranderd. „Wanneer ik naar Wibats zou gaan dan zou ik slechts Iwee keer kunnen trainen, terwijl ik bij Scylla iedere avond terecht kan. Aan v. d. Helm, Bakker en v. d. Berg heb ik ook betere partners om te trai- dan ik bij Wibats zou krijgen. Bovendien ga ik er op gokken dat het tweede team, dat momenteel in de hoofdklasse uitkomt, volgend seizoen zal promoveren naar de ereklasse. Chjel Kuyper heeft al enige wedstrij den op ereklasse-niveau gespeeld en Zoelen is ook een talentvolle speler, zodat ik wel mogelijkheden zie." Ed v. d. Berg. voor wie Ed Fallaux plaats moet maken, verlaat AMVJ om dat Bert Onnes de wedstrijdsport vaar wel zegt. Bert Onnes, jarenlang Neder lands meest grillige tafeltennisspeler, gaat (moet) zich helemaal wijden aan zijn sportzaak, waarin het allemaal om het tafeltennis draait. Deze zaak. waar- Onnes al twee jaar eigenaar Bert van der Helm en Gerard Bakker ongetwijfeld krijgt. De financiële af handeling vin deze' oVëischrfj^fng hangt uiteraard volledig in 't duister. Zoals bekend bedraagt het transfer bedrag voor een ereklasse-speler 500 gulden. Wat de spelers zelf krijgen houden zij (begrijpelijk) voor zich. SASSENHEIM Het heeft er naar uitgezien dat TOP zaterdagmiddag 2 punten aan Avanti zou moeten laten. Pas in de laatste periode van de tweede helft kon TOP aan de dreigende nederlaag ontkomen. De wedstrijd begon met licht veld- overwicht voor Avanti, zodat de spoe dig verkregen 10 voorsprong ver diend was. De eerste aanval van TOP stelde hier enige afstandschoten te genover die i.v.m. de sterke wind geen bedreiging vormden. Ondanks het reeds eerder genoemde veldoverwicht van Avanti wist TOP tenslotte via een strafworp de stand op 11 te bepalen. Na de vakwisseling wist het tweede aanvalsvak van Avanti al gauw de stand op 31 te brengen via twee prachtige afstandschoten. Dat TOP niet gauw aangeslagen is, bewees Jaap van Vliet, die met een schitterende schijnbeweging zijn tegenstander ver achter hem liet en liefs twee keer kon schieten. Het tweede schot was raak en dat betekende 32. Door een mis verstand in de TOP-verdediging kon Avanti de stand op 42 bepalen, maar nog net voor rust kon TOP via goed voorbereidend werk van Marjo Over- vliet de stand op 43 brengen. Meteen na rust schoot Avanti zich naar een veilig lijkende 53 voor sprong. Avanti dacht het iets rustiger aan te kunnen doen, maar dit bete kende voor TOP een stimulans om terug te komen. In het begin lukte dit niet. er werd teveel van afstand ge schoten. Piet Benschop bracht met een Zeeuw de vlag aan de hoge mast voor het clubgebouw te willen hijsen, waar toe men zich naar buiten begaf. Hier stond de Harmoniekapel „Liefde voor Harmonie" uit Roelofarendsveen opge steld, die muziek ten gehore bracht, terwijl mevrouw De Ruyter-De Zeeuw de vlag hees, welke muziek evenwel overstemd werd door het sirenegeloei vanaf de op 't meer en in de haven liggende schepen. Toen de „Braasem"- vlag wapperde, liet de muziek een speciaal voor deze gelegenheid gecom poneerde mars horen, waarna de ge nodigden zich weer naar binnen bega ven, waar de heer Behrend aan bur gemeester Smolders als tastbaar be wijs van dank een Delfts blauw bord met inscriptie overhandigde. De heer D. van Coeverden. voorzit- ter van de K.V.N.W.V., sprak vervol- eens zijn gelukwensen uit en zeide, dat de annalen der geschiedenis van de Braassemermeer op deze dag zijn omgespit „tot en met." Hij feliciteerde 'e vereniging met deze belangrijke Tmwinst. die voor de gehele water- oort in ons land van belang Ls, een an- -inst ook voor het komende ge- E-m vereniging Ls niet stokoud ^^■ets dergelijks tot stand kan brer - voegde de heer Van Coever- i toe. In één woord grandioos was de plech tigheid rond de opening van 't nieuwe jachthavencomplex annex clubhuis van de W.S.V. „Braassemermeer" en dat juist ter gelegenheid van de viering van het gouden bestaansfeest der ver eniging. En niet alleen dat, maar óók het clubgebouw, dat het jachthaven complex bekroont en dat zich wel het beste typeert door de uitlating van de 8-jarige zoon van burgemeester Smol ders: „Je kunt van hieruit de wereld overzien Vooral de laatste weken j had men in de kringen van de „Braas- i bij bestuur en le „Steeds sneller" Spreker bracht dan aan degenen, die hebben meegewerkt aan het totstand komen van deze haven en vóór alles tot de heer J. v. d. Meer, die 50 jaar mede-oprichter was van de vereniging „Steeds Sneller," welke naam later werd veranderd in „Braassemermeer." Toen de heer P. Verdel 19 jaar gele den secretaris der vereniging werd, werd hij de grote stimulans voor de groei van de vereniging en van de wedstrijden. Maar daarvoor offerde hij Veel geschenken Nadat burgemeester Smolders na mens de gemeente een fraaie schemer lamp voor het clubhuis had aangebo den, sprak de heer C. Groothof na mens de V.V.V. Oudewetering zun bewondering uit voor het vorstelijk uitzicht vanuit het clubhuLs over Al phen. Rijnsaterwoude en Leimuiden en hij hoopte, dat men Oudewetering daarbij niet zou gaan vergeten. De V.V.V. was altijd een goede buur. zij hoopt nu als verre vriend verder K kunnen leven." Aan voorzitter, na» taris en penningmeester overhandigd» spr. drie wandborden voor 't clubhuLs, waaraan de heer G. Kreulen namens de organisatie der „Primus inter Pa- res"-wedstrijd nog een bord toevoegde. Na de officiële opening volgde een receptie voor de leden, die daarna in grote getale het clubhuis vulden. Na mens hen allen bood de heer H. van Keppel het geschenk der leden aan. bestaande uit een groot plateau met klok, windmeter en barometer, terwijl rest van het opgehaalde bedrag, tw. 4600.- besteed kon worden voor do verdere onkosten van de feestviering. Aan het slot dankte de heer Behrend ln hartelijke woorden voor deze en an dere blijken van belangstelling, welke vele zijden werden aangeboden. dit niet het einde, want semermeer." d.wz bii bestuur en le- maar nog was au niet nei einde, want den ,1 wat watersporter is. to«el«fd deze grote dag: de plechtige ope- nlft moge|jjk geweest en vooral in de ak»n""wan"fi»wt'rri r ini-phnnknonr van 't Jacht- Jaren Voeg ook tijn vre«— Te,?d wandbord oor zijn nieuwe h'ivéoo"ral°lèv'>"Den NwdorhemDeI ^.'■^•■««("btf'Doswei* 'ï5rt?ïï I ^"Un"1 voor «Un vote werk enuwen waren de laatste weken voor- j verHrl hartellik timL v«S*r voor de vereniging. Officieel was na »-d« familie Verdel hartelijk dank voor het e|nde der pittigheid, maar het al het werk voor de vereniging ver- bleef druR het rirhl clubhuls! Bij de zondag te Aarlanderveen ge houden jaarlijkse clubkampioenschaps- wedstrijden van de Alphense Ren- en Toerclub „Avanti" is Jos. v. d. Weij- den (Nieuwkoop) erin geslaagd zijn titel te prolongeren bti de amateurs; Jan v. d. Tol (Bodegraven) won bij de nieuwelingen en Gerard de Hartog (Alphen) was de nieuwe kampioen bij de adspiranten. Voor de zesde maal hield „Avanti" haar lange-afstandskam- pioenschappen, onder algemene belang stelling der leden; de weersomstandig heden waren goed en er werd een felle, aantrekkelijke wedstrijd geleverd Als eersten startten de amateurs; het parcours voor hen was 104 km lang. Deze wedstrijd stond in het teken var een vroege vlucht, die Jos. v. d. Weij- den en Jan van Heusden na 39 km lanceerden en die hen een voorsprong van 15 sec. opleverde, oplopend tot 35 sec. na 26 km en tot 1 min. 35 sec. na 39 km. Gedetailleerde uitslag: 1 Jos. v. d. Weijden, Nieuwkoop; 2 J. van Heusden. Woubrugge; 3 Sj. Hoo- peveen, Aarlanderveen; 4 J. Vergeer, Reeuwijk; 5 J. v. Beek, Hazerswoude. De nieuwelingen reden 78 km. Ge detailleerde uitslag: 1 J. v. d. Tol, Zeg veld; 2 Sj. Koot. Bodegraven; 3 H. Egberts, Papeveer; 4 C. de Jong. Ha zerswoude; 5 W. v. d. Stouwe, Woer den; 6 W. Speksnijder, Alphen; 7 B Rietveld. Bodegraven. Gedetailleerde uitslag in de C-klas- is plotseling de laatste vier maanden enorm goed gaan lopen. Ed v. d. Berg standschot. Met nog tien minuten spe- wil ook eindelijk wel eens een keer len legde TOP zich toe op combineren, in clubverband kampioen van Neder- zodat de 56 eindstand gehandhaafd zondlm "irtopp^r^'^ogervorsf^wanT^dèz^ ,and worden. Een kans, die hij nu met bleef. gekozen in het LVB—elftal. doorloopbal de stand op 54. Gré <e (adspiranten) 37 km: 1 G. de Hartog. Imanse bracht de stand hierna op 55. Alphen; 2 P. van Kreuningen, idem; 3 Hierna was TOP heer en meester C. de Bruin, Nieuwkoop. Voor het winnende doelpunt zorgde aller Peter Ciggaar. In de le groep rekende Breukers met Bizol af, zodat de theoretische kans blijft bestaan dat Breukers boven of naast Turk komt te staan. In groep 2 vielen enige verrassingen, zodat de stand thans is geworden 1 en 2 Bedtyn en Hoogcveen, 3 Marijt, 4 Scherpenisse. In groep 3 ataan nog enige interessante wedstrijden op het programma zoals de beslissingswedstrijden tussen W. Turk en Van Rhfjn. J. Turk hield een simul taan tegen 10 tegenstanders. Niemand slaagde erin hein op de knieën te krij gen! Op beheerste wijze schiet de Boys- inidvoor Nleuwerd(|k de van de lat terugspringende bal naar de stand 2-1, nadat eerst de rechts op de foto staande Toor de hal te gen de lat had geachoten. De Meerburg-doelman De Lange kan niets meer doen om het doelpunt te voorkomen. al hooggespannen geweest, hoewel allerminst bevreesd behoefde te zijn dat er iets zou mislukken. Alles wa« goed voorbereid: bestuur en feestcom missie én leden hadden er voor ge zorgd van dit feest iets bijzonders te maken, waarin het is geslaagd. Alles verliep zoals gewenst, zelfs het weer Haven met zaal verbonden Tussen half twee en twee uur zater dagmiddag was het clubhuis „De Noor derhem" volgestroomd met genodigden. Onder de vele aanwezigen waren mevrouw C. A. de Ruyter-de Zeeuw, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, die het Provinciaal bestuur vertegen woordigde, burgemeester P. M. F Smolders der gemeente Alkemade er ere-voorzitter van de ..Braassemer meer," oud-burgemeester E. J. M. Kolf schoten. nu burgemeester van Leid- schendam. burgemeester J. C. van Wa gen in gen van Woubrugge, burgemees ter Breen van Leimuiden, Rijnsater woude en Nieuwveen, benevens de heer Peek, oud-burgem. van Alkemade. Voorts waren er afgevaardigden van tal van zusterverenigingen op water- sportgebied aanwezig. Nadat de voorzitter der jubileum commissie, de heer P. Goudriaan, me dedeling had gedaan van enkele bin nengekomen berichten van verhinde ring, was het woord aan de voorzitter der vereniging, de heer E. R. Behrend, die de aanwezigen binnen en buiten de zaal de haven was door 'n loud speaker met de zaal verbonden har telijk welkom heette op deze voor de vereniging grote dag. Speciaal richtte hij zich daarbij tot de genodigden Itot de beer JenjHMHMHHAliH oprichters van de vereniging en ge durende tal van jaren voorzitter. Daar- herinnerde spr. aan het feit, dat i hier voor twee bijzondere feeste lijkheden bijeen was. t.w. de opening i de nieuwe jachthaven en clubhuis het gouden bestaansfeest der ver eniging. Aan de plannen voor de jacht haven zijn zo'n tien jaren van werken voorafgegaan. Reeds veel eerder tracht en de leden hiervoor warm te ma ken. maar dat lukte pas toen ze vastere 1 aannamen, toen een stukje wa rn land aan de Noorderhem voor 3000.- werd aangekocht, een bedrag dat voor de grootte van 1H hectare wel rijkelijk veel was. Daarna werden contacten gelegd met het Mi nisterie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, met het Prov. Bestuur van Zuid-Holland, met de Domeinen, Rijnland en de gemeente. Verder dankte hij burgemeester Van Kolfschoten, tot wie men zich 't eerst wendde om wat wegwijs te worden in de doolhof van tal van instanties. Voorts aan oud-voorzitter Boekei en de andere bestuursleden, die de plan nen voor deze jachthaven hebben op gezet. De heer Boekei was ook de eerste, die contact legde met mevrouw De Ruyter-de Zeeuw en architect G. F. Stroek en aannemer Korswagen, alsmede de heer Kerkhof met al zijn verenigingsleden, die binnen en buiten tal van uren vrije tyd hebben besteed om van het clubhuis te maken wat het geworden is. En ook voor de financiële steun van de zijde der leden, omdat nu een grote spanning van tien jaar voorby is en daarmee „valt een grote last van je af." Nadat hij de leden en vooral de jongeren had opgewekt zuinig te zijn met hun kostbaar bezit, zo moeizaam tot stand gebracht, sprak hij de hoop uit, dat de leden nog veel blijde uren hier zouden mogen doorbrengen. Uit de openinsgrede van burgemeester Smolders: „De uitnodiging voor deze opening, niet minder betekende dan opdracht, maar als men kort te voren tot ere-voorzitter is benoemd wordt het een dankbare taak." Illj releveerde hierna de geschiedenis van de „Braassemermeer" met speciale vermolding van de namen van Jan d. Meer, Kobus v. d. Meer en Ver- el sr., allen Veenders. die dit hebben bereikt. Dank bracht ook hij aan zijn voorganger, burgemeester Kolfschoten, die de weg gewezen heeft waarlangs het gestelde doel kon worden bereikt en en door wie mede een prachtig com- Meer één der p,ex werd verkregen, waarvan bet fraaie uitzicht vanuit de bovenverdie ping van het clubgebouw hij niet beter kon schetsen dan door de woorden var zijn 8-jarige zoon aan te halen: „J< kunt hier heel de wereld zien ,.Er is hier iets groots tot stand ge bracht en een beter passender cadeau bij een 50-jarig jubileum bestaat er niet. Dank zij grote subsidies vai Nederlandse overheid en de Ned. Sport Federatie, in belanrjjke mate aange vuld met financiële, materiële en ar beidsintensieve offervaardigheid var bestuur en leden was het mogelijk oir dit kapitale havencomplex te realise- Speciale mars Arnova bridge- toernooi te Noordwijk Zesenvijftig paren traden In de 2de ronde aan teneinde een plaatnje In de finale te bemachtigen. Evenmin als bij de eerste ronde wlatea geen Koordw ij ker* zich voor de finale te plaataen. De laatste kan* voor hen aal zaterdag 18 De volgende paren plaatsten zich voor de finale: 1 mevr. Martens-hr Van 't Padje (Adam), 2 Balkenende-v. Erne (Woerden). 3 Vrjjmoet-Nlemandsver- drlet (Rijswijk), 4 Boender-Blltxblum (Den Haag), 5 Bleshaar-v. Oppen (A'dam), 6 echtp. Veenendaal (A'dam), 7 Rlp-De Jong (Lelden), 8 Holthuls- Schwerat (A'dam). 9 Van Gogh-De Nle (Utr.). 10 dames Hoogenkamp-Blltz- blum (Den Haag). 11 Borst-Kallos (Den Haag), 12 echtp. De Groot (De Helder). 13 echtp. Van Dijk (HUlegom). 14 Jesse- run-Letteboer (A'dam), 15 v. d. 81uis- Onnes (A'dam), 16 dames Van Cuyck- v. d. Helm (Den Haag). LEIDERDORP I.EIDERDORI'SE BRIDGECLUB In groep rood zijn de heren Loof- Karstens sr. met gebr. Karstens don derdagavond na de vierde ronde van de viertallencompetitie van de Leider dorps» Bridgeclub san de leiding ge komen. Deze ereplaats danken zjj aan de grote overwinning die de dames en heren Wessels-Zwanenburg behaalden op de dAmes Zwarts-Schutte en de he ren Lenaers-Sehutte. De belde echt paren kwamen hierdoor op de tweede plaats. Het echtpaar Verduin met Van Berge Henegouwen-Dulker herstelden zich van hun reeks misstappen van de laatste weken en boekten een 6—0 overwinning op mej. Latour-Klel Jr met Noorman-Speekman die hierdoor naar de op een na laatste plaats zak ten. In groep zwart wezen de echtparen Van Klaveren en Rompes de dames Van der B(Jl-I.enAers met het echtpaar Stokhuyzen. die vorige week nog de derde plaats bezetten, terug met het gevolg dat z|J op de zesde plaats te recht kwamen. De dames Jans-Van Zonneveld met 't echtp. Kiel kwamen vla een 51 overwinning wat „bij de mensen". Zij behaalden deze zege op Van der Bijl-Van der Koog met Veld- huyzen-Vnn Vliet, die dnarmede hun eerste puntje binnenhaalden wat vol doende was om de rode lantaarn over te dragen aan mevr. Van den Brlnk- hr. Van der Maat met mevr. Van Srhende! met de heer Hanson. Verder spectaculairs valt er van deze avond niet te vermelden. Stand: Groep rood: 1 Loof-Karstens sr met gebr. Karstens 19—5 126, 2 dames Wessels-Zwanenburg met heren Wes sels-Zwanenburg 19—5 -f122, 3 dames Schutte-Zwarts met Lenarrs-Schutte -f175, 4 echtpaar Danz met Dansz Jr-De Vries 81—6 +99, 5 mevr Hanson-Bcek met Van der Laar-Smit 1311 +65. 6 Gerllch-Van Leeuwen met TIJssen-De Winter 13—11 +43, 7 dames Van Berge Henegouwen-Van der Upwlch met echtpaar Theslngh 717 110, 8 echtpaar Verduin met Van Berge Henegouwen-Dulker 7—17 147, 9 mej. Latour-Klel Jr. met Noor man-Speekman 6—18 - 94, 10 Jans- Pouw met De Koning-Van Zonneveld 0—24 —279. Groep zwart: 1 echtpaar Van Kla veren met echtpaar Rompes 23—1 239, 2 echtpaar Zandbergen met Ho- gervorst-Van der Vliet 23—1 (187, 3 echtpaar Groeabeek met echtpaar Van der Pool 17—7 +117, 4 dame* Jans- Van Zonneveld met echtpaar Kiel 13 11 +55. 5 dames Van Gelder-De Jong met Blom-Schlppers 12—12 +55, 6 da mes Van der BtJI-Lrnaera met echtpaar Stokhuyzen 12—12 —65, 7 echtpaar Vrlnten met mevr. Van der Kommer- Van der Kommer Jr. 1113 -14, g dames De Graa ff-Onrust met echtpaar Voa 7—17 —135. 9 Van der BQl-Van der Koog met Veldhuyzan-Van Vliet 1~M —178. 10 mevr. v. d. Brlnk-hr. Van der Maat met mevr. v. Sc hendel- hr. Hanson 123 217.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 13