i „Feijenoord van de amateurs werd onder betaalde voetbaldruk gezet LANFERS Cadeautje? ♦H alles Vlieland Risiko van het beroep leraar Les risques du metier Rassendiscrimi na tie Super agent Pech Prolongaties Elegant Prijsuitreiking Bloemencorso Bollenstreek Grote fotocamera inruilactie Ruil-in-winst VRIJDAG 10 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 UVS recipieerde in kantine Kikkerpolder „We kyken tegen de tien zware wedstrijden in de nacompetitie op, ni voelen ons verplicht ons ten volle in te zetten. Wat we gaan doen landskampioen worden? We zyn huiverig geworden. De amateur- en de proftyd waren voor ons als de dag en de nacht. Als we kampioen gaan worden gaan we dan ook eerst praten met de burgemeester. Het zal allereerst een financiële aangelegenheid worden. Indertyd zijn we begonnen als een sprong in het duister. Wanneer we overstappen naar het betaald voetbal dan zal het op verantwoorde wjjze moeten gebeuren. Het is als het beheren van een zaak". De 64-jarige praeses van UVS, de heer J. Wondergem, die dit gisteravond zei in antwoord op de lovende woorden van burgemeester G. C. v. d. Willigen, zal zelf niet meer het „betaalde avontuur induiken". De lieer Wondergem kondigde aan dat hjj op de eerstvolgende ledenvergadering officieel afscheid zal nemen. Ceremoniemeester P. Kruit had de burgemeester, die in gezelschap van wethouder S. Sannes en drs. J. P. v.d. Reyden, voorzitter van de Sportstich ting, naar de kantine van de recipiëren- de vereniging in de Kikkerpolder was gekomen, graag als eerste spreker wil len aankondigen. Nu werd deze eer weg gelegd voor pud-voorzitter van LFC, de heer F. v. Waveren, die namens de Landelijke Bond van Amateurs de rij van sprekers opende. Burgemeester v.d. Willigen trad in zjjn voetspoor en merkte o.m. op dat Leiden geen minderwaardigheidsbesef behoeft te hebben. „Leiden is erg ge lukkig in de sport. Iedereen kan trots zjjn. De Leidenaar is zich altjjd bewust van een minderwaardigheidsgevoel. Mis schien is dat ook zo in de voetbalsport. Daar is echter helemaal geen reden voor. Zorg dat de club eenmaal lands kampioen wordt, dan komen we terug". Drs. J. P. v. d. Reyden: „Profvoetbal is niet afkeurenswaardig" BETAALD VOETBAL l Voorzitter Wondergem heeft het heel wat keren moeten horen gisteravond. Nu ook LFC zich toegang heeft weten te verschaffen tot het voetbalwalhalla lijkt de tfjd rijp. Ook drs. J. P. v. d. Reyden toont zich er een voorstander van: „Ik zou het geweldig vinden. Het is hele maal niet iets afkeurenswaardigs. Toch vind ik die huivering wel verstandig. Ik kan me voorstellen dat u niet zo r loos ten onder wilt gaan, zoals dat clubs, Xerxe8-DHC en DWS, vergaat". Als sportieve verliezers kwamen ook de concurrenten uit de competitie, Rooden- burg (in de persoon van voorzitter H. J. Uiterdijk) Unitas, Overmaas en Neptu- nus, hun gelukwensen aanbieden. Neptunus-voorzitter A. van Heusden: „De beste ploeg van de afdeling is kampioen geworden. Er is een gezegde, „Leiden is in last". Het is altijd lastig voor ons in Leiden en dan denk ik byv. aan dat fluitje van de scheidsrechter in de laatste minuut en enkele jaren terug die „plensbui", die onze illusies weg- De dames van de spelers ontvingen' van de Rotterdamse bestuurder ieder een lepeltje met daarop een afbeelding van „Het Lieverdje". Unitas-voorzitter Roza overhandigde de spelers een Gorcumse zouten hol terwjjl ook de overigen niet achter bleven en hun gelukwensen ver gezeld lieten gaan van cadeaus. Burgemeester v.d. Willigen arriveerde eerst vijftien minuten nadat het „Leldse kwartiertje" achter de rug was op de kampioensreceptie van UVS. De Leldse burgervader had aangezeten aan een diner met genodigden uit Krefeld, die In het kader van de sport uitwisseling naar de Sleutelstad waren gekomen. ADVERTENTIE PLUIM VOOR TRAINER P. KANTEBEEN Mr. J. J. de Jongh (door ceremonie meester P. Kruit aangekondigd als huispsycholoog van ASC) toonde zich als afdelingsvoorzitter bijzonder te vreden. Na Noordwijk en LFC dus nu UVS. Als blijk van waardering over- ADVERTENTIE Sporhuis biedt aan: REGENMANTELS Tergal en Terlenka 39.50 - 49.50 - 59.50 Ook grote maten. Grote sortering damespantalons katoen 19.75 en Helanca 29.75. Grote sortering Advertentie Moederdag-wensen VINDT U BIJ handigde hij een bal, die eerst gebruikt mag worden „bij de beslissende wed strijd en in het geval UVS geen lands kampioen wordt weer teruggebracht moet worden naar het Bondsbureau." De eerste bal voor de nacompetitie- wedstrijden was afkomstig van de heer J. Breedeveld, die aanwezig was na mens de contactcommissie van de Leidse club. Overmaas-voorzitter Thomas stak een pluim op de hoed van trainer P. Kantebeen, aan wie hij goede herinne ringen had toen deze nog in Feijenoord voetbalde en zich daarin ontwikkelde tot een begaafd technicus. UVS noemde de heer Thomas „het Feijenoord van het amateurvoetbal." Iedere club kijkt tegen jullie op en bovendien trekt de wedstrijd tegen UVS altijd veel publiek." De in blauwe jasjes en grijze pantalons gestoken UVS-spelers kregen aan het eind van deze gezellige avond door de heer J. Franken (contactcommissie UVS) blau we trainingspakken aangeboden, waar van er een door Bart Lardé „aan het publiek werd getoond." Ook COVS- voorzitter Th. W. v. d. Klugt gaf acte de présence evenals de Ren- en Tour vereniging Swift-Combinatie in de per soon van de heer v. d. Lelie. Oud- voorzitter Bosboom bood eveneens zijn gelukwensen aan, terwijl uit Parama ribo een brief binnenkwam van Peter Witteman, die kennelijk zijn vroegere club nog niet vergeten is. RAAK! Alles voor poes en hond: hals banden, lijnen, borstels en kam men, eetbakken, speelkluiven, speelballen, blikjes lekkers en knauwgom! Alles voordevogeltjes: kooien, voederautomaten, badjes en snoepjes. Ook bloembakken. Ook alles voor de tuin, tot motor maaiers toe. Ook goede raad! RAAK. Nieuwe Rijn 50 Tfn 208 24 (01710) Jongeman te Hoogmade door stroom gedood De politie van Woubrugge deelt mede dat de 16-jarige Jan van der Salm te Hoogmade gisteravond is overleden ten gevolge van een elektrische schok. Jan van der Salm was in zjjn ouder lijke boerdery bezig met het voeren van kalveren In de boxen, toen hy by een loshangende kabel met fitting een nieu we gloeilamp in wilde draalen. Hjj werd daarbjj kennelijk door de stroom ge troffen en was op slag dood. Een anel- gekomen dokter J. Nooter kon slechts de dood konstateren. HILLEGOMSE JONGELUI IN NOORDWIJK OP INBREKERSPAD Na goed speurwerk door politie gegrepen dramatisch belicht door Cayatte CAMERA: Le risque du metier André Cayate Is de ongetwijfeld knappe regisseur geweest van de film „Les risques du métier" (De risiko's van het beroep). Hij is uitstekend geslaagd ln de keuze van de acteurs en actrices en heeft getoond zjjn goede naam op het gebied van de moderne film alle eer aan te doen, althans met de „Risiko's van het beroep". Het gegeven ls nle nieuw: een leraar wordt ervan aan de hand van verklaringen van enige meisjes leerlingen verdacht ontucht met minderjarigen te hebben gepleegd. De leraar, Doucet (gespeeld door de beroemde Franse chansonnier Jacques Btcl), is diep geschokt door deze aantijging, wat wordt verergerd door het feit, dat enkele andere vrouwelijke leerlingen gelijkluidende verklaringen afleggen. De jeugdige aantjjg8ters beseffen nauwelijks wat zjj doen, en het ls Doucet niet gegeven het bewijs te vinden van het tegendeel, TOTDAT De gevoelige Brèl bleek bij uitstek de geschikte persoon voor het brengen vtn de leraar die nagenoeg alles over heeft voor leerlingen uit zijn klas, maar die door enkelen onder hen wordt verguisd. Dat, als wraak omdat hy geen aandacht schenkt aan hun pogingen bij hem in de smaak te vallen. De eerste aanklaagster tenminste, want de twee andere hebben hun eigen redenen: de een moet haar verhouding met een vriendje proberen goed te praten voor haar vader en de derde wil alleen maar interessant doen: ..Ik maak nooit Het meisje dat zich versmaad en vernederd voelde door Doucets afwijzing wordt overtuigend gebracht door Delphine Desieux. De vrouw van Doucet, een gevoelige vrouw die in haar mans onschuld gelooft, wordt gerealiseerd door Emmanuelle Riva. Opvallend is in de film de nare zijde van de publiciteit belicht: de grote krantenkoppen en foto's in vele formaten met één ding gemeen: groot en duidelijk verhullen de menselijke tragedies die kunnen schuilgaan achter wat op het eerste gezicht een gemiddeld zedendelikt lijkt. Betoond wordt de zogenaamde „revolverjournalistiek" van haar meest onsympathieke zijde. Opvallend goede rollen speelden nog de burgemeester en de rechter-com- missaris. Kortom: een film om te zien, als men tenminste de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt. LIDO: Hoe verschrikkelijk 't is om 'n neger te zijn ondervindt Inspecteur Hoe verschrikkelijk het ls om een neger te zjjn ondervindt Inspecteur Tibbs ln het kleine plaatsje Sparta in Misslsippl waar hjj op zekere nacht betrokken raakt hjj een moord. Een van de geldmagnaten, waar het dorpje zjjn welvaart aan te danken heeft, ls dood in een steeg ge vonden. Tibbs, die zich 's nachts om twee uur In het plaatselijke station bevindt wordt op weinig zachtzinnige wjjze naar het bureau gevoerd. Virgil Tibbs heeft 160,by zich. Een ongelooflijk bedrag voor een neger. De dader is gevonden. Een vuile „nikker", die met deze moord op zjjn geweten zo snel mogelijk van de aardbodem dient te verdwijnen. Wanneer Tibbs al de beledigingen rustig en geduldig over zich heen heeft laten gaan identificeert hij zich als politie-inspecteur. die op de trein wachtte, die even later inderdaad zijn signalen door de duistere nacht zendt. Een telefoontje naar Tibbs" superieuren brengt bovendien aan het licht dat hij een eerste klas rechercheur is. Sheriff Gillespie moet beschaamd zijn vergissing bekennen. Moet hij deze Tibbs echter aan spreken met „Mister Tibbs"? Deze „zwarte hond" die hjj even tevoren nauwelijks het leven gunde? Toch laat hy zijn antipathie varen, al barst hfl enkele malen nog uit ln woede wanneer hij moet ondervinden dat hy vergeleken bij deze Tibbs maar een kleine Jongen is. Tibbs en Gillespie gaan tenslotte naar de moordenaar zoeken in een dorp, dat Tibbs' bloed wil zien vloeien. Sidney Poitier is de hoofdrolspeler in deze film die de rassendiscriminatie weer aan de kaak stelt. We kennen deze Jonge acteur al uit „The Dutchman", die tydens de „Fllmerltus" werd ver toond. Een film-ster met een grote toekomst, die een rol speelt die ge baseerd is op de werkelijkheid. De onderdrukte en vertrapte neger, die met zyn -zwarte huid als vuil opzy wordt geschoven, alsof hy een ver- schrikkeryke ziekte met zich meedraagt. Poitier beeldt de neger-Inspec teur op werkeiyk grootse wyze uit en laat de opgekropte woede en de machteloosheid goed naar voren komen, maar ook de zelfverzekerdheid omdat hy ln zijn daden gelooft. Samen met Rod Steiger bezorgt hy de bioscoopbezoeker een film met intense spanning, die de gebreken van het „weelderige Amerika" op schrille wyze blootlegt. Jacques Brèl en Emmanuelle Riva als het echtpaar Doucet hy een 200 Jaar oude tragi-komedie „Volpone" van Ileii Jonnon, onder het mes nam. Een kostelijke produktle werd het resultaat; een „moord dadig" blijspel vol flitsende dialogen, met welk „sword-play-word-play" deze New York se regisseur al eerder grote successen behaalde. „VolDone" (de Vos) is het uitgangspunt voor de rijpere playboy en mil jonair Cecil Fox, die in een prlvé-voorstelllng aanleiding zag oni de Intrige van het toneelspel te gebruiken om er enkele vroegere vriendinnen een poets mee te bakken. Hjj neemt een secretaris, McFly, ln dienst en geeft voor, dat hy stervende Is. Drie van zyn ex-minnaressen worden door hem ontboden en liet spel begint. Mrs „Lone Star", ryk maar geen blad voor de mond nemend, prinses Dominique, een elegante verschynlng, en de mooie, maar oppervlakkige actrice Merle McGIll staan om beurten aan het sterfbed, hopend op een deel van Fox' grote fortuin. McFly intrigeert er doorheen, omdat hy een soort ceremoniemeester ls die moet toezien, dat er niets fout loopt en dat de dames geen argwaan krygen. De komedie verloopt voorspoedig en luchtig, totdat mra Lone Star dood op bed wordt aangetroffen: moord of zelfmoord" Ineens Is de hele situatie veranderd en ïykt het of iedereen in een dodelijk complot zit. Natuuriyk zit er een onverwachte wending In de zaak. die Manklewicz meesterlijk heeft uitgesponnen. Er is spanning en vroiykheld genoeg in deze „thiller" die wy kunnen aanbevelen. Toegang veertien Jaar. REX: Het bloedspoor In de heuvels. Twee soldaten. Seagal en Brewster, zyn tydens de Amerikaanse Burger oorlog belast met het transport van de soldij van een compagnie. Ze horen dat de oorlog afgelopen ls en besluiten er met het geld vandoor te gaan. Pech achtervolgt hen wanneer zy federale politie tegenkomen. Dan moet het lot beslissen wie er met de buit vandoor mag gaan en wie de soldaten af moet leiden. Brewster trekt de laagste kaart, wordt gevangen genomen en gaat de gevangenis in. Als hy daar na vyf jaar uit komt, verkeert hy ln de vaste overtuiging dat Seagal voor zyn vrouw en kind gezorgd zal hebben. Dat blijkt niet het geval Voor de liefhebbers van een stevige knokfilm. Toegang 14 jaar. TRIANON: Mat Helm en de onderdrukkers Mat Helm ls de man, die in de geiyknamige film, welke deze week in Trianon draait, als geheim agent spectaculaire staaltjes uithaalt van moed, kracht, en onverschrok kenheid. In deze hoedanigheden doet hy sterk denken aan de super-held James Bond. Mat Helm, gespeeld door Dean Martin, Is mlsBchlen wat milder dan collega Bond, alhoewel hU ook wel weet wat te doen met zijn tegenstanders, maar het gaat minder sadistisch. Mat Helm krygt op dracht te achterhalen, waar een soort vliegende schotel terecht Is ge komen, die na een proefvlucht niet meer op de basis is teruggekeerd. Het spoor leidt naar een organisatie, die een belangrijk centrum heeft In Spanje. Gelegenheid dus om prachtige opnamen te maken in een paradys- lijke omgeving. Toch wordt het leven van onze held voortdurend bedreigd, maar veelal door middel van de nieuwste ontdekkingen van de techniek weet hij zijn belagers te ontsnappen. Soms wordt hij ook onverwacht geholpen door lieftallige schonen: zy zetten hem op de weg naar het centrum van de geheime organisatie en daar zou het luchtvoertulg zich bevinden. Na een barre tocht bereiken zy het verufgclegen kamp, waar het hoofd van de organisatie verbiyf houdt. LangB slinkse wegen bereikt Mat Helm nu zyn doel. De film is zonder meer spectaculair te noemen. De stunts en technische grappen, welke ontleend ïyken aan het Jaar 2000 zyn niet van de lucht. Het verhaal zit aardig in elkaar en staat borg voor anderhalf uur amusement. Toegang 14 jaar. LUXOR: gaat nog een week langer de lotgevallen van Mozes ver tonen. zyn gehele levensgeschiedenis wordt erin verhaald en boeiend gebracht. De film is tien Jaar geleden gemaakt, maar nog steeds zó boeiend, dat hij voor Iedereen de moeite waard is gezien te worden! Keu ring: alle leeftijden (ook om de leeftyd hoeft hy niet gemist te worden; Iets voor het gehele gezin?) Leidse won kleurendia-wedstrijd Dank zy uitstekend speurwerk van de rijkspolitie te Hillegom en de Noord- w-ykse recherche, heeft men in een ge- zameniyke aktie de hand kunnen leggen op een tweetal jongelui uit het bollen- dorp die in de nacht van 27 op 28 april j.l. heeft ingebroken in het bowling- centrum aan De Grent te Noordwyk. Zy verschaften zich toegang door het forceren van een raam. waarna zy de speelzaal doorzochten, een deur uit de scharnieren lichtten en een muntauto- maat open kraakten. De buit was niet groot. Slechts een klein bedrag geld troffen de daders aan. Verder den een aantal snuisterijen meegenomen. De kraak kwam aan het rollen, toen by een huiszoeking te Hillegom, waar de heren ook by inbraken waren betrok ken, uit het bowlingcentrum ontvreemd de goederen werden aangetroffen. Bij het onderzoek bleek, dat de jongens bij hun rooftocht gebruik hadden gemaakt van een auto, welke z.y by een bollen- bedi-yf te Hillegom hadden weggenomen. Na de inbraak was de wagen wéér door hen teruggebracht. De daders bleken nog heel wat i op hun kerfstok te hebben. Toen zy by een uitgebreid verhoor flink aan de tand werden gevoeld, bekende een van hen, samen met een jonger vriendje, eveneens afkomstig uit Hillegom, al eerder een bezoek aan het Noordwykse LEIDSE AGENDA VRIJDAG 10 MEI bowlingcentrum te hebben gebracht. Dit gebeurde in september 1966. Bij deze in braak werd toen een bedrag van ruim 3000,- buitgemaakt. Van het geld had den zy te Amsterdam en elders een ■vrolijk leventje geleid. In diezelfde nacht braken zij ook in bij de snackbar „De Zeehond" aan de Hoofdstraat, waar eveneens geld werd gestolen. Verder bleken zy zich in die tyd toegang te hebben verschaft tot de Christus Koningschool en de Openbare school. Ook daar werden toen geld en goederen ontvreemd. De jeugdige inbrekers zijn voor de Of ficier van justitie geleid en in verzeker de bewaring gesteld. Klokslag tien uur schalde door Treslong-Hillegom: eerste prijs in de kleurendia-wedstrijd voor figuranten (georganiseerd door Kodak): Ans Lin- derhof uit de Timorstraat 59 te Leiden. Met haar inzending van de kleurendia „Uw gulden is op markt en straat, een daalder waard", legde zij zaterdag 27 april (Corsodag) beslag op de eerste prijs. Binnen een week kwam haar inzending op het witte doek in Ilille- goms Treslong, waar het Centraal Co mité Bloemencorso gisteravond de deelnemersavond tevens prijsuit reiking belegde. De tweede tot en met de vierde prijzen gingen alle naar „het centrum van de Bollenstreek": Lisse. Mej. Ineke I van Dijk won de tweede; Henny Boes- man de derde en Mary Balkenende de vierde prijs. De vijfde prijs ging j naar Harry de Boer te Hillegom. Uit handen van de heer Scheepers moch- I ten de vyf een camera in ontvangst nemen. Tevoren vertoonde Kodak ruim (ADVERTENTIE) VANDAAG START ONZE MAAK NU EEN van 7.50, 10,—, 15,— of 20.— voor eik oud fotokastje. Natuuriyk koopt U die fotocamera in een fotozaak niet een persoonlijk fotoadvies de grootste sortering de snelste en beste service DAARVOOR MOET U WEL NAAR JAN Breeatraat 128 Haarlemmerstraat 102 LEIDEN DEELNEMERSPRIJZEN Daar de erevoorzitter, de burge meester van Bennebroek en met hem zijn collega's uit Haarlem, Hillegom, Lisse, Sassenheim en Warmond we gens een B.B.-oefening verhinderd bleken, reikte de vice-voorzitter, de heer B. Arendshorst uit Noordwijk de vele oorkonden uit. Verschillende prij zen als bekers, medailles, etc., zullen alsnog na inscriptie de winnaars bereiken. De gemeente Lisse ontving ,,'t groot goud" voor de wagen „Zoem- zoem"; Hillegom ontving dit even en de gemeente Sassenheim „het klein 'n Spontaan applaus klaterde op,toen aandacht werd gevraagd voor de heer Gerard Verdegaal uit Sassenheim, die niet minder dan 15 maal het bloemen- arrangement verzorgde van de plaat selijke K.A.V.B. Dat werd herhaald voor „Alaaf van Noordwijkerhout" met 35 figuranten voor de meest humoris tische inzending. Hun (bollen)boeren- blaaskapel „De Kaninefaaten" zorgde gisteravond voor de muzikale noot. BINDER-PRIJZEN Voor het eerst in de 21 jaar werd het bindwerk beoordeeld. De eerste prijs ging naar de bloembinder A. Kok te Veendam met zijn bindwerk aan de praalwagen „Lentejuwelen"; 2e prijs A. Hoedemaker uit Deventer met „Elegance" en de derde prijs bleef in de Bollenstreek: Chr. Koomen te War mond (Panda-wagen). Bij de luxe wa gens glorieerde bloemenbinder J. de Zwaan uit Den Haag voor de Ama ryllis-auto van kwekerij en export- handel Weyers-Mense uit Vijfhuizen. De r.k. Tuinbouwschool uit Noordwij- kerhout droeg zorg voor het best ver zorgd steekwerk. De voorzitter van het Centraal Co mité Bloemencorso Bollenstreek, de heer J. Blonkenburg uit Bennebroek maakte in zijn begroetingswoord zijn gehoor deelgenoot van „de zorgen" van het comité voordat de Lenteparade 1968 vorige week zaterdag te Haar lem van start ging. De twee dagen tevoren regende het pijpestelen. De hyacinten-nagels waren bar nat Noch- thans is het steekwerk door de scho lieren van de diverse tuinbouwscholen voortreffelijk gedaan. Hun leraren sloofden zich uit en spreker verwachtte Hulde bracht de heer Arendshorst aan de beide heren Van Driel sr. en jr., die elk jaar de „attracties en stunts versieren"; de voortreffelijke begelei ding door de Rijks- en gemeente politie; de commissie voor onpersoon lijke reclame van het Centraal Bloem bollen Comité (C.B.C.) te Hillegom; erkenteijk toonde hij zich jegens de pers en N.T.S. in Eurovisie-verband. Tenslotte dankte de voorzitter de figuranten; de steek-ploegen en beide bloembollenveilingen te Lisse. Na de diverse prijzen-uitreikingen keken de honderden irf Treslong-Hillegom naar Bert Haanstra's film „Alleman" als sluitstuk van het zo rijk geschakeerd programma. ADVERTENTIE VOOR MOEDER mooi geborduurde lakeniiet PRONONCE Hattrick B. Jansen basis voor "rote zege Leiden-United Na de 2-0 overwinning, die Lelden United vorige week boekte op de V.V. Rynstreek, heeft de Leidse jeugd-selee- tleploeg van 16-18-Jarigen gisteravond op het I.ugdunum-terrdn een vrj royale zege behaald op het team van de F.C.- Veenstreek. Het werd aan de llnarlem- mertrekvaart waar de regen zo nu en dan als spelbreker optrad een 5-1 zege voor Lelden United, dat alleen In de eerste helft goede tegenstand onder- De rust ging dan ook In met een ma gere voorsprong, die in de 35e minuut verkregen wps door een doelpunt van Stan v.d. Meel. Werden de Lcldenaren voor de thee nog beho'oriyk ln bedwang gehouden door de Veenstrekers, die hun technische tekortkomingen compenseer den met een groter enthousiasme, na de hervatting moest F.C. Veenatrook maai liefst vier goals toestaan. Al vrij spoe dig bracht Bert Jansen de stand op 2-0, waarna Docos-speler v.d. Meel de score verhoogde tot' 3-0. Weliswaar wisten de Veensttrekera vla SVOW'er v.d. Wete ring dc score nog een Iets beter aan zien te geven, maar bedreigen konden z»J de Leldse ploeg geenszins. Rooden- burger Bert Jansen, die tezamen met de .middenvelders" Rosbergen en Mani- puttl resp. Roodenburg en UDO. tot de uitblinkers behoorden, voerde de «tand tot 5-1 op waarmee hij tevens een hat trick op zyn naam wist te schryven. Dat de overwinning niet nog hoger uit viel danken de Veenstrekers aan hun voortreffeiyke doelman Jacques Bouw- j meester. Bollenduinstreek kon overwicht niet uitdrukken Op het Teyllngen-terreln Sasscn- lielm wist het elftal van de Bollendulu- streek opnieuw haar grote overwicht niet In doelpunten uit te drukken. Even als vorige week leden de Kolleiidulnstre- kers een 3-1 nederlaag. V.V. KUnstreek, dat de zege naar zleli toetrok', deed in technisch opzicht weliswaar onder voor haar tegenstander maar toonde zich In de nam al zeer bekwaam. Al vry snel ontstond by een doelwor- steling het derde doelpunt. Stompwykse Boys-speler Luiten wist te scoren en nam even later ook het tweede doelpunt voor zyn rekening. Zelfs konden de Ryn- strekers het zich nog permitteren om een strafschop onbenut te laten. Na de rUNt leken de Jongeus uit de Bollenduin streek langszij te zullen komen. Van Beek van Lisse bracht de stand op 2-1, maar ondanks een groot veldovcrwlcht bleef het Rynstreckdoel voor verdere doorboring gespaard.. Sterk tegen do verhouding in wist tenslotte Rornbouts van Alphense Boys uit een strafschop de eindstand te bepalen op 3-1. BONDSTEAM Nu twee wedstrijddagen achter de rug zyn hebben de organisatoren een selec tie-team samengesteld, dat op zaterdag 18 mei a s. zal deelnemen aan het bonds- tocrnool op het Boakooptcrreln waar Gouda en Haarlem als tegenstanders zullen fungeren De 14 geselecteerden zijn: doel verdedigers: J. Bouwmeester (DOSR) en Prook (Alphense Boys); achterhoede: Hannaart (LFC), Finman (UVS), v.d. Voort (Lisse) en Rornbouts (Alphense Boys); midden: Rljabergen Roodenburgi en Manlputtl (UDO) en W. v. Beek (Liasc); voor: Pardon (Roo denburg), Luiten (Stompwykse Boys), Van Duyn (UVS), Spaanderman (Noordwyk) en B. Jansen (Roodenburg).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3