„Nader tot pinter ZELDZAME TINVONDST OP NS-TERREIN HERENSINGEL UW MENING De ambtswoning van de burgemeester van Oegstgeest Kolderiek blijspel van Ensemble: „Het paard van de koning PAGINA 4 DONDERDAG 9 MEI 1968 Nieuwe brandweercommandant te Leiden Burgemeester en wethouders hebben de heer A. C. Broeshart te Haarlem met Ingang van l september a.s. benoemd tot commandant van de I^ddae brand weer. Door deae benoeming wordt de vacature vervuld, die waa ontstaan door het overladen van de heer S. H«ge- De heer Broeshart (44 jaar), die ge huwd Ia en vier kinderen heeft, la thans hoofd van de afdeling preventie van de Haarlemae brandweer, tevena plaats vervangend commandant. Na het voltooien van zijn HBS-oplel- ding en zijn studie aan de HTS (weg en waterbouw), bekleedde de heer Broeahart verscheidene functies, zowel ln het bedrijfsleven ala b|J verachlllen- de gemeenten. Zo waa hij o.m. enige Jaren technisch ambtenaar te Zoeter- meer en te OegatgeeSt. In 1957 werd hij benoemd tot ad- Junct-hoofdbrandmeester te Haarlem, waar hij ln 1961 werd bevorderd tot hoofdbrandmeester en hoofd van de af deling preventie. In 1904 tenslotte werd h|J hoofdbrandmeeeter eerate klaa. EHD heeft twee nieuwe ambulance- auto's nodig By de Gemeenteiyke Geneeakundige cn Gezondheidsdienst zyn twee ambu lance-auto's in gebruik voor de Eerste Hulp Dienst. Doordat deze wagens, welke in 1960 - |J( en 1964 in dienst werden gesteld, hoofd- zaa zakelijk voor korte ritten worden ge bruik, zyn zy aan verhoogde motorslij- tage onderhevig, waardoor zy nu ern stige gebreken gaan vertonen. Daarby kamt nog, dat de carosscrie van de oudste auto zodanig door roest Is getast, dat herstel niet meer mogel en de wagen bulten gebruik moet den gesteld. Verder Is de vering beide voertuigen te stug gebleken patlëntenvervoer, terwijl de Inrichting niet meer voldoet aan de eisen, welke nu gesteld moeten worden aan het vervoei van zieken en slachtoffers van ongeval- Imperium geeft zomer-a vond voorstellingen „Het ontbreekt In Leiden zoals trouwens ln heel Nederland aan toneelopvoeding. Dat willen wij ver anderen. Pinter spelen is een gewaagde zaak, men zie er de vele (kwade) reacties van het publiek na de t.v.- vertonlng van „De Thuiskomst" maar op na. Men verwijt hem negativisme en ontwaarding van de menselijkheid. Daarom gaan wij Pinter spelen; omdat hij omstreden is en om de waanzin nige reacties van de mensen op het werk van een schrijver die volgens veel positieve punten heeft. Wij willen het publiek nader tot Pinter brengen." Dit zegt free-lance regisseur W. Siere, die voor de amateurtoneelgroep Imperium in de tweede helft vijf voorstellingen van „De Dienstlift" van Harold Pinter zal regisseren. Om dat Pinter spelen voor een amateur- groep betrekkelijk uniek is en omdat de voorstellingen in een zeer bijzon der kader geplaatst zullen worden, wijdde het bestuur van deze amateur toneelgroep woensdagmiddag 8 mei, in haar eigen Microtheater aan de Veste- straat een persconferentie aan de vijf komende „zomeravond"-voorstellingen. De première van „De Dienstlift" zal, in tegenstelling tot door de groep UITNEMEND ZANGRECITAL VAN LENY STEVENS-RIDDERHOF kleine ztuil van de Stadsgehoor zaal gaf de sopraan Leny Stevens-Rid derhof een zangvoordracht met liederen van Brahms. Montsalvatge, Hugo Wolf en Schubert. Wie deze zangeres een maal heeft gehoord zal nooit het bij zonder timbre van haar stem vergeten. als zangeres opvat. Maar wat zij gister avond heeft gepresteerd is wel een hoog tepunt van musicale prestatie wat techniek, voordracht en uitgelezen pro- I grammakeuze betreft. Haar speciale timbre gaf leder lied een grote spanning. Zowel in de hoge In verband met het vorenstaande zul- als ln de lage ligging bleef de stem gaaf. len op korte termyn twee nieuwe wa- alsmede in forto als in piano. In ieder gens moeten worden aangeschaft. De I geval heeft zij getoond een bijzonder keuze is gevallen op ambulances van het! begaafde zangeres te zijn, die wij te merk Peugeot, welke Inclusief de mobi- weinig op onze concertpodiums horen. kosten Ieder lied te bespreken ligt buiten het De leverancier van de nieuwe auto'e Ie heetek van een recenele. Van de serie bereid voor de oudste wagen I 500.- te van Brahms trof ons het meest ..Tren- betalen. De andere aal als reserve-auto nung» en Immer lelser Van de eigen- kunnen worden aanghouden. waardoor j <IJ<<»« Zuid-Amerikaanse componlet Xa- Spaanse componist Mompou, waarin hij zijn pianistische bekwaamheid kon de monsteren. Het is bedroevend, dat in een stad als Leiden geen goede concert vleugel te krygen is. Die er stond vol doet niet aan de eisen. Hans Stoop, cla rinet, bleek in drie kleine stukken van Schumann een uitstekende blaastechniek te hebben verworven, maar de voordracht hadden wij toch wat levendiger willen eerder gedane publicaties, op dinsdag 14 mei plaatsvinden. Aanvang 9 uur 's avonds. DISCUSSIE Het bijzondere van de komende voorstellingen is, dat het publiek na afloop de gelegenheid zal krijgen te reageren tijdens een discussie met regisseur en hoofdrolspelers. Daarbij bestaat de mogelijkheid dat bepaalde scènes nog eens overgespeeld zullen worden. Pinter op hel repertoire nemen is voor 'n amateurtoneelgroep een hache lijke zaak. Dat blijkt wel uit het feit dat Imperium eerst voor haar leden een proefvoorstelling gegeven heeft. Na die proefvoorstelling moesten die dan maar bepalen of het stuk wel of niet op het repertoire genomen zou worden en zo ja in „open" dan wel „gesloten" voorstellingen. Ook finan cieel is het een grote gok. Imperium durft het echter aan. VERDERE PLANNEN Na de Pinter-serie staan nog andere actuele toneelstukken op het program ma. Direct erna komen er voorstellin gen van Nijhoff's Pinksterspel ,,Des Heilands Tuin"; verder zal in he kader van de uitwisseling Oxford Leiden, een Engelse groep in 't Micro- theater „De Leeuwerik" van Annouilh komen spelen, en is onder leiding van Jan Chr. Bartelsman begonnen aan de repetities voor Sartre's „Vuile han- oktober uitgebracht zal worden. OEGSTGEEST Blikschade. Op de Leidse Straat weg te Oegstgeest stopte een Citroën ID, ter hoogte van perceel nr. 13. Daardoor reed een achteropkomende auto tegen hem aan. Er deden zich geen persoon- ïyke ongevallen voor, wèl was er aan zienlijke blikschade. „HET GROENE KRUIS" OEGSTGEEST DEED OPENING VAN ZAKEN Secretaris De Visser trad rut 31 jaar af In het wijkgebouw ;nouaen. waaraoor ut juijiweg tlldens reparatie- of onderhoudsbeurten vier Montsalvatge zong Leny Stevens werd gisteravond de algemene leden van één der nieuwe ambulances geen vijf Negerliederen, die een goede en diep vergadering gehouden van „Het Groe- bcrobp meer bal behoeven te worden EC- doorleefde voordracht beleefden, eoale - - r ii Dhpvere het ontroerende Fnnrinn daan op particuliere ziekenvervoerders om een wagen gereed te houden voor ge bruik ten behoeve van de Eerste Hulp DienBt. Met de aankoop zal een bedrag ge moeid zijn van 63.500,-. ADVERTENTIE Voor Moederdag eerst naar Haarlemmerstraat 172-174-179 Herenstraat 9 BURGERLIJKE STAND Geboren: Wilhelmina Klazina, d.v. J. A. Jansen en B. Spanhaak; Brenda, d.v. J. J. J. Vogelaar en A, J. Bakker; Jacob, z.v. G. van Delft en G. P. Monster; Ar thur, z.v. D. F. M. Volkers en M. M. A. Humme; Antje Adriana, d.v. G. A. van der Hooft en J. P. van der Kooy; Jeroen, z.v. M. C. van Hemert en F. Dekhuyzen. Overleden: J. H. A. Bosch, 78 jaar, man; E. T. F. Brouwer, 2 jaar, zoon; H. D. loosterman, 68 jaar, man; J. Rietkerken. 71 jaar, wed. van H. de Roo- de; A. G. M. YVelzenes, 33 jaar, man; S. A. Bréchet, 87 jaar, wed. van E. Eng- berta. ne Kruis". De voorzitster, mevrouw M. van den Bos-Buurman, merkte in haar toespraak op dat 1967 een goed jaar is geweest voor de vereniging, in het bijzonder de samenwerking met het „Wit-Gele Kruis" onder één dak ver- Wolf-llederen, vier uit Italienisches Lie- loopt zeer naar wens. derbuch en drie Mörike-liederen. Hugo Wolf vraagt een grote geestelijke ryp- held en hoge zangkunst. Ook hierin is deze zangeres voor het grootste gedeel te geslaagd. Wy denken aan „Auch kleine Dingen" en vooral aan „Verbor- genheit". wy vonden het enigszins jammer, dat zy haar recital besloot met een roman tisch werk als „Dir Hirt auf dem Fel- De heer Jac. de Visser, gemeente secretaris en tevens secretaris van het Groene Kruis nam gisteravond na 31 jaar afscheid van zijn bestuursfunctie. De voorzitster overhandigde hem een fraaie kristallen asbak met bloemen- toef. De heer De Visser gaf in het jaarverslag vergelijkende cijfers van 1937 en 1967. begin en eindjaartal Schubert. Muziek uit deze tyd I ziJn bestuurslidmaatschap. Het aantal had beter aangesloten. In Henk Brlër wijkvezrileegsters groeide van 1(1937) had zy geen betere begeleider kunnen f t lw7); de leden namen toe van - h99 (1937) tot 2315 (1967); het aantal bezoeken van de wijkzusters verdub- bede over die lange periode n.l. van 3385 ('37) tot 6180 ('67). Toch schijnt het dat Oegstgeest in dertig jaar gezonder is geworden, want het aantal uitgeleende artikelen nam van 693 in het jaar 1937 af tot 675 in 1967. Helaas moest een belangrijk GR0FVUIL- 0PHAALDIENST VRIJDAG 10 MEI Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornel is Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bei- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straat. Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat. Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein. Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat. Paganini- straat. Scarlattistraat, Griegstraat, Do- nizettilaan. Aanwinst voor De Lakenhal Ver, van Huisvrouwen Afd. Leiderdorp in oprichting Door de snelle groei van Leiderdorp en de bezwaren die er bestaan van de leden van de Leidse Ver. van Hulsvrou wen de afstand tot de Leidse afdeling af te leggen op de clubavonden, is be sloten een Lelderdorpse afdeling te stichten van de Ned. Ver. van Huis- Woensdag 15 mei a.s. zal in 't Dorps huis aan de Hoofdstraat een oprich tingsvergadering van een afdeling Lei derdorp plaatshebben. De aanvang van deze avond is gesteld op 20.00 uur. Toekomstige leden en belangstellen den worden daarom verzocht op die avond aanwezig te zyn. In eerste instanties wordt gedacht aan het ondernemen van aktlvltelten als le zingen, discussie-avonden, excursies, de monstraties en kontaktmlddagen en avonden. Maar men staat open voor nieuwe suggesties. De landeiyke vereni ging telt momenteel ruim 47.000 leden. Het kontaktadres is: mevr. H. Stamp, Ericalaan 20 te Leiderdorp. Telefoon van mevr. Stramp: 01710-31019. onderdeel van het Groene Kruis wor den stopgzeet n.L de kleutertandver- zorging. Mevrouw Scheffer, die het belangeloos deed, is er mee opgehou den. E enopvolger is nog niet gevon den. Penningmeester W. J. de Tombe kon het boekjaar met een batig saldo afsluiten. Bestuur Herkozen werden mevrouw M. van den Bos Buurman (voorzitster) en me vrouw J. van Egmond-v. d. Berg (be stuurslid). Als secretaris wordt de heer J. D. Visser opgevolgd door de heer F. Slijper. Mevrouw B. C. Bolhuis- Montagne is vertrokken. Haar plaats wordt ingenomen door mevrouw De Boer-Wijn ja. Tot slot werd het bestuur nog uitgebreid met mevrouw M. v. d. Minne-Scheffer. Gezien het Internationale karakter van Boskoop is deze gemeente het vorig jaar toegetreden als lid van de Raad der Europese Gemeenten. Boskoop Ls een van de 340 Nederlandse gemeenten die lid zijn. Vanmorgen onthulde burgemeester Van Dedem een bord „Europese Gemeente" aan het einde van de Zyde. Een dergelijk bord komt by elke Invalsweg van de gemeente. Het ls vandaag „Dag van Europa" en de Europese vlag hangt uit vanaf het raadhuis. „DIK DOEN" Oegstgeest, 8 mei, Je vraagt Je toch werkelijk af of men daar in Noord-Brabant helemaal gezond ls. Er wordt van alle kanten geklaagd over werkloosheid en er zijn nog talloze andere grote moeiUJkheden in handel industrie. In plaats van hun dure ci ten te stoppen ln plannen tot oplossing van die problemen gaat men daar even tjes dik doen; de aanschaf van eec deurtje voor het provinciehuis van zo'r 170.000 gulden! En of dat nog niet vol doende is; nu gaat men nog wat centjes by elkaar garen voor een wandkleed- je. dat toch zo aardig zou staan in het nieuw huis. Ook daarvan zal de prijs wel ongeveer evenredig zijn met de enorme afmetingen (pl.m. 150 m2). Misschien tillen de Brabanders niet zo zwaar aan hun eigen problemen, maar laat ze dan ln godsnaam eens iets meer lezen over de toestanden elders ln de wereld. Misschien komt men enige kennis en enig begrip voor die problemen wel tot de conclusie, dat een eenvoudige houten (en ik weet niet hoe veel goedkopere) deur minstens zo mooi zal zijn als zo'n log metalen geval. En misschien bedenkt men dan, dat wat minder kostbare decoratie even goed een fraai effect kan geven. (Ce qui est beau. n'est pas toujours cher). Misschien is het goed hier nog even op te merken, dat juist evenvoud in de architectuur zo modern is, want ook sou wel eens niet tot Brabant door gedrongen kunnen zyn. JOH. P. JUFFERMANS, Advertentie OORSPRONKELIJK VOORSTEL OPNIEUW IN COMMISSIEBERAAD B en W. van Oegstgeest hebben het nodig gevonden de kwestie van d< ambtswoning, waarover in de raadsver gadering van 1 mei j.l. de stemmen heb ben gestaakt in de belde raadscommis sies te doen bespreken. De raadscommissie voor openbare werken ls niet tot een nieuw schriftelijk advies gekomen, maar de commissie voor de financiën en het onderwys heeft het volgende medegedeeld: a. Een lid vroeg zich af of er juridi sche gevolgen zyn i.v.m. het voorlopig koopkontrakt als burgemeester en wet houders hun voorstel terug nemen. Dit lid is overigens voor het voorstel. b. De commissie adviseert, als het voorstel niet doorgaat en een ander ob ject zich voordoet, eerst de raadscom missies te raadplegen. c. Een lid was van oordeel dat niet ho ger dan tot 200.000,- ln totaal behoort te worden gegaan. d. Een lid behoudt zich zijn stem voor, doch zal ln de fractie gaarne de verkre gen Informaties doorspreken. Ten aanzien van de hiervoor onder a gestelde vraag zijn B en W van mening dat het voorlopig koopcontract er van uit gaat dat een beslissing van de raad wordt gevraagd. Zij menen dan ook dat terugname van het voorstel juridische gevolgen kan hebben. Uit 't voorlopig koopcontract blijkt dat 1% makelaarscourtage (en omzetbelas ting hierover) verschuldigd is. Abusie velijk zyn de bedragen hiervoor niet in de kostenbegroting van het voorstel d.d. 24 april j.l. opgenomen. Het eindbedrag moet in plaats van 263.130,- zijn 266.700,-. Op het sportpark „Overbos" zal vrij dag a.s. des avonds om 7 uur een voet balmatch plaats vinden tussen het ge- meentepersoneel van deze gemeente en het gemeentepersoneel van de ge meente Sassenheim. Voor Warmond zullen in het strijdperk treden: T. de Vogel. P. Kwakkenbos, O. C. Pluc. W. Plug, H. van Grieken, C. Dietz, N. Ouwehand, C. ter Beek, G. Verweij, C. Neefjes en J. Rietveld. Als grens rechter zal fungeren J. v. d. Drift. Er bestaat voor deze wedstrijd bij zondere belangstelling. KATWIJK AAN DEN RIJN KRV 35 JAAR De feestdag voor KRV. 35-jarig be staan van deze sportvereniging, is nabij. Volgende week zaterdag 18 mei wordt dit zevende lustrum op feesteiyke wijze gevierd in het Parochiehuis. Daarvoor zyn uitgenodigd alle senioren met hun echtgenoten of verloofden, bestuurs- en commissieleden met hun dames. De re geling is in handen van een daarvoor benoemde feestcommissie. De collectie oude voorwerpen van het .Stedeiyk museum De Lakenhal is ver rijkt met een unieke collectie oud tin uit de Jaren 1525-1575. waarvan de waarde op een kleine acht mille wordt geachat. De voorwerpen bevinden zich reeds In het museum en men Is druk doende de 40 schotels en een kannetje, die ruim drie ecuwen zijn begraven ge weest. grondig te reinigen, ltlnnen niet al te lange tyd zal de collectie aan het publiek kunnen worden getoond. De his torische voorwerpen werden eind januari gevonden, tydens graafwerkzaamheden op het NS-eniplacement na hij de He rensingel. Werklieden, die met 'ii drag line bezig waren een gat te graven voor een grote olietank, stootten plotseling op 'n rieten mand die op 6 nieter diepte In het veen lag. De mand viel snel uit elkaar, maar de borden en het kannetje waren volkomen gaaf. De oudheidkundige dienst in Amers foort heeft de voorwerpen onderzocht en Inmiddels verklaard dat hier van een unieke vondst van grote historische waarde kan worden gesproken. In to taal gaat het om 9 platte en 37 bolvor mige schotels en een kannetje. Op de borden komt een familiewapen voor. Volgens de deskundigen zyn de borden gemaakt door een Leidse tin gieter. In het archief van de gemeente Lelden ls komen vast te staan dat de borden hebben toebehoord a«n Dlrck Jacobz van Montfoort (1508-1602), een man uit gegoede burgery, eigenaar van vele hulzen en een kalk- en steenoven aan de Lage Rijndijk. De NS, op wier grondgebied de vondst is gedaan, hebben afstand gedaan van hun rechten ten gunste van De Laken hal. Ook met de vinders is een regeling getroffen. WARMOND Toneel van St. Matthias in Warmond Als sluitstuk van het 50-jarig jubi leum van de Muziekvereniging „St.- Matthias" geeft de afdeling toneel van deze vereniging op 11 en 18 mei twee jubileum - voorstellingen. Opgevoerd zal worden het Spaanse blijspel in twee bedrijven „De vrouwen krijgen hun zin", geschreven door Serafin en Joa quin Alvarez Quintero in de vertaling van Alfred Pleiter. De regie wordt ge voerd door Detlev Pols met assistentie van J. Duijnhoven. Het grime- en kapwerk wordt verzorgd door de firma v. d. Pijl te Leiden en de costumes door de firma De Wit uit Den Haag. Het belooft een avond te worden van uitstekend toneel waarop veel te ge nieten valt. nu ook in de Leidse schouwburg Jean Canolle's blijspel „Het paard van de ko- nlng" - „La jument du roi" - met veel I succes opgevoerd. Jean Canolle heeft de titel van dit blijspel ontleent aan de j woorden van Hendrik VIII, die deze uit- geroepen zou hebben toen hij zyn vierde vrouw Anna van Kleef voor de eerste maal ontmoette: „Heregod, wat een blauwbaard heeft Canolle tot het schryven van dit bfyspel gezet. De eer ste huwelijksnacht van Hendrik en Anna - een mislukte nacht overigens, waar over heel Londen zich heeft vermaakt - was een klucht, een bittere, wrange klucht, zegt Canolle zelf. „Het stuk is niets anders dan variaties op authentie ke gegevens. Alles lijkt fantasie en toch is alles historisch, of het nu de verschy- ning van Catharine Howard in travestie is of de woorden van Hendrik by de eer ste ontmoeting met Anna: Heregod. wat is dat voor een paard". Canolle heeft de vorm gekozen van een kluchtig blijspel. Regisseur Gel derman deed meer: hij maakte er een kolderieke klucht van. Wij geloven niet dat nij daarmee de intentie van Canolle geheel recht laat wedervaren. Maar het gegeven doet nu eenmaal kluchtig aan en het is dan ook wel enigszins te be- grypen, dat de regie hier en daar zijn toe vlucht neemt tot de kolder. Dat was ook de opvatting die Heuny Orri als Anna van Kleef bij tijd en wijlen van haar rol had. Zij gaf soms kosteiyke kolderieke scènes weg - wy denken daarby vooral aan het kaartspel ln het „mislukte" huweiyksbed. Wat dat be treft stak het spel van Guus Verstraete als Hendrik VIII daarbij soms wel wat pover af. Zyn spel was dikwyis erg mat - afgezien van zyn schampere en bijtende uitvallen. Naar ons gevoelen vulde hij bovendien de tekst nogal eens eigenge reid aan. I van Seist als Wriotestley, de kan selier van Hendrik, chargeerde hier en daar naar onze smaak te veel als de man die als derde in bed de zaak naar ..genoegen" van man en vrouw moest WI Moederdag-wensen VTNDT U BIJ Het (Noorwijkse) brei was nog niet best De Noordwykse politie arresteerde 'n viertal jongelui uit Lisse en Sassen heim, die bij café ,,'t Vuurschip" een vat bier hadden gestolen. Omstreeks 't middernachtelijk uur merkte een bewo ner van de Zeereep op, dat enkele per sonen uit een auto stapten, die met gedoofde lichten was komen aanrijden. Vervolgens gooiden zy een vat over eer muurtje. Op de melding ging een politiepa trouille direct op onderzoek uit, doch het vat bleek inmiddels verdwenen. Met een beschrijving van de. wagen e letters van het kenteken in het hoofd, zetten de politiemannen hun speurtocht voort. Enige tijd later troffen zij eer dergeiyke auto op de Koningin Wilhel mina Boulevard rijdend aan, waarop de inzittenden werden meegenomen naai het bureau. Aanvankelijk wisten de ne ren van niets, maar tenslotte zagen zij in. dat ontkennen niet baatte. Het vat bier bleken zij op het strand te hebben begraven, blijkbaar met de bedoeling voor een dorstige dag iets achter de hand te hebben. Tegen de daders, allen ln de leeftijd van 21 tot 23 jaar, werd proces-verbaal opgemaakt, zodat er voor hen toch nog iets in het vat blijft zitten. Marktberichten UTRECHT, 9 mei, Vee Totale aan- roer 4417. 139 runderen; 93 vette kal veren; 62 graskalveren; 1244 nuchtere kalveren; 255 schapen: 408 lammeren; 315 varkens boven 100 kg; 127 var kens beneden 100 kg; 731 biggen; 43 bokken en geiten. Prijzen: melk- en kalfkoeien 9751410: kalfvaarzen 1000 1200; vare koeien 8251025; pinken 850910; stieren 9501200; graskal veren 415635; nuchtere kalveren 40 70; fokkalveren 100240; schapen 100160; lammeren 90150; drachtige varkens 350450; lopers 85110; big gen 6271; bokken en geiten 1870, alles per stuk. Vette koeien, le kwal. 4.554.85, idem 2e kwal. 4.404.50, idem 3e kwal. 4.004.40; vette kalve- i, le kwal. 3.753.85, idem 2e kwal. 3.55—3.75, idem 3e kwal. 3.20—3.55; nuchtere kalveren 1.401.70; zware vette varkens 1.851.90; zouters 2.05 2.10; slachtzeugen 1.551.60; jonge slachtzeugen 1.601.70. Overzicht han- melk- en kalfkoeien: rustig - ruim prijshoudend; vette koeien: rus tig - prijshoudend; vare koeien: rus tig - ruim prijshoudend; vette kalve- matig - prijshoudend; graskalve- willig - ruimprijshoudend; nuch tere kalveren: willig - prijshoudend; fokkalveren: rustig - niet prijshoudend; schapen: willig - prijshoudend; lamme- willig - prijshoudend; varkens: redelijk - ruim prijshoudend; biggen: redelijk - ruim prijshoudend. GOUDA, 9 mei. Kaas Aanvoer 11 partijen, le kw. 3.55-3.65, 2e kw. 3.45- 3 54. extra tot 3.92. Handel kalm. R'ARENDSVEEN, 8 mei Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 3443; Sim Rood 38—44; Sim Wit 37—40: Sim Ar thur 38—40; Keefer 30—44; G. J. Sim Espérance 3740; Rozen: Baccara 7886; Carla 8294; Garnette en Ca rol 16—26; Zorina 19—31; Elsbeth 30; Bregina 3336; Coral Princess 3039; Krammen. Paul van Gorcum Ldies ,8; 30_36; Violieren J"'r;ï?°e.n?euP.0ïtlCU;.,5l"0m" >012: Chrysanten: Meto 88-98 p. St.: well, die Hendrik tot het huweiyk aan- -n„n. I zette op politieke motleven. De andere spelers sloten zich min of me vol by genoemden aan, waarbij wy nog willen noemen Heieen van Meurs en Coby Stunnenberg als Anna's hofdames Schwarzenbrock en Osenbruck in de bor- duurscène en Walter van Canoy als de troubadour. PAUZE SCHAAMTELOOS De maand mei is de meimaand. Het is een van die kleurschakeringen van onze moedertaal, die aan dezelfde woorden een andere gevoelswaarde ge ven. In de maand mei legt iedere vogel een ei; de meimaand is de Maria maand. Zwitsers in het algemeen en Zwitserse boeren in 't bijzonder staan bekend als nyvere, nuchtere mannen zeer nijver en vooral zéér nuchter. In de meimaand gaan die stevige Zwitserse boeren bloemen plukken om daarmee, elke dag vers, schaamteloos de beeltenis van de Moeder Gods te versieren tot in de hoogste Alp-hutten. Een man die zijn moeder niet eert. is geen man, evenmin als een katholiek man, die Maria niet op de handen draagt. In de kathedraal van 's-Her- togenbosch is het verheugde beeldje van de Lieve Vrouw uit de kapel weer verhuisd naar een zijbeuk, zoals steeds in de meimaand. Zij troont daar, ge kroond en in een rode, met gouden rozen bestikte sleepmantel tussen de bloemen en tussen de bedden, licht- tintelende tulpen van talloze kaarsen. En telkens komen, schaamteloos als een Zwitserse boer, jongemannen even binnenwippen om hun moeder te eren. De bedoeling van deze schets: de maand mei is de meimaand. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 9 tot 15 mei zijn als als volgt gekeurd: Camera: Les risquis du metier (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: De nacht van Inspecteur Tibbs (14 jr.) Dagelij ka; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Loxor: De tien Geboden (a. 1.) (Prolongatie) Dagelijks (ook 's zondags) 2.00 en 7.30 uur. Studio: Een elegant geval van moord Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Matt Helm en de verdruk kers (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Het bloedspoor in de heuvels (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen vrijdag en za terdag 23.30 uur: Rex: Ombaba (18 jr.) Camera: Hiroshima mon amour (18 jr.) KORRELTJE Men zal heus niet zo gelukkig zfln ls men probeert iets te zyn wat men n werkelijkheid niet is. PUNT den Yellow 65100. Tulpen: Apeldoorn 100150; Sweet Harmony 50150; Bruno Walter 100135; Oxford 100 130; Queen of the Bartigon 80125; Pink Attraction 80125; Kansas 80 105; Bing Crosby 65—100; Edith Eddy 50100; Golden Harvest 6595; Lus tige Witwe 6585; Copland 6585; Pax 6085; Bellona 50——75; Duizend schoon 100——150; Lathyrus 65100. al les per bos. Anemonen 150450; Nar cissen 150300 per 100. Anthurium 150310; Gerbera 153.9; Irissen 12 •22. Rozen: Baccara 2570; Zorina 12—22; Garnet 12—17; Carol 12—16. Am. Anjers: William Sim 3050; Car ry Sim 3050; G. J. Sim 3046; Dusty Sim 3045; Crowly Sim 3045; Rode Sim 3045; Espérance 3045; Farah Diba 25—40; Rose Sim 25—36; Witte Sim 2535, alles per stuk. TER AAR, 8 mei, Groenten Pos telein 7889; peulen 3.405.80; andij vie 3952; snijbonen 2.803.50; snij bonen stek 2.10: rabarber 22; spinazie 3544; prei 1323; aardappelen 11; komkommers stek 2831, alles per kg. Sla I 1624; sla II 1213; bloemkool A II 27; bloemkool B II 14; komkom mers II 2338 per stuk. Radijs 15 per bos. 's-HERTOGENBOSCII 8 mei Vee Totale aanvoer 7948. 2478 runderen; 559 graskalveren; 631 vette kalveren; 2255 nuchtere kalveren; 251 schapen; 518 lammeren; 23 fokzeugen; 655 big gen; 578 slachtvarkcns; 643 slacht- runderen. Prijzen: melk- en kalfkoeien 11001725; guiste koeien 9501400; graskalveren 475650; kalfvaarzen, roodbont 12251675, zwartbont 1050 1300; klamvaarzen 10061300; guiste vaarzen 9251275; pinken 675885; nuchtere kalveren voor fok of mesterij 110260; weideschapen 100140; ooien met lammeren 180300; drachtige 2 c 1.50; Irissen 90—1.60; idem Prof. runneren exira Kwai. a.ua—o.*a, ie Blaauw 2.10—2.40; Lathyrus 80—1.10; kwal- 4.50—5.00. 2e kwal. 4.05—4.45, Anemonen 4374; Duizendschoon 95kwal. 3.804.00; vette stieren 4.25 1.35; Margrieten 65—75; Brodea 2.50; 4 80; worstkoeien 3.45—3.75; vette kal- Trollium 4860; Bruidsanjers 4560; l 1 met al gaf Ensemble toch wel Liatrix 951.50; Pyrethrum 2.102.55; Narcissen 2633; Snijgroen 601.00; Colvilleis 3.004.50; Tulpen: Rijnland 801.05; Queen Elizabeth 7075; Sweet Harmonie 8090; China Pink aardbare en daarby zeker ge-1 80_95; Red Piu 10o; Golden Measure Hfi 1.00—1.20; Vlammenspel 1.30—1.55; Apeldoorn 1.051.15; Princess Elsbeth 1.15—1.25; Maureen 1.051.35; Golden Harvest 90—1.35; Cordel Huil 1.10 1.25; Clara Butt 1.10; Paris 6095; Kleurenpracht 1.001.75 per bos. Perk- planten; Begonia 4450; Scindapse 75; Afrikanen 812; Inpatiëns 3944; Anthurium 3.603.90 per stuk. nooegiyke voorstelling van Canolle'i stuk. De elf taferelen, waaruit het is opgebouwd, vloeien wat eigenaardig in elkaar, waartoe het gedeelteiyk beweeg bare toneel en decor meewerkten. De zeer geslaagde costuums van Colin Winslow was een lust voor het oog en by de maaltydscéne. direct na het opgaan van het doek. beloorfde het goedlachse Leid se publiek dit reeds met een waarderend applaus. Voor de vertaling was Paul Radenko verantwoordeiyk. „Vrij en on- verveerd" brachten sommige spelers die j kio 380410; Lyona 360400. Free- teksten over het voetlicht. sia's: Ballerina 175—225; White Swan Het auditorium waa enthousiast. 100175; Snow Queen 100150; Gol- le kwal. 3.804.10, idem 2e kwal. 3.55—3.75, idem 3e kwal, 3.30—3.50; nuchtere slachtkalveren 1.351.75 per stuk 4080; slachtzeugen. le kwal. 1.62—1.69. idem 2e kwal. 1.55—1.61; slachtvarkens 1.851.95; vette schapen 110140; vette lammeren 85125. Overzicht handel: melk- en kalfkoeien: even minder - behoorlijk - goed prijs houdend; guiste koeien: normaal - on veranderd - onveranderd duur; jong vee: als vorige week - vrij vlot - vast; vette kalveren: groter - trager - ge drukt; nuchtere slachtkalveren: rui mer - redelijk - prijshoudend; schapen en lammeren: ruimer - redelijk - prijs houdend; fokzeugen: gewoon - vrij stil - nauwelijks of niet gehandhaafd; lopers en biggen: normaal - matig - vrijwel constant; slachtvee: minder - vlot - hoger; slachtzeugen: ongeveer gelijk - iets williger - prijshoudend.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4