Discoduel platenrechtbank wonderen bij pijn of griep met Herman Stok als rechter KRO-programmavoorzomermaanden Chefarfoe „4" doet IN APRIL VONDEN 15.000 MAN WERK Werkloosheid zelfs minder dan vorig jaar De film van vanavond Geen miljoen verspeeld bij bouw ziekenhuis Overduin in Katwijk De Raiff eisenbank is goed voor uw geld Uw spaargeld bi|voorbeeld< PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 MEI 1968 (ADVERTENTIE) 1 l/i.. Ift iirt /„Mof - uianrnrAer het hctrOUwbar» Het scheppen van een preceden t ALS pelling van de publieke opinie is "het een niet onaardig Idee om in Ne derland na te. gaan welke uitslag niet- Amerikanen het liefst voor de komende presidentsverkiezingen in de Verenigde Staten zouden zien. Terecht zijn de initiatiefnemers daar bij uitgegaan van de stelling dat de functie van president der Verenigde Sta ten er een is met enorme invloed bui ten Amerika zelf. De andere stelling, dat de soevereiniteit van afzonderlijke staten een achterhaalde werkelijkheid is, staat al wat minder hecht op zijn fundament, wanneer men in Europa bij voorbeeld de praktijk van de E.E.G. eens kritisch onder de loep neemt. Een andere factor die de opiniepeiling hier niet tot een zuivere weerspiegeling maakt van of een aansporing tot de ge voelens van het Amerikaanse volk, is dat de Europeanen bij hun visie op de Amerikaanse presidentsverkiezingen on voldoende rekening zullen houden met de ook in de Verenigde Staten bepaald als element niet uit te schakelen bin nenlandse politiek. Daarom moet men de betekenis van een actie als „Wij scheppen een prece dent" in haar betekenis niet overschat ten. Zelfs wanneer de actie in Europa zich op grote schaal zou kunnen ont plooien staat allerminst vast dat de doorsnee-Amerikaan zich iets ervan zou aantrekken. Niet ten onrechte heeft bij voorbeeld ook de Nederlandse kiezers zich dusverre weinig gelegen laten zijn aan kritiek uit landen als Amerika op ons ingewikkelde partijensysteem; elk volk heeft nu eenmaal zijn eigen ver antwoordelijkheid en dat geldt, ondanks het afbreken van vele grenzen en schei dingsmuren nog altijd zo. |Ï\E organisatoren van de actie Prece- L'dent zijn niet van plan om te gaan optreden als pressure-group voor de een of andere kandidaat; ze hopen wel dat er in Nederland verkiezingscampagnes op gang zullen komen, zodat de opinie peiling gehouden gaat worden tegen de levendige politieke achtergrond Dan wordt het dus voor het politieke belang van de actie niet voor het so ciologische van grote betekenis wie er druk achter de verkiezingscampagne gaat zetten. Wanneer in de ether „Pre cedent" alleen maar aanslaat bij één bepaalde omroepvereniging of wanneer de bijeenkomsten en studieconferenties een eenzijdige bron gaan krijgen, komt er een resultaat uit de bus waarvoor men wetenschappelijk maar niet te ho ge voorstellingen moet gaan maken. Het is een koud kunstje om bijvoor beeld de gehele actie terug te brengen tot de politieke factor Vietnam of ras sendiscriminatie; deze vraagstukken gaan ontegenzeggelijk ook in Amerika een rol van grote betekenis spelen, maar de Amerikaanse kiezer stemt van uit een andere situatie dan de Ne derlandse staatsburger. Wie dit allemaal over het hoofd ziet, simplificeert de zaken op zo'n manier, dat er straks verkeerde conclusies uit getrokken zouden kunnen worden. CEN feit behoeft gelukkig niet over het *-* hoofd te worden gezien. De Neder landse burger kan tot een „precedent"- actie opgewekt worden, als het gaat om in Amerika te nemen beslissingen. Wat Oost-Europa en Azië betreft zou de Ne derlandse kiezer als enige precedent kunnen scheppen een keuze tussen vóór of tegen. Het zou wel interessant zijn te weten, hoe de reactie van Nederlandse staatsburgers zou zijn bij verkiezingen in de Sovjet-Unie. De enige zekerheid is, dat hei dan zeker niet 99V« procent vóór wordt. Maar de eigen soevereini teit wordt achter het IJzeren Gordijn nog altijd zo angstvallig bewaakt, dat zelfs 99'/» procent tegen geen enkel ef fect zou opleveren. Het scheppen van precedenten zelfs in communistische kringen elders maakt op de kopstukken in Moskou en Peking nauwelijks enige merkbare indruk. Zo doen althans hun uiterste best elke indruk te camoufleren of weg te werken. Vandaar dat voor sommige politici er wat betreft het Oosten altijd iets eer der meevalt dan in het Westen op dit gebied loopt de emmer al van preceden ten over. (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Meer dan 15.000 man nen hebben in april werk gevonden. Aan het einde van de maand waren nog 61.600 mannen werkloos. Dit aantal. 2.1 procent van de beroepsbevolking, ligt zelfs lager dan vorig jaar, toen de maand mei begon met 64.400 werklozen. Eind mei zochten nog 76.900 mannen naar werk. De daling bedroeg derhalve 20 procent. Een gunstige tendens viel ook bij de vacatures te bespeuren. Er was eind april werk voorhanden voor 42.700 man. Dit is acht procent hoger dan eind maart. Vorig jaar om deze tijd was er nog werk voor 41.900 mannen. Van de afhankelijke vrouwelijke be roepsbevolking waven er 6600 aange wezen op de werkloosheidsvoorzieningen. Hier stonden evenwel 23.400 vacatures tegenover. Een sterke verbetering deed zich voor in de categorie tussen veertien en achttien jaar. Vorig jaar zocht nog (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Ook de KRO heeft thans zijn zomerplannen voor televisie en radio gereed. Zo zal Herman Stok gaan meewerken aan een t.v.-program- ma getiteld: „Disco-duel", waarvan de komende maanden vier afleveringen zullen worden uitgezonden. De eerste uitzending vindt plaats op vrijdagavond 21 Juni. Er zullen per uitzending door artiesten twee platen in play back wor den gespeeld of gezongen. Een vast „panel" van vier „aanklagers" levert kritiek op de plaat, waarna een twee de panel de plaat zal verdedigen. Het lijkt een beetje op een platenrechtbank met Herman Stok als rechter. Vanwege het feit, dat de omroepen niet over vaste uitzendavonden kunnen beschikken en de kijkers vooral bij ver toning van t.v.-series vaak de draad van het verhaal kwijt raken, hebben KRO en NCRV een prettige vorm van samenwerking gevonden. Dit maakt het mogelijk om de serie „Het leven begint bij honderd" („The second hun dred years") in snell opeenvolging ach ter elkaar te vertonen. Het verhaal klinkt misschien een beet- „A TASTE OF HONEY" De film „A taste of honey", die van avond via Ned. I (21.00—22.35 uur) wordt uitgezonden, is nog niet zo oud (1962) Dat jaar werden twee jonge sterren: Rita Tushingham en Murray Meivin, in Cannes, waar de film en thousiast werd ontvangen, onderschei den voor hun hoofdrollen in dit werk stuk van Toneu Richardson. „A taste of honey", geschreven door Shelagh Delaneys, geeft een vrij troos teloos beeld van het leven van 'n jong volksmeisje met een lichtzinnige moe der, die van de ene „vriend" naar de andere „huppelt". Het stuk. dat onder de titel „Bittere Honing" op het reper toire van de Haagse Comedie stond, vertoont ondanks verbluffende kwali teiten ook de gebreken van de eerste ling van een jong auteur. De ervaren Richardson wat maakte hij niet van de filmversie van Osbornes „Look back in anger" heeft Delaneys werk samen met de schrijver „los van de planken" weten te maken. De trieste beelden van de fabriekswijk in Man chester, de soms rauwe fotografie van Walter Lassally roepen een sfeer van echtheid rondom de centrale figuren op, die op het toneel bijna niet te verwe zenlijken is. Voeg daarbij de vrijwel perfecte inter pretatie die de acteurs van hun rollen geven, dan komt Delaneys in wezen melodramatische gegeven zo levens echt op ons af, dat wij geen moment nog het bestaan van deze situaties en personages in twijfel trekken. Rita Tushingsham expressieve gezicht met de „merkwaardige ogen" (waar moeder Helen over spreekt) geeft met de meest eenvoudige middelen een maximum aan effect aan haar rol. Dora Bryan, een comedienne maakt van de wufte moeder, die ondanks haar onverschil ligheid hoopt, dat haar dochter van moeders fouten zal leren, een in haar ordinairheid treffende creatie. Murray Meivin maakt in zijn rol van de homo fiel, die zich het lot van het van een zwarte zeeman in verwachting zijnde meisje aantrekt, geen enkel fout gebaar. De scene, waarin hij een voor lichtingscursus voor aanstaande moe ders bezoekt is qua observatie, een juweeltje. Daartegen steekt de rol van de neger Jimmy (Paul Danquah) wat gewoontjes af. Maar zijn rol bood dan ook niet die grote dramatische moge lijkheden. 2.4 procent van hen naar een baantje. Nu was dit percentage 1,8. Relatief staat Limburg er nog steeds het slechtst voor met veruit het hoogste werkloosheidspercentage: 5,1 procent. Dit hield in, dat er 11.223 geen werk hadden. Ook Drente (4,3 procent) en Groningen (4) staken nogal ongunstig af tegen het landelijk gemiddelde van 2.1 procent werklozen. In Noord-Brabant bleef de werkloosheid het grootst in ab solute zin. maar er trad een vooruitgang op in vergelijking tot het landelijk beeld. Meer dan 3000 man vonden In april werk, waardoor het aantal werklozen daalde tot 12.003. Een maand eerder waren het er nog 15.018. Hierdoor daalde het werk loosheidspercentage van 3,8 naar 3. Dit is een half procent lager dan eind april vorig jaar. Ook de situatie in Overijssel werd een i stuk gunstiger. Eind april zochten nog I 5778 mannen naar werk, tegen 7621 een maand eerder. In percentages uitgedrukt was dit resp. 2,9 en 3,9. Rolling Stone gaat filmen LONDEN, (A.P.). Mick Jagger, leider van de Rolling Stones heeft een contract getekend met een filmmaat schappij en zal de rol van een pop musicus gaan spelen in de film „The performers". Het wordt het filmdebuut van Jagger. Hij schrijft ook de muziek voor de film en zingt ei een lied in. Kenneth Hyman, directeur van Warner Brothers-Seven Arts, heeft dinsdag be kend gemaakt, dat Jagger komt te staan tegenover James Fox, die de rol van een gemene bandiet speelt. Jagger, die „buiten de stroom van het leven is geraakt", verandert van ge dachten, nadat hij Fox heeft ontmoet. De opnamen beginnen half juli in Londen. Universitair nieuws H. deliot (ArnhemK kar Vg. Van de TROS hebben we gisteren Mr. Ed en The Munsters niet gezien. Er zijn tenslotte dingen die Je zelfs voor geld niet doet. We zagen wèl „Moment" het wat zweverige onactualiteitspro- gramma. BUna elk onderdeel daarvan was een herhaling van wat al eens eerder, en beter, vertoond was. Maar met wat volgde hebben we ons niet verveeld: „Danger man" vinden we amusant en twee eigen produkties mochten er z(jn. Vooreerst de Marinierskapel, boeiend vooral in heel geraffineerd geschreven arrangementen voor de kapel en het Dutch Swing College. Met speciale lof voor de geluidsregie, die bijzonder helder registreerde. Milly Scott was zangsoliste. Daags tevoren was ze dat óók al in het Armstrongprogramma van de KRO, toen ze nummers te ver tolken kreeg, die haar, naar onze smaak, wat beter lagen. Maar ook gisteren toonde ze haar vak te ver- Het andere goede programma was dat over de Juist een maand geleden ver ongelukte autocoureur Jim Clarck. Zelfs wanneer, zoals we aannemen, samensteller Plet Varekamp kon be schikken over veel kant en klaar buitenlands materiaal. Want in vorm waarin het geboden werd, c pleet met een eigen interview op het Hockerhelmcircuit bood het ruime informatie, was het goed gemonteerd en droeg het 't kenmerk en een hom mage aan de man, die misschien de grootste autocoureur aller tijden was. Zonder de sport te verheerlijken, die door zijn il te grote risico's vragen oproept ten aanzien van de morele toelaatbaarheid ervan. (Waalwijk) en F. L. WUm M. van Kempen-Weltjet A. Nulcns (Nijmegen) cum laude (Nijmegen). i (Ittervoort), H. Geen subsidie uitgave P. C. Hoofts werk? DEN HAAG (ANP) „Is het de mi nister bekend, dat in 1947 door de toen malige minister van O. K. en W. aan prof. dr. W. G. S. Hellinga als leider van 'n groep filologen opdracht is gegeven een complete nieuwe uitgave voor te be reiden van het werk van P. C. Hooft?" Met deze schriftelijke vraag heeft het lid van de Tweede Kamer drs. E. C. Visser (D'66) zich gericht tot de minis ter van C.R.M. De heer Visser informeert er voorts naar of de minister kan bevestigen, dat thans, ruim 20 jaar later, de tekst kritische arbeid onder leiding van prof. Hellinga vrijwel is voltooid, maar dat de stichting Onze Oude Letteren, die de druk moet voorbereiden, daartoe de no dige subsidie mist. De heer Visser stelt de minister vervolgens voor prof. Hel linga, hoofdredacteur van de P. C. Hoofteditie, de vrijheid te geven met zijn medewerkers een of meer uitgevers aan te zoeken, die voor eigen risico, al thans zonder rijkssubsidie, bepaalde werken van Hooft willen uitgeven. Toelichtend merkt het Kamerlid op dat het zowel hem als professor Hellinga be kend is, dat in de uitgeverswereld be langstelling voor de gereedgekomen teksten bestaat. je ijzig in de zomermaanden, maar het handelt over een man, die na 67 jaar ingevroren te zijn, plotseling in een geheel veranderde maatschappij wordt geplaatst. De wijze waarop hij de ver anderingen die zich in die 67 jaar heb ben voorgedaan, verwerkt, vormt het thema van deze komische serie. Zomertheater Interessant wordt ook de serie „Zomer theater," die de KRO-t.v. in een gro te frequentie op Nederland 1 en 2 gaat uitzenden. Het zijn voornamelijk Brit se produkties, waaronder „Ourworld of opera" met Evelyn Lear en Tho mas Stewart, twee Amerikaanse opera sterren, die in Europa carrière hebben gemaakt. Verder werden aangekocht „How to get of your husband" van Robert Gould en „The Brimstome But terfly" van Peter Greenaway. Van Bavaria kocht men „Die Spanische Fliege" van Franz Arnold en Ernst Bach en van studio Hamburg „Frank 5 een stuk van F. Dürrenmatt. Cabaret Van de BRT cabaret programma's overgenomen, die Wim lbo vorig jaar voor de Belgische t.v. heeft gemaakt. In Australië is een aan tal tennisprogramma's opgenomen. De meest vooraanstaande tennissers speel den voor de t.v. mee. Speciale spelre gels en een speciaal puntensysteem maakten van deze wedstrijden iets bij zonders. De KRO-televisie kocht zes van deze wedstrijden aan en de eerste zal worden uitgezonden op zaterdag 15 juni op Nederland 2. In zes afleveringen zullen de eerste eeuwen van het christendom worden belicht. De serie „Reise in die Früh- christliche Welt", werd gemaakt door de Oostenrijkse regisseur Vom Ham mer. Prof. dr. F. v. d. Meer uit Nij megen voorziet de serie van een Ne derlandse toelichting. Tijdens de expe rimentele periode van Nederland-2 zond de KRO deze serie al eens uit voor een heel klein kijkerspubliek. het zangspel „De markies van Cara- bas" op. Het ligt in de bedoeling dat de KRO ter gelegenheid van het 700- jarig bestaan van Roosendaal een do cumentaire aan deze stad wijdt en een reportage zal uitzenden van een van de vele evenementen die binnen het ka der van deze viering plaatsvinden. Vakantieradio De programmaleiding van de KRO-ra- dio heeft bij de samenstelling van het zomerschema rekening gehouden met het legioen vakantiegangers. Een groot aantal programma's is op hen afge stemd. Dit geldt op de eerste plaats voor het programma „Toeringclub" dat de KRO in samenwerking met de NCRV van 10 juni tot en met 16 sep tember in de vroege morgenuren gaat uitzenden. „Everybody happy" keert in juli en augustus weer terug en wordt elke za terdagmiddag om 17.30 rechtstreeks uit ten Nederlandse camping uitgezon den. „Hoera het is vakantie" is een programma voor de jeugd, dat op maandag, donderdag- en vrijdagoch tend wordt uitgezonden. Onder de titel „Toonbank" presenteert Leo Nelissen op zondagochtend een. programma met speciale muziekjes, die hij zelf aan el kaar praat. Zomers jook Op 14 en 21 mei, 11 en 18 juni zullen vier causeriën worden uitgezonden, ver zorgd door bisschop Willebrands uit Rome. Deze hebben de oecumene in wereldverband tot onderwerp. In het programa „Zomersjook" op zaterdag avond heeft Theo Stokkink vraagge- sprekjes met jonge mensen die anders leven dan de doorsnee jongeren van hun leeftijd. De uitzendingen van PM en Dj inn op zaterdag blijven gehand- V/er middelen in één tablet - waaronder het betrouwbar maagmiddel Chcfarox - helpen snel en... doen wonderen De vier middelen, verenigd in Chefarine „4" - elk afzonderlijk al beroemd - wer ken tezamen nog beter en helpen vaak ook dan wanneer andere middelen falen. De combinatie is ideaal om pijn of griep snel en doeltreffend te bestrijden. (STER- reclameuitzendingen o: 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.06 uur: De drie musketiers, tv-serie 19.31 uur: Panoramiek 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partijen (WD) 20.30 uur: Uitzending Stichting SOCUTERA 20.35 uur: Inburgeren 21.00 uur: A taste of honey, film 22.35 uur: Tweede journaal 22.40 uur: Openbaar Kunstbezit (kleuren-tv) 22.55 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- reclameuitzendingen on 18.55 en 20.16) NTS: 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 19.03 uur: Coronation Street, NTS: 20.00 uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Rood-wit-blauw, amusementsprogr. 21.25 uur: Het Gajanehballet, ballet NTS: 22.15 uur: Tweede journaal 22.20 uur: Sluiting VARA: 21.15—22.15 uur: Accoord, amusementsprogr 23.20—23.55 uur: Radio-jazzmagazine HILVERSUM II NRU: 19.00—22.05 uur: Idomeneo, opera 22.40—23.55 uur: Iks een sprong in het duister, amusementsprogramma RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00—8.0011.0013.00— 16.00—18.0019.30 22.30—23.55 HILVERSUM II: 7.007.30—8.00—8.30— 12.30—18.30—22.3023.55 HILVERSUM II: Elk heel uur vanaf 9.00 In Japan heeft de Tosjiba (Tokio Shibatira Electric Co) een ultramodern t.v.-telefoonsysteem ontwikkeld. Het ie geschikt voor een kiesschijftelefoon en kan worden gebruikt als huistelefoon en op de korte afstand. De t.v.-telefoon, die gaat luisteren naar de naam „View Phone", wordt thans getest op het hoofdkantoor van Tosjiba. Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG „Het is niet gebleken, dat bij de bouw van het psychiatrisch ziekenhuis Overduin in Katwijk meer kosten door rijk of gemeente zijn ge maakt dan strikt noodzakelijk was". Mi nister Roolvink heeft dit medegedeeld aan de Tweede-Kamerleden Boot en de Vreeze (KVP) naar aanleiding van op merkingen van de Zuidhollandse Com missaris van de Koningin als zou bij de bouw een miljoen gulden zijn verspild. Volgens de minster van Binnenlandse Zaken heeft mr Klaasesz de aan hem toe geschreven woorden niet letterlijk zo ge zegd, resp. anders bedoeld. Zo zou de heer Klaasesz bij de opening van het ziekenhuis niet woordelijk hebben ge zegd: „Wij leven in een krankzinnige wereld. Gemeenten en rijk lijden aan een ambtelijke bezetenheid, die handen vol geld kost". Volgens minister Roolvink zou mr. vr. Klaasesz zijn opmerking in meer algemene zin hebben be doeld. „Hij meent in de praktijk een zucht naar volledigheid en perfectionis me te constateren, die hij als wetge vende en administratieve bezetenheid zou Sterker nog: we zijn beter voor uw geld dan u zelf kunt zijn. Als bank zijn we ons van onze verantwoordelijkheid bewust. Geld in huis betekent risico's. Wie het goed met zijn geld meent zet het op onze bank. Dat geeft zekerheid. Enuw geld wordt bovendien rentedragend. ISRAIFFEISENBANK SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Ook in Kongo fans van Hallvdav KINSJASA. KONGO. (AP) De Fran- j se popzanger Johnny Hullyday heeft gis- leren na de landing 20 minuten in het vliegtuig moeten wachten totdat het de politie en militairen gelukt was een weg willen kenschetsen", zo betoogt de Verder zet de heer Roolvink uiteen, dat de regering voortdurend waakzaam is tegen bureaucratie: „Deze waak zaamheid wordt verwezenlijkt door be waking van de uitvoeringsdoelmatigheid door middel van organisatieonderzoek, alsmede door het versterken van kosten- besef bij de diensten". Keuls operaballet danst Ravel DEN HAAG Het ballet van de Keul se opera geeft zaterdag 11 mei in het Cirousthater te Scheveningen een volle dige uitvoering van het ballet Daphnis et Cbloé van Ravel. Deze uitvoering vormt het tweede deel van het vierde en laatste Bartök-Raveleonoert van Het Residentie-Orkest. Het programma ver meldt verder: twee portretten van Bartók en Shéhérazade van Ravel, waar in de Franse sopraan Denise Monteil de solopartij zal zingen; het gehele pro- vramma staat wederom onder leiding van Willem van Otlcrloo. Behalve het Keulse Operaballet ver- te banen door de schreeuwende Ynenigte i ieent 00k hel Nederlandse Kamerkoor rond de vliegtuigtrap. (dirigent: Felix de Nobel) zijn mede- Hallyday en een twaalftal musici en werking aan deze uitvoering; uiteraard technici arriveerde uit Niamy in Nigeria, j geleidt Het Residentie-Orkest onder lei- Honderden Kongolese en Europese tie- ding van Willem van Otterloo. braken door de politieafzetting na De choreografie is van Gise Furt- wangler; decors en kostuums zijn van Günther Kupfer, balletmeester is Peter Appel. Daphnis wordt gedanst door Jo nathan Watts, Chloé door Angelica Bornhausen, Pan door Helmut Baumann. Het Keulse ballet komt speciaal voor de ze voorstelling op één dag heen weer naar Den Haag RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) VARA: 18.1 Nieuws. 18.16 Actualiteiten. 18.20 Ultzendin Anti Revolutionaire Partij. 18.31 derkoor met pianobegeleiding. Partij. Spreker 19.5! zing- 20.00 waar de wijsje* ^zUn; lh:djes -van nab^Hfekeker/120^5 yd&oè"M«ropol«ho£; amusementsmuziek. 21.15 Akkoord: licht ge varieerd platenprogramma. 22.15 Country en Radio Jazz ERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Ge- muziek (gr.). 18.30 Nieuws en weer- |e. 18.46 Actualiteiten. NRU: 19.00 Ido- o, opera van Mozart (opn.). In de pau- 20.35-20.45 Openbaar Kuntbezit. 22.05 el van Belelë. een programma in sa- de BRT. NVSH: 22.20 Sex tant, radioweekblad van de NVSH. 22.30 Nieuws. 22.40 Stereo: X, een sprong in het duister. 23.55-24,00 Nieuws. BRUSSEL NED (324 m) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Lekenmoraal en -filosofie. 18.50 Sportkroniek. 18.57 Taalwen- ken. 19.00 Nieuws, weerbericht en radiokio- nlek. 19.40 Amusementsmuziek van vroeger. 20.00 Operettemuziek. 21.20 Dansmuziek. 22.00-22.15 Nieuws en berichten. DONDERDAG den. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleu- 10.10 Arbeidsvitaminen (gr). (11.00-11.02 iws). 11.55 Beursberichten. 12.00 Neder- tulnbouw. 12.29 Lichte grammofoonmu- ;k voor oudere luisteraars. 13.00 Nieuws. 11 Radiojournaal. 13.30 Nederlandse Mu- ïkdagen 1968: Hedendaagse muzlekopna- en. 14.30 Logboek 1566: klankbeeld. 15.00 >or de zieken. 16.00 Nieuws. 16.02 Van vier t vijf: een radioprogramma in een Notedop. 00 Muziek uit Suriname, de Nederlandse ïtlllen en omringende landen. 17.30 Voor ne muziek. 15.1 Bonden met he Spel: kroniek II (298 m) KRO: Wat heeft dat Mlddagdienst. NRU: 15.38 ior creatieve vrijetljdsbesie- llng van 1 mei J.l.) 16.25 Lichte grammofoon- muzlek. 16.50 Spelen met taai. 17.00 Neder landse Muzlekdagei mentaal ensemble muziek. NCRV: 17.45 Sportactuallteiten. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Voor de zieken. Nieuws. 12.03 Platenkeus: bekende Nederlan ders op het gebied van de ernstige muziek kiezen lichte grammofoonplaten. KRO: 13 00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.08 T.N.T.: Knalmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Netty Rosen- feld. 1S.00 Nieuws. 15.03 Where the action Is. 16.00 Nieuws. 16.03 lORRRrrrr..: platenshou 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07-18.00 Draaljliofdraailk: verzoekplatenprogramma BRUSSEL NED (324 m> 12.00 Nieuws 4 03 Schoolradio. de landing. Hallyday stapte meteen de vliegtuigtrap in een Mercedes die hem naar zijn hotel bracht waar een nog gro tere menigte wachtte. Hallyday geeft drie concerten in de Kongolese hoofdstad. De eerste twee wa ren reeds dagen van tevoren uitverkocht, maar voor het derde in een voetbalsta dion zijn nog kaartje* ta krijgen. 1 Nederland. 17.00 1 Julie Andrews gescheiden HOLLYWOOD. (Rtr.). De Ameri kaanse filmster Julie Andrews is dins dag gescheiden van haar Engelse echt genoot, Tony Walton. Voor het hoog gerechtshof van Californië, die de echt scheiding uitsprak, had de 32-jarige ac trice gesteld, dat Walton tegenover haar en haar vrienden vijandig en onver schillig was, waardoor zij zich zeer on gelukkig voelde.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2