Zestig-jarig huwelijk te Leiden HORTUS BOERHAAVIANUS55 .„JL Voorhouts pastorie-tuin GROFVUIL- OPHAALDIENST Kritiek op hoofdbestuur NKV bij Hazerswoudse afdeling 504 J Zoals w |J al wrder berichten viert 5 het echtpaar Piket-Robbers in de i Oosterstrant 28 vandaag het feit X dat zij zestig Jaar geleden in het X huweiyk trad. Vanmorgen bracht burgemeester X Van der Willigen samen met zijn vrouw een bezoek aan het echt- paar. St.-Barbara-school te Leiden verandert naam in „Kijckenborg" In de nacht van 7- ->rdag op zondag is door een on bek- een bierflesje door een ruit van te Leonarduskerk aan de Haagweg gegooid. De ..gesneu velde" ruit bestond uit drie lagen ge kleurd spiegelglas in lood. De schade bedraagt ruim driehonderd gulden. BllRiXRI.IJKE STAND Geboren: Arthur J„ z.v. M. van Polanen en H. Galjaard; Daniël H., z.v. H. J. A. Mulder en M. A. T. J. Lelieveld; Sylvia, d.v. J. A. van den Broek en M van Bohemen; Jeroen J. H. G., z.y. P. H. J. van der Krabben en E. M. J. de Munk; Margriet, d.v. G. Keuning en A. Weerdmeester; Jac queline, d.v. F. Spaargaren en T. Yssenagger. Overleden: W. van Oosten, 64 jaar, man; H. C. Tessensohn, 74 jaar, man; J. M. M. Karelse, 24 jaar, vrouw; E. Smith, 56 jaar, wed. van C. H. Bau- doin; M. Oudshoorn, 6 weken, zpon; M. H. Mahk, 75 jaar, vróuw. 8UCCESVOLLE MODESHOW De door de firma Hortensius gehouden amateur-modeshow van zelf vervaardig de dameskleding is een groot succes ge worden. Mevrouw Ton Eenhoorn die als ladyspeaker optrad deelde mede dat de eerste drie winnaressen op 8 juni kunnen deelnemen aan de landelijke show en dt winnaars van die show naar de inter nationale show waar dan de Naaldprin ses van Europa wordt bekroond. Een 16-tal dames hebben de door hen zelf vervaardigde kleding voor de deskundige jury en de talrijke aanwezigen getoond. Als materiaal was de zeer in trek zijnde stof Trevira gebezigd. De eerste prijs werd toegekend mevrouw Verbeij, Barendstraat 8, een trevira japon, handgeborduurd garnering In rood en wit, met 94 pun- Tweede werd mevrouw Van Spengi (Moerkapelle) met een trevira georgette avondjapon met 90 punten. De derde prijs was voor mevrouw A. A. t Hooft, Linnaeusweg 1 5met een cocktailjapon met open boord, 88 punten. Deze dames zullen op 8 juni in Am sterdam deelnemen voor de landelijke uitverkiezing van de naaldprinses Tenslotte werd door de mannequins Marja en Dlny nog een 20-tal modellen getoond. Met ingang van 1 augustus zal de itidigc St.-Barharaschool voor ulo aan liet Lcvendaal een nieuwe naam krijgen. Deze zal dan lulden: Kath. school voor m.a.v.o. „Kljckenborg". Ter toelichting op deze naam het volgende: Vanaf de vroegste tijden van haar be staan is het grondgebied van de stad Leiden administratief ingedeeld geweest. Voordat de eerste vergroting van de stad plaats vond (1294) wat het oudste deel, omgeven door RtJn en Rapenburg, verdeeld in vier vierendelen. De oude stad en alle latere vergrotingen werden ..gesmaldeeld", zoals de oude term luidt, in bonnen, en deze bonnen weer in ach terbuurten. Aan het hoofd van elke bon stonden vier heren, de bonmeesters, die werden bijgestaan door vier raden. Aan het hoofd van elke gebuurte stond een heer met twee raden, later uitgebreid met een tresorier en een knecht. De toenmalige samenleving bracht met zich mee, dat binnen de gebuurten een bepaalde mate van saamhorigheid bestond. Ook de ordonnanties gaven hiertoe alle aanleiding. Verscheidene namen van de gebuur ten zijn in de volksmond ontstaan, waar door zij dikwijls zonderling of amusant zijn. De gebuurte, waartoe de grond be hoorde waar nu de kath. school voor m.av.o. aan het Levendaal staat, droeg de naam „Kijckenborg". Onnaspeurbaar, waarom deze gebuurte zo is genoemd of welke betekenis de naam heeft. De laatste herinnering aan de gebuur ten kwam te vervallen door de verorde ning van 14 mei 1853 op de verdeling der gemeente in wijken en gebuurten en op het bestuur van deze. Sindsdien is ook de naam Kijckenborg verdwenen. In de nieuwe naamgeving van de school zal deze eigenlijk al zeer oude naam voort leven. Mej. A. J. Versprille, stadsarchivaris van Leiden, heeft bij deze naamgeving van de school advies uitgebracht. DE LEIDSE COURANT GEVESTIGDE PERSONEN In de week van 15 t/m 22 april 1968 E. v. Rest-Stuijvenberg Griegstr. 11; J. v. Hoorn Schubertln. 231; P. S. Walburg Hofln. 285; L. H. D. Bakker Meijerskade 15; G. Klaverwljden Plantage 7; J. F. Pietersen Bachstr. 298; P. J. M. Buis Topaasln. 3; C. v. Dop Topaaaln. 11; A. Kapaan Driftatr. 17; T. C. v.d. Werff Kaasmarkt 7; M. Albani Cobetstr. 13; D. Schrama-Miljkovic Mariënpoelstr. 23; G. C. W. Souisa-Tupan Sibeliustr. 14; S. Slump Turfmarkt 7a; A. Mekroum Doe- zastr. 34; E. D. ter Haak Noordelnde 2a: A. H. Siermans Noordeinde 2a; H. G. Methorst Noordeinde 2a; J. J. N. M. Hogeling J. W. Frisostr. 39; M. A. Belkadi Hogewoerd 121; K. R. Wenneker Hogewoerd 102; A. M. W. Bakker He- renstr. 134; P. J. M. L'ami A. v. Buren- hof 46; C. F. Tang Breestr. 1; C. E. v.d. Beid Hugo de Vriesstr. 61; T. Teb- bens Zoeterwoudseslngel 105; A. A. Heering Nieuwsteeg 27a: T. Z. Bloem hof Wasstr. 17; N. Westhmer w.w.- kamp; Y. M. Diepstraten-de Waard J. de Wittstr. 40; J. A. C. F. Tuijtel Ka- I naalweg 161; A. Wols-v.d. Wielen Ra- I penburg 50; G. D. NieuwenhuiJzen-Ge- j vers Deynoot v. Vollenhovenpl. 85; M. v.d. Lagemaat Zonneveldstr. la; P. C. H. I Schroder Duizenddraadsteeg 3; J. A. v. Onselen Sumatrastr. 177; W. J. H. Drost Raamsteeg 15; O. Tissing Oude Vest 113; J. Hofland Diamantln. 204; A. Spronsen v.d. Waalstr. 13; T. H. Arends Herengracht 22; N. A. Smeeta- Sirakowa Utrechtse Jaagpad 139; E. H. Boukhidous Kraalerstr. 2a; H. P. de Bruljn Noordeinde 52; J. P. M. Heider- man Haagweg 200; L. T. Lee-Ho Zijlatr. 9; M. A. Strlckmann Uiterstegracht 184a; R. J. M. Grove Thorbeckestr. 40; 1 E. W. v.d. Vaart-Oppelaar Veilingkade 54; J. Stroo Zoeterwoudsesingel 64; E. Kruiswyk-v.d. Made Zijlsingel 35; A. F. Fokker Flanorpad 7; H. L. Burghart H. de Vriesstr. 88; G. M. Westgeest Janvos- sensteeg 31; N. G. de Zwart-v.d. Wilk Ommedijkseweg 12; M. Weeteling Raam steeg 15; K. J. de Vries Buys Ballotstr. 23; H. J. Stasse-Bartling Hoge Rijndijk 173; G. W. v.d. Gugten Lage Rijndijk 96b Y. Abu Sarah Oppenheimstr. 103; E. F. Kooiman, M. W. Booden, A. E. Rauwer- dink en E. J. Welffer alle Rijnsburger- weg 10; E. D. in 't Hout Utrechtse Jaag pad 27; G. P. J. v. Noort Zoeterwoudse singel 1; J. v. Es Hooigracht 36; A. A. Sliedrecht-Topczyn8ka Pieterk. Choor- steeg 14; C. C. Broek Hooigracht 15; N. H. Donker Rijnsburgerweg 124; M. M. Schoonhoven H. de Vriesstr. 61; E. H. J. v. Brussel Nw. Rijn 8; A. v. Poelgeest- Verstraaten Herengracht 35; G. J. J. Kennedy-Hoogeveen Bachstr. 210; B. C. b. R. Ayad Doezastr. 34; C. C. Kreeft Hoge Morsweg 36; R. A. Sleeuw v.d. Werffstr. 43b; W. Kastermans Oude Sin gel 192; M. A. J. Dudok v. Heel Bree- straat 159a; M. E. Reerink-Schreuder Schubertln. 173. TER GELEGENHEID VAN DERDE EEUWFEEST DINSDAG 7 MEI Buurt 4: Haagweg (geheel). Rijndijk, Dijkhoflaan. Valkenburgseweg, Haag weg (tien huizen). Klikspaan weg. Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat. Potgieterluan, Tollens- straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat. Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat. Ten Katestraat," Tous- saintkade, Staringkade. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter straat. Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof. Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telders- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straal, Segaarstraat. van Diemeistraat, Rooseveltstraat (geheel). DONDERDAG 9 MEI Buurt 5: Paramaribostraat. Coran- tijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat. Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen). Zwarte Pad. Accent op plaatselijke centrales Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat. Margrietstraat. Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 10 MEI Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornelis Schuytlaan, Diepenbrocklaan. Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat. Obrechtstraat, Churchill-laan. Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat. Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan. Eduard v. Bei- numstraat. Brücknerstraat. Debussy- straat, Ravelstraat. Chopinstr., Moes- sorgskistraat. Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat. Bachstraat, Corellistraat. Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade. Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana. Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- straat. Scarlattistraat, Griegstraat. Do- nizettilaan. VOORHOUT HERDENKING DER GEVALLENEN Postdulvenver. „Warmond". De postduiven van de postduivenvereniging ..Warmond" hebben een wedvlucht van af St. Ghlslain, afstand 201 km, gevlo gen. Er waren 223 duiven die in de koers meevlogen. De eerste prysduif kwam aan na 9.07.11 uur; de laatste deed er 9.21.00 uur over. Uitslag: dr. J. Venker 1. 2. 6 en 10; J. de Vroomen 3; A. v. d. Drift 4; G. Zandbergen 5; A. v. d. Noort 7; J. v. d. Zuiden-Mol 9 en J. C. de Koekkoek 8. Raadsvergadering vanavond. De dinsdag, zoals eerder werd gepubliceerd, raadsvergadering van Warmond is niet maar vanavond om 20.00 uur. TER AAR Dodenherdenking. Er was veel be langstelling voor de herdenkingsbijeen komst in het dorpshuis, die belegd was door de Oranjevereniging. Onder de aanwezigen zagen we ds. A. P. Heiner, gereformeerd predikant en kapelaan A. A. van Well. De zangvereniging „Looft den Heer" zong liederen, waarna de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer M. Heijns, de herdenking van de gevallenen met een kort woord inleidde. Na de twee minuten stilte hield ds. G. H van Kooten, Ned. Herv. predikant te Delft, een toespraak. KATWIJK Geboren: Annemlekc W., dv. W. F. G. Koenen en A. Muilwijk, Geertruida, dv. H van der Mey en G. Francken, Corne lis. zv. C. Haasnoot en G. Plug. Alida, dv. J. Varkevisser en A. S. v. d. Plas, Marco, zv. C. P. J. van der Star en D. Kuyt. Helena, dv. J. van Duyn en D. Knetsch. Alida M., dv. G. Wielders en Z. Zuyderuyn, Robert S., zv, S. C. J. Hulpusch en L. van der Plas, Pieter, zv. R. Ouwehand en J. Haasnoot, Dick F-, zv. A. J. de Jong en A. T. Holtrop. Ondertrouwd: G. L. Theilmann en G. F. M. T. Leeuen, B. Verrips en N. Vos, H. Sieders en G. Ouwehand. Getrouwd: J. F. Schaap en F. J. den Hollander, W. Jamoel en T. M. M. Cas- pers, N. Messemaker en D. Schaap, C. Wedemeijer en J. Verdoes. A. J. Ouwe hand en M. E. Kreft, S. Ijntema en D. F. Koster. G. J. T. Srherpenzeel en R. W. van Dijk. Overleden: M. Messemaker, w.v. W. Ouwehand 83 jr., vr., L. Swldde, 61 jr. m., J. Turenhout. 87 jr. m., H. Messemaker, e.v. W. Guyt, 60 jr.. vr. J. v. d. Ploe?: „NKV, dat zijn wij...' OUDERWETS EK TEGEN AAN Ploeg besteedde Feestelijke brugopeniiig te Lisserbroek afgerond met prijsuitreiking GEBOORTEHUIS VAN B0ERHAAVE Het Boerhaavehuls de pastorie der Hervormde Gemeente te Voorhout èn de pastorietuin komen vooral de laatste tijd meer In de belangstelling te staan, want in het eind van de tweede helft van dit jaar 1968 zal de herden king plaatsvinden, dat Herman Boer- haave 800 jaar geleden ln deze pastorie het levenslicht zag. De Ledlse Univer siteit gaat aan dit feit de nodige aan dacht besteden en naar verluidt komt er ln het najaar een conferentie met o.a. ook buitenlandse gasten. Op vrijdag 15 november a.s. zal een geleerd gezelschap een zgn. „bedevaart" naar Voorhout maken, met als middel punt het geboortehuis van Herman Boerhaave. De pastorie wordt thans be woond door ds. A. Oskamp en echtge- De komende bezoekers zullen de gro te pastorietuin en het gedeelte bos her schapen zien. Het staat thans wel vast, dat deze tuin in beheer komt en zal blijven van de Hortus Botanicus van de Rijksuniversiteit te Leiden. Uitbreiding Leidse Hortus In Lelden heeft men dringend be hoefte aan meer grond welke aldaar niet meer te vinden is. In samenspre- klng met de Kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente te Voorhout en de leiding van de botanische tuin, komt er onder auspiciën van professor Karsten, ver bonden aan de Leidse Universiteit, nu in de pastorietuin van Voorhout een proef- en kweektuin van nieuwe hout gewassen voor een toekomstige Hortus, Hortus Boerhaavlanus genaamd. In een soort belangengemeenschap zijn beide Instantie^ overeengekomen, dat de grond rond de pastorie voor be paalde en telkens bij overeenkomst te verlengen tijdsduur door de kerkvoogdij in bruikleen wordt afgestaan. Personeel van de Hortus Botanicus is intussen reeds begonnen met het no- WARM0NDS KVP OVER INGEZONDEN STUK De in hotel „De Stad Rome" te War mond gehouden algemene ledenvergade ring van de KVP was, ondanks een be langrijk agendapunt (de KVP en de Radicalen) maar zeer matig bezocht, waardoor de sterk nagestreefde inbreng van onderaf achterwege bleef. Het terzake ingezonden stukje van drs C. J. van Kuljen maakte een onderwerp van discussie uit. Deze stelde dat, na de door de voorzitter van de R.K. raads fractie afgelegde verklaring, het met de KVP-vertegenwoordiging in de raad een aflopende zaak is. Hij vindt deze verkla ring, in deze tijd van politieke vernieu wing, eerlijkheid en duidelijkheid, een niets zeggende verklaring die volkomen in de mist opgaat. Volgens hem zijn er voor de raadsleden die geen vertrouwen meer stellen in de KVP drie mogelijk heden en wel of zij worden radicaal, of zij blijven in de KVP en werken dan loyaal mede aan het herstel van de party of zij stellen hun zetels beschikbaar. De heer Tijdhoff, voorzitter van de KVP, verklaarde, dat het bestuur van de KVP met belangstelling kennis heeft ge nomen van de verklaring van de RK raadsfractie in de laatst gehouden raads vergadering. Naar aanleiding daarvan heeft een bespreking plaats gevonden tussen het bestuur en de raadsfractie. Het KVP-bestuur is de mening toege daan dat er vooralsnog geen aanleiding bestaat voor de bestuursleden om uit de KVP te treden. Vervolgens verklaarde de voorzitter 't oneens te zijn met de door de heer Kuijen gesignaleerde onduidelijkheid. Immers, de KVP heeft zich wel degelijk uitge drukt hoe het standpunt der fractie is. De verklaring van de voorzitter werd hierna zonder meer geaccepteerd. De penningmeester deelde mede dat in de kring Leiden ernstige bezwaren be staan tegen de landelijk voorgestelde ge differentieerde contributieregeling. Deze regeling, aldus de penningmeester, wordt door sommigen discriminerend genoemd, hetgeen wel eens het bedanken van leden tengevolge zou kunnen hebben. BU de rondvraag werd het plan ge opperd op zeer korte termijn met de pro testants-christelijke groepering van ge dachten te wisselen over een gezamenlijk verkiezingsprogramma met betrekking tot de Warmondse problemen, nu hef interim rapport van de groep van 18 (KVP, AR en CHU) inmiddels bekend is en alles in de richting van nauwe sa menwerking staat. Het bestuur zal deze suggestie ln studie nemen. SPORTDAG Evenals In de voorafgaande jaren wordt ook dit jaar in de gemeente sportdag gehouden en wel op donderdag 23 mei a.s. (Hemelvaartsdag). Ditmaal zal ook de Htrvormde Jeugdraad aar deze sportmanifestatie haar medewer king verlenen. De wedstrijden vangen aan om 11 uur terwijl de deelname open staat voor iedere ingezetene vanaf de leeftijd van 7 jaar. De opgave tot deel neming aan de wedstrijden moet plaats vinden vóór 19 mei a.s. bij A. Sikking. Dorpsstraat 8; Boekhandel „Papyrus". B. Oskam, Herengracht 3 en G. Leeuwen, Irenestraat 16. De schoolgaan de jeugd van de Hervormde en de R.K scholen kunnen zich op school laten in schrijven. De Ned. Hen', pastorie te Voorhout met rechts boven liet raam een gedenksteen Boerhaave. dige vóórwerk in de tuin te verrichten. Naast de oprijlaan van de pastorie zal en een gedeelte gaan inrichten tot 'n klassieke Boerhaavetuln, waarin de oude krulden en gewassen van de grote botanicus weer zullen herleven. Voor lopig zal men daar nog niet zoveel van te zien krijgen. Evenwel heeft de tuin, door de aanvangende werkzaamheden, al reeds een ander aanzien gekre gen. Ook zijn er plannen om in deze tuin een borstbeeld geplaatst te krijgen in de grote Herman Boerhaave. Vele belangstellende gemeentenaren zien de groei van dit nieuwe stuk Hor tus botanicus te Voorhout met grote belangstelling tegemoet. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 2 tot 8 mei zijn als volgt gekeurd: Camera: Manji Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. LIdo: Zorg dat je d'r uit komt (a. 1.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00' en 9.15 uur. Luxor: De tien Geboden (a. 1.) (Prolongatie) Dagelijks (ook 's zondags) 2.00 en 7.30 uur. Studio: To grab the ring Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Helga (18 jaar) Prolongatie Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Gebaren der liefde (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Zaterdag 4 mei geen voorstelling om KORRELTJE 't Is dikwijls moeilijk de eindjes aan elkaar te knopen, maar nog moeilijker is het om het daartussen liggende stuk aan te vullen. PUNT viering 1 Zondagmorgen, tUdens de het feest van de arbeid door de Hazers woudse leden tan het Nederlands Katho liek Vakverbond 111 liet St.-Mlelielshuls te Haaerswoude-dorp, heeft de voorzit ter van de ZoeterwcWdae NKV-centrale, de heer J. v. d. Ploeg, zijn visie gegeven omtrent het doel en de waarde van het NKV. „Het NKV. dat zijn Wij. Met het NKV hedöelen we niet voorz. Mertens. die naar mijn smaak nogal eens heeft willen geen machtsp^sitii misgekleund en die op liet ogenblik niet wel als gelijkwaardig par durft te zeggen, welke politiek richting hjj Is toegedaan". De herdenking der gevallenen is in Voorhout met grote belangstelling voor al van de jeugd ln alle stilte gevierd. Velen verzamelden zich op de gezette tijd in het Kievitspark. om een stille tocht aan te vangen door de straten naar het monument de rgevallenen by het gemeentehuis. Voorop in de stoet liepen het gemeentebestuur, waaronder De heer v. d. Ploeg besteedde aan-1 burgemeester G. A. Stolwijk en echtge- iacht aan de door de afdeling Voorseho- note en de beide wethouders A. W. de ten ingediende nota op de kringvergade- 1 Groot en J. Huigsloot, benevens de ring. waarin was gepleit voor het doen voorzitter der Oranjevereniging de heer j De Dorpsvereniging Lisserbroek heeft verleggen van de activiteiten naar de p c. Meijer. Hierachter kwamen vele alle aandacht besteed aan de opening plaatselijke centrales. „Wij willen be- j afvaardigingen van plaatselijke vereni- van de nieuwe brug over de Ringvaart, stuurders. die er nog eens ouderwets te- gingen. Aan het openingsfeest werden twee gen aan gaan", aldus spreker, die de j gy het monument werd na tromgerof- wedstrijden verbonden: een leden voor ogen hield dat het NKV waar fej door de drumband St.-Cecila twee wedstrijd op 't voetbalveld en een op- mogeiyk vertegenwoordigd moet zyn. minuten stilte gehouden, waarna enige stelwedstrijd. waarvoor een deskundige was verrassend. Er was één ballon zelfs in Potsdam (dicht bij Berlijn) terechtgekomen. Die was van Ina Sloot weg; de ballon van Anja Trompert kwam in Celle (voorbij Hannover); 3 Silvia van der Lely, eveneens in Celle; 4 Jos Straathof, wiens ballon in Hannover terecht kwam, terwijl de ballon van Sylvia Broos in Nienburg gevonden werd; de 6e prijs was voor Hans Wessels, die zijn ballon in Stol- zenau had laten dalen. Zeer opmerkelijk was, dat de lucht stroom alle ballonnen in oostelijke richting gedreven had. De prjjswin- De gekozen commissie hoopt in de eerst volgende vergadering met een compleet uitgewerkt plan te komen. Schaken In groep 1 van de schaak vereniging Daniël Noteboom versloegen Breukers en Bizot resp. de Engelsman Green en Van der Bos. De 2e plaats ligt dus nog steeds in handen van eerstge noemde. De party Turk-Veenstra moest uitgesteld worden. Vanavond staat de big-match tussen Breukers en Bizot op het programma. In groep 2 is de spanning buitenge woon groot. Er is nog niets te vertellen •ie definitieve eindstand. vielen allen in Duitsland; ook j jn groep 3 won W .Turk van v. Rooyen die van de vijf deelnemers die 'n troost- zodat in deze groep besllssingspartijen prijs kregen: Louise Mesman, Anja nodig zullen zyn. baTlonnem Valk, Mela Korsuize. Dicky Valk en in groep 4 werd M. Turk de eerste Hy achtte in het leven roepen van lederen werden gezongen. waai in men zich bezint over j Wedvlucht. De postduiv. de taak. van groot belang. Tevens moet gjng [>e Voorhouter" hield e het ledental van liet vakverbond via vlucht vanaf St. Chislain. In propaganda worden opgevoerd. ..Wij waren 176 duiven. Gelost om men, niaar aankomst eerste duif 9.32 uur. optreden". te tien 1 Vugt clubkampioen. Hij versloeg de sterker geachte G. Leenheer. LTV-danies Morgenavond, dins- Volleybal Het Noordwijkse MSV heeft de uitreiking van de Driizen dag 7 mei' le 8 uur ve,'6aderen fJe i speelde een oefenwedstrijd tegen sport- - de uitreiking v^n ae^pruzen LTV_dames in zaal van restaurant club Teylingen uit Sassenheim. De MSV- Morgenzon" in Lisse-Engel. Een le- I dames, die met enkele Invalsters uit zing staat op de agenda over „Hoe ga kwamen, hadden weinig moeite met het jury werd benoemd. Zaterdagmiddag Spreker 1 plaats gehad. De heer G. Kroon, zitter van de Dorpsvereniging, nam deze gelegenheid nog even te baat om dank te brengen aan alle medewer- Fr. kers om de opening van de brug tot vakantie?" De heer Van de Ploeg haalde nog een paar namen uit het hoofdbestuur van het NKV aan in zyn enthousiaste rede na de eucharistieviering en het ontbyt van de Hazerswoudse leden. Hy achtte het bittere noodzaak, dat het accent van de vakbeweging komt te liggen by de plaatselijke centrales. De afstand ussen vakbondsbestuur en plaatselijke centra les vond hy veel te groot. ..Waar is de activiteit van de plaatselijke afdelingen na de structuurwijziging van het NKV gebleven", zo vroeg hij zich af En hy voegde er aan toe: „Er komt niets op gang". de in zijn betoog enkele j Meeuwenoord 2 en 6; L. L. Base 3; Gebr. een groot feest te maken, zelfs op van Schie 4: A Dijsselbloem 5 en 8; A wijze waarvoor men in „Hoofddorp" Diemei 7 en 9; P. Warmerdam 10. grote waardering had, getuige *n brief welke aan het bestuur van de Dorps- II vereniging werd gezonden. HA£<r.,I\3 w ur, £je prijzen voor de opstelwedstrijd' Vakantie. Om moeilijkheden te werden bekend gemaakt en uitgereikt voorkomen met de verkryging van de door de heer J. Visser. Er waren 34 noodzakelijke reispapieren voor hen die opstellen ingezonden en de jury was op vakantie gaan, dringt men er van 1 unaniem van oordeel, dat het opstel gemeentewege op aan steeds tydig aan- Van Lia Randsdorp zó mooi was, dat vrage te doen. Uitstel van de aanvrage zj, c|e eerste prijs (een fiets) verdien- voor een paspoort of toerlstenkaart of de. De tweede prijs was een fototoe- de verlenging van de paspoorten kan stel, gewonnen door Marja Lamboo; veel moeilijkheden veroorzaken. Van ge- 3 Handradio door Annemie Duiven- meentewege adviseert men minstens drie voorden; 4 bureaulamp door Joke van weken voor do vakantie maatregelen te Nobelen; 5 zaklamp door Ton Schalk; nemen om tydig de benodigde reispapie- 6 fietsmandje door Cock Lamboo. ren in beslt te hebben. De uitslag van de balonnenwedstrjjd 43 pet. van de werknemers is georganiseerd in ons land; 80 pet. van de werkgevers. „Op politiek terrein zijn we bezig de eigen partij te ondergraven", aldus de heer Van de Ploeg, die de jeugd „een hoofdstuk apart" noemde en dan nog niet wilde uitweiden over de ver nieuwingen ln de Kerk. Pastoor J. H. Alberti van de St.-Ber- nardusparochle was de ongeveer vyftlg leden voorgegaan tydens de eucharistie viering. die eveneens in het St.-Michels- huis plaats vond. In zijn toespraak had deze geesteiyk adviseur stilgestaan by de arbeidstoestanden in het verleden, had vervolgens het heden bij de kop geno men en tenslotte een blik In de toekomst geworpen. Noordwijkse sportverenigingen wensen sportblad De Noordwykse sportverenigingen hebben de wens uitgesproken dat er een overkoepelend contactorgaan gaat ver schijnen Er werd daarom een commissie benoemd die het een en ander zal gaan bestuderen. Het is de bedoeling dat met ingang van 1 januari '69 het eerste blad gaat verschijnen. Dit eerste blad (een maandblad) zal alle sporten omvatten. technisch zwakke Teylingen. Het een duideiyke 3—0 zege voor MSV 1. Het tweede team van Teylingen daaren tegen nam wraak voor de nederlaag van het eerste en won, zy het met enige moeite, van het nog onervaren MSV 2. zodat de ontmoeing MSV-Teylingen in een gelijkspel eindigde. 65 Jaar getrouwd Vandaag herden ken de heer en mevrouw H. A. Mathót- van der Ham hun 65-jarig huwelijksfeest. De heer Mathót is in Noordwyk 'n goede bekende. Hij heeft in verscheidene ver enigingen zyn steentje bygedragen. Ja renlang was hij een der trouwe leden van 't zangkoor der R.K kerk te Noord- wyk-Binnen. Verder was de heer Mothót aktlef lid van de R.K. Middenstands vereniging en van de Oranjevereniging te Noordwyk-Binnen. De macht der gewoonte Marktberichten AMSTERDAM. 6 mei. Vee Aan voer 182 runderen; prys 3.70 tot 5.20: 58 varkens van 2.54-2.57. Handel vlot. ROTTERDAM, 6 mei. Vee Aan voer totaal 1349; slachtrunderen 905. varkens 444; slachtrunderen 5.00-5.30: 4.40-4.80; 4.00-4.20 3.90-4.00; varkens 4.20-4.70; worstkoeien 3.55-3.80; slacht runderen 1.55-1.63; zware koeien 1.78- 1.82; slachtrunderen korter, vlug. ho ger; varkens ruimer, traag, lager, enkele primas boven notering. KIJNSBI RG 4 mei. Bloemen Tulpen Lustige Witwe 35-75. Edith Eddy 45-75. Sweet Harmony 50-150, Pink Attraction 100-125. Hollands Glory 50-75, Copland 35-85, Kansas 100-125. Golden Harvest 50-85. Nizzo 80-100, Bruno Walter 100- 135, Bonanza 65-85, Apeldoorn 125-175, Oxford 100-150. Chrysanten: Indian Polit 200-250, Lyona 240-270. Tokio 220-250. Freesia's: Ballerina 200-250. Stockholm 100-130, White Swan 100- 225. Golden Yellow 65-110. Latyrus 65- 95, alles per bos. Am. Anjers: Witte Sim 20-36, Rode Sim 21-37. Rose Sim 19-27, Crowly Sim 18-35, Dusty Sim 22-40, Arthur Sim 15-34, G. J. Sim 19- 36. Selecta Sini 21-39. Esperance 20-37 Keevers 22-41. Rozen: Baccara 16-48. Zorina 15-22, Garnet 10-16. Carol 10-17, AnthuriUm 110-200. Gerbera 15-35, Irissen 12-21, alles per stuk. Anemonen 150-550, Narcissen 150-300 per 100.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4