Woontoren voor alleenstaande op Bevrijdingsplein in Zuid-west Lisse De Engel bereidde neomist P. van der Aart hartelijk onthaal MAANDAG 6 MEI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Kath. Toneelgroep „De Gastspelers" bracht „Morgen komt er weer een dag'* Ter afsluiting van het seizoen heeft de R.-K. Toneelgroep ,.De Gastspelers" onder regie van Jac. Buis in de Leldse schouwburg een voorstelling gegeven van het blijspel „Morgen komt er weer een dag" door Dick Maasland. Ondanks goed spel van enkele mede spelenden is een en ander toch geen on verdeeld succes geworden. Het gekozen stuk om te beginnen was er een van dertien in een dozijn en het moet ons echt van het hart. dat we zo lang zamerhand met dergelijke stukken toch maar moesten stoppen. Maar goed, de Gastspelers hebben de greep gedaan. Ze kwamen er mee in de openbaarheid. En dat betekent ook voor een amateur gezelschap dat een optreden ook be keken wordt. En dan hebben we moeten vaststellen dat de Gastspelers wel eens beter en heel wat beter ook uit de bus zyn ge komen. Afgezien nog van de keuze van het stuk, ook het spel van sommige spelers bleef onder de middelmaat. Het ging. vooral in het begin, allemaal erg stroef. Er zat geen vaart in en het was veel te schools. Dat was bijv. het geval met W. A. Houps als „de uitvinder" Evert Bruins ma en ook met Jos Ham-Brussel, die wi overigens wel eens veel beter hebben ge zien. als Rona Bruinsma. de muzlekma- niakale echtgenote van Evert. Hoewel Jac. Buis als Opa Bruinsma een soms zeer vlotte vertolking gaf, ontkwam hij ook ditmaal niet aan wat malaise. We kregen de indruk, dat hty zo nu en dan ook zijn tekst zelf wat aanvulde. Goed was Annemieke Hoogeveen als Jetty Bruinsma. soms echter wat aarzelend gesecundeerd door H. Adriaanse als Peter Dekkers, haar verloofde. Nell de Lange-Reizevoort als de we duwe Dekkers was zoals wij van haar gewend zijn, dus vlot en aanvaardbaar. Coby Klein-Kok droeg echter als Olga, de dienstbode, ditmaal de kroon weg. Ook P. Jacobs, als de huisbaas Reuzel, kon bevredigen, al hoede htj zich voor te veel charge. Het samenspel, dat in het begin wat aarzelend verliep, werd naarmate het spel vorderde veel beter. Al me al geen uitspringer van de Gastspelers, maa aanwezigen, die de schouwburg I goed driekwart vulden, hebben er toch wel van genoten. Wpr. VOORSCHOTEN Orgelconcert Maandagavond 13 mei a s. zal de be kende stadsorganist van Haarlem Al- bert de Klerk een concert geven op het orgel van de Herv. kerk te Voor schoten; aanvang 20.15 uur. Uitgevoerd zal o.m. worden van Jan Pietersz. Swcelinck: Toccate in d-raoll, een ko raalbewerking over O Mensch bewein dein Sünden grosz en Fantasia op de manier van een echo: een concerto van Johann Gottfried Walter en ver der werken van Louis" Marchand, Jo hann Sebastiaan Bach en César Franck. Bovendien zal Albert de Klerk een improvisatie ten gehore brengen over ^n opgegeven thema. De avond wordt gegeven door de culturele commissie van de hervormde gemeente en is tegen een zeer matige entree toegankelijk voor iedereen. UEVRIJDINGSSAMENKOMHT Gisteravond was in de Herv. Kerk te Voorschoten een Bovrydlngsdagsnmen- komst onder auspiciën van de Raad van Samenwerkende Kerken van Voorscho ten. De Inhoud van deze samenkomst bestond uit „Korczak en de Kinderen" van de Duitse schrijver Erwln Sylvan us en opgevoerd door de Leidsc Christe- lyke toneelgroep „Imperium". Het aan grijpende verhaal van de Poola-Joodse kinderarts in het ghetto van Warschan en de Duitse commandant. Niet alleen de heldenrol van deze arts, die samen met zyn weeskinderen zingend de gas- oven instapte, maar ook de heersersrol van de Duitse commandant, met al zijn twyfels en onzekerheden, grepen de toe schouwer aan. Het was een styivolle en goede her denking op de avond van de Vyfde Mei in Voorschoten. Een tweehonderd bur gers namen deel aan deze samenkomst. Burgemeester opent manege Van Zeist Burgemeester L. de Kool van Voor schoten heeft zondagmiddag de feeste- ïyke opening van de manege Van Zeist en Jeugdryschool „New Forest" inge leid. Na de burgemeester volgden tal van sprekers, die de heer en mevrouw Van Zeist complimenteerden mot deze moderne ryschool, die In een grote be hoefte voorziet. Een koffiebar werd aangeboden door de heer Timmermans namens jong en oud. De Postruiters uit Den Haag boden een paardehoofdstel aan. De vele honderden belangstellen den kregen daarna een feestprogramma aangeboden. Het afgelopen weekend Is onverge telijk geworden voor neomist Piet van der Aart en zyn familie door do har telijke en spontane ontvangst welke hem ten deel is gevallen in de paro chie van de H. H. Engelbewaarders te Lisse. Zaterdagmiddag om 4 uur werd hy aan de grens van de parochie opge wacht door de muziekvereniging „Ca- nite Tuba", de landeiyke ruitersvereni- ging „St.-Hubertus" en de pony-ruiters- club de „Poelewaay". In feesteiyke optocht ging het naar de kerk aan de Beekbrug, pastoor A. M. Spronk riep de jonge priestef en zyn familie een welkom toe. Wethouder Mesman wees er op. dat een jonge man heus geen priester wil worden om financiële redenen maar veel ideaal moet bezitten om deze roe ping te volgen. Hij feliciteerde de neo mist en zyn familie en de parochie. Concert In de kerk werd na een openings woord door pastoor Spronk door Canite Tuba een concert gegeven, terwijl voorts medewerking verleend werd door het parochieel dames- en herenkoor en de organist Chr. Hulsebosch. Hierna vervolgde de neomist en zijn familie de tocht naar de dorpsgemeenschap De En gel, waar hy in het bijzonder door de buren zeer hartelijk welkom werd ge heten. door welke ontvangst de neo mist bijzonder getroffen was! In de kerk Zondag had de eerste plechtige Eucha ristieviering plaats in de Engelbewa'ar- ZOETERWOUDE Stijlvolle en waardige dodenherdenking te Zoetenvoude Op een bijzonder waardige wyze zijn zaterdagavond in Zoeterwoude de ge vallenen herdacht. De herdenking ving aan met een dienst in de Nederlands Hervormde kerk. Voorganger was ds. S. Kranenburg. In zijn toespraak con stateerde ds. Kranenburg dat de woor den vrede, vrijheid en gerechtigheid ook anno 1968 voor velen een wrange bij smaak hebben. Onverbreekbaar met de vrede is het offer verbonden. Zij die wij herdenken gingen met hun offer tot het uiterste. De doden werden met gebed herdacht nadat de namen van de Zoeter- woudse gevallenen waren voorgelezen. De kerk was matig bezet, doch ook vele niet-kerkgangers sloten zich daar na aan by de stoet voor de stille tocht. Voorafgegaan door een detachement van de Nationale Reserve onder commando van de sergeant der N.R. G. Hoekstra begaf men zich onder het doffe trom geroffel van de drumband VIOS naar het monument aan het raadhuis. Nadat de Nationale Reservisten de erewacht hadden betrokken werd door burgemeester J. A. Detmers en wethou der H. W. M. Sles een krans gelegd na mens het gemeentebestuur. Ook de be stuur van de Oranjevereniging Dorp plaatste een krans. Er was een bloem stuk van het voormalig verzet dat werd gelegd door ds. S. Kranenburg en de heer H. Wilhelm. Ook het Oranje comi té Hoge Ryndyk, met een flinke depu tatie vertegenwoordigd, legde bloemen. Dit werd later ook gedaan door nabe staanden van de Zoeterwoudse gevalle nen. Nadat de Last Post was geblazen werden twee minuten stilte gehouden waarmede de indrukwekkende plechtig heid ten einde was. Tydens een korte ontvangst in de raadszaal sprak burgemeester Detmers zijn waardering uit voor de styivolle herdenking. In zijn dankwoord namens het gemeentebestuur betrok hy heel in het bijzonder het organisatiecomité, de Natonale Reserve en de drumband VIOS. Geboren: Arnoldus G. M. z.v. J. W. N. v.d. Poel en M. M. Ammerlaan; Chris tina M. d.v. P. G. J. M. v. Benten en M Paardekooper; Franciscus F. M. z.v. G. A. M. v. Wetten en A. C. M. v. Nier- op; Vlncentius J. z.v. J. J. C. v. Meurs en A. A. Rotteveel; Franciscus A. M. z.v. C. J. Vaneman en G. A. Th. v.d. Laan; Petrus H. J. z.v. J. M. C. v.d. Ploeg en J. M. v.d. Poel. Ondertrouwd: J. H. v. Dijk 49 jr. en A. J. v. Rijnsoever 48 jr. L. A. M. Kle verlaan 23 Jr. Bloemendaal en A. M. v. Diest 22 jr. P. Hondema 24 Jr. te Smalltngerland en H. P. Kornaat 24 Jr. J. W. Steenvoorden 39 Jr Noordwyk en A. M. C. de Jong 29 jr. H. C. A. Ka merling 25 Jr. Leiden en J. P. E. M. v. Benten 24 jr. A. J. v.d. Poel 28 jr. Al kemade en C. G. M. v. Haastert 25 Jr. Overleden: Luyendijk Lavina 65 jaar; Niemeijer Meinart H. 75 Jaar. Gehuwd: J. G. Timmermans en M. A. G. L. Sieverding; H. Kamphuis H. v. Velzen; L. Q. v.d. Ham v.d. Salm: J. A. P. v. Winden E. Valentyn; J. C. V. Ryn n A. C. 1 J. M. H. M. i Q. J. M. E M. By- derskerlc waarbij pater J. v.d. Meer (eveneens afkomstig uit De Engel) een preek hield. Hij zei in deze preek o.m. dat een jongen veel moed en geloof nodig heeft om priester te worden, het geen we moeten zien als een werking van de H. Geest. Hij moet zijn oor te luisteren leggen bij de mensen, in wel ke taak dan ook hij als priester werk zaam is, hetzy bij ontwikkelingshulp, televisie op als parochiepriester. De priester word gezien als een Godsge zant, waar men terecht kan met zijn moeilijkhedein en het moet hem eerlijk gaan om die mens! Hij moet onder de parochianen verkeren als mens onder de mensen. Pater Van der Meer richt te een persoonlijk woord tot de neo mist en wenste ook de ouders geluk. Receptie Zondagmiddag werd een zeer druk bezochte receptie gehouden waaraan ook het dames- en herenkoor medewer king verleende. Pastoor Spronk uitte zijn blijdschap met dit feest en gaf de jonge priester de raad om steeds weer nieuwe inspiratie en kracht te zoeken in eucharistieviering en gebed. Hij wen ste de jonge priester en zijn familie zeer veel geluk en medeleven toe. De heer J. Lamboo, lid van het kerk bestuur, die cle familie Van der Aart van zeer nabij kende, was bly namens het gehele kerkbestuur te mogen spre ken in dit woord van hartelyk welkom. Hij wenste de neomist veel geluk in zijn leven. Namens de parochie bood hij heni een geschenk aan. waaraap ieder heeft bijgedragen, in de vorm Van een mooie bandrecorder met zeer veel mo gelijkheden. Door Fr. Zoet werden enige woorden gesproken onder het aanbieden van enige gebruiksvoorwerpen voor de kamer van de neomist. Ook voor deze spontane actie was de jonge priester zeer erkenteiyk. De neomist sprak woorden van hartelijke dank voor alles wat hij en zyn familie deze dag heeft mogen beleven, hy was er van over tuigd. dat deze warme hulde aan iede re jonge priester ten deel zou zyn ge vallen. Het is voor ons allen een on vergetelijke dag geworden waaraan ieder heeft meegewerkt. Hy eindigde met dank aan God die deze zegenryke dag voor hemzelf, zijn ouders en fa milie en voorts aan de gehele gemeen schap gegeven heef. Velen hebben hier na de hand van de neomist gedrukt en woorden van gelukwens uitgesproken. Het is voor de gehele Engel-gemeen schap een feestelijke weekend geworden. REGELING DODEN HERDENKING TE LEIDEN Geachte Redactie. Leiden. 6 mei 1968 la. dat hier in Leiden de Stille Tocht bij de Dodenherdenking in de avond van de 4e mei van elk jaar is inge deeld in groepen is een gebruik, dat niet geheel te waarderen valt, maar nu eenmaal traditie is geworden; b. dat by deze groeps-indcling de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers in de Stille Tocht voor op gaat, gevolgd door de Neder landse Vereniging van Ex-politieke Gevangenen, met hun nabestaanden, is daarby wel zeer piëteitsvol; c. dat echter de Senaat van het Leids Studenten Corps en de afvaardiging van het Studenten-Weerbaarheids Korps „Pro Patria", de laatsten zelfs in versnelde pas langs de reeds trekkende stoet hollend, de eerste plaats gaan innemen, acht ik, met alle waardering voor het Leids Stu denten-Verzet, op z'n zachtst ge sproken misplaatst; 2. dat de Stille Tocht nog steeds door achteraf gelegen stfaten en langs het veemarktterrein naar het Monu ment wordt géleid acht ik eveneens onjuist 3. dat het onmogelijk zou zijn om voor een uur k 1U uur, dat de Stille Tocht aan het Monument voorby trekt, de Rynsburgersingel af te sluiten voor alle verkeer, zodat de deelnemers niet worden gestoord door de knetterende en knallend^ verkeersgeluiden vanaf het over kant, kan ik niet anders dan uiter mate storend achten; 4. dat het publiek, dat om welke re den dan ook niet zelf aan de Stille Tocht deelneemt, maar door hun aanwezigheid in de omgeving van het Monument toch blijk geeft van belangstelling, met dranghekken op een zodanige afstand moet worden gehouden, dat ze van het eigeniyke gebeuren bij het Monument niet» kunnen waarnemen, acht Ik even eens onjuist. Verwachtend, dat velen het met het bovenstaande eens zullen zyn, zal ik gaarne de instanties, die in de regeling van de Stille Tocht medezeggenschap hebben, desverlangd enige suggesties aan de hand doen, om tot een voor allen meer waardige herdenking te geraken. JAN TH. WITTE -5® Dodenherdenking in Marekerk PATER VERHAGEN: „BLOEMEN VAN MOED EN BARMHARTIGHEID'' Met een sfeervolle dienst in de Mare kerk en daarna een stille tocht naar het vryheldsbeeld tegenover Molen De Valk zijn zaterdagavond in Leiden de geval lenen van de Tweede Wereldoorlog her dacht. Aan de voet van het monument werd door burgemeester mr. G. C. v. d. Wil ligen namens het gemeentebestuur een krans gelegd. Afgevaardigden van het Leidse politiekorps en van de Leidsc studentenverenigingen volgden zijn voor beeld. Vele particulieren legden bloe- In i Tydens de dienst in de Marekerk, 'aarbij vele prominente Leidenaars, on der wie het voltallig college van b. en aanwezig waren, sprak pater Leo pold Verhagen een herdenkingswoord. Op de hem eigen en boeiende manier bracht de bekende pater de gevallenen „Wie een reis door Israël maakt, ontmoet een historisch landschap. Eerst ontmoet hij een iiefiyk landschap, een paradys. Enkele kilometers verder een woestenij, waarin metershoge rotsen op rijzen, dan een woestyn waarin mensen omkomen van honger en van dorst Maar toch in het voorjaar groeien In die woestijn de meest merkwaardige bloemen en dan zie je dat die woestijn leeft. Die bloemen bloeien alleen In het voorjaar; enkele maanden later is die woestijn weer even dor als voorheen. Ik vind dit een beeld van de geschie denis. De woestijn waarin hetdor is. r waarin bloemen naar boven schie ten, Is te vergelijken met de Tweede Wereldoorlog", aldus pater Verhagen. In die dagen zijn bloemen opgegroeid menselijke moed en barmhartigheid. Toen waren er mensen die bereid wa in de dorre woeatyn te bloeien. Die Toespraak burgemeester In zijn openingswoord had burgemees ter Van der Willigen zich afgevraagd: Moeten wy nog herdenken de doden van de oorlog, in een tyd waarin een gene ratie volwassen is geworden die niets van die oorlog heeft meegemaakt?" Zijn conclusie was dat dat nog altyd zeer nuttig was, want: „zij zijn sym bolen geworden van een strijd waar voor de wereld in de toekomst hopelyk gespaard zal blijven. Daarom is 't goed de doden te herdenken. Dat het nog vele jaren zo moge biyven." Voor de muzikale omlijsting van de drukbezochte bijeenkomst In de Mare kerk. zorgden: het Alma Materkoor o.l.v. Jan van der Meer, Nico Schrama en Jan van der Meer aan het orgel en Han Kapaan, hobo. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Ryksuniversilelt te Lelden zijn geslaagd: Doet. ex. II Geneeskunde, de heren R. S. G. M. Bots (Voorhout), H. M. v. Meeuwen (Rotterdam), E. R. R. Radha- kishun (Lelden), J. N. Voorhoede (Lei den) N. W. v. Gelder (Den Haag) en M. H. F. de Vries (Uden); seml-artsex.: mevr. C. C. Voorhoeve-Veldhuizen (Lei den), de heren J. A. v.d. Does (Arn hem), G. J. F. Godart Breukelenveen) en S. Kwik Siong Houw (Leiden): arts examen: mej. J. Smeulera (Rijswijk), de heren J. A. v. Raalte (Katwijk), L. G. Verver (Leiden) en F. J. Voorhorst Oegstgeetskand.ex. Klassieke taai en letterkunde: de heer P. A. W. M. Zuijdwyk i Hazerswoudedoct.ex. Ned. Recht: mevr. A. T. v.d. Boezem-Beek- hoven Voorschoten Plannen voor Gezondheidscentrum Naar wij vernemen, zijn de plannen voor het afronden van de bebou wing op het Bevrijdingsplein in Zuid-West nu in een zover gevorderd stadium, dat waarschijnlijk dit najaar wordt begonnen met de bouw van een twee verdiepingen tellend zakencentrum met daarboven een „woontoren" met 104 flatwoningen voor alleenstaanden. De onderhan delingen over de bestemming van het zakencentrum zijn nog gaande, maar het moet, blijkens onze inlichtingen, beslist niet uitgesloten wor den geacht, dat het zakencentrum voor een belangrijk deel door een warenhuis zal worden gehuurd, terwijl misschien in het resterende deel (bijvoorbeeld op de helft van de eerste verdieping) een gezondheids centrum kan worden gevestigd, waarmee dan in een lang gekoesterde wens van Zuid-West zou worden voorzien. ZAKENRUIMTEN IN LAAGBOUW De huur van flatwoningen Is, zonder verwarming»- en servicekosten globaal berekend op 135.- per woning. De wo ningen omvatten elk een flinke woon kamer, een slaapkamer, een keuken en een badcel en toilet. Voor elke flatwo ning komt over de volle breedte een balkon van zes meter. Het ligt In de be doeling, het plan in premiebouw te ver wezenlijken. Tot de vaste accommodatie behoren centrale verwarming en vull- stortkokers. kant van de Churehlll-laan, of, om nog wat nauwkeuriger te zyn: aan de kant van de tussenweg, die naar de parkeer plaats van de AH-supermarkt voert. Het plan is ontworpen door de Samen werkende Architectenbureaus, Bureau voor Architectuur en Stedebouw Van Tyen. Boom, Posno en ir. Van Randen, te Rotterdam. De NV Project Ontwikkelingsbureau voor de Bouwnijverheid, eveneens te Rot terdam, belast zich met de bouw. De exploitatie zal worden verzorgd door 'n beleggingsmaatschappij. BEZWAREN De totale oppervlakte van het vlak langs de Vyf-Meilaan geprojecteerde complex Is rond 30 by 50 meter. Deaanvankelijk ongev twee verdiepingen hoge onderbouw komtt Bevrijdingsplein in de lengterichting langs de Vljf-Meiln. zodat nog een passage overblyft tussen dit complex en de bestaande winkels aan het Bevrijdingsplein. De acht verdiepin gen hoge „woontoren", die op deze on derbouw komt, is geprojecteerd aan de Omdat dit complex in de plaats komt het langwerpige flatgebouw, dat op deze plaats op errljzen, wykt 't de geldende bestemmingsplan Leiden-Zuidwest, herziening 1959. Dit betekent onder meer, dat tot 18 mei be langhebbenden schrlfteiyk bezwaren kunnen indienen tegen het plan bij W van Leiden. LUSTRUMREDE PRAESES „SANCTUS AUGUSTINUS" „K.K. Studentenvereniging Sanctus Augustinun mag geen automatiek wor den niet voor elk v\ut wils erin. Zij er kent haar tank van bevordering van het sociaal kontakt. Zij moet aan vormings werk blijven doen. De inrichting van het straks gerestaureerde pand is een weer spiegeling van onze opzet: een grote ruimte voor gezellige aktivteteu en vele kleinere ruimten voor de serieuze dln- De vereniging zonder meer van het predikaat rooins-kathoiiek te ontdoen is een veel te eenvoudige voorstelling. Wa re dekonfessionalisering zou het abso lute einde van de vereniging betekenen. Maar in onze niieuwe opzet doet het konfesslonele karakter er nog maar wei nig toe. Toch is christeiyke inspiratie geen achterhaalde zaak. In concreto be tekent dit een nauwere samenwerking dan voorheen met de gereformeerde stu dentenvereniging SSR." drievoudige! was. Dit ging gepaard met de doorbreking van het akademisch iso lement, waarby het vertrouwde beeld van de student als bon-vlvant steeds meer naar het ryk der sprookjes moest worden verwezen. In dit kader pleitte de heer Eykelhof voor een vroegere voorlfchtng op de middelbare school over het universitaire leven, dan nu - meestal pas in het laat ste leerjaar - gebeurt. Voor wat „Augustinua" betreft: de vereniging zal een juiste middenkoers moeten trachten te vinden tussen kon takt- en vormingscentrum. Indien een van beide mogelijkheden te veel op de voorgrond zal treden zal dit van on- middeiyke invloed zijn op de andere, die dan in de verdrukking komt „Augustinua" zal van harte meewer ken aun het gezamenlijke vormings werk van alle studentenverenigingen, i Met dat doel zal een gedeelte van het Middenkoers serieuze programma worden ingebracht I in de zogenaamde Dlsputorenraad, die Dit is de konkluaie, waartoe de prae- voor iedere student het open vonnings- ses der r.k. studentenvereniging Sanc- werk voor zyn rekening neemt. „Augus tus Augustinun, de heer H. EIJkelhof. tlnus" ziet de toekomst niet somber te In zijn vrijdag uitgesproken lustrumrede i gemoet. Nog steeds wordt haar ledental moest besluiten wanneer hij de voorge- bepaald door de sociale groep van de I aangeboden. Vi schiedenis van de vereniging met een katholieke studenten. Zonder dat daar- nauwkeurig oog nog eens bekeek mee ieta gezegd wordt over die studen- I waardering kennis g< rsiteit ten zelf moet het in de door de vereni- Ie door de leerlingen Het Bevrijdingsplein, gezien vanuit de richting Vijf Meilaan. Op de voorgrond van het plein wordt dit jaar begonnen met de bouw van een twee verdiepingen tellend zakencentrum van 50 x 30 meter niet daarboven (vanuit deze richting gezien aan de rech terkant) een „woontoren" van acht" verdiepingen, die 104 twre- kamerflats voor alleenstaanden zal bevatten. Het is niet onmo gelijk, dat op de eerste verdie ping van het zakencentrum een warenhuis wordt gevestigd, dat dan ook nog een deel. bijvoor beeld de helft, van de tweede laag gaat bezetten. Het resteren de deel van de tweede laag zou dan kunnen worden gebruikt voor de vestiging van een ge zondheidscentrum. Onderhande lingen hierover zijn nog gaande. (Foto N. van der Horst). Diploma-uitreiking; R.K. Lag. Tuinbouwschool te Leidschendani Na het toespreken van de leerlingen door de heer H. P. de Greuter, oud directeur, ir. P. Doorenbosch, ryksin- apecteur en de directeur, de heer J. S. L. van Reisen werd by de diploma- uitreiking op de r.k. Lagere Tuinbouw school te Leldschendam ook afscheid genomen van de heer C. Noordanus, le raar verwarming en kassenbouw, die reeds enigs jaren geleden de pensi oengerechtigde leeftijd had bereikt, maar was blijven doorwerken. Oud-directeur H. P. 'Greuter was erin geslaagd om hem voor deze school als leraar aan te trekken, toen de school van Leldschen dam en „proefschool" werd. Door zyn grote vakkennis en meer nog door zyn manier van onderwijs geven kreeg dc i een held, dat hy ook op andere scholen een graag geziene vakleraar werd en cr zelfs zyn functie by het proefstation tc Naaldwijk voor moest opgeven. Namens leerlingen, leraren en ouders bood de heer Van Reisen beni een u<■-■ li.-nk on der couvert aan De voorzitter van de Raad van Toezicht. <le heer C. Meeu- wisse (Nootdorp» huldigde de heer .1 van Kuiven, die zich wegens gevorderde leeftyd uit deze raad terugtrekt. Het woord werd nog gevoerd door Peter Hoogeveen namens de leerlingen, de hr. J. Hendrik.* namens de ouders en de heer R. Keijzer namens de ('BTK en de LTB. Het einddiploma werd uitgereikt aan. Kees Hendriks. Nootdorp; Jan Hen driks. Voorschoten; Peter Hoogeveen, Den Hnag; Joop v.d. Nouweland, Leld schendam; Hans van Ooyen, Den Haag; Fred v.tf. Poel, Nootdorp zen. Voorscholen en F Wassenaar. Gouden feest sigaren magazijn Laken Een cliënt verzoekt opname van het Als een van de vele cliënten van het slgarenmaguzyn van inej. J. G. P. La ken aan de Hogewoerd 132 meen ik, dat het uit het hart van die vele cliënten Is gegrepen om even aandacht te besteden aan het jubileum dat zy woensdag 8 mei a.s. hoopt te vieren. Mej. Laken is voor velen zeker een begrip in Leiden geworden. Waarom 1. Omdat haar zaak, die thans 50 jaar bestaat, door haar ouders en reeds zeer snel na het overtyden van haar vader - door haar moeder op voortref - feiyke wijze is gedreven. Haar moeder, de altyd even vriendelijke dame, die voor leder een opgewekt woord had. 2. Omdat de dochter, dte nu hot jubi leum mag vieren, deze zauk zelf 25 Jaar heeft voortgezet. Een dubbel jubileum dus. Ook mej. Laken Is vrlendeiyk en voorkomend. Opvallend mag worden genoemd, dat het Interieur van de zaak z'n oude styi heeft bewaard; dit houdt mede in, dAt zy in al dia jaren honderden, Ja duison- den malen „trapje op trapje af" Is ge gaan. Een woord van hulde voor "haar uit houdingsvermogen en voor haar juist zakenbeleid is hier zeker op zyn plaats. OEGSTGEEST MET AUTO OVER DE KOP GESLAGEN Op rijksweg 4 onder Oegstgeest is gisteravond bij een inhaalmanoeuvre een auto, bestuurd door A. J. van H. uit Egmond, over de kop geslagen. De heer H., die met grote snelheid reed, werd slechts licht gewond aan de lin kerhand. Dodenherdenking in Oegst geest Te Oegstgeest werd de jaarlijkse do denherdenking gehouden bij het monu ment voor de gevallen ln het Bos ran Wijckerslooth. De indrukwekkende plechtigheid werd o.m. bygewoond door het voltallige college van b. en w. Muzikale medewerking verleenden i Mn van het Jeugdorkest .De Burcht" uit Lelden. De herdenkingsrede werd uitgespro ken door pastoor H. J. Kooyman van ds parochie H. Wlllibrord. Na het blazen van de „Laat Post" en het betrachten van 2 minuten stilte wer den bloemen gelegd, o.a. een krans na mens het bestuur vnn de Oranjevereni ging- Met het zingen van 2 coupletten van hst WUhalmua n m dtfUé langs het monument werd de plechtigheid, door velen bezocht, besloten. Aan de Vrye Universiteit ls ge slaagd voor het doctoraal examen biolo gie dc heer J. Hartingsveld uit Oegst geest. JONGETJE AANGEREDEN Zaterdag om 12.15 uur liep een vijf jarig jongetje, wonende in de Van Hoffstraat, tussen twee geparkeerde auto's ui die straat door en kwam daarbij onder oen langsrijdende auto, waarvan de bestuurder, een Leidenaar, niet meer kon uitwijken. Het jongetje had een hersenschudding, bloeduit stortingen aan zijn benen en wonden het gezicht.* Hij is vervoerd naar J Zndelaar, het ER*abeth Ziekenhuis. HERSEN'SCIIUDDDING relatie tussen en studentenverenigingen kregen de laatste steeds meer tot taak het eigen iyke vormingswerk aan de universiteit te behartigen. Bovendien moesten zy nog als opvangcentrum fungeren voor de stroom eerstejaars, die na MM5 m- Aan drie van dezen werd door de Ned Ie Bloemistery een boekwerk Zaterdagavond om 17.25 uur reed 'n i. Voor de aanvang hebben 17-jarige bromfietster uit Wassenaar op ie belangstellenden met grote de Ommedykseweg. richting Waase- Umnnim van euke- naar. op het rijwielpad. Zy keek naar digde pro- rechts en raakte de macht over het gingspraeses geschetste opvatting mo-1 Jecten over de tuinbouwexport en over I stuur kwilt Daardoor reed ril geiyk zyn aan alle atudenten. ongezien het plan-Leb.. Hierna had nog dc een betonnen wegpaaltie hun maatschappeiyke herkomat. een vertoning plaats van de -1wegpaaiijej programma te bieden, dat werkeüjk j films ..Holland terra ferttlia" Zij liep Kier de intereaaante bij een hersenschudding op en'kneu- «R «ut I cum.nmr. .yVI Academisch Ziekenhuis. „AugusHmia" haai- 76a Jaar in.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3