Lintjesregen nog steeds een traditie Ci DE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 APRIL 196 Vele Nederlanders die zich het afgelopen jaar verdienstelijk hebben gemaakt voor de Neder landse zaak, delen aan de vooravond van koninginnedag weer in de traditionele lintjesregen. Er is immers een wijziging van het decoratiestelsel in studie, maar daar is de regering nog niet aan toe gekomen er zijn wel belangrijker zaken zodat ook 1968 nog de bekende stortvloed van decoraties te zien geelt. Hier volgen, gerangschikt naar de departementen, de lijsten van de ge decoreerden. Met onze complimenten. Kabinet van de vice-minister-president NEDERLANDSE ANTILLEN Officier Oranjc-Nassau: J. Capriles, directeur „La Casa Amarilla N.V."; H. G. Henriquez, lid, tevens wnd. voorzitter van de Algemene Rekenkamer Neder landse Antillen; ridder Oranje-Nassau: W. G. Breusers, referendaris A; H. A. Maduro, substituut griffier van het Hof van Justitie; W. A. Palm, hoofd van de afdeling personeels zaken van het Centraal Bestuurskantoor; H. E. Pereira, administrateur bij het wa ter- en energiebedrijf; H. Prince, be stuurslid Nederlands Antilliaans Olym pisch Comité; J. J. A. Ruimers, directeur van de „Martinus de Porresschool"; A. G. L. Wegmans, hoofd van een m.u.l.o.- SURINAME Officier Oranje-Nassau: E. van der Kuyp, directeur van het bureau voor Openbare Gezondheidszorg; W. J. Snij ders, directeur van het Dep. Mijnbouw, Bosbouw en Domeinen; ridder Oranje -Nassau: W. R. Arno, gepensioneerd agent van de Surinaam- sche Bank N.V.; J. F. M. van den Berg, v.h. administrateur op het bisdom en administrateur van weekblad „Omhoog"; H. Drielsma, directeur van de Vervuurts Bank N.V.; U. R. Fitz-Jim, biologieleraar aan diverse cursussen; H. E. J. Goed schalk, aannemer bij de N.V. Pilliton Maatschappij Suriname; J. J. Gouver nante, chef van de afdeling incasso procuratiehouder bij de Surinaamsche Bank N.V.; J. L. L. Jong A Kiem, direc teur van de Handelmaatschappij J. L. Jong A Kiem N.V.; J. M. Kaboord, pro curatiehouder/administrateur van de Su rinaamse Waterleiding Mij.; W. A. F. van Kanten, adjunct-hoofdinspecteur van onderwijs; M. L. de Koning, leraar bij het middelbaar- en kweekschoolonder- wijs; H. C. Louz, directeur van de Graaf Van Zinzendorfschool; R. H. Louz, schoolhoofd van de Wanicaschool; E. G. Polak, gouvernements-geneesheer; H. H. J. Rustwijk, oud-onderwijzer bij het bij zonder en openbaar onderwijs; L. E. Sijl- bing, directeur van een m.u.l.o.-school; H. J. Snijders, hoofdinspecteur van po litie; A. A. Sweet, hoofdonderwijzer en schoolhoofd bij het katholiek g.l.o.; A. H. C. Waaldijk, directeur van een m.u.l.o.- school; Th. de Witte, oud-directeur der Melaatseninrichting, de Sint Gerardus Majella; L. H. J. Wix, tandarts, pionier op cultureel en sociaal gebied. Buitenlandse Zaken Commandeur Oranje-Nassau, (bij be vordering): dr. H. N. Boon, buitengew. <en Gevolm. ambas. in speciale zer.ding, hoofd van de Permanente Vertegenwoor diging bij de Noord-Atlantische Raad te Brussel; ridder Nederlandse Leeuw: dr. H. van Blankenstein, buiteng. gezant en gevolm. minister, hoofd der Econ. Afdeling van de ambassade te Washington; mr. J. G. Kist, insp. van de buitenlandse dienst van het min. van Buitenlandse Zaken; mr. C. J. van Schelle, chef der directie buitenl. dienst van het min. van Buitenl. Zaken; officier Oranjc-Nassau (bij bev.): V. de Sola, van Salvadoreense nationaliteit, on bezoldigd consul-gen. te San Salvador; officier Oranje-Nassau: ingr. A. N. A. van den Bronk, bisschop van Parakou (Dahomey); mgr. J. Buis. bisschop en apostolisch vicaris voor Sabah; W. S. J. Campagne, gevolm. minister, hoofd van de econ. afd. van de ambassade te Parijs; J. H. Delgorge, consul-generaal te Bom bay; A C. H. Graafland, consul-gen. te Kobe; A. A. den Hartog, pres.-dir. v. d. „Mercantile Bank of Iran Holland" te Teheran; H. J van Houten, streekbest. van de „Nederlandse Bank van Suid- Afrlka Beperk" te Johannesburg; mr. G. C. M. I. P. de Jonge, consul-gen. te Ziirich; L. Miserus. „Managing Director" van Lindeteves-Jacoberg (Malaya) Ltd.; W. Olyslager, algem. dir. voor Midden- Afrika van de Curacaosehe Handelmaat schappij te San Salvador; mgr. Ch. A. M. van den Ouwelanl. bisschop te Suri- gao (Filippijnen); W. F. Pelt, gevolm. hoofd van de econ. afd. van de ambas sade te Bonn; P. J. Polak, hoofd bur. Oost-Europa van de dir. Europa min. van Buitenl. Zaken; mr. F. Raalte, consul-gen. te Berlijn; mr, W. Ch. E. A. de Vries, ambassaderaad de ambassade te Tokio; A. de Wit, consul aan het consulaat-gen. te Sydney; mr. P. C. Witte, ambassaderaad aan de am bassade te New Delhi; ridder Oranje-Nassau: Ch. K. Appel, kunstschilder te Parijs; T. van den Berg, onbezoldigd consul der Ned. te Curitiba (Brazilië); K. Brouwer, agent van J" Holland Afrika Lijn" te Durban; F. J. J. Cremers, hoofdcommies, assistent ver- keersadviseur min. Buitenl. Zaken; J. M. Echeverria, van Venezolaanse natio naliteit, onbez. consul te Puerto la Cruz; dr. D. W. Fokkema, referendaris min. Buitenl. Zaken, voormalig tijdelijk zaak gelastigde te Peking; W. Giskes, dir. v. d. Philipsfabrieken te Hasselt; A. P. van der Graaf, onbez. consul te Luanda (Angola); J. E. Grasseteau, van Franse nationaliteit, onbez. consul te Toulouse (Frankrijk); J. M. Groenewegen, archi tect te Djakarta; G. M. van Grootel (broeder Adrianu.1:), hoofd v. h. weeshuis San Juan de Dios te León (Nicaragua); J. Hallie, administr. v. d. „Metahara Sugar Estate (HVA) Ethiopië"; mevr. E. Ch. Heller-Weinberg, voorm. leidster v. d. jeugdclub „De Jonge Kathelijners" van de Nederlands Evangelisch Herv. Kerk te Brussel; J. A. Johansson, van Zweedse onbez. vice-consul te Skelleftea (Zweden); J. de Jong, dir. kanselarij bij de Organisatie voor Econ. Samenw. en Ontw. te Parijs; Th. de Jong, administra tief ambtenaar A aan de ambassade te Londen; J. H. Kersten, onbez. consul te Casablanca; F. F. A. Klein, kunstschil der te Parijs; mej. J. Knop, hoofd bur. literatuurdocument, min. van Buitenl. Zaken; A. C. Koreman, alg. vertegenw. van de KLM in Canada; J. F. W. Krahé, hoteleig. te San Rëmo; C. P. Ladas, van Griekse nat., onbez. consul der Ned. te Thessaloniki (Griekenland); mr. J. H. Marselis, referend. bij Raad van Europa Wetensch. Samenw. min. van Buitenl. Zaken; ds. L. Moesker, voorm. pred. der Geref. Kerk te Arapoti, Parané, Brazilië; J. Murray Wilkie, van Britse nat., onbez. consul der Ned. te Dundee; J. H. van Nierop, hoofdcommies A bij de hoofdafd. comptab. en fin. zaken v. h. min. van Buitenl. Zaken; G. Nyland, van Finse nat., onbez. vice-consul te Abo (Finland); mej. A. E. Ockers, hoofd bur. beveili gingszaken; J. J. Peters, hoofd van de •estiging van de KLM in Turkije; A. H. Popper, referend, organisatie en efficien- nin. Buitenl. Zaken; M. Puigserver Mulet, van Spaanse nat., onbez. consul te Palma de Mallorca; mej. J. J. van Roggen, attaché aan de ambassade te Rome; pater L. Ph. C. van Ruijven, rec tor van het St.-Vincenzziekenhuis te Keulen; F. A. van Santen, hoofdcommies dir. alg. zaken van het min. Buitenl. Zaken; A. G. Schwippert, adm. ambt. B de ambassade te Bonn; P. Spieren burg, onbez. vice-consul aan het consu laat der Ned. te Malaga; O. J. Vartiainen, Finse nat., onbez. vice-consul te Kuopio (Finland); J. L. Werner, voorz. Ned. Centrum voor Varenden te Ant werpen; eremedaille Oranje-Nassau: goud, J. van den Berg, KLM Frankfort; mevr. V. M. Carter-Crossland, ambassade Londen; mevr. G. M. T. Droogendijk-Mariatti, cons.-gen. te Genua; mevr. E. Erwteman- Aronstein, Ned. Ver. „Neerlandia" Ant werpen; E. Fens, ambassade te Washing ton; jonkvr. A. L. Graswinckel, kanselier ambassade te Accra; mevr. J. A. S. de Haan-Oostwoud Wijdenes, kans. cons.- gen. te Zürich; J. van der Heyden, am bassade Boedapest; mevr. C. M. Hutsch- ler, ambassade te Rome; J. M. A. de Jongh, ambassade Wellington; mevr. M. Koekoek-van Veen, Ned. Ver. tot Hulp betoon te Antwerpen; mej. C. B. Laken, zaakgelastigde te Peking; B. H. A. Moo- nen, zaakgelastigde te Peking; F. M. J. Saris, ambassade Londen; G. J. C. Schui ten, attaché te Mexico; L. G. Ch. P. M. Simao, cons.-gen. Antwerpen; W. J. Smeele, ambassade te Teheran; A. van der Tholen, min. Buitenl. Zaken; mej. J. de Voogt, ambassade Wenen; zilver, mevr. A. L. van den Berge, min. van Buitenl. Zaken; L. B. van Buuren, min. Buitenl. Zaken; mevr. M. Emily- Rudelsheim, ambassade te Parijs; mej. A. C. Glerum, ambassade te Mexico; mej. A. E. Groeneweg, ambassade te Bern; mej. H. E. L. Kerkmeijer, ambassade te Pa rijs; J. A. de Korte, min. Buitenl. Zaken; A. Kros, molenbaas te Bromborough; M. Marits, ambassade Londen; C. Nell, min. van Buitenl. Zaken; W. J. van Noort, ambassade Ottawa; mej. N. van der Veen, min. van Buitenl. Zaken; mevr. A. A. W. Vixseboxse, ambassade Pretoria; brons, .1. Bogers, min. van Buitenl. Zaken; C. Boutkan, ambassade Washing- Justitie Ridder Nederlandse Leeuw: mr. F. P. E. Bloemarts, president van de arrond.- rechtbank te Haarlem, Heemstede; mr. W. A. baron Van der Feltz, proc.-gen. bij het gerechtsh. te Leeuwarden; mr. L. Hollander, raadsh. in de Hoge Raad te 's-Gravenhage; mgr. drs. P. J. van Odijk, vic.-gen. van de bisschop van Roermond; prof. dr. A. D. R. Polman, oud-hoogl. de Theol. Hogesch. van de geref. kerken te Kampen; mr. A. G. H. H. Roeffen, kantonrechter te Eindhoven; dr. G. de Ru, praeses van de synode van de Ned. herv> kerk, predikant te Rotterdam! A. Schuster, operrabbijn van de Nederl. Israël. Hoofdsynagoge te Amsterdam; mr. W. L. de Walle, off. van just., hoofd van het arrondissementsparket Almelo; mr. J. J. Woltman, voorz. van de reclas- seringsraad te Leeuwarden, raadsheer in het gerechtshof. Officier Oranje Nassau: P. W. Backx, deken en plebaan te Breda; G. L. J. J. Bekker, dirig. officier der rijkspolitie 2de klasse, command, van het district 's-Hertogenbosch en het Korps Rijkspol. 's-Hertogenbosch; mr. J. J. A. H. M. van Besouw, adv. en proc. 's-Hertogenbosch; ~~l. A. M. van den Brekel, adm. bij het ministerie van Justitie te 's-Graven- hage; dr. J. W. N. Delteijk, pastoor te Werkhoven (gemeente Bunnik), oud-de- van het dekenaat Zeist; dr. E. C. Essen, geneesh.-dir. van het rijks asiel „Kogelenbergh" 's-Gravenhage; W. J. H. Kaal, deken te Eindhoven; J. Th. M. Kraakman, pastoor te Alkmaar, oud-de- van het dekenaat Alkmaar; drs. P. J. de Ruijter, prov. overste van de Nederl. prov. der Witte Paters, Missiona rissen van Afrika, wonende te Boxtel; dr. A. H. Witte, adj.-dir. van het gerech telijk natuurw. lab. van het ministerie m Justitie te 's-Gravenhage. Ridder Oranje Nassau: J. H. Eijkei boom, hoofdcomm. bij het min. van Justi tie te 's-Gravenhage, wonende te Ede; mej. ds. S. Gooszen, emeritus-predikante de doopsg. gemeente te Delft; W. M. C. Motshagen, ref. bij het min. van Justitie te 's-Gravenhage; mej. mr. P. G. Prins, waarn. dir. van de Nat. Fed. voor Kinderbescherming te 's-Gravenhage. Eremedaille Oranje Nassau, goud: H. d. Berg, adj. rijkspolitie te 's-Graven hage; J. ten Hove, insp. d»r rijksrech.- tit. te Rijswijk (Z.-H.); R. de Kruif, adj. der rijkspolitie te Dordrecht, wonende te 's-Gravenhage; H. M. Persoon, adj. der •ijkspol.-tit. te Delft; B. Roozendaal, or ganist en leider van de zondagssch. van de Ned. herv. kerk te 's-Graveland; J. P. H. Schöningh, vrijw. medew. bij het Ned. Genootsch. tot Reclassering, te 's-Gra venhage; in zilver: C. Hooijberg, hoofdtransport- gel. bij de justitiële autodienst van 't mi nisterie van Justitie te 's-Gravenhage; P. C. Toorenburg, adm. abm. C 1ste kl. bij de gevangenis I te 's-Gravenhage; W. Wiekenkamp, opperwachtm. der rijkspol. te 's-Gravenhage; in brons: P. H. J. Hommels, hoofdschr. bij het ministerie van Justitie te 's-Gra venhage. JUSTITIE EN FINANCIëN Officier Oranje Nassau: drs. J. Oude geest, te 's-Gravenhage; mr. B. P. van der Veen te 's-Gravenhage; drs J. van Wijk te Voorburg. Binnenlandse Zaken Commandeur Oranje-Nassau: mr. J. S. Sinninghe Damsté, oud-hoofd van BVD van het Min. van Bin. Zaken, te ;-Gravenhage; Ridder Nederlandse Leeuw: mr. M. de Niet, lid van de Eerste kamer der Staten Generaal, te Wageningen; prof. dr. T. L. M. Thurlings, lid van de Eer ste Kamer der Staten Generaal, te Wa geningen; mr. J. de Wilde, lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, te Amsterdam; dr. L. A. H. Albering, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, te Rijsbergen; W. P. G. Assmann, lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Roosendaal; mr. dr. C. Berkhouwer, lid Tweede Kamer der St.-Gen., te Hei- mr. F. H. J. M. Daams, lid Tweede Kamer der St.-Gen., te 's-Gravenhage; C. F. Kleisterlee, lid Tweede Kamer der St.- Gen., te Rotterdam; dr. J. H. Lamberts, lid Tweede Kamer der St.- Gen., te Rotterdam; drs. D. F. van der Mei, lid Tweede Kamer der St.-Gen., te De Meern; C. F. van der Peijl, lid Tweede Kamer der St.-Gen., te Kloe- tinge; dr. W. J. Schuijt, lid Tweede Ka mer der St.-Gen., te 's-Gravenhage; ir. H. Vredeling, lid Tweede Kamer der St.- Gen., te Huis ter Heide (gem. Zeist); prof. mr. J. T. M. de Vreeze, lid Twee de Kamer der St.-Gen. te Utrecht; W. Wierda, lid Tweede Kamer der St.-Gen., te 's-Gravenhage; H. J. Steenge, dir. van de Rijksgeneeskundige Dienst van het Min. van Binnenlandse Zaken, te 's-Gravenhage; M. J. van Poelje, lid Gedep. Staten van Zeeland, te Vlissin- gen; mr. P. E. van Krevelen, lid van Gedep. Staten van Friesland, te Leeu warden officier Oranje-Nassau, bij bev.: mr. P. Zegwaard, griffier Stat, van Zuid- Holland, te 's-Gravenhage; ELLEN VOGEL actrice 4n Ge orde van Oranje -Natmu officier Oranje-Nassau: dr. D. van Duijne, dir. Rijks Bestuursstudie Centr. Min. Binnenl. Zaken, te 's-Gravenhage; dr. W. Koops, plaatsverv. griffier van de Tw. Kamer der St.-Gen., te Voor burg; J. Jongebreur, hoofdinsp. bij de Alg. Rekenkamer, te Rijswijk (Z.H.); jhr. mr. A. Feith, burg. gem. Voor burg; H. Roelfsema, burg. gem. Schie dam; J. W. H. Planje, com. gem. pol., te 's-Gravenhage; ridder Oranje-Nassau: J. M. Vos, ref. Alg. Burgerlijk Pens. fonds, te Voor burg; di'. M. P. A. Meissen, burg. gem. Wateringen; K. G. J. Copraij, 's-Gravenhage; J. P. de Jong, secr. gem. Noordwij kerhout; J. Sillevis, adm. A ter prov. griffie van Zuid-Holland, te Voorburg; ir. H. I. Spek, dir. gem. gas- en elektrlciteitsbed. te Voorburg, won. te Leidschendam (gepensioneerd); J. Groot Enzerink, burgemeester van Maasland; eremedaille Oranje-Nassau: goud. aan: J. M. P. Barendse, adj. gem. pd. te Noordwijk; A. A. Mesker, wonende te Noordwijk; J. Oberg, adj. gem. pol., te ;-Gravenhage; S. M. Poot, te Valken burg (Z.H.); C. Schaap, adj. gem. pol. te Noordwijk; J. J. B. H. Wijsman, adj. gem. pol. te 's-Gravenhage; zilver, aan: L. Nieuwenboom, ambt. B 2de klasse Min. Bin. Zaken, (gepensio neerd); A. Mons, brig. gem. pol. te :-Gravenhage; L. Torenbeek, brig, gem. pol., te 's-Gravenhage; A. Vlak, brig. gem. pol. te 's-Gravenhage; brons, aan: A. Smits, hoofdbode ka merbewaarder ter secretarie der gem. Gouda, tevens controleur van de ver makelijkheidsbelasting; P. L. M. Steijn, hoofdag. gem. pol. te 's-Gravenhage; Onderwijs en Wetenschappen Ridder Nederl. Leeuw: mr. J. J. Han gelbroek, oud-secr. Schoolraad Scholen met Bijbel te 's-Gravenhage, te Den Haag, prof. dr. E. Havinga, hoogler. rijksuniv. Leiden, te Leiden; prof. dr. G. P. Baerends, hoogler. rijksuniv. Gro ningen, te Paterswolde; prof. dr. Chr. Romijn, hoogler. rijksuniv. Utrecht; prof. dr. W. C. van Unnik, hoogler. rijksuniv. Utrecht te Bilthoven; M. Schoorl, oud-curator Gem. Univ. Am sterdam te Amsterdam; prof. dr. G. A. Lindeboom, hoogler. Vrije Univ. Amster dam, te Amsterdam; ds. P. N. Kruis wijk, curator Vrije Univ. Amsterdam te Haarlem; prof. dr. J. A. F. Wils, hoogl. Kath. Univ. Nijmegen; prof. dr. ir. C. W. Kosten, oogier. techn. hogeschool te Delft; prof. dr. ir. F. Ph. A. Tellegen, Schrijver Godfried Bomans, ridder Oranje-Nassau. hoogler. techn. hogesch. Eindhoven te Aalst; dr. J. A. A. Verlinden, oud-raad adviseur Min. Onderwijs en Wetenschap pen, te Den Haag; officier Oranje-Nassau: mej. W. B. in Raaphorst (zuster Reinilda), di rect. r.-k. kweeksch. Amsterdam; mej. M. C. J. Roovers (moeder Consolata), z. schoolbest. „Instituut meisjes" Oudenbosch; mej. drs. H. van der Vliet, coördin. inspectr. gymn. en middelb. onderw. te Leiden; dr. ir. W. Kok, hoofding. bijz. diensten, belast met functie bedrijfsingen.-conservator afde ling technische natuurk. technische ho geschool Delft, te Schipluiden; prof. dr. J. F. Schouten, wetensch. adv. natuurk. lab. N.V. Philips' Gloeilampenfabr. en buitengewoon hoogleraar techn. hogesch. Eindhoven; mr. Th. E. H. Arriens, hoofdadmin. min. Onderwijs en Weten schappen, te Rijswijk; E. van As, ac count. Ie klasse min. Onderw. en Wet., te Den Haag; drs. A. Visser, hoofdad min. min. Onderw. en Wet., te Leiden; mr. P. D. Walbeehm, adminis. min. On derw. en Wet., te Den Haag; ridder Oranje-Nassau: J. Mulder, on- derdir. christ. kwe'ekschool 's-Gravenha- ge, won. te Den Haag, J. Ouwendijk, oud-hoofd bijz. school gew. lag. onderw. 's-Gravenhage, te Rijswijk (Z.-H): A. F. Rombouts, administrateur Katholiek Onderwijs Verb. 's-Gravenhage; J. Val kenburg, hoofd bijz. school gew. lager onderwijs te Hillegom, mej. J. S. Mul der. hoofdcomm. Min. Onderw. en Wet. te Den Haag; A. M. Korpershoek, eerste coniect. Huygens lyceum te Voorburg, te Voorburg; dr. J. Schweers, conr. van het St.-Franciscuscollege te Rotter dam en secretaris van de Kath. Lera- renver. „St.-Bonaventura", te Rotter dam; dr. C. Zijderveld, oud-com-ect. Grotiuslyceum en oud-rect. avondlyceum „Noctua" te Den Haag wonende te Den Haag; A. I. M. Rosdorff, dir. r.-k. tech nische school „St.-Bernulphus" Rijswijk wonende Rijswijk; L. F. Venderbos, refer. Minist. Onderw. en Wet. te 's-Gra venhage, won. te Den Haag; mej. J. P. Burema, dir. Stichting Huish. Voorl. ten Plattelande te 's-Gravenhage; mejuf. H. A. M. J. Roozen, adjunctdir. r.-k. huishoudschool „Mater Dei" te 's-Gra venhage, te Den Haag; J. Smit, adm. hoofdambtenaar A rijksuniv. Leiden, won. Leiden; F. de Haas, adjunct- Min. Onderm *n Weten, te Lelden. Ir. A. G. Quack, hoofdingenieur- directeur Rijkewaterstaat, ridder Nederlandse Leeuw. eremedaille Oranje-Nassau goud: mej. A. M. W. van de Akker, onderw. bijz. gew. lag. onderw,. te Delft, te Delft; mej. J. C. Booden, hoofdl. bijz. kleuter school te Vlaardingen, te Vlaardingen; C. J. Duurkoop, bouwk. ambt. A bouw kundige hoofdinspectie lager onderw. te Rijswijk; mej. A. van Heusden, onderw. openb. gew. lag. onderw. te Leiderdorp, te Oegstgeest; J. van Lindonk, secr. voor Christ. Schoolonderw. Vlaar dingen te Vlaardingen; mej. J. Metaal, hoofdleid. openb. kleuterschool te 's-Gra venhage; mej. C. A. M. J. Noordhuizen, hoofdleid. bijz. kleuterschool te 's-Gra venhage; J. G. Wondergem, onderw. openb. gew. lag. onderw. te Rijswijk; H. Brouwer, hoofdtechn. Ziekenhuis te Leiden, Leiden; A. W. Lacourt, administ. ambt. A 1ste klasse bij de rijksuniversi teit te Leiden, te Leiden; B. Gouw, techn. hogeschool Delft, te Delft; zilver: J. Bom, oud-administrateur en oud-penningmeester H. van Bree, adm. ambt. C 1ste kl. Min. Onderw. en Wet. i-Gravenhage; A. C. Hess, adm. ambt .C 2de klasse Min. Onderw. en Wet. 's-Gravenhage; F. Knoester, kamer bewaarder min. Ond. en Wet. te 's-Gra venhage; brons A. F. Zwart, magazijnkn.-vak- an Ac. Ziekenhuis Leiden, te Leiden; A. G. de Man, rijksambt. F Min. van Onderw. en Wtenschap, te Rijswijk; A. G. Verschoor, rijksambt. min. Ond. en Wet. te 's-Gravenhage. ONDERWIJS EN WETENSCHAPPEN EN CULTUUR, RECREATIE EN MAATSCHAPPELIJK WERK ridder Nederl. Leeuw. prof. dr. K. P. Bernet Kempers, hoogler. Gem. Univer- Amsterdam, te Amsterdam. Financiën Ridder Nederlandse Leeuw: prof. dr. G. A. Kessler, dir. Ned. Bank. N. V. te Am sterdam; H. J. Knottnerus, oud-lid van de raad van bestuur Amro-Bank te Am sterdam; mr. J. C. W. M. Huijsmans, gen. Min. v. Financiën; mr. K. Millenaar, dir. van 's Rijks, belastingen, hoofd directie Wetgeving Douane en Verbruiksbel. Min. v. Financiën. officier Oranje-Nassau: dr. ir. J. G. Schlingemann, voorz. gedelegeerden Nutsspaarbank te 's-Gravenhage; J. A. Sillem, oud-direc. kantoor 's-Gravenhage Mees Hope te Rotterdam-Amster dam; mr. J. C. A. M. van Hall, admini strateur. directie Binnenl. Geldwezen Financiën Publiekr. Lichamen Min. v. Financiën; jhr. M. A. van Lennep, hoofdinspec. financiën directie Defensie- Aangelegenheden Min Financiën; F. J. Gulikers, hoofdinspecteur van 's Rijks bel.; J. Jaarsma, hoofdinspec. -tit. Rijks bel. te 's-Gravenhage; Ridder Oranje-Nassau: L. Jordaan, hoofdcom. A. Comptabiliteit Min. v. Fi- iën; C. A. M. Koenen, rijkshoofdin- koper A. Rijksinkoopbureau te 's-Gra venhage; eremedaille Oranje-Nassau: goud, aan: P. F. Moonen, commies-secr. 's Rijks bel. te 's-Gravenhage; in zilver, aan: W. P M. Hulsker, be ambte bij de N. V. Bank voor Ned. Gem. te 's-Gravenhage; mejuffrouw A. V. E. Crebas, adj. commies A bij Fin. Atta ché bij Ambassade te Washington; juffrouw V. Peuchen, adjunct- A bij het Alg. Beheer van de Gen. The saurie Min. v. Financiën; J. W. M. var der Hoeven, adm. ambt. C 1ste klasse Rijksinkoopbureau te 's-Gravenhage; P. P. A. van Alff, adj.-com. A 's Rijks bel. te 's-Gravenhage; mej. H. C. J. Berkel, adj.-comm. A van 's Rijks bel. Ie afdeling, te Leiden. brons, J. M. Kok, rijksambtenaar D Alg. Zaken Min. van Financiën; P. A- S. van Wingei'den, rijksambtenaar F Alg. Zaken Min. van Financiën; Defensie Ridder Nederlandse Leeuw: vice- adm. jhr. W. C. M. de Jonge van Elle- meet, te Den Helder; gen.-maj. F. E. Lagerwerff, te 's-Gravenhage; luit.- gen. B. H. Slager, te 's-Gravenhage; prof. A. M. van Rietschoten, te Amster- officier Oranje-Nassau. met de zwaarden, (bij bevordering), kapt. ter zee O. Cramwinckel. te Oegstgeest; kapt. ter zee A. de Jong, te Amster dam; kapt. ter zee A. Ehbel, te Wasse naar; kapt. ter zee J. C. de Wit, te Pijnacker; kapt. ter zee J. Huijing, te Voorschoten; kapt.-luit. R. H. Kerkho ven, te Leidschendam; officier Oranje-Nassau, zwaarden: kapt. ter zee H. Pontier te Voorscholen; luit.-kol. P. Masurel, te Leiderdorp; luit.-kol. J. Hensen, te 's-Gravenhage; luit.-kol. W. A. F. A. Clumpkens, te 's-Gravenhage; kol. J. W. Portier, te 's-Gravenhage; kol, J. P. A. Wagtman, te 's-Gravenhage; luit.- kol. J. M. Secrève, te Wassenaar; kol. M. de Swart, te 's-Gravenhage; kol. G. J. van Dijk te 's-Gravenhage; kol. ir. P. J. G. Mulders, te Delft; Goossens, te 's-Gravenhage; A. B. Muiderman te 's-Gravenhage. officier Oranje-Nassau: ir. S. Hekster, te Oegstgeest; J. Toengs Gerritsen, te Wassenaar; ridder Oranje-Nassau, met de zwaarden: luit. ter zee 1ste kl. R. J. Claasen, te Voorschoten; luit. ter zee lste kl. R. Mooy, te 's-Gravenhage; maj. G. Storm, te 's-Gravenhage; maj. H. Uilenreef, te 's-Gravenhage; maj. J. A. Gisolf te Delft; ridder Oranje-Nassau: kapt. A. Bent- leij, te 's-Gravenhage; G. T. Campagne ref. hoofdkw. K. L. te Voorburg; J. van der Klooster, loods lste kl. te Hoek van Holland; J. J. C. van Namen, loods lste kl. te Maassluis; mej. mr. G. Havinga, hoofdcommies Min. Def. te 's-Graven hage; eremedaille Oranje-Nassau, in goud, met de zwaarden, (bij bevordering): ad. o. H. Bosboom, te 's-Gravenhage; ad. o. P. J. G. Vos, te 's-Gravenhage; goud, E. F. Daniëls, techn. amb. lste kl. te 's-Gravenhage; mej. M. J. A. Spendel, commies A. Min. Def. te Voorschoten; D. A. Visker, te 's-Gra venhage; mej. M. J. den Dekker, com- ies Min. Def. te 's-Gravenhage; zilver, met de zwaarden, mej. magm. H. J. Braakhekke, te Oost-Souburg; mej. vl. instr. N. G. Mol, te Katwijk; serg. C. Hartland, te Koedijk; serg. J. A. Bertram, te Katwijk; serg. A. J. Lieshout, te Sassenheim; ad. o. i. H. Bijzitter, te 's-Gravenhage; ad. o. i. G. P. J. van de Wiel te 's-Gravenhage; E. Smit, te 's-Gravenhage; o.w. A. Gille te •Gravenhage; serg. lste kl. N. J. J. Siebes, te 's-Gravenhage; ad. o. G. J. D. Goedhart, te 's-Gravenhage; ad. O. J. J. van Berkel te 's-Gravenhage; o. J. M. van Well, te 's-Gravenha- ad. o. L. F. van den Brand, te -Gravenhage; zilver, E. P. Scheepers, opz. B. Min. Def. te 's-Gravenhage; J. G. N. van Rienderhoff, opz. B. cod. mat. krljgsm. te 's-Gravenhage; J. Broekmeijer, ad. commies A. Min. Def.; A. Toet, ad. A. Min. Def. te 's-Gravenha- H. G O. Schulz, adm. amb. C lste kl. te's-Gravenhage; brons: met de zwaarden, W. E. Mi chel, te 's-Gravenhage; korp. lste kl. G. H. P. Hoolboom, te 's-Gravenhage; brons, A. Mook, hoofdschr. Min. Def. te 's-Gravenhage; F. A. H. Heskes, schr. A. Min. Def. te 's-Gravenhage; M. van der Leeden, rijksamb. E. Kon. Marech. te 's-Gravenhage. Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening Ridder in de Nederlandse Leeuw: ir. J. F. Cusell, te 's-Gravenhage, dir. Bouwnijv. Centr. Dir. Volksh. en Bouwn. officier Oranje-Nassau: D. van Egmond, te Voorburg (Z.-H.), alg. secr. St. Raad Bestuur Bouwbedrijf; mr. H. Eringa, te Voorschoten, adm. Min. Volksh. en R. Ord.; D. Verburg, te 's-Gravenhage, hoofdadm. min. Volksh. R. Ord. ridder Oranje-Nassau: P. J. Adams, te 's-Gravenhage, techn. hoofdambt. lste klasse dir. Volksh. Bouwn. prov. Zuid- Holland; J. C. A. Bunnik, te Wassenaar, techn. hoofdambt, bijz. centr. dir. Volksh. Bouwn.; J. R. Keetelaar, te 's-Gravenha ge, bouwkundig hoofdambt. A Rijksge bouwendienst; W. Leijse, te 's-Gravenha ge, bouwk. hoofdambt. A Rijksgebouwen dienst; P. Witvliet, te 's-Gravenhage, oud-voorz. christ. woningbouwver. „Pa trimonium" te 's-Gravenhage; eremedaille Or.-Nassau: in zilver: H. N. Joolen, te 's-Gravenhage, hoofdschr. rij ksgebouwendienst brons: J. Bakker, te 's-Gravenhage, rijksambt. D Rijksplan. Dienst; H. J. W. Kwik, te Leiden, rijksambt. D min. Volksh. R. Ord. Verkeer en Waterstaat Ridder Nederlandse Leeuw: ir. A. G. Quack te Leidschendam, hoofding.-dir. Rijkswaterstaat; ir. L. J. P. M. Raedts te Maastricht, hoofding.-dir. Prov. Waterst. van Limburg; P. C. van Houten te Haar lem, dir. N.V. Ned.-Am. Stoomvaart- Maatschappij - Holland-Amerika Lijn; ir. C. Bosman te Haren, hoofding.-dir. PTT/ dir. tel.distr. Groningen; dr. ir. H. C. A. van Duuren te Wassenaar, dir. PTT-lab.; officier Oranje-Nassau: mr. A. H. van Gelder, 's-Gravenhage, dir. Bedr.ond. Fin. bij Kon. Luchtv. Maatschappij N.V.; ir. G. C. van Wageningen, 's-Graven hage, dir. N.V. „Naco", Ned. Ontw.bur. Luchth.; D. G. C. van Aken, 's-Graven- hage, insp. alg. dienst PTT/secr. hoofd- dir. Alg. Zaken en Radio; ridder Oranje-Nassau: A. A. M. van Leeuwen, 's-Gravenhage, ref. min. Verk. en Wat.; mej. G. M. A. Steffelaar, 's-Gra venhage, lab. hoofdass. Rijkswegenbouw- Mevrouw G. D. van Swol-Brouwenstijn officier in de orde van Orwnje-Nassau bij bevordering lab.; P. van Veller te Rijswijk, ref. Di rectoraat-Gen. Verk.; C. J. van de Weije te Rijswijk, oud-fleet man. Shell Tanl 's-Gravenhage; H. A. van Emde te 's-Gravenhage, chef hofm. N.V. Ned Am. Stoomvaart-Maatsch. Holland-Ame rika Lijn; J. J. van Rossum te Leid schendam, oud-secr. Comm. Stuurl.e: Koopv. en Zeevisv.; mej. mr. M. A. va Bleyswijk Ris te 's-Gravenhage, mede\ Kon. Luchtv. Maatsch. N.V.; mej. Chi M. Reydon te 's-Gravenhage, bur.chi bijz. diensten PTT; J. E. H. van Gemer den te 's-Gravenhage, bur.chef bij diensten PTT; A. de Haan te 's-Graven hage, ref. der PTT; eremedaille Oranje-Nassau in goud van Maren, 's-Gravenhage, hoofdverl N.V. Alg. Transport en Exp. Ondern. Vai Gend en Loos; T. Hartsuiker te 's-Gra venhage, hoofdempl. lste klasse PTT A. F. Voisin te 's-Gravenhage, hoofd empl. lste klasse PTT; J. P. A. van Roos ve malep te 's-Gravenhage, oud-hoofdempl z: lste klasse PTT; J. W. Tibboel te 's-Gra ac venhage, hoofdempl. lste klasse PTT in zilver: J. P. H. Schinkel te 's-Gra venhage, oud-empl. Kon. Ned. Toer'st.k il ANWB; A. Galjaard te Lc 2n, oud-instr, maker bij de N.V. Nederlandse Spoor wegen; J. van Gent te Leiderdorp, dec N I bij de N.V. Alg. Transp. en Exp. On dern. Van Gend en Loos; N. Plugge 1 's-Gravenhage, bootsm. Kon. Ned. St. it boot-Maatsch. N.Y.; J. W. J. Bos t 's-Gravenhage, hoofdempl. PTT; E Beijer te 's-Gravenhage, oud-empl. 1st klasse PTT; J. Reinhardt te 's-Graven hage, hoofdempl. der PTT; L. Hijgenaa te 's-Gravenhage, hoofdempl. PTT; brons: B. L. Koeleman, 's-Gravenhage best. lste klasse der PTT; F. J. Oomen, 's-Gravenhage, oud-best. 1st klasse der PTT. klasse der PTT; D. Vos, Westerbork, gep hoofdbest. A, D enHaag. Economische Zaken Ridder Ned. Leeuw: dr. W. T. Kroest dir. Kon. Textielfabr. Nijverdal-Ten Cat N.V., te Almelo; K. Soesbeek te Velp z. Raad van Bestuur Alg. Kunstzijd G. J: Buytendijk, plaats-vervangend f ci directeur loonbureau Den Haag, tj officier Oranje-N assaM. I it Unie N.V.; W. Bakker te Beverwijk, lic;'v Raad v. Bestuur Kon. Ned. Hoogoven; fh en Staalfabrieken N.V.; dr. ir. H. Ebbin- I ge te Wassenaar, dir. N.V. Billiton Maat schappij; dr. ir. H. Hoog, manufacture Coördinator Oil bij Kon./Shell Groep 's-Gravenhage; dr. G. H. J. Abeln, dir bij min. v. Econ. Zak. te 's-Gravenhage ir. J. A. Emeis, ondervoorz. v. d. Octrooi- raad te 's-Gravenhage; H. Reimer, plv dir.-gen. van Industrie en Handel bij min van Econ. Zak. te 's-Gravenhage. officier Or.-Nassau. (bij beo.) H. Har- meijer te-Voorburg, voorz. Hoofdbedrijf schap Ambachten; officier Or.-Nassau dr. ir. J. R. J. van Dongen Doorwerth, hoofd Engineering afd. Ba taafse Intern. Petr. Mij. te 's-Gravenha ge; J. P. Coelingh te Wassenaar, pres.-dii van De Erven de Wed. J. van Nelle N.V P. G. v. d. Weele te Gouda, voorz. Kou Ned. Middenstandsb. te 's-Gravenhage mr. K. de Blouw, adm. bij min. v. Econ Zak. te 's-Gravenhage; drs. J. de Bruijn hoofdadministrateur bij Centr. Bur. Statistiek te 's-Gravenhage; H. M. J. Del sing, dir. bij min. v. Econ. Zak. te 's venhage; drs. F. W. Dirker, dir. bi min. v. Econ. Zaken te 's-Gravenhage mr. G. M. van Exter, hoofdadm; bij min. v. Econ. Zak. te 's-Gravenhage drs. A. Houtman te Leidschendam, hoofd adm. bij min. v. Econ. Zak. te 's venhage; R. Wartena te Blaricum, rijks- nijverheidscons. A bij Rijksnijverheidsd min. Econ. Zak. te 's-Gravenhage; ridder Or.-Nassau: F. F. de Haan, be edigd makelaar en taxateur te Loosdui nen; J. G. M. Korte, oud-dir. Vroom Dreesmann N.V. te Delft; C. H. van Lo te Rijswijk (Z.-H.), hoofd Comm. Afd N.V. Industriële Handelscombinatie Hol land te Rotterdam; N. W. Mazer, oud- secr. Bedrijfschap Stukadoors, Terrazzo- en Steengaasstellersbedrijf te 's-Graven hage; A. J. Oostingh, won. te Voorburg comptroller Esso Nederl. N.V. te 's-Gra venhage; J. H. F. ten Bosch te Rijswijl (Z.-H.), ref. min. Econ. Zak. te 's-Gra venhage; N. Buijten, ref. min. Econ. Zak te 's-Gravenhage; H. Hardijzer te Bos koop, hoofdcomm. A min. v. Econ. Zak te 's-Gravenhage; J. F. Koops te Voor burg, ref. min. Econ. Zak. te 's-Graven hage; W. A. Lagendijk, hoofdcomm. min Econ. Zak. te 's-Gravenhage; ir. P. J Niedex-er, ref. min. Econ. Zak. te 's venhage; V. J. N. M. A. Rouppe van dei Voort te Voorburg, ref. min. Econ. Zak te 's-Gravenhage; L. L. J. W. Stapper; ref. min. Econ. Zak. te 's-Gravenhage F. J. Teeuwisse, ref. min. Econ. Zak. tf 's-Gravenhage; eremedaille Or.-Nassau: goud: J. C van Aartrijk, comm. min. v. Econ. Zak. te 's-Gravenh.; A. de Jong, comm Econ. Zak. te 's-Gravenhage; mej. A. C Th. Kapel, comm. min. Econ. Zak. te 's-Gravenhage; L. C. Vercouteren, adm ambt. A 2de kl. Octrooiraad te 's-Gra venhage; W. G. A. Bikbergen te V'burg werkz. Passage-afd. Centr. Kantoor taafse Intern. Petr. Mij. N.V. te 's-Gra venhage; mej. M. H. Bunde, directrice J. K. Rietdijk N.V., postzegelveilingen t 's-Gi-avenhage; C. de Groot, hoofd adm. alg. procuratieh. Ruys' Handelsvereeni- ging N.V. te 's-Gravenhage; mej. F. vaiv Haeften, secr. Centr. Kant. Bataafse Int Petr. Mij. N.V. te 's-Gravenhage; P. J. de Lange, chef afd. Budgets en Target Shell Ned. N.V. te 's-Gravenhage; zilver: mej. A. M. de Boer te Rijswijl (Z-H), stat. ambt. B lste kl. Centr. Bur v. d. Statistiek te 's-Gravenhage; J.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 6