Weekeinde vol met geweld in F r ankrij k MEVR. DEN UYL: RADICAAL ZIJN IS LEUKER DAN MEN DENKT itfa/lnecke Kapitein ,Spes terug in gezin Congres in maagdelijk land van beloften Muurkrant, mimespelers en zandbak RIDDER VAN RAPPARD WIL AAN „ORANGITIS" GAARNE STERVEN Radicalen enthousiast! op progressieve weg Mellema (CHU) tijdelijk geen fractieleider Vijf kinderen uit één gezin vermoord MAANDAG 29 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT ,,Rode Davydoor politie verhoord (Van o [■respondent L. Kleijn) PARIJS Het afgelopen weekend in Frankrijk is bijzonder gewelddadig ge weest. Studenten van de universiteit in Nanterre bij Parijs hebben zaterdag morgen geprotesteerd tegen een uren lang verhoor door de politie van de links extremistische Duitse student Cohn Ben- dit. Gistermorgen om vier uur hebben Bretonse terroristen een bom gegooid in 'n politiekazerne van Saint-Brieux- en gistermiddag om twee uur is in een ten toonstellingslokaal te Parijs over Viet- .nam verwoed gevochten tussen links- extremistische en rechts-cxtremistischc studenten. In Nanterre maakt al wekenlang een :leine minderheid het de meerderheid a de studenten onmogelijk om rustig studeren. De links-extremisten staan ar onder leiding van de Duitse student :ohn Bendit, bijgenaamd de Rode Da- iy. Zijn ouders zijn onder Hitier naar Frankrijk gevlucht, maar na de laziperiode naar hun vaderland terug- ekeerd. Een broer van Dany is Frans- geworden en heeft een betrekking als leraar, maar Dany zelf is Duitser ;ebleven en studeert in Nanterre. Hij leweert links te staan van de commu- ïisten, is tegen geweld tegen personen, vóór geweld om de kapitalistische naatschappij omver te brengen. „Zelf", zegt hij, „verkeer ik in een bevoorrech te positie omdat ik student ben, maar de arbeiders worden door het kapitalis me veertig tot achtenveertig uur per keek uitgebuit", en daartegen gaat zijn 'Verzet. De wetenschap is volgens hem neutraal, maar juist in naam van deze ADVERTENTIE Erkend deal - Stationsweg 22 Breestraat 126 Haarlemmerstraat 158 Drie man gepakt voor werpen van brandbom in krantenauto BREDA (ANP) Drie personen uit Breda, de 27-jarige journalist C. O., de ï2-jarigc kunstenaar W. F. en de 22-ja- rigc radiomedewerker J. van de K., zijn tvegens het werpen van een zelfgemaak te brandbom in een krantenauto van iet dabglad „de Telegraaf" door de po litie gearresteerd. Toen de Telegraafauto dinsdag j.l. nachts om drie uur voor het station n Breda stond werd een fles met ben- in een aangestoken lont erin ge looid. De chauffeur zag 3 mannen weg- open. Met een schuimblusser heeft hij uur geblust. De schade was 80 ixemplaren van de Telegraaf. De drie 'erdachten hebben aan de politie mee- ledeeld dat zij de brandbom in de Tele- Iraafauto hebben gegooid uit sympathie Rudi Dutschke en de protestesten n Berlijn tegen het Springerconcern, ■ij vonden dat er in ons land tegen de 'elegraaf ook maar iets dergelijks moest lorden ondernomen. neutraliteit bombarderen de Amerikanen Noord-Vietnam. Ieder geweld daartegen is geoorloofd. Hij zoekt geen politieke carrière, want hij veracht het parlemen tarisme dat naar hij beweert verkocht is aan 't kapitalisme. De klas senloze maatschappij die hij wil opbouwe kan er alleen komen door' 't kapitalisme met geweld af te breken. Binnen de universiteit van Nanterre is reeds door deze gewelddadige actie voor tienduizenden franks schade aan gericht, onder meer door het bekladden van muren, stuk slaan van meubilair en het vernielen van boeken in de bi bliotheek. De politie kan er niets tegen doen want binnen de universiteit is alleen de rector baas in eigen huis. De rector kan de politie verzoeken een deel van de universiteitgebouwen te bezetten, maar dan is het hek helemaal van de dam. Er studeren in Nanterre ongeveer 10.000 studenten die tegen optreden van de po litie in verzet zouden komen. Ook al zijn zij geen aanhangers van Dany. Niet temin heeft de politie Dany een langdu rig verhoor afgenomen omdat in de uni versiteit pamfletten zijn verspreid waar in staat beschreven hoe men molotov cocktails moet maken en hoe men ermee moet omgaan. Dany beweert deze pam fletten niet te hebben geschreven. Ook zijn tegen Dany drie klachten ingediend wegens mishandeling, maar hiermee wil de politie voorzichtig zijn en die klach ten pas in behandeling nemen als zij vergezeld gaan van een doktersattest. In Saint-Brieux, Bretagne, werd een bom gegooid door Bretonse terroristen, die zich sedert 't begin van dit jaar roe ren. De leiders zitten in Ierland, waar heen zij na de bevrijding zijn uitgeweken wegens collaboratie met Duitse bezetters. Van nazi-Duitsland verwachtten zij de onafhankelijkheid van Bretagne. De bom werd gegooid midden tussen twaalf auto's waarvan de benzinetanks altijd vol zijn om klaar te staan voor onmid dellijk vertrek. De ene na de andere tank ëxplodeerde. Alle bewoners van de stad werden door de ontploffing uit hun slaap gehaald. De schade bedraagt een miljoen frank. Van de daders geen spoor. Tenslotte is er verwoed gevochten in 't 17de arrondissement van Parijs waar over Vietnam een tentoonstelling werd gehouden. Ongeveer twintig mensen ston den gistermiddag naar de foto's te kijken toen een bende rechts-extremistische studenten .binnenkwam, gewapend met stokken, ijzeren staven, fietskettingen er nog meer van dat spul en alles kort er klein sloegen. Terwijl de bezoekers ge wond op de grond lagen werden zij var alles beroofd. Van hun kant sloegen links-extremistische studenten erop in. De woeste vechtpartij duurde tien minu ten, toen de politie kwam was er geen student meer te zien. Kapitein Klaas van der Plas is gis teren teruggekeerd naar zijn gezin in Katwijk. De kapitein van de Neder landse kustvaarder „Spes" heeft vier dagen in Stettin in Poten vastgeze ten. De Polen beweren, dat h\j dron ken en zonder toestemming van de autoriteiten de haven zou hebben verlaten. „Het is mfj nog steeds een raadsel, waarom de Spes tien mfjl uit de Oostduitse kust plotseling werd omringd door vier schepen van de Poolse marine. Als ik zonder toe stemming de haven had verlaten, dan had ik toch meteen ruim water op gezocht? Ik voer vlak onder de wal." Op een borgsom van 15.000 dollar is kapitein Van der Plas vrijgelaten. Hij is vandaag met zijn reder in Rotter dam gaan praten wat hem verder te doen staat. Onder meer of hij naar Polen zal gaan als daar over twee maanden een proces tegen hem ge voerd wordt. (Van onze speciale verslaggever DRONTEN Flevoland. De meesten van de 850 radicalen, die op deze zeer zonnige zaterdag naar „het nieuwe land" zijn gekomen, zitten 's middags in hun hemdsmouwen, en dat is op politieke congressen in Nederland ongewoon. De Maar niet ledereen is zo geestdriftig. „Onbetekend", meent een van de jour nalisten, die zich na afloop verzamelen voor een persconferentie. Een verslag gever van de anti-radicale Telegraaf stelt Bogaers aggressieve vraagjes, hebt twee duizend leden, achthonderd vijftig congresgangers en ten onrechte drie zetels in de Kamer. Waarop baseert u de stelling, dat uw partij levensvat baar is"? Bogaers: „Het elan op deze dag doet mij denken aan de beste ogenblikken de oorlog". Niet minder enthousiast is Aarden. „Geweldig, ik heb er geen w den voor," zegt hij. Ook buitenstaanders prijzen hem de duidelijke politieke uitspraken die hij vanmorgen gedaan heeft. De spitse Aarden vanmorgen: „Het was en is mij begonnen om de meerder heid die belangrijker is dan de fractie", m) laat niet in het midden, dat zijn doel de vorming van een progressieve meer derheid is, door middel van een samen werkingsverband. De mogelijke part ners noemt hij met naam en toenaam: de „jeugdige" D '66, de P.S.P. (waarin Nieuw-Links" mij boeit, soms ergert"), de „jeugdige D '66, de P.S.P. (waarin realisme en idealisme weieens tot een surrealistische opstelling leiden, die de indruk van eenzijdigheid wekt) en last but not least de A.R.P. Voor de anti revolutionairen van Berghuis heeft hij heel veel lovende woorden en zij worden met applaus onderstreept. Het handge klap kan niet alleen komen van degenen die uit de protestants-christelijke partij en afkomstig zijn, want volgens Bogaers op de persconferentie is dat maar twin tig procent van het huidige ledental. Aan waarnemend A.R.P.-voorzltter Veerman die vandaag bij de radicalen te gast is, moet het applaus te denken geven, even als aan de delegaties van de andere confessionale partijen, C.H.U.-voorzitter Tilanus en de K.V.P.'ers mej. Kok en ir. Stiehs. De zware socialistische afvaardi ging (Eten Uyl, Thans, >ïederhorst en Gert Ruygers) hangt aan Aardens lip pen, net ais Lankhorst van de P.S.P. bomvolle zaal heeft de vorm van een arena. In fractie in de Kamer, houdt het gestreepte kol de piste, naast de gebruinde Erik Jurgens en bertje aan. Dc hemdsmouwen tekenen de sfeer, het vestje los, zit Pieter Bogaers, de oud-minister. Er zijn veel jongeren, ook veel vrouwen en die vanmorgen onder langdurige toejuichingen meisjes. Tot de hipgekleden horen de dochters tot voorzitter is gekozen. Jacques Aarden, de van Aarden. Ex-KVP-jongeren stellen vast, dat aanvoerder van de drie man sterke radicale het „een fijne partij" is. Bogaers, tot voorzitter i Op een van de eerste rijen K.R.O.- voorzitter nir. Harry van Doorn. Enkele dagen geleden heeft de Telegraaf ge meld dat Van Doorn zich nog niet als lid van de radicalen heeft opgegeven. „Hij is lid van de eerste dag", vi kerd Bogaers op de persconferentie. Van Doorn heeft vrouw en kinderen meegebracht, zoals zovelen. We zien hen 'a middags In de kindercrèche, die vlakbij het hypermoderne en vooral praktische congrescentrum „de Meer paal" is ingericht. Aspirant kleuterleid ster Trudie van der Werken speelt op blote voeten met een kleine dertig kin deren in de zandbak, spelt een baby eer schone luier aan en vertelt verhaaltjes in de poppenkast. De crèche is een de „gemeenschapsvoorzieningen", w voor organisator dr. Mich iel van Huiten gefcorgd heeft. Een andere is de ,,m krant" waarop iedereen zijn kreten kwtyt kan, „De Jong is er te oud voor' er een van. Op de muurkrant wordt de congresgangers de rekening gepresen teerd: 1300,gulden voor de uitgave van de congreskant, 625,voor het gebouw, 60,— voor de bus Dronten— Harderwijk, 75,voor het stoppen van de sneltrein, en nog wat posten. In totaal moet er drieduizend gulden op tafel komen, maar de collecte schijnt dit niet te hebben opgebracht. Bogaers: „De kosten zijn gedekt, geen zorgen". Lisbeth List („een nieuwe party, een nieuw geluid", zegt iemand) staat op de- begroting als een p.m.-post. Begeleid door het trio Louis cvan Dijk zingt zij Theodorakis' aangrijpende vrijheidsliede ren. Een broos blond meisje in een we reld die in Vietnam, in Griekenland en waar al niet, op breken staat. De hemds mouwen, de crèche, de muurkrant en de liedjes van Lisbeth zijn de enige zaken niet die dit congres anders dan anders maken. En ook de grote sinaasappel, de finishing touch van het lunchpakket (broodjes kaas en ham -f- krentebol, voor twee gulden) en mimedansers. Ter wijl de congresgangers het tekort aan lunchpaketten trachten op te heffen door het brood broederlijk te delen, spe len zij onbegrijpelijk, maar wel leuke spelletjes in de arena waar Bogaers morgen zijn vijftien pagina's lange rede voering uitsprak. „Aangetreden sttaat partij", zegt hij, „die van mening is dat in de naaste toekomst ivieirïand duidelijke keuze tussen een progressieve of een behoudende koers zal kunnen ont komen". HiJ spreekt over het karakter van zijn partij over „het organiseren van de vrede", en over binnenlandse vraagstukken als de werkgelegenheid, DELFT - Ruim vijf uur lang hebben enkele honderden oran- jegezinden uit Nederland en België zaterdagmiddag in Delft de geboortedag van Willem de Zwijger herdacht. Het hoogte punt van de herdenking was een kranslegging bij het graf van de Oranjes in de Nieuwe Kerk. De manifestatie werd be heerst door een wat overspan nen sfeer, voornamelijk veroor zaakt door een aantal linkse jongeren, onder meer uit Den Haag en Rotterdam die zonder geweld demonstreerden tegen de oranjemanifestatie. De centra- Ie figuur van de oranjemanifes tatie. burgemeester mi'. L. R. J. Ridder van Rappardt, stelde zich heftig teweer tegen de demonstranten. Tijdens de bij eenkomst in de Stads Doelen die aan de kranslegging vooraf ging zei hij onder meer: „We zijn dankbaar jegens de vijan den die ons omringen, want zij zijn er het bewijs van dat onze •manifestatie toch de aandacht getrokken heeft. Maar wij zul len ze tot de laatste snik rauw en levend lusten". De manifestatie begon met een samenkomst in de Stads Doe len, waar vaderlandse liederen werden gespeeld door de mu ziekvereniging Kunst na Arbeid, en waar mr. Ridder van Rap pardt een korte toespraak hield. Bulten demonstregerden linkse jongeren door pamfletten uit te delen en borden met ant-fas- cistische leuzen omhoog te hou den, Ook werd een rondedans gemaakt rond de muziekkorp sen die op het Doelenplein wachtten. Bij de ingang van de Doelen ontstond enige hilariteit toen eerst de heer Krols, een van de kopstukken van The Northern League en even daar na Vrij -Nederlandverslggever Martin van Amerongen de toe gang ontzegd werd door de Haagse advocaat mr. L. van Heynlngen. Van Rappardt liet beide heren even later toe htoe. Voorafgegaan door de muziek vereniging Kunst na Artield en een majorettenkorps maakten de honderden deelnemers waar onder vertegenwoordigers van ultrarechtse Vlaamse organisa ties, de tocht van de Stads Doelen naar de Marat. Zowel tijdens de wandeling als bij de Nieuwe Kerk werden door de tegenstanders spreekkoren aan geheven; ean en bij de Nieuwe Kerk werd een bus met een bij tende atof gegooid die een jour nalist trof. De politie, ln grote getale aanwezig, greep pas in toen vertegenwoordigers van de Kritische universiteit, met een krans „namens het gehele Ne derlandse Volk" de kerk wilden binnengaan. De oranjemanifestatie werd voortgeeet in de grote zaal van de Stads Doelen. Burgemeester Van Rappardt sloot de rij van sprekers met een heftig geëmo tioneerde toespraak waarin hij zols gebruikelijk aanvallen deed op de linkse Jeugd, het protest tegen het koningshuis en de N.V.S.H. „Wij hadden natuurlijk het liefst de jeugd vare Nederland aan het hoofd van onze stoet willen zien lopen. Dat dit nog niet het geval Is, behoeven wU dc jeugd niet kwalijk te nemen. WU ouderen hebben immers na de zo vurig begeerde bevrijding maar al te veel nagelaten om op het terrein van de geestelij ke en nationale verworven heden de fakkel brandende te houden". De negatieve belang stelling van de jeugd weet hij aan eeij lacune In het onder wijs: Het steeds sterker zich voordoende gebrek aan histori sche kennis gepaard aan een ontstellend geringe eerbied voor het grootse verleden wettigde alleszins een spontaan appel om zich opnieuw te bezinnen over de huidige taakopdracht tegen de achtergrond van de offers die voor de vrijheid zijn gebracht" zei hij. Elven later deed hij een aanval op het negativisme in de huidi ge maatschappij: „Allerwegen stuit men op kortsluiting, twee dracht, spraakverwarring en vooronderstelling van kwade trouwKoningsgezindheid. nutlonalisme, vaderlandsliefde behoren naast huwelijkstrouw, zelftucht. zelfverloochening, kuisheid, ascese, eer en fatsoen tot de zg. taboes van onze helaas ao onverlichte of wil men liever onderontwikkelde eeuw" Met overslaande stem begon de heer Van Rappard daarna aan een vurig pleidooi voor het Oranjehuis en grooi Nederland: „Oranje is en was nimmer enkel ornament, kroon lijst, decoratie voor de nationa le eenheid. Oranje fungeerde namelijk evenzeer als funda ment. hoeksteen van het staats gebouw met een zelfstandige door de opvolgende constituties gewaarborgde eigen bevoegd heid en verantwoordelijkheid'. Aan de hand van historische ei- Herdenking de Zwijger in Delft taten vestigde hij er de aan dacht op dat Willem van Oran je niet alleen voor de vrijheid van Noord-Nederland, maar voor alle zeventien gewes ten streed en dat hij hierdoor een van de eerste voorvechters van de groot-nationale gedach te werd. Terwllle van de objec tiviteit. haalde hij niet alleen citaten pro maar ook negatieve beoordelingen vun de prins aan. I)e tegenstander* van de mani festatie kregen een geduchte veeg uit de pan „Onze tegen standers maken on* uit voor mensen die aan de merkwaar dige ziekte orangltln zouden lij den. Welnu, welnu aan deze ziekte willen we gaarne ster ven". Ook de soon lijk leve „Wie iets c heeft aan te aan de laatste rechtbank sle pen" lllj besloot ,1. met de belofte dat deze mani festatie, ondanks alle tegen stand, regelmatig herhaald zou Na afloop van de bijeenkomst In de Stads Doelen werden er bulten verhitte discussies ge voerd tussen voor- en tegen standers van de manifestatie. pareerde hij: mjjn verleden -rken zal ik tot de ruimtelijke ordening en de financie ring van wat de radicalen voorstaan. Voortdurend luid applaus. Hij verklaart nog eens nadrukkelijk, dat het evange lie voor de christenen in de party een belangrijke inspiratiebron is, zoals voor de niet-christenen in de partij het huma nisme of socialisme kan zjjn. Aarden, die openiyk toegeeft, dat hij de party grondslag wat anders benadert: „Met Pieter Bogaers kan lk op dit uur samen in de Nederlandse politiek staan". Als Iemand voorstelt de naam van de party toch van het bijvoegsel christeiyk te voorzien wordt dat radicaal van de hand gewezen. „Wij willen niet dat het nog meer mis bruikt wordt dan al geschiedtNiet en toch aanwezig in Dronten (4500 inwoners van wie de eersten zeven jaar geleden K.R.O,-voorzitter Van Doorn, met echtgenote, aanwezig in Dronten om zijn radicalisme te belijden, aangekomen zijn. „Een maagdelijk land van beloften", zegt Bogaers) Is Annie Kessel een van de drie radicalen in de Kamer. Via een bandopname laat zij we ten dat zij de buitenlandse zon heeft opgezocht om te herstellen van dc ziekte die haar aan haar bed ge kluisterd heeft Haar stem wenst iedereen „een goed geslaagd en ook een gezellig congres". Dat het gezellig is, vindt ook de jonge radicaal, die op de muurkrant schrijft, dat politici ernstiger zijn dan men wol denkt Mevrouw Don Uyl denkt er in Dronten duidelijk anders over. Door „ernstiger" haalt zij een dikke streep en maakt er „leuker" van. Aarden lonkt naar Anti- Revolutionairen Van onze parlementaire redactie) DRONTEN De politieke party „Radicalen" heeft sinds zaterdug in definitieve vorm zUn intrede in de Neder landse politiek gemaakt. Met tot nu toe 2000 leden, afkomstig uit verschillende partyen. maar in hoofdzaak uit de KVP. Met een veertigtal regionale werkgroe pen, die zondag begonnen zyn aan een nieuwe lcdenactic. Met een zaterdag be noemde kerngroep, die de partU in laat ste instantie moet adviseren. Maar voor- ui met veel jeugdig enthousiasme om een progressieve samenwerking in Nederland te bewerkstelligen. Voorzitter drs. P. C. Bogaers drong hierop in zUn congres rede aan. Drs. J. M. Aarden, voorzitter van de driemansfractie in de Tweede Kamer van de nieuwe partU, maakte de progressieve concentratie tot de kern van zyn rede cn de ruim 800 congresgangers onderstreepten de opvattingen van het voorlopig bestuur over deze concentratie nadrukkeiyk. De politieke phrtij Radicalen streeft niet alleen naar een progressieve samen werking met de PvdA. D '66 en de PSP, maar ook met de AR. Drs. J. M. Aarden maakte het congres in Dronten duidelijk, dat volgens hem de Anti-Revolutionaire Partij ook behoort tot het progressieve deel van Nederland, wanneer de partij tenminste duidelijk in het openbaar durft te kiezen. Hij deed een dringend beroep op de AR deze keuze te maken. Hij wees zijn partijleden er verder op, dal verkiezingen vóór 1971 wel eens noodzakelijk zouden kunnen zijn. wan neer het kabinet-De Jong de politieke vernieuwing zou blokkeren. „Wanneer het kabinet een blok zal zijn op de weg naar politieke vernieuwingen, dun dient dit kabinet nieuwe verkiezingen uit te schrijven en heen te gaan", aldus drs. Aarden. Drs. P. C. Bogaers hard kort ervoor eveneens uiteen gezet, waarom een aan tal Nederlanders de nieuwe partij op gericht had en wat dc doelstellingen van de „Radicalen" in de politiek zouden zijn Eigentijdse oplossingen vinden voor een beleid dat gericht is op het heden, maar vooral op de toekomst. Een beleid, dat prioriteiten moet stellen om de mens meer ruimte te geven mens te zijn, dat desnoods fiscale offers durft te vragen aan de burger én dat steeds weer moet opkomen voor de zwakkeren in de bin nenlandse en buitenlandse maatschappij. Een beleid, dat de kiezer volledige in spraak moet geven In het politiek ge beuren. omdat de kiezer recht heeft als mondige staatsburger beschouwd te wor den. Hel politiek program van de partij .Radicalen" zal gericht blijven op 1 De vernieuwing van het maatschap pelijk bestel in politieke en staatkun dige zin met een betere Inspraak van de burger, met een verdergaande democratisering van de samenleving en vooral van het bedrijfsleven. 2. Het welzijnsbeleid betrekking hebbend op het onderwijs, cultuur en vorming, ruimtelijke ordening en woningbouw, sociale zekerheid, volksgezondheid, aansluiting sociaal achtergebleven groepen. 3. De vredespolitiek, gericht op de ont wikkeling van arme landen, de inter nationale samenwerking, de defensie en de ontwapening. Hierbij zullen de jongeren moeten kunnen kiezen tus sen ontwikkelingswerk en de militaire dienst. 4. Het economisch beleid gericht op de werkgelegenheid, de inkomens- cn ver mogensverdeling en de financiering van de overheidsuitgaven. Tot de vele gasten op het congres be hoorden vertegenwoordigers van de PvdA (partijvoorzitter, partijsecretaris en fractievoorzitters), de AR (waarnemend voorzitter), de CHU (partijvoorzitter), de KVP (vier-voorzitster en voorzitter jon- Riren-KVP), D '66 (partijvoorzitter en Kamerleden), PSP (fractievoorzitter). (Van een onzrr verslaggevers) DEN HAAG De heer J. T. Mellema zal zich tydeiyk als fractievoorzitter van de HIJ in de Tweede Kamer bulten spel zetten. Jkvr. mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwegen zal de komende weken als waarnemend fractievoorzitter van de CHU optreden. De In-er Mellema heeft besloten als fractievoorzitter op non-actief te gaan. nadat hij vorige week in de nacht van maandag op dinsdag in Rotterdam een aanrijding had veroorzaakt. Verwacht wordt dat hij In leder geval als fractie voorzitter non-actief zal zUn tot na de behundi-llng van zijn rechtszaak. Afgelo pen zaterdag zou hij voor dc CHU-Jon- gi ren spreken over de christen-democra tische politiek tot 2000. Hij had echter de Jongeren laten weten dat hij verhinderd MATTOON (AH') - By een afgele- gen biH-rdery ln de buurt van de plaats Mattoon ln de Amerikaanse staat Illinois zyn zaterdagavond de itoffciyke resten van 5 kinderen van ëén gezin gevonden. Zij waren met een vuurwapen gedood. De leeftijd van de kinderen varieert van 4 Jol 17 Jaar. Een 18-Jarlge Jongeman, Fuller, 1» ln staat van beschuldiging ge steld. Hem wordt ten laste gelegd dat hy de 5 broer» en zusjes van een mel.sje heeft vermoord waarmee hij omging. H»". meisje la ongedeerd gebleven.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5