Tin; Marmalade de baas öe ik kR^n ten tuin ook VOOR JOU AKTIEVE JONGELUI Wie is in ons land Heel vroeger had leder land een Ko ning. Die koning wai in zo'n land de baas en kon doen wat hij wilde. Sommige koningen deden inderdaad wat ze wilden en zorgden niet goed voor hun land, ze miabruikten hun De Franae koningen zorgden niet erg goed voor hun land. Ze gaven vaak feesten, droegen mooie en dure kleren en bouwden grote kastelen en palelzen. Deze paleizen kijn nu nog te zien. Dit kostte natuurlijk een hele boel geld en het volk, dat erg arm was, moeat dit allemaal betalen. Je zult waarschijnlijk wel begrijpen dat de mensen dat helemaal niet leuk vonden. Zij kwamen dan ook in opstand. In verschillende landen kwam er revolutie en de koningen werden vermoord. In andere landen mochten de koningen wel blijven, maar ze waren dan niet zo machtig meer. Het volk was de baas. Maar dit was erg moeilijk, want wanneer iedereen de baas is, kan het land erg moeilijk bestuurd worden. Een Franse geleerde vond er iets op. Hij zei, dat er Vertegenwoordigers moesten ko men. Alle mensen in het land zouden dan samen een kleine groep mensen uitkiezen, die voor hen het land zou besturen. De geleerde die dit bedacht had was De Montesquieu. Hij was erg bang, dat de groep mensen die door het volk gekozen was net zo als de koningen óók zijn macht zou gaan misbruigen. Daarom zorgde hij, dat de vertegenwoordigers slechts een klein beetje macht kregen. Hij deed dit door de macht die de koning vroeger had te verdelen over drie groepen de wet gevende macht, de uitvoerende macht en de rechterlijke macht. Dit zijn 3 moeilijke namen en daarom zal ik ze even uileggen. De wetgevende macht is de groep mensen, die door het volk gekozen wordt en de wetten en regeltjes van het land moet maken. De uitvoerende macht is een klei nere groep mensen, de ministers, die door de vertegenwoordigers van het volk gekozen wordt en er voor moet zorgen, dat alle wetten en regel tjes, die door de vertegenwoordigers gemaakt worden, uigevoerd worden. De rechterlijke macht wordt be noemd door de ministers. De rechters moeten er voor zorgen, dat alle wet ten en regeltjes die niet goed uitge voerd worden gestraft worden. Wan neer de minister nu een fout zou ma ken en door de rechter gestraft zou worden, dan zou de minister de rechter kunnen ontslaan. Daarom wordt de rechter benoemd voor zijn hele leven en kan hij alleen door an dere rechters ontslagen worden. De geleerden die deze plannen maakte deed dat een hele tijd gele den en nu worden een heleboel lan den volgens zijn plannetje bestuurd. Het duurde echter een hele tijd voor dat het zover was. De volgende keer zal ik vertellen hoe het in ons land gebeurde. The Marmalade is uniek: Geduren de het laatste jaar hebben zjj zich op ivelen te werken tot een van de meest populaire groepen van de Engelse dancings en clubs, ondanks het feit dat de groep nog slechts één beschei den hit heeft gescoord. Hun laatste drie platen „Can *t stop now", I see the rain" (de hitplaat) en „Man In the shop" zijn redelik verkocht. Jlml Hendrix noemde „I sèe the raln" een van de beat»' Engelse platen van 1967 Op '26 april bracht CBS de vierde Marmalade-single uit, getiteld „Lovin' things". „Lovin* things" Is verreweg de meest commerciële plaat die de Marmalade ooit opnam. In het ver leden schreef de groep zelf de songs voor hun platen, maar deze waren niet commercieel genoeg om door te dringen tot de hogere hltljjst-reglo- nen. De nieuwste, „lorin* things" dus, is echter niet door de Marmalade zelf geschreven. Mogelijk betekent deze vierde plaat dé doorbraak! Op woensdag S april arriveerde de Marmalade voor een tweede toernee In Holland. Dit naar aanleiding van het feit dat „I see the raln" en „Man In the shop" hier op de Top-40 ston den. De Marmalade trad o.a. op in Nieuwkoop en was te zien ln het TV- programma Fanclub. De groep trad op met Gene Pitney in Glasgow. In mei volgt een trip sa men met Herman Hermits en de Amen Corner en ook deze toernee voert de Marmalade door Engeland en Schotland. Dit is hun tweede grote toer door het Verenigd Koninkrijk; de eerste was ln november vorig jaar samen met de Tremeloes, Herd, Who en Traffic. Dat de Marmalade het de laatste tjjd aardig druk heeft moge bljjken uit het feit dat zij in maart tussen de bedrijven door nog meewerkte aan een film, getiteld „Subterfuge". Daar voor werd o.a. drie dagen gefilmd in de Londense „Revolution Club". Het laatste half jaar was de Mar malade constant in het nieuws. Zjj waren de eerste popgroep die zich hulde in papleren kledijin fel oranje. Drummer Alan Whitehead had zyn pak byv. in felle kleuren la ten schilderen door B&rry Fantoni. The Marmalade trad op in de we reldberoemde Marquee Club ln Lon den en a.s. zomer zullen ze daar weer te horen en te zien zijn. Er werd op getreden op "het Windor Jazz Festi val ln Woburn. De „society-krant bij uitstek, „The Times", wijdde zelfs een uitgebreid artikel aan de Mar- malade-jongens! Als je de Marmala de c\ns gezien hebt ben je gelijk ent housiast voor hun muziek en zeker nadat je „Lovin* Things" hebt ge hoord. Je zult beamen dat de Marma lade inderdaad een grootse groep is, dat zjj een grote hit verdienen The Mamamlade bestaat uit rijf man. Van origine zyn het Schotten. Zij kwamen als Dean Ford The Gaylords ongeveer anderhalf Jaar ge leden naar Londen en toen verander den zij hun naam in The Marmalade. De groep wordt gevormd door: Dean Ford, 21 Jaar, zanger; Patrick Falrley, 21 jaar, basgitarist; Junior Campbell, 20 jaar, sologitarist; Gra ham Night, 21 jaar en slaggitarist. Alan Whitehead tenslotte Is da 21 jarige drummer van het stel en als enige van de groep een echte Engels- <Ó0<€)- Spelen met de bandrecorder 3 Roeiboot: Roer met een houten lepel door een met water gevulde schotel. Zaag: Wrijf hard en ritmisch over een ruw stuk goed, dat op tafel ligt. Ruisend riet: Stryk met Je hand over een langharige borstel. Geweerschot: Naai twee leren riemen met de einden aan elkaar. Wanneer je de dubbele riem nu plotseling spant, dan slaat het leer tegen elkaar, wat een knal geeft als dat van een schot. Stem door de telefoon: Lees de tekst die je nodig hebt gewoon voor, maar houdt bij het spreken je neus dicht geknepen. Waterval: Laat het water in de douche op een plastic gordijn lopen. catteó pandende Vandaag nog geen uitslag van de opgave: woordjes zoeken met de sa menstelling ,,paa8" bv. paasei, paas- oversiering, paasvakantie enz. De op lossingen zijn nog niet allemaal bin nen. Misschien hebben jullie de opga ve over het hoofd gezien: 't stond er ook met kleine letters en in een klein hoekje van de krant. Dat is de schuld van de drukker. Jammer, want ik zou twee mooie boeken verloten. We gaan nu weer verder met de verhaaltjes en versjes door de kinderen gemaakt. Anja Bos, Stompwjjk. Het konijntje Wiebelijntje Kijk, kijk Wiebelijntje, het lieve konijntje steekt zoet haar kopje, door het varengordijntje. „Zeg moedertje, heb je je slaapje al uit?" „Ja zeker," zucht moeder „ja zeker mijn kleintje, „Maar even geduld hoor, mijn lief Wiebelijntje". En moeder rekt zich al gapende uit. Lenle de Jong, Stompwjjk. Ben jij een vriendinnetje of nichtje van Anja Bos? En hebben jullie zelf konjjn- Het konijntje met pompoentje Moeder konijn heeft een lach om haar lippen. „Mijn kindje, mijn kindje, wat zit je te wippen. Wrijf eerst eens het stof van je vel en je snuit. Ja, ook van Je staartje, dat leuke pom poentje. En geef me dan gauw eens een hartelijk zoentje. Dan mag Je gezellig met moeder mee uit". De Cleefpotjes op vakantie Nu moet ik jullie eerst de familie Van Cleef voorstellen. Eerst vader Van Cleef. Hij is 42 jaar, een grote strenge man, draagt een bril en heeft maar heel weinig haar op zijn hoofd. Moeder Van Cleef is 36 jaar, heeft zwart haar en draagt geen bril, Leo van Cleef, zit in de 6e klas en leert goed en Monique van Cleef, lijkt op haar moeder en draagt een bril met lezen en schrijven. Ze is 9 jaar en zit in de 4e klas. Karin van Cleef is 7 jaar en heeft lange haren. Ze is erg verlegen, vooral als er visite is. Ja- queline van Cleef is 4 jaar. Ze zit haast nooit binnen. Als ze klaar is met eten, rent ze gelijk naar buiten. Zij is helemaal niet verlegen. Dan komt de jongste Paul, hij is 1% jaar. Ze zijn met z'n allen op vakantie geweest in een zomerhuisje midden in de bossen. Dat huisje stond in La- ge-Mierde, in N.-Brabant. Wat waren ze blij, toen ze er aan kwamen. Er stonden gewone bedden en ook een stapelbed. In het bos waren herten. Leo had zijn fototoestel meegenomen en heeft veel foto's gemaakt van her ten, eekhoorns, konijnen en andere dieren. Honderd meter verder van het huisje, waren twee zwembaden. Mo nique had haar tent meegenomen. De tweede dag zette ze haar tent op en toen mochten Leo en Monique er een nachtje in slapen. Ze hadden twee luchtbedden bij zich. Toch vonden ze het wel griezelig, 's Nachts werden Leo en Monique wakker van een ge huil. Ze hadden het duidelijk gehoord. „Zullen we eens gaan kijken?" vroeg Monique. „Goed", zei Leo. Zs kleedden zich vlug aan. „Ze deden de rits van de tent open, namen twee zakmessen, twee riemen en eeh schijnwerper mee. Ze liepen voor zichtig en waren gauw heel dicht bij het gehuil. Monique scheen met de schijnwerper over de grond en daar sagen ze een moeder hert met haar kindje liggen. Het kleine hertje huil de omdat haar moeder hert gewond was. „Ga jij een deken uit de tent ha len Monique" zei Leo. Toen Monique met de deken terug kwam, schoven ze het moeder hert er heel voorzich tig op en brachten haar naar de tent. Het kleine hertje liep er achter aan. Ze dekten het moederhert toe en het bibberige kleine hertje stond nog buiten. Monique pakte het hertje en legde het ook in de tent. Een kwar tiertje later sliepen ze allemaal. De volgende morgen zat de hele familie Van Cleef aan de ontbijttafel, alleen Leo en Monique waren er niet. Ze sliepen nog, ze waren zó moe van het avontuur van die nacht. Karin moeat gaan kijken, waar ze bleven. Ze deed de tent open en zag de twee hertjes liggen. Gelijk maakte ze Leo en Monique wakker en vroeg hoe ze aan die twee hertjes kwamen. „Ga eerst de andere halen, dan vertellen we het", zei Leo. Het hele avontuur werd nu in geuren en kleu ren verteld. Het grote hert werd goed verzorgd. Na 3 dagen was hij weer genezen en ging hij met zyn kleintje het bos in. Toen de twee weken om Zoek de zes fouten Onze tekenaar heeft weer eens geprobeerd twee precies gelijke tekeoingel te maken, maar dat is hem niet zo goed gelukt. Hij heeft op de onderat| tekening zes dingen vergeten. Wat DEL ElD SE COURANT voor diverse wyken in Leiden VOOR DE BEZORGING VAN ONZE KRANT LEUKE BIJVERDIENSTE AANMELDEN ABON. AFD. - PAPENGRACHT 32 - LEIDEN waren en ze weer thuis waren had den ze in de nieuwe klas veel te ver tellen. Het volgend jaar zouden ze naar Spanje gaan, dat vonden ze reu ze ftfn. Leonneke de Heij Een leuke middag t,Morgen is het woensdag", zei Ans „willen we 's middags een tent gaan maken?" „Ja, dat is leuk!" riepen Anneke en Jan. „We nemen dan kle den, een lantaarntje, thee en fruit mee*'. „En ieder zijn eigen boterham", vond Ans. De volgende middag kwa men ze aansjouwen met kleden, touw en stokken. Anneke bracht ook een tafeltje mee. Ze legden alles op het grote grasveld. „Ik zal de tent op zetten", zei Jan. „Blijven jullie maar zitten". De tent was gauw klaar. Wat zoudfen ze nu gaan spelen?" „Ik weet het! We gaan doktertje spelen. Jan jij bent d^ dokter, ik ben moeder en jij bent mijn kindje," zei Ans. „Kom we beginnen". „Mama, ik - ...heb - zo'n ...pijn...in...mijn...arm", zeurde An neke. „Dan gaan we naar de dokter". „Ik wil niet naar de dokter". „We gaan wel", zei Ans en pakte Anneke vast. Even later waren ze bij de dok ter. „Dokter, haar arm doet zo'n py'n". „Even kijken", bromde de dok ter. Hij duwde een paar keer op haar arm. „Au! au! au!" gilde Anneke. „Je krijgt een prik". „Nee, nee!" en Anneke begon te slaan. De dokter gaf toch een prik. „Mevrouw, u moet deze zalf er op smeren". „Dank u wel dokter", zei Ans en tot Anneke: „Kom vervelend kind. .We gaan naar huis". Even later zaten ze alle drie gezellig thee te drinken en het lek kers op te snoepen. Jan kreeg slaap, ging op de grond liggen en begon te snorken, Anneke begon hevig te nie zen. Jan werd er wakker van. Ze be gonnen te lachen want Anneke moest weer niezen. „Laten we gaan zingen", zei Ans en dat deden ze. Het was een plezierige dag. Tilda BIzzoni. Het paasbrood „Ga je mee Jip"? „Waar naar toe?" „Naar opa en oma een paasbrood brengen". „Goed zegt Janneke en sa men gaan ze op stap. Onderweg zien ze een hoop stenen liggen. „Willen we een hut bouwen?" vroep Jip. Dez vond het goed en ze speelden tot d hut klaar was. Toen pas keken z H naar het paasbrood in het mandje O, wat zag dat er uit. Vol zand. Z begonnen het brood schoon te vegei v, maar het hielp niet veel. Snikken w. kwamen zè bij oma en opa en ver M telden alles. „Nou niet meer huilei 1 hoor", zei oma. „hier hebben julli ut ieder een koekje. Toen moeder hooi te de wat er met het brood gebeurd \va er mochten Jip en Janneke een nieuv stuk brood brengen. Dag kinders. Volgende week leze Bi jullie wel de namen van de winnaai van de paaswedstrijd De kindere-'jj van de derde klas hebben weer huee best gedaan. *c Groeten van TANTE en NEEF l Fig. C. Het Nederlands kent hi woord „peseten" niet, zodat het derci verhaaltje niet vertaald kan worden Oom Top 1. We zullen eens zien of vlinder kunnen vinden. 2. Ha, daar kruipt ze over 3. Oh, wat erg oom Top, vleugels afgetrokken. we de grote winter- Maar nee, Tip, zo is ze geschapen. En dat is erg ffln voor de tuinman. Hij bestrijkt de bo de boomstam. men metl ym, zodat ze niet omhoog kan krui- iemand heeft haar pen en eieren leggen. De larven richten na melijk grote schade aan!

Leidse Courant | 1968 | | pagina 12