SPORTFORUM IN STADSGEHOORZAAL O.L.V. DICK VAN RIJN EEN SUCCES f I Kring Leiden tot Radicalen J. M. Aarden en A. van Ruiten: VOORBEELD STELLEN IN STRIJD TEGEN POLITIEKE ZELFZUCHT PIERROT MEDISCHE DIENSTEN UW MENING VRIJDAG 26 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA v AARDIGE DEMONSTRATIES I I De gemeentelijke Schoolsport Com missie had, in samenwerking met de Sportstichting, een sportforumavond georganiseerd in de Stadsgehoorzaal gisteravond. Het was het de organi serende organen te doen om een dis- kussie op gang te brengen ovei problemen in de topsport, vooral wat betreft de mediseh-fysiologische, de ethischo^gn de sociale vlakken daarvan. De av<frid werd begonnen met een roeitrainingsdemonstratie door de heer L. Adriaanse. Daarna kwam het forum, dat tot stand was gekomen uit het j initiatief van enige leraren aan de ulo Leidse Hout. Het stond onder al- gemene leiding van radioverslaggever Dick van Rijn. Verder namen in het forum zitting de sportmensen Ada Kok (zwemster), Truus Hennipman-Crui- ming (100 en 200 meter hardlopen), Carry Geyssen (Olymp. kampioene op de 100 meter schaatsen), Frans van der Heyden (speerwerpen en zaalhand bal), Anton Huiskes (schaats- en gym- nastiektrainer), Klaas Nuninga (Ajax), dr. G, D. Maas (sportarts), Frits de Ruyter (oud-atleet), Klaas Boot (meer voudig Ned. kampioen turnen) en de roeier Blaisse. Het systeem om de vragen voor de jury te verkrijgen was als volgt: In de zaal stond een mikrofoon opge steld, waardoor degenen die over een en ander nader ingelicht wensten te worden hun vragen of kritieken kon den „spuien." Dick van Rijn herhaal de dan de vraag en vroeg eerst de zijns inziens meest-deskundige(n) op het terrein dat door de vraag werd bestreken zijn (haar/hun) mening. Ala de eerst-uilgesproken meningen gelijk Rusland of Amerika Zo oordeelde de jury over nigsmethoden in Rusland en Amerika, I c.q. aan welke methode de voorkeur moet worden gegeven. In Rusland gaat men conditietraining doen vanaf b.v. j het tiende jaar bij een veelbelovende j kracht in de sport, maar gaat men niet i streng selekteren. In Amerika geldt j de wet van het grote getal en wor- j I den alleen die mensen verder ge-1 traind. die aan de top staan. Het j meeste bezwaar bestond tegen de Ame- i rikaanse methode. Maar ook de „te i jong begonnen' 'training van de Rus sen werd niet algemeen gewaardeerd. De rassenscheiding in de sport was het tweede probleem waarover de jury zich moest bezinnen. Er moet geen scheiding zijn of politieke inmenging in de sport. „Elke inmenging van de overheid in de sport is taboe", oor deelde de jury. Waarop uit de zaal gereageerd werd met de opmerking. Zolang we subsidies aanvaarden ten gunste van de sport, is er al sprake van overheidsinmenging." Waarop Dick van Rijn die opmerking wel .waar whtte, maar niet in Nederland van toepassing, omdat hier over het alge meen geen inmenging in kwade zin door de overheid wordt gepleegd en zeker niet betracht. Een andere vraag was, of het ama teurisme in de topsport nog wel is door te voeren, nu mensen wel een week of twee in het buitenland moeten verkeren om te trainen. Anton Huiskes antwoordde hierop, dat in de topsport geen zuiver amateurisme mogelijk meer is, en ook niet wenselijk. De topsporters moeten zich vele opoffe ringen getroosten, en een vergoeding van de werklonen voor diezelfde pe riode achtte hij wel aanvaardbaar. Het jury-oordeel was, dat topsport- figuren in de eerste plaats top-sukses- sen nastreven en dat voor niemand anders dan voor zichzelf. „Er is nie mand die heeft gevraagd dat iemand zich voor de sport gaat opofferen, zo dat men zich nimmer kan beklagen als het wél een opoffering wordt." Anton Huiskes was het niet hele maal eens met deze woorden. „Als Schenk en Verkerk er plotseling mee uit zouden scheiden, kwam er een ware revolutie over sportief Neder land! Als je eenmaal groot sukses hebt gehad, ben je verplicht dóór te gaan, moreel verplicht.'' Nuninga: Scheidsrechters juist! Of iedere scheidsrechterlijke beslis sing als juist moet worden opgevat. Hierover had Klaas Nuning? 'n vast staande mening: „Jazeker, spelers moeten zelfs behoorlijk worden aan gepakt als ze het te openlijk met de arbiter oneens zijn." Frans van der Heyden was het hem eens, maar vond wel, dat de spelers mochten tonen, en moesten tonen, of ADVERTENTIE ze het eens waren met de genomen beslissingen, maar uiteraard niet op een aanstootgevende manier en niet waar een groot publiek zich bij staat te vergapen. Een beetje rust en taktiek achtte hij de beste oplossing. Nog meer vragen werden afgevuurd op de jury en alle naar beste weten en in ieder geval uit de eerste hand beantwoord. Eén en ander maakt fo- i rums als deze bijzonder aantrekkelijk voor de serieuze sportbeoefenaar en i daardoor zeker voor meermalige her- j haling vatbaar. Na afloop van het forum gaf de heer Chr. van Oort, leraar lichamelijke j opvoeding aan de Haagse Akademie voor lich. opvoeding, turndemonstra- ties langematspringen met een dames heren ploeg. Reide sportdemonstraties, de roeitraining en het turnen, w: staaltjes van lesgeeftechniek en dat is een reden, waarom leraren lichame lijke opvoeding die gelukkig wel aanwezig waren in ieder geval ook iets konden opsteken van de spor tieve avond in de Stadsgehoorzaal. ALARMKLOK GELUID VOOR |£S£~==Zrs FINANCIëLE TOESTAND S$SêE5S5£S De KVP verkeert in zorgelijke financiële omstandigheden. Een debacle dreigt stuUrsraad kandidaat whb gesteld door en op korte termijn zal er iet» moeten gebeuren. Tot de maatregelen, die geno- j j,. Hfdellng Leiderdorp, werd gekozen men worden behoren onder meer «Ie activiteiten, die de propaganda*ommliede en tot plaatsvervangend lid het kringbestuur gaan ontplooien In een aantal „slapende" afdelingen. Een anntal B(| de rondvraag werden o a nog krl- heeft zelfs nog geen contributie afgedragen van het vorige jaar. tische opmerkingen gemaakt over de H.»t kringbestiiur van de kring Leiden, zo werd gisteravond tijdens de in Gouda positie van het agrarisch bedrijf, dat gehouden kringvergadering bekend gemaakt, Is ook voornemens In de kring door de enorme boteroverschotten li ■tie te gaïui voeren in de geeat van oud-premter De Quay, die onlangs eei brief deed uitgaan naar een aantal potentiële donors. „De partijkas staat e abominabel voor. We leven van de ene maand in de andere", aldus een l»ljzonde zorgelijk gestemde vice-voorzitter P. G. Bakker (vooraltler B. P. de Koiisemaekr was wegens familie-omstandigheden verhinderd). „DE ZAAIER - VERBUM DEI" HUIS VAN ONTMOETING Op het verzoek om de lezers enig in zicht te versehaffen over het werk, dat verricht wordt in het huis „De Zaaier" - Verhum Del" schrijft een der Catechisten liet volgende: In de laatste weken hebben we in de kranten veel kunnen lezen over de rap porten behandeld op het pastoraal con cilie o.a. over ontwikkelingshulp en mis sieopdracht nü. Er is toen warm ge pleit voor de eigen taak van de Kerk in het uitdragen van het evangelie, om van de blijde boodschap te getuigen bij hen, die daarom vragen. Deze taak is niet beperkt tot de missiegebieden. Ook in Nederland zjjn er velen, die op weg gaan - alleen of samen - om de Heer te zoe ken en zo een echte volwasen geloofs- overgave te komen. Het huis van de le Vrouwen van Bethanië, genaamd „De V( lieke partner samen, soms ook in kleine groepjes proberen we van ons eigen ge loof in de Heer en in de Kerk te getui gen en hun eigen geloof te versterken en hen tot volwassener en bewuster ge loofsbeleving te helpen komen. Een ken nisname en waardering van beider geloof is daarin onontbeerlijk. Velen komen uit volkomen buitenker kelijke families, wat nog niet wil zeg gen. dat ze ongelovig zijn. Samen gaan we dan op zoek. naar dat eerste zaad van Gods Woord, dat ooit werd gezaaid en dat nu tot wasdom mag komen. Deel name aan de vieringen in onze eigen ka pel laten de gemeenschap ervaren en maken het verlangen wakker „erbij te Voorzieningen aan schoolgebouwen in Stompwijk Het R.K. kerk- en schoolbestuur heeft j het gemeentebestuur medewerking gevraagd voor diverse voorzieningen aan de schoolgebouwen in de Dr. van Noort- straat. De gevraagde medewerking be treft: 1. verbetering of vernieuwing van de verwarmingsinstallatie In het gebouw van de voormalige Jongensschool Dr. van Noortstraat 90; 2. verbetering van de verlichting in de gebouwen van de voormalige Jongens school Dr. van Noortstraat 90 alsmede In de voormalige meisjesschool en In het gebouw van de VGLO-school Dr. van Noortstraat 89; 3. het aanbrengen van zonwering in vyf klasselokalen van het gebouw Dr. van Noortstraat 89; 4. voorzieningen welke getroffen zullen moeten worden met betrekking tot de verandering van bestemming van het gebouw Dr. van Noortstraat 89 in ver band met de opheffing van de VGLO- school per 1 augustus a.s. Met betrekking tot deze verzoeken de len b. en w. mede dat de verwarming in genoemd schoolgebouw en de verlichting in de betreffende schoolgebouwen inder daad dringende verbetering behoeft. Ook zyn b. en w. het er over eens dat in vijf klasselokalen in het gebouw Dr. van Noortstraat 89 geen voldoende zonwering Afdelingen-in-ruste worden bezocht De KVP heeft meer dan ooit de mede werking en de steun van de afdeling* nodig. Doch niet alleen om financiële redenen zal het kringbestiiur zich Inteu- J sief gaan bezig houden met de afdelln- i gen-ln-ruste. Op de gisteravond belegde kringver nadering waren afgevaardigden var slechts twintig afdelingen aanwezig. De overige 37 afdelingen lieten met of der (de meeste zonder) bericht van hindering verstek gaan. N oor een partU, die wil leven en functioneren en van onderaf gevoed wil worden Is dat een zorgelijk** zaak. Door het bestuur werd het met leedwezen geconstateerd. RADICALEN Op deze kringvergadering in de PQ- penstad de vergaderingen worden gewoonlijk in Leiden gehouden gehouden, maar het bestuur had tegemoet willen komen aan afgevaardigden uit zuidelijk Zuid-Holland, die al sinds jaar en dag naar Leiden moesten komen werd uiteraard ook uitgebreid gesproken over het uittreden van de Radicalen. In het bijzonder over drs. J. M. Aarden (voor malig lid van de afdeling Voorburg) en mr. A. Q. C. van Ruiten uit Gouda (ex- secretaris van de kring, die hun zetels niet ter beschikking van de KVP hadden willen stellen in resp. de Tweede Kamer en Provinciale Staten. In een brief, gedateerd 3 april, beeft het kringbestuur de belde afgevaardig den opgeroepen „terwille van de waar achtigheid in de politiek een persoonlijke ijdrage te leveren aan de strijd tegen de zelfzucht en een voorbeeld te geven door een recht, dat staatsrechtelijk wel licht niet kan worden ontnomen, prijs Op grond van een ingesteld onderzoek zijn b. en w. bereid voor de onder 1 t.m. 3 bedoelde verbeteringen van gemeente wege de nodige medewerking te verle- ADVERTENTIE BADSTOF KINDERSWEATER Leeftijd 6 Jaar. vanaf 5.80 Oranje - turquoise - geel - cognac bö Zaaier - Verbum Dei" en gelegen op Plantage 16, wil voor dergelijke zoekers een huis van ontmoeting zijn. In ge loofsgesprekken, meestal met een katho- Leiden: Voor alle artsen die de weekend diensten waarnemen, tel. 22222 bellen. Tot zaterdagmorgen 10 uur dient men de eigen huisarts te raadplegen. Apoheek Leiden: Geopend voor spoed eisende gevallen: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Ook op Ko ninginnedag. Alkemade en Leimuiden: dkt. P. Hey- nen, Noordeinde 166, Roelofarendsveen, tel. 01713-329 en dkt. J. A. Brinkhorst, Dr. Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen aan den Rjjn: zaterdag: dkt. W. Cornet, Kievitstraat 48, tel. 3697; zon dag: dkt H. van Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079; dinsdag 30 april (Konin ginnedag): dkt. C. Castelein, Ouds- hoornseweg 108, tel. 3596; Apotheek: Allart, Raadhuisstraat 206 (tot zaterdag 13 uur), daarna Apotheek Somberg, Wil helminalaan 67. Boskoop: dkt. de Wilde, tel. 2740. Wijk verpleging zr. van Dam, telefoon 2141. Bodegraven: dkt. V. Cats, Noordstraat tel. 2030. Wijkverpleging: zr. P. Bors- Apotheek: Bodegraven: Dierenarts: J. v. Oosterom, Vijverlaan. tel. 2136. Hazerswoude: zie Leiderdorp. Hillegom: dkt. J. V. van 't Westeinde, Stationsweg 74. tel. 5771. Wijkverple ging: zr. M. C. Glas, Meerlaan 206, tel. 5351. Apotheek Bollenstreek: Sassen- heimse Apotheek, Hoofdstraat 198, Sas- senheim; Koninginnedag: Hillegomse apotheek, Hoofdstraat 78, Hillegom; Tandarts Bollenstreek: J. W. van Hil- voorde, Julianalaan 90, Voorhout. Katwijk aan den Ryn: dkt. W. J. Lom- merse, tel. 5805: Apotheek: Princestraat 3, tel. 2755. Katwijk aan Zee: dkt. A. G. de Jager, tel. 3777. Apotheek: zie Katwijk aan den Rijn. Koudekerk aan den Rjjn: zie Leiderdorp. Lungeraar, Nieuwveen en Woubrugge: dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar. tel. 01722-104. Wijkverpleging: zr. Verhaar, tel. 01722-345. B.g.g. 02976-236. Leiderdorp: dkt. P. van 't Woud, Hoofd straat 40, Leiderdorp, tel. 30070. Wijk verpleging: zr. v. Leeuwen, Dorpsetraat 50, Koudekerk a. d. Rijn; Apotheek R. v. boom, Prins Bernhardstraat 2, tel. 2086; I Breest Smallenburg te Leiderdorp. willen horen". Dit groepscontact wordt ook bevorderd door gespreksavonden, lezingen met discussie, weekends voor 'erloofden en avonden voor jong ge- Zoeterwoude 24 april, Geachte redactie. Gaarne enige plaatsruimte voor on derstaande regels. Met stijgende verba zing wordt door betrokkenen de samen stelling van de programma's gevolgd •or de vierde klasse A: van de KNVB. Elk systeem schijnt hier zoek. De gril lige beslissingen van de competitieleider zijn onnavolgbaar. Zo bv. ten aanzien van SJZ. Nadat de Zoeterwoudse club drie uitwedstrijden op rij had gespeeld volgen drie thuiswedstrijden achtereen. Het was te verwachten dat met nog 2 uitwedstrijden en 1 thuiswedstrijd voor de boeg er zeker een iutwedstrtjd zou orden vastgesteld. De competitieleider besliste alweeer anders. Voor zondag 5 nel is de thuiswedstrijd tegen DOSR astgesteld. Er resteren dan nog twee zware" uitwedstrijden tot slot. a.s. Zondag a.s. hebben ASC en SJC vrijaf. Dit is helemaal 'n vreemde zaak. Er is In dit belangrijke, beslissende, stadium ze- I ker geen behoefte aan. Het is des te meer opvallend, omdat er enkele clubs zijn die reeds twintig wedstrijden heb ben gespeeld en a.8. zondag wel binnen stell de lijnen zullen komen. Het behoeft ook aan zeker niet omdat de competitie anders j |,ou, le vroeg afgelopen zou zijn. De veelvul- en dig door de Voetbalbond gebezigde ver- klaring, dat met de belangen van de j zomersporten zoveel mogelijk rekening wordt gehouden, kan ook wel met een flinke hand zout worden genomen! De vreemde manoeuvre: van de competitie leider begonnen in februari toen het noodzakelijk werd geacht de beide ont moetingen tussen ASC en SJZ op twee achtereenvolgende zondagen te laten spelen. Enige regelmaat tussen de wed strijdsbrie uit de eerste competitiehelft de tweede bestaat er in het geheel huwden. Dis alles zal helpen om te ko men tot echte volwassenheid en mede verantwoordelijkheid voor de opbouw van maatschappij en kerk. Enkele fundamentele beginselen van Wij gaan uit van de situatie van die gene, die om geloofsbegeleiding vraagt en dat kan variëren van volkomen on gelovig tot belijdend protestant; Wie by ons komt moet zich volkomen vrij kunnen voelen. Voor wie na langere tijd besluit in eigen Kerk te blijven en gemengd te trouwen, is deze geloofsbe geleiding geen verloren tijd. Men weet beter, wat men begint, is beter voorbe reid om de spanningen en problemen van een gemengd huweiyk aan te kun- Wij zullen proberen in deze geloofs gesprekken naar een zo groot mogeUjke eenheid te leiden. Dat kan zeer verschil lend zijn. Begeleiding van gemengd ge huwden door priesters en dominee zet ten in vele gevallen deze begeleiding Zoveel mogelijk wordt contact met de ouders gehouden door huisbezoek en ou deravonden. Iedere belemmering van de vrijheid van deze kant uit, kan nl. een echte keuze in de weg staan. Al neemt het aantal ongedoopten, die zich by ons aanmelden, ieder jaar toe (vorig jaar 50%) toch zyn er ook goede contacten met protestanten al dan niet kerkelijk. Iedere maand vergadert hier de oecumenische werkgroep van de de kenale bestuursraad om tot steeds be tere samenwerking met de andere ker ken te komen. Aan dit artikel wil de Deken van Lel den gaarne toevoegen: Daar deze geloofsbegeleiding een deel hebben is aan de zlelr.org In liet Deke naat I>elden zal a.s. zondag een collecte In alle katholieke Kerken van Ijlden voor dit werk gehouden worden. Een steun aan dit werk betekent mesboowaa ;eluk van Jonge gezinnen, la :n de toekomst van onze stad Kerk. Wat betreft punt 4 delen b. en w. mede dat op 1 augustus a.s. de wet op 't voort gezet onderwys in werking treedt. In verband hiermede zou op grond van de bepaling in de „Overgangswet WVO" de VGLO-school „De Voorzienigheid" per genoemde datum moeten worden omge- school voor Lager Vormend Onderwys Lavo-schoolAangezien echter in de afgelopen jaren een gelelde- ïyke teruggang van het aantal leerlingen van de huidige VGLO-school is opgetre den, heeft het schoolbestuur besloten deze school per 1 augustus a.s. op te Het aantal leerlingen van de in Stomp- wyk gevestigde school voor gewoon la ger onderwys St. Gerardus Majella heeft echter 'n belangrijke styging ondergaan. Voor huisvesting van deze leerlingen als mede voor huisvesting van de 3e klas van de Jacintha-kleuterschool zal in to taal 11 wellicht in de toekomst over 12 lokalen, inclusief een vaklokaal moeten kunnen worden beschikt. Deze huisves ting kan worden gevonden door <1e vry komende lokalen van de VGLO-school „De Voorzieningheid" te bestemmen voor het gewoon lager onderwys waar toe voor dit schoolgebouw enige voor zieningen zullen moeten worden getrof- GORDIJNENSHOP Haarlemmerstraat 179 i te geven voor de rechten van In de brief waarin de hoop wordt uit gesproken, dat de heren Aarden en Van Ruiten alsnog zullen besluiten hun zetels ter beschikking te stellen ten behoeve van kadidaten, die indertyd by de ver kiezingen samen met hen de grondslagen en het program van de KVP onderteken den, wordt bovendien aangehaald waar toe belde heren zich bij het aanvaarden van de kandidatuur hebbeu verbonden: zelfs by verkiezing door voorkeurstem men slechts dan zitting te nemen in een vertegenwoordigend lichaam na toestem ming van de party. Het kringbestuur, dat in de brief aan de heer Aarden nog atelt, dat hy niet werd verkozen op grond van een voldoende aantal voor keurstemmen, ia verder van mening, dat de geloofwaardigheid van het streven der Radicalen ernstig lydt door zonder nieuw uitdrukkelijk mandaat van de kie zers een vertegenwoordigende functie uit te oefenen. Op grond van hetgeen waartoe de heren Van Ruiten en Aarden zich by de kandidaatstelling verplichtten is het kringbestuur tenslotte ook van mening, dat met deze kwestie de per- sooniyke integriteit van de beide Radi calen op het spel staat. POLITIEK FATSOEN Op de brieven heeft het kringbestuur tot heden taal noch teken vernomen, zo werd medegedeeld. De kringleden dia- cussieeerden, nadat zy van de inhoud de brieven kennis hadden genomen, geruime tyd over de houding, die de party thans dient in te nemer, tegen- de nieuwe party. De KVP heeft gehoor gegeven aan een uitnodiging van de Radicalen om aanwezig te zijn by de oprichtingsvergadering In Dronthen. Het Partybe8tuur zal zich laten vertegen woordigen door een „lichte delegatie". Een aantal kringleden was het hier niet helemaal mee eens, maar het besluit werd met kracht en succes verdedigd door vlce-voorzltter Bakker. „Van poli tiek fatsoen is de party nooit slechter geworden", aldus de heer Bakker. Het politiek fatsoen eist ook, dat de KVP- afgevaardigden hun radicale collega's als serieuze collega's byjven zien. By de omgang met collega's van andere par tyen In vertegenwoordigende lichamen is het niet relevant om zich te gaan af vragen hoe bepaalde mensen op bepaal de zetela terecht gekomen zyn. Men dient collega's van andere partijen op de eerste plaats als serieuze collega's te zien. Bovendien, zo gaf de heer Bakker gaarne toe op een opmerking uit de zaal, is het gewenst, dat er communica tie biyft bestaan tussen de KVP en de Radicalen. „Misschien leidt het in de toekomst toch nog tot iets goeds. Zo heb- het indertyd ook met Weiter ge zien", was een afgevaardigde van me- VERKIEZINGEN Door het uittreden van de Radicalen Van Ruiten en De Lange (jongere) ont stonden ook twee vakatures In 't kring bestuur. De functie van secretaris (was mr. A. Q. C. van Ruiten) is inmiddels toegewezen aan drs J. Ibellngs (was penningmeester). De functie van pen ningmeester wordt voortaan bezet door mr. H. E. A. Drieasen. In de beatuurs- vacatures werden nu gekozen de heren H. W. M. Bergamln (voorzitter Bode graven) en J. van 't Riet (Woerden jongeren). moeilijkheden is gemakt. De opmerkin gen zullen ter kennis gebracht worden van het Tweede Kamerlid mr. T. Brou wer. „De KVP-minister van Landbouw, lr. Lardinois, is op 't platteland de steun van de KVP flink aan liet verspelen na het Intrekken van de inleverlngsregeling van magere melkpoeder", aldus betoog de heer Verhoef uit Woerden. LEIDSE RIOSCOPEN De films in de week van 25 april tot en met 1 mei zijn door *le Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De huweiyksnacht (18 jaar). Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.0U en 9 15 uur Vrijdag en zaterdag: nachtvoorstel ling: The Hustler (18 jaar). Lido: The good, the bail and the ugly 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.00 en 9 15 uur. Luxor: De tien geboden (14 jaar). Dageiyks (ook 's zondags) 2.00 en 7.30 uur. Alle leeftyden. Studio: De non (prol 18 Jaar. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Helga (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. ex: De Jakhalzen (14 Jaar). Dageiyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur, Vrfldag en zaterdag: 23.30 uur Nacht voorstelling: Zorba de Griek (18 jaarl. KORRELTJE Geen mlsdryf, die geen verdediger, geen goede daad. die geen aanklager of bespotter vindt. PUNT GEMEENTERAAD VAN RIJNSBURG KEURDE DE OFFICIËLE VLAG GOED Ontevredenheid over vooroverleg gewest Leiden In de raad van Rijnsburg gingen vele punten vlot onder de hamer door. Het punt aangaande gemeenschappe lijke regeling C.ewe»t Leiden was er wel één, waarover nogal gediscussieerd werd. De heer C. van Egmond (A.R.) zei dat er bezwaren waren omdat hier voor onvoldoende tijd geweest is om dit rapport door te werken. De heer D. v. d. Melj door wiens fractie (PvdA) een motie was ingediend, wees er in de eerste plaats op dat zijn fractie waardering had met het initiatief van de groep burgemeesters. LEIMUIDEN Bejaardensociëteit De bejaarden- sociëteit bestaat thans 10 jaar. In ver band met dit jubileum werd er een feesteiyke middag gehouden, waarvan vele bejaarden genoten hebben. Onder de aanwezigen troffen wij ook burgemeester H. L. Breen en de oud- burgemeeater B. Kammenga Ter gelegenheid van dit jubileum werd aan ieder een bloematukje uitgereikt. Raadsvergadering De raad dezer gemeente komt maandagavond 29 april om 8 uur in openbare vergadering by- een om in de vacature van de heer J. JAC. V.D. GEEST. W. de Ren een gemeente-secretaris te Watertje 19, Zoeterwoude. benoemen. Het is een zaak die in brede kring bevreemding heeft gewekt. Met harteiyke dank voor plaatsruimte PROGRAMMA KONINGINNEDAG De feestelijkheden op Koninginnedag bepalen zich in Ter Aar in hoofdzaak tot de kinderen. In Langeraar is de organisatie in handen van het Juliana- comité, dat in samenwerking mei rle onderwijskrachten van de r.k. school de kinderen gaat bezighouden op het sportterrein van Altior, waar de jeugd ook zal worden getracteerd. In Aardam heeft de Oranjevereniging een dagprogramma voor de kinderen opgesteld. Om half tien 's morgens worden de kinderen by het Dorpshuis verwacht, waar ze kunnen deelnemen aan spelen of hun creatieve geest kun nen uiten door het maken van teke ningen of het boetseren van voorwer pen naar eigen keuze Men kan ook deelnemen aan een puzzelwandeltocht De medewerking van het personeel van beide chris- j zen had dat ook zij de tijd van inzien telyke scholen is reeds toegezegd voor van het rapport te kort achtte, werd deze kinderspelen Voor all** activi- 1 besloten dit punt lot de volgende ver- teiten en spelen zijn weer mooie pui- j gadrring uit te stellen. Ook het punt beschikbaarstelling „Doch voor de wijze waarop dit over leg heeft plaats gevonden, hebben wy weinig waardering, daar er helemaal aan de raadsleden geen inzage van het rapport op de bijeenkomst op 7 maart j.l. van de raad en die van de gemeenten Katwijk en Valkenburg. En nadat de heer T. Kralt Wzn. zijn fractie (CHI'i erop gewe- beschikbaar gesteld. In de middag wordt een optocht gehouden met ver sierde fietsen, wagens en zelfs auto peds. welke optocht door de beide uit breidingsplannen en Aardam zal trek ken. Ook hiervoor zijn prijzen te ver huis zowel voor de leden als voor andere feestgangers. Door de toneel groep van de C.P.J.C. uit Nieuwveen wordt opgevoerd het blijspel in drie bedrijven van Wim Dumont „Mijn vrouw verlangt salaris." Henk Tomey uit Alphen zorgt met hammondorgel en accordeon voor de nodige muziek en gezelligheid. aanvullend krediet aanleg van een trottoir langs de op de Oegstgeesterweg liggende woonboten had nogal de aandacht van de raad. Het pad werd te smal gevonden beperking in te stellen. Aangezien de ding die men nu aan de brandweer mannen uit wil betalen dit nog niet erg aan de hoge kant vond, gezien er mensen zijn die misschien bij hun werkgever méér verdienen en zodoen de verlies lijden. Tijdens de behande ling van het punt aanschaf maaima- chine voor plan West, merkte de heer A. Hazenoot op, dat het hem van het hart moest, dat hij het beschamend vond hoe de bewoners aldaar met het plantsoen omspringen. De voorzitter was het met spreker eens en wees erop dat hier aandacht aan gegeven zal worden. Internationale contacten Ook het voorstel van b. en w. voor instelling van een commissie interna tionale contacten had de goedkeuring van de raad en de heren burgemeester B. M. Koomans, C. Leeuwenburg, N, H. Hemmes en M. J. Goudriaan wer den tot leden van deze commissie be noemd. Verder werd deze avond o.a. de goedkeuring gegeven aan de intrek king ingesteld beroep tegen het besluit van Ged. Staten van Zuid-Holland tot gedeeltelijke goedkeuring van het uit breidingsplan ,,'t Heen" der gemeen te Katwijk. En voor beschikbaarstel ling van een aanvullend krediet voor de vernieuwing van een duiker in de Oegstgeesterweg. En voor medewer king ex artikel 50 der Kleuteronder wijswet voor de stichting van een der de chr. kleuterschool. Idem voor de uitbreiding met vier lokalen voor de in aanbouw zijnde chr. Ulo-school. Aan de geprojecteerde straat in het bestemmingsplan „Frederikjoord" waar aan drie dubbele woningen in aan bouw zijn, werd de naam „Frederiks- oordlaan" gegeven. Verder werd overgegaan tot de vaat- stelling van een officiële gemeentevlag. aanleg van een trottoir een noodzake- Deze vla* zal een rechthoekige witte lijke maatregel is. aldus de voorzitter, vlag worden, waarvan de hoogte zich 2april11 mi'^MftaTvÓnt°PAd,n*das laat ons dit dan eers' ten u,tv*.er verhoudt tot de lengte als 2 3. voor-fuïr Aanvang brengen en zien wat wij er verder zien van een rode geopende dubbele; aan kunnen doen. Alzo werd besloten, toren en een langs de onderkant gaan-, HANDBALVKKKMUIN .VI.O. Bij de wijziging vergoeding perso- de rode zoom, waarvan de breedte Zaterdagmiddag om half vier is er de gelijk is aan een-vijfde van de hoogte i training op het v«*l*l voor adspiran- ten die deze competitie gespeeld hebben. Marktberichten LEIDEN, 26 april, Vee Aanvoer: 22 stieren. 70 melkkoeien. 200 vette koeien. 230 vare koelen. 20 pinken. 9 gr as kalveren, 29 vette kalveren, 22 nuchtere kalveren. 273 vette schapen. 200 weldeachapen. 150 vette lammeren. 251 weidelammeren, 35 varkens (zeu gen), 86 schrammen. 637 biggen, 33 gel ten. Totaal 2267. Notering: fokstieren 550-750-875; slachtstieren 4.30-4.50.4,70; melkkoeien 950-1250-1675; vette koelen 3.60-4,20- 4.90; vare koelen 725-1050-1550; pinken 500-650-825; graskulveren 225-375-476. vette kalveren 3,60-3.80-4.10; nuchtere kalveren slacht 1,30-1,45-1.70; Idem fok 75-115-135: vette schapen 100-120-140; weideschapen f 1 lam 165-200; Idem 4 2 lamm. 250-300; vette lammeren 125- 160-175; drachtige zeugen 350-375-425; schrammen 85-95-115; biggen 65-70- 75; geiten 15-35-60. Handel: fok- **n slachtstieren goed: melkkoeien wllll f. vette koelen tame- iyk kalm: vare koelen redeiyk goed; pinken vlug. graakalveren williger; vet te kalveren vlug; nuchtere kalveren lui duur; vette schapen envette lamemren goed; weideschapen met lameren vlug; zeugen, schrammen en biggen Iets vlug ger; gelten rustig. Kaas Annvoer 1 partij Goudse kaas. Geen notering. BARNEVELD, '25 april Eierveiling Aanvoer 798.518 stuks. Stemming rede lijk Prijzen in guldens per 100 stuks. Eieren van 52/53 gram 10.00—10.13; 57/58 gram 11.0911.31; 62/83 gram 12.17—12.50; 66/67 gram 13 0713.51 R. A. VEEN. 25 april. Bloemen Am. Anjers Slni Ros*- 17-27; Sim Rood 19-25. Sim Wit 18-25; Sim Keefer 24- 28; Sim Arthur 21-24; G. J. Sim 22; Es- pér&nce 23-28; Rozen Gametic en Ca rol 7-13; Zorlna 10-16; Coral Princess Carla 44-55; Tawny Gold 12-13; Breglna 12-16. flonom 17-21. s. veitl 11-18. Elisabeth 12-15; Gerbera 16-17 p. st.; ColvillelH 3.70-5 20 Freesla's 33-70; 1.05; Anemonen 21-47; Pyretrum 85-1.05; Irissen 50-1.40; Lathyrus 55-80; Narcis sen 12-24; Doronicum 24-27; tulpen Orange Favourite 58-73 Paris 27-53; Apeldoorn 54-86: Bellona 61-67; Golden Nizza 65-74, Rynland 51-67; Reforms 41-49, Preludium 48-61. v. d. Eerden 50-58; Queen Elisabeth 36-59; Aureola 48-59; Elmua 61-67; Rose Copland 36- 40; China Pink 57-64; Alglba 39-52; Prins Charles 42-50; tulpen gesneden eenblad 28-48 per bos RUPWETERING E.H.B.O. Deze week ls de lesavond van de Kath. Nat. Bond voor EHBO in *le bovenzaal van het dorpshuls te Oud Ade. Voorts worden de leden erop attent gemaakt dat de lesavond van 3 mei u komt te

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7