LEIDEN TROTS OP SNELLE TOTSTANDKOMING VAN MOTEL Recital Ton Hartsuikerknap gespeelde muziek buiten proportie PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 APRIL 1968 HOLIDAY INN OFFICIEEL OPEN ADVERTENTIE OEGSTGEEST De Holiday Inn bij rijksweg 4 en de Leidae Invalsweg la gistermiddag officieel geopend nadat het motel ongeveer een niaand geleden reeds officieus in gebruik genomen was. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen die. zoals wij gisteren reeds meldden, de openingshandeling verrichtte door het hijsen van de Nederlandse driekleur in de tuin, maakte In zijn openingsrede in de congreszaal geen geheim van de Leidse trots over de snelle totstandkoming van het grote motelcomplex. „U hebt waarschijnlijk allen kennis genomen van de verzuchting van de Com missaris va nde Koningin, mr. Klaasesz enkele weken geleden bij de opening van een nieuw ziekenhuis in Katwijk. Hij vroeg zich toen af of het werkelijk nodig was, dat er metershoge stapels dossiers werden aangelegd alvorens zo'n object tot stand kon komen. Ik zou de opening van deze Holiday Inn willen aangrijpen om de Commissaris en U allen enige troost te verschaffen.' Op het Leidse stadhuis berusten slechts twee dunne dossiers over dit werk", aldus de burgemeester, die verder vertelde, dat de eerste briefwisseling, die aan de houw vooraf ging dateert van juli 1966. SLECHTS 2 DOSSIERS In maart 1967 nam de raad het besluit de benodigde grond in erfpacht te geven en nog in dezelfde niaand werd de bouw vergunning afgegeven. In werkelijk Amerikaans tempo kon daarna dit motel worden gebouwd, aldus de burgemees ter, die ook wel wilde toegeven, dat het tempo hem als gemeentebestuurder wel eens een beetje jaloers had gemaakt, In zijn openingsrede kondigde burge meester Van der Willigen ook aan, dat I de „herberg" over enige tijd als het nu j nog ontbrekende gedeelte van de invals- weg is aangelegd, ook een uitstekende verbinding met de stad zal krijgen. Daardoor zal de betekenis van dit mo tel voor de bewoners van Leiden en de JONGERENMIS IN ROMANUSZAAL Na een rustpauze van drie weken wordt er op zondag 28 april weer ge start met de jongerenmis. De celebrant van deze mis is kapelaan W. v. Egmond, van de St.-Petrusparochie. De muziek komt voor rekening van een Dixie land- band. De plaats van de Jongerenmis is gewijzigd. Het was niet meer mogelijk de mis nog in het St.-Antonlusclubhuis op te dragen. De missen zullen in het vervolg worden opgedragen in de Roma- i nuszaal, die gevestigd is op de Lange Mare achter de Hartebrugkerk. Ook de aanvangstijd is gewijzigd. De mis be gint om 11.00 uur. Het ligt in de be doeling de Jongerenmis (na a.s. zondag) te verplaatsen naar de zaterdagavond omstreeks 7 uur. Maar a.s. zondag is iedereen vanaf 16 jaar weer hartelijk E welkom op ons nieuwe adres: Lange Mare achter de Hartebrugkerk. Kind (5) steekt plotseling over Gebroken been Op de Boshuizerkade is giseren om «ven over vijf een vijfjarig jongetje uit de Duinhof onder een brommer terecht gekomen, bestuurd door een Noordwij- I ker. Het kind was op het trottoir aan het spelen en liep plotseling, tussen en kele geparkeerde auto's door, de rij baan op. Met een gebroken rechter on der been en een hoofdwond werd hij door de EHD naar het Academisch Zie- I kenhuis gebracht. BURGERLIJKE STAND Geboren: Ruben M. z.v. H. v.d. Laan en E. D. Peunekes; Daniël z.v. A. v.d. Spree r en J. v.d. Sluijs; Brenda P. d.v. H. Brug man en P. v.d. Zeeuw: Jacqueline A. d.v. I A. Jansen en A. Rasser; Jan z.v. A. Hulsbos en C. J. Vercouteren; Linda d.v. J. A. Groenewegen en O. W. F. Velu- wenkamp: Ingrid Chr. d.v. A. M. Mank en C. M. v. Steenbergen. I Gehuwd: P. Slangen en L. A. M. Bos man: J. Hoogendoorn en M. Mechelse; G. J. Gottenbos en S. P. Lagendijk; W. A. Jonsma en M. Mostert: J. Bronsgeest en M. C. Koenen; H. J. Zee en M. v. 't Wout; F. M. Libeton en Q. T. M. Dis seldorp: L. Campfens en M. P. Kooien. Overleden: J. Mark 78 jr. man; A. Sjou- Ikes 88 jr. w.v. H. Kruik; M. Veenenbos 80 jr. w.v. H. Visser; H. Vijlbrief 85 jr., Ondertrouwd: L. v. Rhijn en A. Sierat; E. N. Zalme en J. v. Aalst; H. H. Scho tanus Steringa Idzerda en E. J. M. j Koch; H. Kleen en M. L. Dijkstra; J Borst en E. M. Ouwerkerk; E. Vermond en A. J. v.d. Mark; J. J. Filarski en M. J. Rijsbergen; J. W. Metselaar en M. Hanselaar; C. v.d. Linden en L. C. Snel; I N. F. F. X. Neuwahl en V. A. M. Gazze- ri; M. C. Kasterop en H. J. A. M. v.d. Zee; P. W. Hoogervorst en L. G. M. Meeuwisse; A. G. v.d. Stoel en H. F. M. Koet; A. J. Bartelds en A. Roos; K. Arbouw en E. H. J. Overdevest; J. v.d. Kaai en G. B. Banning; A. Smit en J. Bodar; F. Hartman en F. M. Daguenet; H. Niemeijer en G. J. Büsecke. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 26 APRIL Schouwburg De Nieuwe Comedie: Musical (K&O). 20.00 uur. „Elgenzorg" Selskip Fryslan. 20.00 uur. Nieuw Minerva Jaarverg. ExpogC. 20.00 uur. Stadsgehoorzaal 40 jaar VOLA. 16.00-17.00 uur receptie; 16.30-17.30 uur reünie; 20.15 uur feestavond. Soc. Buut 110. Films van bekende Nederlandse cineasten. 20.30 uur. De Burcht. Vergadering KVP afd Leiden, 20.00 uur. ZATERDAG 27 APRIL Vergulde» Turk Receptie L.F.C. 15.0017.00 uur. Schouwburg „De Fysici", Lilterls Sacrum. 20.00 uur. MAANDAG 29 APRIL Rest. v. d. Heijden. Bijeenkomst Ra dicalen 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. Jeugdconcert van Rott. Philharm. Orkest, 14.00 en 15.30 u. Geopend voor spoedeisende gevallen (ook op Koninginnedag): Apotheek Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. Apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. De Oegst- geestse Apotheek is op zondag 28 april gesloten van 8 yur tot 24 uur. hier gevestigde bedrijven nog groter kunnen worden. Wethouder C. Piena zei ons later, dat de Holiday Inn dan ook per fiets bereikbaar zal zijn. Op het ogenblik kan men de Holiday Inn alleen met de auto bereiken. VERDUBBELING De opening van het nieuwe motel met zijn 200 kamers, dat in een klap een verdubbeling van de hotelcapaciteit in Leiden betekent, werd door ongeveer 400 genodigden bijgewoond: vertegenwoor digers van ile partners, die deelnemen in de N.V. Hotel-maatschappjj Leiden (de eigenaresse van de Inn), VW-directeu ren, hoofden van gemeentelijke diensten, hoteliers en restaurateurs uit Leiden en omgeving, leden van de Vereniging van Industrieëlen en andere belangstellenden en betrokkenen. Na het hijsen van de vlag werd het zwembad, een verplichte accommodatie voor een motel van de 950 vestigingen omvattende Holiday-Inn-organisatie „in gezwommen" door vier kunstewemsters. mtJt It* tutlt* uil van Halen Nmldwiik: Mol.nrtraat 5 SChotttetl i 18, Rotterdam(Oud* X/OOR EEN VRIJ KLEIN publiek heeft donderdagavond de progres sieve pianist Ton Hartsuiker in de Leidse Muziekschool aan het Rapenburg een instructief recital gegeven. De gespeelde werken werden tevoren door hem van een overzichtelijke inleiding voorzien. Als eerste speelde Ton Hartsuiker „Le Loriot" (de wielewaal) van Olivier Mes- siaen, een minutieus geregistreerd stuk uit de 77 vogelgeluiden bevattende Vo gelcatalogus. Het is nog geheel en al impressionistische muziek, die Debus- siaanse elementen verraadt. Zo laat Messiaen zijn gevederde vrienden optre den tegen 'n achtergrond van 't „rustige en majesteitelijke bos", aangeduid door koraalachtige motieven. Van Anton Webern klonken diens Va- riationen op. 27, geschreven ln een hel dere en overzichtelijke structuur. „Oren- schijnlijk" speelde hier het Big Ben thema een rol, dat steeds in spiegelbeeld ten tonele wordt gevoerd. Hartsuiker be zit een grote affiniteit tot deze contem poraine muziek, vooral de klankwereld van Stockhausen is hem dierbaar. Deze laatste componist, doorgaand op Webern, is duidelijk een richtinggever en hij be stookt zijn muziek met allerlei impulsen. Stockhausen treedt buiten de proporties, evenals trouwens in sommige gevallen de partituur (pianostuk XI, dat overi gens niet werd gespeeld). No. V van zijn Klavierstücke heeft een boeiend ka rakter; allo pianistische mogelijkheden worden erin benut. No. IX klonk helder en exact wat het spel van Hartsuiker doorlopend kenmerkte en kreeg door het 139 maal herhaalde beginakkoord iets obsederends. „Canglanti" van Castiglioni ontving extra relief door de roulerende armbe weging en de toegepaste „clusters" (als eindpunt in de emancipatie der disso nant) met de vuist en ellebogen, een orgie van gebeukte reeksen, van strui kelen en opstaan. De romantische ten- denzen werden door Hartsuiker min of meer geëxcuseerd. Het waren ongetwij feld bezielde inventies van de Italiaan, maar ze konden ons niet aangrijpen. De vertolking door Ton Hartsuiker echter getuigde van een ingeleefde en geënga geerde visie en was overtuigend. Bewon derenswaardig vooral is technisch ver mogen van deze interpretator. kwamen. Geprepareerd wil hier zeggen, dat bouten en schroeven een plaats krij gen tussen 18 snaren om de resonans te vergroten. De pianoklank wordt erdoor zoveel mogelijk geëlimineerd. Het game lan-effect dat ontstond hield de Interesse gaande. Ook waren er klanken, zoals oude klokkenspelen die voortbrengen. Cage was voor ons vloeiender en meer eenheid vormend dan de voorgaande a- tonale coryfeeën. Vervolgens werden uitgevoerd vijf Li- rica di Timbri van de Pool Luciuk. con sciëntieus en curieus geëxperimenteer van de pianist, staande achter de vleu gel, met slagwerktuigen de snaren be werkend zonder de toetsen te beroeren. Raspend en roerend wordt een onweer opgeroepen, er wordt gestreken en ge streeld en uit dit gekokkerel in de sna- renpot ontstaat in elk geval 'n hoogst opmerkelijk menu. Men krijgt de indruk van iets geheel nieuws en enige tijd blijft het wel leuk ook, al moet het niet al te lang duren. Tenslotte klonken „Registers" van Louis Andriessen. De pianist kan deze naar believen en inspiratie uitvoeren, mits hij uitstekend technisch en naar mo dem inzicht is geschoold. De „Regis ters" zijn niet bestemd voor de amateur om eventjes voor het eten deze kanon- nade eruit te hameren. Er is hier sprake van een grafisch partituur, waarop toon hoogte en notenwaarde „benaderend" ge noteerd staan. Alleen de tijdsduur is con creet vastgesteld. Ter inleiding speelde de pianist „een paar centimeters". Per avond kan deze actie-partituur anders gespeeld worden. Na afloop van het re cital werd nog even mondeling dieper ingegaan op het tengehore gebrachte. Een uitstekend pianistische prestatie stond deze avond na veel onduidelijkheid en geëxperimenteer rond nieuwe vormen, die nog in een beginstadium zyn, vol brokkelige flarden en abruptheden. Men wil nu eenmaal met het oude versletene afrekenen; hoe dan ook. T. P. SYMPOSIUM OVER OCTROOI BELEID AAN LEIDSE UNIVERSITEIT In verband met de viering van Konin ginnedag gaat de beginnerscursus van .Peerke Donders" dinsdag niet door. De vervolgcursus op donderdag gaat nor maal door. De Coöperatieve Schoenmakers Ver eniging „Ons Belang" heeft op haar laatste vergadering van 23 dezer een nieuw bestuur gekozen. De namen van de nieuwe bestuurders zijn als volgt: voorzitter, de heer W. v. Kampenhout, le secretaris de heer Joh. Berends, le penningmeester de heer J. Trap; com missarissen de heren J. Zierikzee, J. v. Oosten en D. Vijlbrief. Geslaagd De heer G. v. d. Meer uit Leiden slaagde aan de Technische Hogeschool le Delft voor het doet. ex. werktuigk. ingenieur. STICHTING „LEIDSE HOFJES" I Voor iedere belangstellende is het mo- i gelijk hel werk vnn de Stichting „Leidse Hofjes" te steunen, door vriend van de Leidse Hofjes te worden. Bij een mini male storting van 5.per jaar ont vangt men tevens het te zijener tijd ver schijnende periodiek. Gironummer; 1580172 t.n.v. „Stichting Leidse Hofjes", j Secretariaat: Schachtenhof 13, Leiden. I EXAMENS UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het Doet. ex. Sociologie de heer S. J. C. van Eijndhoven (Leiden). AFSCHEID P. N. WAKEMAN Op 1 mei a.s. zal de heer P. N. Ware- man. P. J. Blokstraat 29, in Leiden, na een bijna 46-jarig dienstverband, Esso Nederland N.V. met pensioen verlaten. De heer Wareman trad in oktober 1922 als verkoopassistent te Amsterdam ln onze dienst. Hij bracht zijn gehele car rière door in de buitendienst van de af deling verkoop. Tijdens een receptie in café-restaurant ..In den Vergulden Turk", aan de Steenstraat in Leiden, zal op manadag 29 april a.s.. van 16.00 tot 18.00 uur. door relaties en collega's afscheid worden gneomen van de heer Wareman. Onder auspiciën van de Faculteit der Rechtsgeleerdheid van de Leidse Pnlver- telt en de Vereniging voor Industriële Eigendom is gisteren in het Academie gebouw te Lelden een symposium gehou den over het octrooibeleid In de huidige tUd. Tijdens de ochtendbijeenkomst is dit onderwerp van verschillende kanten be licht door prof. mr. W. L. Haardt, hoog leraar in het burgerlijk procesrecht en de inleiding tot de rechtswetenschap te Lelden, ir. P. L. Hazelzet, voorzitter van de Orde van Octrooigemachtigden, ir. F. S. Muller, hoofd van de octrooiafde ling van de N.V. Nederlandse Staats mijnen en mr. ir. H. M. Mulder, hoofd van de octrooiafdeling van v. d. Lely n.v. Besproken onderwerpen Daarbij zijn onder meer onderwerpen ter sprake gekomen als wenselijke ver beteringen zowel ten aanzien van de oc- trooiverlenlngsprocedure bij de Octrooi- raad als ten aanzien van de inbreuk- nietigheidsprocedures bij de rechter; de waarschuwing dat in verband met de ge wenste vrije concurrentie de neiging be staat aan de artikelen 85 en verder van het EEG-verdrag te veel beperkingen te ontlenen met betrekking tot 't octrooi- krijging van inkomsten bijv. uit royal- monopolie; de betekenis van de octrooi- krijging van weder-kerige licenties licentie enerzijds als een middel ter ver- tie8 en anderzijds als een middel ter ver- cross licenties) en als onderhandelings object; het octrooimonopolie tegenover de anti-trust bepalingen, en tenslotte de belangen van de kleine en middelgrote ondernemer by het octrooi en de daaruit voortvloeiende bescherming. FORUM Tijdens de middagbijeenkomst zijn de aanleiding van de inleidingen ter tafel gebrachte vragen behandeld door forum bestaande uit de heren mr. ir. C. J. de Haan. voorzitter van de Oc- trooiraad, ir. C. M. R. Davidson, voor zitter van de Vereniging voor Industri ële Eigendom en de hoogleraren prof. dr. B. P. Kreukniet en prof. mr. A. van Oven (Leiden), prof. dr. W. L. Snijders (Tilburg) en prof. mr. P. Verloren van Themaat (Utrecht). De gehouden inleidingen alsmede de daarop volgende discussies zullen te zij ner tijd worden gepubliceerd onder an dere in het Bijblad bij de Industriële El- gendom en het tijdschrift Octrooi en Merk. Ring, rollen koperdraad, aktetns met inhoud, boodschappentas, wieldop met sierring, bedelarmbandje, damespolshor loge, damespolshorloge, sleutels, broche, rijwielmandje, melsjesbrll, babypop, he renpolshorloge, herentrui, damesbeursje, dameshandscfioenen, kettinkje, kinder portemonnee, etui inh. kleurpotloden, schooltas, herenschoenen, kinderschoe nen, bankbiljetten, overschoenen, arm band. autocontactsleutels, herenporte monnee, map inh. bescheiden, studie boek- regenbroek, overhemd, koffertje, woordenboek, schooletul, verzekerings bewijs, jongensjasje, konijn, kinderover hemd, damesvest, portefeuille, metalen rollen, herenregenjas, legertua, slaven- armband, rieten mandje met inh., auto- step, leesboek, kinderringetje, plankje met lipsleutels. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kun nen niet worden verstrekt. Geen huis- en grofvuil dinsdag op slraat! In verband met de viering van Ko- niginnedag op dinsdag 30 april a.s. worden de huisvuil- EN de grofvuil- ophaalbeurten die voor die dag waren vastges-teld verschoven naar woensdag 1 mei a.s. Oegslgeenlenaarlje voor lirxoek aan Art is uitgenodigd Op uitnodiging van de Basart Recoids International, een platenmaatschappij te Amsterdam, worden groepjes kinderen uitgenodigd voor een bezoek aan Artis. Een eerste groep zal morgen de Am sterdamse dierentuin bezoeken en onder i hen bevindt zich de 11-jarige Danny v. Os. Rijngeesteratraatweg 32 te Oegst- geest. Deze uitnodiging is geschiedt naar aanleding van een prijsvraag, door de platenfirma uitgeschreven, met ais on- I derwerp een plaat over Artia, aamen- gesteld door de bekende dierenkenner I Han Renaenbrlnk. LEIDERDORP DROPPING VAN SPECIAALZAKEN Acht Leiderdorpse speciaalzaken zul len op Koniginnedag een dropping vanuit een vliegtuig laten uitvoeren in de omgeving van de Prins Willem- Alexandersehool. Boven een braaklig gend terrein zullen tussen 12.00 en 13.00 uur genummerde biljetten uit geworpen worden. Men valt in de prijzen, indien de nummers van de gedropte biljetten corresponderen met de nummers op de biljetten, die ver strekt worden in de speciaalzaken. Door de winkeliers worden in totaal 100 prijzen beschikbaar gesteld. UITBREIDING VAN DE D0ESIIAVEN De belangstelling voor ligplaatsen in de jachthaven bij de Does vergt weder om uitbreiding van de steigeracconmio- dutle. Voor deze (vierde) fase vraagt de watersportvereniging „Doeshuven" de gemeente een bedrag van 24.500 te in vesteren voor de aanleg van twee vaste houten steigers van elk ruim 50 meter lengte, langs de oever aan de kant van de Rijksweg (de westwal). B. en w. stellen de gemeenteraad voor dit bedrag ter beschikking te stellen. VERKOOP PERCEEL 1NDUSTRIEGR0ND Het gemeentebestuur van Leiderdorp heeft met de N.V. Beheermaatschappij Blauw-Fonds II le Amsterdam overeen stemming bereikt over de verkoop van een perceel grond aan de Lijnbaan, dat bestemd is voor de vestiging van kleine ambachtelijke bedrijven. Het betreft 10816 m2, die voor de prys van 65.per m2 verkocht kunnen worden. Voorts kwam men overeen dat ca. 936 m2 water om niet zal worden overgedragen. Door het college van b. en w. Is be dongen. dat het over te dragen indu strieterrein bestemd la voor de bouw van te verhuren fabriekshallen. De gemeenteraad, die maandagavond vergadert, wordt voorgesteld tot ver koop van de grond te besluiten. En wel voor een bedrag van 703.040. Het bestuur van het Wit-Gele Kruis is bereid gevonden het woonhuis Piet Hein- laan 30 van 1 augustus 1968 tot 1 au gustus 1969 aan de gemeente te ver B en W hadden aanvankelijk de be doeling bij de aanvang van het nieuwe schooljaar in de benedenverdieping dit perceel een kleuterklas van de nieuw te stichten tweede openbare kleuter klas te beginnen. Daar de derde openbare lagere school 7 klassen zul tellen en slechta ov lokalen beschikt zal tijdelijk een klas van die school in het beschikbare boven lokaal van de Terweeschool worden dergebracht. B en W zijn voornemeni andere klas In genoemd woonhuis Onder te brengen. De huurprijs bedraagt 4.250,-. Voor onderverhuur van bovenverdieping en garage zal 1500.- worden ontvangen, zodat de nettokosten 2750,- per Jaar bedragen. De raad der gemeente Oegstgeest komt woensdag 1 mei 1968 te 19.30 in de raadszaal bijeen voor een open bare vergadering. Aan de agenda ont lenen wy o.m.: benoeming van twee ambtenaren van de burgerlijke stand en voorstel tot wyzlglng van de veror dening betreffende de burgeriyke atand; benoeming in vaste dienst van mej. J. G. v. d. Boomgaard, tijd. kleuterleidster by het openbaar kleuteronderwya; i stel van burgemeester en wethouder» tot vaststelling van de Gemeenschappelijke regeling Gewest Leiden en aanwyzlng vun twee leden van de Gewestraad; Idem met betrekking tot het verzoek van dt Gespreksgroep D'66 inzake openbaar making van stukken; idem tot beschik baarstelling krediet voor de aanleg var korfbalvelden ten noorden van de riool- waterzuiveringsinstallatie; idem tot ont eigening van het perceel Abtspoelweg 15b; idem tot beschikbaarstelling een krediet voor het houden van beeldententoonatelllngidem tot het lenen van een opdracht en tot beschik baarstelling van een krediet voor beeld bij het Rijnlands Lyceum; Idem tot het aangaan van een geldlening; Idem Inzake salarismaatregelen voor het ge- van de subsidie 1967 ten behoeve van het maatschappelijk werk van de Diaco nie der Hervormde Gemeente; idem tot huur van het perceel Piet Heinlaan 30 voor onderwijsdoeleinden; idem tot op heffing van de ouderraad en instellingen een schoolraad voor het openbaar gewoon lager onderwys; idem Inzake de aanvragen van het bestuur der Stich ting Katholieke Scholen tot aanvulling leermiddelen 3e en 4e klas Willlbrord- school; idem tot aankoop van het pand Poelgeesterweg 10 voor ambtswoning. ONTEIGENING ABTSPOELWEG 15b In de raadsvergadering van 22 febru ari Jl. werd het plan tot ont-eigening van het perceel Abtspoelweg 15b met bybe- horende grond voorlopig goedgekeurd. Het raadsbesluit heeft tot 29 maart jl. ter inzage gelegen. Tot 14 dagen daarna konden bezwaarschriften wor den Ingediend; van deze mogelijkheid ia geen gebruik gemaakt. Op grond van het bepaalde in de Ont eigeningswet stellen B en W thans tot onteigening te besluiten. IN AUGUSTUS OPENLUCHTBEELDEN- TENTOONSTELLING TE OEGSTGEEST? Commissie voor kunstzaken gaat heelden eerst bekijken De beeldhouwersvereniging Carolus- kring te Scheveningen heeft zich tot B eu W van Oegstgeest gewend met het verzoek of er wellicht in deze gemeente belangstelling bestond voor een in de loop van dit jaar te houden openlucht- tentoonstelling van beelden. Het betreft hier een groep jonge beeldhouwers, die sedert 1963 in ver schillende gemeenten tentoonstellingen heeft georganiseerd. De tentoonstelling begint dit jaar in Ridderkerk en gaat vervolgens naur Boskoop en Katwyk. Voor Oegstgeest is voorlopig gereserveerd de periode van 21 augustus tot 4 september. B en W hebben over deze aangelegen heid het oordeel gevraagd van de Com missie Kunstopdrachten. Deze heeft ge ïnformeerd by enkele gemeenten, waar de tentoonstelling Is gehouden. De verkregen inlichtingen zyn gunstig. t de commissie Is van oordeel, dat het aanbeveling verdient de expositie ook in Oegstgeest te houden en geeft in over weging op het het verzoek van de Ca- roluskrlng in beginsel gunstig te be schikken. VOORSCHOTEN Huisvrouw Voorschoten: „Onbedachtzaam: niet gestolen"1 „We zyn echt wel onbedachtzaam geweest, maar stelen, nee dat wilden we echt niet." dat hield de 33-jarige huisvrouw uit Voorscholen bij de Haagse politierechter vol. Maar het zat toch beslist niet goed met de twee rolladen, een pakje boter en een pakje margarine, welke in haar tas zaten, nadat ze de zelfbedieningswinkel had verlaten. Daar had verdachte wel een heel verhaal over, 't was allemaal een misverstand geweest, maar stelen, nee, dat was er niet bij. In de winkel had men evenwel wei- g vertrouwen in verdachte gehad i hield men haar in de gaten. Toen vrouwen plus tas en boodschappen uit de zaak waren, zonder dat er was betaald, kwam een bediende er achter-1 aan. later gevolgd door de politie. En de verklaringen afgelegd voor de po litie klopten weer niel met hetgeen I verdachte thans zei cn daarom vond j de officier het ten laste gelegde wel bewezen en eiste 100.- boete en i voorwaardelijk een week gevangenis-1 straf. De rechter veroordeelde conform Het meest geschikt zou zyn het grae- veld langs d« Laan van Alkemade. ter hoogte van de bejaurdenwonlngen. De commissie ia voornemens de ten toonstelling te gaan bezichtigen, zodra deze in Ridderkerk is opgesteld. Zy zal dan haar definitief oordeel uitspreken. Daar echter vóór 15 mei beslist moet worden of Oegstgeest de tentoon stelling wil hebben, is het wenseiyk dat de raad zich tydlg uitspreekt. Oegstgeest gaat half miljoen lenen De N.V. Bank \oor Nederlandsche Gemeenten heeft de gemeente Oegst geest een geldlening aangeboden groot 500.000,-. De voornaamste voorwaarden waar onder de lening zal worden verstrekt, zijn: een rente van 8Vi pet. per Jaar. eet» koers van 99 pet., een looptyd van 25 ja ren met geiyke aflossingen per Jaar. De lening zul per 16 mol a.s. worden verstrekt. Deze lening is door de Minister van Binnenlandse Zaken toegewezen voor consolidatie van vlottende schuld. Deze schuld bedraagt momenteel ongeveer het leningsbedrag. I De Diaconie der Hervormde Gemeente ontvangt een subsidie van de gemeente I voor de in dienst zijnde maatschappeiyk In do kosten van salaris, sociale las- ten en apparaatskosten ontving de dlu- j conie 30 pet. subsidie van het Kyk, 40 pet. van de gemeenten Oegstgeest en Leiden, terwijl 30 pet. ten laste van de diaconie bleef De ryksregeling is vanaf 1 januari 1967 gunstiger geworden t.w. 10 pet. der kosten behoeft slechts ten laste van, de instelling te biyven. De percentage» voor rtjk en gemeenten worden ieder 45 pet. Volgens de door de diaconie Ingezon den bescheiden zal het ryks subsidie over 1967 10.255,- bedragen. Voor de gemeente Oegstgeest wordt het subsidie dan 5/6 X 10.255.- is 8.546 -, Op de begroting 1967 is 3000.- ge raamd. Een derde oorzaak van de sty- ging is dat de Diaconie in 1967 een dienst heeft genomen. Speel plasliek ran Carel Visser voor A itolloplanlstten le Oegstgeest HANSEN M.O.C. -ZAAL Ter gelegenheid van de Oranjefeesten i er wederom gelegenheid tot dansen in bovengenoemde zaal op het kermister rein en wel op: a.s. zaterdag van 20.00- 23.00 uur; maandag van 20.00-23.00 uur, dinsdag van 14.30-17.30 en van 20.00- 23.00 uur, m.m.v. bcalband „SHART". I De commissie kunstopdrachten tc Oegstgeest heeft op 23 november j.l. B I en VV medegedeeld, dat zy naar aan- Verschuivingen in uitgebreide Zoeterwoudse Koninginnedagviering GEEN NATIONALE WIELERRONDE Het b e« tuur van de Zoeterwoudse Oranjevereniging heeft zich genoodzaakt gezien verschuivingen aan te brengen In het programma dat georganiseerd wordt ter gelegenheid van Koninginnedag. Volgens de plannen was een belangrijk ke plaats toegedacht aan het wielerpro- gramnia. Hoofdschotel zou een nationale ronde voor nieuwelingen zyn. Het over stelpend aantal wedstrijden dat voor de- se dag ln geheel Nederland wordt geor ganiseerd is er de oorzaak van dat de belangstelling van de renners so mi niem is dat een wlelerprogramma in de ze opzet niet mogeiyk is. Daarom sal ook nu weer een programma te zien zijn zoals in de voorgaande jaren, dat sok weer in het begin van de avond wordt Ondanks de wijzigingen wacht de Zoe terwoudse bevolking een uitgebreid en gevarieerd programma waarin de kin deren een groot aandeel zullen hebben. Het ziet er als volgt uit: Zaterdag 27 april: Volleybalwedatry- den in de Gymnastiekzaal aan de Schen- kelweg volgens poulesysteem met deel name van 8 teams te 13.00 uur. Manadag 29 april: 16.00 opening ker- misattraktle aan de Schenkelweg mei extra lang« ritten; 20.00 grote lampion optocht m.m.v. de drumband» VIOS. Vertrek vanaf het Don Boscohuis, 20.00 grote klaverjaswedstiij.l In het Don Boscohuis. Dinsdag 30 april: 8.00 klokgelui ge- meentetoien 8.15 verzamelen en op- stellen kinderoptocht in de Jan van Bunnlngstraut. Er zijn drie prijzen be- schlkbuur voor de origineelste indïvi- duelen en kleine groepen en drie prijzen voor grotere groepen; 9.00 aubade voor hel gemeentehuis. 10.00 aanvang kinderspelen in de Jan van Bannlng- strual; 11.15 uitreiking prijzen kinder spelen; 11.30 aanvang buurtvoetbaltoer- nooi voor jongens op het SJZ-terreln; j 11.30 rijwielpuzzlerit voor meisjes van 12 t.e.m. 16 Jaar. Vertrek vanaf het Don Boscohuis. 12.00 Schenkel loop. Start nabij het Don Boscohuis. Ploegprijs en individuele prijzen. 12.15 ballonwedstryd ballonnen zijn tegen betaling van 1 kwartje vanaf 11.00 verkrijgbaar by een garagebox In de Jan van Banningatraut De meerdere kosten worden gedragen door de Oranjevereniging die ook een aantal aantrekkelijke prijzen benchik- baar stelt. 14.00 ringsteken te paurd op het terrein aan de Nieuwe Weg. Hrt b®- stuur van de landelijke rijvcrenlging Je anne d'Arc die biervan de organisatie h«*ft stelt een aantal wagens met paar den beschikbaar zodat een leder kan deelnemen. Voor het ringsteken ln het zadel moot rnen zelf voor een paard gen. (Geldprijzen). ln het Don Boacohuis. Uitsluitend de kindeeen van de leden (gratis toe- gangL 17.30 Wlelerwedstrydcn op het par- ours Schenkelweg-Zwetkade: i. wedstrijd op tourfietsen voor ingeze tenen van 12 t.e.m. 16 Jaar; b. wedstrijd op tourfietsen voor ingeze tenen van 17 Janr en ouder; wedstryd over 15 km. voor adspiran- ten van Swift uit Leiden; b. grote wedstryd over 60 km. voor ama teurs en nieuwelingen van Swift. Aan j reu ,t,. plaatsing de start komen o.a. Cees Schljff naar '67). Ton v.d. Valk. Wiin v.d. Berg, Cock en Bert v.d. Hulst en de andere plaatselijke favorieten Leo en Gerard van Velzen en Wlm Opdam. 20.00 Oranjebal met 2 bands in het Don Boscohuis. Woensdag 8 mei Oranjemiddag voor de bejaarden In het Don Boscohuis. AANRIJDING De 23-jarige heer P. G. M. de J. uit Zoeterwoude wilde zyn wagen keren op de Hoge Ryndyk te Zoeterwoud<- Hy kwam by deze manoeuvre in botsing met een personenwagen van de heer A. van V. uit Leiden. Er was alleen ma teriële schade; er deden zich geen per soonlijke ongevallen voor. leiding van het door de: raad aan haar gedane verzoek om van advies te willen diénen ten uanzlen vnn tie plaatsing van een beeldhouwwerk by het nieuwe Rijnlands Lyceum aan het I Apollopleln hierover nader overleg had gepleegd met de beeldhouwer Carel Visser te Amsterdam. Deze heeft een speelplaat lek ontwor pen ter hoogte van plm. 2 meter en een -die .in 1111 2 ii" niHi-iI ut monu ment, dat vervaardigd zul worden van zandkleurig beton, is bedoeld om door de Jeugd gebruikt te worden. Het mag dus worden beklommen. Aanvnnkeiyk lag het In de bedoeling het beeld te plaatsen In een zandbak van 12 meter middrliyn met rondom een band. Hierop is de commissie ech ter teruggekomen, mede in verband met «Ie hoge kosten van de band. die ge raamd worden op 6000,- Zy stelt nu voor het monument op het gras te plaatsen. 'iet Lyceum Is be- het monument op zich te nemen voor een bedrag van 1950,- doch kan dit aanbod alochts een beperkte tyd han«ihaven. In verband hiermede is het wenaeiyk, dat op korte termijn een beslissing wordt genomen. De totale kosten zyn geraamd op 8000.-. B en W stellen voor aan de heer C. Visser te Amsterdam de opdracht te geven voor de levering van een beeld plastiek overeenkomstig het getoonde ontwerp ter plaatsing in het plantsoen op het Apollopleln. Medische diensten Lcldncht'iuluiu: zaterdag: dkt. Sarurov, tel. 3039. Patryslaan 74; zondag; dkt. Schlüter. tel. 6611, Jul. v. Stolberglaan 145; Wijkverpleging W.-G. Kruis: W. pyperlann 49. tel. 4161; tandarts: voor spoedgevallen: tel. 070-543035. Llaae: dkt. J. M. van Dyk. Achterweg 6, tel. 3134; apotheek en tandarts Bollen streek: zie HIMegom. Nieuwkoop en Noorden: «Ir. C. I Bre mer. Nieuwkoop, tel. 01725-103 NoordwUkcrhout en De Zllk: dkt. van Prang, Herenweg 17, tel. 2385. Wykver- pleglng: zr. L. P. Lanke, Dorpsstraat 47; tel. 2468; apotheek en tandarts Bollen streek: zie Hlllpgom. Noordwyk: dkt. C H. G. Goudrlaan, Nw. Zeeweg 37, tel. 2333; Wykvcrpleging; Groene Kruis eb Wit-Ocle Kruis. Gem. 2907 resp. 2338; Apotheken: Duinrand de Dienst van" Gemeente- J Apotheek. Nieuwe Zeeweg 1 (zaterdag Om de reconstructie, aldu- van 8 tot 18 uur en zondag van 12 tot 13 i 17 tot 18 uur). Leiderdorpers krijgen brief over reconstructie van Mauritssingel Aan de bewoners van de Oranjewyk en het Doeskwartier te Leiderdop is door het gemeentebestuur van Leider dorp een brier gestuurd n.a.v. de ko mende reconstructiewerkzaamheden, welke nodig zijn om de Mauritssingel van een stevige fundering en een as- faltwegdek te voorzien. De werkzaam heden zullen worden uitgevoerd door N.V. Aannemingsbedrijf v/h J. Vis- scher Zn. te Leiderdorp onder d de brief, mei zo weinig mogelijk hin-1 der voor het verkeer te kunnen vol- (^tgeest: rikt J. B. Hugenholtz, Wll- Iooien zal het werk in drie fasen wor- hrlmlnupurk 2, tel. 5139u; Apotheek: den uitgevoerd, waarbij <teeds een y.ondag: zie Lelden; Wijkverpleging: GR. gedeelte van de hoofdrijbaan zal wor- W.-G. Kruis, zi Warmcnhoven, tel. den afgsloten voor alle verkeer. Hoe- .,4510 22222 wel de uiterste zorg zal worden be- steed aan een snelle uitvoering en een "Unsburg: zie Katwyk aan den Ryn goede Verkeersgeleiding, zal ah gevolg Sassen dkt. W. J. de Graaff, Toy- van deze werken ooh vi><>i de bewoners j lingerlaan 1". t«'l 8479; apotheek en enig ongerief onvermijdelijk zijn. Om-1 tandarts Bollenstreek: zie Hillegom. - wijk regelmatig zal veranderen, advi seren b. en w. om vooral ook de kin deren hiervan op de hoogte te brengen. Mede in verband met hei gewijzigde verkeersbeeld wordt in de brief ver zocht om met het parkeren de no dige „zuinigheid' te betrachten. Wan neer ondanks de te nemen maatrege len toch nog moeilijkheden mochten ontstaan, wordt men verzocht dit te berichten aan bovenvermeld aanne mingsbedrijf (tel. 31614). Voor wer kelijk urgente berichten buiten de kantoruren kan men telefonisch te recht onder no. 34108 of 26331. •nd: dkt. L. J. H. Lempers. Wijkverpleging sr. R. van Paa»sen, Herenweg 77, Warmond, teL 01711-250; apotheek en tandarts Bollen streek. zie Hillegom. Voorschoten: dkt F W. H. Swen, Veur- seweg 20, tel. 2356. Wassenaar: ilkt. I A Kömer, Lange Kerkdam 56. tel. 01751-2501 en «Ikt. H. S. Boogaart, Storm van 's Gravenzan- deweg 1. tel. 01751-4466; apotheek. Lan- gestraat 86, tel. 2141. Zwei

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5