jam De Raiffeisenbank is goed voor uw geld. Uw salaris bijvoorbeeld. Neem dan ook de gezondste Gebrek aan ;oede wil bij ijke landen WAAROM... M' ROZEBOTTEL Omdat het zo gezond is! NEEMT VAKER ZWAARDEMAKER «RAIFFEISENBANK WOENSDAG 24 APRIL 1968 uiüIDSE COURANT PAGINA 11 PAUL PREBISCHi BEIROET (AP) De V.N.-confercn- handel en ontwikkeling is mis- ct door het feit dat de rijke landen ebrek aan politieke wil toonden om in- nationale economische structuren te randeren", zo heeft de directeur-gene- TJNCTAD, Paul Prebisch ver- lard op de conferentie voor econo- sche ontwikkeling die gezamenlijk is organiseerd door het Vaticaan en de otestantse Wereldraad van Kerken. De conferentie in New Delhi was staat een globale strategie op te •llen omdat de ontwikkelde landen ch de noodzaak van dit explosieve obleem niet realiseerden", zo zei hij. .Erger nog, er is een groeiend trend n onverschilligheid die gedeeltelijk 't volg is van de voorspoed en gedeel- het gebrek aan vooruitzicht", voegde hij t Boekje over artijvernieuwing (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er wordt in ons land erstelpend veel gepraat en geschreven partijvernieuwing in de politiek, ngressen, verklaringen, boekjes en ochures volgen elkaar op en dragen meer woorden en visies over de rtijvernieuwing bij. De heer D. J. lekstra, parlementair redacteur van ANP, is als een vlijtig tuinman gaan rken in alle beschouwingen, stand- nten en commentaren die het laatste rer het onderwerp ten beste zijn geven. Het resultaat is het boekje: Partij- rnieuwing in politiek Nederland. Dat de uitgeverij Samson is uitgegeven, is een boekje, waarin de vernieu- ngsdrang en -daden van de verschil- nde politieke partijen de revue passe- n. Het boekje is bij, want de partij der ■tdicalen sluit de bonte optocht. Alleen Boerenpartij wordt niet genoemd, ant daar wordt over partij vernieuwing et gedacht. Arrau heeft „verloren sonate" van Beethoven BERLIJN (AP) De Chileense pia nist Claudio Arrau, heeft bevestigd dat hij een exemplaar heeft van de be roemde „Verloren sonate" van Ludwig van Beethoven en deze in mei ten ge hore zal brengen. Arrau die dit vertelde na een concert in West-Berlijn ter ere van zijn 65ste verjaardag, zei niet zeker te weten waar hij het werk zal spelen, in Bonn Wenen of Londen. Hij zei, dat hij het stuk kreeg van een muziekverzamelaar in München die het werk kort geleden toevallig ontdekte in antiquariaat in Wenen. Arrau voeg- t aan toe, dat de deskundigen het be staan van het werk kenden en er lange -- naar gezocht hadden. Hij liet een fotokopie van het titelblad zien en zei dat het werk zelf in zijn huis in Ameri ca is. Het werk werd voor piano bewerkt en i 1814 in Wenen in 120 exemplaren ge drukt. Plet is oorspronkelijk geschreven voor strijktrio, opus 3 en gecomponeerd in 1792. Arrau noemde het „een fris, vroeg werk". Hij zei: „Het is een verrijking van de muziekliteratuur". „Impulsboek" ook buiten boekhandel DEN HAAG (ANP) De Nederland se Boekverkopersbond en de Konklijke Nederlandse Uitgeversbond hebben in hun ledenvergadering in Den Haag de voorstellen aanvaard, die op initiatief van de Vereniging tot Bevordering van de Belangen des Boekhandels zijn opge steld in het kader van de verdere libe ralisering van de boekenmarkt. De essentie van deze voorstellen is, dat wanneer een uitgever een boek tot „impulsboek" verklaart, dit boek ook buiten de erkende boekhandel mag wor den verkocht en zo bijvoorbeeld weder verkopers in kiosken e.d. ter verkoop kan worden aangeboden. Voor het „im pulsboek" is geen maximumprijs vast gesteld. Gelijktijdig is een aantal maatregelen aanvaard ten gunste van de voorraad- houdende service biedende boekhandel. NRT met „Het Huwelijk" in KS DEN HAAG Het Nieuw Rotter dams Toneel zal dinsdag 30 april, om 20.15 uur in de Koninklijke Schouwburg de eerste voorstelling voor Den Haag geven van „Het Huwelijk" van Witold Gombrowicz. Onder regie van Robert de Vries werken hieraan mede: (i.a.v.): Elly van Stekelenburg, Petra Verbeek, Ca- mille de Vries, Bas ten Batenburg, Ed- mond Classen, Jules Croiset (a.g.), Ge rard Hartkamp, Frans Kokshoorn, Jan Kruyk, Jan Lemaire, Hero Muller, Pim Oskam, Hans Polman, Jules Royaards, Adolf Rijkens, Dries Smits, Fred Vaas- Vertaling: Josephine Soer. Decor en kostuums: Frank Raven. Beweging: Nel Roos. MuziekLouis Andriessen. Oude meesters trokken buitenlanders AMSTERDAM (ANP) Hoewel eerst vandaag, wanneer een collectie zeer zeldzame bronzen sculpturen der Ita liaanse renaissance onder de hamer zal komen, een climax wordt verwacht, was er toch ook bij het begin van een enkele dagen durende grote kunstveiling bij Paul Brandt aan de Keizersgracht in Amsterdam een bijzonder grote toe loop van buitenlanders, vooral Engelsen, Zwitsers, Duitsers en ook enkele Ame rikanen. Voor ruim driekwart bestond het pu bliek in de twee zalen, waar men het verloop van de veiling via een gesloten televisiecircuit kan volgen, uit vreem delingen die zeer geanimeerd boden. De ze kunstveiling wordt een der voornaam ste genoemd die in de laatste twintig jaar in Nederland is gehouden. Giste ren waren schilderijen uit de 15e en 17e eeuw aan bod, o.a. afkomstig uit de verzameling van wijlen dr. M. Hugo Oelze uit Amsterdam. Er werden zeer hoge prijzen betaald. „De verzoeking van de Heilige Anthonius" van Herri met de Bles werd geveild voor 26.000 gulden, een schilderij met hetzelfde onderwerp uit de school van Hierony- mus Bosch bracht 22.000 gulden op, een bijbelse voorstelling ook van Herri met de Bles 35.000 gulden, een rivierland schap van Jan van Goyen 60.000 gul den en van dezelfde schilder een dorps weg 25.000 gulden. op uw boterham of beschuit? VIKINGEN of Noormannen ware dinavische zeerovei tussen de achtste en elfde v plunderend e dend langs alle Europese kusten trokken. Oorspron kelijk kwamen ze uit de Vik, dat is het oud-Noorse woord Oslofjord. een rol AUTO-DROP vindt U op elke tabletver pakking een interessant haal. Vraag naar AUTO-DROP PER ROL 25CT. f****-*************** WONINGRUIL Aangeboden te Hengelo: huis bev. L-vormige huiskamer, keuken en bijkeuken, vie slaapkamers, centrale verw achtertuin. Huur 168.- p.n Garage event, te huur voc 25.- p.m. Gevraagd: huur huis in de duin- of bollen streek. Hogere huur geen bezwaar. Brieven onder i 4565 aan bur. van dit blad. Granz „wiedt" in kunstcollectie: 7 miljoen gulden LONDEN (AP) Zevenenveertig Im pressionistische werken, waaronder 25 Picasso's, zijn gisteren te Londen op de veiling van Sotheby verkocht door de Amerikaanse jazz-impresario Norman Granz voor 813.000 pond. (ruim) 7 mil joen gulden). Als het geen record is voor de verkoop op één avond van dergelijke schilderijen, dan is het niettemin een van de hoogte punten in de lange geschiedenis van Sotheby. De zaal was propvol van de deur tot aan het podium van de afslager Granz, 49, en bekend als de uitvinder van „Jazz at the Philharmonic" is reeds jaren mil jonair. Hij zei, dat hij een deel van zijn collectie van de hand deed „om haar een beetje te wieden". Na de verkoop zei Granz: „Ik ben ln mijn nopjes". De collectie omvatte behalve de Pi casso's werden van George Gragne, Juan Gris, Paul Klee, Fernand Leger, Egon Schiele, Jean Miro en Jean Buffet. Picasso's „La pointe de la cité" ge schilderd in Parijs in de lente van 1912, stond in het centrum van de kooplust. Het ging van de hand voor 125.000 pond. Zijn doek „Ma jolie" uit 1914, gemaakt met olie en zand, zaagsel en gekleurd glas op board werd verkocht voor 98.000 pond. Voordat de verkoop begon was de col lectie al in een juridisch geding betrok ken. Mevrouw Hannelor Granz heeft bij het Hooggerechtshof in Londen een ge ding aanhangig gemaakt tegen haar man, verklarend dat haar echtschei dingsprocedure in Zwitserland hnar het recht geeft te delen „in het gemeen schappelijk eigendom". Willem Noske c.s. in V.S. op tournee NEW YORK (ANP) Het kamermu- ziekensemble „Sonata da camera", be staande uit Willem Noske en Piet Nij- land, viool, Victor Bouguenon. violoncel lo. cn Rink Jiskoot, klavecimbel, maakt sinds 15 april een tournee door de Ver enigde Staten. Deze tournee omvat 19 concerten in 18 Amerikaanse plaatsen van Lexington in Virginia tot Toledo in Ohio. Het ensemble zal onder meer con- Op 9 mei zal „Sonate da camera" een extra-concert geven ln de Nederlandse ambassade ln Washington. Dit concert dat ingeleid zal worden door Willem Noske omvat Nederlandse werken uit de 16e, 17e en 18e eeuw. De Amerikaanse impresario van „So nata da Camera" heeft onmiddellijk na de eerste concerten in Lexington en Memphis 't gezelschap voor een nieuwe tournee in 1969 uitgenodigd. „Sonata da Camera" heeft deze uitnodiging nog in beraad. Het ensemble zal naast de werken van Nederlandse componisten uit het verle den (De Fesch, Sweellnck, Wittenberg. Hellendaal, Petersen) ook werk van Handel, Mozart, Haydn en Beethoven uitvoeren. In New York zal het radiosta tion WNCN, dat zich alleen toelegt op 't uitzenden van klassieke muziek, uitvoe rig aandacht aan „Sonata dn Camera" schenken. «'Ni IkÊBB Als u dat voortaan via de Raiffeisenbank laat uitbetalen, dan loopt u geen risico's door brand, verlies of diefstal. De bank beheert uw geld. De bank houdt een boekhouding j-, voor u bij - gratis. De bank betaalt en ontvangt in uw opdracht. En... u krijgt 3V2rente over het saldo van uw privé- rekening. U kunt dan bovendien gemakkelijk sparen. U kunt altijd bij ons terecht voor deskundige adviezen voor al uw financiële aangelegenheden. SPAARBANK EN ALLE BANKZAKEN Duizenden Amsteldrinkers sparen de Fliptoppers. Fllptopt u ook al T Mensen, wat gaat dat hard: op elke fles met dat prachtpils zit een Fliptopper. En felke Fliptopper telt. Telt mee. Telt aan. Telt op. Fliptoppen met Amstel zit barstensvol beloning: 25,3d 45% korting op een indrukwekkende lijst van artikelen. Extra topper: de auto-sensatie uit Japan: de snelle HONDA N600, f500,-goedkoper! Fliptoppen is makkelijk: niks geen gekijk of gepeuter onder de kroonkurk. Elke Flip topper telt. Op elke fles Amstelpils zit er een. Dus 10 heeft u er zo bij elkaar en voor maar 3 Fliptoppers kunt u al een subliem 4- delig zakmes krijgen met 28% korting! Heeft u de Fliptop-katalogusal in huis? Haal hem inhuis.lndeFliptop-katalogus. 8 pagina's in kleur, vindt u alles over de aktie. Zijn alle artikelen opgenomen waarop u met Fliptoppers korting krijgt. En dat zijn me er wat. En dat Is me een korting. Haal de Fliptop-katalogus bij uw winkelier of vraag hem aan bij de Amstel Brouwerij, Postbus 4444,Amsterdam. En nu aan de gang men sen! Amstel in huis halen! Fliptoppers sparen! Korting verdienen! Komplete canvas vistas. Rubber gevoerd. W.w. f28,-. Amstelprijs f21,- Bespaar f T^metp^lS fl Fliptoppers. Solide hobby-werkbank. .Onverwoestb Papermate schrijfset.De beroemde Amerikaanse ballpoint met bijpassend vulpotlood. W.w. f40,-. Amstelprijs {ff27,85. Bespaar f 12,15 met 24 Fliptoppers. SnoerloosHitachi? scheerapparaat.Scheert perfect door

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11