anren Gymnastiekvereniging DOS bestaat 60 jaar HOE MEER ZIELEN Leidsche Schouwburg Vandaag zijn 78 equipes gestart in Tulpenralley WASSENAARS TOETREDEN TOT GEWEST DEN HAAG EN GEWEST LEIDEN MAANDAG 22 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA I Serenade van K. en G. (ADVERTENTIE) Waarderingswoorden Wegens groot succes nog één laatste voorstelling voor LEIDEN en omgeving. van burgemeester Het 60-Jarig DOS hield een geani meerde receptie in het St.-Antonius clubhuis, waar een groot aantal bezoe kers blijk gaven van hun waardering voor de wijze waarop deze vereniging haar werk in Leiden doet. Het 40-jaren bestaande K. en G. kwam als een van de eerste met haar voltallig korps de zaal binnenmarche ren en gaf het bestuur en de overige aairwe/.igen een serenade, terwijl de heer Yzerman met enige woorden de band tussen K. en G. en DOS onder streepte. De heer P. Biegstraten dankte namens de Sportstichting en de heer ~i"~~ 7" 7." I Zunderman, die namens de Leidse j rw« üüi.,V. I DONDERDAG 25 APRIL Jeugdactie kwam, prees DOS als Ook op de receptie was vertegen woordigd mr. G. C. v. d. Willigen, burgemeester van Leiden; deze sprak zijn waardering uit voor het vele werk, dat het bestuur verzet heeft en de plaats welke deze inneemt in de Leid se Sport gemeenschap. De heer De Geus dankte uiteraard foM Aan de vleugel: FRANS OUDHOFF IN TER AAR STREDEN EHBO-PLOEGEN UIT ZUID-HOLLAND OM EERSTE PRIJS Deskundige niet mals in oordeel TOEKOMST VAN RALLYE ONZEKERDER DAN OOIT de oudste verenigingen den welke vanaf het begin op de zo juiste wijze aan de weg getimmerd heeft. Daarna kwam Dick van Straten ach ter de microfoon en heeft als inzetter van de jeugdraad DOS namens alle leden, oud-leden en ere-leden het be stuur een nieuw vaandel overhandigd. De heer Labordus sprak overtuigende dankwoorden namens de Turnkring Leiden en Omstreken en de heer De Wilde prees de samenwerking met zyn 3-Octobervereniging. Van de 80 equipes ille zich hadden aan gemeld voor de 20e internationale tul- penrallye hebben er 78 hun hutch raving gestand gedaan en zijn gistermiddag In Noordwijk aan Zee met hun wagen ver- 'hnische keuring. In rgelljking met vorig jaar, toen 121 binaries Insohrcwn waarvan er 108 item, betekent dit - ondanks de ver- ntnnriiin r. i uuoutnwAu sa .iriiii. iu uur hoging van het Inschrijfgeld van 500 woorden. Deze s/slaagde receptie kan ,ot „id«.„ v„„r 6, ontanUatorrn gezien worden als een succesvolle start Prijzen der plaatsen: ƒ5.— en ƒ8.50 w.n bedrag van ruim 10.000 gulden de festiviteiten, welke de vereni- Kaartverkoop vanaf 23 april bij de I ^derfde Inkomsten, de toekomst va o"hA".«h.ir<r 1A 1Q A17,A Tulpenrallye, waarvan hel doorgaai Klaus Lehto gaan doen. De belde Japan- J"en zaterdagmiddag met hun suppor- se aportwagentjes voeren de rallyeka- i 'ers naar het dorpshuis gekomen voor Hedenmorgen om kwart de districtswedstrijden in h.et verlenen voor negen zijn de equipes op het plein van hotel Huls ter Duin te Noord- wijk aan Zee aan de rit over 3436 km. begonnen, die In rond 72 uur moet wor den volbracht. NOORDWIJK 1 10—13 uur, tel. 01710— KATWIJKSE KRV GAF RICHTLIJNEN VOOR HET NIEUWE SEIZOEN ZOETERWOUDE NIEUW BESTUUR K.P.J. Vrijdag jl. hield de KPJ. afd. Zoeter- woude haar jaarvergadering. Voorzitter Sjaak de Jong opende de vergadering met een woord van welkom .tot de goed gevulde zaal van het Don Boscohuis, in het bijzonder de geestelijk adviseur en de afgevaardigde van de LTB. Na de opening gaf Toos v.d. Salm haar ver- salg van de vele aktlviteiten van deze bloelende vereniging. Ook het verslag van Nico Straathof over het sportge- deelte kon de goedkeuring wegdrageD. De financiële positie van de vereni- glngs- en sportkas bleek goed te zijn en sloot in beide gevallen met een batig Na de pauze ging men meteen over tot de bestuursverkiezing. Voorzitter Sj. de Jong en Truus de Jong en Leny v.d. Krogt stelden zich niet meer herkies baar. In het nieuwe bestuur nemen nu zitting: Huub v.d. Krogt Pz. voorzitter, Toos v.d. Salm secr. Herman v. Rijt pen ningmeester, Kees de Groot, Truüs Kap- tein, Joke v.d. Poel en Nico Straathof. Hierna overhandigde Sjaak de Jong de voorzittershamer aan zijn opvolger en dankte de vergadering voor het vertrou wen in de afgelopen jaren. Hij sloot - daarmee deze zeer geanimeerde verga dering. NOORDWIJKERHOUT VIERING KONINGINNEDAG i Voor de viering van Koninginnedag 1968 heeft de plaatselijke Oranjever- 1 eniging een gevarieerd programma sa mengesteld. De viering op de ochtend van die dag is gericht op de jeugd. Om 8.30 uur 's morgens beginnen op de terreinen van WSB aan. de Zee straat de voetbal- en handbalwedstrij den voor de jongens en meisjes van de scholen. In het jeugdhuis van de St.- Victorparochie aan de Kerkstraat zyn er eerst om 9 uur en voor de tweede maal om 10.30 uur kinderfilms te be zichtigen. Op dezelfde tijden en daaren boven nogmaals om 14.00 uur worden ook in de zaal van de Gebrs. Brama I Al weken lang was er op gehamerd: bezoek de buitengewone ledenvergade ring van KRV te Katwijk. En het heeft geholpen. Want in deze vergadering was L van de stemgerechtigde leden naar de „Kooltuin" gekomen om aldaar de lijn van het nieuwe seizoen te bepalen. Nadat de voorzitter, de heer C. L. van Kesteren, in zijn openingswoord 'n beroep op de leden had gedaan in hun eventuele voorstellen alleen het belang der vereniging voor ogen te houden en nadat de secretaris, de heer Huibers, de notulen had gelezen, kwam 't eerste belangrijke gesprekspunt aan de orde: de financiën. Veel geld uitgegeven De uitgaven zijn hoog, zeer hoog ge weest. Een pas geopend sportpark vergt altijd veel geld en daar KRV ook nog een ronduit schitterende lichtinstallatie heeft aangelegd, stond op de debetzijde van de balans een bedrag van ruim f 7000.Daartegenover staan echter de inkomsten die door renteloze voor schotten, contributies en winst kantine ruim f 6500,bedragen. Uit de vergadering kwamen enkele bruikbare voorstellen die het mogelijk maken op korte termijn het tekort op te lossen. Uitbreiding kantine Het volgende onderdeel, dat te berde gebracht werd, was de hoognodige uit breiding van de kantine. Het verzoek hiertoe is reeds door het bestuur bij het gemeentebestuur van Katwijk ingediend. Verbetering spelpeil Hierna kwam misschien wel het be langrijkste onderdeel aan de orde: de resultaten van het eerste elftal. Het moment is, volgens de heer Van Keste ren, nu aangebroken om de zaken gron dig te gaan aanpakken om althans ver betering van spelpeil en resultaten te verkrijgen. Ook nu kwamen er belang rijke voorstellen op tafel en tenslotte 'Pankras' Sassenheiin gaf toneeluitvoering werd besloten om een selectiegroep van minstens 25 spelers in het leven te roepen/die onder leiding van de heer Devilee, wiens contract verlengd is, zich op de komende competitie gaan voor bereiden. Hierna was het „vuurwerk" wel voor bij en beperkte de vergadering zich tot wat minder urgente zaken. De voorbereidingen voor de komende duels tussen de Duitse voetbalvereni ging: „Olympic Eisenbach" zijn in een vergevorderd stadium, evenals die van het 35-jarig jubileum in mei van dit Jaar. Een niet vernacht doch wel zeer be langrijk onderdeel van de vergadering vormde het aanbieden van een geluids installatie door de heer Van Walferaar. De rondvraag tenslotte leverde wel veel stof op, doch erg belangwekkend was het toch ook niet. jaar pas eind rebruari band met financiële moeilijkheden, la daardoor onzekerder dan ooit. Een aantal vertrouwde namen prominenten komt ditmaal niet op de deelnemerslijst voor. De fabrleks-Por- sches ontbreken, omdat zij donderdag op het circuit van Monza de 1000 kilo meterraces voor het wereldkampioen schap merken rijden. Hierdoor komt der meer de Britse triomfator van Rallye Monte Carlo, Vic Elford, verle den jaar algemeen winnaar van de tul- pensterrit, niet aan de start. Ook de Zweedse oud-kampioen van Europa, Tom Trana, de Finneu Simo Lamplnen Paull Toivonen, alsmede de Britse Pat Carlsson-Moss. meervoudig winnares van de damesprijs, laten verstek gaan. De twee fabrleks BMC Coopers van de Fins-Britse equipe Timo Makinen, Paul Ester en de Belgisch-Britse combi natie Julien Vernaeve en Mike Wood starten als favorieten ln de jubileum- rallye. Hun voornaamste tegenstanders zijn de lichte Alpine Renaults, die ech ter eerst hun betrouwbaarheid moeten aantonen en de nieuwe Ford Escort de Zweed Ove Andersson. Afgewacht moet voorts worden wat de Datson Fair- De landelijke aklie ter bestrijding van de volksziekte astma, welke van 22 t.m. 27 april gehouden zal worden krijgt in Noordwijk een extra accent De onlangs opgerichte afdeling van 't ,m Nederlands Astma Fonds zal zich name lijk op donderdag 25 april a.s. op de Noordwykse markt presenteren met een aparte stand. Beoogd wordt op deze wijze bekendheid te geven aan de doelstellingen en de taak van het fonds en extra gelden in te zamelen door de verkoop van allerlei attractie ve voorwerpen, waarvan de opbrengst bestemd is voor het fonds. Ongeveer 800.000 Nederlanders worden door ast matische aandoeningen belemmerd in hun maatschappelijk en hun levens geluk. Geld is nodig voor research op het gebied van erfelijkheidsfactoren en naar het vóórkomen van de astmati sche aandoeningen onder de jeugd. Daarom hoopt de Noordwijkse afdeling van het Ned. Astma Fonds, dat vele Noordwykers de weg zullen weten te vinden naar de speciale stand op de GOUDEN JUBILEUM „ST.-MATTHIAS" WORDT UITGEBREID GEVIERD Voor de herdenking van het gouden jubileum van de muziekvereniging St. Matthias te Warmond is thans door 't hoofdbestuur een uitvoerig feestpro gramma samengesteld. Op zaterdag 27 april a.s. des middags van 4.00 tot 4.15 uur bestaat er in 't Trefpunt gelegen heid het bestuur met dit uitzonderlijk gebeuren te feliciteren. Vanaf 4.15 tot 6.00 uur zal een reünie van oud-leden plaatsvinden, waarbij uiteraard ook de huidige leden zowel mogelijk zig zullen zijn. Eén der oud-leden zal namens deze oud-leden aan 't bestuur een jubileum geschenk aanbieden, waarna 's avonds om 8 uur een gezellig samenzijn van bestuur, leden, oud-leden en genodig den. Muzikale medewerking wordt ver leend door het duo Luiten-Hogervorst. Namens de inwoners wordt deze avond een enveloppe met inhoud aangeboden, In 't Trefpunt zal deze dag een ten toonstelling worden ingericht to's en programma's over de afgelopen 50 jaar. Op de zaterdagen 11 en 18 mei wordt door de afdeling toneel een jubileum- voorstelling gegeven van het blijspel „De vrouwen krijgen hun zin," ge schreven door Serafin en Jacquin Al Quintero, vertaald door Alfred enkele maanden van hard werken, aan de Dorpsstraat kinderfilms ge- onder strakke leiding van de nieuwe re- draaid. Die middag om 2 uur start er gisseur, de heer Jac. J. Gorter, bracht op de Brink een puzzelrit voor auto's de toneelgroep „Pankras" zaterdagavond Pleiter. Het spel staat onder regie van en om 14.30 uur is er voor de jongens i ln het KSA-gebouw, de tweede ultvoe- van Detlev Pols met assistentie van de lagere scholen op een circuit ring van dit seizoen. Met de keuze van i Jan Duijnhoven. Zaterdag 25 mei in het plan Guldemond een wedstrijd het stuk „Spel met een droom" van Hans op tourwielen. Nesna heeft men het zich zeker niet ge- j Avonds om 8 uur is er in het makkeljjkgemaakt. Voorzitter Elstgeeat Zwart, asl Marle de oude gedienstige. parochiehuis aan de Kerkstraat een I kon in zyn openingswoord, waarin l*y klaverjaswedstrijd en in de zalen van j in het bijzonder wethouder Mazee wei hotel Van der Geest wordt een Oranje- i kom heette, met. vreugde een goede op- bal gehouden. Natuurlijk geven die dag I komst constateren, de beide plaatselijke muziekverenigin-1 Het stuk speelt zich af ln een keuken gen St.-Jeanne d'Arc en De Harpe kamer van een oude korenmolen. Davids in alle delen van het dorps j In deze molen kwam de vorige mole- concerten. naar 24 jaar geleden om het leven door j een ongeval. Zijn dochtertje heeft zich 4-MEI HERDENKING in haar hoofd gezet dat haar vader door Op 4 mei, de dag waarop ook in i de toenmalige knecht, die het bedrijf Noordwijkerhout de gevallenen van de voortzette, vermoord ia. Deze waange- laatste wereldoorlog worden herdacht, dachte beheerst haar leven en als zij op zal door middel van klokgelui 19.45 uur op een moment van bezin ning en stilte worden verzocht. Aan de bewoners van Noordwijkerhout wordt •erzocht om 6 uur op die dag de na tionale vlag halfstok uit te hangen, n 8 uur begint; in de St.-Jozefkerk de Herenweg een interkerkelijke dienst, waarin het woord zal worden gevoerd door pastoor Van den Heuvel dominee Smits. Er zullen zangbun dels worden uitgereikt en de muziek verenigingen St.-Jeanne d'Arc en De Harpe Davids alsmede de zangvereni gingen Concordia en Rokazano verle- hun muzikale medewerking. ook niet onverdienstelijk. Nel Hoogduin, als predikantsweduwe speelde met overtuiging. Ria Smit, wist de rol vaan Irene de predikantsdochter op een vlotte en natuurlijke wijze te brengen. Ook Wim Prins vertolkte de rol van af gewezen minnaar en artiest, heel goed. Verdere medespelers waren Cees Noor- dermeer als de zoon van de molenaar, Ben van Winsen als de hulsvriend. Aan net slot van de avond sprak wethouder Mazee dankwoorden. jubileum-concert door de harmonie in de muziektent op de Baan gevolgd door een taptoe door de verenigingen „Cres cendo" uit Hillegom, de drum en showband „Adest Musica" uit Sassen- heim, de Warmondse Fanfare en de St.-Jans Fanfare uit Zoeterwoude. Ook de drumband van St.-Matthias zal zich deze avond presenteren. Voor jonge stemgerechtigden Ten einde de jonge stemgerechtigden een goed inzicht te doen krijgen van de werking van het gemeentelijk bestel nodigen burgemeester en wethouders de inwoners dezer gemeente die in de jaren 1946 en 1947 zijn geboren uit tot bijwoning van de vergadering van de gemeenteraad op dinsdag a.s., Ln welke vergadering de begroting voor 1968 zal worden vastgesteld. B. en w. hopen op deze vergadering vele jonge stemgerechtigden te kunnen begroeten. Postduiven De postduivenvereni ging „Warmond" hield zaterdag een wedvlucht vanaf Roosendaal, afstand 74 km. De duiven werden gelost met een kalme z.o.-wind om 8 uur. In con cours waren 242 duiven. Aankomst eerste prijsduif 8.50.03 uur, laatste prijsduif 8.58.00 uur. De uitslag was: Dr. J. Venker 1 en 5; A. van Noort 2; E. Mol 3 en 4; A. J. van Ruitenburg 6; J. den Dunne 7; J. Diemei 8; C. v. d. Zwart 9 en C. Kortekaas 10. Duiven vlogen weer De postdui venvereniging „De vliegende Voorhou- ter" hield een wedvlucht vanaf Duffel, afstand 126 km. Gelost om 7.30 ur; tien zijn: 1 Gebr. v. Schie, 2 Th. v. Schie, 3 F. Meeuwenoord, 4 A. Diemei, 5-6-8 P. Warmerdam, 7 L. L. Bax, 9 P. C. Bel, 10 A. Dljaselbloem. de molen terugkeert en met de tegen woordige molenaar, die weduwnaar is, in het huwelijk treedt doet zij dit om haar vader te wreken door het huwelijk tot een hel te maken. Na een dramatl- I sche climax wordt het in het vijfde be drijf toch „eind goed, al goed". Als molenaar gaf Wim v.d. Ploeg met zijn spel al wat hij had. Zijn tegenspeel ster Fiet de Vries was als Suzanne, doch ter van de vorige molenaar, de ster van de avond. Duidelijk was in haar beheerst en met overtuiging gebracht spel, haar leermeester te herkennen, de heer Post, bekend plaatselijk toneelregisseur uit het nabije verleden. Verder speelde Cock de KOUDEKERK A. D. RUN ORANJEFEESTEN Het bestuur van de oranjevereniging „Koudekerk" heeft voor Koninginnedag het volgende programma samengesteld: om 8.00 uur begint de feestdag met het luiden van de klok. Van 8.45 tot 9.15 uur maakt de muziekvereniging „Kunst na Arbeid" een rondgang door het dorp. Vervolgens zullen de schoolkinderen voor het raadhuis een zangaubade hou-1 den. die staat onder leiding van de heer lijke competitie v C. van der Molen, dirigent bij Koude-voorgaande jaren kerks mannenkoor „Onderling Zang-1 noodzaaktjleel te genot". Om 10 uur zal er voor de jeugd festiviteiten van Koudekerk besloten worden met een groots Oranjebal, met daaraan verbonden de „Miss Koudekerk- verkiezing. De Oranjevereniging heeft verder voor haar leden en allen die nog lid willen worden 3 dagen kermis op 't program ma staan. Deze worden gehouden op 16, 17 en 18 mei, en zal besloten worden met een groots vuurwerk. Tennis. Voor het eerst sinds drie iaar komt Aretsia weer uit ln de lande- j de K.N.L.T.B. De men steeds ge-1 en aan de districts j Herencompetitie door een gebrek aan goed spelende dames. Dit euvel is nu 4-8 jaar een kinderprogramma voorge-J verholpen en het afgelopen weekend schoteld worden in het verenignigsge- kreeg Artesia het eerste team bouw. gevolgd om 11.15 door de jeugd sior 1 uit Rijswijk thuis, van 8 tot en met 12 jaar. plus de trac- De dames van Artesla hebben de tatig gered, mevrouw I. Tolsma won haar en- Vanaf tot ongeveer 13 uur aal er op keipartij tegen mej. L. Kool met 6-4 4-6. het eportveld van Koudekerk een be- 6-3. De damesdubbel werd ook door Ar- drljfsvoetbaltoernooi gehouden worden tesla gewonnen met 11-». 6-1. door kaderleden verdere werknemersDe heren hebben minderfort j van de N.V. Spanbeton Mij. gespeeld: Artesia verloor allei paritlj<en. Om 13 uur wordt vanaf de Burgemees-1 1 H. E. F. Tundermiim?" Key r ter de Herderschool gestart met de op-; 1-6; 2e L. P. H_ Schrier-R. d. tocht, bestaande uit versierde fietsen. --6. 6-2 6-8; 2eD. ™evIou* steppen of andere leuklgheden en met] zaam-mej. M. v. d. Rijn. F. Tunderman medewerking van alle in Koudekerk be staande verenigingen. Dit alles vooraf gegaan door „Kunst na Arbeid". De volksspelen vangen aan om 14.30 uur en zullen zich hoofdzakelijk in de omgeving van de Europasingel afspelen. Om 17.30 uur zal dan ten bate van het bejaardenrelsje een voetbalwedstrijd ge speeld worden tussen Koudekerk 1-St.- seraardux) 1. Om 20 00 uur zal dan de T. Keyser 4-6. 0-6. Dames dubbel I. Tolsma-mej. M. v. d. Rijn 11-9, 6-1; mevrouw A. Nagtzaam-mej. T. Logman. Ie gemengd 'dubbel mevr. A. Nagtzaam- mej. T. Logman 3-6, 3-6; hr. L. P. H. Schrier-Hr. A. Keyser; 2e gemengd dub bel mevr. L. Tolsma-mej. L. Kool 4-6, 6-1, 3-6; hr. F. Tunderman-hr. T. Keyser Totaal uitslag 6-2 in het voordeel van Excelsior, EERSTE POSTDUIVENVLUOUTEN van eerste hulp bij ongelukken. Dr. Terpstra uit Dordrecht, voorzitter van het district had de algehele lei ding. Na een woord van welkom tot de jury en de deelnemers, gaf. Terpstra een uiteenzeting van het gecreëerde geval, waarbij een spelend meisje te gen een bromfietser was opgelopen, waardoor de eerste een scheenbeen breuk en de tweede een gebroken sleu telbeen had opgelopen. Achter de jury- tafel hadden plaatsgenmoen de dokto ren Quartel. De Wilde, De Groot. Kor net en Jongebreur en de heer Verkerk, instructeur. Nadat de deelnemende ploegen in afzondering waren gebracht !>egon de strijd in twee boxen tegelijk. Het kwam bij de wedstrijd behalve aan goede kennis van EHBO ook aan op het algemeen optreden, de melding per telefoon en de zorg voor de slachtof fers en het optreden tegenover 't pu bliek. Het laatste was soms duidelijk merkbaar, zoals bij de leidster van Ouderkerk aan de IJssel, die iedereen kordaat het zwijgen oplegde en haar bevelen uitdeelde. De behandeling van de bromfiets werd gecontroleerd door postcommandant v. d. Tang van de Rijkspolitie. Uitslag eerste wedstrijd De uitslag van de eerste wedstrijd was: 1 Den Haag met 297 punten; 2 Leiderdorp 251; 3 Brielle 225; 4 Ter Aar 204 5 Overschie 196; 6 Hekeldorp 195 en 7 Nieuw Beyerland met 94 punten. In deze groep was de beste leider die van Den Haag met 31 pun ten, gevolgd door de leidster van Ter Aar met 27 punten. In de andere box werd de eerste prijs gewonnen door Giessendam met 216 punten, 2 Alblasserdam 210, 3 Ke- thel 203, 4 Ameide 195, 5 Hoogvliet 194; 6 Ouddorps 189 en 7 Ouderkerk 155 punten. De beste leider was in De Postduivenvereniging de „Oude Blauwband" heeft de eerste wedvlucht al weer gehad van 1968. Na zeven maan den rust werd vrijdagavond vol goede moed ingemand voor een vlucht vanaf Roosendaal, met de hoogste verwachtin gen. Het was zaterdag prachtig weer om te vliegen maar blijkbaar ook om te slapen! Niet minder dan 10 duivenlief- hebbers werden door de vogels verrast die al op het hok zaten te wachten! De inzet was dus niet hoopvol. Men ging van de veronderstelling uit van 8 uur los en het was 7 uur! De volgende leden waren wel goed wakker en draalden al dus. J. Faas 1, 17; B. Roodenburg 2. 7. 12, 16 21 en 32; G. Doeswijk 3 6 20 en 33; A. Belkenende 4; M. de Vreugd 5 13 18 35 en 38; W. A. Schoone 8 27 28 en 29; D. Witteman 9 en 23; C. Zuidhoek 10; M. van Diest 11 en 19; Nlc. de Knijper 14 13: Th. van d,r Ploeg 22 24 25 26 31 r °"d" '"Ta,/*?, "eer 24 39 en 40 (nog net np t(Jil omdat h|J G' b)rld Ót Noordwijk door een buurjongen geroepen werd!); BI»"»"»»'ncultour haar Jaarver- G. de Bruin 30. 36 en 37. Aunkomet lete H" 5?' l?oll?,'.d- 11 duif 8 04 met een .nelheid vnn 1253 m ,lin »Pfn»nnwoord herdacht hij het per minuut: aankomst laatste duif 8 24 veï*"eld'n v"n de heren H v. d. Niet met 958 meter per minuut; een tiental en Hptr v' liefhebbers miste de bus!! Hoogvliet met 69 punten, tweede Giessendam met 68 pnt De beslissing De beslissingsoefening was een gas vergiftiging in een keuken met twee slachtoffers. In deze behandeling moes ten de ploegen uit Den Haag en Gies sendam met elkaar kampen. Den Haag werd tweede met 522 punten en Gies sendam werd eerste met 541 punten. Deze laatste ploeg zal het district gaan vertegenwoordigen op de nationale wedstrijden in Zwolle. Dr. Terpstra gaf na afloop ren alge meen overzicht van de gehouden wed strijden en prestaties van de ploegen. Zonder namen te noemen was hij soms niet mals in zijn kritiek op de behan deling van de slachtoffers en was hij blij dat anderen zich vrijwillig had den beschikbaar gesteld voor deze oefe- inng om als slachtoffers te fungeren. Met name hei spalken en het ransel- verband dat hü had zien gebeuren gaven hem een vreemde smaak in de mond omtrent de kennis van de deel nemers. Het tweede ongeval was een veel moeilijker opgave en de opmer kingen van dokter Terpstra waren mil der over de stabiele zij ligging van het bewusteloze slachtoffer. In 't algemeen vroeg hij meer zorg voor de slachtof fers Hij sprak een woord van dsnk tot de jury. die een mand met produk- ten van plaatselijke conserven fabrie ken kregen aangeboden. Vervolgens reikte dokter Terpstra de prijzen uit, waarbij vermeld kon worden dat de leidorspryzen beschik baar werden gesteld door Bcaemera Internationaal Transportbedrijf en de autobusonderneming Langhout. Het gemeentebestuur had de tweede prijs beschikbaar gesteld. Deze middag is weer eens duidelijk gebleken van welk een onschatbare waarde de kennis van eerste hulp is bij ongevallen die dagelijks rondom ons heen gebeuren. De plaatselijke af deling van de koninklijke vereniging voor EHBO kreeg dan ook een dank baar applaus voor de correcte organi satie van deze wedstrijdmiddag. De postduivenvereniging „De Lucht- kllevers" hield een wedvlucht vanaf St. Kath. Waver 133 km. Los 8 uur. Deel name 274 duiven. Uitslag: H. van Diest 1, 6; W. van Wlerlngen 2 en 31; H. 't Hort 3 4 7 8 17 20 30, 32 54 5 23 en 39; J. Duivenvoorden 9 10 12 14 25; H. ban Kesteren Zn. 11 27 42 44; R. van Diest 13; G. Krabbers 15 Ruiten 18 en 50; H. Duiven voorden 19. 46 en 51; Aad van Diest 21 26: A. Arendsman 22 en 36; A.d Borst 24 28 41 en 53: P. Persee 29 33 37 n 43; J. der Meer 45; A. de Wit 48; J. Diest 49; Th. de Haas 52; W. van der komst dat dit grotere areaal alleen Lans 55. Eerste prtjaduif aankomst 9.20 maar tegen lagere prijzen te verhan 1497 meter per minuut; laatste prijs duif aankomst 9.46 met 1261 meter per minuut. De duiven in deze vlucht kwa- :n slecht af. LISSE FOTOCLUB BOLLENSTREEK HIELD WEDSTRIJD „BLOEMBOLLENCULTUUR" NOORDWIJK WENST „LEESBARE" VERORDENINGEN Urofpr areaal af/etten ginfi van het H B' om b*t*re vrl lllcl dlUddl <11/1 Ut II mt.| de afdelingen in te stellen, werd besloten in deze een afwachtende hou- IfMrfMi ïaorprp ïYrir/pn din8 aan te nemen. In het bestuur t? P JJIIJJCII herkozen de hfer A j Lindhout als penningmeester, deze had tevens de toezegging gedaan voortaan ook het secretariaat te zullen aannemen, door dat de heer J. J. de Mooy wegens drukke werkzaamheden voor deze functie had bedankt. Als bestuurslid werd nieuw gekozen de heer W. J. van Zuijlen. De beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering bracht alleen bij punt 6. inleiding over besprekingen Produ- centengroeperingen, een korte gedach- tenwisseling met zich mee. Voor de rondvraag op de Alg. Vergadering te Haarlem wordt 't volgende ingediend: In de gehouden ledenvergadering van de afd. Noordwijk werd verzocht naar aanleiding van de publikatie van de verordening betreffende de te expor teren maten in EEG-veiband, te be vorderen dat bij dergelijke, in ambte lijke taal gestelde verordeningen, tege lijkertijd een duidelijke toelichting wordt gegeven, opdat de juiste strek king van de verordening voor ieder een duidelijk blijkt. Als afgevaardig den naar de Alg. Vergadering werden gekozen de heren P. Steenvoorden en H. v. d. Loo. WASSENAAR Geboren: Peter A., z.v. T. Dompeling en W. G, de Lezennne Coulander; Pauli ne A. M„ d.v. I. Verbaas en P. G. KraaU: Suzanne S„ d.v. H. L. van der Ark en M. C. Zwartepoorte; Alexandra C„ d.v. P. G. H. Putker en J. M. P. Caminada; Elisabeth, d.v. J. J. IxiotJeattjn en E. Groeneveld; Daniël P. J„ z.v. L. J. Bors- boom en M. M. H. A. Hazeveld; Marco J. C., d.v. A. M. P. Beuk en A. J. van der KoolJ; Petrus C M. C. J. J. de Klerk en M. L. J. G. Notenboom. Ondertrouwd: H. Mulder en L. Boos ter: H. E. Inneniee en A. M. C. Z. Ouds hoorn; IJ. R. F. SteenaniA en E. J. Furnée; .1. A. den Hollander en H. J. M. Paardekooper; S. G. van Katwijk en M. J. San Giorgl; P, H. van Doursen en C. A. M. Gladpootjes; H. W. Schipper en M. M. Verver. Getrouwd: P. M. Raains en B. Ekker; D. P. van den Brink en O. W. P. Lamet; J. de Lange en L. M. Gill; J. H. Donders en A. Groeneveld. Vervolgens kon hij met genoegen vaststelion dat de bloembollengewas sen goed te voorschijn komen, ondanks het koude voorjaarsweer met vele nachtvorsten. De ontwikkeling en groei zijn echter 14 dagen later dun normaal, zodat de bloembollen in de maanden juni goed bollen weer nodig hebben voor een normale opbrengst. Doordat er in 1967 door het produkt- 1 schap geen tulpen-plantgoed uit de markt is genomen, is het teveel tegen lage prijzen verkocht en opgeplant, waardoor het areaal ten opzichte van vorig jaar met circa 5 is gestegen en der Hutat 35 en 40; Nic. bekijken we de huidige bollenhandel binnen, en bu.lenl.nd li de „H- delen zal zijn en reeds thans worden vele tulpensoorten onder de produktie- prijs verkocht. Het is daarom voor het bollenvak gelukkig, dat in 1968 weer de gelegenheid opengesteld wordt om het teveel aan tulpenplantgoed en ook de tweede kwaliteit bollen door het Produktschap te laten opkopen voor vernietiging tegen de prijs van 0.75 per kilo. De hyncinthenkwekers kunnen ver wachten dat de opkoopregeling van plantgoed en abnormaal voor 1968 weer op dezelfde basis zal worden gehand haafd. Momenteel is het praktisch ze ker dat de minister zal hesluiten om voor de hyacinthencultuur een teelt regeling in te stellen en het teeltrecht zal dan verstrekt worden aan deirene welke op 1 januari 1968 hyacinthen geplant had staan, zodat het teelt- recht wordt uitgereikt aan kwekers Vrijdagavond heeft de fotoclub „De Bollenstreek een interessante bijeen komst gehad in de filmzaal van het bloembollenlab. te Lisse, waar een boeiende onderlinge wedstrijd „uitge vochten" is en beslecht door een deskun dige jury. Men kon deelnemen aan 4 series dia's, namelijk „een dier", „glin stering", „techniek" en „Vrfle onderwer pen". De uitslag is als volgt: Vrije onder-i werpen: 1. de heer Van der Reep 22 pnt.; 2. Van der Zwan 21 Mi punt; 3. de heer aan en mej. Adamse beiden 21 pnt., „een dier 1. ,lhr. van der Reep 1»»elke d" teeltrecht «elf lebmlken. punten; 2. dhr. Bultlnk 18Vè pnt.; 3. me- •ouw van den Andel 18 punten. Hel iets kleinere areaal van gla- 3e. „glinstering": 1. mej. J. C. Lam- j (holen heeft ervoor gezorgd dat we bij ens 21 punten; 2. mej. Adamse 18 pnt.; <-'en normale oogst een vlotte handel mevr. van den Andel 18 punten. m gladiolen hadden met daarbij lonen- 4e. „techniek": 1. mej. J. C. Lammens de prijzen. 21 bi punten; 2. mej. Adamse 20 punten; contnettn 3. dhr. van der Reep 18 punten. Door de heer Mesman uit Lisse werd Ingekomen was een schrijven van een bijzondere collectie dia's vertoond, de afd. Wassenaar met het voorstel door hem met verschillende lenzen ge- om alvorens voorstellen voor de al en van de 70 meter hoge kerktoren j gemene vergadering in te dienen deze M. E. Turfboer, 88 Jaar wed. P. H. de Agatha-kerk te Lisse onderling door meerdere afdelingen Smabers-van Hogezand, 68 Jaar; J. Po- vooraf te bespreken. Gezien de toezeg- lak, 63 Jaar. Overleden: Sandra Bouter, 14 maan- leu; A. Jnnaen-Bo8, 62 Jaar; T. Plomp, 79 jaar; Rober M. van Wanrooy, 2 Jaar; PAS LATER DEFINITIEVE KEUZE Burgemeester drs. F. K. Laugeuirijrr van Warmond opende door een ruk te geven aan een touw de tentoonstelling „Warmond creatief", waar wer ken die door vryetijdakunstenoars waren gemaakt werden tentoongesteld. Dat gebaar, die ruk aan het touw, bracht een ingewikkeld apparaat In werking, waardoor wielen gingen draaien, een sirene ging loeten en lampen kwamen te branden. Ook enkele duiven moesten uitvliegen, maar die kwa men wellicht geschrokken door het kabaal van de sirene pas enkele minuten later uit hun kool. Op de tentoonstelling was tekenwerk en vrfle ambacht te zien. Erg leuk was de maquette van de stad 20011 (Warmond In dat jaar) zoals enkele padvinders dit hadden gerealiseerd. De maquette beatond geheel uit luci fersdoosjes. In de vergadering van hedenavond zal de Wassenaarse gemeenteraad zich uitspreken over het toetreden van de gemeente zowel tot de regeling Inter gemeentelijk overleg Haagse Agglome ratie als tot de regeling Gewest Leiden. B. en w. schrijven In hun preadvies daarover aan de ruad, dat het voor Was senaar van groot belang is dat hot In de gelegenheid wordt gesteld aun helde regelingen deel te nemen. Hd zou prematuur zyn nu al uitvoe rig ln te gaan op de vraag of asse- ultelndclijk meer hy de Haagse dan bjj de I/eidse agglomeratie Is be trokken. Wassenaar In een schakelge meente die zowel by de Haagse als do Leidae problematiek Is betrokken. Uiteraard zal een keuze gedaan moe ten worden als ln een van de belde ver banden besloten wordt tot overdracht van bevoegdheden aan hel ingestelde intergemeentelijke lichaam Men knn immers slechts aan één orgaan bevoegd heden overdragen. Zo lang echter de voorgestelde regelingen hun huidige zeer lichte karakter behouden kan Was senaar met het volste recht aan beide regelingen meewerken. De totale kosten van deelneming aan beide regelingen zullen voor Wassenaar ongeveer f 20.000,- per jaar bedragen Zaterdagavond heeft de accordeon vereniging DVS In het Jeroenhuts haar voorjaarsirltvoerlng gegeven. Zoals ge bruikelijk op DVS-avonden bestond het programma weer uit verschillende on derdelen. Na een welkomstwoord door voorzitter B. J. Wljerlng, die in het bijzonder d« beschermheer, de heer J. G. H&sekamp en zijn echtgenote ver welkomde, trad eerst onder leiding van dirigent SJoerd de Vries het jeugdor kest voor het voetlicht, een groep van 8 jeugdige leden, die nog niet zo lang de accordeon hanteren, maar met el kaar toch al een aardig programmaatje van wals- en operettemuziek wisten te brengen. Het seniorenorkest met de meer er varen leden bracht vervolgens een ge varieerd, programma. Het accordeonorkest, met enthousias me door de heer De Vries geleld cn met goede plano- en drumbegeleldlng oogst te veel succes met de verschillende num- Na «Ie pauze kwamen DVS-loden In een andere gedaante en zonder instru menten op de planken: een uit leden ge vormde toneelgroep speelde op vlotta wijze het blijspel van Jim Keu lemons „Wegens vakantie afwezig". En ook daarmee was de avond nog niet vol, want tot slot was er nog ge legenheid tot dunsen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3