Beiroet moet antwoorden Minister wijst verzoek tv.-reclame niet uit te breiden van de hand en voor wieg zoon van Margriet Brand op dak van gevangenis PROF. DR. JAN TINBERGEN: ONTWIKKELINGSHULP WERPT VRUCHTEN AF Houding van KVP-fractie tegengevallen NAVO-groep in Europa geen anti-raketsysteem Deelplan voor katholiek voortgezet onderwijs ZATERDAG 20 APRIL 1968 azi de leidse courant Wensen van dagbladpers „niet zonder meer redelijk" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De regering is bereid Vn 13 te gaan met welke „Indirecte facili- tlten" aan de pers hulp kan worden ge- s oden. Maar nader moet worden bekeken l_4 p welke wijze dat zou moeten gebeuren, regering stemt niet zonder meer in t het advies van de persraad, waarin aantal wensen van de vereniging van Nederlandse Dagbladpers globaal ge- omen redelijk zijn. Eerst zou nagegaan ïoeten worden of de gevraagde maat- - «gelen van de overheid tot versterking ouden leiden van die dagbladen, die hun dfstandigheid dreigen te verliezen. Dat ibrijft minister Klompê (Cultuur) in en brief aan de Tweede Kamer over de oncentratietcndenzen in de dagbladpers. Met de persraad is de regering van lotfcening, dat niet precies is aan te geven raar een ingrijpen van de regering ln et concentratieproces bij de dagbladen wat wettelijke maatregelen zou eisen gerechtvaardigd of noodzakelijk is. 'kien goede suggestie vindt de regering het, ipi at de dagbladpers door de instelling van en en fonds zelf de mogelijkheid schept om •2! wakke ondernemingen te steunen. Hier- iij zal de positie van de hoofdredacteu- en en die van de journalisten in het igemeen moeten worden bekeken. Minis- er Klompé wil echter de wens van d< rolk, aan de vrije meningsuiting en aai ijd voor omroepreclame niet verder uit breiden voordat de advertentieinkom- >n van de pers weer duidelijk 6tijgen, liet Inwilligen. De persraad constateert in zijn advies, at vermindering van het aantal dagbla door economische concentraties op ,*e§ichzielf een verarming van de pers be ekent. „Een gelijkvormige informatie ehoudens regionale en lokale voorllch- "JJing van Middelburg tot Groningen ou een ernstige aantasting betekenen 'an de rijkdom aan verscheidenheid die .een zo wezenlijk deel van onze vor~ nacht uitmaakt", aldus de persraad. Enkele cijfers maken de concentratie luidelijk: in 1950 waren er 60 on- lanjïfhankelijke dagbladondernemingen, die 15 dagbladen uitgaven. Eind 1967 waren onafhankelijke ondernemingen die 92 dagbladen uitgaven. 5tUl DEN HAAG (ANP De wieg, die b foor de zoon van prinses Margriet en stri de heer Van Vollenhoven zal worden ge- 516! bruikt, is de z.g. „koperen" wieg, die is -45flekleed met robia voile. Deze wieg, die idert mensenheugenis deel heeft uitge- van de inventaris van paleis ga Het Loo, dankt zijn naam aan de in ko- uitgevoerde bewerkte voet. Voor zover kan worden nagegaan, verd de wieg reeds gebruikt leze deine prinses Wilhelmina, ile net haar ouders koning Willem en ko- age lingin Emma gedurende de zomermaan- len op paleis Het Loo verbleef. Waar schijnlijk is de wieg, voor prinses Wil- ïelmina vervaardigd. Ook koningin Wil- -25 ïelmina, die zoals bekend eer ite voorliefde had voor Het Loo er Uw! tijn omgeving, gebruikte destijds de ko- peren wieg voor prinses Juliana. De wieg werd voor het laatst ge- zantbruikt in 1948 voor prinses Christina. •S.A als straks het jonge prinsje met zijn K||ouders naar huis gaat, zal een vierde leneratie uit het Oranjehuis bezit an de koperen wieg op Het Loo. De raad spreekt er zijn bezorgdheid ■er uit dat de compensatieregeling voor de dagbladen als gevolg van de omroep reclame nog steeds niet haar beslag heeft gekregen. Hierdoor is grote onzekerheid in de dagbladexploitatie ontstaan. De situatie Is niet zo kritiek geworden, dat de overheid directe subsidies aan de dagbladen zou moeben geven, meent de persraad. Maar als de overheid niet op korte termijn met indirecte faciliteiten de dagbladen te hulp komt, is onherstel bare schade aan de informatie van ons Nederlandse Dagbladpers om de zehd- ons democratisch systeem te verwachten. De persraad betwijfelt of de eerste ver antwoordelijkheid voor de pers bij de minister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk moet berusten, wan neer er economische en financiële onder werpen aan de orde zijn. Daarom wordt in overweging gegeven een interdeparte mentale commissie in het leven te roepen waarin de belanghebbende ministeries zijn vertegenwoordigd. Voorts zou het ministerie van Cultuur met het oog op de persbeiangen verstevigd moeten wor den. Minister Klompé wijst dit in haar brief aan de Tweede Kamer van de hand. Nieuwe CAO's AMSTERDAM (ANP) Nadat reeds eerder een akkoord was bereikt over de nieuwe CAO's voor het technish en leidinggevend personeel, is nu tussen werkgevers en werknemers in het gra fisch bedrijf overeenstemming bereikt over een nieuwe CAO voor het admini stratief personeel. Onder meer werd overeengekomen een verhoging van de salarissen per 1 februari met 4'/i pro cent en een arbeidsverkorting per 1 ill van 1V* uur per week. Het georganiseerd overleg van werk gevers- en werknemersorganisaties in het bakkersbedrijf heeft overeenstem ming bereikt over de collectieve ar beidscontracten voor het bakkerij- en winkelpersoneel. De nieuwe regelingen behelzen een verhoging van de lonen met 4,5 procent en een arbeidstijdverkorting, ingaande 1 oktober aanstaande, van 45 uur tot 44 uur per week en gedifferentieerd voor ploegenarbeid. Twee doden bij autobotsing HAARLEM (ANP) Bij een ver keersongeluk op de kruising Westelijke rondweg-Vlaamseweg in Haarlem zijn twee vrouwen om het leven gekomen. De personenauto, waarin zij met nog twee anderen zaten, werd bij het steken van de rondweg, die een i rangsweg is, aangereden door vrachtwagen. Mevrouw C. H. Spiekerman-Boven- dorp (70 jaar) uit Haarlem en haar 13- jarige kleindochter G. Spiekerman wer den op slag gedood. De bestuurster var de personenauto, de 45-jarige mevrouw A. Spiekèrman-Beerling, uit Nijmegen werd zo zwaar gewond dat zij in de loop van de avond in een Haarlems ziekenhuis is overleden. De vierde in zittende van de personenauto, een 13-ja- rig meisje uit Nijmegen, liep een z hersenschudding op. ZON of geen ZON DE BILT. In grote delen van Oost- en Midden-Europa had het weer gisteren een zonnig karak ter, waarbij het kwik in de mid dag tot omstreeks 23 graden steeg. Het weer werd er bepaald door een gebied met hoge K.N.M.I. deelt Warmer mede: barometerstanden. Warme lucht was ook aanwezig boven het zuiden en oosten van Frank rijk, waar plaatselijk middag- temperaturen van 26 graden werden gemeten. Koelere lucht bevond zich boven Noordwest- Frankrijk en de Britse eilanden. Deze lucht stroomde gisteren over onze omgeving naar Dene marken. Een storing, die over Engeland naar het noorden trekt, zal vandaag weer warmere en drogere lucht naar ons land doen vloeien. Er wordt daarom vrij zonnig weer verxoacht met be langrijk hogere middagtemperatu- 4.01— ALKMAAR (ANP) Op het dak van de strafgevangenis Schuttcrswei heeft brand gewoed. Met het leggen van een nieuwe dakbedekking ontstond brand, doordat een vat mastiek vlam vatte. In het onder het dak gelegen vertrek waren vijftien gevangenen onderge bracht, die naar een andere afdeling [moesten verhuizen. De recreatiezaal [van de gevangenis liep veel waterscha de op. Het brandende mastiek ontwik kelde een enorme hitte. De brandweer wist met twee schuimblussers en twee [stralen water het vuur in toom te hou den en binnen drie kwartier te bedwin gen. Intussen was de politie in groten getale gearriveerd om op alle eventua liteiten voorbereid te zijn en zonodig de honderd gevangenen, die in Schutters- wei verblijven, te evacueren. Deze maat regel bleek echter door het krachtdadig ingrijpen vande brandweer overbodig. DANSEN In „HET FETERTJE' INCREDIBLE AANVANG 8.00 UUR Verenigingsgebouw Rozenlaan, Boskoop Mevrouw Cecile Drcesmann, bedreven in kunstzinnige handwerkenheeft de natuur aan haar zijde gekregen. Deze weeJc is een tulp naar haar genoemd, een zogenaamde wilde tulp, kruising tussen een Greigii en een Kaufmanniana, Kweker is John van Grieken uit Vogelenzang. DEN HAAG Deze week (21—27 april) wordt in Beiroet onder auspiciën van de Wereldraad van Kerken en van de pauselijke commissie Justitia et Pax een bijeenkomst gehouden over het onderwerp: „Wereldwijde samenwerking op ont- wikkelingsgebied, een gemeenschappelijke zaak van alle christenen". Aan deze bijeenkomst nemen ruim zestig deskundigen uit heel de wereld deel. waaronder 0?, de Nederlander prof. Jan Tinbergen en de Belg Auguste van Istendael. Prof. Tinbergen is professor aan de economische hogeschool te Rotterdam en voor zitter van de VN-commissie voor de planning van de ontwikkelingshulp. Kerkelijk behoort hij tot de Remonstrantse Broederschap en politiek tot de PartU Arbeid. Hij zit samen met de heer Chidzero. vertegenwoordiger Kenya, de vergaderingen voor. Met hem hadden wij aan de Haviklaan in Den Haag Wij gaan samen bekijken, wat wij als Kerken kunnen doen bij de publieke opinievorming over ontwikkelings- stulcken. Wij, dat zijn de Kerken, aan gesloten bij de Wereldraad, en de ka tholieke Kerk, voor de eerste maal op tredend in een verband. Onze uitspra ken zullen morele uitspraken moeten zijn, die niet al te zeer in technische details afdalen. De Kerken zullen dui delijk moeten uitspreken, dat zij niet tevreden zijn over de houding, die de meeste westerse landen (en dat zijn toch de zogenaamde christelijke lan den) op de tweede wereldhandelscon ferentie in New Delhi hebben aange- Mag men de bijeenkomst in Beiroet dus zien als een antwoord van de Ker ken op New Delhi? Niet direct. De plannen ervoor lagen al lang klaar. Zij hebben hun wortels in de vergadering van de Wereldraad te Genève in 1966 en in de encycliek Populorum Progressio van 1967. Maar nu de wereldhandelsconferentie in fei te een teleurstelling is geworden, zul len wij wel proberen, van Beiroet een antwoord op New Delhi te maken. De westerse landen hebben in New Delhi niet het juiste standpunt ingeno men. Geldt dit ook voor Nederland? Nee. Nederland heeft geprobeerd er het beste v.ap. te maken.. Maar-bhJ-j^RP.r niet tegert de grootmachten op. De schuld voor.de mislukking ligt m.i,-bi3 de grote Angelsaksische landéh en "bij Frankrijk. Waarbij dan nog de om standigheid een rol gespeeld heeft, dat zij elkaar niet hebben kunnen vin- Wie nemen aan de bijeenkomst in Beiroet deel? Ruim zestig deskundigen uit de hele wereld. Ik wijs u even op de namen van Lady Jackson, beter bekend on der haar meisjesnaam Barbara Ward, en van Max Kohnstamm, die de rech terhand is geweest van Monnet, Ver dere namen kunt u vinden in de deel nemerslijst. Waarom heeft men u als voorzitter ge- Dat zal wel een uitvloeisel zijn mijn aandeel in de vergadering van de Wereldraad in Genève, die aan ge lijkaardige vraagstukken was gewijd. Verder heb ik een zekere ervaring op dit gebied, onder andere als voorzitter van de VN-commissie voor ontwikke lingshulp. Deze vergadert vlak na on ze conferentie in Addis-Abeba. Het een sluit prachtig op het ander aan. Ik vlieg meteen door en kan dan in Ad dis Abeba meedelen, wat wij in Bei roet hebben bereikt. Naar mijn idee moet men de taakver deling tussen Beiroet en Addis Abeba als volgt zien. Beiroet moet vastleg gen, welke morele verplichtingen er op de westerse landen rusten, om de ontwikkelingslanden te hulp te komen. Daartoe zal het via rapporten van des kundigen kennis moeten nemen van de huidige wereldnood en vervolgens de morele consequenties moeten trekken. Het zal vooral moeten uitspreken, dat de westerse landen bereid moeten zijn, verplichtingen ten aanzien van de ont wikkelingsgebieden op zich te nemen. De concrete uitwerking van de plan nen, de formulering van de strategie der ontwikkelingshulp zal het aan Ad dis Abeba moeten overlaten. Wat zijn „verplichtingen"? Laat ik u een voorbeeld geven. Enige tijd geleden heeft de directeur van de Wereldbank, toen nog Wood, later op gevolgd door McNamara, de Neder landse regering laten weten, dat er meer geld moest komen voor ontwik kelingshulp. Witteveen antwoordde toen: „Als u ons een rapport uit brengt. waarin wordt aangetoond dat een bepaald bedrag noodzakelijk is, dan zal de Nederlandse regering haar aandeel (het normale quotum dat voor haar is vastgesteld) van dat bedrag leveren". Wie zo spreekt, houdt zich niet op de vlakte, hij bindt zich. En hij laat het aan anderen over, de in houd van deze verbintenis te bepalen. Iets dergelijks zal ook moeten gebeu ren op het terrein van de handelspo litiek en van de goederenovereenkom sten. Wij zullen in Beiroet de wereld moeten. zifttyidat, e.v mept.en zijn, Prof. dr. J. Tinbergen. i rfew Delhi ge- Het begint door te dringen, dacht ik. Bij een onlangs gehouden opinieonder zoek verklaarde 40 procent zich ak koord met een consequent doorgevoer de ontwikkelingshulp, 24 procent vond dat het minder en 29 procent vond dat het meer kon zijn. Ik vind die marge tussen 24 en 29 nog erg klein. Mis schien komt het, omdat veel mensen zich doodstaren op hun eigen kleine problemen. Ze vragen zich af, waar ze hun auto's moeten parkeren en zien niet welke nood er elders in de wereld heerst. Maar men moet ook wel een wijde blik hebben om die in het oog te kunnen vatten. Er is dus beslist nog het een en ander te doen. De Nederlander van voor de tweede wereldoorlog keek niet verder dan de grenzen van zijn eigen land. In de laatste twintig jaar hecit hij ge leerd Europees te denken. Nu moet hij worden opgevoed tot wereldburger. En dat is geen eenvoudige zaak. Toch ben ik optimistisch als ik kijk naar de jeugd van Nederland. Daar zit bewe ging in, getuige de talloze bijeenkom sten, spreekbeurten, discussies, die aan het ontwikkelingsvraagstuk war den gewijd. Over tien, misschien al over vijf jaar zal het Nederlandse volk bereid zijn, een flink gedeelte van het nationaal inkomen voor ontwikkelings hulp op tafel te leggen. - Kuilpeii cleKerkert door li morele üÜsprdkcn 'invloed uitoe]enen op dé'WerdtdpoKtie)^? Ja, dat is een vraag. De wereld wordt nu eenmaal niet geregeerd door idea len maar door belangen, soms nogal laag bij de grondse belangen. Ik kan alleen maar antwoorden, dat de Ker ken moeten doen wat ze kunnen. Sa men vertegenwoordigen ze een groot deel van de westerse wereld. En wie weet sluiten buitenkerkelijke kringen (humalnsten, socialisten) zich bij haar oproep aan. Heeft de encycliek Populorum Pro gressio, nu een jaar oud, voldoende ge werkt? Ik zou wel meer hebben willen zien. Ik zou met name een grotere druk van de KVP-fractie hebben willen zien, toen in het parlement over ontwikke lingshulp werd gesproken. Zeker, er zijn in de KVP-fractie figuren, die ernst willen maken met Populorum Progressio. Maar zij hebben niet de volledige steun van de fractie. Dat durf ik toch echt wel te zeggen. Ove rigens geldt dit ook voor bepaalde pro testantse groeperingen. i de i Gruwelijke moord op 4 kinderen in Baltimore BALTIMORE (AP) Baltimore heeft in een minkte lijke gevonden De politie van park de ver- an vier kinde- Een 18-jarige jongeman is ter onder vraging vastgezet. Hij had delen van drie lichaampjes in een luchttrommel- tje bij zich. Drie andere kinderen hadden ge meld dat zij de hele woensdag in het park gevangen waren gehouden door een man die een bijl bij zich had gehad. NSR-bestuur treed af DELFT (ANP) Het onlangs geko zen bestuur van de Nederlandse Studen tenraad is alweer afgetreden. Dit ge beurde op een gisteravond in Delft ge houden nationaal congres. Aanleiding tot het aftreden was het verwerpen door het congres van een amendement van Stud '75 en een be stuursvoorstel, waardoor men zonder werkprogramma terzake van de organi satie van de sociale voorzieningen voor studenten kwam le zitten. Het afgetre den bestuur bestond, op één uitzondering na, uit SVB 'ers. NEDERLANDSE AANDRANG (Van een onzer verslaggevers)' DEN HAAG De nucleaire planning group van de NAVO wil niet overgaan tot de aanleg van een Europees anti- raketsysleem. De studie hierover is af gebroken, dit op herhaald voorstel van Nederland. De groep, die twee dagen in Den Haag bijeen geweest is, houdt zich in de toekomst wel bezig met de ont wikkelingen op het gebied, die zich bui ten de NAVO voordoen. Unaniem is de nucleaire planning group van de zeven NAVO-landen tot de con clusie gekomen, dat de huidige omstan digheden het oprichten van het Europees afweersysteem niet rechtvaardigen. Het systeem is niet alleen veel te kost baar (naar schatting 35 miljard gulden), maar het gaat ook in tegen het overleg met de Oosteuropese landen over wapen beheersing en wapenbeperking. i dit s de BASIS VOOR SCHOLENPLAN (Van o e parlementaire redactie) DEN HAAG De Nederlandse ka tholieke schoolraad heeft onlangs zijn eerste landelijke deelplan voor het ge hele katholieke voortgezel onderwijs bij staatssecretaris Grosheide (Onderwijs) ingediend. Mede op basis van dit deel plan zal minister Veringa zijn eerste scholenplan moeten opstellen^ Het deelplan betreft al die nieuwe voorzie ningen aan katholiek voortgezet onder wijs, waarvan de Nederlandse katholie ke schoolraad de subsidiëring uiterlijk ln het jaar 1872 absoluut noodzakelijk aohL Het deelplan gaat ervan uit, dat de on derwijsvoorzieningen idealiter zo ge pland moeten worden, dat ieder kind iedere schoolvorm van de door hem en zijn ouders gewenste richting binnen be reikbare afstand van zijn woning kan vinden (voor onderwijsvormen aanslui tend op het basisonderwijs betekent dit maximaal 10 km). Dit uitgangspunt be tekent feitelijk in vele gevallen een streven naar grote scholeenheden, waar binnen een redelijke mate van differen tiatie mogelijk is. Dit betekent scholen van grotere omvang (het deelplan spreekt van „totaal-scholen") dan op grond van de oprichtingsgetallen genoemd in de mamoetwet mogelijk ln. De K.SN noemt haar deelplan „geen verzame ling van zwak gegronde wensen, maar integendeel een weloverwogen geheel van absoluut dwingende voorzieningen, waarvan de subsidiëring niet verant woord tot uiterlijk na het jaar 1972 kan worden uitgesteld". De algemeen secretaris van de NLS, mr. G. E. Schelfhout, schrijft in het maandblad „Het Schoolbestuur" over deze zaak onder meer: „Wat gebeurt er nu met het deelplan? De minister heeft wel enige tijd voor zijn reacties, maar we hopen niet, dat hij ons tot 1 okto ber 1969 in onzekerheid zal laten, name vertrouwen we, dat de sai stelling van het nationale plan eindelijk het vertrekpunt zal zijn om aan spel en samenspel van regering en maatschappelijke onderwijsorganen vorm en inhoud te geven. Tot dusver zijn we door de bewindslieden hierin nog niet erg bemoedigd. Vroegere varingen zouden kunnen doen vrezen, dat ons deelplan schade ondervindt doordat noch het openbaar noch het overige bijzonder onderwijs zo'n werk stuk heeft opgebracht, zodat gezegd kunnen worden dat er geen vergelijk baar materiaal is". bijeenkomst van de groep in Ankara al geleid tot een afwachtende houding. Dit jaar heeft Nederland bij monde van mi nister Den Toom van Defensie hierop opnieuw gewezen en zich opnieuw ver zet tegen de mogelijke plannen voor dit Europees antiraketsysteem. Met succes overigens, want de zes andere landen sloten er zich bij aan. Nederland zal ook oen studie maken over het raadplegen van de ledenlanden voor het eventueel gebruik van atoom wapens. Men is binnen de NAVO uiterst voorzichtig geworden over het eventueel delegeren van politieke beslissingen voor het gebruik van atoomwapens. Strate gisch zowel als tactisch. Het gaat hierbij vooral om zogenaamde atoommijnen, die eventueel gebruikt zouden moeten wor den in Zuid-Europa en in Centraal - Europa. Dergelijke mijnen moeten voor defensieve doeleinden dienen, maar de grote politieke vraag is, wie het beslis sende commando zal moeten geven. Hier bij is namelijk niet alleen het land zelf betrokken, maar ook de nabuurlanden in verband met alle mogelijke consequen ties van evacuaties, van gevarenzones, van fall-out en dergelijke. De meeste NAVO-landen zijn tegen het eventueel gebruik van dergelijke atoom- mijnen in Centraal-Europa, Volgens deze landen Nederland is een van de felste tegenstanders zouden hieruit veel te ernstige consequenties kunnen voort vloeien. Het reeds tevoren delegeren van beslissingsbevoegdheden voor het uur-U wijzen de meeste NAVO-landen bij voor- baat al van de hand De nucleaire planning group heeft In Den Haag eveneens nadrukkelijk de hoop uitgesproken, dat de gesprekken met de Sovjet-Unie over de beperking van de strategische atoombewapening succesvol zouden zijn, Amerika heeft de daarbij be.trokken landen al toegezegd hen van de vorderingen op de hoogte te blijven houden. Engeland heeft van de bijeenkomst van de nucleaire planning group gebruik gemaakt om Nederland en de Bondsre publiek te benaderen over een eventuele gezamenlijke produktie van een jacht vliegtuig. Over een dergelijk project be staat al voeling tussen Nederland, Duits land en België, waarvan de luchtmacht staven een werkgroep hebben opgericht ter bestudering van het probleem van de opvolging van de Starfightcr. Een heel mooi resultaat. Als je be denkt dat de nationale actie „Eten voor India" 24 miljoen heeft opgele verd en dut het hier om een bijna uit sluitend protestantse actie ging, dan vind ik 27 miljoen een heel bedrag. INattlufSJlt 3? ,f"*t gó viert' de wereldnOöd maar ooq druppel op een gloeiende 'piafltz1 ■Natuurlijk "kan men het ontwik kelingsvraagstuk evenmin met liefda digheid oplossen als het sociale vraag stuk van de vorige eeuw. Er is niet 27 miljoen nodig maar 500 miljoen. Maar dat is een andere kwestie. Wat veel mensen afremt bij hun werk op dit gebeid is het bewustzijn, dat het allemaal toch niet veel uithaalt. Wordt de kloof tussen rijke en arme landen niet steeds maar breder7 Dit kon inderdaad verlammend wer ken. Daarom moeten wij bij onzt voorlichting laten zien, dat er hier en daar werkelijke resultaten worden ge boekt. En daarvoor is het materiaal voorhanden. Ik donk aan Turkije en Pakistan, die allebei hun nationaal pro- dukt zien stijgen met 0 7 procent per jaar, en dat ls geen kleinigheid. Ik denk ook aan de revolutie die momen teel plaats heeft in de tarwebouw door invoering op grote schaal van de zoge naamde Mexicaanse tarwe, een pro- dukt van jarenlange luboratoriumar- beid. Hopelijk krijgen we eenzelfde re volutie binnenkort te zien voor de rijst. Daar wordt op de Phllllppijnen hurd aan gewerkt. Deze omwenteling kan van geweldige betekenis zijn voor de ontwikkelingslanden. Verder kunnen we bewijzen, dat lan den die veel ontwikkelingshulp hebben gekregen, ook al gebeurde dat op grond van politieke overwegingen, waarover wc niet altijd enthousiust hoeven te zijn, zich ln feite veel ver der ontwikkelden dan hun nabuurlan den, die van deze hulp verstoten ble ven. Kijk naar Taiwan, Zuid-Korea, Pakistan Ook die hebben per Jaar een stijging van 6 7 procent en die zijn hard op weg, zich een volwaardig be- 'staan te daf de kloof tussen arm en rijk niet smaller maar breder wordt. Maar 8t willen we? Het ontwikkelingsproces is 'n proces van lange adem. We zijn nu ongeveer 15 jaar bezig met een gericn- te ontwikkelingspolitiek. Wat betekent dat eigenlijk? En toch hebben uie nu al de bewijzen in handen, dat deze poli tiek hier en daar resultaten oplevert. Ik acht dit een onmiskenbaar succes, waarop wij in onze vooflichting ook ADVERTENTIE) MAAK NU VASTENACTIE VOL GIRO 5850 UTRECHT

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7