Figuur van Graaf van Horne door propaganda vertekend HAI" Zijn dood had meer betekenis dan zijn leven BNS-leraren „bouwden" kostelijke geboortetaart „De mannel jesmakers en de troosters zijn aan 't uitsterven66 VRIDAG 19 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 PUBLICATIE PATER DR. P. A. M. GEURTS OEM Geniet de graal van Horne Philips de Montmorency die op 5 juni 1568 op de Groote Markt van Brussel in opdracht van koning Philips II van Spanje met Lamoraal van Egmont werd onthoofd, terecht natio nale faam? „De Graaf van Horne geniet nationale faam, maar ten onrechte is hij enkele eeuwen in Nederland voorgesteld als een van de grote mannen achter de vrijheidsstrijd van het volk in de Neder landen". Pater, dr. P. A. M. Geurts o.f.m., oud-rector van het Bonaven- tura-lyceum, die in zijn proefschrift „Nederlandse opstand in de pam fletten" (Nijmegen 1958) al reeds afrekende met veel mythevorming in de geschiedenisbeschrijving van de Tachtigjarige Oorlog, heeft dezer dagen ter herdenking van de vierhonderdste sterfdag van de graaf van Horne een publicatie het licht doen zien, waarin hij kritisch, doch populair wetenschappelijk, de plaats van de graaf van Horne in de Tachtigjarige Oorlog aftekent. REPRESENTANT VAN BEROOIDE BOURGONDISCHE ADEL <h. „Ais Horne (genaamd i naar de Noordlimburgsc plaats en verwar het niet I met Hoorn, want de I Noordhollandse plaats heeft hy nooit gezien) I nationale betekenis heeft I dan is dat vrywel alleen I geweest, doordat dood propagandistisch I voortreffeiyk is uitgebuit I door Willem van Oranje, die hem evenals Lamo raal van Egmont aan het volk presenteerde als J martelaren". Wie was Horne dan wel In de prachtig ver zorgde uitgave (Europe se Bibliotheek - Zaltbom- mel, in opdracht van het herdenkingscomité te Weert) beschrijft pater Geurts de graaf Montmorency, die geen woord Nederlands sprak, als een typische repre sentant van de Bourgon dische berooide hoge adel. Deze man hij on dertekende nimmer het smeekschrift der edelen en hij legde na de Beel- - denstorm zelfs weer de F! eed van trouw af aan de Spaanse koning kwam r voornamelijk in verzet ■■v tegen het streven van e" Vhilips II om het Neder lands bestuur wereldiyk en kerkelijk volkomen ondergeschikt te maken aan de centrale Spaanse heer schappij. Z(jn verzet richtte zich daarom tegen de vertegenwoordigers van de Spaanse koning in Brussel, in het bijzonder Gran- veile de legist. e i f&O? «fl si Rancunes Behalve door grieven tegen de dwin gende macht van de Spaanse legisten Granvelle, Viglius en Berlaymont, die zich in geen enkel opzicht iets aantrok- de hoge adel in de Nederlanden, werd Horne ook geleid door sterke Zowel tegen Granvelle hij had het gewaagd de hoogadellijke zuster van Horne het hof te maken als tegen de koning. Vrijwel in al zijn brieven kan men Horne terecht horen klagen, dat de koning hem niet betaalde voor bewezen diensten. Achter al het handelen Horne moet men naast rancune swege de slinkende macht ook de immer öcute geldnood zien, aldus pater Geurts. i De edelen van die dagen konden wel het ander aan. Door uitbundige fees- diten en drinkgelagen was er van de be zittingen by zijn dood hoegenaamd niets dpneer De propaganda van die dagen heeft ie Graaf van Horne ten onrechte „ge annexeerd" als een figuur van de Re- aanfformatie. „Horne stierf", zo schrijft pa- Geurts, „als katholiek door een •katholiek priester werd hij op de dood [Voorbereid, hoewel lang het tegendeel is jeweerd". De onjuiste mythevorming de godsdienstige gezindheid van Elorne is waarschijnlijk terug te tot zijn eerlijke poging om tegen de •hu van het Spaanse gezag een religievrede in Doornik te bewerken. In deze plaats was hij enige tijd stadhouder nadat zijn broer in Spanje was gewurgd. „Het vreedzaam samenleven van de religies in Doornik is door de Nederlandse historici zeer lang uit propagandistische overwe gingen gebracht als een bevoordeling van de Refoi-matie. Dat is volkomen on juist, want Horne, die lezen noch schrij ven kon, was er de man niet naar om zich te verdiepen in theologische vraag stukken. Evenmin als hij zich bezig hield met Erasmus, die verdraagzaamheid predikte. Zijn ijveren voor religievrede was vrijwel uitsluitend het gevolg van tactische overwegingen", aldus pater Tactisch was Horne niet op het be slissende moment. Hij liet zich verleiden om naar Brussel te gaan met Egmont x— hij dacht niets te vrezen hebben, om dat hij immers weer de eed van trouw gezweren had en wel tegen de waar schuwingen van Willem van Oranje in, C* PATER DR. P. A. M. GEURTS O.F.M. Proces Na een proces voor de Raad van roerten werd de graaf tenslotte ver deeld. Het proces, aldus pater Geurts werd weliswaar zorgvuldig gevoerd, maar niet volgens onze normen. Hij werd veroordeeld op daden, die in de ogen van Philips misdagen waren: verzet te gen Granvelle (in '64 werd deze van zijn post ontheven), steun aan de lagere edelen, die verzameld waren in het Com promis en steun aan de Hervorming. Op 5 juni 1568 viel tenslotte zijn hoofd en na een uitvaart in de St.-Goedele werd zyn lichaam, alsmede het hoofd, dat enige tyd op een plek te kyk had ge staan, begraven in de Sint Martinuskerk van zijn residentie Weert. Hij kwam te rug in wat hy by zyn leven „mijn woest- tyn" genoemd had. De mythevorming, handig gestimuleerd door Willem van Oranje, nam een begin. Die mythevor ming is overigens niet zonder betekenis geweest. Door zyn dood niet door zyn leven werd hy een nationale figuur, de martelaar, die het volksverzet nodig had". Advertentie 39. mode ten n VAN I/ALEN lonrtrat 5, Schoenen KAPWEDSTRIJDEN IN OEGSTGEEST VAN LEIDSE KAPPERS Op maandag 22 april a.s. wordt in de rote zaal van het Willibrordgebouw de Kerklaan te Oegstgeest een rote kappersvakavond gehouden. Een root aantal dames- en herenkappers uilen elkaar sportief bekampen in de weede ronde voor het landskampioen- 'hap en in een vrije wedstrijd. Het is wens de slotavond van het seizoen -'68 van de Leidse technische club vakverbetering voor dames- en erenkappers. Tijdens het officiële ge- eelte zullen de jaarlijkse ereprijzen an verdienste worden uitgereikt waar de trouwe deelnemers (-sters) een d- - iploma zullen ontvangen. Voor de eerste maal zal in het heren- ak de uitreiking plaats vinden van i prachtige Kruisinga-prestatie-wis- 'Ibeker. Het bestuur van de afdeling eiden stelt het op prijs als vele col- en familieleden deze avond Jomen bijwonen, in het bijzonder het tal li apperspersoneel waarvoor het vak- erk zeer leerzaam kan zijn. Naast het bijzonder interessante vakwerk aat de toeschouwers voorts nog een n >ortflitsen- en modeshow te wachten het Sporthuis Van der Staay. De toegang tot de kap wedstrijden de modeshow is geheel vrij. Ieder- bn, ook de niet-kapper, is van harte elkom. De aanvang van de avond is stek! op 18.45 uur. De deelnemers Tasters) worden verzocht om 18.15 uur tovezlg te zijn» ADVERTENTIE Medische diensten Leiden Voor alle artsen die de weekenddiensten waarnemen, tel. 22222 bellen. Tot zaterdagmorgen 10 uui dient men de eigen huisarts te raad plegen. Apotheken Lelden Centraal Apo theek, Breestr. 74, tel. 20552. Alkemade en Leiniuiden dkt. R. Glansbeek, Peeklaan 22, Oude Wete ring, tel. 01713-511, en dkt. J. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712- 202. Alphen a. d. Ryn zaterdag: dkt. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, telef. 2072; zondag: dkt. P. v. Brummelen, A. v. Burenlaan 3, tel. 2457. Apotheek, zaterdag: Apotheek Somberg, Wilhel- minalaan 67, tot 13.00 uur, daarna: Apoth. Allart, Raadhuisstr. 206. Boskoop dkt. Pompe, tel. 203! Wijkverpleging: zr. Beks, tel. 2141. Bodegraven dkt. V. Cats, Noord straat, tel. 2030. Wijkverpleging: zr. A Faber, Irenestr., tel. 2599. Apotheek: De Weyer, Statensingel te Gouda. Die renarts: G. Hofland. Vijverlaan, telef. 3798. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hlllegom dkt. N. Zimmerman, Hoofdstr. 132, tel. 5121. Wijkverple ging: W.G.Kr.: zr. M. C. Glas, Meer- laan 206, tel. 5351. Apotheek Bollen streek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, Lisse. Tandarts Bollenstreek: H. Hoek, Grachtweg 2, Lisse. Katwijk a. d. Ryn dkt. C. J. Ha gen, tel. 3222. Apotheek: Kon. Juliana- laan 18, tel. 4370. Katwyk aan Ze* dkt. J. C. J. Lod der, tel. 4600. Apotheek: zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Ryn zie Leider dorp. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104. Wijkverpleging: zr. Eys, tel. 01723-144, b.g.g. 01725-1777. Leiderdorp dkt. H. Bakema, Hoofd straat 2. Leiderdorp. Apoth.: v. Breest Smallenburg te Leiderdorp. Leidschendam zaterdags dkt. P. J M. v. d. Mee, Pr. Margrietlaan 10, tel. 4535; zondag: dkt. S. P. Perquln, Vene straat 24, tel. 3510. Wijkverpl.: W.G. Kr.: W. Pijperlaan 49, tel. 4161. Tandarts: spoedgevallen tel. 070-543035. Lisse dkt. H. A. Holl, Veldhorst straat 50, tel. 3155. Apotheek en tand arts Bollenstreek: zje Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. M. Sanders te Nieuwkoop, tel. 01725-555. Noordwykerhout en De Zllk dkt. H. Verdeyen, Kerkstr. 28, tel. 02533- 2285. Wijkverpleging: zr. C. J. Koster, Helmstr. 43, tel. 3137. Tandarts: J. W. Hilvoorde, Julianalaan 90, Voorhout. Oegstgeest dkt. J. H. Meissner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. Apo theek, zaterdag: Oegstgeester apotheek; zondag, zie Lelden. Wykverpl.: Gr. en W.G. Kruis: zr. De Jonge, tel. 54500, b.g.g. 22222. Rynsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sas8enheim dkt. J. M. v. Nes, Hoofdstr. 155, tel. 7119. Apotheek en tandarts Bollenstreek: zie Hillegom. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rfln. Voorhout en Warmond Dr. A. W. Bots, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel. 02532-7393. Wijkverpl.: zr. Meyssen, v. Beierenweg 1, Voorhout, tel. 02532-7796. Voorschoten dkt. Th. v. Schaik, v. Stolberglaan 32, tel. 3344. Wijk verpleging: zr. Parmentier, Curielaan 27, tel. 4646. Apotheek, zaterdag: Voor- schotense apoth., Leidseweg 66, telef. zondag: zie Leiden. Tandarts: L. G. Dekker, Hëndellaan 41 (spoed gevallen melden om 9.30). Wassenaar dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027, en dkt. W. de Jong, Wittenburgerweg' 188, el. 9124. Apotheek: Wassenaarse Apoth., Schouw- weg 32, tel. 2402. Tandarts: (18-18.30) G. E. M. J. Schulz, Jonkerlaan 86, tel. 2116. Zwamiuerdam dkt. P. K. v. d. Ent Braat, te Aarlanderveen, tel. 01725-1308. Het is zo langzamerhand een goede t radii ie, dal de Katholieke Technische I School te Voorhout (de nieuwe naam voor de Bisschoppelijke Nyverlieids School) op eigen wyze acte de presence geeft hij feestelyke gelwurtenissen in en rond het Koninldyk Huls. Ter gelegenheid van de geboorte van de nieuwe prins hebben de leraren van de banketbakkersafdeling evenals by de geboorte van prins Wlllem-Alexander wederom een geboortetaart gebakken en „geconstrueerd". Zij deden dat mede namens het Bedrytschap van Nederlandse Bakkery. De taart is gemaakt van quadrille-beslag. Het traditionele gebak bij een geboorte. De taart heeft de grondvorm van een margriet. De versiering op de taart bestaat uit wiegjes van garneerglazuur en marsepein met het opschrift „Welkom". De bovenkant van het wiegje is afgewerkt met een oranje appeltje. Het middenmotief van de taart bestaat uit een bouquet margrieten. De „mar grieten" in dit bouquet z(jn bonbons die gemaakt zijn van een Kirsch-amandel- fondant. De onderkant van het bouquet is afgewerkt met licht groene blaadjes. Rondom het geheel herautjes gemaakt van 1:1% marsepein. Een witte cro- quetvorm is afgewerkt met een oranje kleedje waarop een ooievaar. Het kopje ls met een steker uitgestoken, waarna de bovenkant door de couverture gehaald is. De taart ia verpakt ln een doorzlohtigs doos. De grootte van het geheel ie 50-30 ara. Ik tank niet domweg bij de eerste de beste benzinepomp. Maar alle benzine is toch even goed Jawel, maar daarom rijd ik altijd even naar de Zoeter- woudseweg 11 in Leiden West. Waarom dan? Daar betaal ik bijna 5 cent minder voor Supergolri merk- benzine. ZOETERWOUDSEWEG 11 Leiden - West Mr. J. C. Lelieveldt Voorlichtingsambtenaar van Leiden „Of ik 'n mannetjesmaker ben? Dat is nou net de meeste be denkelijke omschrijving, die je van mijn taak kunt geven." Aan het woord is mr. Johannes e Cornelis Lelieveldt (38), voor lichtingsambtenaar van de ge meente Leiden. „In mannetjes- makers geloof ik niet, ze zijn trouwens aan het uitsterven net als de afhouwertjes en trooster- tjes. Een man zonder kwalitei ten kan je geen duurzame ima ge geven; foute zaken kan je niet als goede staande houden. Op een goede of kwade dag wordt er dan genadeloos door je werk heen geprikt. Mijn stel regel en die van ons bureau ('t gemeentelijke voorlichtings- werk wordt behalve door mr. Lelieveldt ook bedreven door oud-dagbladjournalist Kees Kla- renberg en secretaresse mej. Helène Zandbergen) is: Be good and tell it - vrij vertaald: zorg eerst dat de gemeentelijke za ken in orde zijn en vertel het dan pas. Dat is een heel wat bredere en meer reële taakstel ling dan het zogenaamde man netjesmaken." Eerst zorgen, dat de zaken van de gemeente in orde zijn Eerst zorgen, dat de gemeentelijke zaken in orde zijn en dan pas aan voorlichting gaan doen. Om dit mo gelijk te maken ls de heer Lelie veldt met zijn bureau, dat nu on geveer vier jaar op het Stadhuis functioneert, in het gemeenteiyk ap paraat Ingebouwd op een niveau waarop het deel kan nemen aan het beleid en de besluitvorming. Recht streeks ressorterend onder burge meester Van der Willigen wordt de heer Lelieveldt direct betrokken bij alles wat er het Stadhuis uitgaat: verordeningen, maatregelen en be sluiten van b. en w., de correspon dentie etó. De gemeentelijke voor lichter ls daardoor zonder dat dat nu precies vastgelegd ls ln een officiële taakomschrijving een beleidsambte naar en niet coüte que coüte de uit voerder van wat ergens ln kamer zoveel van verdieping X is ultge- Hy moet weten wat hy „verkoopt" en er ook achter kunnen staan. „Bij mijn aanstelling", aldus de heer Lelieveldt, „heb ik dat indertyd voorop gesteld en zo moet het dacht Ik ook zijn als je tenminste met enig succes wilt optreden als „vertaler" en tussenpersoon in de kloof tussen het Stadhuis en het woonhuis. Twee stoelen Onze taak is het de kloof zo klein mogelijk te houden tussen mensen, die een verschillende taal spreken: de gespecialiseerde stadluiismensen en de burgery. Vandaar ook, dat lk wel eens zeg, dat we een wat vreem de positie hebben in het gemeente- Ujk apparaat. Je bent weliswaar amb tenaar, in dienst van het gemeente bestuur, maar je zit eigeniyk op twee stoelen. In de ene stoel moet je ambteiyk kunnen denken en han delen, maar ln de andere zit je als burger, zoveel niogeiyk met «n-n nuchtere en kritische kyk op het gemeentebestuur en alles wat daar aan vast zit. Daar hoort ook by, dat wfj op de eerste plaats open moe ten staan voor kritiek. Boos worden mag niet by je vak horen al heb Je daar af en toe echt wel eens de lnst toe met al die vooroordelen en misvattingen, die je geregeld te be luisteren krygt." Een kloof bestaat er wel degelijk tussen de burgerij en het Stadhuis volgens de heer Lelieveldt. De nodige drempelvrees ls er ook, .want", zegt de voorllchtlngsman, .Je staat er van versteld hoeveel Foto: mr. J. C. Lelieveldt, de public-relationsman van de gemeente Leiden: „De tijd van de afhouwertjes en troostertjes is voorbij." Leerde na zijn doctoraal privaatrecht (Leiden), het vak bij dra. Schmelzer, toen nog staatssecretaris van PBO en Bezitsvorming. mensen er door ons als het ware overgehaald moeten worden om met een wethouder of de burgemeester te gaan praten, als ze me Iets zitten, dat werkeiyk een persooniyk gesprek waard is." Met goede voorlichting is er veel te doen aan de vooroordelen en de mis verstanden, maar de heer Lelieveldt wil desondanks wel toegeven, dat 't wegnemen van de algemene kwaal, dat het gros van de bevolking zich weinig bij het bestuur betrokken voelt, heel wat moeiiyker is: „Het stadschauvlnlsme en het stadsbesef, waar oudere mensen nog van weten, is er tegenwoordig niet meer bij. Hoe haal je de mensen er bij; hoe krijg je de meest wenselijke wisselwer king tussen bestuurden en bestuur ders? In alle grote steden en op lan- deiyk niveau zit men er mee. Je kunt stunts bedenken, met een voorlich tingsstand op de Leldato gaan staan, boekjes en begrotingskranten uitge ven, scholieren door het Stadhuis rondleiden, maar het gewenste en blijvende tweerichtingsverkeer is er daarmee nog niet. Eigen belastinggebied Een goede mogelijkheid, dat de bur ger meer wordt dan een belangstel lend toeschouwer, zit er misschien in het nieuwe wetsontwerp, waarbij de gemeenten een eigen belastingge bied krygen. Een soort verschuiving van '8 Rijks naar gemeenteiyke be lastingen. Om de nodige Inkomsten voor het instandhouden van de stad en voor het uitvoeren van plannen te kunnen verwerven zal de gemeen te in de toekomst sterker de burger moeten overtuigen. Hoe het allemaal precies geregeld gaat worden weet ik niet, maar ik heb het gevoel, dat we met die nieuwe wet een goed middel in handen krijgen om het gevoel van betrokkenheid in de stad te bevorderen. Een sterke verleven diging van de plaatselijke politiek verwacht ik er ook van." „Mondje dichtv Voor de heer Lelieveldt mag de toestand dan nog niet zo zyn ais hy zich zou wensen, een feit ls toch, dat ln de ruim drie jaar, dat hot bureau Voorlichting nu bestaal, de communicatie ln de stad enorm ver beterd is. Zoals ook de Individuele borger dat kaa doen wordt de ge meente tegenwoordig dageljjks en zeer veelvuldig gebeld door de Leid se dagbladen met vragen op alle mo- geiyke gebieden. Vóór Voorlichting had de Lelri.tc journalistiek te ma ken met de beruchte circulaire „mondje dicht" het geven van inlichtingen was alleen aan de bur gemeester, de wethouders en do amb telijke top voorbehouden. Voor de buitenwacht bleef door deze procedure veel licht onder de ko renmaat schynen. Zittend op hun „burgerstoelen" observeren de voor lichters thans de ambteiyke bezig heden en het resultaat ls een con stante stroom van ongevraagde, doch welkome Informatie ln de vorm van persberichten. Wil men eigener be weging achter een bepaalde zaak of toestand aan dan is het bureau gaar ne bereid te fungeren als het olie- spuitje op de ambteiyke molen. Dat is dan de voorlichting naar buiten. Het Bureau Voorlichting heeft ook de interne voorlichting tot taak. Dat houdt in, dat het bureau zich op de hoogte stelt van wat er in de stad aan wensen en ideeën leeft en dat doorspeelt naar de verantwoorde lijke personen op het Stadhuis. „Naast praten is het voor ons luis teren en lezen. LuiBteren naar de meningen van de mensen met wie Je in contact komt en alles lezen wat voor de gemeente van belang kan zyn." Daarbij behoort dageiyks het uitspellen van veertien kranten. „Commentaren en ingezonden stukken zien we graag. Ook *n gemeentebestuur moet gevoed worden. Voor zowel de interne als de externe voorlichting on derhoudt het bureau tevens ge regelde contacten met de voor lichtingsmensen van andere in stanties en groeperingen in de stad. Met de NZH, de industrie, de VVV, het Museum voor Vol kenkunde en niet te vergeten de universiteit." Het is bij elkaar heel wat, „maar", zegt de heer Lelieveldt, „het is een taak waar ik met voldoening in leef." UITBREIDING KATH. „MAMMOET SCHOLEN IN LEIDEN EN OMGEVING De Nederlandse Katholieke Schoolraad heeft het eerste deelplan voor het katho liek voortgezet onderwys ln Nederland uitgebracht overeenkomstig de plan procedure van de mammoetwet. In „Het Schoolbestuur kan men daarover de no dige gegevens aantreffen, terwijl boven dien een lijst is toegevoegd, wuarby de aanvragen naar plaats zijn gerungschikt. Voor Leiden en omgeving ziet deze lijst er als volgt uit (tussen haakjes het jaartal van de urgentie). Alphen aan den Rijn: (1970) oprich ting atheneum; oprichting h.a.v.o.- school. Ter Aar: (1971 en 1972) uitbreiding van de r.-k. Landbouwhuishoudschool „Maria Gorettl" met een afdeling Voor opleiding Verzorgende Beroepen. Hlllegom: (1970) uitbreiding van de r.-k. Technische School „St.-Paulus", met een afdeling voor individueel technisch onderwijs. Lelden: (1970) uitbreiding van het St.- Agneslyceum met een atheneum-afde ling; (1970) subsidiëring van een ka tholieke avond m.a.v.o.-school te Lelden; (1970) oprichting van een katholieke m.e.a.o.-»chool te Lelden; (1970) uitbrei ding tm de fe-k. Vakschool voor meie- Advertentie) GEMEENTELIJKE AANKONDIGINGEN SCHEEPVAART Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat in verband met werkzaamheden aan de Schrijversbrug, over de Oude R'jn m deze gemeente, het scheep- vaart verkeer met ingang van 22 april le 1968 rekening moet houden met ver- .19701 mfdeUng gyranMium t" zullen w'ekSTÏi rbinden aan het Fioretti-College, Eers- beslag nemen jes met een afdeling Inrichtingsassisten te; (1970) uitbreiding van de r.k. Vak school voor meisjes, met een afdeling voor individueel nyverheidsonderwljs voor meisjes. l.eiilncheudam: (1970) oprichting een atheneum-h.a.v.o.-voorzienlng Leidschendam. te Poellaan 7 te Lisse; (1971 en 1972) uitbreiding van de r.-k. Huishoudschool I „St.-Elisabeth", Achterweg 7 te Lisse I &|f afdeling individueel nyverheids- aderwys voor meisjes. Boskoopse jongen in Brasemermeer verdronken Woensdagavond te ongeveer 8 uur 1« de 10-jarige Arie v. d. Bos, gewoond hebbende te Boskoop, Nieuwst raat 107, In de Brasemermeer onder de gemeente Roelofarendsveeo te water geraakt eujwi u 1 Jongen over z(jn. Het slachtoffer was met enige vriendjes, die ook vakantie hadden, meegevuren met de schuit van zyn oom Adrlaan. die een beurtvaart onderhoudt op Amsterdam en Zaandam. Op de terugweg is hy bij het verrich ten van een huishoudeiyke bezigheid over boord gevallen. Tengevolge van de duisternis lukte het niet de jongen te vinden en moest de schipper tenslotte toch de thuisreis aanvaarden. Arie was het oudste zoon- het gezin waar nu nog 2 mels-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3