Optisch bedrog van jonge Duitse kunstenaars in Galerie Walenkamp Rekord kinderwagenduwen door Rotterdammers gebroken van Dalen SINGELROUTE BUITEN GEBRUIK DOOR HERSTEL SCHRHVERSBRUG BERESTEYN SLEUTELGAT WOENSDAG 17 APRIL DE LEIDSE COURANT „Lekker hè!" Wanneer men met dit mooie weer een wandeling maakt door het Plantsoen en heerlijk van het zonnetje geniet is men niet de enige want loopt men voorbQ de volière dan hoort men van een van de heide bontgekleurde. Ara's de opmer king „Lekker hè"! Deze papegaaien staan met dit zachte weer reeds.enke le dagen op een standaard in het gazon, tot vermaak van jong en oud. De bedoe ling is dat deze vogels de zomermaanden verdag bulten zullen bivakkeren. Verder zal de volière uitgebreid worden met gele fazanten. Op de foto ziet men een heer van de plantsoenendienst de Ara op de arm nemen en buurtjongens kijken geïnteres seerd toe. In aansluiting op het verslag over de aankomst van de Rotterdamse kinder- wagenduwen-rekordbrekers van gis teren volgt hier een verslag van de ver dere lotgevallen van de beide jonge atleten Rob Brusik en Arnold Ouwer- hrk, c.q. van hun terugtocht van Lei den naar Rotterdam via Leiderdorp, Koudekerk a.d. Rijn (ten noorden van de Oude Rijn) door Hazerswoude en langs Benthuizen. En verder over Bleiswijk, Bergschenhoek, Rotterdam - Hillegersberg en vandaar uit naar het stadhuis op de Coolsingel. De jongens hebben de tweede helft van de tocht in hetzelfde hoge tempo verricht en daardoor waren ze reeds es uur op het stadhuis, drie uur vroeger dan aanvankelijk was gedacht. Niet vermoeid Ook nu toonden de duwers geen ipoor van vermoeidheid. Klasgenoten ,-an de twee HTS'ers die het oude re kord hadden gevestigd, (t.w. de heren J. Rodscheidt en E. Roos) toonden zo veel belangstelling voor de brekers het rekord, dat ze de tweede helft erbij hebben meegereden per auto. Zij ïn verbaasd over het grote tempo de beide LTS'ers. De atleten heb ben zich niet door de warmte laten be ïnvloeden. Op het stadhuis waren veel belangstellenden, w.o. vele ouders en schoolgenoten van de rekordbrekers, aanwezig. In de kamer van b. en w. in het stadhuis werden de schijnbaar on vermoeide wandelaars ontvangen door wethouder drs. J. G. van der Ploeg namens de burgemeester. Ook het plv. hoofd van dea fdeling sport en recrea tie, drs. D. P. I. O. Stornebrink, was op de bijeenkomst aanwezig. Vicieuze cirkel De heer Van der Ploeg roemde de grote prestatie van de beide jongens en veronderstelde dat de HTS'ers de poging wel zouden willen aantasten, waarop uiteraard de LTS weer een re- kordpoging zou ondernemen enz. Een vicieuze cirkel. De heer Van der Ploeg toonde zich verwonderd dat „twee zul ke zware knapen niet door de kinder wagen waren gezakt." Daarna was het woord aan de direk- teur van de zesde LTS, de heer A. J. van Ballegooijen. Hij bedankte de wet houder voor de hartelijke ontvangst en de verzorgingsploeg voor hun trouwe begeleiding. Hij bood de beide „lopers" een boekenbon aan. Speciaal talent De heer R. van Broekhoven, de klasse leraar van de rekordbrekers, roemde nog - in een telefoongesprek aan ons - de uitstekende ontvangst op het stad huis te Leiden. „Daar hebben jullie een speciaal *talent voor," deelde hij ZOETERWOUDE KAARTAVOND De burgemeester van Zoeterwoude houdt morgen, donderdag 18 april, geen spreekuur. Vernielingen in jeugdlokaal bij Petruskerk Tijdens het Paasweek end heeft een groepje jeugdige vandalen het troep- lokaal by de St.-Petruskerk ernstig ver nield. Alle ruiten werden ingegooid en bij het lokaal werd brand gesticht. In het lokaal, waar behalve de bekende Cobra-troep ook de Gamahorde haar bij eenkomsten houdt, werd een grote rava ge aangelicht, welke voor de St.-Lode- wijksgroep een ernstige financiële strop Met het uitblijven van een voldoende afscheiding, waarom reeds meerdere malen gevraagd is, wordt aan een ieder de gelegenheid geboden zijn vandalisti sche activiteiten hier bot te vieren. Zo is er na de laatste gebeurtenissen voor de Verkennerij een noodsituatie ontstaan, die de staf noopt, als verdere stappen ook niet baten, haar aktiviteiten in het lokaal te stoppen. Dit zou dan niets anders betekenen dan een te loor gaan van een bloeiend stuk jeugdwerk in de stad, jeugdwerk, waar om ieder zo hard roept. ADVERTENTIE 5, schoenen Vuilophaaldienst DONDERDAG 18 APRIL Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan. Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- BURGERLIJKE STAND Gehuwd: C. Colpa en M. J. Postma. Overleden: A. van Duijvenbode, 86 jaar, wed. van C. Schaap; K. Kaas, 51 jaar, man; R. vn Eeuwijk. 8 jaar. zoon: J. Seller, 88 jaar. man; G. F. W. Meijer, 66 jaar, man; M. Verbiest, 65 jaar, wed. van G. Teske; P. Jasperse; 65 jaar, man; B. A. Alberts, 57 jaar, man; H. J. A. Lindeboom, 2 weken, zoon; J. in 't Velt, 74 pjaar, man; W. F. Devilee, 70 jaar, man; H. van Dillen. 64 jaar. man. De kortgeleden door het LAK heropende Galerie Walenkamp is gisteren be gonnen met zijn tweede expositie. Waren de vorige exposanten allen Neder landers, nu zijn enige Duitse kunstenaars vertegenwoordigd met hun werken. De tentoonstelling zal tot 7 mei bltyven Bedoeling was daarna een Belgische groep te laten tentoonstellen, maar die heeft afgezegd. Het werk in Galerie Walenkamp bestaat uit grafiek, muitiepels en ..objekten" van zes kunstenaars, te weten Gonschior, Hllgcmann, Lenk, Lucas, Reindel en Sommer. 1 Van Hllgemann zijn blinddrukken aan wezig. Een blinddruk is een soort reliëf op kar ton geperst dat 'n kom positie wordt door het ruimtelijk effekt dat er door gegeven wordt. De reliëfs bestaan uit diver se punten in een vlak gebracht op een kompo- sitoriBche en streng ma thematische wyze die rustgevend voor 't oog is dit in tegenstelling tot het werk van de an dere exposanten). Het meest valt zijn groot ruimtelijk tableau op waar verschillende ron de houten staafjes als 'n pyramide op een vlak ke plaats zijn „gerang schikt". De lichtval die door zijlicht kan worden veroorzaakt geeft 't werk een sublieme sfeer. Een dergelijk werk staat ook in Antwerpen, in Park Middelheim, gemaakt van rode PVC-huizen, zie illustratie. Hilgemann heeft van 1950 tot '61 gestudeerd. Hij exposeert al van 1960, ook veel in Nederland, o.a. in Het Venster te Rotterdam, Galerie Swart te Amsterdam en in het Stadhuis te Enschede. In 1965 was er werk van hem te bewonderen in Galerie Walenkamp (de oude Galerie nog) waar hij toen samen met Jan Dibbets werken had tentoongesteld. Hllgemann wil zich alleen met eigen werk bemoeien. Hij heeft daarom geen uit gesproken meningen over andere kunstenaars, alhoewel hij b.v. Picasso uit de tijd vindt en het werk van de nieuwe generatie Amerikaanse kunstenaars, evenals de Nederlanders Bonies en Deckers zeer kan waarderen. Bonies en Dec kers waren de vorige keer bij Walenkamp vertegenwoordigd, zij „vormden" de heropening van de Galerie. Gonschior heeft niet erg recent werk Ingezonden. Zijn fluoriserende ruimtelijke werken zijn van omstreeks 1967. Hij vindt naar zijn zeggen veel inspiratie in de op-art, mini-art en de tendenzen en stromingen van de jongste generaties. Zijn werk is een vloek voor het oog. Op het eerste gezicht denkt de toeschouwer: „Dat wil ik nóóit ln mtJn kamer heben". Of: „Daar word ik stapelgek van". Het werk beantwoordt echter volkomen aan de bedoeling van de kunstenaars: het laten leven voor het oog ioptisch bedrog) van dode dingen. De kleuren die Gonschior deswege gebruikt zijn eikaars komponenten; rood en groen. Paarse stippen er tussen zijn eerst nauwelijks zichtbaar, maar vallen bij nadere beschouwing dus danig op, dat ze als ze in het werk ontbraken een verzwakking betekenden. Doordat de grondklour rood Is en de stippen gifgroen en paars (allemaal fluort- serend) gaan de stippen leven, de toeschouwer wordt wat draaierig. Het groen gaat variëren voor het oog van geel tot donkergroen, tegen zwart aan. Het paars heeft ook een taak, namelijk bet „onderstrepen" van de reflektieversehijnselen en het ten top voeren van het optisch bedrog. „Het statische vibreert optisch". P venzo het werk van Lucas en Reindel Ook hier ziet het oog dingen en kleuren die in werkelijkheid niet aanwezig zijn, maar die alle door optische verschijn selen worden bewerkstelligd. Alleen zijn de middelen anders. Lucas doet het door een achtergrond te maken waarover hjj ribbelglas heeft geplaatst. Daardoor la bij het bekijken van zijn werk nu eens het ene, dan weer het andere van de achter grond zichtbaar. De ribbels zorgen ervoor dat wat in projektie lijnen zjjn, worden „uitgestreken" tot smalle vlakken die in elkaar overvloeien. Ook dit werk is dus zeer vermoeiend voor het oog. Reindel bewerkstelligt eenzelfde effekt door twee lagen gaas te spannen op een slimme manier, waardoor het ruimtelijk levend effekt bijzonder groot is. Zijn werk doet nog het meest denken aan de plastik plaatjes die tegenwoordig ver krijgbaar zijn, als reklame meestal, waar een voorstelling ln twee beelden kan worden gezien, al naargelang hoe men het plaatje houdt, c.q. al naargelang hoe men het licht erop laat vallen. A part op de expositie zijn de muitiepels van Sommer. ZQ zijn tenminste niet vermoeiend en tartend voor het oog. De muitiepels zyn gemaakt van door zichtig kleurloos plexieglas en doen sterk denken aan hedendaagse meubelont werpen, zij het op kleine schaal. Als decoratie zfjn ze zeer geschikt. De aanwezig grafiek van Lenk is niet erg bijzonder. De grapjes die hij maakt gezichtsbedrog door het in scheve lijn zetten van gelijke oppervlakken zodat se verschillend van vorm lijken zijn al vaker vertoond en brengen ons dus weinig nieuws. wat er eigenlijk zichtbaar is. wat schijn bezichtsbedrog is te achterhalen, maar w vanwege het kunnen begrijpen ervan. En kunstig ook weinig toe bij. Is. Dus niet, wat dlrekt als it is te doórgronden en waanleren daar draagt het andere werk hoe Voor het vernieuwen van het brugdek moet de Schrijvers brug over de Haven met ingang van maandag 22 april voor ongeveer vfjf weken voor alle rjjverkeer wor den afgesloten. Daarmee wordt tevens het doorgaande verkeer over de Zyisingel (singelroute) onmogelijk. Aansluitend op het gereedkomen van de Zylpoortsbrug en aansluitend op het vrijkomen van de noordelijke omleidingsroute ter vervanging van de singelroute, Is een vrij gunstig tijdstip aangebroken om de noodzakelijke herstelwerkzaam heden aan de Schryversbrug te doen verrichten. Ook de toegang tot de Willem de Zwijgerroute via de Korte Mare is inmiddels weer in gebruik. Driessenstraat), Pelikaanstraat enz. naar Leiderdorp. Terug: Sieboltstraat, Medusastraat, Herensingel, Oude Heren gracht, Havenplein, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht (halte nabij Ir. Driessenstraat), Watersteeg, Sint Jo- rissteeg (halteplaats). Levendaal, Kore- vaarstraat, Breestraat enz. Citosa Lyn 2: (Alphen Lage Zijde); Ko- revaar8traat, Levendaal, Sint Jorissteeg (halteplaats), Watersteeg, Hooigracht (halte nabij Ir. Driessenstraat), Peli kaanstraat, Haarlemmerstraat, Haven, Zijlpoortsebrug, Lage Rijndijk, enz. naar Alphen. Terug: Idem. Verkeer naar Katwijk via Leiden Zuid-West Dokter J. Meel nam afscheid van patiënten Dokter J. Meel, die per 1 mei genees heer-directeur wordt van de Stichting Nunspeet, heeft gisteravond in de zaal van de speeltuin Oosterkwartier afscheid genomen van z(jn patiënten. Dokter J. Meel was elf jaar huisarts in Leiden en had vooral veel patiënten in Leiden- Noord. Zjjn praktijk zal met ingang van 13 mei worden overgenomen door dokter A. van Luyk. Meel was overweldigend. De mensen, die de scheidende arts voor zijn werk wilden bedanken en hem veel succes in zijn nieuwe werkkring kwamen toewen sen. stonden op een bepaald moment zelfs in een lange ry buiten het gebouw. Dokter Meel kreeg van zijn patiënten kring ook een geschenk mee. Een be drag onder couvert, dat met een lijst van schenkers en schenksters werd over handigd nadat mevrouw Pesant-de Boer een gedicht had voorgedragen waarin uitvoerig de kwaliteiten van de vertrek kende huisarts werden genoemd. Mevr. Meel, die haar man tijdens de geanimeer de bijeenkomst vergezeldde (in het mid den met hoed) werd een fraai boeket bloemen aangeboden. Als een klein blijk van grote waardering voor de wijze waarop zij elf jaar naast haar echtge noot in zijn Leidse praktijk heeft ge- Het interlocale doorgaande verkeer naar Noordwijk en Bollenstreek wordt by de Leiderdorpsebrug verwezen naar de noordelyke omleidingsroute. Het verkeer naar Katwyk krijgt bij de Wllhelmina- brug het advies via Kanaalvveg, Lam- merschansrotonde, Voorschoterweg, Rooseveltstraat, Vijf Meilaan en Haag- weg te rqden. Het local? verkeer wordt by en op de Zyisingel verwezen. Het openbaar vervoer dat van de Zijl singel gebruik maakt wordt omgeleid via de Hooigracht. Hiervoor zijn enkele maatregelen nodig geworden. Voor pasen zijn de toegangen van de Sint Jorissteeg vanaf Levendaal en vanaf Hogewoerd aangepast, zodat het verkeer soepeler kan worden verwerkt. Door instelling van een tijdelijk stopverbod voor beide zijden is het gedeelte van de Haarlem merstraat tussen Pelikaanstraat en Ha venplein geschikt gemaakt voor twee- rlchtingverkeer. De hierdoor dreigende moeilijkheden voor het bedieningsver- keer zijn opgevangen door een onthef- WIJZIGINGEN In overleg met de NZHVM zijn voor de stadslijnen 13/14 (ringiyn) en 15 Lei derdorp» en voor lijn 2 van de Citosa (naar Alphen via de Lage Zyde) de vol gende routewijzigingen opgesteld die ge durende de verdekking van de Schrij vers gelden. Lijn 13/14: Burggravenlaan. Hoge Ryn- dijk, PlaAage. Levendaal. Sint Joris steeg (halteplaats), Watersteeg, Hooi gracht (halte nabij Ir. Driessenstraat), Pelikaanstraat. Haarlemmerstraat, Ha ven, Ztjlpoortsbrug, Lage Rijndijk. Sie boltstraat enz. Terug: Medusastraat, Herensingel. Oude Herengracht, Haven- pelin, Haarlemmerstraat, Pelikaanstraat, Hooigracht (halte naby Ir. Driessen straat), Watersteeg, Sint Jorissteeg, Le vendaal, Plantage, Hoge Ryndyk, Burg- gravenlaan enz. Lyn 15: Breestraat, Korevaarstraat, Le vendaal, Sint Jorissteeg (halteplaats), Watersteeg, Hooigracht (halte naby Ir. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 17 APRIL Rijksherbarium - Ledenvergadering Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde - 20.00 uur. DONDERDAG 18 APRIL Stadsgehoorzaal - Residentie-orkest, K O 20.00 uur. Staalwijk - (Herenstraat): Ledenver gadering „Door Eendracht Verbonden" 20.00 uur. VRIJDAG 19 APRIL Stadsgehoorzaal - Feestavond perso- neelsver. Lichtfabrieken 20.00 uur. Rijksmus. Volkenkunde - Lezing door mr. A. H. N. Verwey. 20.00 uur. Restaurant Van der Heijden - Ver gadering Radicalen, 20.00 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot Hulp der Menscheid". Hooigracht 48. tel. 21060. De avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek „Tot Hulp der Menschheid". De Oegstgeestse Apotheek «n Apotheek Voorschoten zyn geopend. Verwarring en vragen over omleidingsroute lift gemeenteraadslid G. wd. VUet (Prot. Chr.) heeft het college van b. en w. enkele schriftelijke vragen voorge legd over de zuideiyke omleidingsroute, die enige tyd aanleiding tot verwarring heeft gegeven. Deze route (Hoge Ryn dyk, Kanaalweg, Voorschoterweg, Chur- chilllaan, Haagweg, richtlnng Katwyk) werd door het tydelijk afsluiten van de Churehilllaan In verband met werkzaam heden aan de Voorschoterweg) onderbro ken, terw-yi de heboriling daaraan niet werd aangepast. Het verkeer op de Hoge Ryndjjk bleef ter hoogte van de VVUhel- minabrug de aanw-yzing krygen om de zuideiyko omleidingsroute te gebruiken. De heer Van der Vliet heeft nu ge vraagd waar de oorzaak van de verwar ring ln gezocht moet worden. Onvol doende communicatie of wellicht coör dinatie. De verwarrende situatie werd kort voor Pasen in zoverre opgehelderd, dat het verkeer uit de richting Utrecht niet meer de omleidingsroute op gediri geerd werd althans voor de richting Katwyk, want voor de richting Noord- wyk en de Bollenstreek bleef de noor delyke omleidingsroute vla Leiderdorp en Willem de Zwygerlaan gelden. Tijdens de Paasdagen heeft het verkeer, dat dus weer van de singelroute gebruik ge maakt heeft, geen moeiiykheden en op stoppingen in de binnenstad veroorzaakt. Nu evenwel de singelroute buiten ge bruik wordt geBteld door herstelwerk zaamheden aan de Schryversbrug by de zyipoort zal het verkeer wederom wor den geadviseerd van de zuldeiyke omlei dingsroute gebruik te maken. Omdat men evenwel voorlopig van de Voorscho terweg niet op de Churehilllaan kan ko men moet nien een kleine omweg door Zuid-West maken en wel via Roosevelt straat en Vijf Meilaan. ADVERTENTIE OPLEIDING TOT priester missionaris of apostolisch werker Kleine leefgemeenschap met dageiykse studle-begeleldlng. Ieder vindt de studierichting die hem het meeste ligt: GYMNASIUM ATHENEUM H.A.V.O. MAVO. Montfortaans Seminarto-Konvtkt LEIDSEWEG 191 VOORSCHOTEN (Z.H.) TELEFOON 01717—2341 FELLE STRIJD OM LEIDS SCHOOLVOETBAL-KAMPIOENSCHAP Gistermorgen zijn uc wedstrijden om het Leidse schoolvoetbalkampioenschap begonnen. Met volle inzet en onder flinke publieke belangstelling werden gisteren de series gespeeld. Van de Lagere Scho len kwamen vanmorgen de diverse poule winnaars tegen elkaar uit. De junioren spelen vanmiddag hun „big matches". Poule 1: 3 Oktober-Jan Ligthart 0-1 3 Oktober-St. Josef, Voorsch. 0-2, Jan Ligthart-St. Josef, Voorsch. 0-2; poule winnaar St. Josef. Poule2: Hammarskjöld 1-St Leo ar dus 0-0, Hammarskjöld 1-R.K. sch. Haarl.str. 0-0, St. Leonardus-R.K. sch. Haarl.str. 2-0, poulewinnaar St. Leonardus. Poule 3: Leidse Hout-W. de Zwijger 0-1, Leidse Hout-Zijlkwartier, L'dorp 1-0, W. de Zwijger-Zijlkwartier L'dorp 4-0; poulewinnaar W. de Zwijger. Poule 4: Marn. v. St. Aldegonde-Ka- rel Doorman 0-1, Marn. v. St. Aldeg.- Hoogl Kerkgracht 1 1-0, Karei Door- an-Hoogl. Kerkgr. 1 2-0; poulewin- rar K. Doorman. Poule 5: Zuiderpark-Kooipark 1-0, Zuiderpark-Cecil iastr. 8-4, Kooipark- Caeciliastraat 0-7; poulewinnaar Cae- ciliastraat. Poule 6: Gunning-Kon. Wilhelmina 2-0, Kon. Wilhelmina-Gunnlg 0-0; poulewinnaar Gunning. Poule 7: Stadhoudersl.-Dr. v. Voort- huysen 0-1, Stadhoudsl.-Pacelll 1-1. Dr. v. Voorthuysen-Pacelli 2-0; poulewin naar Dr. v. Voorthuysen. Poule 8; Pr. Irene-Lusthoflaan 0-0, Pr. Irene-St. Aloysius (Z'woudei 0-0, Lusthoflaan-St. Aloysius (Z'woude) 1-0; poulewinnaar Lusthoflaan. Poule 9; le L. Schoolveren.-Hammars- kjiild 2 0-0, le L. Schoolvpren.-Hoogl. Kerkgr. 2 4-0, Hammarskjöld 2-HoogI. Kerkgr 2 1-0; poulewinnaar le L. Schoolver Poule 10; Don Boseo-Du Rieu 1-0, Don Bn»« o-Flora (Oegstg.) 0-2. Du Rieu- Flora (Oegstg 2-0; poulewinnaar Du Rieu. Poule 11: St. Joseph (L)-Kon. Julia-! na L0-0. St. Joseph (L)-3e Openb. L.S. lO) 0-0. Kon. Juliana <L)-3e Openb L.S. (O 2-0; poulewinnaar Kon. Juliana (L). Poule 12: H. Hart-Lorent 2-0, H. Hart- Kon. Juliana lO) 2-1, Lorentz-Kon. Ju-' liana (O) 2-2; poulewinnaar H. Hart. Poule 13: Luc. v Leyden-Telders 0-2, Luc. v. Leyden-St. Ignatius (R.a.veen) 0-0, Telders-St. Ignatius (R.a.veen) 2-0; poulewinnaar Telders. Poule 14; Pestalozzi-Oppenheim 0-2, Peatalozzi-Hofdljck (O) 0-1, Oppenheim- Hofwyck (O) 1-0; poulewinnaar Oppen- Vanmorgen kwamen de poulewinnaars tegen elkaar uit. Een gedeelte van de uitslagen luidt als volgt: St.-Joseph-Leonardus 2-0. Willem de Zwyger-Karel Doorman 2-0. Caecilia- straatGunning 30, Dr. v Voorthuysen- Lusthoflaan 3-0, le Schoolveren.-Du Rieu 0-0, Kon. Jullana-H. Hart 0-3. Tel- ders-Oppenheim 0-0. (le L. Schoolveren. en Telders winnen na strafschoppen). 9 Gistermorgen kwam een 12-jarig Lel- denaartje ongelukkig le vallen op een speelweide aan de Wierlckstraat. Hy hield er een gekneusde rugwervel aan Een 9-jarige jongen uit Alphen a.d. Ryn werd gistermorgen op de kruising van de Tollenstraat en de Da Costastraat met zyn flets door een bestelauto gegre pen. Hij brak een middenvoetsbeentje en kreeg hoofdwonden. 9 Met haar brommer reed gistermiddag een 20-jarige Leidse tegen een achteruit- rydende auto in de Steenstraat. Ze liep verwondingen op aan belde knieën en het hoofd. Twee zuigluiiiiueren zyn uit een wel land aan de Broekpolder ontvreemd. Ze zyn eigendom van een Leiderdorp**? «la ger. De sociëteit „Amlcltla" bestaat vol gende maand tweehonderd Jaar. De so ciëteit voor heren, die al weer vele jareu is ondergebracht boven „De Vergulde Turk" aan de Steenstraat (vroeger1 Schuttershof) heeft In de lange tyd van I haar bestaan op vele plaatsen in de stad mderdak gehad. Voor „Amlrltia" op de St- enstraat te- •ht kwam had de sociëteit geregelde byeenkomsten In eên eigen gebouw op de Breestraat, waar nu Peek en Clop- penburg staat. Op dit uitzonderiyk ju bileum komen wij binnenkort nog uit voerig terug. 9 De vereniging ..Het Nederlands Filo logencongres". die dezer dagen con gresseerde ,in Holiday Inn hebben de heer J. J. van Helden bij acclamatie be- noemd tot erelid van de vereniging Hij was 22 Jaar penningmeester van de ver eniging en is nu het eerste ereldi. 9 De kunstgroep „Colourform" (aecr. Jacob Catalaan M9. Lelden) houdt van 19 tot en met 21 april een expositie van te keningen, schilderijen en etsen In Ge bouw De Burcht. Kerkdam 4 ln War- mond. Allemaal werk van de eigen leden. 11 LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 11-18 april. Camera: Lady and the tramp (a.L) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Nachtvoorstelling: vrijdag en zaterdag 23.30 uur: Playgtrl (18 J.) Lldo: Irma la Douce 18 Jr. Dageiyka: 2.30 en 8.00 uur. le en 2e paasdag 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Weg van Elkaar (14 Jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Studio: De Non (prol.) 18 Jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.16 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uu» 2e paasdag: als zondag. Trianon: O, wat een vakantie! (a.l.) (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Rex: De verdere perikelen van Laurel en Hardy (a.l.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4 45, 7 15 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. KORRELTJE •De meeste mensen zyn dommer dan zy denken en slimmer dan anderen denken. PUNT Marktberichten

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3