Leidse school enig in gehele wereld Op Instramentmakersschool bijzonder zware opleiding maar dan is succes verzekerd ALL-ROUND VORMING VOOR LABORATORIUM Poging om rekord kinder- wagenduwen te verbeteren PUNT KON. WILHELMINA VERENIGING TE VOORSCHOTEN AKTIEF LTS'ERS WILLEN HTS „SLAAN" Leidse hotels konden drukte goed verwerken Fer Hakkaart exposeert in Amsterdam Marktberichten DINSDAG 16 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT „De ^eldse Instrumentmakersschool is niet alleen enig in haar soort in Neder- and maar zelfs in de gehele wereld. De leerlingen komen uit het gehele land en ia de school te hebben doorlopen, zwalken zij uit over de gehele wereld. De vraag naar deze leerlingen, onder meer uit Amerika, is zeer groot". Deze passage ontleen ik aan het pas verschenen rapport van de commissie Samenhang industriepatroon-onderwijspatroon", die een lijvig pleidooi heeft ge- iouden voor een h.t.s. in Leiden en in haar rapport ook aandacht schonk aan reeds n Leiden gevestigde opleidingen op het niveau van hoger beroepsonderwijs. De opleiding aan de instrumentma kersschool duurt vier tot vijf jaar. Als vooropleiding hebben de uit het gehele land afkomstige leerlingen honderd in totaalde lagere technische school gevolgd. Zij moeten een toelatingsexa men doen en elk jaar kunnen maximaal 25 van de als regel 70 gegadigden wor den aangenomen. De aangenomen leerlingen staan dan voor een vrij zware opleiding, waarvan zij later de vruchten plukken, want een afgestudeerde van de Instrumentma kersschool zal nooit tevergeefs naar werk zoeken. Zelfs in de dertiger crisis jaren bleven zij nooit zonder werk, ver telde prof. Van den Handel mij. Maar voordat het zo^r is, moeten zij dus vier of vyf jaar achtereen overdag in de Instrumentmakersschool hun hand vaardigheid en vakkennis tto byzonder hoog peil opvoeren en vrijwel elke avond nog eens naar de avond-uts gaan. Er zyn twee examens. Na een oriën terend jaar en een gerichte verdere op leiding volgt na twee jaar het A-examen. Iets meer dan de helft van de leerlingen gaat daarna door voor het B-examen. Maken zij op de avondschool geen goede vorderingen, dan worden niet toege laten tot het B-examen. „Natuuprlijk mopperen de leerlingen wel eens", beaamt prof. Van den Handel een vraag mynerzyds. „En ik moet toe geven, dat er veel van hen wordt ge vraagd: dagelijks ongeveer acht uur hier op school, even eten en dan weer naar de avondschool. Vijf jaar lang. Dat is een hele opgaaf. Maar ik zeg altyd: wan neer je op deze leeftyd je tyd goed ge bruikt, dan bouw je op een goede manier aan je toekomst". Hebben de leerlingen eenmaal het B- examen met goed gevolg afgelegd, dan ligt vaak letterlijk de wereld voor hen open. Want er is veel vraag naar afge studeerden van de Leidse Instrumenma- kersschool. Prof. Van den Handel heeft al geruime tyd vier aanvragen uit Amerika liggen en hy verwacht, dat die vakatures best nog een paar jaar open kunnen biyven want niet iedere afgestudeerde wil zo De vraag naar in Leiden opgeleide in strumentmakers is zo groot, omdat hun opleiding byzonder all-round is. De leer lingen worden byvoorbeeld allemaal ook vertrouwd gemaakt met glasblazen en s-slijpen, ook al gaan zij niet door in deze richting. En het met de grootst mogeiyke nauwkeurigheid werken, waar- by het kan gaan om byvoorbeeld een honderdste millimeter, is hun uitgangs punt geworden. Om deze werkeiyk unieke opleiding „ergens" thuis te brengen, zou men kun nen zeggen, dat zy ligt tussen de uts en de hts, al gaat deze vergelijking niet helemaal op. „Wij zeggen tegenwoordig meestal, dat zij opleiden voor labora toriumtechnicus. Dat onderstreept mJS- schien nog het beste de aard van de op leiding", aldus prof. Van den Handel. Bekijkt men de jaarverslagen, dan biykt een flink aantal van de afgestu deerden eerst noodgedwongen in mili taire dienst te gaan. Anderen worden chef van werkplaatsen, bijvoorbeeld bij het bedrijfsleven maar ook van universi teiten. Sommigen komen bij een Sterre- wacht terecht of by de optische industrie. Anderen gaan weer naar overheidsin stellingen zoals de PTT. Maar stuk voor stuk komen de leerlingen „goed terecht". Nu mag dat ook wel, na vyf zó in tensief gebruikte jaren. L. V. De Leidse Instrumentmakers school heeft ook een afdeling glas- slijpen, ivaar wordt gewerkt met een nauwkeurigheid, die het on mogelijke benadert. Hier is een leerling een prisma aan 't vlakken. tol Prof. Kamerlingh i,lines de stichter Prof. dr. J. van den Handel, directeur de Instrumentmakersschool (en te- adjunct-directeur van het Kamer- ngh-Onneslaboratoriummoest my eze week toegeven, dat zyn school in- lerdaad wel een buitenbeentje is in bin- buitenland. Er wordt zelfs een ieetje jaloers naar gekeken, met name \^|anuit Amerika, voegde hy er een beetje ots aan toe. Met een toegewyde vriendelijkheid, die ip geen enkele wijze werd beïnvloed door ,et horloge, heeft prof. Van den Handel iets van het hoe en waarom van zijn Soek school duidelijk gemaakt. Het was voor hem trouwens en byzondere dag. Niet omdat ik er was maar omdat hy zijn ;e verjaardag vierde, zoals mij uit aantal felicitaties tydens onze rond wandeling bleek. Een rondwandeling door een gebouwencomplex, dat prof. Van den Handel sinds 1929 toevertrouwd Jiêiia. In de oorlogsjaren wist hij zelfs des Mede nachts zonder één misstap zijn weg te vinden door het gangenstelsel van het toen lichtloze gebouw als er bijvoorbeeld moest worden ondergedoken. voo. Hoe de basis werd gelegd Wat nu die Instrumentmakersschool g^üibetreft: in 1901 legde prof. Kamerlingh uz#Onnes door prof. Van den Handel Ri een bijzonder sociaal voelend mens ge- noemd de basis voor deze school. Prof. Het zelf vervaardigen van hoog gecorrigeerde lenzen levert voor menig leerling van de Instrument makersschool geen problemen op. Hier bekijkt een jonge glasslijper door een loep het oppervlak van een in bewerking zijnde lens, ge kit op een houder. Een leerling van de Instrument makersschool bezig met het mon teren van een stukje precisiewerk: het monteren van een tot in de kleinste onderdelen in de school vervaardigd apparaat om reflec ties te meten bij lage temperaturen Kamerlingh Onnes, een pionier op het ?d van experimentele natuurkunde, een werkplaats nodig, waarin toe stellen konden worden vervaardigd, die aan hoge eisen voldeden. De school kreeg grote bekendheid, mede door de sociale belangstelling van prof. "Kamerling Onnes, die na verloop van tijd ten behoeve van de school de „Vereniging tot opleiding van instru mentmakers oprichtte. Mede door het veelvuldige experimen teren met vloeibare gassen in het labo ratorium, kreeg de school er al gauw een glasblazersopleiding bij en ten be hoeve van allerlei optische apparatuur werd in 1929 bovendien 'n afdeling glas- slijpen in het leven geroepen. De school had inmiddels in 1923 door de toen van kracht geworden wet op het nyverheids- onderwijs ook een wetteiyk goed gere gelde status gekregen. Prof. Kamerlingh Onnes (wiens ver eniging zich ook ging belasten met het afnemen van examens) vond, dat zijn leerlingen een behoorlijke theoretische basis moesten hebben. Daarom werd van het begin af de eis gesteld, dat de leer lingen van de Instrumenmakersschool ook de avondschool van Mathesis moes ten volgen. Hoe is de situatie nu f Hoe is de situatie nu Ieder jaar wor den examens afgenomen, waaraan ook niet-leerlingen deelnemen. Als regel zyn er op de 180 examenkandidaten 30 „ei gen" leerlingen. De anderen zijn af komstig uit het bedryfsleven en andere laboratoriumwerkplaatsen alsmede uit het buitenland. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 11-18 aprlL Camera: Lady and the tramp (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Nachtvoorstelling: vrydag en zaterdag 23.30 uur: Playgirl (18 j.) Lldo: Irma la Douce 18 jr. Dagelyks: 2.30 en 8.00 uur. Ie en 2e paasdag 2.30 en 8.00 uur. Luxor: Weg van Elkaar (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Studio: De Non (prol.) 18 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. Trianon: O, wat een vakantie! (a.l.) (prol.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 8.15 uur 2e paasdag: als zondag. Rex: De verdere perikelen van Laurel en Hardy (a.l.) Dagelyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30. 4.45. 7 15 en 9.15 uur 2e paasdag: als zondag. KORRELTJE De enige manier om sommige Koninginnedag 1968 gereed. De nk- tlviteiten van de vereniging zijn dit jaar over meerdere dagen verspreid. De vie ring begint al op donderdagavond 25 april met snelschaken in de zaal naast de Gereformeerde kerk. De schaakver eniging Voorschoten heeft de organisatie hiervan op zich genomen. Het gaat op deze avond om het snelschaakkampioen schap van Voorschoten. Iedere ingezete ne kan meedoen. Er wordt gespeeld in diverse klassen. Op vrydag 26 en zater dag 27 april (verjaardag prins Willem Alexander) zyn er filmvoorstellingen voor de leerlingen der lagere scholen. Deze filmvoorstellingen worden gegeven in het Kultureel Centrum. Het programma bestaat uit een voor filmpje en dan de hoofdfilm „Big noise" met Stan Laurel en Oliver Hardy. Het feestterrein is weer op het voormalige MOC-terrein. De officiële opening is za terdagmiddag om 2 uur. Daarna feest voor de bejaarden en voor de kinderen van Nieuw Voordorp. Een grote wandel- puzzeltocht vindt eveneens plaats op za terdagmiddag, afstand 6 km.. Het gaat om prijzen en medailles. Maandag 29 april om 8 uur in het Kultureel Centrum grote beat-avond met medewerking van de The Syndics. En de festiviteiten op dinsdag: het feest begint met de jaar- ïykse grote Kinderoptocht om half tien. De optocht wordt geopend door de be- Hofmeesters houden eontaetdag in Leiden Voor de eerste maal zal morgen in de Doelenkazerne een contactdag worden gehouden voor hofmeesters. Des mor gens spreekt prof. dr. D. A. A. Mossel over „hygiënische aspecten van de maal- tydbereiding". In de middaguren worden demonstraties gegeven met mobiele veld keukens. In aansluiting op een tentoonstelling van werken van vyf vooraanstaande Nederlandse kunstenaars op het gebied van het constructivisme en de op-art Bonies, Dekkers, Dibbets, Koetsier Struycken houdt het LAK op dinsdag 16 april tot dinsdag 7 mei in haar Gale rie Walenkamp, Nieuwsteeg 11, Leiden een tentoonstelling, die een overzicht biedt van wat op dit terrein in West- Duïïsland wordt geproduceerd. De expo sitie omvat grafiek, multiepels en ob- I jecten van Gonschior, Hilgemann, Lenk, 1 Luoas, Reindel en Sommer, i diverse muziekkorpsen. In de deelname van de scholen in groepsverband is een wyzlging gekomen. Dit jaar nemen er 6 scholen deel en volgend jaar weer enkele andere scholen. De jury bestaat uit mevrouw A. H. J. Westgeest-Otto en de heren J. Alphen en G. Buys. Op deze dag ook de puzzelrit voor wielryders, aan vang 9.30 uur. Pryzen zyn beschikbaar. Het gemeenteiyk instruktiebad wordt ook dit jaar ingeschakeld voor grote zwemwedstryden. Er wordt gezwommen in leeftijdsgroepen. Er is een heel wed- strydprogramma samengesteld. Voor iedere groep zyn pryzen beschikbaar. Om half twee begint de puzzel toertocht auto's, motoren en scooters. Er wordt gereden in 2 klassen. De kinder spelen worden gehouden op de speelwei de Prinses Margrietlaan. Voor de meisjes vlaggetje steken, waterslalom, driebeenrace en steltlopen. Voor de jon gens blokjesrapen, zaklopen, wedstrijd met hindernissen en vierkamp. Aanvang Volksspelen op de Voorstraat. Dit jaar een wedstryd in ringsteken. Dat belooft een attractief schouwspel te wor den. De voetbalwedstryd om de wet houder Schrama-beker tussen SVLV en Rouwkoop begint om 5 uur. 's Avonds in het Kultureel Centrum groot Oranjebal voor personen boven 21 jaar. De zaal zal stemmig worden ingericht en er is voor een goede Dixieland-band ge zorgd. Eenieder die graag een dansje wil maken kan hier nu terecht. De Kon. Wilhelmina Vereniging en haar mede werkers hebben zich opnieuw ingezet om een attractief geheel te brengen. Ook burgemeester mr. G. C. van der Willigen werd voor de wagen gespannen. De rol (geen papyrus) wordt hem hier overhandigd door de belde atleten, Rob Brusik en Arnold Ouwerkerk. Twee leerlingen van de zesde LTS van Rotterdam (Erasmuspad te Schle- broek), Rob Brusik en Arnold Ouwerkerk, proberen vandaag het wereld- rekord kinderwagenduwen te verbeteren. Dat rekord st^at sinds 30 maart op naam van de HTS van Rotterdam, met een afstand 'van 74 kilometer, naar Hoek van Holland. Het plan is om een afstand van 82 kilometer, t.' van het stadhuis van Rotterdam naar dat van Leiden, en terug, te lopen Om 7 over vier vanmorgen is gestart in Rotterdam. De reis ging via Delft (langs de Zwet en langs De Vliet door Den Haag naar Leiden, waar de atleten bij de Lammenschansweg Leiden binnenkwamen. Gepland eerst om ongeveer twaalf uur ten stadhuize te zijn, maar door het grote tempo werd dat reeds 9.45 uur vanmorgen. Op het stadhuis werd oorkonde aan de burgemeester, mr. G. C. van der Willigen, overhandigd, waarop „aan de schout en schepenen van de stad Leiden" het doel van de Rotterdamse invasie werd uiteengezet. Invasie, want de atleten reisden niet alleen. Ook de klasseleraar en verloofde, resp. de heer R. van Broekhoven en mej. E. Zegers, waren bij de tocht getuige, zij het per auto, en een verzorgingsteam, bestaande uit drie medescholieren dat zorgde voor een verfrissing of verwarming, al naargelang de temperatuur (het was behoorlijk koud vannacht). Verder onderhielden vier klasgenoten een pendeldienst per brommer tussen Rot terdam en Leiden teneinde de belangstellenden van de vorderingen op de hoogte te houden en de organisatie „behoorlijk op poten" te houden. De direkteur van de LTS, de heer A. J. van Ballegooijen, kon helaas niet de route volgen, omdat hij het enorm druk heeft vanwege de examens. Maar hij zou trachten ondanks dat op de terugreis of in Leiden tegen woordig te zijn. Vannacht was hij tot Delft meegegaan. De rekordbrekers zyn vierdeklassers van genoemde LTS, afdeling elek trotechniek. Omdat enkele studenten aan de HTS het wereldrekord („nou ja, wreldrekord, misschien doen in Japan enkele mensen hetzelfde, maar wij rekenen het als een rekord") op 74 km hadden gebracht, wilden Rob en Arnold, die beiden lid zijn van de atetiekvereniging Metro, proberen dat rekord te breken en het ziet ernaar uit dat ze daarin zullen slagen, want op de ontvangst in Leiden toonden ze geen spoor van vermoeienis. De jongens hebben elkaar om de vijf kilometer afgewisseld. De kinder wagen is door de fa. De Ooievaar ter beschikking gesteld. TERUGTOCHT De terugtocht werd begonnen ongeveer twaalf uur. Verwacht werd om negen uur in Rotterdam terug te zijn, maar het ziet ernaar uit dat reeds om acht uur of nóg vroeger gearriveerd wordt. De terugtocht gaat vla een andere route, t.w. over Leiderdorp, Koudekerk a. d. Rijn (ten noorden van de Oude Rijn) en dan door Hazerswoude langs Benthuizen. Verder over Blijswijk, Bergsehoek, Rotterdam Hillegersberg naar het stadhuis aan de Coolsingel. Daar wordt op de Coolsingel een ontvangst gehouden waarna de rekordbrekers wel naar bed zullen tijgen. Speciale vermelding verdient de uitstekende medewerking van de van tevoren gewaarschuwde politie. Zij regelen in de diverse plaatsen waar de stoet doortrok steeds voor begeleiding per auto. ACHTEROVER GEVALLEN Een aardig feit was, dat bij Delft de wagen achterover was gegaan bij een wisseling van duwers. Nota bene onder ogen van de direkteur en de adjunkt-directeur, de heer W. Spaans. Het plan en de uitvoering ervan komt uit persoonlijk initiatief van de beide jongens. De leraren hebben alleen hun steun aan het plan gegeven en zijn verder een grote stimulans geweest voor de verwezenlijking van de tocht. ZOETERWOUDE Aanrydlng op Europaweg Zondag avond om zes uur was de Europaweg weer eens het toneel van een aanry dlng, hoewel de oorzaak ditmaal niet een van ryksweg 4A komende auto was die geen voorrang verleende. Met het uitgroeien van de beplanting zal dit euvel wel weer toenemen. Op genoemd tydstip stonden enkele auto's die uit de richting Zoeterwoude kwamen stil aan de „Leidse" kant over het viaduct. Zy wilden llnksafslaan naar de oprit van Ryksweg 4A richting De Leidse hotels en hun dependances hebben de Paasdrukte uitstekend kun nen verwerken, hoewel een groter aantal buitenlanders dan de laatste voor gaande jaren een bezoek bracht aan de Sleutelstad. Alle hotels waren geheel bezet, de geregistreerde reserve van dependances en particulieren eveneens, maar in tegenstelling tot bijvoorbeeld Haarlem behoefde de Leidse WV- directcur, de heer De Wilde, geen alarm te slaan via de radio. Een groot aantal, voor het merendeel Duitse toeristen, heeft ook in Leiden verschillende gelegenheden bezocht. Bijzondere belangstelling genoten het stedelijk museum De Lakenhal, het Museum voor Volkenkunde (dat ook Eerste Paasdag geopend was) en het molenmuseum in molen De Valk. De Paaskermis, die alleen zaterdag en Tweede Paasdag geopend was, trok eveneens veel bezoekers. Hoewel op het Schuttersveld op het ogenblik grote werken in verband met wegaanleg worden uitgevoerd, was het door de medewerking van Gemeente werken toch mogelijk, dat de kermis dit jaar toch kon draaien. Op het Schut tersveld stonden bij elkaar 23 Inrichtingen van vermaak, waarvan mede dank zij het goede weer, flink gebruik is gemaakt. Den Haag en verleenden het tegemoet komende verkeer voorrang. Op de laat ste auto, bestuurd door de Zoeterwou- denaar J. v. W., vloog met een flinke klap een personenauto, bestuurd door de Jeugdige Leldenaar C. zyn auto was total loss; ook de andere wagen liep zware schade op. Eerste beraad over Zoetei woudse parochieraad Hedenavond om 20.00 uur komen In het Don Boscohuls de voorzitters of hun plaatsvervangers byeen van alle Zoeterwoudse verenigingen, organisa ties, sociëteiten, jeugd- en Jongerengroe pen e.d. om samen met de parochie- geesteiykheid een gesprek te hebben over de te vormen parochieraad. Van 23 april tot 18 mei zal In Kabinet Floret aan de N.Z. Voorburgwal te Amsterdam een tentonstelllng zyn Inge richt van werk van de Leidse schilder Fer Hakkaart. By de opening voor ge- nodl -n op maandagavond 22 april zal prof. J. N. van Wessem, oud directeur van de Lakenhal, een inleiding houden. RIJNSBLRG, 16 april. Bloemen Narcissen: Unaurpasslble 400-550, Carl ton 350-450. Golden Harvest 300-410, Anemonen 550-1040 p. 100, Anthurluni 200-310, Gerbera 15-36, Irissen 15-35, Rozen: Baccara 25-61, Garnet 10-20, Carol 10-16, Am. Anjers: Selecta 25-37, Rode Sim 20-36, G.J. Sim 18-36, Wille Sim 25-35, Dusty Sim 25-35, Espérance 20-33, Crowly Sim 15-31, Rose Sim 15- 30, Arthur Sim 15-30 alles p. stuk, Or chideeën 65-115 p. kelk, Tulpen: Sweet Harmony 250-300, Pink Attraction 200- 230, Apeldoorn 180-230, Gudosnlck 180- 225, Bellona 170-210, Kansas 180-200, Lustige Wltwe 175-200, Aladdin 150- 200, Perludlum 150-175, v d. Eerden 130-170, Bonanza 120-170, Red Grant 135-165, Freesia's: Marina 250-270. White Swan 100-165, Ballerina 135-155, Golden Yellow 100-150, Pimpernel 85- 125, Myaclnten 100-140 alles per boa. ROTTERDAM, 16 april Vee Aanvoer totaal 5078; weekaanvoer 5078; 1125 slachtrunderen; 643 gebruiksvee; 95 kalveren; 183 graskalveren; 2638 nuchtere kalveren; 14 biggen; 8 paar den; 54 veulens; 27 schapen en lam meren; 24 bokken en geiten. Prijzen: slachtrunderen 4.805.10, 4.15—4.55, 3.854.05, 3,703.80; vette kalveren 3.55—3.70, 3.25—3.50, 3.00—3.25; var kens 2.07—2.10, 2.02—2.05. 1.98—2.02; stieren 4.104.60; worstkoeien 3.35 3.60; kalf- en melkkoeien 11251585; vare koeien 9001250; vaarzen 850 1000; pinken 600725; graskalveren 375575; nuchtere kalveren 1.501.70; mestkalveren 85140; slachtzeugen 1.601.70; zware varkens 1.851.95; schapen 100140; lammeren 110165. Overzicht handel: slachtrunderen: iets meer - kalm - prijshoudend; kalf- en melkkoeien: gewoon - redelijk - goed prijshoudend; vare koeien: tamelijk - goed - tamelijk prijshoudend; vaarzen en pinken: matig - redelijk - stabiel; graskalveren: als vorige week - kalm - onveranderd; vette kalveren: matig - redelijk - onveranderd; nuchtere kal veren: korter - tamelijk - iets hoger; varkens: kleiner - lui - even lager; schapen en lammeren: kort - goed - iets sty ver. BODEGRAVEN, 16 april, Kaas Aanvoer 9 partijen Goudse kaas. Prij zen: le kwal. 3.40; 2e kwal. 3.35; extra kwal. 3.55. Handel kalm. Coliinibiahacl van BNS le Voorhout komend seizoen weer beschikbaar Het bestuur van genoemde Stichting maakte bekend dat tot hun groot genoe gen, ook dit jaar weer gezwommen kan worden ln het Columblnbad van de Bis schoppelijke Nijverheidsschool te Voor hout. Onder het motto „Hoera, wy kun nen weer zwemmen", hoopt l)et bestuur op een nog succesryker Jaar als ln 1967. Als Iets nieuws zal op veler verzoek een proef genomen worden van een uur zwemmen alleen voor personen boven de 16 Jaar, nameiyk op zaterdagen van 18.00 tot 19.00 uur. Het bestuur beoogt hiermee het bevorderen van zwemmen door ouderen, om een goede lichamelijke conditie te bevorderen. By soms gerin ge belangstelling, zullen na enige weken ook weer Jongeren toegelaten worden. Het zwemselzoen la vustgeateld vnn 20 mei t.e.m. zaterdag 7 september. Kosten van persooniyk abonnement ƒ11,- na 8 mei 13,-. gezlnsabonnnementen 32,50. na 8 mei 37,50. Voor het verkrijgen van abonementen Is een (liefst pasfoto) ver plicht. Eventueel kan men deze laten maken op 20 april a s. ln het parochie huis van drie tot vijf uur n.m. Ieder lid van een gezin heeft een pasfoto nodig. Tot een gezin worden gerekend; ouders en hun kinderen tot en met de leef tyd van 18 Jaur. Ook kan men zich weer opgeven voor dlplomazwemmen. Het se cretariaat van de stichting ls nog steeds mevrouw Ir. E van Geldermalsen, Chur- chilllaan 12 te Voorhout.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3