door gebrek aan raffinement PAASEIWEDSTRIJDEN IN KWADE GEUR DROST PROLONGEERDE JEUGDTITEL DAMMEN Mijl van voor de Duindigt favoriet GEUTJES VELDE MET KARATESLAG OOK ZICHZELF Zeilrestant in actie in Loosdrecht Sensatie bij sneldammers DIANA R STERK BIJ DRAVERS DINSDAG 16 APRIL 1968 Wind en water roepen de zeilers Succes voor poloploeg nog geremd DEN BOSCH In het water van het Brabant- bad in Den Bosch heeft het Nederlandse water- polozevental zichzelf na vele jaren teruggevon den. Of het een definitieve „wederopstanding" is, dient te worden afgewacht. In juni (in Milaan) tijdens het olympische kwalificatietoernooi moet de Oranje-equipe bewijzen, dat het goede spel in het paasweekeinde geen plotseling oplaaiend vlammetje is geweest. Er is echter hoop en, wat belangrijker is, het zelfvertrouwen van aan voerder Fred van Dorp en zijn mannen is in de afgelopen drie dagen danig geschraagd. Italië werd met 32 verslagen, van Joego-Slavië werd op ongelukkige wijze met 75 verloren en Hon garije kon pas in de laatste seconde Nederland van een verdiend gelijkspel afhouden. Goede resultaten, die wellicht nog te weinig aantonen dat Nederland met zijn nieuwe, boordevol vechtlust zittende, mentaliteit opgewassen lijkt te zijn tegen ploegen, die tot de wereldelite be horen. Natuurlijk, er kleefden nog schoonheids foutjes aan het spel van de nationale ploeg. Toen Italië in de ontmoeting tegen Hongarije duide lijk had gedemonstreerd, dat met snelheid zelfs „betonblokken" als Bodnar en Sarosi door uit putting bijna tot zinken kunnen worden ge bracht, had Nederland van deze wetenschap ge bruik moeten maken. Maar zowel Fred van Dorp als Hans Wouda zagen dat met al hun in resp. 137 en 57 interlandwedstrijden vergaarde rou tine niet in. Als de goed debuterende André Henm- sen en vooral Hans Hoogveld door ra zendsnel reageren bij een afgeslagen aan val een „break out" hadden geforceerd, werd deze door het te statische spel van Van Dorp en Wouda weer teniet gedaan. Ook 't boekje „Hoe forceer ik strafworp- punten", dat de Joego-Slaven, de Italia nen en Hongaren noder hun hoofdkussen hebben liggen, moet door de Nederlandse waterpolospelers, voor zij in het vliegtuig naar Milaan stappen, nog een paar keer goed worden doorgenomen. Want juist op deze, in het moderne waterpolospel zo belangrijke, punten kwam Nederland enige malen aanzienlijk te kort. Het ont breekt de ploeg vaak aan raffinement en pas als coach Ger Jansen zijn jongens dat nog zal kunnen bijbrengen, zal Ne derland zich weer in de wereldtop van het waterpolo kunnen plaatsen. Hang- en trekwerk Het Nederlandse team begon zaterdag uitstekend. Italië, waarvan voor de laatste keer in 1962 in Leipzig werd ge wonnen, keek na bijna elf minuten al tegen een achterstand van 2-0 aan. Eerst had Hans Hoogveld de Italiaanse doel man met een schijnbeweging misleid en daarna scoorde Lou Geutjes uit een straf- •nerwi worP- De door routinier Eraldo Pizzo ge- leide „squadra Azzuri" kwam nog wel even terug, maar drie strafworpen (twee voor Italië en een voor Nederland) brach ten de zege tenslotte toch naar Nederland (3-2). Aangezien Joego-Slavië en Hongarije elkaar met veel hang- en trekwerk op een gelijke stand (3-3) hadden gehouden lagen de papieren voor Nederland op een goede plaats in de eindrangschikking niet ongunstig. Daar kwam echter zondag al verandering in. Joego-Slavië, totaal verrast door de ge weldige inzet van het Nederlandse team, had na bijna twee „partjes" wel 'n voor sprong van 3-2, maar veilig was deze geenszins. Vooral toen eerst Nico van der Voet met een machtig backhandschot de paal trof en daarna Bart Bongers zijn schot door de lat gekeerd zag, brachten de Joego-Slaven een belangrijke wijzi ging in hun tactiek aan. Karateslag Er werden wat gemenigheidjes gepre senteerd en de Nederlandse ploeg stapte pardoes in de wijd opengezette val. Er waren nog geen twintig seconden in de derde periode verlopen, toen Marovic onder water iets deed, waar Lou Geutjes niet van gediend was. Er volgde boven water een zwiepende karateslag in de nek van Marovic, die zich krimpend van pijn, naar het scheen, amper drijvend kon houden. De Joego-Slaaf kon echter •weer lachen toen hij tot zijn grote ge noegen constateerde, dat Geutjes er door de onverbiddelijk fluitende Fransman Angela voor de duur van de gehele wed strijd werd uitgestuurd. De jury d'appèl besliste later dat Geutjes voor het gehele toernooi was uitgeschakeld wegens wan gedrag. Marovic joeg de bal een halve minuut later koel en hard achter doel man Evert Kroon. Nederland in volleybal (Van o lilmedewerker) OUD-LOOSDRECHT Het nieuws in de Loosdrechtse plassen, waar de internationale Paaseiwedstrijden werden verzeild, is mondjesmaat. Velen zullen zielstevreden zijn met de feiten: Hans Willems won het Finnjollenei en het team Jaap Bark-Ron van der Wal kan het Flying Dutchmanei gaan consume- Dat is lang niet meer gebeurd: twee Nederlandse overwinningen. Maar op wie? De olympische koorts heeft de gehele Nederlandse en buitenlandse zeil- top in z(jn greep en deze trok naar de Middelandse Zee, waardoor de Loos drecht de restanten aan de start ver schenen. Een bij elkaar geveegde groep en Finnen en daarvan wonnen Bark en Willems. De Paaseiwedstrijden zijn op hun retour. Het verlopen van dit evenement is et een direct gevolg van de races in Italië (F.D.) en in Zuid-Frankrijk (Finn), maar is al enige jaren aan de gang en alleen een ferme „push" kan de inter nationale tint nog doen herleven. De be hoefte aan dergelijke sterke wedstrijd- velden is ondubbelzinnig vastgelegd in de resultaten van de nationale topzei- lerij. Immers, wil Nederland met drie respectabele olympische equipes voor de- dag komen, dan zal er een wonder moe ten gebeuren. Afgezien van de F.D.'s waarin Verhagen-Nico de Jong, onge twijfeld van wereldklasse, dingt Neder land bij de Draken en Finnen echt niet het lidmaatschap van een croquet- maar naar een plaatsje in een red dingboot, richting Mexico. Toch was er op Loosdrecht wel iets te bespeuren, dat insiders verwarmde. Naast het redelijk zeilwerk van het team Ferdinand Eekels-Anton van Balkom, die eerst matig uit de bus kwamen met hun gloednieuwe F.D., en dat van de kleine Bellinga's de pechvogels in deze drie zeildagen verdient de zoon van Ben Verhagen, Jan, een eervolle vermelding. Na enige tijd rondom Rotter dam te hebben getraind, zeilde Jan Ver hagen (19), met in de trapeze Ted van Yperen (20), enige voortreffelijke races. Bark, die eindelijk eens los van het juk van Imhoff was, nam het ei mee naar huis, maar Verhagen stond na drie races met 2-5-1 iets voor op Jaap Bark (29) met 1-3-5. Hoofd koel Van de buitenlandse vertegenwoordi ging kwamen alleen de Duitsers Prenz- ler en Moster in het stuk voor, maar hun invloed was gering. Alleen in de slotrace was Bark bijna verslagen door Prenzler en Eekels, die de veilig ge waande Bark kort voor de finish ver rasten door enkele windvlagen te benut ten. Bark kreeg het zichtbaar benauwd maar hield het hoofd koel en passeerde enige meters voor Prenzler de eind streep. Eekels werd derde. Verhagen, hoewel lange tijd tweede achter Bark en dus toen al kansloos voor de eindzege, kreeg averij aan zijn spinnaker en moest zijn fraaie positie machteloos opgeven en werd vierde op de eindlijn en tweede invloed had dat niet op diens klassering, want Liljegrer. 2-1-2), Willems (1-2- 4) en Lachapelle (1-1-12) gingen het ei verdelen. Het werd Willems, omdat Liljegren de mist in ging bij de start en deze klap niet meer te boven kwam. Willems finishte als derde achter Os kamp (4666 punten) die de race won en een derde plaats bezette op de eindlijst achter Willems (5490 punten) en Lilje gren (5268 punten). Verhagen vijfde De Nederlandse boot „Daisy" van Ben Verhagen en De Jong is vijfde gewor den bij de internationale regatta van San Remo in de Flying Dutchmanklas- se. De wedstrijd in deze klasse, die in vijf heats werd gezeild, werd gewonnen door de Britten Pattison en Mac Donald. Tweede werden de d.enen Fogh en Jen sen, derde de Britten Oakely en Hunt en vierde de Duitsers Cochins en Chris- MÜNCHEN Het Nederlandse volley balteam heeft zaterdagavond In Niirn- berg In de eerste wedstrijd uit de voor ronden van het Westeuropese kampioen schap Denemarken In drie sets verslagen. De setstanden waren 15—12, 15—4, 15—7. In de eerste set boden de Denen, voor Nederland onbekende tegenstanders, on verwacht sterke tegenstand en de for matie van Henk Blok had alle moeite met 1512 te winnen. In de tweede en derde set vielen de Denen echter terug. Koerswinnaars in Nootdorp (Van c dammedewerker) (Van o e paardesportmedewerker) Gelijk niveau Het Finnverhaal heeft enige treurige kanten. Alleen twee Zweden, Liljegren en Andersson, en de Belg Lachapelle wa ren van gelijk niveau als de Nederlan der Willems, die zich wegens tijdgebrek heeft moeten terugtrekken voor de olym pische selectie. Binkhorst en Van Eist zijn nu de beide kandidaten. Andersson won de derde race met een machtige voorsprong op de Brit Hunter. Het toe val wil dat de sympathieke Zweed net een stukje tape over dat deel van zijn baankaart had geplakt, waar de laatste boei op stond. De Zweed trok zich te rug en Hunter werd overwinnaar, maar Rolhockey alleen zege op W.-Duitsland MONTREUX Portugal heeft in Montreux het rolhockeytoernooi om de Coupe des Nations gewonnen. De Portu gezen verloren geen enkele wedstrijd. Het Nederlandse team eindigde op de vijfde en voorlaatste plaats. De enige overwin ning die onze landgenoten behaalden was tegen West-Duitsland: 31. Eerder werd met 3—2 van Zwitserland verloren. De uitslagen lulden: Spanje—Nederland 5—3, Italië—West-Dultsland 5—1, Portugal— Zwlserland 8—3, Nederland—West-Dultsland 5—4, Portugal—Span- De eindstand: 1. Portugal 10 punten; 2 Spanje 8 p.; 3. Zwitserland 6 p.; 4. Italië 4 p.; 5. Nederland 2 p.; 6. West- Dultsland 0 p. NOOTDORP De entraincmenten die dit jaar het best gaan wat betreft over winningen, die van Van Dooyeweerd en Bouwhuis, z(jn woensdagmiddag in ruime mate vertegenwoordigd in Nootdorp, waar de koersen om v(jf uur beginnen. Ook Wagenaar is er en diens paarden zullen toch ook wel weer naar hun vorm toegroeien in de komende zomer. In het algemeen zijn het de gebruike lijke Nootdorppaarden die ingeschreven staan, dus een redelijk programma. Het programma luid: Asscnprjjs I (1660 m, met trio, van meet): Fantastica - Frickson R - Bella- AssenprUs II (1660 m, van meet): Frie da O - Doornroosje V - Dores. Assendelftprjjs (2380 m, met trio): Fan tast CH - Frans Vrolijk - Fouska P. Asperenprüs (2000 m, van meet, eerste afd.): Good Luck S - Gizella Double - Easy Volann. Avenhornprijs (2000 m, eerste afd.): Erica - Diana Hanover - Burnley Quick. Axelprjjs (2040 m, met trio): Fire Bird W - Flevo - Dita Pluto. Outsider: Dal ver L. Aspcrenprijs (tweede afdeling): Enio- pile Hollandia - Emily Ellen - Fluit- lijster S. Avenhornprijs (tweede afdeling): Eddy Six - Doornroosje V - Bird van Hiddum. AvereestprUs (2380 m, met trio): Boy van Quick - Canard S - Amad Kinley. Tot slot de finale van de Assenprjjs. APELDOORN. Voor de tweede maal in zijn nog jonge leven hij is veertien en was weer de jongste deelnemer heeft Frank Drost uit het Friese Lang weer beslag gelegd op het jeugddam- kampioenschap van Nederland. Zijn voorsprong op nummer twee, A. de Bruyn uit Woerden, zestien jaar en geselecteerd door de provincie Utrecht, bedroeg één punt. Drost nam in de laat ste ronde niet te veel risico tegen Smeenk omdat hij aan remise genoeg had. De Rotterdammer Adri Huet, die het vorig jaar tot een barrage met Drost bracht, stelde met een gedeelde derde plaats iets teleur. Hugo Simons uit Voorburg moest met een achtste plaats genoegen nemen. Hij maakte niettemin een goede indruk op de kenners maar hij kwam duidelijk er varing te kort. In de tiende ronde dwong hij Drost remise af. Dat hij zaterdag in de laatste ronde niet kon winnen van hekkesluiter Reuleaux was daarentegen een teleurstelling. Uitslagen elfde ronde: H. Simons (Voor burg)—W. Reuleaux (Chevremont) 1—1; H. Hofman (Gron)—H. Boers (Zwartsluis) 2—0; A. Paullsscn (Tilburg)—A. de Bruyn (Woer den) 0—2, F. Teer (Zaandam)—A. Huet (Rot terdam) 1—1; A. Kalverboer (Leeuwarden)— E. Lere (Middelburg) 0—2, F. Drost (Lang weer)B. Smeenk (Ruurlo) 1—1. De einduitslag luidt: Drost 16, De Bruyn IS, Huet en Teer 13, Hofman, Kalverboer en Sneldam titel De Hagenaar Fenno Boog heeft na een enerverend ogenblik in de slotronde gezegevierd in het toernooi om het snel- damkampioenschap van Zuid-Holland, zaterdag door „Rijswijk" in gebouw Irene voor de tweede maal georgani seerd. De dammende student Evert Bronstring uit Leiden, die te elfder ure deelnam in de plaats van de titelhouder, zijn clubgenoot Varkevisser, zag zich door het falen van De Koning een zeker schijnende barragepartij met Boog door de neus géhoord. Bronstring was al met 13 punten ge ëindigd toen Boog. die er evenveel had verzameld, nog met de niet meer tot de kanshebbers behorende Den Burcht- speler De Koning in volle strijd was ge wikkeld. Sensatie: Boog kwam verloren te staan. Maar De Koning, die te veel tijd had gebruikt, zag de winst-in-twee- zetten niet en stelde remise voor. Nau welijks had hij Boog de hand gereikt of hij zag wat hij had nagelaten. Tumult en felicitaties voor Boog, waarbij Bronstring zich, niettemin duidelijk teleurgesteld, sportief aansloot. Jan Weerheijm van de organiserende vereniging kwam halverwege de finale gevaarlijk opzetten, bereikte aansluiting met de kop, maar faalde eveneens tegen De uitslag van de finale was: Boog kampioen met een score van 14, Bronstring 13, Kusters en Weerheijm 12, Van der Scheer 11, Bom 9, De Koning 7. Kok en Tims 5, Groenendijk 2. In de eerste klasse ging de jonge M. Verkalk uit Hardinxveld met de titel strijken voor H. J. Jacobsen van RDG en de Rotterdammer P. R. Poot. De uitslag in de tweede klasse was: kampioen H. Ouwejan (DIO); 2. W. v. Gulik 3: J. Verbraecken, L. Torn en J. Verveen. Derde klasse: 1. L. Beumer (HCDV) 2. L. Magielsen 3: S. Versteegh Huisdammers: 1: J. de Groot 2. A. Groen; 3. F. J. de Rooy. Cross van Bergharen voor Zweed Jonsson BERGHAREN De Zweed Ake Jons son is op tweede paasdag winnaar gewor den van de internationale motorcross in Bergharen. In de drie manches (elk 42,5 km) bezette hij tweemaal een eerste en eenmaal een derde plaats. De resultaten waren eerste manche: 1. manche: 1. Jonsson (Zweden), 2. Baeten '^elg), 3. Ton van Heugten (Ned). 4. Lammers 5. Slechten (Belg). Tweede manche: 1. Jonsson, 2. Wolslnk ^ed), 3. Baeten, 4. Ton van Heugten, 5. ermeeren (Belg). Derde manche: 1. Wolslnk, 2. Ton v Heug ten, 3. Jonsson, 4. Vermeeren, 5. Slechten. Eindstand: 1. Ake Jonsson (Zweden) op Husqvarna 5 pnt., 2. Ton van Heugten (Ned) °P Husqvarna 9 pnt., 3. Frans Slechten (Belg) op CZ 17 p.. 4. Jos Vermeeren (Belg) "P CZ 17 pnt., 5. Jan Keizer (Ned) op lusqvara 22 p„ 8. Leif Ake Olsson (Zweden) P Husqvarna 27 p., 7. Jan Johansson (Zwe- en) OD CZ 28 D„ 8. Gerrlt Wolslnk (Ned) op Husqvarna 28 punten. (Van i paanle.sportmedewerker) Finish van de draverij om de Qrote Paaeprije, gewonnen door Carma (rechte). WASSENAAR De MUI van Dulndigt heeft de winst gebracht voor de vol bloed die men terecht hiervoor als favo riet had aangezien: Ragged Robin. Pee- Ier liep een aardig tempo maar Ragged Robin en Garlic gingen In de linker bocht in feite hun duel al aan en dat vochten zU ver vóór de rest uit. Diana R won geweldig sterk de mijl voor dravers waarbij zelfs Lively Rod ney ditmaal op het eiad niets meer had in te brengen. Het optreden van Elisabeth Hollandia leek een groot succes te gaan worden. Zij kwam zeer sterk opzetten tegen het eind, maar net toen zij de leidende Excellent Narciso zou gaan passeren, schoot zij in galop. Eerenberg kreeg haar nog op de benen maar Excellent en Erota waren toen al thuis. De Grote Paasprijs was een prachtige strijd waarin Duchesse Mac tegen 't slot ineens onstuitbaar in galop ging. Toen was de kust vrij voor W. en P. Strooper, met resp. Carma en Clara Williams, om de eerste en tweede plaats te pakken. Op geringe achterstand kreeg Diogen de derde prijs. De ren voor amateurs was voor Ro- landa, die de lang leidende lichtgewicht Flagrant ruim versloeg. 1. Duiaclnti (H. D.. de Coole) 1.27.7; 2. Doorn roosje V, 3. Arizona. Toto: w: f5,90, pl. f2,80, f3,70, f4,40; kop pel f8,80; cov. f6.80; trio: f 2017,fiU. MaaoirlchtprUs (2520 m): I. Eduard H (M. Bouwhuis) 1.24.6, 2. Yonkcr Hanover. 3. Acrobaat. Toto: w. f 13,80, pi. f2,60, f2,10, f6,80; kop pel 38,30; cov. f5,40; trio: 5205,60. GronlngenprUs (2140 m): 1. Cav Rodney (J. v. Dooyeweerd) 1.30, 2. Faxlla J. 3. El- Icke v. Our Bonnl. Toto: w. f4,10, pl. fa.—, f2.70, f2,80; kop pel f 5,50; cov. f5.20. Tom Okker zet Spanje onder druk in toernooi Davis Cup JOHANNESBURG Vanuit Johan nesburg heeft Tom Okker de Span jaarden een niet mis te verstane waarschuwing gegeven. Spanje, dat het vorig jaar de challenge round van de Davis Cup bereikte tegen be kerhouder Australië zal na het nieuws dat de Nederlandse kam pioen de internationale titel van Zutd- Afrika op z(Jn naam bracht, onge twijfeld de pogingen verdubbelen om alsnog Santana uit Amerika tc laten overkomen om zodoende het gevaar van een vroegtijdige uitschakeling te verkleinen. Okker heeft in het paasweekeinde in druk gemaakt. Hij won in de finale van de Zuldafrikaanse kampioen schappen met 1210, 61. 61 var zijn Amerikaanse dubbelpartner Mar tin Rlessen. De Zuidafrikaanse kam pioenschappen worden internationaal zeer hoog aangeslagen en volgen in belangrijkheid direct op de kampioen schappen van Wimbledon, Australië. Forest Hills en Parijs. De plaatsing van Wimbledon geschiedde vorig jaar zelfs voor een belangrijk gedeelte op basis van de uitslagen van Johannes- Okker, die dit jaar eenmaal heeft ge wonnen van Riessen en tweemaal verloren, onderscheidde zich door een groot doorzettingsvermogen. In het marathonduel van de eerste set, die tenslotte de partij zou beslissen, kwam hij enige malen in grote moeilijkhe den. Hij verloor zijn service in de vijfde game, maar herstelde meteen het evenwicht. In de negende game kwam hij met 1540 achter, maar liet het ditmaal niet tot service- verlies komen. Het bleef een weer galoos boeiend servicegevecht, waar bij Riessen allengs terugviel. Het verlies van de opslag in de achttien de game kon de Amerikaan nog on gedaan maken, maar kort daarop greep Okker de winst van de set: 1210 in 53 minuten. De Amerikaan maakte een dubbele fout bij 040 Riessens hoop op herstel werd direct door Okker de bodem ingeslagen. Hij verhoogde het tempo, joeg achter elke bal naar voren en bracht Riessen volkomen uit positie. De verbijsterde Amerikaan had voor hij het wist een niet meer in te halen achterstand op gelopen: 61. Dat was de beslissing. In de derde set kon Okker het tempo wat laten zakken zonder in gevaar te komen: 64. Met Riessen veroverde Okker op twee de paasdag nog een tweede titel, in het herendubbelspel. Hinderpaal op de weg naar succes vormde ditmaal het kamploensdubbel van Wimbledon: Bob Hewitt/Fred McMillan, dat in de finale met 62, 63, 36, 46, 63 werd verslagen. Het Nederlands/ Amerikaanse duo, dat in het Caraibi- sche circuit van vorige maand bijna onverslaanbaar was, klopte vanaf het eerste moment uitstekend. Bij de Zuidafrikanen begon McMillan zwak. In de eerste set, die slechts veertien minuten duurde, werd zijn service tweemaal doorbroken. In de achtste game van de tweede set gebeurde dat opnieuw. Maar de dubbelhandigc Zuidafrikaan herstelde zich. Zijn net- spel werd sterker. Een verloren ser- vicegame van Okker gaf de Zuid afrikanen de derde set en een door braak op de service van Riessen be tekende zelfs, dat zij in sets gelijk kwamen. In de vijfde set zakte Mc Millan weer weg. Hij verloor zijn service in de tweede game, waarna Okker en Riessen hun kansen niet meer uit handen gaven. De grootste indruk maakte Bob Hewitt, die geen enkele maal zijn service verloor. Margaret Court-Smith, de Wimble- donkampioene van 1963 en 1965, zette haar come-back op de wed- strijdbancn voort met een zege ln het damesenkelspel. Zij won met 64, 64 van de Britse Virginia Wade. Santana won Manuel Santana, de Spaanse oud- Wimbledonkampioen die momenteel in de Verenigde Staten verblijft, heeft gisteren in Tampa (Florida) een inter nationaal toernooi gewonnen. In de finale versloeg hij de Hongaar Istvnn Gulyas met 6—4. 7—5, 61. In do finale dubbelspel verloor Santana met de Joego-Slanf Zeljko Franulovic van Mark Cox en Ray Ruffels met 61, 6—4. Eerste winst De Australiër Roy F.mmerson, die onlangs beroepstennlsser werd, heeft zondagavond zijn eerste prof toernooi gewonnen. In Hollywood zegevierde Emmerson in de finale in twee sets (61, 6-1) over zijn landgenoot Ken Rosewall en werd dnnrmee 2.000 dollar (ongeveer 7300 gulden) rijker. Emmerson had de finale bereikt door in de halve eindstrijd Rod Laver uit te schakelen. Rosewall versloeg in de halve finales de Amerikaan Pancho Gonzales. In de strijd om de derde- plaats versloeg Gonzales met 61, 75 Rod Laver. Het bestuur van de Amerikaanse ten- nisbond heeft besloten in de Ver. Staten geen groep van geregistreer de spelers in te stellen. Toto: w. f 1.90. pl. f 1,10, 11,50, f2,-; kop pel (4.50; cov. (4,40 Hoodh-prljs (2000 m): l. Schermer (J. Dodd) DRAVERIJEN Leeuwarden prijs (2140 m): i. Eland (J. van Dooyeweerd) 1.25.1, 2. Grand Geste, 3. Flu weeltje. Toto: w. 11,80, pl. f 1,30, 1 1,50, f8,90; kop pel f4,—; cov. (4,20; trio: 1 190.90. Assenprljs (2000 m): l. Excellent Nar ciso (J. de Leeuw) 1.26.3, 2. Erota, 3. Enter prise Hollandia. Toto: w. f 21,30, pl. t 3.60, f 9,80, f 2,80; kop pel f8,20; cov. f21,80; trio: f 6724. Grote PaasprUs (2100 m): 1. Carma (W. C. Strooper) 1.23.4, 2. Clara Williams, 3. Diogen. Toto: w. f 48,50, pl. f 5,50, f 4,70, f J,—kop pel f 19,90; cov. f11,10. ZwoUeprUs (1600 m): 1. Diana R (J. Wa genaar Jr.) 1.20.1, 2. Bretteur P. 3. Quar- Toto: w. f2,10, p f3,70; cov. f 3,30. Arahemprlji (2130 r 1,60, f2,20; koppel >or amateurrijden)! Eén judoka in finale LINZ De Nederlandse judoka's heb ben tijdens het internationale toernooi in Linz geen overwinning kunnen beha len. De beste Nederlander was Louis Marehand, die In het halfzwaargewlcht de finale bereikte door de Fransman Vllliers te verslaan. In de finale verloor hij echter van de Oostduitser Howiller. In het zwaargewicht ging de titel naar de Westduitser Klaus Glahn, die de finale de Oostduitser Gerhard Hen- ning, ook kandidaat voor de Europese titel die in mei in Lausanne op het spel komt te «taan, uitschakelde. Hockeyteam voor interlandduel DEN HAAO Het Nederlandse hockeyelftal (heren), dat zondag in Brussel speelt tegen België, is als volgt samengesteld Doel: Joost Boks (Amsterdam); ach ter. Theo Terllngen (Laren) en Hetko van Staveren (Kampong); midden: Tippy de Lanoy Meijer (Laren), Jan Plet Fókker (Laren), aanvoerder, en Plet Weemers (HTCC); voor: Oerard Hyl kema (HMO, John Elffere (HOC), Kick TTiole (Laren). TTieo van Vroonhoven (SCHC) en Arle de Keljzer (Breda). Reserves: Aart Brederode (HHUC), Ewald Kist (HHUC) en Frans Spits (Amsterdam).

Leidse Courant | 1968 | | pagina 11