Bespaar nu 1 gulden op elk tweede1 paar Elite nylons r Barbara, zo rood als haar haren BLOM biedt werk T 4.9C 4- 6, ervaren DOORSMEERDER leerling-MONTEURS BLOM'S automobielbedrijven W E M N 2 19-1 DINSDAG 9 APRIL 1968 BARBARA Castle, de roodharige dynamo van de Britse Labour- regering, heeft vele vijanden gemaakt, in het bijzonder onder herbergiers en automobilisten. Maar daardoor heeft zij blijk gegeven van een benijdenswaardig talent Om din gen gedaan te krijgen. Verleden week is zU weer 'n trede hoger geklommen op de ladder naar de hoogste politieke macht in het land als nieuwe hoogste gezagdraagster op het gebied van de regeringspolitick inzake arbeid, prij zen en inkomens. Sommige politieke waarnemers ge loven vast dat zij de eerste vrouwe lijke premier van Engeland zou kun nen worden. Mevrouw Castle heeft als minister voor het Transportwezen sinds de cember 1965 een taak vervuld zo moeilijk, dat vele mannen zouden aarzelen alvorens die op zich te ne men de taak van het moderniseren en stroomlijnen van het transport over de weg, per spoor en per vlieg tuig. Zij heeft dit werk aangevat met haar karakteristieke onstuimigheid en col lega's zeiden dat zij dit in regel zwaar op de handse ministerie binnen en kele weken goed door elkaar had geschud. Maar vooral een ding heeft zij ter harte genomen het maan delijkse aantal dodelijke verkeeron- gevallen op de grote wegen en dat bracht haar in rechtstreeks con flict met de herbergiers, caféhouders en automobilisten. Zij dreef in een verbijsterd parle ment een wet door die de politie de bevoegdheid verleende, gebruik te maken van apparaten om de adem van automobilisten te analyseren en zondaars met een te hoog alcohol gehalte te verbaliseren. De pubs, bars en herbergen jammerden, dat hun omzet werd gehalveerd, maar het de vele rechtsen in de hoogste regi onen van de regering. Mevrouw Castle heeft eens gezegd: „Mijn politiek is even rood als mijn haar." Van kindsbeen af is zij een vurige steun geweest voor linkse za ken. Voor zij minister werd heeft zij te Aldermaston en elders vaak meege lopen in demonstraties tegen de atoombom. Zij werd op 6 oktober 1911 geboren aantal dodelijke ongevallen vexmin- derde eveneens opzienbarend. Toen richtte zij haar aandacht op ondeugdelijke banden en stelde nieuwe, strengere nonnen vast. De bandenfabrikanten konden de vraag naar nieuwe banden niet bijhouden. Barbara Castle is in de regering van Wilson een van de leiders van het linkse element geworden. Sommige waarnemers geloven dat Wilson haar heeft bevorderd als tegenwicht tegen te Bradford in het industriële York shire als dochter van Frank Betts, dichter en geleerde in de arbeiders beweging en redacteur van het plaat selijke blad. In Oxford was zij zowel secreta resse als penningmeesteresse van de Labour Club van de universiteit. Zij begon haar loopbaan als journa liste en activiste in de Londense ge meentepolitiek. Sinds 1945 heeft zij een parlementszetel. Zuid-Afrika zal voorlopig geen goud verkopen KAAPSTAD (Reuter) De Zuidafri- kaanse minister van Financiën, dr. Ni- colaas Diederichs, heeft in het parle ment meegedeeld dat Zuid-Afrika in de naaste toekomst noch op de vrije markt noch op de officiële markt goud zal verkopen. De minister wees erop dat Zuid-Afrika zich in een gunstige positie bevindt. Het is in economisch opzicht sterk, heeft een gezonde betalingsbalans en staat er goed voor wat de reserves aangaat. Bovendien stroomt het kapitaal naar Zuid-Afrika toe. Er is dan ook geen noodzaak om in de nabije toekomst goud te verkopen, aldus minister Diederichs. Gemengd huwelijk zonder eucharistie BREDA (KNP) Het pastoraal be raad der Kerken in het zuiden heeft 'n kdvies opgesteld inzake 'n gezamenlijke sluiting en inzegening van een gemengd huwelijk zonder Eucharistieviering. Het advies is alle priesters van het bisdom Breda toegezonden, een en ander in af wachting van een nadere regeling op landelijk niveau.' Aan het pastoraal be- Doopsgezinde Broederschap, de Evange- lisch-Luterse Kerk, de Gereformeerde Kerken, de Nederlands Hervormde Kerk, de Remonstrantse Broederschap en de R.-K. Kerk. Langs een autoweg nabij Helsinki staat een tehuis voor dakloze alcoholisten. Om deze mensen hot oversteken te vergemakkelijken is 'n bord: „pas op voor voetgangers" geplaatst. Grapjassen hebben dat bord niet lang ongemoeid gelaten. Zij tekenden er een extra-waar schuwing bijeen fles aan de lippen van de voetganger. Van deze voet ganger kan men nu zeggen: ,J3r zit te veel bloed in zijn alcohol. Zoekt u een baan met perspectief, een zaak waar u verzekerd bent van een prettige werk kring en een goed loon verdient Ga dan eens met Blom praten, daar is het prettig werken. In onze bedrijven in Leiden en Rijnsburg is plaats voor: Deze leerlingen worden speciaal opgeleid voor het volledige monteursdiploma. Neem direct contact op met ons bedrijf te Leiden of te Rijnsburg. LEIDEN: Zfjlslngel 34 Telefoon 01710 -24777 Deel uitmakend v vmf/ stork-werkspoor 21.000 werknemer», Netrfend'i grootste fibrikint en exporttor wan mere kapitaal- Voor talrijke werken in Nederland vragen wij PIJPFITTERS PIJPLASSERS In ons scholingscentrum in het Botlek- gebied kunnen BANKWERKERS LOODGIETERS C.V.MONTEURS e.d. worden opgeleid tot PIJPFITTER Lassers met enige jaren ervaring kunnen worden opgeleid tot PIJPLASSER Nadere inlichtingen kunnen verkregen worden op woensdag 10 april a.s. van 7 tot 8 u. n.m. bij het Gew. Arb. Bureau te ALPHEN AAN DEN RIJN, Raadhuis straat 118. waar een Wescon-vertegen- woordlger aanwezig zal zijn. Wij zijn blij. Wij zijn blij, want het is zondag. Wij zijn blij, want we gaan naar Opa en Oma. Wij zijn blij, want we hebben een nieuwe jurk met een jasje. Terlenka is de stof en dat is praktisch. Er is een grote kollektie.Inveel kleur. Prijsjes van f.27,75 tot f.49,50. Ga blij allebei naar. Elite een garantie voor nylons van topklasse. Elite gebreid van hoogwaardige garens, o.m. Enkalon. Elite altijd in de nieuwste mode kleuren en de door u gewenste maat en draaglengte. Elite naadloze nylons hebben ingebreide hiel- en teenversterking waardoor een goede pasvorm wordt gegarandeerd. Elite naadloze nylons zijn voorzien van modieuze crinkle-boord, dus extra elastisch. Elite nylons extra voordelig door tijdelijke 2-parenverkoop. Malaga naadloze 20- denier Enkalons. Prach tig afsluitende crinkle- boord en modieuze, inge breide hak. In de laatste modekleuren. Per paar 1.95 2 2»^ U bespaart 1 gulden Mallorca naadloze,30- denier Enkalons. Uitste kende pasvorm. De mooiste modetinten. Per paar 1.95 U bespaart 1 gulden! Lugano geraffineerd mooie mousse-nylons, die uw benen als een tweede huid omsluiten. Zonder naad, 20-denier. Zeer mooie tinten. Per paar 1.95 U bespaart 1 gulden I Lido nylons met elasti sche bovenrand (te dragen zonder jarretels). Gebreid van zeer elas tisch mousse-nylon. Maten: small, medium, large. Bovenrand in normaal en wijd. Per paar 2.95 2p».r «go U bespaart 1 gulden! Cantrece naadloze 30-denier nylons, gebreid van het zeer elastische Cantrece garen. Perfekte. rimpel loze pasvorm. In de laatste voorjaarstinten. Per paar 2.95 U bespaart 1 gulden! San Remo naadloze nylons, 20-denier. Volledig laddervrij. Verschillende mooie modekleuren. Per paar 2.50 2 paar U bespaart 1 guldanl Monte Carlo panty nylons, kousen on broekje aaneen. Gebreid van zeer elastisch 20-denier mousse nylon. Ingezet versterkt kruisje on ingebreide hak en teen. Perfekte pasvorm, nieuwe modo- tinten. Maten S-M-L-XL Par stuk 3.50 2 stuks U bespaart 1 guldanl LEIDEN ALPHEN VROOM DREESMANN

Leidse Courant | 1968 | | pagina 7