TWEEDE PLENAIRE ZITTING CONCILIE Rekenschap van het gevoerde beleid Kritiek op bestuur en Kamerfractie T sjecho-Slo wakije heeft vier partijen Abernathy altijd in Kings schaduw Besnoeiing op uitgaven Kardinaal over missiewerk NOOIT VERGETEN, DAT WIJ PIONIERS IN GELOOFSVERKONDIGING WAREN Geen druk op Indonesië voor zelfstandig West-Irian Politie betrapt brandstichter op heterdaad Diamantair voor 21/2 ton bestolen MAANDAG 8 APRIL 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 (Van een onzer versing gevers) NOORDWIJKERHOUT Kardinaal Al- frink heeft op de eerste ochtend van de tweede plenaire zitting van het pastoraal concilie verantwoording afgelegd van het door de bisschoppen gevoerde beleid in de afgelopen maanden. Met name heeft hij laten zien, hoe de bisschoppen uitvoering hebben gegeven aan de resoluties, die op de janu arivergadering werden aangenomen. Een van de belangrijkste mededelingen betrof de instelling van een nieuwe conciliecom missie, die zich zal moeten bezighouden met de problemen van het kerkelijk ambt. In deze commissie werden benoemd drs. J. Bakkers, drs. J. Braun, prof. A. Bronkhorst, mevrouw T. Goovaart-Halkes, dr. L. van Noort, prof. O. Schreuder, dr. J. de Smet en pastoor N. Vendrik. Alvorens tot het afleggen van rekenschap over het gevoerde beleid over te gaan, vertelde kar dinaal Alfrink dat de voor hei pastoraal concilie gehouden collecte ruim 800.000 gulden had op gebracht; dit is de helft van het benodigde totaalbedrag. Hij deelde mee, dat in de loop van het volgend jaar nogmaals een collecte voor hetzelfde doel gehouden zal worden. Kardinaal Alfrink wees het verwijt van de hand, dat de Nederlandse Kerk het voor het concilie benodigde geld beter aan andere noden van de Wereldkerk of van de mensengemeenschap kon hebben gegeven. Hij onderstreepte, dat onze kleine katholieke gemeenschap eerst moet zor gen zelf gezond te zijn, om daarna anderen te kunnen helpen. „Een bloeddonor wordt onge schikt, als hij zelf niet meer gezond is." Hij kondigde aan, dat op aandringen van de jonge rengroepen het verzorgingspakket voor de ko mende dagen nogal wat was verminderd. Kardinaal Alfrink hoopte, dat het in het con cilie gestoken geld op korte termijn zijn rente zou opleveren, bijvoorbeeld in een verhoging van de opbrengst voor missie en ontwikkelings hulp. Hij drukte zijn bewondering uit voor de actie „Kom over de brug" van de Protestantse Kerken. „Ik hoop van harte, dat hun voorbeeld stimulerend mag werken. Wanneer genoemde actie en onze vastenactie niet tot samenwerking zijn gekomen, ligt dat alleen aan het te laat tot stand komen van onderling contact." De kardinaal stelde, dat de resoluties wat be treft dè mogelijkheid van realisering niet alle op hetzelfde niveau liggen. Sommige kunnen op korte termijn worden uitgevoerd, andere heb bende betrekking op bepaalde trends in het ker kelijk leven, die zich pas op lange termijn kun nen doorzetten. Achtereenvolgens besprak kardinaal Alfrink de resoluties die betrekking hadden op een nieuwe redactie van het rapport gezagsopvatting, het inschakelen van deskundigen op ieder niveau, de samenwerking met andere Kerken, de nood zaak van planning en coördinatie op nationaal en diocesaan niveau, de ontwikkeling van over legorganen, de verbetering van het benoemings beleid, de noodzaak van informeel contact tussen de bisschoppen en hun gelovigen, de decentrali satie van het kerkelijk bestuur, de kwestie van de priester en het kerkelijk ambt, de Kerk en de nood in de wereld. Hij toonde aan, dat op al deze terreinen minstens een begin was gemaakt met uitvoering van de wensen van het concilie In verband met een betere planning en coördi natie deelde de kardinaal mee, dat op 26 febru ari jl. een bijeenkomst heeft plaatsgehad met de nationale instituten voor liturgie, bijbel, roe pingen, huwelijk en gezin, katechese, oecumene en missie, samen met de diocesane pastorale centra. Een maand later is afzonderlijk de ka techese op landelijk niveau aan de orde ge weest. Binnenkort wordt een bijeenkomst belegd van de economen der bisdommen, orden en con gregaties, teneinde orde op financiële zaken te stellen. Inzake verbetering van het benoemingenbeleid zijn reeds verschillende voorstudies gemaakt. Kardinaal Alfrink wees in dit verband op het teruglopen van het aantal priesters, op de mo gelijke Inschakeling van pastorale helpers en helpsters, op een gerichte opleiding van jonge krachten voor verschillende taken. Een inge wikkelde zaak, die eerst* uitvoerig moet worden bestudeerd. Met deze studies is intussen een aanvang gemaakt Sprekend over de resolutie met betrekking tot de priester en het kerkelijk ambt verwees kar dinaal Alfrink naar de intussen gehouden celi- baatsenquète. Hij deed een beroep op de priesters, die de enquête niet hebben Ingevuld, dit alsnog te doen, om een werkelijk representatief beeld van de situatie te krijgen. Hij gaf toe dat het hier gaat om een eerste peiling, waaraan nood- i zakelijk de nodige feilen kleven. In een tweede onderzoek zullen bepaalde problemen nog nader worden uitgediept. Tenslotte leidde kardinaal Alfvink de bespre- kingen in over de onderwerpen missie, ontwik- kelingswerk en vrede. Hij drong aan op een j zekere bescheidenheid in de discussies. „Het be- j raad zou geschaad kunnen worden, wanneer wij ons enthousiast ongebreideld zouden uitvieren en de hele wereld met al zijn problemen, li chamen cn Instellingen in ons beraad en In onze beoordeling zouden betrekken. Wij moeten ons bewust blijven, waf de competentie is van een pastoraal concilie van onze toch altijd maar kleine kerkprovincie." (Van onze speciale verslaggever) NOORDWIJKERHOUT Tüdens de gebedsdienst, waarmee de twee de zitting van het pastoraal concilie werd geopend heeft kardinaal Alfrink de nagedachtenis geëerd van dominee Martin Luther King. HU vroeg de deelnemers aan het con cilie zich te bezinnen: „Op de be tekenis die deze grote mens door zUn woorden en daden gehad heeft voor een vreedzame samenleving van alle mensen en op de gevolgen die zijn door kan hebben op de vrede in de wereld". De kardinaal zei ten diepste ge schokt te zijn door het heengaan van Luther King. Omdat „wij besef fen hoeveel ook wij te danken heb ben aan zijn inspirerend woord en aan zijn leven van vrede en omdat wij ervaren hoezeer de wereld be hoefte heeft aan mensen van zijn formaat". Nader ingaande op het onderwerp van de komende zitti.ig zei kar dinaal Alfrink dat men niet gemak kelijk het ontwikkelingswerk en het missiewerk met elkaar moet inden- tificeren. „De realisering van een materieel leefbare wereld en de vestiging van de wereldverede is op zich nog geen christendom. De Kerk zal nooit mogen vergeten, dat zij daar boven uit nog een andere boodschap aan de wereld heeft te brengen". De kardinaal memoreerde dat onze Nederlandse katholieke gemeen schap in het vervullen van de zuiver misionarire opdracht een rijke en levende traditie heeft. „Het is voor onze generatie van vandaag", zei zei hij, „niet moeilijk kritiek te hebben op de methodiek rissen, zowel wat de geloofsverkon diging betreft als wat hun aandeel het ontwikkelingswerk aangaat. Maar wij mogen nooit vergeten, dat het pioniers geweest zijn, die met uiterst bekrompen middelen en met min of meer primitieve inzichten geweldig groots werk op gang hebben gebracht". Hij groette alle missionarissen, bis schoppen, priesters, broeders en zus- die aan de conciliebyeenkom- van de komende dagen als gas ten zullen deelnemen. V.V.D.-SENATOR VAN RIEL; (Van o e parlementaire redactie) MAASTRICHT Op de jaarvergade ring van de VVD heeft het liberale Eer- ste-Kamerlid mr. H. van Riel zyn partü nadrukkelijk gewaarschuwd niet te eisen dat Nederland door middel van minder ontwikkelingshulp druk op Indonesië zal uitoefenen voor het zelfbeschikkingsrecht op Nieuw-Guinea. Een van de liberale afdelingen had dit namelijk op de bycen- komst die vrijdag en zaterdag in Maas tricht gehouden werd, voorgesteld. Mr. Van Riel wees de partijleden erop dat Nederland volgens het internationaal I volkerenrecht genoeg andere wegen kan kiezen om te bereiken dat Nieuw- Guinea het vastgelegde zeibeschikkings recht kan krijgen. „Nederland moet er vooral voor zorgen er voor Indonesië geen prestigekwestie van te maken", aldus het liberale Eerste-Kamerlid die de vergadering eveneens dringend waar schuwde tegen te veel optimisme over de eventuele Vietnambesprekingen. „Het kon wel eens zijn, dat de verklaringen van president Johnson over de vredes onderhandelingen en over zijn afwijzing een nieuwe presidentkandidatuur te aan vaarden vooral voor de binnenlandse politieke consumptie van Amerika be stemd is", zei hij hierover. Dit waren naast de zaterdag jJ. reeds gepubliceerde politieke rede van mr. Toxopeus de enige krasse uitspraken op deze liberale jaarvergadering. Zelfs de liberale jongeren en de kleine Amster damse liberale radicale kring hield zich bijzonder rustig. Men keurde het parle mentaire beleid van beide WD-fracties goed na enige zeer voorzichtige kritische opmerkingen. PARTIJRAAD P.v.d.A. Geen akkoord over linkse concentratie (Van onze parlementaire redactie) UTRECHT In de PvdA leeft veel kritiek op dc manier waarop partybe- stuur en Tweede Kamerfractie opereren. Over een linkse progressieve concentra tie met dc Radicalen, D '66 en de PSP zijn niet alle socialisten by voorbaat en thousiast. Ondanks dat er „heel veel af- gelacbten" was. zoals fractielieder drs. Den Uyl zei, zün zaterdag jL op de par tyraadsvergadering van dc PvdA in Utrecht bovengenoemde twee zaken dui- delijk aan het licht getreden. De party - raad was byeengeroepen op verzoek van de over het gevoerde beleid ontevreden zijnde federatie van jongerengroepen (FJG) en zU stond in het teken van „de herkenbaarheid van de oppositie", zoals drs. Den Uyl het op een persconferentie na afloop uitdrukte. (In de toekomst zul len de partyraadsvergaderingen open baar zün). Het waren vooral de FJG en de leden van de „jongemannenvereniging Nieuw Links" die zich op de vergadering weer den en deze herkenbaarheid kritiseer den. De kritiek spitste zich toe op punten als het beleid inzake de werkgelegen heid, Vietnam, de verkoop van gronden in de IJsselmeerpolders en de ontwikke lingshulp. In antwoord op de kritiek zei drs. Den Uyl, dat de Fractie een aantal initiatie ven voorbereidt, „die ook de vorm van wetsontwerpen kunnen aannemen". Zo komt men met een eigen operationeel plan voor het noorden en met een eigen nota inzake ontwikkelingshulp. De eis van de FJG dat de PvdA geen medewer king meer zou mogen verlenen aan par ticuliere kapitaalverstrekkin aan de ont wikkelingslanden vanwege daaraan ver bonden „neo-kolonialistische gevaren" werd door drs. Den Uyl afgewezen. Ter zake Vietnam eist de PvdA onvoorwaar delijke en algehele stopzetting van de Amerikaanse bombardementen op Noord- Vietnam. Gediscussieerd is ook over de kwestie van een eventuele belastingverlaging. De PvdA ziet niet in dat in deze regerings- peridoe een correctie van het progresie- effect tengevolge van inflatie mogelijk Is. Wel wil men een veiTfoglng van de belastingvrije voet in overweging nemen. Intussen eiste de FJG dat drs. Den Uul „scherper en emotioneler" gaat optreden. Het eigen socialistische gezicht moet voorop staan in het beleid, vinden de jongeren. Progressieve concentratie Uit de FJG en uit het momenteel in zichzelf sterk verdeelde „Nieuw Links", j dat overigens niet met eigen verklaringen na de partijraad kwam, kwamen voorts kritische opmerkingen over het te hard van stapel lopen rond de progressieve concentratie. Partyvorzitter dr. Tans en drs. Den Uyl verzekerden dat met de no dige omzichtigheid te werk gegaan zal worden. Ais men op den duur naar een linkse party wil zal de PvdA wel wat „hobbies" moeten prijsgeven, dacht drs. Den Uyl. Hij verstond daaronder „sym bolen, liederen, ornamenten, ons taaltje en ons sfeertje". Men is er echter tegen programma stunten van de PvdA op te geven. Het partijbestuur kreeg inmiddels van de partijraad toestemming om zelf het mo ment te kiezen voor het doen van con crete stappen en het aangaan van for mele besprekingen met de andere groe peringen. Het eventueel houden van ver vroegde verkiezingen was niet ter sprake geweest, verklaarde drs. Den Uyl des gevraagd nog. Drs. Den Uyl deelde voorts nog mede, dat ook gesproken was over geruchten inzake verkoop van het chemische be drijf van de Staatsmijnen aan een par ticulier chemisch bedrijf. Tot dusver is niet gebleken dat er iets van die geruch ten waar is. De PvdA zou ziqh er echter bij voorbaat tegen verzetten. ROTTERDAM (ANP) In de nacht van zaterdag op zondag heeft de Rot terdamse recherche de 23-jarige P. v. V. uit de Maasstad op heterdaad betrapt by een poging tot brandstichting in de kel der van een huis in Hoogvliet. Met de arrestatie van v. V. blijkt de politie een goede vangst te hebben gedaan, want de Rotterdammer bekende tijdens verhoren sinds januari van het vorig jaar in de Westhoek van Hoogvliet in totaal 18 branden le hebben gesticht. Van V. toon de daarbij voorkeur voor kelders en trapportalen. De branden die door de Rotterdammer werden veroorzaakt lever den een schade op van vele duizenden guldens. Ooievaar op nest Oudewater OUDEWATER Op het ooivaarsnest jp het stadhuis in Oudewater is weel een schilderij in de raadzaal, daterend Het nest van Oudewater behoort tot de bekendste van Nederland. De plaats van bet nest is zeer oud. Op het ogenblik Is er nog slechts een ooievaar, maar dat is ge- bruikelijk; het vrouwtje komt over het algemeen enkele dagen later nadat de man het nest in orde heeft gemaakt. Op een schilderij in de raadszaal, daterend j uit de 17de eeuw staat reeds een nest op 1 het dak afgebeeld. PARTIJLEIDER DUBCEK: Regering meer democratisch PRAAG (Reuter) Tsjecho-SlowakUe heeft vier politieke partijen, en we reke nen op ze dat ze samen de nationale po litiek uitvoeren, zo heeft de Tsjecho- Slowaakse communistische party leider Alexander Dubcek voor de radio ver klaard. De communistische partij, aldus Dubcek zal in de toekomst niet alleen de gehele verantwoordelijkheid voor de staatszaken op zich kunnen nemen. Wij willen niet dat de partij in de plaats treedt van economische en staatsinstel- Vandaag dient de nieuw gekozen pre mier Cernik zijn kabinet in bij de nieu we president Svoboda. De nieuwe rege ring bestaat uit mannen die een meer open en meer democratische maatschap pij willen. Hun namen zijn nog niet be kend gemaakt, zolang het Nationale Front, waarin de politieke partijen zijn vertegenwoordigd, de lijst niet heeft goedgekeurd. In de regering zullen ver moedelijk ook vertegenwoordigers van Hans Z. niet-communistische partijen zijn opge nomen: van de socialistische partij (de voormalige partij van Benesj), en van de katholieke volkspar tij. Van deze laatste partij had pater Plojhar als minister van Volksgezond heid al jarenlang zitting in de regering. Het centrale comité van die partij heeft zaterdag het vertrouwen in pater Ploj har opgezegd. Voordracht AR-voorzitter UTRECHT A.N.P.). Het centraal comité van de Anti-Revolutionaire Party zal als dubbeltal In de partyvoorzitters- vacature dr. W. P. Berghuis by het partyconvent, dat op zaterdag 25 mei byeenkomt, voordragen dr. A. Veerman te Ryswyk (Z.-H.), thans onder voorzitter van het centraal comité en dr. J. H. Jonker, advocaat en procureur te Amsterdam en oud-lid van het traal comité. Volkomen uitgeput liggen dete soldaten in een tvaseerette ïh de Amerikaanse hoofdstad. Dagenlang zijn zij rusteloos »w de weer geweest om een eind te maken aan JOHNSONDEBAT Delfgaauiv en Prins liepen de zaal uit (Van een onzer verslaggeversf DEN HAAG. Als één min stonden zaterdagmiddag de hoogleraren Delf- gaauw en Prins, eikaars felle tegenstan ders waar het de Amerikaanse Vietnam- politick betreft, op van hun plaats op de eerste rU van de grote zaal in het Haagse Amicitia. Mèt gespreksleider mr. N. KappeUne van Copello verlieten zU demonstratief de zaal. Zonder één woord kathederdiscussie, die zU op uitnodiging van het comité „Nederland Vrü" zouden houden. Zij voelden zich onmogelijk gemaakt door voorgaande sprekers, die de wind uit de zeilen van deze middag haalden. volledig onbevooroordeeld en objec tief debat over de toelaatbaarheid van de leuze „Johnson oorlogsmisdadiger •olgens de normen van Neurenberg en Tokio" van prof. Delfgaauw, tegen wie, zoals bekend, geen rechtsvervolging ia ngesteld. In de ..wandelgang" kon alleen de nadrukkeiyke belofte dat er ogen blikkelijk pauze zou worden gemaakt en niemand dan alleen de hooggeleerden het woord zouden voeren een grote flater voor „Nederland Vrij" voorkomen. „Dit is een volmaakte schijnvertoning", •ertelde de ontstemde prof Delfgaauw buiten de zaal de formidabel geschrok ken organisatoren. „Professor Prins en ik zjjn het wat dit betreft volmaakt eens. Dat er andere sprekers zijn is tot daaraan toe. maar dat ze zich ook nog duidelijk uitspreken over het discussie punt is voor ons onaanvaardbaar. Had den we dit van tevoren geweten dan waren we niet eens gekomen". Maar goed, het debat ging toch door. ondanks alles toch in de rust en de objectiviteit die men had gewenst. Prof. Prins gaf zijn opponent dc raad toch te bedenken welke associaties zijn kreet met zich brengt. „Neurenberg en Tokio" is de rechtspraak van overwinnaars over overwonnenen en zeker geen internatio nale rechtsorde. Het kan er een eerste stap toe zijn geweest, maar in vijfen twintig jaar is men dan nog geen stap verder gekomen. „Johnson oorlogsmis dadiger" is in Amerika slechts een poli tiek strijdmiddel van minder allooi, In Nederland weer eens nageaapt en, wat ernstiger is. daarmee ook uit zUn ver band getrokken. Prof. Delgaauw gaf toe. dat „de ene oorlogsmisdadiger de andere niet is" en noemde de door prof. Prins bedoelde gedachtcnassociaties dan ook niet op zijn plaats. Hij meende wel dat Neurenberg en Tokio niets méér zijn geweest dan „vergelding", als men er nu niets meer mee zou mogen doen. De schuld van Amerika aan de oorlog in Vietnam achtte hy bewezen. Hij vond het overigens weinig plezierig daarover te moeten spreken, juist nu er van vredesonderhandelingen sprake is. Trudeau nieuwe premier Canada OTTAWA (Rtr) De Canadese mi nister van Justitie, Pierre Elliott Tru deau, is tot leider van de regerende Li berale Partij gekozen en zal als zoda nig de opvolger worden van de demis sionaire premier Lester Pearson. De 46- jarlge vrijgezel Trudeau werd na vier stemmingen gekozen. Premier Pearson had eind vorig jaar al te kennen gegev en te zullen aftreden Wanneer Trudeau het ambt zal aanvaar den is nog niet bekend. Pearson heeft gezegd dat een periode van twee weken nodig is om zijn opvolger in de gelegen heid te stellen een nieuw kabinet te vor- MUIDEN (ANP) Dc Amsterdamse diamantair M. Asscher is in Muiderberg voor een waarde van 250.000 gulden aan diamanten bestolen. De heer Asscher, die op dc joodse begraafplaats in Mui derberg een begrafenis bijwoonde, had zijn auto voor de begraafplaats neer gezet. Toen hij na de plechtigeheid in zijn auto stapte, bemerkte hij, dat enige tassen met diamanten waren verdwenen. Schoolkinderen hadden gc-zien, dat een paar mannen via het tochtraampje van de auto de tassen weghaalden. Een doch tertje van de postcommandant van de rijkspolitie had nog geprobeerd haar va der tc waarschuwen, maar ze slaagden daarin niet. De postcommandant zelf had wel een auto gezien, waarvan de be stuurder zich, naar het hem voorkwam, verdacht ophield in de omgeving. Veilig heidshalve noteerde hij het nummer, maar later bleek de man met dc diefstal niets te maken te hebben. Trudeau is geboren in Montreal uit een Frans-Canadese vader en een Schot se moeder. De 46-jarige advocaat en hoogleraar is daardoor tweetalig. Aan vankelijk stelde hij zich socialistisch op. maar drie jaar geleden trad hij toe tot de Liberale Partij. Bij de verkiezingen van november 1965 kwam hij in het par lement. Trudeau is een echte federalist, die zich heftig heeft verzet tegen de se- peratistische beweging in zijn geboorte provincie, Quebec. Vliegtuigwrakken in Flevoland gevonden FLEVOLAND. (A.N.P.) In de polder zuideiyk Flevoland zUn resten van enige bommenwerpers zichtbaar geworden, doordat ze nu boven het water uitsteken. Kort nadat de drooglegging van deze nieuwe polder was begonnen .hebben vliegers van de Koninkiyke Luchtmacht al vliegtuigwrakken in het water waar- Een voorlpoige verkenning heeft uit gewezen, dat het hier om de restanten van twee bommenwerpers gaat, een vier motorige Amerikaanse B-17 (vliegend fort) en een eveneens viermotorige Brit se Sterling. Van deze Sterling zijn een twintig jaar geleden al stukken boven water gebracht, nadat vissers met hun netten aan het wrak waren biyven in afzondering in Soesterberg UTRECHT A.N.P.De van drie moorden verdachte Utrechter Hans van j Z. (25) is overgebracht naar een cel in de marechausseekazerne in Soesterberg. Hij zal daar blijven tot zijn zaak door de Utrechtse rechtbank dit najaar wordt behandeld. Deze beslissing, die tot stand kwam na overleg tussen justitie en po litie, is genomen omdat men Van Z. wil 1 vrijwaren tegen elk contact met (onder- 1 wereld-)figuren uit Utrecht. Hans van Z. was tot nu toe gedetineerd in het huls 1 van bewaring in Utrecht, waarvan het „klimaat" niet te best voor hem wordt i geacht. De Utrechtse politie heeft Van Z. niet dagelijks meer nodig omdat het onder zoek in zyn zaak is afgerond. De mare- chausseekazerne in Soesterberg is zeer I modern geoutilleerd. De 42-jarige heer Ralph David Aber- nathy, die altijd in de schaduw heeft gestaan van zijn thans gevallen lei der. moest vrijdag de plaats innemen van de man. die hij in talloze bijeen- IftlWtWl hMfl 1 oortcesleld als „De Mo- zes van de 20ate eeuw". En zoals Mozes ren Aaron had, zo had Martin Luther King jr. een Ralph Abernathy om op te steunen van het eerste be gin van zijn kruistocht voor de rech ten van de mens af. \bernathy heeft 17 maal met King in de gevangenis gezeten, het laatst in Birmingham in Alabama, vorig jaar. om een oud vonnis wegens minach- ing van de rechtbank uit te zitten. .We hebben in de gevangenis altijd .imen gebeden", zei Abernathy. Na de moord op King heeft Abernathy als al gemeen ondervoorzitter de plichten op zich genomen van voorzitter van de Southern Christian Leadership Confe rence (SCLC) die hij en King in 1957 hebben gesticht. Het was in de regel de taak van Abernathy, een gehoor In de juiste stemming te brengen voor de rede van King. „Wij hadden een filosofie en een theorie nodig om de beweging te schragen en in stand te houden", zei Abernathy eens. „We hadden cven- gomery, die in 1956 door bommen zijn getroffen. Hij is na sociologie te heb ben gedoceerd aan de staatsuniversi teit van Alabama 10 jaar de predikant der eerste baptistlsche negerkerk in Montgomery geweest. eens een praktische en nuchtere bood- spjp nodig. BUgevolg spraken wij beiden in elke grote vergadering. Ik heb nooit geprobeerd als 'n 2de dr. King op te treden". De kerk van Aber nathy was een van de vier in Mont- In 1961 verhuisde hij naar Atlanta, waar hij predikant werd van de baptistenkerk In West Hunter Street nabij 't complex van hoofdzakelijk door negers bezochte colleges. Hij heeft een vrouw en drie kinderen.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 5