Radio %£cidAe(2oiiAcwtt SPECTACULAIRE NBC-FILM OVER .RUSSEN IN DE RUIMTE' programma PallMall Export Vanavond via Ned. I PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 2 APRIL 1968 Klaar voor een nieuwe pagina m het K. V.P.-boek ÏI^E weten niet, of mr. Van der Stee op de dag dat hij eindelijk de K.V.P.-voorzittershamer in handen kreeg, van de Belgische zusterpartij een geluks telegram heeft ontvangen. Zo ja, dan zou hij zijn C.V.P.-collega hebben kunnen antwoorden, dat die bij zijn misère in Brussel maar goede moed moest houden, omdat de Katholieke Volkspartij na de grote wintercrisis bij het ontluiken van het voorjaar toch toegekomen is aan het schrijven van een nieuwe pagina in haar historie. Dat is een dubbeltje op zijn kant ge weest; want wat nt nog een kleine af- splintering blijkt te zijn, had zeer wel een compleet faillissement kunnen wor den. Net bijtijds hebben de leidende figuren met medewerking van mr. Van Stee zelf kunnen voorkomen, dat wat we gemakshalve maar de linker vleugel noemen, in haar geheel de K.V.P. vaarwel zou hebben gezegd. In dat geval was er een geheel andere politieke prognose van het bureau- Veldkamp uit de bus gekomen, met een resultaat waarover men zich bij Partij van de Arbeid, D '66 en Partij Radicalen in de handen zou hebben gewreven. T\E gehele nieuwe bestuurssamenstel- ling wijst erop, dat men bij de KKatholieke Volkspartij niet begonnen is een oude bladzijde nog eens te her schrijven, maar dat het wel degelijk gaat om het begin van een nieuwe bladzijde in het boek van haar historie. Het dagelijks bestuur van de partij is grondig vernieuwd, grondiger dan ooit een politieke partij in Nederland al thans een der traditionele democratische partijen na de tweede wereldoorlog gedaan heeft. De inbreng van de radicale groep is betekenisvol en ook de groep van nieuwe bestuursleden die niet ge acht willen worden radicaal te heten, betekent een breuk met de traditie. In feite staat in ien naast dit nieuwe dagelijks bestuur 'de persoon van de fractievoorzitter als eerste politieke lei der natuurlijk wel als een herinnering aan de vorige bladzijde, maar we ge loven ons niet te vergissen, wanneer we stellen dat drs. Schmelzer in het nieuwe gezelschap eerder de overbrugging tus- verleden en heden dan een reprise het verleden vormen zal. Zelfs wie de herinnering aan de „nacht van Schmelzer" nog niet helemaal wegge slikt heeft, moge bedenken dat toen de druk eerder vanuit het partijbestuur naar de fractie dan omgekeerd is gegaan. Dan moet men natuurlijk beslist niet het sprookje gaan vertellen, dat drs. Schmelzer feitelijk precies hetzelfde wil als drs. Aarden of zelfs maar als drs. Bogaers. In volle discussie voor ons is evenwel, of de weg die drs. Schmelzer kennelijk de laatste maanden voor ogen heeft zien staan een slechtere is dan die van de meest geprononceerde radicalen. B ijhet beoordelen van die weg moet men dan minder denken aan het systeem dan aan het doel dat men met behulp van het systeem begeert te bereiken. UET nieuwe bestuur moet nu zijn koers 11 gaan bepalen: een verre van gemak kelijke, maar hoogst belangrijke taak. Nog vóór de bestuursoverdracht hebben we in dit verband twee urgente taken genoemd: ten eerste de verdere studie van de plannen met betrekking tot de christen-democratie en ten tweede de beoordeling van het contact met het regeringsbeleid zoals dit door het kabinet-De Jong voorgesteld en mede door de K.V.P.-fracties beslist zal wor den. Hieruit zal men de synthese moeten zien te vinden tussen datgene wat de K.V.P. anno 1968 als ideaal bereikt zou willen zien en wat ze realiter bereik- ziet. Onverantwoordelijk zou het zijn de kiezers straks bij de stembus iets voor te schotelen wat redelijkerwijze niet bereikbaar moet worden geacht. Op die manier kan men misschien wel tijdelijk wat stemmen winnen of her winnen, maar het algemeen belang wordt er niet mee gediend. Bestendig vertrou wen, naar onze smaak iets wat onlos- rrtaakbaar aan het algemeen belang ver bonden is, wordt alleen bereikt wanneer men ook concreet de offers noemt die nodig zijn om een ideaal zo dicht moge lijk te kunnen benaderen. 1ITE hopen dat het nieuwe bestuur onder voorzitter mr. Van der Stee zijn taak op die manier zal proberen uit te voeren. Ook wanneer de prijs daarvoor zou moeten zijn, dat na de volgende ver kiezingen de K.V.P. inderdaad niet meer de partij met de grootste Kamerfracties zou blijken te zijn. NEDERLAND I STER (reclameultzendingen oi 18.55, 19.03, 19.56 en 20.16) NTS 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort KRO 19.06 uur: Spitsuur, j eugdprogramma NTS 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uur: Russen in de ruimte, documentaire (kleuren-t.v.) 21.10 uur: De wrekers, t.v.-serie (kleuren-t.v.) 22.00 uur: Vanavond in Nieuwspoort HILVERSUM I KRO 20.45—21.25 uur: Dinsdagavondtheater 23.00—23.30 uur: Kontekst, magazine BZN 22.30 uur: Dank u wel astublieft! NTS 22.50 uur: Tweede journaal 22.55 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (reclameuitzendingen om 18.55 en 20.16 uur) NTS 18.50 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Suriname en de Ned. Antillen, t.v.-reportage (kleuren-t.v.) 19.15 uur: Van gewest tot gewest HILVERSUM II AVRO 20.50—22.00 uur: Weens operette programma NRU 22.55—23.55 uur: Muziek van deze et 19.35 uur: De 21ste eeuw, t.v.-se (kleuren-t.v.) 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Dubbelspion, t.v.-ser (kleuren-t.v.) 21.10 uur: Denkbeeld, schakelprogramma 22.00 uur: De mammoetwet 22.30 uur: Tweede journaal Televisie morgen cr«FRLAND I AVRO 17.00 uur: Geen woorden maar daden 17.35 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 ADVERTENTIE Open strijd om het Witte Huis JOHNSONS beslissing zijn Vietnam koers radicaal te wijzigen is niet los te zien van zijn tweede beslissing: geen nieuwe ambtstermijn meer te aanvaarden. Deze laatste beslissing lijkt definitie*, en schijnt te zijn genomen onder druk van Lady Bird, die haar man in de vier jaar van zijn bewind een oude man heeft zien worden. Dat deae beslissing een manoeu vre zou zijn zoals Nasser uithaalde om het volk in weeklagen te doen uitbar sten als een garantie voor herverkiezing, la niet meer dan een goedkope conclusie. In leder geval 16 het opgeven door Johnson van zijn verdere presidentiële aspiraties een dramatisch besluit. De pre sident die gehoopt had dank zij een „great society" de geschiedenis van zijn land in te gaan als een groot vredespresi dent, heeft al zijn plannen voor rassen integratie, onderwijs, woningverbetering, stedenplanning en noem maar op, zien kapotslaan op die ellendige oorlog. Hij hoopt waarschijnlijk straks nog te kun nen rekenen op de titel van vredebrenger in Vietnam. Zonder Johnson en eventueel zonder Vietnam krijgt de verkiezingscampagne overigens een heel ander aanzien. In plaats van tegen iets of tegen iemand zul len de kandidaten zich ergens vóór moe ten uitspreken. En dan is het de vraag wie van de drie de meest interessante papieren kan tonen, aan de negers bij voorbeeld. Het is ook de vraag of de drie kandidaten van nu, Nixon, McCarthy en Kennedy eventueel aangevuld met Wallace het onderling gaan uitmaken. Kennedy en McCarthy bijvoorbeeld be horen tot dezelfde vleugel in de democra tische partij, en het is nog lang niet zeker of de vleugel van het Witte Huis door het vertrek van Johnson ineens verlamd is. Na de verrassingen van Romney, Mc Carthy, Rockefelle, Kennedy en Jonhson, zou Immers Humphrey wel eens voor een nieuw spektakel kunnen zorgen. Hoopvol op weg naar de vrede DE beslissing van president Johnson de bombardementen op Noord-Vietnam voor het grootste gedeelte te staken en zich de rest van zijn ambtstermijn in te zetten voor het bereiken van de vrede in Vietnam, is even onverwacht als hoop gevend. Weliswaar is generaal Westmore- land, ln veler ogen beladen met de schuld van voortdurende escalatie van de oorlog, reeds van het front teruggeroepen. Maar niets wees erop dat Washington deze stap van het stoppen van de bombardemen ten zou zetten zonder een duidelijk teken van goede wil uit Hanoi. Aan de andere kant is het niet onwaar schijnlijk dot Washington het niet ver antwoord achtte de openbare mening nog langer te trotseren. Daar komt bij dat een aantal rassenrelleh vorige week heeft duidelijk gemaakt dat de hete zomer dit jaar weieens heel vroeg kan beginnen. En de binnenlandse problematiek van Ame rika houdt ten nauwste verband met de geldverslindende oorlog ln Vietnam. Het besluit van Johnson heeft dus wel iets weg van een capitulatie, in de hoop op een overwinning in die andere oorlog, te gen de armoede. Na de stap van Washington is het wachten op die van Hanoi. Misschien re kent Noord-Vletnam erop dat de vredes wil ln Amerika, dank zij de verkiezings campagnes, zo sterk wordt dat een com plete overwinning slechts een kwestie van tijd is. Maar dat zou onverstandig zijn. Dan staat namelijk niet alleen veel good will in 't westen op het spel, maar bestaat ook de kans dat een mislukking van Johnsons vredespolitiek wordt gevolgd door een onzekere maar harde toekomst onder Nlxon. En dat wordt Hanoi door niemand toegewenst. Het populaire boek Ook buiten boekhandel verkrijgbaar AMSTERDAM (ANP) De besturen van dc Koninklijke Nederlandse Uitge versbond en de Nederlandse Boekverko persbond hebben voor de ledenvergade ringen van 23 april voorstellen opgesteld om te komen, enerzijds tot een ruimere verspreiding van het populaire en het goedkope boek. ook buiten de gespeciali seerde boekhandel, anderzijds tot een MINISTERS VINDEN; VARA-uitzending bomaanslagen onbetamelijk (Van onze parlementaire redactie DEN HAAG Dc VARA-radio-uitzen- ding van 6 maart J.I., waarbij een lid van de zogenaamde 1-meibcwcglng commentaar gaf op de ln Den Haag ge pleegde bomaanslagen, was onbetame lijk. Dit is de mening van de ministers Klompé en Polak. De regering zal ech ter geen maatregelen nemen. De minister hebben dit meegedeeld in antwoord op vragen van het Eerste-Ka- merlid Snoek (Boerenpartij). „De uit zending is niet zodanig onhoorbaar ge weest, dat zij tot bijzondere maatregelen van de regering zou dwingen", aldus de beide ministers. „Wel zijn wij van ning, dat de uitzending de grenzen 'tgeen hier te lande als betamelijk wordt gezien, heeft overschreden. De uitzending heeft echter geen strafbaar feit opgele verd, met name niet de door de heer Snoek genoemde opruiing", aldus de be windslieden. versteviging van de positie van juist deze gespecialiseerde boekhandel door rationalisatie en door sanering van de voorraadposltle. De uitgevers zien de gespecialiseerde boekhandel als het aangewezen interme diair tussen uitgever en publiek, zo wordt van de zijde van genoemde bon den in 'n communiqué meegedeeld. Uit gevers en boekverkopers hebben door 'n sluitend geheel van leveringscondities de collectieve handhaving van de vaste prijs, overeenkomstig de door de c held daartoe gegeven bevoegdheid, bij de nieuwe maatregelen integraal veilig gesteld. Om het populaire boek en het goedkope boek te mogen verkopen, dient de we derverkoper in het handelsregister te zijn ingeschreven (ook) voor de verkoop var) boeken en zich te verplichten tot handhaving van de vastgestelde prijs. Na aanvaarding van de voorgestelde regeling door de ledenvergadering van de beide bonden en de ledenvergadering van de vereniging ter bevordering van de belangen des boekhandels, zullen deze met ingang van 2 mei 1968 van kracht worden, aldus het communiqué. Huisvesting studenten blijft bij Onderwijs (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het beleid ten aanzien van de studentenhuisvesting zal niet worden verschoven van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen naar dat van Volkshuisvesting. Minister Schut zegt dit aan het Tweede-Kamer lid Wiegel (VVD), die om een dergelijke verandering had gevraagd. Minister Po lak zegt, mede namens zijn collega Veringa, geen aanleiding tot deze over brenging te zien, omdat het probleem van de studentenhuisvesting te zeer ge bonden is aan het totale onderwijsbe leid. muziek. (7.30-7.35 Van de voorpagina, pers overzicht.) VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.11 Actualiteiten. 8.20 Lichte grammfoonmuzlek (vervolg.) (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje voor de vrouw). 9.00 Stereo: Klassieke kamermuziek (gr.). 9.40 Schoolradio. 10.00 Lichte grammofoon- 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Stereo: Frag menten uit de opera Zar und Zimmermann, v. Lortzlng (gr.). 12.22 Voor het platteland. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 13.11 Actualiteiten. 13.25 Licht orgelspel. 13.45 Gesproken pditret. 14.00 Voor de kin- DINSDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 18.00 Fan- zending van de Communistische Partij van Nederland. 18.30 Nieuws. 18.46 Actualitei ten. 19.05 Licht ensemble en solisten. 19.40 Concillepostbus. 19.45 Zoekend gelo- ziek. 15.15 Planorecital: semt-klassleke mu ziek. 15.35 Residentie-orkest met koor en solisten: gewijde muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Sociëteit Zestig minuten voor boven de zes tig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Voor de Jeugd. HILVERSUM III (140 m en FM-kanalen) 20.00 Klassieke en moderne kamermuziek (opn). 20.45 Pierrot aan de lantaarn en: Een dylle, twee dramatische gedichten. 21.25 Arnold Schönberg. 22.00 In kort bestek: ra- dlo-essay over het Nederlandse korte ver- we langspeelplaten. 10.30 Ramblers6 RadYo Reprises. NRU: 11.00 Nieuws. 11.03 Ope retteklanken. 11.30 Grenzenloos: muziek uit alle windstreken. (12.00 Nieuws.). 12.30 Musicalfragmenten. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Actualiteiten. 13.06 Zet 'm op: vrolijk De zingende kerk, muzikale l.ezing. 23.00 Contekst - magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.30 Zin: lledjespro- ÜILVERSUM II (298 m)AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.25 Zingen zlek-Boetiek. 15.00 Nieuws. 15.03 Arbeidsvi taminen: populair verzoekplatenprogramma. 16.00 Nieuws. 16.03 Poptopnonstop: verzoek platenprogramma. 17.00 Nieuws. 17.02 Ac tualiteiten.^ 17.05-18.00 Zingende Bougie: ge- spel: lichte muziek. 19,00 Trefpunt: discus sierubriek voor actuele zaken. 19.30 Nieuws. 19.35 Hersengymnastiek. 20.00 Wie „Waagt" die zingt: volksliedjes. 20.30 Stereo: Licht orkest. 20.50 Operettemuziek (gr.). 22.00 Stereo: Lichte orkestmuziek en gitaarspel BRUSSEL Ned. (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, me dedelingen, programma-overzicht en SOS- berlchten^vcKir^ de ^schippers. 12.48 lichte mu- (opn.). 22.30 Nieuws. 22.40 Radiojournaal. NRU: 22.55 Muziek van deze eeuw (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL (Ned. 324 m): 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportult- slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Grammofoon muzlek. 18.35 Wegwijs wezen. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Schoolradlo. 14.20 Lichte muziek. 14.3( Waarom wij niet? 14.50 Koorzang. (15.00 Nieuws). 15.15 Voor de kinderen. 16.00 ziek voor de Jeugd. 17.00 Nieuws, weerbe richt en mededelingen. 17.15 Tophits. WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.0 vs. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo leke grammofoonmuzlek. 7.30 Nieuws Muziek uit Argentinië, rstanden. 9.40 Voor de kleuters, rmonlsch orkest van Oslo (gr): 1.02 Plek-Uur: amusementsf 1.50 Actualiteiten. KRO: 12.00 1 twee: gevarieerd program Chicago; moder liedjes. 17.15 Ree Lichte grammofoon- HILVERSUM II (298 m) Vt Nieuws en ochtendgymnastiek, clallstlsch strijdlied. 7.23 Lichte gra ADVERTENTIE „Oliver Twist" voor NCRV-tv HILVERSUM Vele kflkers zuUen zich wellicht hcrinroren, dat de NCRV het vorige seizoen een dramatisering op het scherm heeft gebracht van „Davld Copperficld" van Charles Dickens. Op nieuw gaat de NCRV thans een door de BBC geproduceerde tv-serie uitzenden. Ditmaal is de keus gevallen op „Oliver Twist". Constance Cox maakte deze televisie serie naar Dickens' gelijknamige roman. De kijker zal kennis maken met de lot gevallen van een Londense weesjongen ln het begin van de negentiende e ..Oliver Twist" is een van de bekendste boeken van Dickens. Het wekte niet alleen veel ontroering, maar heeft er in belangrijke mate toe bijgedragen, dat de sociale wantoestanden langzaam maar zeker ln Engeland gingen dwijnen. De tv-serie omvat dertien epi soden, die in ruim een maand vla Nederland II zullen worden uit gezonden. De eerste aflevering komt zaterdag 13 april om 20.20 uur op het scherm. minister zendtijd (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De radicale partij heeft, gisteren bij het ministerie van C.R.M. een aanvrage om politieke zendtijd in gediend. Verwacht wordt dat eer ministeriële beschikking over deze zend tijd mogelijk nog deze week kan af komen. Iedereen kan een lange sigaret maken. Maar daar gaat het niet om. En de echte selectieve roker weet dat Die aarzelt niet en vraagt meteen om King Size Pali Mall Export. Want mèt of zonder filter. King Size Pall Mall Export is het echte waarmerk van veel meer kwaliteit! 20 Pall Mail Export f.1.50 Begin dit jaar zond de Amerikaanse televisiemaatschappij N.B.C., onder de titel „The Sovjets in space", een docu mentaire in kleur uit over de Russische ruimtevaart. De K.R.O.-t.v. neemt deze film vanavond (Ned. I. 20.2021.10) over. Voor de eerste keer in de ge schiedenis was het een buitenlandse televisiemaatschappij gelukt van de Russische autoriteiten toestemming te krijgen filmopnamen ie maken van ruimtevaartcentra, die tot op dat moment zelfs voor Russische film ploegen taboe waren. Eén van die ge bieden is het Centrum voor Kosmische Lange Afstand Communicatie van de Sovjet Academie in de Krim, aan de kust van de Zwarte Zee. De N.B.C. kreeg voorts de beschikking over de officiële film uit de Sovjet archieven van de lancering, zeven jaar geleden, van de eerste bemande Rus sische Vostokraket. Deze film laat o.a. zien hoe Joeri Gagarin, na slechts negen maanden intensieve voorbereiding, in een omgebouwde stadsbus, geschaduwd door een plaatsvervanger, German Titov, naar de basis wordt gereden om daar de lucht in te gaan. De documen taire geeft een indruk hoe er met de toekomstige ruimtevaarders wordt ge- experimenteerd. Deze experimenten beginnen in een Moskous ziekenhuis. Eén van de onbekende toekomstige ruimtevaarders, de testpiloot tweede klas Andrei Korniev, wordt voorzien van elektroden, om op deze manier de reacties van zijn lichaam vast te stellen. En terwijl dag na dag militaire piloten worden beproefd, worden in het jeugd- pionierspaleis in Moskou jongens en meisjes, gekleed in vliegerspark, bij wijze van spel, rond gedraaid in de „centrifuge". Dit pioniershuis krijgt regelmatig bezoek van ruimtevaarders. De N.B.C. filmde het bezoek van Popo- vitsj. Het team was ook aanwezig toen Popovitsj op zijn rug liggend tijdens een onderzoek op de centrifuge werd rond geslingerd, waardoor het lichaam onder een spanning komt, die zesmaal zo groot is als de normale zwaarte kracht. Officiële archieffilms laten zien hoe op de meest bizarre manieren de zenuwen, het coördinatievermogen en oriëntatievermogen worden beproefd. N.B.C.-News kreeg geen toestemming om in Baikonoer te filmen. Op last van de Russische autoriteiten reisde een Russische filmploeg erheen om voor de N.B.C. opnamen te maken. Deze kwam terug met de eerste filmbeelden van de stad Zwezdograd. De plaats komt niet op de atlas voor. De enige man uit een niet-communistisch land, die hier werd toegelaten, was generaal De Gaulle. Op nauwelijks dertig kilometer afstand Vier Riittfiifu-he kosmomi utm on r ui r belevenissen de K.R.O.-t.v. vanavond een documentaire uitzendt. Van links naar rechts: G. Titov, P. Popovioh, A. Leonov en A. Nikolayev. van het centrum van Rusland ligt een dorp dat eveneens taboe is voor vreem delingen. Hier wonen de kosmonauten Het werd in 1960 gesticht en telt 1200 inwoners, onder wie toekomstige r tevaarders, technici en hun gezinnen. Ook hier filmde de N.B.C. Ruimtevaarders blijven, zo blijkt uit deze documentaire, na hun vlucht dan gelijk in training. Het meest belang rijke onderdeel hiervan is vliegen. Joeri Gagarin trainde, evenals German Titov, in een Mig 21-jachtvliegtuig. Be halve dat volgen de ruimtevaarders een vijfjarige cursus aan de techni sche hogeschool van de Russische lucht macht. Voordat het Centrum voor Kos mische Lange Afstand Communicatie, gelegen op het terrein van een staats boerderij, officieel in gebruik werd ge nomen, filmde het N.B.C.-team de ver richtingen van een groot aantal des- De redevoering van president Johnson was. wat het feitelijke nieuws betreft, in een paar alinea's samen te vatten. Toch zond de AVRO ze gisteravond ge heel uit en terecht, omdat deze inte grale uitzending op een bepaalde ma nier meer zei dan lezen en herlezen van de volledige tekst zou kunnen doen. Het nieuws wisten we al, maar nu za gen we het met eigen ogen: Johnson is tijdens zijn ambtsperiode een oud en vermoeid man geworden. Er zat iets enorm tragisch daarin. Johnson is zijn leven lang een ambi tieus man geweest. Zijn grootste ambi tie was de geschiedenis in te gaan als een van de „Grote Presidenten" van de Verenigde Staten. Hij heeft het niet gehaald. Hij weet dat en hij werd er een vermoeid en ontgoocheld mens. door. De tv-beelden van gisteren toon den dit onbarmhartig scherp. „Nieuws" bevatte de uiteending niet meer, als „document humain" leverde ze een programma op om nooit te vergeten. We geloven overigens dat de AVRO er beter aan gedaan had om haar uit zendschema ongewijzigd te laten en de telcrecording van Johnsons rede aan het slot van de avond te plaatsen. Dat zou meer in overeenstemming zijn ge weest met het belang van de tv-consu- ment die over het geheel, geloven we, aan de „paar alinea's" genoeg heeft en zich niet druk maakt over de subtiele bespiegelingen waartoe deze integrale uitzending konden leiden. Want het werd met deze vroege „extra" wél een „zwaar avondje". De documen tatie „Voor miljarden weg" woog óók stevig. Overigens een goed programma, vol deugdelijke informatie over tal van kanten van de wegenbouw, o.m. de pri meur bevattend van wat het ons de ko mende 15 jaar gaat kosten (20 miljard, t.w. 11 miljard rijkswegenplan en kos ten voor provincies en gemeenten van elk 4Vi miljard) en daarenboven vaak (vooral in vogelvluchtopnamen)/ verras send goed filmwerk. Tussendoor: een wat snelle (na ruim drip maanden al) herhaling van een aardig programma van Corr.v Brokken en tot slot, wat te laat om goed tot tjjn recht te komen „Dat mag geen mam hebben". Onder deze pretentieloze titel presenteerden drie Haagse Comedlan- len Dolf dc Vries (tevens auteur van de meeste teksten), Kees Coolen en An ne Oostveen een cabaretprogramma dat Inderdaad weinig pretenties had, maar dat erg vriendelijk aandeed. De presen tatie was zoals men van Haagse Come- dianten verwachten mag. Dolf en Kees bleken bovendien nog redelijk te kun- nen zingen óók. Vg. kundigen. Het team werd ook toege laten tot het kosmisch zendstation, waar de laatste contactman tussen de aarde en de ruimte zijn werk verricht. Dit zendstation is onder de grond ge-

Leidse Courant | 1968 | | pagina 2