m Grote agenda voor gemeenteraad Voorschoten BETA) DIG ABONNEMENTSGELD PER GIRO PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 30 MAART 1968 D. VOORTMAN NAM AFSCHEID VAN PROF. VAN DER LEECWSCHOOL ER KOMT WEER EEN HALTE VAN DE N.S. De aula van de Prof. Van der LeeuuMchool zat gistermiddag vol met een groot aantal genodigden, toen de heer D. Voortman met zijn vrouw en twee dochters binnenkwam 0111 als hoofd wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd afscheid te nemen. De aula was opgeluisterd met vele bloemstukken. Omdat wethouder Sannes door ziekte verhinderd was, mocht burgemeester Van der Willigen de spits af by ten. Deze liet heel kort de loopbaan van de heer Voort man de revue passeren. Geboren in 1003 in Den Haag vertrok laatstgenoemde als jonge onderwijzer naar Roswinkel (gemeente Enimen). Via Den Haag, Aalsmeer, 15 er gum en Drachten kwam hij in 1040 in Leiden terecht, waar hjj was benoemd 1 de Pieterskerkstraat. Later volgde Leids ulo-onderwijs „U heeft in belangrijke mate vorm ge geven aan het ulo-onderwUs in Leiden", aldus de burgemeester. Hoewel vakken nis de nadruk hoeft, had U ook met de opvoeding van de pubers te maken, maar daar had l' geen problemen mee. U heeft hun vertrouwen gewonnen en daar door had 1' gezag". Naast de verhouding van de leerlingen noemde de burgemeester ook het leiding geven aan het personeel, het contact met ouders en collega's. „Ook de verhou ding met het stadhuis werd bij U ge kenmerkt door grote openheid en bereid heid". Namens de gemeente dankte hij de scheidende heer Voortman voor het werk, dat hij in het belang van het on derwijs heeft gedaan. Als tweede spreker voerde dr. J. W. Blom, rector van het Rembrandtlyceum, het woord. Hij uitte zijn dankbaarheid voor de prettige samenwerking en de persoonlijke zorg voor de leerlingen. Met name wees hy op de waardevolle advie zen, die de heer Voortman in het kader van de scholengemeenschap heeft ge- gegeven. Namens de hoofden van de openbare ulo-scholen dankte de heer J. L. C. de Wilde het scheidende hoofd voor zijn collegiale omgang. Deze dank werd tastbaar gemaakt met èen forse kist si garen. De heer S. Koopmans deed dit namens de collega's van de bijzondere ulo scholen. Oud-leerling Wim Oudshoorn belicht te een „buitenschoolse" activiteit van hem. Met hart en ziel heeft hy zich in gezet voor de Leidse korfbalbond, waar- by vooral zijn sportiviteit was opgeval- De heer A. Lngerwey vertegenwoor digde de gcmeenteiyke .schoolsportcom missie. Veertien jaar is hét hoofd Voort man actief voorzitter van deze commis sie geweest. By zyn afscheid als voor zitter Is er geen aandacht aan besteed. Dat is een reden te meer om er nu op terug te komen, aldus de heer Lager- Alphense politie sloeg goede slag Met de arrestatie na een enerveren de korte klopjacht, in de nacht van maandag op dinsdag, in de omgeving van de Van Nesstraat te Alphen aan den Rijn, van de 35-jarige Duitser A. A. B. T., gedomicilieerd te Withum, heeft de Alphense politie hoogstwaar schijnlijk een goede slag geslagen. In deze gemeente heeft de man, zo als w|j reeds meldden, een aantal auto-radio's gestolen uit geparkeerde wagens, alsmede een kauwgomballen- automaat. Bij het verhoor door hoofd inspecteur N G. Groothuyse, die aan de jacht op de gesignaleerde vreemde ling leiding had gegeven, heeft de Duitser ontkend en blijft nog ontken- I nónnade het publiek zuiverder tegen- nen, dat hij de in zijn in de omgeving over de spelers te brengen, zodat zijn geparkeerde Duitse auto, voorzien van „stuk" een inleiding tot een toekomstig een Nederlands kenteken, gevonden en nu nog experimenteel toneel is. aparaten had gestolen. De schuld hier- Handke zegt van zichzelf dal hij niet voor gaf hij aan partner, die in die geëngageerd is, als hij schrijft: ..Ik nacht erin geslaagd was te ontkomen intereseer me niet voor de zogenaamde Maar een speurhond wees in elk geval werkelijkheid, als ik schrijf." Ook wil hem als de persoon, die met de de- hij zijn kritiek tegen een bcpaaldi wey. Hy overhandigde een kipt sigaren. Ook oud-collega Meijer sprak enkele woorden, waarin hij de scheidende Voort man vast welkom heette in de grazige pensioenweiden. Concierge P. van Rossum van de ulo school overhandigde (het wordt haast eentonig) een kist sigaren en een bloem stuk. Tot slot sprak de heer P. de Graaf na mens de docenten. Hij liet een aantal kleurendia's zien van de oude school aan de Pieterskerkstraat, die de heer Voort man als geschenk kreeg aangeboden, waarna mevr. M. E. van de Poel-Verde- gaal dit cadeau aanvulde met het ge schenk van de oudercommissie: een dia projector. Ecu voltallige raad boog zich neei over een 34 punten tellende agenda, dii naderhand werd teruggebracht tot 88, toen men om half twaalf besloot punt 18 van de agenda, dat eerst was overge slagen, over te brengen naar de raads vergadering van 26 april. Dit betrof het opgestelde werkschema en Investerings programma van de gemeente. Een punt van de agenda, waar heel veel over praat zal worden. Over het verslag de brandweer was de raad ingenomen. Voorschoten kan tevreden zyn ovei apparaat. Fiscale schadeloosstelling op- genomen in een overeenkomst kostte de i gemeente geld. Het betrof hier de scha- deloosstelllng aan de lieer Zwetsloot. Een I door de gemeente gegeven woord dient voor de burger waar gemaakt te worden. Een gedane toezegging moet worden ge- 1 honoreerd. De raad stelde 910,be- I schikbaar voor luiken aan de Kimaboeve. I Vernielzucht tegengaan is een opvoe dende taak van de ouders. Met het voor stel inzake verbeteringen aan de Rou- boslaan en een betere bewegwijzering op de Papelaan nabij het Station, waardoor een belangrijk kruispunt Wijngaarden- laan-Kon. Julianalaan wordt ontlast kreeg de instemming. De gemeente krijgt een betere en verder dragende ge luidsinstallatie. De raad ging met het voorstel accoord. De nieuwe apparatuur kost 2.600. - te gebruiken bij festivi teiten en calamiteiten. Alle fractievoor zitters waren er verheugd over. dat de N.S. de trein in Voorschoten weer laten stoppen. Minder verheugd was men met de gestelde voorwaarden van de N.S. die bebouwing wenst ln een straal van 1000 meter rond het station. Men was be vreesd dat hierdoor het dorp in twee woonhelften wordt gesplitst en waardoor langere wachttijden bij de overgang noodzakelijk zullen worden. Er komt commissiriaal overleg. Een werkgroep is gevormd en deze zullen alle proble men bespreken. Het stoppen van de trein in Voorschoten kost de gemeente veel geld. Er moeten parkeerplaatsen komen, voor welke aanleg de gemeente dient te zorgen. Elke parkeerplaats kost 1400 gulden per plaats en er dienen er 500 te komen. Bovendien zal de gemeente moeten zorgen voor een goede aanslui ting van het plaatseiyk vervoer met het station. Hierna kwam in behandeling een voorstel van de commissie ad hoe inza ke de huisvesting van het gemeentelijk apparaat boven Albert Hein. De gehele raad ging accoord met het bouwplan. Het blijft echter een dure zaak. De bouw- „H00GGEEERD PUBLIEK" ALS SPEL WEINIG OVERTUIGEND Stuk werd goed gespeeld Het toneelstuk „Hooggeëerd publiek", naar „Das Publlkum" van Peter Handke, is ons niet meegevallen. Misschien had de regisseur, John van de Rest, een andere opvatting van het stuk moeten hebben en de tekst meer als leidraad moeten han teren, 0111 het publiek de kans te geven ertussen te komen, maar- of het stuk dim zou zyn geslaagd, Is nog sterk te betwijfelen. Aan het spel lag het niet. Met de grootst mogelijke verve werd het spel ge speeld. Het ging aldus: anderhalf uur lang wordt het publiek toegesproken, ge prezen, geplaagd en uitgescholden. Dit ln een razend tempo en zonder reëele gele genheid om in opstand te komen. IJANDKE HEEFT een sarkastische afrekening met het theater en het theater en het theaterpubliek gemaakt. Hy spot met de toeschouwers die „ge zapig achterover hangen" en met de recensies, die steeds met dezelfde ste reotiepe volzinnen gereed komen. Ook de vertolkers van het toneel worden bespot in wezen staan de vier spelers zichzelf te bespotten. Uiteindelijk is het stuk zoals het ten tonele wordt gevoerd een langdurige aanval, in de eerste plaats op het pu bliek. Daarom had men juist het pu bliek een kans moeten geven ertussen te komen. Ze (het publiek) kwam er wel tussen, maar dat was meer om een zekere teleurstelling af te reageren. Die teleurstelling was al van te voren aangekondigd, dus degenen die ondanks dat toch zijn gekomen, „hebben erom gevraagd" Dat afreageren gebeurde dan ook door middel van fluiten, schreeuwen en het zingen van d'aloude corpsliederen. Als zodanig was het dan ook weinig pretentieus. Serieuze op merkingen die uit het publiek kwamen, gingen verloren in de snelheid waar mee het stuk werd gebracht. Zoals door één der spelers werd gezegd: „Iedereen die een opmerking maakt naar iets wat in de tekst voorkomt, komt bedrogen uit. Hij wordt gefopt, want een stuk of vijf volzinnen later beweren weer het tegendeel. Eigenlijk kan je het beste lui achterover liggen en de storm maar over je heen laten gaan." tiek te spuien zonder plaats open te laten voor een fundamenteel antwoord, is te betwijfelen. IN DE PAUZE en daarna gaven de spelers uitleg bij het stuk. Die uitleg was in de trant van „als je erop reageert ben je gefopt" en inderdaad was dat een dooddoener die alle vragen af kon kap pen. Als dót alleen de bedoeling is, alle diskussie van te voren af te sluiten, dan heeft het stuk m.i. weinig nut en even weinig zin. In dat geval is de avond min of meer verknoeid te noemen. Maar door het persoonlijk kontakt met de spe lers wordt veel gered. Die spelers waren Jan Kieboom. Wik Jong8ma, Joop Keesmaat, Hans Pau wels en Siem Vroom. Op het toneel wa ren vier sprekers, maar de souffleur werd waarschijnlijk óók meegerekend. liet was gegoten. Aan het spel lag het ook niet. Het stuk was provocerend zon der meer en als zodanig werd er weinig of geen kans tot verdediging gegeven. Als ervaring was het geheel interes sant, maar vrijwel uitsluitend daarom. „Weer eens wat anders!" Elke vernieu wing hoeft geen verbetering te zyn. A. van D. kosten zyn duurder dan geraamd doch de tegenvaller blyft binnen aanvaardba re grenzen. De heer Franken van de KVP had bezwaar tegen de trappen, die in het ontwerp staan, om het gemeente lijk apparaat te benaderen. Het bouw- planis sober en goed. Er is uitgegaan van 8 m2 per ambtenaar en dde kosten bedragen 172.— per m2, terwijl de ryksoverheid cyfert met 260,per m2. De entree verlagen zal niet mogelijk zijn. Wel is mogeiyk een liftje voor in validen te plaatsen. Ook het huurcon tract met A.H. vond men redeiyk en bil lijk. Grond voor provincie De provincie heeft grond nodig van Voorschoten in verband niet de verbre ding van de Korte Vliet als vaarwater. De porvlncie onteigent ongeveer 26.51 ha. Voorschoten krijgt hiervoor een ver goeding van ƒ72.503,—. Als de provin cie niet alle grond nodig zal hebben, krjjgt Voorschoten de gelegenheid de overtollige grond terug te kopen voor 28,per ca. Voor het bouwrypmakeii van het 4e en 5e gedeelte van Noord- Hofland stelde de raad een bedrag be schikbaar van 432.000.—. De bouw mag niet worden gestagneerd. De atkoop van een erfdienstbaarheid rustende op de oude openbare school, die geen dienst meer doet, levert de gemeente oen be drag op van 5.000,—. De heer C. M. A. v.d. Lee, wil gaan verbouwen en moet deze erfdienstbaarheid afkopen. Hy be taalt hiervoor 5.000,—. De heer Eerde had hiertegen bezwaren en stemde tegen. Woningwetwoningen Wat betreft de 72 en 84 woningwet woningen in beheer en onderhoud van de Chr. Woningbouwvereniging had de B.P. grote bezwaren. „Dit is een zuil op woninggebied en daar heben we geen behoefte aan." Ook de heer De Vos van Steenwijk liet zich nogal denigrerend uit over de woningbouwvereniging. An dere geluiden lieten horen de KVP en PvdA en de Prot. Chr. fractie. „Het bouwen en beheren van woningen is primair geen taak van de gemeente. Als er nu een groep mensen is, die de taak van de gemeente willen overnemen en actief willen zijn op het terrein van de woningbouw, dan dient de gemeente dit te stimuleren." De Chr. Woning bouwvereniging in Voorschoten bestaat nog maar kort en wil een begin maken met het beheer en onderhoud, noch niet met de bouw. Later trok de heer Vos van Steenwijk zijn eerdergezegde woor den in en wenste de vereniging alle succes toe bij het beheer en het onder houd, doch hy had er niet veel vertrou wen in. De B.P. bleef tegen de verzui ling bij de woningbouw en stemde tegen. De marktgelden zullen wat worden verhoogd. De PvdA, brj monde van de heer Pels. vroeg waarom de midden standsadviescommissie en waarom de vereniging van marktkooplieden niet Burgemeester Jhr. T. A. J. van Eysinga, de per 1 april benoemde nieuwe burge meester gaat fungeren, werd aan jhr. gisteren reeds berichtten, verheven tot ereburger vna Hellevoetsluls, de plaats, die hy sedert 1949 als burgemeester be stuurde. Door de heer I.. Riedjfk (links), die in de komende tyd in afwachting van een nieuwe burgemeester als loco-burge- nieester gaat funeren, werd aan jiir. Van Eysinga de eremedaille, verbonden aan het eereburgersehup, overhandigd. PK0GRAMMA SISE0 Voor de Siseaanse teams staan in het komende weekeinde de navolgende wed- stryden op het programma: Dames 1- Myra 1 (13.30 uur): Dames 2-HDM 4 (13.30 uur): HDS 3-Dames 3 (11 uur); heren 1-Qui Vive 1 (10.30 uur); heren 2- Groen Geél 5 (12.30 uur); LMHC 7- Heren 3 (zondag 11.30 uur); heren 3- LMHC 7 (zaterdag 15.30 uur); meisjes A-Groen Geel C (15 uur); jongens A- Kieviten B (15 uur). Voor de beide eerste teams zyn opge steld de dames: Ria Stuifzand, Jopie Beekman, Ankie Bark, Joke Aalders, José Kriek, Marianne van Brussel, In- grid Versteeg, Els de Vrind, Carla v. d. Meer. Joke de Vrind en Emy van Brus sel. Heren: Frans van Adrichem, Peter Gerris, Karei Köllmann, N.N.. Gys Groe- newegen, Bert van Brussel. Jan Schip per, Ben Ramakers, Rudy van Soest. Lex van Hoof en Jacques Gerris. ARBEIDER ERNSTIG GEWOND I1/? ton beton op lichaam Donderdagmorgen omstreeks half twaalf vond bij de Betonfabriek te Zwammerdam een bedrijfsongeval plaats, waarbij de werknemer J. H. G. Krumpelman (37) uit Alphen aan den zeer ernstig gewond raakte. Hij kreeg een door tot nu toe niet met zeker heid vastgestelde oorzaak vallende partij betonelementen en een bekis tingsschot met een gezamenlijk ge wicht van plm. 1400 kg op z'n lichaam. Hij is overgebracht naar een zieken huis. Zijn toestand was vrijdagmiddag nog zeer ernstig. was gehoord. „Dat is geen usance by de belastingvoorstellen", zei de wethou der. Daar de verhoging niet ingrijpend was. ging de raad in zijn geheel ak koord. De heer Krol zei: „Als de ta rieven worden verhoogd, dan moeten de marktkooplieden ook de kans hebben dit geld terug te verdienen en dus rui mere openingstijden van de markt." Dit komt ftu juist wel in de commissie en is daar besproken, maar b. en w. had den nog geen advies ontvangen. Aan één vuilniswagen (één van de drie) zal een verbetering worden aan gebracht. Een grotere laadbak, enz. De kosten zijn begroot op 16.500.- Er was geen bezwaar van de raad. Ook de bouw van de twee dienstwonin gen op de begraafplaats Rosenburgh, nu in de „vrye sector", zal doorgaan. Eerst was geprobeerd dit te bouwen als woningwet, toen als premiewoning. De vrije sector biedt echter de enige mogelijkheid. Wel duurder, maar mo gelijk. De totale stichtingskosten zijn 68.500.- 14-klassige school De gemeente is gekomen tot de bouw van een 14-klassige school in Noord- Hofland in verband met de scholen concentratie, zodat in deze te bouwen school kinderen „van diverse pluima ge" onderwijs zullen kunnen ontvan gen. Het financieringsplan, dat wel duur, maar haalbaar bleek te zijn, werd aangenomen ondanks veel be zwaren van de raad. De commissie van onderwijs ging akkoord met de plan ning, maar verwees voor de financiële konsequenties naar de commissie van financiën, en hier was men niet ge reedgekomen. De wethouder was erin geslaagd een urgentieverklaring los te krijgen bij de rijksoverheid. Doch dit impliceerde nog geen financiering. De gemeente had zelf voor financiële middelen op de kapitaalmarkt gezorgd en deze verkregen, zij het dat ze duur der uitkwamen. School bouwen of niet bouwen? De P.v.d.A. trok behoorlijk van leer tegen de huidige minister van finan ciën, die de pijpleiding naar de ge meente afdamde. De centrale finan- cieriog verstrekt geen gelden voor de bouw. De gemeente moet dus zelf zorgen voor de middelen. Zowel voor de bouw van deze 14-klassige school in Noord-Hofland als voor de bouw van de r.k. lagere school in Bosch geest was zij in de financiering ge slaagd. Voor de bouw van de r.k. school in Boschgeest was nog juist hedenavond de toezegging ontvangen van de bank. De financiering kan niet op de gebruikelijke manier geschieden doch zal geschieden volgens de „lease- methode", welke duurder is dan de vaste lening. De raad, met de rug te gen de muur, zwichtte voor de gevol gen en koos de duurdere methode. Ook de B.P., die eerst tegen was. De di verse raadsvoorstellen Inzake het on derwijs, het aanschaffen van hulp middelen en meubilair voor diverse scholen, ontmoetten geen tegenstand van de raad. Dit waren hamerpunten. Ook de aankoop van kunstwerken waarvoor een krediet van 1000, werd gevraagd kreeg de instemming van de raad. STOMP WIJK BIJEENKOMST VROUWENGILDE Manadagr aj. om 19.16 uur zal het r.k. Vrouwengilde van Stompwyk een bijeenkomst hebben in de aula van de v.g.l.o. Spreken zal de Commissaris van Politie van Den Haag, de heer J. Kalf. Dit over het veel omvattend werk van de politie. LEIDSE AGENDA ZATERDAG 30 MAART chouwbarg Cabaret Fons Jansen, K, Geschenk Het geschenk van de kunstenaar, de heer W. Schrofer, werd in dankbaar heid aanvaard. Het schildery, dat reeds een plaatsje heeft in de raadszaal, werd niet dankbaarheid aanvaard. De heer Pels sprak dit keer namens alle raads leden woorden van dank en dankbaar- De kraameentra, die in Voorschoten werk verrichten, zullen van de gemeente volgens een bepaalde sleutel subsidie ontvangen!. De heer De Vos van Steen wijk (VVD) stemde ondanks alle waar dering voor dit werk tegen. Hy vond dit niet op het terrein van de gemeente liggen, wat de heer Pels van de P.v.d.A. ontlokte te zeggen, dat hy dit een wei nig liberaal geluid vond. Het Ambachtshuis als mini-theater voorgesteld, kreeg veel bijval. Een mo nument dienstbaar voor de genieen schap met behulp van particulier initia tief dat wilde er wel in. De toneelver eniging Voorschoten wil hier een soort minitheater van maken. Zelf wil zij de handen uit de mouw steken en veel doen. De gemeente zal zorg dragen voor brandpreventie, verbetering tollet, enz. De heer Kloosterman stelde voor een rookverbod in te stellen. De burgemees ter was niet pro, wethouder lest ra wel. Het college zal dit nog eens bekijken. Het college stelde de zelfwerkzaamheid ten zeerste op prijs. ZONDAG 31 MAART Lodewykskerk Passleconsert van Al ma Materkoor 15.30 uur. St.-Agneslyc.eum Kampioenschappen Ned. Kath. Gymnastiekbond. 12.00 uur. MAANDAG 1 APRIL Schouwburg Toneelgroep Centrum 20.00 uur. St.-Anthonius Clubhuis Pax Christl groep, meeting 19.30 uur. DINSDAG 2 APRIL Schouwburg Tonelgroep Centrum 20.00 uur. St.-Antonlus Clubhuls Feestavond Ned. Kath. Inv&lidenbond. 20.00 uur. WOENSDAG 3 APRIL DONDERDAG 4 APRIL Stadsgehoorzaal Leidse Kunstkring aan Allen, concert „Quadro". 20.00 uur. VRIJDAG 6 APRIL Mus. van Volkenkunde Forum „Sex is overal". 20.00 uur. Lidwlnaschool Contactcommissie kin derbescherming. 20.00 uur. Kantine CIos en Leemburg Postzegel- velling Intern. Ver. Philatellca, afdeling Leiden. 10.00 tot 17.00 uur. Hortus Botanicus Bezoek door Kon. Ned. Natuurhist. Vereniging. 14.00 uur. Zoeterwoude— Leiderdorp Vanavond na de avondmis en zondag na alle H.H. Missen zal er voor de paro chianen van de Meerburgparochie gele genheid zijn om afscheid te nemen van kapelaan B. v. d. Plas. die. zoals wij deze week reeds berichtten, door de bis schop van Rotterdam mgr. M. A. Jan sen, benoemd is tot kapelaan te Naald- wyk. Kapelaan v. d. Plas, die in 1967 aan de Meerburg als opvolger van kap. P. v. d. Bosch.benoemd werd, Is slechts ongeveer een halfjaar in de Meerburg parochie werkzaam geweest. Grote be langstelling heeft hij in die korte tyd vooral getoond voor de gespreksgroepen in de parochie, waarvan hy in Sursum Corda trouw iedere week zyn indrukken gaf. Uitstekend zaalconcert van „Crescendo" te IVoordwijk In het goed belette Lido-Theater I, I Noordwijk a/Z. werd gisteravond door: de Harmoniekapel „Crescendo" 'n uitl stekend concert gegeven onder leidinJ van de geroutineerde dirigent Alb. Mey Na het gebruikelijke openingswoord vat de voorzitter werd door de kapel el- Mars „Sambre et Meuse" pittig en it een prettig marstempo ingezet. Ook he slot was een Mars. Daarna hoorden wi een byzonder goed programma, waar in nu eens verschillende originele voor Harmonie gecomponeerde werken voor kwamen, o.a. van Van Lynschoten eiv van K. van Dyk. Van van Lynschoten „Va8tenavondmuziek" en „de Geuzen in de Bommelerwaard", een potpourie var e oude Vaderlandse liederen, alles kundig e bewerkt tot in de overgangen toe. Een „Trumpet Fiësta". waarin 2 trompet ten triomfen vierden. „El Cumbanche- ro" klonk erg Zuidamerikaans, en,.La dy of Spain" werd een aardige tangoL De „Oklahoma Selectie"' werd uitste-, kend geblazen. De „Introduction and Rondo" was een goede en hechte com positie en werd met begrip uitgevoerd Wat opviel was de grote houtbezet ting van „Crescendo". Trouwens, de ge hele kapel speelde, op enkele onregel matigheden na ln hel begin, zuiver en- gedisciplineerd wat onder deze dirigent ls te verwachten. Na de pauze hoorden we nog de te genwoordig blijkbaar onmisbare Drum- r band onder de heer B. Aartse. Verder was er de bekende film „Alleman" een gezellig dansje. THEO TEN HOOVEN.fc Marktberichten KATWIJK/RIJN, 29 mrt., GROENTE Waspeen (per kist): A-extra 8.40-8.70, Al 5.80-8.90, A2 2.60-5.30, B-extra 11.00, BI 8.90-10.80, Cl 4.70-5.50, C2 0.60-4.60; andyvie 34-59, kroten (per kist) 1.20, prei 37-90, rabarber 66, sla (per stuk) 18, spinazie 46-48, spruiten 53-59, witlof 45-74, radijs (per bos) 26-32, peterselie (per bos) 40-53, krul- peterselie (per bos) 36-42, selderie (p. bos) 5. Aanvoer waspeen 327.000 kg waarvan 250.000 kg voor export werd verkocht. R' VEEN, 29 maart, BLOEMEN Am. Anjers 12-23, Rozen: Garnette en Carol 11-17. Zorina 16-22, Elsbeth 31- 33, Carla 41-46, Tawny Gold 15-16, Super Star 39-42. Baccara 42-52, Coral Princess 21-27, Sonora 23-26, Gerbera 22-24, Freesia's I 50-1.25. idem II 30- 55, Blauwe druifjes 16-25, Irissen 75- q 1.65, idem Prof. Blaauw 3.15, Anemo-^ei nen 28-52, Troschrysanthen 2.00-2.25,«a Narcissen-glas 34-71, idem natuur 12-hk 30, Tulpen: Apeldoorn 48-90. Lustigeyol Witwe 43-74, Paris 28-61, Red Giantuii 54-64, Reforma 58-67, China Pink 43- 61, Eddy 28-48. Queen Elisabeth 48-61. all Aladdin 72-1.25, Olaf 43-72, Couleur rc Cardinal 62-84. Blenda 48-50, Goldea ie Harvest 63-95, Rose Copland 48-69 v. ei d. Eerden 52-68, Gudoshnik 71-89, f A Beauty of Volendam 61-67, Karel let Doorman 62-92, Dover 72-76, Rosa van Lima 1.10-1.20, Prominence 82-1.03, Remagen 60-75, Oxford 72-83 per bos. DIPLOMA'S GEOEFEND ZWEMMEN montering van genoemde apparaten bezig is geweest. Het is niet uitgesloten dat de man nog meer op zijn kerfstok heeft. Poli- tieinstanties te Ede, Arnhem en Am- maatschappelijke orde niet tot een ge-I dicht verwerken of in een verhaal on derbrengen. Dat vindt hij de ergste vorm van hypocrisie. Hij wil niet het-1 geëngageerd-zijn tot literatuur sterdam schijnen nJ. belangstelling ken in plaats van het ronuit te zeg- voor hem te hebben, terwijl de Duitse gen. „Dat is esthetisme. en dat soort justitie aan Nederland zijn uitlevering literatuur hangt me de keel uit." Maar heeft verzocht. of het veel nut heeft grenzeloos kri- Abonnees, die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht, dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementsprijzen zijn: per maand 4,45 per kwartaal 13,35 per kwartaal per post 16,20 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. Boerhaavelaan (hr. HETTINGA): Koos v.d. Star, Leo Dolle, André v.d. Horst, Adrie Ouwerkerk. Rapenburg (hr. v.d. NEUT): Arnold Kukler, Rens Kamps, Frans Turk, Ton Kokshoorn. Gerry Meskers, Tlmo Mank, Mieke Lodder. Marcel v.d. Poll, Car- lien Visser. Willy v. Rijn. Kees v. d. Hulst. Friedtjof Tuinman. Vincent Mon- tanus. Johan Peer. Peter Tuithof, Ria Heemskerk. Nicolet v. Reisen. Martien Wegman, Victor Rouppe v. d. Voort. Haarlemmerstraat 240hr. DEK KERS): Lewan Marquenie. Bram van Soets, Peter v. Gent, Martien Schlag- weln, Bea Schlagwein. Gerry Platteel, Mlep v. Zeist, Ankie Koster. Coby van Gent. GLO Noordelnde 40 (hr. SCHNAAR): Freek Duyverman, Tonny v. d. Born, Henri Das, Wolter Dietz. Pastenrstraat (hr. DEN HERTOG): Koos Verhoeven, Toos Schroef, Peter Bey, Arle Wout Theil, Paul de l'Ecluse, Danle Bekooy, Thea Sjaardema, Marian v.d. Woerd, Bert Koolhaas. Maria-school Oegst geest: Sophia van Dyk, Hanneke Bentvelzen, Jacqueline de Rooy, Paul Tap, Marjolein Bresser, In ge v. d. Werf, Llbuse Ilrouda, Monique Matze, Willy Korthaus, José Ouwer kerk. lloogl. Kerkgraeht (hr. DE HEER): Sjaak de Tey, Nelly v. Haalem, Sylvia Hermans, Ciska v. Dam, Ria Laman, Ellen Capel, Nelly v.d. Sleet, Jolanda v. d. Maarel, Henny Schouten, Janny Bogaards, Paul den Heeten, Christien Knevel, Henny Sloos, David Holswilder. Marnixstraat (hr. AUGUSTINUS): Marianne de Moov, Theo Overdyk. Wil lij Bies, Hans Starrenburg, Hans v. d. Werf, Hans de Nobel, Marja Stouten, Joke Lotte, Ria Waasdorp, Leo Aarts, Joop v. Oosten, Hans Wijers, Dick Wol- ters, Jan v. cl, Heiden. Driftstraat 77 (hr. MUNTINGA): Margreet Harteveld, Ilone Onvlee, Ma rijke Bastiaan, Liesbeth Houweling. Jan Ruwaard, Ria van Leeuwen. B: Bep v.d. Hulst. Joke Dubbeldeman, Eli Sinteur, Huub Koppens, Kees v.d. Do. Okke Devllee. Johanna Nonkes. Marjo Bavelaar, Carla Smit, Ellen van Berkel. Langebrug (Hr. VOLKERS): A Wal ter Honders. Astlrd Hondo rs. (B): Con stance Oosterbaan, Robert Kuisen. Rob- by v. Oosterom. Cllly de Man. Tom Boom. Piet van Teylingen. Wim Mol, Jack Verhave. Driftstraat 49 - Hr. De Vries: A: Elly Langezaal. Wim de Wit. (B): Nico Vos, Peter v. Wingerden. Monica de Ko ning. Simon Hamerling. Lunthoflaan 4 - hr. Warnar (A); Wil ly Vos. Marianne de Boer, Greta Hey- mans, Hennie Zweistra. (B): Bianca de Jong, Wouter Helverda, Wim v.d. Hulst, Anuska v. Huizen. Haarlemmerstraat 32 - hr. v. Veld hoven (A): Coby Collee. Reny Sverojo, Gonny v.d. Born, Jopie de Koning. Do- rien Hoogenboom, Rleneke v.d. Steen, Ria v.d. Kooy, José v. Haasteren. Ma rian de Groot. José Kamphuis, Ineke Koppers. Carla v. Rossenberg. Tineke v. Bohemen, Agnes Zwetsloot. Margreet Zandbergen, Willeke Hartevelt, Jetty Smolders. L«vendaal - zr. Miriam (A): Gennie Schepers, Lidy Luyken, Lia Verhoeven, .Mirjam Koster, Theo Mank, Lody Tros en Willy de Romijn. (B): Mark Unie, Niek Peters. Mieke de Wekker. Marijke v. Rijn, Hans Romyn, Anthony v. Kla- renbosch, Jos v.d. Drift. Jaap Hoff, Piet v. Veen, Ria v. Seggelen, Marjolein Giezeman, Kees Onderwater. Zuidsingel - hr Kimpel. (A): Jacques v.d. Nieuwendijk. Willy Honsbeek. Riet- Je Stokkel, Cor Bronk, Joke Verhoog. (B): Willem Rietkerken, Cor Latervèer. re: Oo6terstraat (hr. DE JONGE): Jan Wil- pn lem v.d. Maas, Johan Mieremet, Sylvia iai Leemans, Marianne de la Rie, Henny fe: Ravensbergen, Diana Bavelaar, Tineke Lt Kikkert, Yvonne Nievaart, Mary vani Iterson, Sjaak v.d. Reyden, Ilse v.d. Pompe, Peter Hulsbos. Jacques v.d. Worp, Kees Springer. Joop de Boer, Atie Eradus en Dick Mieremet. Lusthoflaan 2 (hr. LIPPITS): Corry Kershof, Marleen Dickhoff, Carla Later- veer, Mary Bizot, Johnny Meyers, Peter de Kruiff, Rob Sloos. Annie Gussehoven, Netty Boers, Tiny Springer. Anneke de Boeff, Yvonne v. Steenbergen, Willy Luyten, Nico de Groot, Peter Prins, Wim de Groot, Irene v.d. Kooy, Tineke Ouwer kerk, Annemieke Doove, Jacqueline Ver net, Peter v. Emmerik, Anje van Em merik, Els Gijbeis, Wim Verhoeven, Her- bert v.h. Veldt, Freddy Bekken, Hans de Wit, Alex Stolwijk, Ronnie Wijnen, Henny de Bruyn. VGLO Noordeinde 4(1 (hr. IPENBURG) Jan Griekspoor. Jan Pet, Kees Roest, Stef v. Vliet, Arie Jonker, Ostv Stepha- nes, Henny Ruardy. Marianne Kroon. Dicky v. Buren. Wanda Ditmer. Marijke Coorn, Albert Dunkijacobs. Han v. As ten. Huig v. Beelen, Keer Donker, Hen ny Wetselaar, Willeke Kisman. Greetje Carlie, Nelly Kelder, Freek Rienks, Jan Kapaan, Ton de Bruin, Piet v. Greunin- gen, Arie Kraayenoord.Arie v. Veen, Koos Brugman. Martien Herreur. Maresingel (hr. GAYKENS): Ronald Klink, Pleter Hemerik, Greetje v. Es. Wilma v. Meygaarden. Ronny Robijn. Henk Noest, Wouter Mieloo. Paul Mul der. GLO Noordeinde 1 (hr. PRéVO): Just Eekhof, Onno Glastra van Loon, Judy Mulder. Maud Struyvenberg. Mariska Beentjes, Emilie v. Houten, Belia Klaas- sen, Nelleke Henneman, Egbert Zweers, John Voordouw. Aalmarkt: (hr. v.d. WIJNGAARD): Liesbeth Sollie, Bert Bavelaar. Joec Pijl. Henk v.d. Linden. Kees v. Tongeren. At- tie de Goede. Rob v. Musscher, Joost Sehoonwater. Kees Ravensbergen. Hen ny Rijsbergen. Joke Ravensbergen, Fred Dusoswa, Peter Verkalk, Wolter Brou wer. Egon Smulders, Hanny de Nie, Willem Bavelaar. Boommarkt (hr. v. ELSEN): Herman i* Kelfkens, Ad Augustinus, Eef Groot, Jos Tuythof, Sjors Versluys, Jos v. Die- men. Frans Compeer, Hans Pauw, Kees v. Dam, Anneke Haak, Ronnie Baak. Adrie Koomen, Plet v. Bohemen. CaeciUa-straat (hr. ROTTEVEEL): Freddy de Jong, Peter Hartwijk, Ever- hard Waasdorp, Lucas Jansen, Peter v.d. Meij, Frans Wisse. Gerard Beugelsdijk. 1 Rudy Post, Eddy Nozeman, Rob Ber- 0 gers, Rob v.d. Meyden. Oude Vest (hr. RAGUT): Dicky Meyer, Johan Hemerik. Sjaak den Os, Terrv Uffink, Henk Gjjsman, Sam Holswilder,

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4