AKKOORD MET GRONDVERKOOP VOOR WONINGBOUW NASSAUSTRAAT MEDISCHE DIENSTEN LANFERS DEZE WEEK SPECIALE AANBIEDING 39. 19.75 29.75 anjer PIERROT La Jhr. T. A. J. Eysinga nu ereburger van Hellevoetsluis Religieuze": VRIJDAG 29 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT RAAD VAN ZOETERWOUDE ONDANKS BEZWAREN BEWONERS ORANJEWIJK Opmerkingen van Leidse wethouder gewraakt De voltallige gemeenteraad van Zoe- Arwoude heeft gisteravond veel tijd no- Bg gehad alvorens werd besloten, grond lan de Nassaustraat te verkopen voor de touw van 24 woningen. Mede aanleiding (ertoe waren, een tweetal brieven waar tan er een ondertekend was door bewo- ters van de Oranjewyk en een ander van lerelfde strekking van de heer Bruin die ■erover waren ingekomen. Bij de aanvang van de vergadering erdacht de voorzitter de heer W. Wes- |el, die dezer dagen op 83-jarige leef- gd overleed en die geruime tijd zitting eeft gehad in de Zoeterwoudse gemeen- r waren felicitatiewoorden aan het >s van di. Th. Pleij, fractievoorzit- van de Vrije Lijst die vorige week de Universiteit van Leuven summa i laude promoveerde als doctor in de .ichamelijke Opvoeding. Verkeerslichten Hoge Ryndyk 1 Zoals door persberichten al bekend i deelde de voorzitter mee, dat over- (enstemming is bereikt over het plaat verkeerslichten-installatie voor (verstekende voetgangers op de Hoge yndijk. Over het treffen van tijdelijke maatregelen, die Inhouden het laten oversteken van kinderen onder goede ge leide, zijn besprekingen gaande. In de volgende vergadering kan een krediet-aanvrage tegemoet worden ge zien voor de kleuterschool Zonnegaarde. Lozing rioolwater Westeinde In afwachting van het aanleggen van een persleiding die het Zoeterwoudse ri oolwater naar de zuiveringsinstallatie in Leiden Z.W. moet overbrengen moeten tijdelijke maatregelen worden getroffen voor de lozing vanuit het nieuwe woon gebied „Westelnde". In de jl. dinsdag gehouden bespreking tussen Rijnland, het polderbestuur en het gemeentebe stuur is men hierover tot een overeen stemming gekomen. De voorzieningen die getroffen moeten worden o.a. de aanleg van een spulleiding vragen een bedrag van 3.500,Men hoopt hier mede te kunnen volstaan. Als er verdere maatregelen getroffen zouden moeten worden zou dit totaal 10.000,kunnen gaan kosten. De raad verstrekte dit krediet, nadat de heer A. v.d. Poel op zijn vraag over het vermoedelijk tijd stip van gereedkomen van de perslei ding ten antwoord had gekregen „maxi maal over 3 jaar". Grondaankoop voetpad Miening Eveneens was toegevoegd aan de agenda een voorstel tot grondaankoop voor Leiden en Omgeving Leiden Voor alle artsen die de week- ïddienst waarnemen, tel. 22222 bellen, ot zaterdagmorgen 10 uur dient men jyje eigen hulsarts te raadplegen. i' Apotheken Leiden Geopend voor loedeisende gevallen: Haven Apotheek, [,H»aven 18. tel. 20085. Alkemade en Leimuiden dkt. R. C. Jlansbeek, Peeklaan 22. Oude Wetering, :1. 01713-511 en dkt. J. A. Brinkhorst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 0vtl721-269. IJl", Alphen a. d. Ryn zaterdag A. W. vJornet, Kievitstraat 48, tel. 3697; zon- •utag: dkt. M. v. d. Steen, Wilhelminalaan "^6, tel. 2738. Apotheek: Allart, Raad huisstraat 206, tot zaterdag 13.00 uur, iclaarna: Apotheek Somberg, Wilhelmina laan 67. i Bodegraven dkt. E. M. Bol, Wilhel- i-ninastraat, tel. 2113. Wijkverpleging: '.le Groot, Irenestraat, tel. 2599. Apo theek: Rond. Kleiweg 63 te Gouda, tel. >»(41S. 'Dierenarts: J! van Oosterom, Vijver baan. tel. 3196. Boskoop dkt. Pompe, tel. 2038. wijkverpleging: zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hlllegom dkt. v. 't Westeinde, Sta- onsweg 74, tel. 5771. Wijkverpleging: fit Gele Kruis zr Snellenberg, M. prfrompstraat 29. Dierenarts: dr. G. van ijn, Meerlaan 157. Apotheek Bollenstr.: [p, illegomse Apotheek. Hoofdstraat 78, illegom. Tandarts Bollenstreek: A. J. de Wilde, Weeresteinstraat 27, Hille- Katwyk a. d. Rgn dkt. E. E. lan, tel. 2810. Apotheek: Princestr. 3, 1. 2755. Katwijk aan Zee dkt. J. Timmers, G 1. 4004. Apotheek zie Katwijk a.d Rijn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leiderdorp. Langeraar, Nleuwveen en Woubrugge dkt. J. A. Sandkuyl, Langeraar, tel. 722-139. Wijkverpleging: zr. Eys, tel. .723-144, bgg. 01725-1777. Leiderdorp dkt. H. A. Blauwen- aad. Hoge Waard 4, Koudekerk, tel. 714-208. Apotheek: zie Leiden. Wijk- rpleging: zr. Van Leeuwen, Dorpsstr. Koudekerk, tel. 01714-505. Leidschendam zaterdag dkt. W. M. annlg, Kon. Wilhelminalaan 64, tel. 94, zondag dkt. J. W. Ludwig, Voorb. eg 4a, tel. 3532. Wijkverpleging: Wit- ile Kruis, W. Pijperlaan 49, tel. 4161. mdarts: spoedgevallen: tel. 070-543035. Lisse dkt. N. Bet, Veldhorststr. 50, 3996. Apotheek en tandarts Bollen- nJreek: zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. C. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwijk dkt. B. de Beer, Want- ild 11, tel. 2751. Wijkverpleging: gem. •dlJkgebouw Van Panhuysstraat, tel. jj( 07 resp. 2338. Apotheek: Duinrand PARCOURS VOOR „DE ZILVEREN MOLEr-LOPERS Morgenmiddag om twee uur valt in Engelendaellaan in Leiderdorp het irtschot voor de zesde „Zilveren olenloop" van De Bataven, waarvoor k nu weer een overweldigend aantal leten hebben ingeschreven. In totaal t er 199, waarvan 29 veteranen, record-inschrijving weliswaar, lar wel blijkt er duidelijk uit dat dit letiekgebeuren is uitgegroeid tot een enement van de eerste orde, dat vele inenten uit de wereld van de etiek aangrijpen om het nieuwe sei- en op klinkende wijze te openen. Zo bv. Aad Steylen. de Nederlandse :ordhouder op de 20 km. en voor- >ig geselecteerd om straks in okto- r de Olympische marathon te gaan >en. Verder dan Dick de Bruyn, de idige „Molenhouder" en bekijken de deelnemerslijst verder dan tref- wjj namen als Rudi Mol, Jacq. ïits, Wim Hol, Hans van Kasteren, iiub Weusten, Frans Heffels en de k' brs. Jacq. en Bart Kraan. Allemaal •pers. die een goede atletiekreputatie bben opgebouwd en tezamen er wel is voor zouden kunnen zorgen dat ■t dit ideale lenteweer het Neder- ids record van Aad Steylen, 1.02.12.4, 10 '1 eens omver zou kunnen worden kegeld. i'fJeze aanval op de recordhouder zal plaats vinden op een parcours, de deelnemers voert door Leider- rp, Hoogmade, Rijpwetering. Oud ■de en tenslotte zyn finish heeft in •iderdorp, waar in de aula van de r. ULO-school aan de Van Geer- «at om 4 uur burgemeester R. M. Jfcllas de prijzen zal uitreiken. Apotheek, Nieuwe Zeeweg 1. Noordwijkerhout en De Zllk dkt. H. H. A. M. Verdeyen, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. Apotheek en tandarts Bol lenstreek: zie Hillegom. Wijkverpleging: zr. L. P. Lanke, Dorspstraat 47, tel. 2468. Oegstgeest dkt. H. A. Reterink, Terweeweg 152, Oegstgeest, tel. 50395. Wijkverpleging: Groene en Wit-Gele Kruis zr. De Groot. tel. 54500, bgg. 22222. Apotheek: Oegstgeester apotheek. Rynshurg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. W. J. de Graaff, Teylingerlaan 17, tel. 8479. Apotheek en tandarts Bollenstreek: zie Hlllegom. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn. Voorhout en Warmond dkt. A. W. Bots. Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532- 7393. Apotheek en tandarts Bollenstreek: zie Hillegom. Wijkverpleging: zr. Muhl- haus. Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 02532-8122. Voorschoten dkt. W. I. M. v. Dam, Prof. Asserlaan 26, tel. 3960. Wijkver pleging: zr. Parmentler, Curielaan 27, tel. 4646. Tandarts: G. M. Manschot. Pauwenstraat 1 (spoedgev. melden half tien). Wassenaar dkt. A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 30005 en dkt. J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Apotheek: Wassenaarse apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandarts: J. H. Stork, Stoeplaan 6, tel. 9508. Zwammerdam dkt. K. Glll, Zwam- merdam, tel. 01726-257. van de heer E. v.d. Valk benodigd voor het voetpad langs de Miening. B. en w. waren aanvankelijk voorstander van een voetpad langs de bebouwde zijde en had den hiervoor contact opgenomen met de betrokken eigenaren. De provincie sprak zich in een rapport uit voor verbreding van de Miening met een voetpad aa oostzijde. Dit is echter ingrijpend, tijdverlies te voorkomen is de gemeente voorstander van het eerste plan, temeer daar uit het contact met eigenaren grote bereidheid tot medewerking gebleken. De grond van v.d. Valk is nodig om aansluiting op het voetpad Noordbuurt het trotoir aan deze zijde door te trekken tot na de bocht en over te steken. Op verzoek van de KVP ging de raad in geheime zitting waarna besloten werd grond voor een bedrag van 4.000,aan te kopen. Een viertal onderwijszaken bleken ha- merpunten. De raad voteerde een bedrag van 1125,- voor reparaties aar klok van de gemeentetoren. Ook de overdracht van de Lage Broekweg die al door de gemeente onderhouden werd gaf niet veel moeilijkheden, evenals krediet van 6.000,voor reconstructie werkzaamheden aan de Verlaatweg. Bezwaren niet onderkend Veel stof tot discussie gaf het agen dapunt, waarin het college voorstelde 4042 m2 grond aan de Nassaustraat te verkopen voor de bouw van 24 woningen tegen de prijs van 150.000,Een aan tal verontruste bewoners van de Oran jewyk hadden hun bezwaren hiertegen officieel kenbaar gemaakt, zij zorgden ook voor een volledig bezette publieke tribune. In het schrijven werd de uitgesproken van de dichte bebouwing in dit gebied, het ontbreken van doende parkeerruimte, het niet aanwezig zyn van een speelruimte voor kinderen, te weinig groen. Volgens de briefschry- vers zou de situatie nu heel anders wor den dan oorspronkelijk op papier stond. Byna alle raadsleden zijn n.a. hiervan aan het woord geweest. dr. T. Ple\j bleek zeer veel studie van de zaak ge maakt te hebben. Dit is een duideiyk art. 20 geval waarby het college de bevoegd heid heeft wijzigingen aan te brengen in een uitbreidingsplan. Hjj was echter niet tot de conclusie gekomen dat er zenlijk een andere toestand is ontstaan. Hy bepleitte wel waar dit mogelijk was, aan verlangens van de bewoners tegemoet te komen. Op de plaats waai nu grond verkocht wordt voor 24 wo ningen zou oorspronkeiyk een school ge bouwd worden. Welke motieven hebben tot deze wyziging geleld? De voorzitter antwoordde dat by het ontwerpen van de plannen voor dit gebied rekening was gehouden met een school ter vervan ging van de St.-Bernardusschool. De in spectie voor het L.O. adviseerde echter ter verbetering voorzieningen te treffen in de bestaande school waardoor nieuw bouw niet nodig was. Verschillende sprekers juichten het voorstel tot grondverkoop toe. De situa tie ter plaatse zal er door de goede tuering van de hulzen niet minder op worden dan wanneer er een grote school gebouwd zou zyn. Door allen werd wel gevraagd naar maatregelen te ne die mogelijk zyn om het woonklimaat te verbeteren. Wethouder in verweer Aan de hand van een duideUjke kaart van het gebied toonde wethouder Van Hofwegen de plannen aan die gemeen- ZO JUIST ONTVANGEN! TERLENKA DAMESREGENMANTELS Alle bekende merken. 39.50-49.50-59.50 TERLENKA SPORTJACKS Alle moderne kleuren. TERLENKA DAMESPANTALONS 75 TWINSETS scheerwol Byzonder uitgebreide collectie BAD- EN STRANDKLEDING BREESTRAAT 53 LEIDEN TELEFOON 21931 COLLECTE VOOR NAT. RHEUMAFONDS Laat hen niet alleen staan Reumapatiënten ïyden niet alleen aan een ziekte die hun veel pyn en ongemak veroorzfiakt. Zy kunnen er zelfs Invalide door worden. Totale invaliditeit by reuma komt veel meer voor dan u wellicht denkt. Tienduizenden landgenoten zyn door reu ma gehandicapt. Duizenden kunnen hun huls vrywel niet meer velaten. Voor hen krimpt de wereld iedere dag meer ineen. Gezonde mensen beseffen eigeniyk niet hoe ingewikkeld eenvoudige bewe gingen zyn en hoe onoverkomeiyk moei- ïyk deze gewone bewegingen kunnen worden zodra men iets mankeert. Juist reumapatiënten moeten de stryd biyven volhouden tegen hun pyn en ont moediging. 't Is mensenplicht hen hierby te helpen, zodat zij weten In hun moei- ïyke stryd niet alleen te staan. Wy mogen biy zyn met de vooruitgang in de medische wetenschap en met de telkens beter wordende sociale voorzie ningen. Dit neemt niet weg dat het par ticulier Initiatief nog steeds niet gemist kan worden. Want hulp aan reumapa tiënten kost geld, heel veel geld. Wie de reumatiek bestryden wil stelt zich een enorme taak. In ons land lijden immers twaalf van de honderd mannen en ne gentien van de honderd vrouwen aan deze gevreesde ziekte. Het Nationaal Rheumafonds staat voor deze mensen op de bres. Onder meer door financiële steun te verlenen bij de bouw en Inrichting van reumaklinieken en het wetenschappeiykk researchwerk. met zijn dienst Mobiele fysische thera pie zodat in afgelegen streken wonende reumapatiënten de noodzakeiyke mas sagebehandeling kan worden verstrekt door verschaffing van rolstoelen of ap paratuur om de gehandicapte huisvrouw in staat te stellen haar huishoudelijke werkzaamheden te biyven verrichten. Maar ook bezorgt het invalide reuma patiënten, die vaak hun huis of kamer niet meer kunnen verlaten een zorge loze vakantie in een voor hen geschikt hotel of in het Reumavakantiecentrum te Bussum. Wie dit alles betaalt? Dat bent u, die tydens de collecte voor de reumabestry- ding een bydrage in de collectebus de poneert. U. die ons nog nimmer teleur gesteld heeft. Daarom rekenen wy ook nü weer op u. Wordt u zaterdag by de straatcollecte in Lelden geen collectebus voorgehouden, dan is uw bijdrage op giro 324 ten name van het Nationaal Rheumafonds, Den Haag, eveneens van harte welkom. Het Plaatselijk Comité van de Stichting Nat. Rheumafondft. tewerken heeft ontworpen ter verbete ring van de situatie. Achter de te bou wen huizen aan de Nassaustraat komt een speelterrein-parkeerterrein! 3000 m2. Het alternatief is zeker niet slechter dan het oorspronkeiyke plan. B. en w. zyn niet voornemens met voorstel te komen tot het instéllen een wachtverbod in de Bernhardstraat. Wel wordt éénrichtingsverkeer gen vanaf de Rynegommerstraat. Over wogen wordt ook het trottoir te versmal len. Er komen ruime mogeiykheden voor parkeren in de Oranjelaan. Nadat de heer B. C. v.d. Veer nog zyn volste vertrouwen had uitgesproken over de toezeggingen van het college kwam het voorstel met glans (algemene stem men) over de eindstreep. B. en w. zeg den een uitvoeriger antwoord toe op de brieven in de volgende raadsvergade ring. De vervangingskosten van een Flat 125, de auto van de burgemeester, wer den gesteld op 5.856,tegen welke aankoop geen enkel bezwaar bestond. B. en w. werden gemachtigd geldle ningen te garanderen ter bevordering van het eigen wonlngbezit. Rondvraag In de vorige vergadering was door de heren Straver en v.d. Ploeg by de be handeling van de nota van het Indus trieschap Grote Polder ernstige kritiek geuit aan het adres van het Leidse ge meentebestuur over de gang van zaken in het verleden. Als reactie hierop werden door de heer Den Dubbelden in de Leidse raad vragen gesteld. Het antwoord hier op, dat gisteren in de krant te lezen stond, was voor de heer C. Straver aan leiding by de rondvraag op deze zaak terug te komen. De samenstelling van het rapport op 15 januari gaf burgemeester Detmers (m.i. terecht, aldus de heer Straver) re den tot protest. Dat een opmerking door wethouder Harmsen niet gemEiakt zou zijn, zoals in het antwoord aan de heer Den Dubbelden staat, bestreed de heer Straver ten stelligste. Burgemeester Detmers moest hem hierin geiyk geven. De heer Straver „Op deze uitlating van wethouder Harmsen antwoordde de heer Lyten: „een zeer kwaiyke zaak". Hier is dan de vorige keer niet gelogen, waar wel, laat ik in het midden", aldus de heer Straver. Overigens had de Vrye Lljst-afgevaar- dlgde er geen behoefte aan oud zeer naar boven te halen. „We hopen nu op een prettigere samenwerking, maar we moe ten dan wel alles in eerLykheid onder ogen durven te zien". De brandende vuilnisbelt van Zoeter- meer was jl. zondag een grote bron van ergernis voor de bewoners uit het zuld- oosteiyk gemeentedeel. De heren Straver en Van Leeuwen bepleitten, het gemeen tebestuur van Zoetermeer hierop nog eens nadrukkelijk te attenderen. Dr. Pley zag graag nog enige inspraak van de raad voor de uitvoering van de plannen rond de oversteekplaats Hoge Ryndyk. De heer J. v.d. Ploeg gaf het instellen van een periodieke grof vuilophaaldienst in overweging. De aanwezigheid van een mestput langs de Weipoortseweg in een sloot Verlovingsringen met 'juweel" De allermooiste voor de allerliefste JUWELIER HOR LOG ER Maarsman steeg 21 Lelden Tel. 20778 Advertentie de gemeente i i doorn in het oog kwenties dragen. de heer Bosman. De gemeente heeft de betrokkene reeds aangezegd de toe stand te verbeteren. De termijn waar binnen dit moest gebeuren is echter ver streken zodat de dienst gemeentewerken opdracht heeft gekregen, uiteraard op kosten van de betrokkene, dit uit te la ten voeren. Namens de Vrije Lyst sprak de heer Van Diemen zyn teleurstelling uit over het beleid van b. en w. in de strijd tegen vervuiling. Hy laakte in het byzonder het uitbiyven van de folder over deel de gemeente vuilnisophaal dienst. Moeiiykheden met de drukkery zyn hier de oorzaak van, aldus de burge meester Detmers, die overigens ver wachtte dt deze zaak spoedig z'n beslag zal krygen. De heer B. C. v.d. Veer ees opnieuw op de grote hoeveelheid mangaan in het leidingwater. Nu met de a.s. invoering van de zomerdienstrege ling der N.S. het aantal ritten op de spoorjyk Lei den-Utrecht sterk wordt uit gebreid sprak de heer De Jong zyn ver ontrusting over de slechts met knipper- lichtten beveiligde overweg aan de Om- medykseweg. In het overlegorgaan over het stads gewest Leiden zullen alle fractievoor zitters zitting nemen met uitzondering van de heer v.d. Poel die om gezond heidsredenen hier vanaf zag. De heer v.d. Poel wees op de ongeriefelijke situ atie voor de bewoners van de Weidelaan door vervuiling van de sloot achter de woningen. De voorzitter moest consta teren dat dit allemaal voorkomen had kunnen worden als de eigenaren hadden willen meewerken aan een gemeente- ïyk plan tot demping nu zy dit niet hebben gedaan moet men ook de konae- De nieuwe bureemeester van Oea.ste.eest In het raadhuis Het Prinsenhuis, heeft gistermiddag bur gemeester jhr. T. A. J. van Eysinga, af scheid genomen van de gemeente. Zoals bekend is jhr. Van Eysinga met ingang van 1 april benoemd tot burgemeester van Oegstgeest. Nadat om half drie de genodigden waren ontvangen, begon om drie uur een buitengewone, openbare raadsvergadering, met als voorzitter de loco-burgemeester, de heer L. Rledijk. Tydens de raadsvergadering waren vele sprekers die hun dank wilden be tuigen voor het vele en goede werk dat de burgemeester, „een harteiyk en vrlen- delijk man", voor de gemeente geduren de zyn ambtsperiode heeft verricht. De heer W. Boot fraktievoorzltter P.v.d.A.) memoreerde gedeelten van diens ambtsperiode. In december 1948 kwam jhr. Van Eysinga voor het eerst in Hellevoetsluis kyken. Hy vond er één grote puinhoop, die van de oorlog was overgebleven. Begin mei 1949 werd hy geïnstalleerd. Tijdens zyn ambtsperiode zijn grote zaken in de gemeente gebeurd, zoals de watersnoodramp van februari 1953 en de samenvoeging van de gemeenten Nieuwenhoorn, Nieuw-Helvoet en Helle voetsluis, in 1960. Nadat eerst de andere fraktievoor- zitters hadden gesproken was het woord aan de heer Boot, die de burge meester een staande metalen schemer lamp aanbood. Hierna was het woord aan loco-burge meester Rledyk, die hem namens de ge meente een radiotoestel aanbood. Me vrouw Eysinga werd een grote foto van de ambtswoning Ln Hellevoetsluis aan geboden. Daarna heeft de heer Rledyk het Hellevoetsluis, i raadsbesluit voorgelezen waarin werd Aanrijding met gestolen auto te Stompwijk Inzittenden nog spoorloos In de nacht van woensdag op donder dag had om 12.30 uur In h.-t Oosteinde een aanrijding plaats tussen een vracht wagen met aanhangwagen van de fa. O ver de vest uit Stompwijk en een per sonenauto, toen de vrachtwagen de in rit by Overdevest wilde oprijden. De per sonenauto, die uit de richting Zoeterwou- de kwam, werd geheel vernield; de vrachtwagen liep geringe schade op. Terwyi echter de vrachtwagenchauf feur de politie gebeld had kozen de drie inzittenden (waaronder een meisje) het hazenpad. Later bleek dat de personen auto in Wassenaar gestolen was. De signalementen van de personen zouden ais volgt luiden alle drie hebben een leeftyd van ongeveer 18-25 Jaar en een lengte van 1.65-1.76. De eerste per soon heeft een dik rond gezicht; de twee de jongen heeft zwart haar, bakkebaar den, een spits gezicht en een spitse neus. Het meisje tenslotte in vermoedelijk ge kleed in een lange rode mantel die met zwart is afgezet. Zy heeft lang haar en is hoogstwaarschyniyk gewond aan het gezicht (naby haar mond). De zaak is nog in onderzoek en de politie vraagt om inlichtingen. besloten de burgemeester de erepenning in zilver van de gemeente Hellevoetsluis aan te bieden. Hiermee werd de burge meester ereburger van de gemeente. Vanavond zal een aparte afscheids avond plaatsvinden ten stadhuize, waar in het voltallig gemeentepersoneel van de burgemeester aanwezig zal zyn. Hem wordt dan een kostbare relswekker, een diplomatenkoffer en een boekenbon aan geboden. De burgemeester dankte de sprekers voor de belangstelling en attenties en mede voor het ereburgerschap dat hem aangeboden was. „Het kwam volkomen onverwacht voor me en ik ben er by zonder verheugd over", zei de heer Eysinga. Daarna spraken nog enkele collega's van de burgemeester, de burgemeesters van Spykeni8se, P. J. Bliek en Zuidland, N. P. Kremer. Namens de eerder geves tigde maritieme onderdelen in Helle voetsluis sprak de heer Valkenier. Ver der: de heer N. C. Keule, voorzitter van de stichting Nat. Brandweermuseum, dr. H. M. Matter, gereformeerd predi kant, J. C. van Dorsser. voorzitter van polder Oude en Nieuwe Struyter. de heer A. C. van den Ban. voorzitter polder Nieuw Helvoet en verder de heren L. Lageweg, B. W. Lingbeek. S J. H. Hart- sema, A. Oud kerk, J. Bal en C. Lugten- burg. OPMERKELIJKE ROLPRENT NU OOK IN LEIDEN LIDO: „La Rellgieuae", de film die in Frankrijk verboden Is geweest, (naar men zegt door Ingrypen van mevrouw De Gaulle), Is ondanks bepaalde be denkingen het aanzien ten volle waard. Het verhaalt de geachledenls van een non die tegen haar «In kloosterlinge moest worden, m die wanhopige pogin gen doet van haar gelofte te worden ontslagen. Dr toeschouwer wordt gecon fronteerd met tailoce bizarre en ongeloofwaardige situatie* die zich toenter tijd In kloosters plachten voor te doen. Suzhnne (Anna Karina) wordt ln het klooster niets bespaard. Ook het les bische karakter van haar overste wordt nadrukkeiyk naar voren gebracht. Hoewel wy geloven dut er op de helft van de achttiende eeuw zich vreemde gebeurtenissen afspeelden ln sommige kloosters, inenen wy te moeten betwy- felen of het gegeven mogeiyk is geweest. Ook bet geiyknamlge boek „La Religleu8e" van Diderot Is door tydgenoten fel bekritiseerd. Voorts vragen wy ons af of het nodig was zo'n lange film te maken. Er zyn gedeelten die beslist aan kracht gewonnen zouden hebben als zy wat minder breed uitgesponnen waren. Of het aan de kwaliteit van de film lag of aan de geluidsinstallatie weten wy niet. alleen was de weergave dtkwyis slecht. Wat het spel betreft, vooral van Anna Karina, was het goed! De byfiguren waaronder Mlchelin Presle en Llselotte Pulver, maakten van hun rol een waardige creatie. De fraaie kleuren maken het geheel tot een boeiend kykspel. Vooral de grote scènes waarin de communiteit als geheel optreedt bieden mooie plaatjes. De regie was van Jacques Rlvette, die ln het verleden zyn sporen al heeft verdiend. Toegang: 18 Jaar. SEX-PSYCHOLOGIE CAMERA: Nog wat nieuws, Pussycat - Regisseur Clive Donner heeft munt geslagen uit het goede materiaal dat hy In handen kreeg, om een film te maken. Het scenario van Woody Allen, zit vernuftig in elkaar en boordevol Ideeën, die niet alleen voor de snellschende toeschouwer zyn bestemd, maar ook voor de oplettende, met een fyn gevoel voor humor. Menig scherp oog zal tussen moderne mensen op een terras zowaar Emlle Zola en Van Gogh opmerken, een grapje van de schryver. Het is een klucht geworden, die er zyn mag en dat is vooral op het conto te schrijven van Peter Sellers en Peter O'Toole. Sellers speelt de Weense professor in de psychologie, die zich heeft toegelegd op het onderwerp „sex". Samen met Ö'Toole, die de rol van jonge man vervult, die niet opge wassen is tegen al het „snoepgoed" dat hem omringt hy is redakteur van een groot Parys modeblad rolt hy door hun knotsgekke avonturen. De jonge redakteur wordt constant op de huid gezeten door allerlei lieve „Pusaycats". Hy kan er gewoon niet trouw onder blijven aan het meisje, Romy Schneider dat hij heeft beloofd te zullen trouwen, wanneer hy zyn wilde haren kwyt !s. Het loopt natuuriyk op een doldrieste confrontatie van alle partyen uit, die zyn climax beleeft In een hotel even bulten Parys. Hier verschynt aanbidster nummer zoveel van de arme redakteur. Het is de gaatspeelster Ursula Andreas (van „Dr. No"). Er ontstaat een scene, die de echte lachers doet brullen. Waarna een lief lachje van Romy Schnei der, wanneer ze eindeiyk de man van haar dromen krygt de romantici een bevredigend slot bezorgd. Keuring 18 Jaar. VUUR- EN VUISTGEVECHTEN TRIANON „Tony Rome" Frank Sinatra heeft het byzonder druk In zyn nieuwste film „Tony Rome", waarin hy als succesvol privé-detectlve een wijd vertakte bende oprolt. Door een steenryk heer, die zowat half Miami in zyn bezit heeft, wordt hy aangenomen om het een en ander omtrent zyn dochter uit te zoeken. Het is het begin van een week vol vuur- en vuistgevechten en behalve Sinatra, die het zingen van de openingssong maar even uitbesteed heeft aan zyn dochter, komt ook de begrafenisondernemer byna handen te kort. Tydens zyn onderzoek komt Tony Rome er achter dat de vrouw van zyn op drachtgever gechanteerd wordt door haar eerste man van wie zy nooit ge scheiden is. Via de vrouw slaagt de chanterende echtgenoot er aardig In het kapitaal van de magnaat uit te hollen, maar aan alle zorgen komen van zelfsprekend een eind door het optreden van Tony Rome. Een spannende zaak deze nieuwste creatie van Frank Sinatra en voor de lief hebbers van dit genre stellig het aankyken waard. Keuring 18 jaar. GEMENE SPELLETJES REX: De gewetenloze plunderaars van Mexico Revolutie ln Mexico en ook nu weer ls het een film, tientallen films zelfs, waard geweest. Bandiet Chuncho wordt een goed man doordat hy ene BUI neerschiet, die een ge meen spelletje speelt. Hyzelf speelt ook weieens gemeen en dat doen eigen iyk alle andere hoofdrolspelers In deze film. Voor de liefhebbers van aktle- fllms de moeite waar! PROLONGATIES Dagvlinder gaat het nu voor de zesde week doen In STUDIO. Ook Bonnie en Clyde gaat een nieuwe week in hierin zeker gesteund door de uitgebreid* Bonnie en Clyde-kultus die op het ogenblik mode ls. De Instate film in LUXOR. ZOETERWOUDE KAARTEN SJ.Z. De veertiendaagse klaver jasavond wordt volgende week op maandag ge houden i.p.v. woensdag. Aanvang 20.00 BEAT Morgen zaterdagavond wordt er een grote beatavond gehouden In het SJZ clubhuls aanvang 20.00 uur. Uitgenodigd worden de Junioren A. en B. Toegang gratis. 8J.Z. Met nog 6 wedstryden te spe len is de competitie in een beslissend stadium gekomen. De groenwltten ko- HiXor: Bonnie men nog vier keer op eigen terrein ln actie. Zondag komt het Delftse BEC bp bezoek. De opstelling ls opvallend ge- wyzigd. Verheugend ls het snelle herstel van L. van Veen die zondag weer van de party ia. De opstelling luidt: doel: G. v. Cromvoirt, achter G. v.d. Geest, Jac. Oisthoorn. L. v. Veen en L. v.d. Ham. midden: L. Bosman en Th. v. Klink, voor J. Koek, P. Beereboom, Chr. Bos man en Jac. v. Slingerland, reserves: J. Maat, Jac. Wortman en N. v.d. Krogt. Aanvang 14.30 uur. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Nog wat nieuws, Pussycat? (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur Vrijdag en zat. (nachtvoorst.): La Bonheur (18 jr.). Lido: De non (18 Jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur FONS JANSEN VOOR LACHEND PUBLIEK IN LEIDSE SCHOUWBURG Ook Wim Kan amuseerde zich De eucumenische cabaretavond „Hoe meer zielen", waarin gisteravond In de Leidsche Schouwburg voorging caba retier Fons Jansen, heeft de aanwezige goed willende r.-k., prot., geref. en an dere zielen een goede kyk In, op en ach ter de schennen van pastoor, dominee, predi- en lady-kanten gegeven. En dit in de huidige levenswyze van medemen- seiykheld, want de voorganger wist een toon en benaderingsmethode te presen teren, die voor de ln zyn woord en ge zang behandelde personen en zaken geenszins kwetsend kon zyn. Vandaar ook vermoedeiyk, dat, hoewel het pro gramma zyn laatste voorstellingen in Lelden beleeft, de belangstelling zeer Geheel alleen De opening van de avond laat Fons Jansen geschieden door dominee en pas toor ln de vorm van poppen, maar de rest van de avond staat hy geheel al leen op het toneel, daarby muzikaal ge steund door Frans Oudhoff aan de vleu gel. In de verschillende nummers, die Fons Jansen vloeiend In elkaar laat overlo pen, komen de verschillende kerkeiyke personen en zaken aan de orde. Zo ziet hy in de aanwezige zlelenvoorraad een machtige mogelijkheid tot bekerings werk, naar welke kant dan ook. als het maar niet tot christen ls. daar dit, zoals uit e*n volgend onderdeel „Godsdienst geen" geen erkende geloofsovertuiging blijkt te zyn. De „telefonische informatiedienst", werd byzonder goed door Jansen op de korrel genomen evenals de eucumenische kerkgids met zyn stichtende en ook ver warrende berichten en advertenties. Dit programma-onderdeel was tussen alle goede nummers toch nog een extra uit springer, evenals een gewyzlgde versie van een liedje van Louis Davids, dat nu getiteld was „De grote man", die in het huidige conjunctuurbeeld toch de per soon is die moet zorgen dat ook de met selaar op vakantie naar Sardinië kan gaan. De pauze-parade was een waar dige afsluiting van het eerste gedeelte. Zin In Iets geks Na de pauze had Fons Jansen „Zin ln iets geks" en daarmede vermaakte hy allen, evenals met de byzonder goed ge brachte parodie op „Veertig Jaar dood graver". Vla een pantomime op „men sen ln de kerk" en enkele andere num mers. die evenals voor de pauze vlot en vloeiend ln elkaar overliepen belandde hy by „Blectriclën ln kerkeiyke zaken" hetgeen by allen de lachspieren nog eens danig op de proef stelde, „Vergeet het maar. vergeet het maar" besloot dit pro gramma van deze waarlijk grote en vak kundige artist. Het applaus voor dit cabaret in ker keiyke zaken kwam van alle aanwezigen overvloedig. Ook van de de*e svond aanwezige col lega Wim Kan. die met zyn echtgenote Conto Vonk, als toeschouwer in de hem zo vertrouwde Schouwburg aanwezig Studio: Dagvlinder (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon- Tony Rome (18 jr.) Dagelijks: 2 00 cn 8.00 uur Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur Rex: De gewetenloze plunderaars van Mexico (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Vrijdag on zaterdag 23.30 u. Nacht voorst.: Het huis der begeerte (18 jr.) Marktberichten LEIDEN, 29 maart - Vee - Aanvoer stieren 0. melkkoeien 85. vette koeien 200, vare koeien 80, pinken 45, gras- kalvreen 11, vette kalveren 24, nuch tere kalveren 41, vette schapen 200, fokschapen 105, vette lammeren 157, zuiglammeren 168, varkens 43 schram men 62, biggen 470, geiten 10. Totaal 1767. Stieren: 4.15-4.65, melkkoeien 925 -1225-1650, vette koeien 3 60-4.20-4 80, vare koeien 680-1000-1400. pinken 475, 700, 850; graskalveren 225 - 375 - 450; vette kalveren 1. 3.20 - 3.50 - 3.80; nuchtere kalveren 1.25 1.45 - 1.65; fok 60. 75. 115. vette schapen 110, 135. 160, fokschapen (1 lam) 165 - 200, (2 larnm.l 250 - 300; vette lammeren 135, 175, 195. Zeugen (dr,) 350, 400, 475; schrammen 85, 95, 115; biggen 65, 70, 175. Handel: slachtstieren en vette koeien: tamelijk rustig; melkkoeien en vare koeien: iets williger; pinken en gras kalveren: iets williger; vette kalveren: stroef, nuchtere kalveren: flauw; vet te schapen: williger, vette lammeren: goed; fokschapen met lammeren meer gevraagd; zeugen, schrammen en big gen: redelijk. LEIDSCHENDAM, 28 maart - Fle ren. - Aangevoerd waren 66.800 kip eieren. De notering waren voor 47.000 eieren no. 0 16,90-17,30, 14 900 no. 1 15.45-16,25, 19.800 no. 2 14,50-15,35. 17.400 no. 3 13,10-14,80, 18.300 no. 4 11,00-12,60, 900 eieren no. 5 ƒ10,90- 11,35, 200 no. 8 10,40, 600 kneus 12,00- 12,95, 52 ganze eieren 46 cent per stuk, 75 kievitseieren 75-90 centp er stuk, 80 eende-eierenl 4,00-14,45.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3