ECHTPAAR GEDOOD; JONGEN ZWAAR GEWOND Verhuur 192 woningwet woningen in plan Boerenburg! BETALING ABONNEMENTSGELD MAANDAG 25 MAART 1968 DE LEIDSE COURANT AUTO OVER DE KOP IN OEGSTCEEST A.s. zaterdag, zondag en maandag naar de Stadsgehoorzaal FORD ZIEN! MEJ. G. M. GELAUFF - INSPECTRICE KLEUTERONDERWIJS - NAM AFSCHEID Veel erkentelijkheid op bijeenkomst in Alphen aan den Rijn De inspectrice voor het Kleuter onderwijs in het rayon Leiden (15e inspectie), mej. G. M. C. Gelauff te Den Haag. is met ingang van 1 januari 1968 overgegaan naar het Nijverheids onderwijs. nl. de Meisjesscholen. Met verwaarlozing van enkele wijzigingen in de Inspecties, mogen we zeggen, dat ze in dit rayon, omvattende 30 ge meenten. elf jaar werkzaam is ge weest. Ongetwijfeld met zeer goede resultaten voor het Kleuteronderwijs in genoemde gemeenten. Wat Alphen aan den Rijn betreft, weten we, dat ze bijna kans heeft gezien om deze gemeente voor elk jaar, dat ze inspec trice was. aan een kleuterschool te helpen. Het is daarom niet zo ver wonderlijk, dat juist Alphen het ini tiatief nam om haar een min of meer officieel afscheid aan te bieden en daarvoor waren zaterdagmorgen velen naar Avifauna gekomen. Er waren burgemeesters, wethou ders, bestuursleden van kleuterscho len enz. bijeen en zij allen werden verwelkomd door de Alphense wet houder van Onderwijs, de heer A. J. Dekker, die dit deed namens zijn ge meentebestuur, waarvan ook burge meester Z. Bruins Slot, de gemeente secretaris mr. H. van der Top, en de chef van de afdeling Onderwijs, de heer M. de Hoog, aanwezig waren. De heer Dekker complimenteerde mej. Gelauff hartelijk met de prach tige promotie tot inspectrice bij het Nijverheidsonderwijs. Wa i hart Namens de gemeenten uit de In spectie sprak hierna burgemeester mr. G. C. van der Willigen uit Leiden. Hij wees er o.m. op, dat mej. Gelauff naar een tak van het onderwijs is overgegaan, waar ze, evenmin als in de vorige kring, een typische deskun- kundige was. Die deskundigheid is bij een inspectie dan ook niet de eerste eis. maar wijsheid en verstand en een warm hart; „en dat hebt u in bijzon dere mate", aldus spreker. De heer Van der Willigen wees erop, dat mej. Gelauff weggegaan is op een moment, dat men gaat spreken over de demo cratisering van ons onderwijs (Mam moetwet) en, uitgaande van de ge dachte. dat het kleuteronderwijs een van de belangrijkste grondpijlers van het onderwijsbestel is, wil men by het kleuteronderwijs gaan beginnen. „Maar u gaat nu weg", aldus spreker, „maar wij zullen u niet vergeten". Na deze vriendelijke woorden bood spre ker namens de gemeenten een tran sistor-radio aan. Namens de besturen van de kleu terscholen en -leidsters sprak zuster Engelino uit Noordwyk-Binnen een kort, maar hartelijk woord. Zij bracht mej. Gelauff dank voor het vele en mooie werk gedurende elf jaar. „U hebt", aldus spreekster, „het fijn ge daan. er was een zeer prettige samen werking". Ook hier bleef het niet bij woorden, maar werd een ring aan geboden namens de kleuterscholen. Ook de assistente, mevr. Scholman, werd in dit dankwoord betrokken. Zij kreeg een boekenbon en beide dames ook een fraai boeket. Stimulans Hierna sprak mej. Gelauff een dank woord, waarin zij o.m. vertelde, dat zy graag midden in het leven blijft staan, de tijd, het ontwikkelingsproces, bewust wil doorleven. Als men mee wil werken aan de ontwikkeling, aan de opvoeding tot vrijheid, waar kan men dit beter doen dan in de leeftijds groep van het Nijverheidsonderwijs. Mej. Gelauff zei haar werk bij het kleuteronderwijs met bijzonder veel genoegen te hebben gedaan. De sa menwerking met gemeenten en school besturen was prettig. Mede namens mevr. Scholman dankte zij voor dit afscheidsinitiatief. ,.U hebt mij gehol pen om een gelukkig mens te zijn. Het1 is voor mij een stimulans om een goede inspectrice bij het Nijverheids onderwijs te worden". Nadat de heer Dekker dit officiële gedeelte had afgesloten, was er ge legenheid met een handdruk afscheid te nemen van de dames. Burgemeester mr. G. C. van der Willigen vanLeiden overhandigt mej. Gelauff een geschenk namens de ge meenten. Links burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen a.d. Rijn, rechts wet houder Dekker. Zaterdag j.l. om 19.40 uur vond op Rijksweg 4, op de grens van dc ge meenten Leiden en Oegstgeest een do delijk ongeval plaats. De bestuurder van een Volkswagen, de heer L. J. N. van E uit Amsterdam kwam uit rich ting Den Haag naar Amsterdam ge reden. Op onverklaarbare wijze ver loor hij de macht over het stuur en kwam in een slip terecht. Hij sloeg enkele malen over de kop, waarbij het achter in de auto zittend echtpaar Keuker (man 66, vrouw 62 jaar) om het leven kwam. Het in de bagageruim te achterin zittend 7-jarig broertje Ro nald van de bestuurder werd via de achterruit uit de auto geslingerd en is levensgevaarlijk gewond. Hij is over gebracht naar het Academisch zieken huis te Leiden. De bestuurder en de naast hem zittende P. K. Keuker, de 22-jarige zoon van het omgekomen echtpaar Keuker, werden licht gewond. De auto is totaal vernield. De groepskommandant van de rijks politie te Oegstgeest verzoekt de ge tuige van het ongeval, een man met een kind bij zich, die ter plaatse met een personenauto achter de veronge lukte VW reed en aldaar is gestopt, j zich met hem in verbinding te stellen i telefoon 01710—52222, of zich in ver- binding te stellen met de politie in zijn woon- of verblijfplaats. Volgens een ooggetuige wa: politie en een EHBO'er van Oesgtgeest snel ter plaatse. De ooggetuige deelde mede, dat de chauffeur met grote snel heid reed. „Hij is zeker geschrokken van een stapel stenen of zo die rechts lag, want hij reed ontzettend rechts. Toen hij kantelde leek het wel een vuurwerk, zoals die wagen over het asfalt schoof. De EHBO'er, de heer A, Dirkse, deelde mede dat het jongetje zwaar hersenletsel had opgelopen. Hij trof het bejaarde echtpaar ingevouwen achterin de auto. ..De mensen waren toen reeds overleden. De chauffeur had een zenuwschok gekregen (niet te verwarren met shock). En de jongeman die naast hem zat. was licht gewond." Volgens de laatste berichten is de toestand van het 7-jarig jongetje nog ongewijzigd. Het verkeert nog steeds in levensgevaar. Bond van Militaire Oorlogs-slachtoffers had een gezellig jaarfeest WINDRECHT MOLEN „NIEUW LEVEN- TE HAZERSWOUDE KOST 7500 GULDEN Gisteravond iti KSA-geboiuv te Sassenheim „ELCKERLYCK" BRENGT 'ZWAAR STUK' GOED EN MET SPANNING GELADEN Piet v. d. Zwet gaf als de niet-ge- 1 wonde gangster weer het zwaar-emo- tioneel geladen spel, zoals men dat I van hen gewend is. Mevr. A. Immer - J zeel-Homan gaf als villabewoonster, met haar rust en kalmte, prima tegen- spel. AANWINST Eveneens zware rollen, zy het in mindere mate, hadden A. Scholten als de gewonde gangster, en de jeugdige Leny v. d. Geest als de zieke dochter. Ook zij beheersten hun rollen voor treffelijk. Leny kan een aanwinst voor ..Elckerlyck" genoemd worden en er kan nog heel wat van haar worden verwacht. De rol van dokter Higgins werd beheerst en in alle kalmte, on danks de geladen sfeer, gebracht door P. G. v. d. Kraan. F. Homan Dzn. als vader van de gangster Bill en als Fa ther Cooper, had een dubbelrol. Voor een vrolijke noot, die de spanning enigszins brak, zorgde mej. C. de Zwet als Joyce, vriendin van de zieke Peg gy. Regisseur Henk Berg had 'n goede situering op het toneel aangebracht. Door de warme huiselijke sfeer kwam het contrast met de gangsters uit nemend tot zijn recht. Voor liefhebbers van goed toneel was het een avond die men niet licht zal vergeten. Het dankbaar publiek bracht aan het eind een applaus dat uitgroeide tot een ware ovatie. Voor de aanvang sprak de heer Heuer een welkomstwoord, waarin hij zijn blijd schap uitsprak over de volle zaal. Zij die er niet waren kunnen mor genavond nog terecht en zullen daar van zeker geen spijt hebben. Het was een goede greep van „Elcker lyck" om gisteravond in het KSA- gebouw te Sassenheim met het stuk ..Het eenzame huis" van Jan Naay- kens, op de planken te komen. Het zware stuk dat boven de middelmaat uitsteekt, kan getypeerd worden met ..iets anders dan anders", en het werd gebracht op een wijze „Elckerlyck" waardig. Het stuk is gebaseerd op een ware gebeurtenis die zich in Austin, Minea- polis in 1954 in een villa in een bos afspeelde. De villabewoonster met haar zieke dochter krijgen plotseling van een tweetal gangsiers, waarvan er één zwaar gewond is bij een bank overval. Vanzelf brengt dit allerlei complicaties met zich mee. De span ning is er direct en duurt voort tot het Gaat Ghr. Oranjevereniging te llazerswoude verdwijnen De chr. Oranjevereniging Hazerawou- de-dorp houdt vrijdagavond 29 maart om acht uur een ledenvergadering in het lokaal achter de geref. kerk. Door de ge ringe belangstelling die bestaat voor de vereniging heeft het bestuur op de agenda geplaatst een eventuele opheffing van de vereniging. Verschillende leden van het bestuur van inzicht betreffende dit voorstel wor den zjj beslist op deze vergadering ver wacht. Het voortbestaan zou dan nog kunnen worden gered. SUCCESVOLLE ACTIES De actie „Kom over de brug" heeft hier in Hazersw'oude-dorp een bedrag op geleverd van 18.938.20. De actie, die per telefoon werd gevoerd om gelden te vergaren voor de aan schaf en plaatslne van een geluidsin stallatie in de Engelbewaarders-kerk. had als resultaat 3600,-. De actie duur de twee uur. Voor Pasen hoopt men de plaatsen. De organisatie berustte bij een installatie nog in genoemde kerk te uit de parochianen gevormd comité. SUCCESSEN VOOR SCHERMER PLAIZIER Op de schermwedstryden in Amsterdam heeft de heer D. J. Plaizier te Hazers- woude een tweede palats bereikt. De wedstrijden waren georganiseerd door de Kon. Ned. Amateurschermersbond. Bij de kampioenschappen voor verenigin gen dezer Bond behaalde de heer Plai zier met zijn teamgenoten een derde plaats. De kampioenschappen werden gehouden op elektrisch degen- Bouw geref. kerk is hiervan afhankelijk B. en W. van Hazerswoude zullen «Ie leden van de gemeenteraad donderdag avond voorstellen een dading te treffen. Hierby zal de gemeente zich verbinden aan de heer K. Verheul een schadeloos stelling van 7500,- uit te keren. De heer Verheul op zijn beurt zal afstand doen van het gevestigde wlndrecht van de korenmolen Nieuw Leven aan de Dorps- Op 22 februari 1962 besloot de raad tot aankoop van de wipkorenmolen, die destijds in een zeer vervallen staat ver keerde. De gemeente werd eigenaar voor het bedrag van één gulden, maar nam tevens de verplichting op zich dit monu ment, dat van historsiche en culturele be tekenis is, in stand te houden. De heer Verheul toonde zich destyds tydens de onderhandelingen bereid tot de verkoop van de molen, maar niet tot die van het gevestigde windrecht op andere percelen- Het wlndrecht. dat van oudsher op de omliggende gronden rust, houdt in, dat op de omliggende erven geen verande ringen mogen worden aangebracht. Aan- of verbouw, het planten van bomen, het plaatsen van andere beletselen - zaken, die de windvang In ernistlge mate kun nen belemmeren of het vrij ronddraaien van de wieken in enige stand kunnen verhinderen zyn derhalve verboden. Op een van de pereelen, te welke laste het windreeht van de Nieuw Leven Is gevestigd, zal nu door de Geref. Kerk een kerkgebouw worden gestieht. De grond is reeds aangekocht en de gemeen- teverbond zich de percelen vry te ma ken van een drukkend windreeht. Voordat liet bouwplan kan worden ge realiseerd, moet eerst het windreeht ver dwenen. Tydens de eerste onderhande lingen eiste de heer K. Verheul een schadevergoeding van 10.000.-; later besloot hy tot 7500.-. ALPHEN AAN DEN RIJN AVOND OVER HET OUDE ALPHEN Met het oog op het 50-jarig bestaan van de gemeente Alphen aan den Rijn en in verband met het gedenkboek „Een nieuwe stad aan de Oude Ryn", dat In opdracht van het gemeentebestuur door mr. H. Gardenberg werd geschreven, heeft de Historische Vereniging voor Alphen en Omstreken, waarvan voor zitter is wethouder A. J. Dekker, op maandag 1 april a.s. om 20.00 uur in de trouwzaal van het raadhuis, een speciale bijeenkomst belegd, waarop de heer L. Spry Jzn., een geboren en getogen Al- phenaar, onder het motto „Oude herin neringen uit Alphens vroege dorpsge meenschap" komt vertellen van wat hij zich m.b.t. het vorenstaande thema nog weet te herinneren. Deze ongetwyfeld interessante byeenkomst is ook toe- gankelijk voor introducees. Schaken. Voor de tientallencompe- titie van de Leidse Schaakbond speelden twee tientallen van de Alphense Schaak club de afgelopen week hun laatste wed strijd. Het eerste tiental speelde uit te gen Leithen I. In deze wedstrijd waarin niets meer op het spel stond, nam Alphen met 5 Vii-3', i een beslissende voorsprong. Na een teleurstellend begin van de com petitie is Alphen met 8 matchpunent uit 6 wedstryden op de derde plaats geëein- digd achter Philidor II en LSG H. Het derde tiental speelde eveneens 'n uitwedstrijd waarin niets meer op het spel stond en wel tegen het reeds kam pioen geworden Revanche uit Leiden. Deze wedstrijd eindigde in een gelijkspel (5-5). Uitslagen: Alphen I-Leithen I 5%-3% voorl.; P. de Jong-J. Bey 0-1; H. van Loon-J. Koek 1-0; D. Posthuma-L. Barendse 1-0; W. Donker-Jac. Galjaard 1-0; J. van Harten- J. Bakker 1-0. Ir. N. Buysert-G. Leget 1-0; J. v. d. 1 Wyngaard-A. de Bruin 0-1; A. D. Kar- 1 dol-J. van Leeuwen 0-1; C. Brunt (res.)- J. A. F. Planjer afg.; P. L. Wagenaar (res.)-J. van Kempen V2-Vi- Uitslagen van de onderlinge competitie: Groep 1: A. H. Hooyer-H. C. Klei weg 1-0; D. Kenbeek-D. Posthuma 1-0; A. D. Kardol-W. Donker 0-1; A. D. Kar- dol-D. Kenbeek V4-%. Groep 2: W. v. d. Roest-A. Post 0-1 W. vinden ook deze schadever- A" B°oy"J:,'VYiegI?ae 1-0va° goeding nog zeer aanzienlijk. De perce- Ofwegen-C- Dozy .van rs len liggen immers aan de noordoostelijke D kant vin de molen; de wind waait alecht, t> V/T* k LT 1 zelden uit deze hoek. Bovendien zou nog W«nbeek-£ J. vanNooit 0-1. moeten worden nagegaan, hoe vaak J- 1, tronmvoorztrnlnv lol uitvallen on "l B J Hof.tr.-H, van Teeflelen 0-1; H. Jongenburger-B. van Eijk 0-1; Th. Kamperman-J. H. Hop 1-0. Het was zaterdagmiddag in de O.O.- mess van de Doelenkazerne bijzonder gezellig ingericht. De commandant van de Kokschool en de mess-president, adjudant Van Munster, hadden wel willend, zoals steeds, hun lokaliteiten beschikbaar gesteld voor de ontvangst van hun oud-collega's, die bij vroegere oorlogshandelingen gewond zijn ge weest en voor weduwen van oud-oor logsinvaliden, die tezamen een ver eniging vormen: de Bond van Ned. Militaire Oorlogsslachtoffers. Reeds tijdens de oorlog 40 - 45 ille gaal opgericht, vierde de hond nu zijn drie-en-lwinstigste jaarfeest. Om drie uur opende de voorzitter, de heer H. Gouw, de jaarvergadering met een hartelijk welkom en dank voor de grote opkomst. De notulen van de vorige jaarvergadering op 11 maart 1967 door de secretaris, de heer J. Fie- nan, werden ongewijzigd goedgekeurd. Jaarverslag In zijn jaarverslag, waarin sprake was van een zekere rust in het afge lopen jaar, memoreerde spreker wel de onrust onder de leden, die minister Beernink had gezaaid met betrekking tot de pensioenen. Minister-president De Jong had echter zijn oude krijgs makkers niet in de steek gelaten. Vercler waren er natuurlijk de nodige adviezen en bemiddelingen verleend voor allerlei problemen van de leden. De penningmeester meldde in zijn keurig verzorgde jaarverslag een voor delig saldo. Van diens nauwgezetheid getuigde de kascommissie Daar door de leden geen tegenkan didaten waren ingediend, werden bij de bestuursverkiezing de heren Gouw en Tienan beiden herkozen verklaard. De verkiezing tot voorzitter leidde alleen tot lovende woorden aan de huidige voorzitter, waardoor zijn lot bezegeld werd onder luid applaus. De heer Tegelaar stemde erin toe om met de huidige leden Van Gent en Reekers het volgende jaar de kascommissie te bemannen. Tijdens de theepauze werd de gram mofoonplaat met de nieuwe B.N.M.Cf6 mars, gecomponeerd door de majo der Marinierskapel J. P. Laro m tekst van P. H. van Dam en gebrac door de Marinierskapel, gespeeld was tevens ook te koop. De voorra. was demate snel verkocht, dat geg digden deze zullen moeten bestell< bij de secretaris, Jacq. Urlusplan 1 Nieuwe tak<L Als hoofdbestuurder hield de he ,j A. F. van Velzen uit Den Haag eqy leerzame en bijzonder interessan lezing over de toekomst van B.N.M.O., die hoewel momenteel springlevend toch zichtbaar aan h verouderen is. Zijn mening ov slijta'ge-proces en de compensat daarvan, over vereenzaming van ii n validen is beslist zodanig dat hieras D door deze bond een ruimere aandac|i zal moeten worden geschonken q grote en nog niet vermoede perspeij tieven opent voor arbeidstaken vaL de bond. In de rondvraag werd allereerk. door de voorzitter de medaille vo*bi tienjarig lidmaatschap onder applai^ uitgereikt aan de heer Theunisseiy Ook werd uitgebreid gediscussieer over pensioenen en A.O.W.-uitkeriip, gen op de 65-jarige leeftijd. Hierrth sloot de voorzitter de vergadering. Gezellig conta(k -Het tweede gedeelte van het jaafcji feest bestond uit een uitstekende koK« fietafel in de mess. Tenslotte w% 's avonds de grote kantine geheel gej> vuld met leden voor een byzondq» gezellige contact-avond, waar iedereen in de gelegenheid was weer eens oudlc! herinneringen op le halen en jong eti oud zich liet verleiden tot een gezelli|rr dansje of polonaise. Iedereen wer betrokken bij 't bingo-spel met fraa prijzen. Hulde aan de secretaris, die dezpi gehele middag en avond op voortref felijke wijze had georganiseerd e daarmede zijn leden een grote dien: heeft bewezen. erechtelyke procedure niet gewenst de stroomvoorziening zou uitvallen op de dag, dat de wind wel uit die richting De kosten, verbonden aan een proce-1 dure over de hoogte van de schadeloos stelling, zouden de gemeente ook voor hoge kosten stellen, vindt het college. Een dergelijke procedure doet de voort- j gang van de plannen voor de totstand koming van het nieuwe kerkgebouw geen goed. Bovendien remt het de plan- j nen van de gemeente, die voor het kerk gebouw een parkeerplaats zal aanleggen. Daarom komt het het college als het i meest voor de hand liggend voor, met heer Verheul een dading te treffen, j De gemeente betaalt dan 7500,- en het wlndrecht vervalt. SASSENHEIM YVINST VOOR TOP TOP 1 behaalde afgelopen zaterdag een 52 overwinning op degradatie kandidaat ODS, 'n overwinning welke meer nuttig dan grandioos was. In de eerste helft was TOP duidelijk de be tere ploeg en door doelpunten van Dirk Meyer en Henny Kühn werd de ruststand bepaald op 20. De harde wind was er de oorzaak vandat TOP's tweede aanvalsvak de voorsprong niet kon vergroten. TOP werd nerveuzer en ODS profiteerde hiervan. Via twee afstandschoten bracht het de stand weer in evenwicht. Met nog een kwar tier te spelen was de strijd weer ge heel open. Een prachtige doorloopbal van Piet Benschop 'bracht de rust weer terug in de rood-witte gelederen. ODS zakte geheel weg en Sybrand Kamer stelde de zege veilig. Henny Kühn bepaalde de eindstand tenslotte nog op 52. waarmee de Sassenheimse ploeg een verdiende, maar toch wel Actie-centrale van Bollenstreek radicalen Vrijdag j.l. is er in de Bollenstreek een actie-centrale van de partij Radicalen opgericht. In het actie-comité van deze centrale hebben onderstaande personen zitting genomen; Drs. J. J. de Graaff, priester, Noordwljkerhout; A. W. de Groot, wethouder van Voorhout; Th. Schrama. Hillegom; W. H. Schelvis, raadslid, Noordwijk; C. P. Kortekaas, Lisse; A. J. v. d. Lans, raadslid Voor hout; N. H. van Schooten, raadslid, Voor hout. Het secretariaat wordt voorlopig waargenomen door de heer N. H. van Schooten, Mgr. Broerestraat 12, Voor hout. Contactpersonen zijn de heren A. W. Groot, tel. 02532-8111 en W. H. Schelvis, tel. 01719-3820. niet alleen, maar droeg tegelijkertijd zorg voor een strakke regie. Nel van Kampen-Duivenvoorden mag als Goud Aaltje een ware Kenau genoemd wor den. Aanvankelijk wat plankenkoorts: ze viel wel eens te vroeg in, maar verde bracht dit samenspel het tra gisch gebeuren: een huwelijk zonder liefde tot werkelijkheid. Adrie Joren tekende voor dochter Marijke. Volko men ontspannen greep zij haar kans en buitte de mogelijkheden van haar rol uit. Dat was minder het geval met haar vriend Wim v. d. Loo. Aan re- De eerste woningen van het com plex van 192 woningwetwoningen in Boerenburg zullen eind maart/begin april gereed komen voor bewoning. Het is daarom nodig nu de verhuur van deze woningen të regelen. De mi nister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening heeft de gemiddelde huurprys van bedoelde woningen voorlopig nader bepaald op 87,45 per woning per maand. Daarnaast heeft Abonnees die het abonnementsgeld voor het 2e kwartaal 1968 gireren, ver zoeken wy dit vóór 30 maart a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wy er op attent dat het abonnementsgeld by vooruitbetaling moet worden voldaan. Wy ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogeiyk by de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprys bedraagt: per maand 4,45 excl. incassokosten per kwartaal 13,35 excl. incassokoeten per kwartaal per post 16,20 excl. incassokosten ABONN.-AFDELING LEIDSE COURANT Toneel „Ons Genoegen" in Hillegom baart kunst. Jan van Beek is geknipt voor karakter-rollen. Een sterke spe ler met konsekwente toepassing van het vereiste dialect. Petri Kant had een bij-rol: haar vertolking won met name in het derde bedrijf aan kracht, ni- Dick Buckens („de manke knecht") de gloreerde in de scène met het jacht- helft (helaas) bezette zaal ..Flora" zijn geweer; Gré de Butter-Duivenvoorden tweede en laatste voorstelling van het kroop in de huid van de afhankelijke 1967/'68. Voorzitter H. Meijer I daggeldersv sprak een welkomstwoord. Opgevoerd werd „Uit het leven gegrepen", een toneelspel in drie bedrijven van A. Boere. Het speelt zich af op de „Mar- cus-hoeve", waar Marcus van de Ploeg (aanvankelijk) de pantoffelheld-rol is toebedeeld door zijn uiterst heerszuch tige vrouw „Goud Aaltje". Theo van Beek bracht de boer over het voetlicht. Wel eens te rad van Het tiental, inclusief regie-assisten te Anneke van Kesteren en souffleuse, betrok het publiek dat helaas niet immer correct reageerde in dit spel waarin felle gevoelens van wrok en haat, diepe afgronden van misver stand en verdriet elkaar afwisselen. Aparte vermelding verdient grimeur Hoppezak uit de Sleutelstad, die zorg de voor de diverse gedaanteverwisse- Twee Katwijkers bij botsing gewond Bij een botsing tussen een bromfiets en een personenauto gisteravond om ongeveer kwart over acht werden 2 inwoners van Katwijk nogal ernstig gewond. t Een 20-jarige jongeman reed met zijn brommer plotseling vlak voor een auto vanuit de Koningin Julianalaan de Zeeweg over. De autobestuurder kon hem niet meer ontwijken. De bromfietser kreeg inwendig letsel en snijwonden; zijn duo-passagiere, een 18-jarig meisje, een hersenschudding en snijwonden. Ze zyn beiden over gebracht naar het Academisch Zieken huis te Leiden. NOORDWIJK Genootschap Oud-Noordwyk". Het geonotschap "„Oud-Noordwyk" houdt op 4 april a.s. haar jaarvergadering in ho tel „Zeerust"". Om 8 uur wordt begonnen met het officiële gedeelte waarna de heer J. Kleton een film zal vertonen over 10 jaar breken en bouwen in Noord- wyk. De vereniging „Oud-Noordwijk" is verontrust over de gang van zaken in Noordwyk. „Vele onvervangbare stukjes kunstkuituur gaan hier tegen de grond zonder dat Iemand protesteert", aldus de heer Kok. Hij wil een sterker genoot schap „Oud-NoordwlJk" krijgen, zodanig dat zelfs een afvaardiging in de gemeen teraad mogeiyk wordt. Maar dan moeten er 1309 leden komen In plaats van de 390 van nu. Tegen 5.per jaar kan men lid worden van de vereniging „Oud- Noordwyk". Uitvoerig „Echo" uitgesteld. In verband met gezondheidsredenen van de dirigent, de heer H. v. d. Veld, die ge durende byna 40 jaar de muziekvereni ging „Echo der Duinen" leidt, is de uit voering van vrijdag uitgesteld tot vrij dag 26 april in het Lido-theater. Als plaatsvervanger voor de heer v. d. Veld zal dan optreden de heer W. Schoon, die de Kon. Mil. Kapel te Den Haag is verbonden. A.s. woensdag zal op het Wanveld een helicopter landen waarin zich een groot gezelschap bevindt van KLM- en Olie mensen bevindt, dat een bezoek aan Noordwyk zal brengen. Onder hen be vindt zich ook de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat M. J. Keijzer. De burgemeester van Noordwyk hoopt tus sen 1 en 2 uur het gezelschap te ontvan gen, waarna de lunch in hotel Zinger zal worden gebrupikt. Schaakver. „Daniël Noteboom" In groep 1 van de interne competitie won Brcukers lVs punt. In groep 2 won Th. v. d. Mey van De Bock. Hoek won van Veefkind en speelde remise tegen Lind- hout. Groep 3: Th. van Rhijn-J. Linders 0-1, V. van Rooyen-W. Turk 01, D. Ronat- A. v. d. Zwart 'i. Groep 4: Th. v. d Linden-P. Kool 01, J. Vink-P. Prins 01. Vanavond speelt het 2e team zijn laatste wedstryd van dit seizoen tegen Sassenheim 2. Hoek en Passchier zyn echter verhinderd, zodat v. d. Meij en Linders zullen moeten invallen. genoemde bewindsman de vaste laste*»" van de centrale verwarmingsinstallat k voorlopig vastgesteld op gemiddel 14,95 per woning per maand. ES vaststelling van de definitieve huumg prijs en van de definitieve vaste lasrt ten van de centrale verwarmingsirr stallatie zal eerst plaats hebben nadoet de werkelijke stichtingskosten zijari berekend. '$ei Ter dekking van de onkosten woikw den de volgende vergoedingen nood zakelijk geacht: 4-kamerwoning 12.6 per maand; 3-kamerw. 11.60; 2-ka merw. 10.1-kamerw. 9.p.m. - Aangezien de raad nog geen erv; ring heeft met de uitkomsten van h< gebruik van de toegepaste installati moet zij zich voor het bepalen va r het voorschot baseren op de gegever|L die door de adviseurs zyn verstrek Op grond hiervan berekent zij de kox ten van warmtelevering voor dez 192 woningen op ongeveer 41.000,- I per jaar. Voor het eerste jaar worde de voorschotten als volgt geheven 1 4-kamerwoning 20.per maand; J j kamerw. 182-kamerw. 14 j 1-kamerw. 12.p.m. Eerst na een jaar zal blijken of de; bedragen juist zijn gekozen en da n zal worden nagegaan of een verlagir a' kan of een verhoging moet worde toegepast. Er zy echter op geweze: 18 dat aan de huurders niet meer da ®r de werkelijke kosten in rekening z ïr worden gebracht, zodat het eventue r te veel betaalde wordt gerestitueerd er Voorgesteld wordt ter compensat v van de huurverhoging nu reeds ie 1 hoger te gaan dan de voorlopig vas e' gestelde gemiddelde huurprijs. Hie 1 r voor is in onze berekening een bedra e% van 2.per woning per maan aangehouden. Zoals bekend, wordt h< betreffende complex gevormd door 4-kamer-, 72 3-kamer-, 42 2-kamer- e 6 één-kamerwoningen. Het is duidelij dat de verschillen in grootte van c woningen in de huurprijs tot uitdrul king dienen te komen. Hiervoor zij de volgende huren voorgelegd: 4-kamerwoning 101.p.m.; 3-k; merw. 90.2-kamerw. 73.50 en kamerw. 62.p.m. Het verschil in grootte van de w< ningen dient ook tot uitdrukking komen in de te heffen vaste laste voor de centrale verwarmingsinsta latie. Hiervoor is de volgende diff rentiatie voorgesteld; 4-kamerw. 17.p.m.; 3-kamer\ 15.2-kamerw. 12.50; 1-kamerv 'n 10.— p.m. l® De aandacht dient er op te worde gevestigd, dat ook de definitieve huu prijs slechts kortere tijd zal gelde omdat deze ingaande 1 januari 19' !n telkenjare met 4% zal worden ve hoogd, een verhoging die voor al 1 na-oorlogse woningen met een n< 'ei lopende subsidie-regeling van het Ri. zal gelden. LISSE HUISBROEI MET HOOG GEMIDDELDE De gehouden Huisbroeitentoonste ling in Lisse - De Engel heeft jaar een bijzonder hoog kwaliteitsg halte gehad. Bij de vaststelling de totale puntentelling door de jui is vastgesteld, dat het gemiddelde alle deelnemers ligt op ruim 73 pui ten, wat 10 punten hoger is dan oc am werd gehaald. Wel een bewys, d ri deze laatste tentoonstelling wel he bijzonder van kwaliteit was. Met pannen bloembollen kon men 11 punten halen. De hoogste kwam t 87 punten nl. R. Bisschops, ver gens 2 mej. R. van Beek 86"»; 3 van Noort 86' 4 Hans van Noo 83' 5 M. Duineveld 81; 6 Ben vi der Meer 80; 7 J. Dofferhoff 79*i; mevr. Warmerdam 79'/»; 9 W. Meiji 1 79'10 E. van der Meer 79; 11 W. Beek Thz. 78'/»; 12 T. Dofferhoff 78' 13 J. van Dongen 76\; 14 P. van Kan nei pen 76; 15 J. van Duin 76'/

Leidse Courant | 1968 | | pagina 4