Plechtige uitvaart van pastoor mgr. Th. M. Beukers in St. Petruskerk Grondverkoop voor 24 woningen aan Nassaustraat HOLLIDAY INN TE LEIDEN IS REEDS (onofficieel) IN GEBRUIK Victorie-turnsters plaatsten zich in halve finales Prima tijd van Kees Uittenhout ROUTINE VAN ACHILLES TE VEEL VOOR KVC Nonchalance, die tijd en geld kost Geen afwerker b;: leiden DE LEIDSE COURANT Hedenmorgen had in de St. Petrnskerk de plechtige uitvaart plaats van mgr. Th. M. Beukers, oud-pastoor van deze parochie. De Uitvaartmis werd ge celebreerd door deken W. P. M. Baring uit Leiden met assistentie van pastoor p. de Lange van de St. Petrusparochie als diaken en oud-kapelaan A. H. Schrama, pastoor te Hellevoetsluis, als suh-diaken. Ceremoniarius was paro chie-kapelaan W. van Egmond. De plechtigheid werd opgeluisterd door het uitvoeren van de Gregoriaanse Requiemgezangen (hoe kan het anders bij dit aardse afscheid van een groot promotor van het Gregoriaans als pastoor Beukers was) door het zangkoor. Onder de talrijke aanwezigen bevonden tich mgr. A. C. Schaaper. vicaris-generaal van het bisdom Rotterdam, oud- pastoor W. E. Blok van de St. Petruskerk. vele oud-kapelaans van mgr. Beu kers, het kerkbestuur, afgevaardigden van de scholen, die door mgr. Beukers zijn gesticht, de diocesaan voorzitter van de St. Gregoriusvereniging in het bisdom Rotterdam, pastoor C. P. de Wit uit Berkel, en een grote schare parochianen. Afscheid van een gulle, goede en hartelijke priester De lijkrede werd gesproken door pas toor A. J. Leenders uit Driehuis. „Wanneer ik vandaag dankbaar ge bruik maak van het voorrecht om mgr. Theodorus Maria Beukers bij zijn grote afscheid te gedenken, kan ik my voor- itellen, dat sommigen zich afvragen of lijkrede nog wel van deze tijd is en of het nut heeft een oud priesterbeeld uit het museum van het rijke roomse le- te halen. Hij is immers 91 jaar ge worden en vooral in de 14 jaren van zijn emeritaat zijn er zulke grote verande ringen gekomen in de waardering van d« priester, zijn ambt en de uitoefening daarvan", aldus pastoor Leenders. „Ik dacht, dat het leven en werken n deze fyne precieuze priester ons veel te zeggen hebben. Deeenna Immers voordat het modewoord van medemense lijkheid werd uitgevonden, laat staan misbruikt werd, kenmerkte zijn hele be staan zich door echt mens te zijn en hartelijke medemenselijkheid. ZUn mede menselijkheid kwam op de eerste plaats lot haar volle recht in de pastorie. Hij en band van saamhorigheid te leg gen, die niet knellend was. Zijn gulheid, goedheid en hartelijk medeleven zijn ons altjjd bijgebleven. Zijn medemenselijkheid op de tweede plaats, gelijk aan die op de eerste, was met de parochianen en met allen, die hij ontmoette, niet het minst met degenen, ie een andere overtuiging hadden. Ik herinner u aan zijn fijne zorg voor de kinderen, aan het merkwaardige ver schijnsel, dat zelfs de kleinsten der schoolkinderen het er voor over hadden geduldig een uur te wachten op hun beurt bij het biechten, terwijl ze bij een ander onmiddellijk konden gaan. Goed, wij hebben nu andere meningen over dat biechten en zijn gelukkig dat het be perkt geschiedt, doch het merkwaardige verschijnsel was er. Hij was lief voor de kinderen. Goedheid Ik herinner u aan zijn goedheid en aorg voor de jeugd in de pubertijd. De steun en bemoediging, welke hij wist te geven in hun moeilijke jaren. Toen ik het diocesane jeugdwerk verbonden heb ik er tientallen van rond de 18 ontmoet in Leiden en omgeving die erg dankbaar waren voor zijn voorlichting begeleiding, ondanks het feit, dat een conferencier suggereerde, dat „pa- vers" geen voorlichting kunnen geven. Hj hield van de jeugd. Het begin van het geweldige M.O. in deze stad ligt bjj hem. Persoonlijk be- locht hy de ouders van de eerste 20 25 jongens om ze te winnen voor de katho lieke HBS, die door zyn werk als depen dence van Katwyk begon. Genoeg hierover, doch wat was hij ens met de mensen in zijn attenties bij vreugden! (Hij gebruikte bij zijn bezoe- >m niet overvoerd te worden één bonbonnetje). Doch vooral bij droefheid narigheid was hij aanwezig. Wat kon hij troostend samen met de mensen bid den als een van hun dierbaren overleden was. Om met Robinson te spreken, hij wist wat het betekende „te bestaan voor anderen." Sterke persoonlykheid Bij dit alles was het iemand met een sterke persoonlijkheid, met scherp in zicht en redelijke gehoorzaamheid. Toen na die merkwaardige tocht van enkele van zijn hooggeplaatste vrienden een schrijven kwam. dat hij de oude Petrus kerk moest afbreken en elders opbou wen, zag hij met zijn geestigheid de hu mor van het geval, doch hij heeft zijn kerk laten staan. Na de brand trachtte liij met steek houdende argumenten de overheid te overtuigen, dat de kerk ter plaatse moest herbouwd worden. H|j moest gehoorza men en bouwde deze kerk. Kort echter voor zjjn emeritaat werd zijn nagenoeg oorspronkelijke Petrusparochie de Lode- wiJksparoehJo met de kerk enkele tien tallen meters van de oude plaats. Erkenning voor al zijn werk zocht hij niet. maar toen hy in '56 benoemd werd tot geheim Kamerheer van Plus XII en in '59 van Joannes XXIII, was hjj kinderlijk blij. Onthecht Tot slot moge u nadrukkelijk weten, dal hy niet aan geld hechtte. Wat hij geven kon gaf hij weg en de duizenden guldens, die hij in de loop der jaren moest ontvangen, heeft hij nooit opge vorderd. Zo gebeurde het, dat hij bij hot begin van zijn emeritaat bijna niets be zat. Mogelijk is het deels een aanklacht tegen u en deels tegen de sociale voor zieningen voor de geestelijken, dat er de laatste tyd een beroep gedaan moest worden op de bijstandswet. Ik meen, dat het beeld van deze pries ter uit het verleden ons veel te leren heeft. Nu ligt hij hier te midden van u opgebaard in het monument van zyn ge hoorzaamheid. Gedurende 27 jaar gaf hy Gregoriaan se zangles op het grootseminarie. Hon derden priesters hebben van hem hun stem vorming gekregen. In de krant las 14j» dat zyn opvolger Dr. L. Kat was. Hij deed het om niet, zelfs zonder bedank je aan het eind van deze periode. Het be gin van elke les was typisch de mond stand voor de Af „de stand voor de A", waarover wij ons vrolijk maakten. De A Is de alpha van het Griekse alphabet. Nu is zyn mond voorgoed gesloten en is hij gekomen tot de omega, tot Christus de Heer In wie alles en allen één worden. Mgr. Theodorus Maria Beukers, nooit heb ik u monseigneur genoemd, u bleef voor my mijn pastoor en een fijne mens. Ik weet zeker dat onze Verlosser leeft en ben zeker van uw opstanding en uw leven in het Licht van de Vader, met Jezus onze Heer," zo besloot pastoor Leenders zijn lijkrede. Na afloop van de plechtige Uitvaart is pastoor Beukers ter aarde besteld op begraafplaats „De zyipoort". Orgelbespeling door Jan Bonefaas in Lodewijkskerk JAN BONEFAAS is organist aan de Grote kerk te Gorkum. Hij behoort tot een kleine groep organisten in ons land die na Jan Zwart trachten het in strument „orgel" nader tot het grote pu bliek te brengen, maar vergaten orgel cultuur te brengen. Zij dachten, evenals de Franse organisten uit het begin dezer eeuw. dat het orgel een orkestrale ver zameling van instrumenten was, die door één man werden bespeeld. Zij dachten niet aan het orgel als een zelfstandig instrument. Jan Zwart dacht hier wel over na. Maar om het grote publiek te bereiken zocht hy het door bij het volk aansprekende composities te schrijven. Daardoor werd de grote lijn van de or gelcultuur doorbroken. Vele navolgers van Zwart kwamen via het harmonium tot de kerkorgelbank van de dorpskerk. Staatsdiploma of conser vatorium was niet nodig. Het ging zo ook wel. Maar langzamerhand nam het gevoelige zieltje de taak van de wysheid over. Men ging speculeren op 't Volks gevoel, en speciaal op het zwijmelend ro mantische. Innige registercombinaties of daverende accoordenreeksen uit drie klanken of dominant-septiemaccoorden deden het heel goed. Zo kon het gebeuren dat in de St. Lodewijkskerk aan het Steenschuur een Bach rijkelijk met een romantisch sopje werd overgoten. Of men vindt zich zo geweldig dat men z.g. eigen improvi- taties hoger waardeert dat de grote en beroemde orgelcomponisten. Zo een or ganist is Jan Bonefaas. Een hart vol romantiek zonder kennis van analyse, Zoeterwoudse raadsstukken Reconstructie Verlaatweg De gemeenteraad van Zoeterwoude gaat op haar vergadering van a.s. don derdag 28 maart o.m. de vólgende za ken behandelen: Krediet reconstructie Verlaatweg Het bejaardencentrum „Emmaus" na dert haal voltooiing. In verband met verkrijgen van een goede aansluiting op de brug, welke de Eendrachtsweg met de Verlaatweg verbindt, dienen eni ge reconstructiewerkzaamheden te wor den uitgevoerd. De totale kosten worden geraamd op f 11.000.Hiervan zal de provin cie f5.000.in de herbestratingswerk- zaamheden bijdragen, zodat een bedrag van f 6.000,voor rekening van de ge meente komt. De raad wordt gevraagd hiervoor een krediet beschikbaar te willen stellen. Ter oriëntatie wordt medegedeeld, dat de reconstructiewerkzaamheden in eigen beheer zullen worden uitgevoerd. Personenauto voor burgemeester De personenauto van de gemeente welke in 1964 werd aangekocht, begint diverse gebreken te vertonen. Het ver dient daarom volgens b. en w. aanbeve ling een nieuwe te kopen. De gedachten gaan daarbij uit naar de aankoop van Fiat 125 zonder schuifdak. tegen in name van de Fiat 500. De vervangings- kosten bedragen f 5.856, Verkoop grond voor woningbouw Nassaustraat De N.V. Bouw- en Aannemingsbedrijf v.h. J. D. v. d. Mijl sr. te 's-Gravenhage. •rnemens aan de Nassaustraat een 24-tal woningen te bouwen. De te be bouwen grond is groot 4042 m2 eu eigendom van de gemeente. Genoemd bedrijf is bereid de grond aan te kopen tegen de door de gemeente aangeboden prijs. Deze bedraagt f150.000, In verband met de opheffing van de Benthuizer polder heeft het bestuur hiervan verkocht de weg, genaamd La- re Broekweg, In de gemeente Zoeter woude, over te nemen. De commissie voor de financiën adviseerde de weg ever te nemen onder voorwaarden dat: 1. na overdracht van de eigendom de gemeente, voor deze weg geen pol- derlasten behoeft te betalen; 2. de kosten van overdracht voor rekening van de polder komen. Het bestuur van de Benthuizerpolder kon zich niet verenigen met de door b. en w. gestelde voorwaarden wegens strijd met het Algemeen polderregle- ment. De over te nemen weg wordt reeds door de gemeente onderhouden. B. en w. stellen voor de Lage Broekweg in eigendom over te nemen. Reparatie klok gemeentetoren De klok in de gemeentetoren functio neert reeds geruime tijd niet goed meer. In opdracht van het college is een on derzoek ingesteld naar de oorzaak hier van. Hierbij is gebelken dat de klepel- ophangbout versleten is en dat aanzien lijk veel roestvormlng op de bouten en platen is opgetreden, zodat de kans op breuk niet Is uitgesloten. Te dien einde dienen enige dringende reparaties aan de klok te worden uit gevoerd. die volgens opgaaf van de fa. ,T. M. El derhorst f 1.125,— zullen be dragen. Hiervoor wordt de raad 'n kre diet gevraagd. Geldlening woningbouw Op 25 januari 1967 besloot de raad het college te machtigen verzoeken tot het garanderen van rente en aflossing van aan te gane leningen voor het bou wen van woningen in behandeling te nemen en voor zover zulks overeenstem de mei de wettelijke regeling hierop 'n beslissing te nemen. De minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke orde ning heeft thans nieuwe subsidierege lingen in het leven geroepen, die inet Ingang van 1 januari 1968 in werking zijn getreden. In verband met de steeds toenemende bouwaktlviteiten in de gemeente ver wachten b. en w.. evenals dat zich thans voordoet in verband met woningbouw in het Westelnde, dat een beroep zal worden gedaan op de gemeente om ren te en aflossing te garanderen van aan te ganc geldleningen ten behoeve van het verkrijgen van een woning. Voor een vlotte afdoening van even tuele aanvragen wordt voorgesteld een algemeen besluit te nemen waarby het college gemachtigd wordt in voorko mende gevallen geldleningen te garan deren van daarvoor In aanmerking ko mende personen. zonder groei in de kennis van de har monieleer. De koraalvoorspelen van Bach en enkele delen uit Choral III nio- wij niet ongenoemd laten. Over al het andere van het programma doen we beter te zwijgen. We hebben het thuis met koffie weggespoeld. THEO TEN HOOVEN Van 30 maart tot 5 april exposeert de bekende kunstschilder A. H. M. van den Brink tekeningen en schilderijen in de zaal van Ars Aemula Naturae op de Pieterskerkgracht. De expositie wordt vrydag a.8. om 20.00 uur geopend. •7ATERDAG jl. was het vrij druk in Au de hockeykantine van Roomburg, toen daar het bekende trio van Theo Loevendie optrad voor de jazzsoclëteit FBI4. Deze Jazzklub, die al enige tyd met financiële moeiiykheden kampt, om dat het publiek meestal gering in aan- i en de kosten om de musici te kry- gen groot, doet het weer wat beter en zal in elk geval dit seizoen volmaken. Het rustige publiek zorgde voor de juiste sfeer waarin Theo Loevendie tot zijn grootst mogelyke expressie kon komen. Waardoor de belangstellenden ook waar voor hun geld hebben gekregen. THEO LOEVENDIE is, behalve van het trio, ook de leider van Boy's Big Band. Hy is een der meest vooraan staande jazzmusici van Nederland en geniet een faam tot ver over onze gren zen. Zelf noemt hij zich komponlst. Hy houdt er niet van „op de plaat" te ko men. Maarten van Regteren Altena is een der meest gevraagde bassisten. In de 25 jaar die hij op de wereld is. werd hij een der beste musici en speelde o.a. by John Tchicai en Art Farmer (de laatste was onlangs te horen en te zien in de Schouwburg, samen met Jimmy Heath). Voor de drummer, John Engels jr. viel de free lance musicus Martin van Duynhoven in. Deze jongen heeft het in zyn vingers en is bezig een flinke car rière als drummer te maken. Toen Nedly Elstak een maand of twee geleden in de zelfde kantine optrad, was hy ook in valler. In dit geval viel hy in voor John Engels jr., die moest drummen by het cabaret van Ramses Shaffy. LOEVENDIE BEGON zijn optreden met het bekende „Interplay" van Bill Evans. Voorts werd de meeste num mers van zijn nieuwe LP „The Theo Loe vendie Three - Stairs" gebracht. Alleen het elf min. durende nummer „Stairs" werd niet gebracht. Dat was dan eerst het nummer „Midas", dat door de Theo Loevendie zelf was gekomponeerd. Het nummer .Lady Pennelope' werd geweldig gerealiseerd. Met vibrerende sopraan- saxgeluiden wist Loevendie het publiek uitermate te boeien. Ook omdat Loe vendie geheel een iB met zijn instrument als hij speelt. Met dichte ogen, zich nau welijks om het publiek bekommerend, wordt de muziek ten gehore gebracht door hem. De muziek is in opzet niet kommercieel, maar door het verrassende spel kan het dat wel spoedig worden. Het ia daarom ook verwonderlijk dat van een plaat van een Nederlands Jazz combo maar zo weinig exemplaren wor den verkocht. Ook Mharten van Regteren Altena wist zyn gehoor te boeien. Dit bijvoor beeld in Dizzy Gillespie's kompositie Night in Tunesie". Het was bovenaards, hels en hemels tegelijk, wat deze man uit zijn vier snaren weet te halen. En dan rest ons nog een waardering voor het sublieme drumwerk van Martin van Duynhoven. Deze jongen heeft alle kapucitelten om snelle faam te maken en hij werkt hard genoeg om daarin te slagen. De drumsolo's die hij brengt doen een Cees See In den dop vermoe- Loevendie speelde ook piano en bas klarinet. Ook bij «leze instrumenten valt zyn meesterschap op en het volmaakt beheersen van het instrument. Geluiden- golven stoot hij over de toehoorders uit en weet daarmee eenleder in zijn ban te krygen. Een en ander maakt de avond die FB14 met het trio had georganiseerd tot een waar festyn voor de Jazzminnen- de toehoorder. En het zal ongetwijfeld jammer zijn als deze zo produktleve klub moet besluiten ermee op t«» hou den. Dat vond ook de heer Loevendie, die steun van de gemeente suggereerde. Maar of dit mogelijk is A. van D. ZOETERWOUDE KAARTAVOND VROUWENGILDE Het Katholiek Vrouwengilde van Zoe terwoude organiseert morgen, dinsdag 26 maart de laatste kaartavond van dit seizoen. De liefhebsters (bers) zyn om 20.00 uur welkom in het Don Boscohuis. De Ilnliday-Inn, gelegen langs rijks weg 4 en de Leldse Invalsweg bij het Cheiiiie-complex, is gisteren onofficieel in gebruik genomen. Het nieuue hotel, dat van alle gemakken is voorzien o.a. een zwembad en een sauna heeft ook reeds de eerste gasten mogen ver welkomen, want in de afgeluoen nacht logeerden in het complexdat in totaal 9,5 miljoen gekost heeft, 60 gasten. Voor het merendeel kwamen de lo gees van Schiphol. Woensdag zal de Holiday Inn voor het eerst op volle toeren gaan draaien, want dan begint een congres van het Psychologisch Instituut van de Leidse Universiteit. De Inn-keeper, de heer A. E. Velthuisen, verwacht ongeveer 250 congresgangers. De totale capaciteit van deze eerste Holiday Inn van Europa het ia de bedoeling, dat Europa mettertyd over dekt zal zijn met een netwerk van Inns zoals in de Verenigde Staten is be rekend op 800 personen, want de 200 kamers hebben alle een dubbel bed. Enkele kamers zyn bovendien ingericht en aangepast aan de behoeften van li chamelijk gehandicapten. Hoewel de Holiday Inn gisteren reeds in gebruik werd genomen is de officiële opening een maand later gepland. Op 25 april zal nameiyk burgemeester mr. G. C. van der Willigen het complex, dat een spectaculaire uitbreiding van de ho telaccommodatie in Lelden betekent, officieel voor geopend verklaren. M. D. J. BEEN 40 JAAR BIJ NZH Eremedaille in brons Tijdens de voorselectie voor het Ne derlands kampioenschap van de NKGB hebben zich gisteren in Tilburg niet min der dan vtyf van de acht ingeschreven Victorie-turnsters kunnen plaatsen voor de halve finale. In de categorie meisjes 13-16 jaar plaatste zich Monique Wallaart als 15e. Corrie Hogeboom verwierf een plaats in de halve finale bij de dames-Jeugd f 16 18 jaar). Zij werd 19e. In de damesafd. kwamen Corrie Prins 112eRla Berg man (22e) en Tine de Haas (23e) do halve finale binnen. De halve eindstryden, waarvan de 12 besten over gaan naar de finale, worden 21 april eveneens in Tilburg gehouden. De meeBte Victorie-turnsters staan er uitstekend voor, want de onderlinge ver- dienst- schl,,en ziJn zeer gering, zodat plaatsing 1 bij de twaalf, die uiteindelijk om de hoog ste eer zullen strijden, nog zeer goed mogeiyk Is. MAANDAG 25 MAART 1968 LEIDSE AGENDA MAANDAG 25 MAART Stadsgehoorzaal „Johannes Pas sion". Leids Kamerkoor met Res. Or kest. 20.15 uur. Lakenhal Sludentenmuziek-Con- cours (Festival). 20.00 uur. Auditorium Opening Lentefesti- val. 16.00 uur. Rest. v. d. Ileyden Jaarvergade ring „Koninginnedag." 20,00 uur. Hotel Bellevue Ledenbijeenkomst -Forumavond. Ned. Kath. Patroons bond. 20.00 uur. Studio „These are the damned". (Festival). 23 30 uur. Nieuw Minerva Expogé. 20.00 u. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9. tel. 24807. Apotheek R. van Breest Smal- lenhurg te Leiderdorp en Apotheek Voorschoten zyn de gehele week ge opend. De Oegstgeest.se Apotheek is op zondag 24 maart gesloten van 8 tot 22 LEIDSE IllOSCOPEN Camera: Het naakte vlees (afgekeurd) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lido: Veel liefs uil Moskou (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.0») en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Bonnie en Clyde (18 jaar), (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Dagvlinder (18 jaar). (prol.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4,45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Red een huwelijk en verknoei je leven (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 cn 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: Johnny Yuma (18 jr.) Dagelijks: 2 30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Vrijdag en zaterdag 23.30 u. Nacht - voorst. Dédee de havenmeid (18 jr.) I ZWEMMEN Burgemeester Van der Willigen heette om half elf de aanwezigen van harte welkom. Hy vond het een leuke traditii dat ambtenaren in de openbare verlenende sektoren in het stadhuis wer den ontvangen by een jubileum. En vond het heel aardig dat de heer Been „de tyd van de stoom" de leukste vond. Vooral omdat toen de nachtdienst nog zozeer een feit was. Evenzeer vond hy de I vrouw van de jubilaris een steun voor i deze, omdat die steeds moest zorgen voor haar medewerking in het huwelijk, dat met nachtdienst begon, omdat de heer Been toen als nachtstoker bij de NZH Yenlo Een bijzonder fraaie pres- werkzaam was. tatie leverde Kees Uittenhout op de „Er zyn steeds drie mensen verant- nationale zwemwedstrijden van Mosa woordeiyk voor een jubileum by een ;e Venlo. De lange Sleutelstad-zwem- zaak", vond de burgemeester. „Dat zyn mei verbeterde niet alleen zijn per- ten eerste de jubilaris, dan zyn vrouw en soonlijke record op de 100 meter sehool- tenslotte ook de werkgever". Daarna j slag. maar wist in het sterke veld ook speldde de burgemeester de bronzen j de eerste plaats te veroveren. Ook een eremedaille, behorende by de orde van deputatie van LZC nam aan deze wed- w t t, a I Oranje-Nassau op by de jubilaris. D.- strijden deel. De ploeg van trainer De heer M. DJ Been was vandaag L. Bepn dankte de konlngin via de: Ben Elsenaar wist geen prijzen te ver- 40 jaar m dienst bij de Noord- en Zuid- b emeMter yoor hnii|, belangstelling overen, maar veel scheelde het niet. hollandse Vervoersmaatschappy. alge- mede namens zijn vrouw en kin- Hans Versluis bereikte de vierde plaats bekend als de NZH. De plechtig- deren op de 100 meter vrije slag heren. Bert - |g |HH *- Tijdens het gezellig gesprek dat daar- Soet werd vijfde op dit nummer by de na ontstond, bood de direkteur van de jongens NZH. de heer J. P. A. van Ballegoyen, de P_e_ belangrykste uitslagen jubilaris het getuigschrift Maatschappij van Handel en overhandigde draagspeld die aa is verbonden. De chef vervoersdienst, <1 heer F. van Randwijk, ging mee naar het huis van de jubilaris, waar deze een en veloppe met inhoud zal worden overhan digd en zyn echtgenote een boeket bloe- PUNT heid. het vieren van het jubileum, twee byeenkomsten gescheiden; een „of ficieel" gedeelte in de koffiekamer vai het stadhuis en daarna een „officieus' deel by de heer Been thuis. Marktberichten AMSTERDAM, 25 maart, Vee Aan voer: 226 runderen 3,60-5,00; 57 var kens 2.60-2,64. Handel lui. ROTTERDAM, 25 maart. Vee - Aan voer 1550 totaal; slachtrunderen 1114, varken* 4tt Pijnen: runderen extra kw. 4.75-5.05. Ie kw. 4.15-4.55. 2e kw. 3.85-4.05, 3e kw. 3 65-3.80; stieren 4.15- 4.65: worstkoeien 3.30-3.35; varkens le kw. 2.14-2.17. 2e kw. 2.10-2.13. 3e kw. 2.03-2.05, slnrhtzeugen 1 60-1.70, zware varkens 1.90-2.00. Runderen: annvoer ruimer, handel kalm, pryzen Iets stij ver; varkens aanvoer groter, handel stroef, pryzen lager. Leidse Reddings brigade In de Overdekte werden de examens zwemmend redden afgenomen, ingesteld door de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen (KNBRD). Voor het EHBO-gedeelte was kort geleden reeds examen gedaan. Teven heeft een aantal jeugdleden van de Leidse Reddingsbri gade gezwommen om het jeugdbrevet m. De geslaagden zijn; diploma A: de dames W. Lans, M. Versteeg en de he ren J. Penseel, H. J. Pluym, H. Ruyten- beek, H. C. v. Haaateren; diploma B: mej. H. A. v. Strater en de heren W. v. Zijl en C. Hulscher; Jeugdbrevet III: de dames A. de Wagenaur, E. v. Strater, C. Galjaard, E. C. Uittenbogaard en de heren R. Binnendijk, F. J. Dorp, A. J. v. d. Steen en R. Hooidonk. L0I steunt het gehandicapte kind in Suriname gens: 1 Ton Jonkers, Mosa, 1.17.4; id Dames: 1 Corra van der Veer, VZC. 1 24; idem Heren, 1 Kees Uittenhout, Sleutelstad, 1.11.7; Jef Gardeniers, LZC 1.25.8; 100 meter vlinderslag meisjes: 1 Yvonne v. Kuilenburg. HPC, 1.14.1. 100 met" rugslag meisjes: 1 Wilma idem Jongens 1 Gerard Gtelen. Mosa tll Nijverheid Steding. Zwemlust, 1.14.5; Ineke Mioch i 08.9; idem dames: 1 Toty Heukels daarbU de gouden 'LZC) 1.22.-; idem Jongens; 1 Gerard psv 1.11.9; idem Heren; 1 Rob Bosson, deze onderscheiding Gielen (Mosa) 1.06.1 (nieuw Limburgs HPC, 1.04.6; 100 meter vrije slag meis record). Idem dames: 1 José van der jes: 1 Tineke Maat. VZC. 1.08.2; 2 idem Putten (Mosa), 1.12.7 (nieuw Limburgs I Jongens: 1 Rob Weyhenke, H.Z. P.C record). Idem heren: 1 Herman Dee- 1.01.5; Bert Soet, LZC, 1.03.2; idem Da- kens, Jonas 1.06. 100 meter schoolslag mes: 1 Marie-José Janzen, Mosa 1.06.7; Meisjes: 1 Alie le Riet, Zwemlust, 1.24.3 (idem heren: 1 Jef Schillemans, Dolfijn Maja Breuker, LZC, 1.30.3; idfem Jon- 1.58.2; Hans Versluis, LZC 61.-. BURGERLIJKE STAND Geboren: Alexandra Maria, dr. v. B. Stikvoort en A. T. R. Vogelaar; Marcel Henri Leonard, zn. van A. L. S. Vermey en J. D. de Groot; Angelica Clazina, dr. v. L. F Hartogs en A. M. Hermsen; Renée, dr. v. W J. F. de Bruin en E. Meijers; Thérèse Wendy Désiree, dr. van A. Hoog en G. W. v Zaltbommel; Erik, zn. v. A. Immink en J. Buitendijk; Ro bert Peter, zn. van A. G. ten Have en A. A. W Opbroek; Franciscus Adrianus Antonius, zn. v. F. C. Duivenvoorden en O. A. M. Caspers; Willem Rob, zn. v. A. J. Jansen en J. Verbeek; Ronnie, zn. v. T. de Vogel en J. C. NL Ouwehand; Lin da Petronella Agatha Maria, dr. v. J. H. van de wyngaard en A M. M Beelen; Cornelia Clazina, dr. van C. H Wesdorp en C. J. Alblas; Johannes Petrus Nico- laaa, zn. v. N. J. M. van der Meer en J. H. van der Hoorn. Overleden: N. van Duijn, 78 jaar, wed. van A. Grootendorst; A. P. Mönck, 78 j., man; W. N. A van der Spek, 75 jaar V ol leybal-overgangskltuge Het bestuur van de Stichting Studie-, fonds van de Leidsehe Onderwijs In stellingen heeft een bedrag van 15.000.- geschonken aan de Stichting Hulpfonds ten bate van het gehan dicapte kind in Suriname. Het bedrag is vandaag door de voor- taal- en letterkunde de hi zitter van het Studiefonds LOI. de Graumans (Breda), heer I. J. Sloos, symbolisch overhan digd aan de gevolmachtigd minister van Suriname in Nederland, dr. J. Het geld zal worden gebruikt de ichting twe EXAMENS UNIVERSITEIT Vuilophaaldienst gee DINSDAG MAART Promotie dr. Th. A. Pleij te Leuven De heer Th. A. Pley, gymnastiekle raar aan het St.-Bonavcntura-lyceum te Leiden, is zaterdag aan de Universiteit te Leuven gepromoveerd tot doctor in de lichamelijke opvoeding, op proef schrift: „De devaluatie van de normali serende oefeningen in de hedendaagse Nederlandse schoolgymnastiek". Promo tor was prof. V. M. Geerts. De promotie geschiedde „Minima cum Kuurt 18: Lammcnschanswi(beide zijden van Zoeterwoiidsesingel tot Sta tion). Kamcrlingh Onnesplein, De Sit- terlaan. v. d Waalstraat, Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel). Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozen boomstraat. Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel- tjesstraat, Frunchimontlaan, v. d. Hoe- venstraat, Kanaalweg (van v. Vollen- hovenplein tot spoorlaan), v. d. Sande Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- minckstraat, Suringastraat, Burggra- venlaan (geheel), Asserstraat, Schol- tenstraat. Moddermanstraat, Oppen- heimstraat. terdag een vergeefse reis gemaakt. De Leidse eredivisie-arbiter zou aanvankelijk dit weekeinde de be- lungi-yke Internationale ontmoe ting in Leipzig fluiten en had zich daarom verleden week afgemeld voor de crcdivlslewedstryd dames HML/CLV-Armada. Woensdag boorde hg eehter, dal da oatm ting in Leipzig niet doorging. Hij belde toen onmiddellijk het honds- bureau In Voorburg op om te vra gen of er al een vervanger voor hem was aangewezen. Dal bied: niet het geval te zyn en zyn uanbod om (le wedstrijd toch te lelden werd gretig geaccepteerd. Wie schetst echter zyn verbazing, toen hy zuterdugmiddag in Den Haag ankw te hoi krot dat de ont/noeting eerder in «Ie week waa uitgesteld. „Dit overkomt me nu al de tweede keer. Het ergste is. dut Ik uanv&nkeiyk voor myn zaak moest overwerken. Ik heb dat echter speciaal voor deze wedstryd afgezegd. Dat scheelt me zeker vyftlg gulden. Wie vergoedt my dat? Als er iemand een wedstryd afzegt, weten zy my wel te vinden Maar kon nu opeens niemand bel len om te zeggen, dat de wedstryd in Den Haag was uitgesteld?" Het herenteam vun KVC zorgde byna voor een sensatie. In de laatste en be slissende set stonden de Katwykers met 13 9 voor, zodut een overwinning ln het verschiet lug. Maar helaas voor KVC kwam Achilles sterk terug en won nog net op het nippertje. Dit sterk ver- Jongde KVC-te am zorgde in de eerste set al voor een verrassing door Achilles gewoon weg te spelen. De routine van Achilles sprak echter een woordje mee zodat het toch nog een overwinning voor Achilles werd (3ïV HOCKEY De wedstryd Kameleon-Leiden leverde ovm biah* el snomsn vrQ goed «mi snel spel op. Beide partyen hadden beur telings enig overwicht en kregen goede doelpuntrype kansen. De juiste afwer king vun de aanvallen was by beide ploegen echter zoek. De ruststand was nog dubbelblank. Na de hervatting kregen de toeschou wers hetzelfde *pelbcel<l te zien. In de 15de minuut miste Van Ravenswaay ('laasseu een strafpuah en dus ook de kans Leiden de leiding te bezorgen. Kort daarna schoot de Russcmsc linksbuiten De Graaf wel raak door welk wapenfeit Kameleon het pleit uitelndelyk toch nog Hot eerste damesteam van I<eiden bood tegen het Haagse Togo good tegenstand en verloor eervol met slechts 1-0. Het winnende doelpunt werd In de 20ste mi nuut van de eerste helft door mej. Hen- neken op fraaie wijze gescoord.

Leidse Courant | 1968 | | pagina 3